Go down
Ana
Ana
Admin

El Internado - Page 12 Empty Re: El Internado

on Mon Jan 21, 2019 10:56 pm
Dobro, ali nemoj mi sada reći da nisi imala baš nimalo povjerenja u moj ukus.

El Internado - Page 12 Giphy

Šalim se lol! Ne radi se toliko o ukusima, pošto znam da i ti voliš kvalitetne misterije sa dobro napisanim likovima; koliko se radi o različitim percepcijama, a nisam mogla da znam kakva je moja percepcija dok nisam sama krenula sa gledanjem. Htela sam da vidim hoće li se serija primiti kod mene, bez forsiranja i primoravanja da se primi. I primila se flower

Amelia mi je najdublji lik.

Da, ona je od onih likova u čijoj koži niko ne bi voleo da bude Neutral Maler teški.

Iz Marcosove grupice su mi najdraži Roque i Ivan. Marcos mi je u više navrata išao na nerve, glavne tri devojke (Carol, Vicky, Julia) su mi sve tu negde, s tim da Vicky ima prednost zbog neumornog gađanja fejkerke otrovnim strelicama i sudbonosne lopate Laughing

Od ostalih ženskih likova, za srce su mi (osim Else) najviše prirasle Amelia, Maria, Paula i bitch Evelyn. Od muških Fermin, Saul, Noiret i...Javier Holgado Laughing

Admin

on Tue Jan 22, 2019 9:21 am
Da, kako zaboravih ubrojati i Mariju, a imala sam neki osjećaj da sam nekog preskočila. Izuzetna majka, žena koja ne gubi snagu bez obzira na sve što je prošla.

Iz Marcosove grupice su mi najdraži Roque i Ivan.

Od njih šestoro, ili sedmoro ako računamo i Cayetana, njih dvoje su definitivno najkompleksniji likovi, i samim tim ih je trebalo dobro dočarati. Marcos je ok, sa porodičnim vrijednostima, zaštitnički nastrojen. Ali nije mi toliko prirastao za srce, nepostojan je u ljubavnim odnosima, a često nepromišljen. Ivan je s druge strane za moj ukus previše grub i divalj, u stvarnosti ne bih mogla da se izborim sa takvom osobom. Laughing

Carolina je isto imala svojih grešaka, možda je znala biti previše navalentna, ali volim njenu hrabrost, nepokolebljivost, postojanost. Glumica je isto jako dopadljiva pa to još doprinosi.

S Vicky dijelim dosta toga. I love you Za razliku od njenog društva nije iz bogate porodice te se mora sama boriti za svoju egzistenciju, razmišlja unaprijed o tome da sredi svoju budućnost i da omogući sebi bolji život. Samim tim ima dozu straha od nepoznatog, i skoro uvijek je vođena razumom,a ne emocijama.

Što se negativaca tiče, Hugo mi je najinteresantniji, zajedno sa Noiretom i Mateom, Camilo i Wulf su najjeziviji...

Svo četvoro djece su bombonice. Very Happy Ali, Paula je na prvom mjestu. I love you Evelyn je isto priča za sebe, osim par momenata kada me je baš iznervirala. Lucas mi je posebno drag jer je mala dobrica kao i Paula. I love you A gospodin Holgado...Ivan u malom Laughing

U suštini kad krenem da nabrajam drage i/ili interesantne likove tu bi se mogli naći skoro svi. Very Happy Međutim, Curo, Clara i Amaia su iritantni do bola, nepodnošljivi, s tim što ove dvije bar imaju neku svrhu. Ostali negativci mogu da se analiziraju, da budu interesantni, jezivi, ali ovi su samo odvratni. Toni je isto bio ljigav, ali opet, bio je donekle bitan za priču, i opet mi je na kraju bilo žao kad je umro, neko osjećanje je izazvao. Ok, bakica Teodora je posebna priča, ali bila je u samo par scena, inače bi sa Clarom, Curom i Amaiom činila kvartet.

Admin

on Tue Jan 22, 2019 11:25 pm
Na Cayetana sam skroz zaboravila...O njemu nisam ni stigla da formiram utisak, prebrzo je "ispao iz igre" i nije mi nešto imao upečatljivu ličnost.

Setila sam se Nore - prvog Ireninog oslobodioca, za šta je platila životom Crying or Very sad Krivo mi je što nismo saznali njenu prošlost i zašto ju je Saul regrutovao, ko je ona bila, koji su joj bili motivi...

bakica Teodora je posebna priča

Molim te nemoj je nazivati bakicom, samo mi se dodatno pojačava nagon za povraćanjem pale Ta žena je za svega par scena u kojima se pojavila uspela da mi prevrne želudac više nego sve ostale odvratnoće iz Ottoxa zajedno.

Admin

on Wed Jan 23, 2019 9:01 am
Krivo mi je što nismo saznali njenu prošlost i zašto ju je Saul regrutovao, ko je ona bila, koji su joj bili motivi...

Da, bilo je ličnosti koje su bitne u samoj jednoj sezoni i tu se završi cijela priča s njima. Norino ime i prezime mi ne daju utisak da bi ona mogla biti Jevrejka, mada ko zna. Možda joj je neka žena koja je provela djetinjstvo kao Saul bila baka koja se udala kasnije za Španca. Ima puno prostora za nagađanje, ali s obzirom koliko je bila odana organizaciji, vjerujem da je neki njen predak imao susrete za Wulfom. Saul je našao, prepoznao njene kapacitete i dalje znamo. Kada je umrla, Saul je rekao da nije imala nikoga. Očigledno je bila jednica kojoj su umrli roditelji. Možda je u Saulovoj organizaciji na neki čudan način našla porodicu, definitivno su ih povezavali isto motivi borbe protiv zla. Možda je kao tinejdžer ostala siroče te se Saul birnuo o njoj jer je znao neku njenu baku...Sviđa mi se što nije baš sve nacrtano i objašnjeno, ima mjesta da nagađamo i kreiramo teorije.

Molim te nemoj je nazivati bakicom, samo mi se dodatno pojačava nagon za povraćanjem pale Ta žena je za svega par scena u kojima se pojavila uspela da mi prevrne želudac više nego sve ostale odvratnoće iz Ottoxa zajedno.

Hahaha Ali, ako je Joaquin gospodin Fini, onda i ona može biti gospođa Fina Bakica. lol! Fina u svijetu nacista, nikako u normalnom.

Admin

on Tue Apr 02, 2019 1:22 pm
Dva zanimljiva klipa...

Back to top