Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sat Oct 27, 2018 12:57 pm
Ana, sada nakon pročitanih epizoda kako ti se sveukupno čini ova wn. Na primer u odnosu na moje prethodne. Jesi li zadovoljna ubicom? Samom krajem? Ima li nekih kritika, zamerki.

Žao mi je što se Paula nije češće pojavljivala, ali to nije zamerka u pravom smislu te reči, nego sam je baš zavolela pri kraju da mi se čini da nisam imala prilike da uživam u njoj dovoljno. Smile

Ali ne, zamerki i negativnih kritika nemam. Da imam, rekla bih. Naprotiv, dopadaju mi se svi segmenti novele (misterija oko ubistva, mafija, savršeno nesavršeni likovi i njihovi hendikepi)...I kada se ti segmenti stope u jednu celinu, dobije se sjajan triler.

Što se tiče ubice, sumnjala sam na njega i pretpostavljala sam da mu je motiv taj koji se ispostavilo da jeste. Mislim da je Enrike u velikoj meri "oblikovao" Seleste tokom svih tih godina i to ne u pozitivnom smislu Neutral

A finalni deo finalne epizode ostavlja gorak ukus, zato što se radi o tzv. Pirovoj pobedi. Ne mogu da se radujem Selestinom uspehu, jer znam šta se sve dešavalo njoj, u njoj i oko nje. Nevezano sad za crvenu tačku na čelu, već prevashodno mislim na njenu sreću i ponos što je konačno postala popularna. Tužno mi je to nekako.

Ana, iskreno nisam očekivao da ti je Seleste toliko draga. Više sam mislio da je ne gotiviš preterano

Stvarno? Zašto si to pomislio? Very Happy

Seleste, Euhenija, Paula, Ines, Vanesa...Sve su interesantne žene sa interesantnim biografijama. Volim takve likove. Seleste se posebno ističe zato što je centralni lik i zato što su njena iskustva i ožiljci koji su joj ostali od tih iskustava priča za sebe i to kompleksna priča.

Ali ne obećavam ništa. Možda nekada. Sada u narednom periodu imam previše obaveza a ovo pisanje verovali ili ne oduzima mi dosta vremena.

Nigde ne žurimo, forum neće nigde pobeći, a nećemo ni mi Very Happy Tek se uhodavamo nakon duže neaktivnosti na forumu. Kada budeš imao inspiracije, volje i pre svega vremena, ti kreni sa novom wn.

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sat Oct 27, 2018 5:51 pm
Paula je nekako od početka bila po strani. Prosto njena priča nije s euklapala u početak i bila je povezana sa likvoima koji su se kasnije pojavili. Tačno da sa ranije upetljao mafiju i sve ne znam kako bi sve raspetljao. Very Happy Very Happy Very Happy

Ali ne, zamerki i negativnih kritika nemam. Da imam, rekla bih. Naprotiv, dopadaju mi se svi segmenti novele (misterija oko ubistva, mafija, savršeno nesavršeni likovi i njihovi hendikepi)...I kada se ti segmenti stope u jednu celinu, dobije se sjajan triler.

Pocrveneću.  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Što se tiče ubice, sumnjala sam na njega i pretpostavljala sam da mu je motiv taj koji se ispostavilo da jeste. Mislim da je Enrike u velikoj meri "oblikovao" Seleste tokom svih tih godina i to ne u pozitivnom smislu

Naravno. On i Seleste su godinama imali tu neku njihovu vezu. Ona je imala momke, on je imao devojke ali uvek su se vraćali jedno drugome.

Kao što sam već rekao uživao sam dok sam pisao Seleste. Imala je toliko etapa tokom čitave priiče. Na početku sjebana, pod lekovima koje je mešala sa alkoholom, samo što nije izvršila samoubistvo. Onda deo kada konačno postaje poznata i otvoreno se raduje tome i ako je svesna da je neko morao da umre zbog toga. Ako si primetila kako je tekla priča ona je sve manje koristila lekove i od one konfuzne i pogubljene sa početka pretvorila s eu poprilično proračunatu osobu. Pa onda etapa kada je jedna od glavnih osumnjičenih. Pa deo kada je ona zaista mislila da je David krivac i na nagovor Enrikea je čak i svedočila i lagala protiv njega. Pa momenat kada ona saznaje da je ubica Enrike (mi to saznajemo tek sad na kraju da je ona odavno znala) i onda svesno izmišlja trudnoću kako bi zaštitila sebe, na  ve to organizuje "atentat" na sebe a prethodno laže Armanda da joj je David pretio. I kroz to vidimo koliko je ona na momete konfuzna i kontradiktorna. Znači bila je u stanju da sjebe Davida kako bi zaštitila Enrikea. Ali ipak je na kraju ona ta koja je poručila njegovo ubistvo.

Stvarno? Zašto si to pomislio?


Ne znam ni ja. Nekako sam stekao takav utisak.

Seleste, Euhenija, Paula, Ines, Vanesa...Sve su interesantne žene sa interesantnim biografijama. Volim takve likove. Seleste se posebno ističe zato što je centralni lik i zato što su njena iskustva i ožiljci koji su joj ostali od tih iskustava priča za sebe i to kompleksna priča.

A dobro Seleste je kao glavna ipak imala najviše prostora. Al eto sa druge strane Paula je imala malo prostora a mislim da je njen lik baš napravio da kažem bum i ostavio neki utisak sa dešavanjima u poslednjim epizodama. Na primer mnogo veći od lupam sad Telme koja se provlačila od početka priče i imala više prostora.
Što se Euhenije tiče. Kada sam pravio kostur priče dugo sam se dvoumi šta da radim sa njom na kraju. Na primer jedna od ideja je bila da nakon one scene izmedju Vanese i nje nakon izbora, upravo Euhenija bude ta koja će predati Edgara i Roku vlastima u zamenu za novi identitet. Al eto odlučio sam se za ovo drugo.

Što se nove novele tiče. Videćemo. ideja je tu i zapisana je da ne zaboravim.

Tu je i ona wn sa starog foruma "Izdaja" koja nije završena. I baš mi je žao jer sam tu imao sjajnu ideju i zanimljiv kraj. Al sad mi se nešto i ne piše jer je tematika slična ovoj. Ubistvo, policija, politika...
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sun Oct 28, 2018 7:47 pm
I kroz to vidimo koliko je ona na momete konfuzna i kontradiktorna.

I nepredvidiva. Zbog toga je i opasna Very Happy Sa takvima nikada ne znaš sa sigurnošću na čemu si. Misliš da znaš i onda se iznenadiš. Kao da ima bezbroj maski na licu, pa ih skidaš i skidaš, jednu po jednu, a nikako da dođeš do prave kože lica. Sve je to deo njene ekscentrične (i fascinantne) ličnosti. Verujem da si uživao stvarajući njen lik.

Tačno da sa ranije upetljao mafiju i sve ne znam kako bi sve raspetljao.

Haha, da, slažem se da bi bilo nezgodno. Ali Paula je imala jako prisustvo, ostavila je trag i priredila zanimljiv preokret zajedno sa Horheom na kraju. Very Happy



____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Mon Oct 29, 2018 3:08 pm
Vidim da je tema dobila nekoliko stranica od kad sam zadnji put čitala. Sutra nastavljam s čitanjem i komentarisanjem.
Komentarisaću uporedo kako i čitam. Možda u komentaru napišem neko pitanje ili teoriju a da je to možda već objašnjeno u nekoj narednoj epizodi. Ali ja ću komentare postavljati kao da nema sledeće epizode. Epizoda-komentar. Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Mon Oct 29, 2018 10:16 pm
Jedva cekam komentate. I nadam se da slucajno iz nasih postova nisi pohvatala stabse desilo na kraju.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 30, 2018 9:50 am
12.epizoda

Slučajno ga je ogrebala.

Slučajno? Ne vjerujem ovdje u slučajnosti. Neutral Sve se okomilo na Davida, slučajna ogrebotina, slučajno je s Adelom baš u noći ubistva. Ona je naravno očajna što on ne želi da ostavi Seleste i ne želi da mu da alibi. Sviđa mi se kraj epizode, mislim da Adela govori istinu, i da David jeste bio s njom.
Otkriće o Selestinoj prošlosti je šokantno, i grozno. Teško je ostati zdrava ličnost nakon toga. Ipak veza sa rođenim bratom. Evil or Very Mad Ako se i ona može shvatiti, njega ne mogu. On je još bolesniji. Nadala sam se da možda ipak nisu brat i sestra.
Ne sviđa mi se otkriće  o Vanesi. Previše mi je boleština sa Seleste i Euhenijom... Mislim da je, bar za sada, taj dio suvišan. Mislim, mogao je njihov brak biti farsa za javnost i bez toga da je ona lezbejka.


Ko li je nazvao Euheniju? Telmin otac (ko god da je)?
Euheniju nije tako lako šokirati, a vidim da je taj poziv pogodio. Sviđa mi se ideja da bi to mogao biti Telmin otac.

13. epizoda

Delovala je zabrinuto I uplašeno.
Nervozna i uplašena jer ako Adela posvjedoči to, mogu opet da osumnjiče nju, Seleste.
Euhenija je za žaljenje. Pokušava da ubijedi samu sebu da je Edgar bolji nego što jeste, i da u stvari ne bi bio u stanju da nju udari. Toliko je očajna zbog njegove grubosti da bi željela samu sebe da ubijedi da se to nije desilo.
Korumpirana vlast i saradnja s Rokom me ne čudi. Djeluje mi da Dunkanovi do sada nisu imali dodirnih tačaka s njim u smislu da im je on pomagao u karijeri. Ipak zanima me da li je Roka imao neke veze s Euhenijom lično ili je tek tako kontaktirao jer zna da ona vodi Edgarovu karijeru.

Baš me zanima ovaj dio sa Paulinim pokojnim mužem. Do sada nije bilo puno govora o tome. Da li on imao neke veze s mafijom, ili je znao previše... Ne znam zašto, ali sumnjam u Bruna.

Andres je izvadio telefon I pokazao joj poruku.
“Varate se ako mislite da ćete proći nekažnjeno za Salvadorovu smrt.”

Pretpostavila sam da će se neko htjeti svetiti za to. Voljela bih da bude neki flešbek u kome će se otkriti što je bilo te večeri.

-Video sam vas sinoć. Stvarno nisi fer. Muvam te mesecima. A ti se za to vreme krešeš sa mojim najboljim drugom.
Naporan je. Pa nije me Dafne ništa obećala, otvoreno ga je odbila. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Seleste trudna? Što je bilo sa onim da ne može imati djecu? Mislila sam da joj je taj abortus ostavio posledice neke. Možda laže, ali ako jeste trudna onda je Enrikeovo.
Jako je uplašena, čak i ako nije ubila Ines, znači da se nešto opasno desilo te noći, čim neće da kaže što, čak i po cijenu da završi u zatvor.

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 30, 2018 11:04 am
14. epizoda

Slažem se sa Anom da je Seleste manipulatorka. Žao mi je zbog traume koju je prošla, ali s druge strane mi postaje sve odvratnija. Željeti svjesno nekome napakovati ubistvo, pravljenje žrtve od sebe pred Armandom, vara muža sa bratom, ostala sa Davidom nakon abortusa... Ne znam, možda mi se još do kraja promjeni mišljenje, za sada mi nije simpatična. I, mislim da se više pravi ludom nego što je. Ide na kartu da je pila pa je David pokušava ubjediti da je izašla, a ona jadna spavala u krevetu kao jagnje... Rolling Eyes Rolling Eyes

Euhenija je prišla I zagrlila ga.

-Odličan gluma bato. – promrmljala je ona

Scena jeste za povraćanje, ali su još gluplji ljudi koji mu vjeruju. Rolling Eyes

-Zar si od svih ženao morao da se krešeš baš sa njom? Znao si da mi se svidja.

Licemjer. Rolling Eyes Armando i Haime izgleda imaju isti ukus za žene.

Za pokojnog Rohelija nije iznenađenje da je vodio dvostruki život. Veće iznenađenje je Paula. Zašto je Diablo nju tražio? Zašto jednostavno on nije preuzeo vođstvo? Mislim, ne povjerava se lokalna prodavnica nekome neiskusnom, akamoli narko kartel. Kako normalna žena uopšte može da napravi tu tranziciju s mirnog, normalnog života na takav? Taj momenat je baš zanimljiv. Zbilja je velika zbrka oko tih kartela. Paula - jedan kartel Horheov otac i tetka - drugi kartel affraid
Dobila sam odgovor da li je Euhenija poznavala Roku-znači jeste. Baš me zanima kakva je bila ta saradnja i uključuje li Inesinu smrt.

Armando ispade slabić. Kako ga je Seleste samo obrlatila. Defiitnitivno će se zaljubiti.

Nema šanse da je žena koja je proživela sve to što je proživela u stanju da nekog ubije
Ovako ne treba da razmišlja jedan policajac.

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 30, 2018 12:19 pm
15.epizoda

Svaka epizoda je zanimljiva i puna novih otkrića, ali čini mi se ova nekako najviše otvara stara (a do sada nespominjana) pitanja iz prošlosti, kao što je Čavina smrt.
Sviđa mi se i uvođenje u priču Edgarovog političkog protivnika. Nisam ni slutila da Sesilija može imati toliki značaj. Sad kapiram zašto je bitno za priču da je Vanesa lezbejka, mada je njen ljubavnik i Edgarov politički protivnik mogao biti i muškarac, i ne bi priča gubila na zanimljivosti.

Znala sam od starta epizode da je pucnjava mogla biti iscenirana i nije me iznenadio kraj, ni sceniranje pobačaja.
-Niko nikada neće sazanti da zapravo nisam ni bila trudna.
Kako da ne, samo ne znam gdje su joj ljekarski nalazi da to dokaže. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes David izgleda ima nešto ljudskosti i čak je spreman da žrtvuje za to navodno dijete. Kakav god da je, ima neku trunku ljudskosti. Seleste i ne pokazuje baš ljudskost. Da li se za to može kriviti trauma iz prošlosti? Mislim da ne u potpunosti. Ipak, čovjek ima razum i određene stvari se ne mogu pravdati.
Enrike je djelovao na početku kao brižni brat, u stvari je bolesnik koji ljubomoriše što mu je sestra poljubila nekoga u obraz. Evil or Very Mad A i povezan je sa ko zna kakvim ljudima kad je uspio dogovoriti tu pucnjavu...

Ana je pogodila da je Roka Telmin otac. Zanimljivo. Baš me zanima kakvu je priču ispričala Edgaru i Telmi o njenoj ocu. I, znači ona njemu nije prećutala da je trudna zbog toga što je mafijaš jer to tada nije bio, nego jer je bio sirotinja Question

Ova Ana i ne djeluje mnogo pogođena zbog smrt sina njenog muža. Je li i Ana bi, ili joj je muž služio kao paravan? Na koji način  je zataškana smrt tog momka? Prikazali da je on vozio i da je bio sam? Mislim da se Tomas neće zadržati na ovog otmici.
Ok, idem dalje. Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 30, 2018 1:38 pm
Međutim, bitan je razlog - zašto su Seleste i Enrike ovo uradili?

Objašnjenje bi bilo da je Seleste zaista kriva, ali to je previše jednostavno. Ipak još uvijek nije objašnjeno zašto je bila vani te noći.

16. epizoda

Moja majka se spandjala sa tvojim ocem a onda smo se ubrzo doselile kod vas. Ja sam imala 7 a ti 12 godina.

Tako mi je drago kad nešto pogodim. Laughing Ipak nisu krvni rod.

Ok, priča sa Salvadorom,Telmom i Andresom je zaokružena i mislim da se tu nema što više dodati u zadnjoj epizodi.

Njeno čekanje je konačno gotovo onog trenutka kada je ugledala Ines i Horhea kako izlaze iz hotela

U ovom trenutku sam bila gotovo ubjeđena da je Paula ubica. Interesantno, ljubomorna kao pas, a ovamo sama vara Horhea s Rokom. Imala je sreću da joj pomogne Ines, nema tu mnogo njene pameti. Ne kažem da je glupa, ali je sreća bila presudan faktor. Sad me zanima zašto su se i dalje viđali Ines i Horhe.

David osuđen...ne čudi me. Ne bih voljela da na kraju on ostane u zatvoru, nevin... Treba da odgovara za dilovanje, za prebijanje Seleste(pa i za preljubu bih uvela zatvorsku kaznu Very Happy ) ali za ono što nije uradio - ne. Ali, brzo cu saznati. Very Happy

Kraj epizode i napad na Seleste je neočekivan. Idem sad da pročitam dugo očekivan kraj. Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 30, 2018 3:57 pm
Dovršila sam. Very Happy
Prvo jedno pitanje, pa onda komentar. Laughing Je li meni nešto opasno promaklo? Gdje je izašla Seleste u noći ubistva?  Very Happy

Onda su vodili ljubav u istom krevetu u kome je to nedavno činila sa Armandom.
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 T9403

Enrike je ubica. Logično je, mada bi bilo logično i da je bilo ko drugi. Ali, on mi je postao toliko odvratan u zadnjim epizodama da činjenica što je ubica ne može da ga napravi još odvratnjim. Čak i da nije ubio Ines, napakovao je nevinom (po pitanju ubistva) čovjeku zatvor gdje je i umro. Tako da je ubica kako god okreneš.
Ipak nije Seleste, ali je jako blizu toga. Ona se radovala mogućnosti da je David toliko voli da bi ubio zbog nje Ines, a ipak je to bio neko drugi iz istog motiva.
I, na kraju je taj drugi učinio da proživi ponovo svoj najveći košmar. Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 T3602

U tom trenutku Haime je nekome krišom poslao poruku.
Haime je korumpiran policajac? Nije trebao da prizna Armandu da je Abril njegova. Kao da je želio pred smrt da mu se osveti tim priznanjem.

-Čula si me dobro. Uložila si ceo svoj život u Edgara. Posvetila si sve njemu i njegovoj karijeri. A jesi li ga videla danas? Pred novinarima je preuzeo sve zasluge na sebe. Tebe nije ni spomenuo. Neće te spomenuti ni večeras ako pobedi. Obe ga dobro poznajemo. Zahvalnost nikada nije bila njegova jača strana. Opet će ti jedino preostati da stojiš iza nas dvoje kao i uvek. U mojoj senci.

Jako tužna. Mogla je sama biti uspješna u politici i voditi svoju karijeru, a ne da bude u sjenci nekog mediokriteta.

Scena Rokinog hapšenja je super napisana, mogla sam tačno da je vidim. Drago mi je što je to bila Dafne. Pokazalo se da im bolji nos od Armanda.

Ispostavilo se da je Huberto Roka finasirao kampanju Edgara Dunkana i da su zajedno učestvovali u brojnim prljavim poslovima. Zbog toga je Edgar Dunkan istog trenutka skinut sa izborne liste i za njim je raspisana poternica. Nažalost još uvek se nalazi u bekstvu. Sa druge strane, u njihovom porodičnom domu uhapšena je njegova sestra Euhenija Dunkan koja je takodje bila umešana u prljave poslove svog brat. Takodje je uhapšen i njegov dugogodišnji advokat Bruno Markez.

Da li je to tačno? Prije nego što se Roka obratio Euheniji nisu imali dodarnih tačaka? Roka i Edgar mislim? Dogovor je bio da ga Edgar štiti dok je predsjednik, da li to znači da su i u toku kampanje učestvovali (on, Euhenija i Bruno) u prljavim poslovima?
Nisam mislila da će mi Euhenije biti žao na kraju. Svo vrijeme sam znala da će joj Edgar znati biti zahvalan.  Rolling Eyes


“Zamaskirana maramom i tamnim naočarima za sunce šetala je ulicom. Pored nje je je prošao jedan nepoznat čovek. U prolazu mu je dala kovertu. Kada se čovek udaljio, zastao je sa strane i otvorio kovertu u kojoj se nalazio podebeo štos novčanica i nečija slika. Enrikeova slika.”

Dopada mi se ova scena. Nisam očekivala, ali nije ni čudo što se na to odlučila. Naravno, sada ima sve što joj treba, poznata je, riješila se muža, Enrike joj je još jedina smetnja.  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Ana i Vanesa, ne znam što bih rekla. U suštini sam ravnodušna. Sviđale su mi se Vanesine opaske na Euhenijin račun.  Žao mi je Dolores. Ona je zaista tragičan lik.
Horhe mafijaš? Ja razmišljala kako će reagovati kad sazna za drugo Paulino lice. A, ona zna svo vrijeme. A, njega sam smatrala jednom normalnom osobom.  Shocked

Nema više vremena, kasnije ili sutra nastavak komentara.  Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Granho16
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala - Page 8 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum