Share
Go down
View user profile

Re: El Internado

on Tue Nov 20, 2018 9:02 am
Mali Mateo iz flešbeka? Very Happy

Aha. Very Happy

Sve sa ciljem da ga Ivan ipak prihvati.

A, to je u cilju da postigne veći cilj. Rolling Eyes

Hoćeš da kažeš da će genijalci ostati bez tih snimaka, bez USB-a?  Shocked  Shocked

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ako je za utjehu, ono što im je trebalo su saznali. Nego problem nije sam nestanak USB-a, nego ono do čega će to dovesti.

Zaboravila sam da pitam čije su leševe predstavili kao leševe Marcosovih roditelja?

Dvoje ljudi koji su isto "nestali", a u stvar su ubijeni jer su htjeli izaći iz organizacije.

5. epizoda

Mala Evelin mjesečari, pa je Paula strašno zabrinuta za nju, i na savjet onog malog bezobraznog Migela, Lukas i ona nad Evelin vrše egzorcizam (u prevodu gadjaju je sa brašnom i vodom da bi duh izašao iz Evelin) lol!  Na kraju je ispalo da je Evelin muči što će njen tata dobiti bebu sa sekretaricom sa silikonskim grudima. Evelin je laknulo nakon što joj je Hektor objasnio da će nju tata jednako voljeti. To je već diskutabilno. Nikad nije isto kad su roditelji rastavljeni, i kad drugi roditelj dobije dijete s nekim trećim. Otac je u najčešćem broju slučajeva, više posvećen "novoj" porodici, i dijetetu s kojim živi.  Druga stvar, na neki način se uvijek više voli dijete voljene osobe, nego dijete osobe sa kojim si se rastao ili zavadio. Zvuči čudno, ali znam što pričam.

Mala Paula je divna. I love you Kako je zadovoljno na kraju gledala Evelin koja mirno spava, dok u isto vrijeme saznajemo da Paula ima tajnu koji nikad neće reći. (sem da joj je mam živa) pale A, da, i Evelin je još nešto mučilo. Sviđa joj se Lukas.  I love you

Onaj odvratni Toni upada Mariji pod tuš, ubjeđen kako niko nije kao on, i kako je Marija s njim bila super zadovoljna, u krevetu prije svega. Rolling Eyes  Rolling Eyes   Evil or Very Mad Fermin je shvatio ko je on, ali nije rekao Mariji. A, Marija mi i dalje nije jasna zašto to prećutkuje. Opasno mi ide na nerve.  Rolling Eyes

Sa Ireninih klipova Markos shvata da bi mogao imati brata ili sestru, i shvataju da je još jedna osoba bila na Ireninim seansama, i pozadini čuju glas te osobe koja priča na telefon s nekim. Kako reče Ivan : "Super, saznali smo da je njeogav žena pošla kući metroom." Laughing Uz pomoć genija Viki, skontali su broj telefona te osobe (ne znam da li je tako nešto moguće u realnosti), i uglavnom ta osoba je ispala Hulija, a osoba na snimku njen otac.  Shocked

Inače, Viki je vidjela Ivana i Huliju kako se ljube. (u wc-u naravno)

Elsa naravno ne vjeruje Pedru kako je vidio Noireta s lešom. Odlučio je da ode iz škole, jer mu je sve skupa dojadilo. Trebao se bolje držati. Ne ispoljavati ljubomoru, i ne dozvoliti da se Noiret drži kao bolji od njega samo jer nosi odjelo umjesto trenerke. Pedro doživljava udes ( a sasvim slučajno mu kočnice nisu radile), nakon čega je uhapšen za ubistvo jer mu je u gepeku Mateov leš.  Shocked  Crying or Very sad  Sad Nevjerovatno mi ga je žao što je dopustio da mu Elsa i ljubomorisanje unište život. Elsa, niti bilo ko drugi, nije vrijedna toga.

U međuvremenu je Amelija vidjela USB sa Ireninim snimcima, i javlja to Kamilu. A, zlo od Kamila je pita, kad je raskinula s Pedrom i da li spavala sa Mateom. Mislim da je jasno što pokušava.

Fermin našao gdje žive njegov šef i Irene, te njoj daje cd na kojem su snimci Markosa i Paule. On se rasplakala od sreće što ih je vidjela na snimku, ali je problem što je na klipu vidjela i Kamila kroz hodnike škole, kako ulazi u isti hodnik gdje su pošli Markos i Paula, i to je uznemirilo. Crying or Very sad
Fermin ju je takođe pitao da li zna Ameliju i momka sa slike. Momka je prepoznala.

Hektoru stiže misteriozni paket iz Švajcarske. U pitanju su tri ampule, koje liče na ampule totheme (gvožde) koje se otvaraju sa obje strane. S tim što sumnjam da ampule s gvožđem nije mogao nabaviti i u Španiji.  lol!

Hasinta i njena prošlost. Da li je ona normalna? Dira nož s kojim je neko ubijen? Pa zar u filmovima bar nije vidjela da se to ne radi? affraid  affraid  affraid
Saznali smo identite ubijenog. U pitanju je Martinov biološki otac kojeg on nikad nije upoznao.  pale Martin saznaje da se Hasinti sudi, i stupa u kontakt sa sestrom ubijenog za koju sazanje da mu je tetka. Crying or Very sad

Dobročinitelj Hoakin plaća Hasinti kauciju, jer je bila dobra kad na suđenju nije rekla ništa o ilegalnim usvajanjima. Suptilno joj stavlja do znanja da će je ubiti ako kaže previše, i da bi u tom slučaju Migel ostao s njim. Neutral  Evil or Very Mad
View user profile

on Tue Nov 20, 2018 10:02 pm
4x05 i 4x06...

Ajme, ovo se otelo kontroli...USB su im normalno ukrali (Amelia ga je uzela) i kopije normalno nisu napravili, a Camilo je normalno pregledao kompromitujući materijal i sad bi normalno Gabriela mogla da na'ebe Rolling Eyes Nije mi jasno kako mogu da budu tako nemarni prema važnim dokazima koje pribave Shocked

A sad imaju još jedan problem - interne tenzije. Victoria ljubomorna na Juliju zbog Ivana, Roque besan na Ivana zbog Julije, Ivan i Julia u sred noći ukrali motor i započeli svoju malu misiju a da nikome iz grupe nisu rekli šta planiraju da urade...Jedino su Marcos i Carolina u relativno stabilnom stanju, mada su i oni nemarni i neozbiljni.

Svi kompletno se ponašaju kao da nisu svesni sa kakvim ljudima imaju posla i u šta su se uvalili Rolling Eyes Krajnje im je vreme da se saberu.

Otkrili su da je Julijin otac bio Irenin advokat i da je imao tu čast da ga Noiret poseti onog dana kada se poslednji put pojavio na poslu, premda im to ne služi mnogo osim da učvrste uverenje o Noiretovoj značajnoj umešanosti u čitav ovaj haos.

Pedro, neeee Crying or Very sad Prvo je pokušao da dokaže Elsi da je ono što je video istina, ali su ga preduhitrili i Mateovo telo zamenili psećim. Osim ljubomornog alkosa, ispao je i maliciozni lažov. Zatim odlazi iz Internata i...

doživljava udes ( a sasvim slučajno mu kočnice nisu radile), nakon čega je uhapšen za ubistvo jer mu je u gepeku Mateov leš.

Pa idemo dalje...Mario je trebao da bude njegov branilac (Mario, ej ljigavi Mario), da bi na kraju izvršio samoubistvo prethodno ostavivši oproštajno pismo u kojem je priznao da je ubio Matea. Naravno, znamo da su i pismo i samoubistvo fejk. Najgore je što će ostati zapamćen kao Mateov ubica, kao zločinac, iako to nije bio. Neutral

Trebao se bolje držati. Ne ispoljavati ljubomoru, i ne dozvoliti da se Noiret drži kao bolji od njega samo jer nosi odjelo umjesto trenerke.

Trebao je, ali to onda ne bi bio naš stari, dobri, impulsivni Pedro Neutral Možemo kriviti Pedrov karakter i Elsu, štošta jeste doprinelo Pedrovoj tragediji. Ipak, suština je da se zamerio pogrešnim ljudima za koje je likvidacija nepoželjnih njuški k'o dobar dan.

A, zlo od Kamila je pita, kad je raskinula s Pedrom i da li spavala sa Mateom. Mislim da je jasno što pokušava.

Da...I Amelia je dala izjavu u skladu sa Camilovim željama. Bacila je ljagu na Pedrovo ime. Ali dobro, žena je samo izvršavala svoje dužnosti prema organizaciji kojoj pripada. Ne mogu da je osuđujem dok ne saznam njene razloge.

Fermin našao gdje žive njegov šef i Irene, te njoj daje cd na kojem su snimci Markosa i Paule

Dopali su mi se taj momenat i Ferminova empatija i briga. Inače, Fermin sa pravom sumnja u Saula, misli da mu je on ubio oca. Saul je sam na sebe navukao sumnju, time što se protivi ideji da Fermin otkrije ubicu svog oca, još ako se pridoda ono što je Fermin otkrio iz njegove prošlosti...Ipak, ja nešto ne verujem da je Saul Ferminov neprijatelj. I jadna Ferminova majka, tako tužna i lepa scena istovremeno Neutral

Hasinta i njena prošlost. Da li je ona normalna? Dira nož s kojim je neko ubijen? Pa zar u filmovima bar nije vidjela da se to ne radi?

Pa možda nije gledala filmove Laughing Ma zdrav razum nalaže da ne dodiruješ oružje kojim je izvršeno ubistvo. Ni oružje, ni leš. I ja sam se iznervirala kad sam videla kakvu je glupost napravila Rolling Eyes

Dobročinitelj Hoakin plaća Hasinti kauciju, jer je bila dobra kad na suđenju nije rekla ništa o ilegalnim usvajanjima.

Fin čovek, opšte je poznato Laughing A sad da vidim jesam li dobro povezala stvari...Jacinta je Joaquina nazvala ubicom. Zašto? Zato što je pretio da će ubiti nju ili zato što je već ubio nekoga (Martinovog biološkog oca)?

Ako je Joaquin ubio Artura (ili naredio da ga ubiju), onda bi Joaquin mogao da bude osoba u Lucasovom snu koju Martin ranjava/ubija šrafcigerom? Ili on ili Jacinta.

Lucas zajedno sa Evelyn i Paulom hteo da spreči ostvarenje sna, ali pas Gustavo je iskopao šrafciger. Sudbina ili pseća priroda? Laughing

E da, Jacinta i Martin sada jedno drugo drže u šaci...Dokle li će?

Hektoru stiže misteriozni paket iz Švajcarske.

Za šta služe one ampule? Šta je u njima? Lek, krv, otrov?

dok u isto vrijeme saznajemo da Paula ima tajnu koji nikad neće reći

Otac joj je poverio tu tajnu pred odlazak na put. Šta li je u pitanju? Shocked

View user profile

on Wed Nov 21, 2018 9:11 am
za fasade visoko obrazovanih, inteligentnih, uglednih, cenjenih, kulturnih individua može da se krije svašta i ta fasada im pomaže da se lakše uklope u društvo i maskiraju svoje stvarne namere/porive/interese.

Nije samo taj doktor. Pogledaj Camila, Ireninog usvojitelja Pazosa, Marcosovog advokata, pa i Elsinog oca...Sve gospodin do gospodina, a ovamo...Spolja gladac, iznutra jadac.

Sjetih se ovog komentara sada kada se sve ovo izdešavalo sa  Pedrom. Može se reći da je kod Pedra obrnuta situacija. Neugledan profesor fizičkog, zapušten, neobrijan, u trenerci što Noiret voli naglasiti, nije slatkorječiv nego "što na um to na drum", pomalo vulgaran, pa još i pije, a ispod svega toga je osoba bolja od svih njih, koja zna da iskreno voli i koja ima postojana osjećanja.

i kopije normalno nisu napravili,

Rolling Eyes Rolling Eyes

Ne mogu da je osuđujem dok ne saznam njene razloge.

Svako od ljudi se može zapitati što bi uradio na njenom mjestu. Nije baš tako jednostavno, i nije je lako osuditi.

I jadna Ferminova majka

Da, baš tužno. Crying or Very sad  Na momenat se sjetih Karle u Rubi.

zato što je već ubio nekoga (Martinovog biološkog oca)?

Ako je Joaquin ubio Artura (ili naredio da ga ubiju)

Ili je naredio ili ga je ubio svojim rukama, nije ni rečeno, ali Hasinta je na to mislila.

Za šta služe one ampule? Šta je u njima? Lek, krv, otrov?

Lijek.
View user profile

on Thu Nov 22, 2018 11:32 am
6.  epizoda

Viki ljubomorna na Huliju, te joj ironiše kako se njen otac možda bavio psihozom  u slobodno vrijeme. Malo nisko s obzirom da je Hulija izgubila oca.  Hajde da pouzdano zna da je bio zločinac pa da i shvatim. Pod Vikinim uticajem, a možda i ne, odlučuju da joj ne vjeruju i da istraže o njoj. Roke je jedini brani i vjeruje joj.
Naravno Markos ne sumnja u Ameliju koju je takođe vidio u hodniku, još hoće da s njom bude prijatelj. Ipak Ivan odlučuje da bude uz Huliju, i tješi je u wc-u. Wc je izgleda za Huliju omiljena prostorija u internatu. Very Happy  Oni odlaze Tonijevim motorom, provaljuju u kancelariju njenog ocai nalaze fasciklu Sandre Pazos koja je prazna. Mada ko je ukrao papire, logično je da zgrabi i cijelu fasciklu, a ne da je otvori, uzme papire, i vrati je na mjesto. Mada, onda ne bi otkrili da je postojala. Very Happy Roke ih naravno međuvremenu prošpijao da su se iskrali motorom, jer je i on ljubomoran. Baš me zanima kada je Toni bio kod Noireta, i kad mu je tražio 2 miliona pezeta jer mu je Ivan "ukrao" motor, da li je Noiret sjetio ko je Toni i da je kupio Ivana za te pare.
Uglavnom cijela ta neprijatnost se bar isplatila, jer su našli snimak na kome se vide Noiret i Huljin otac na dan njegove smrti. Inače u sred svega toga mi nije jasno kako im nije palo na pamet da ako je Irene vjerovala Gabrieli, da je vjerovala osobi i koja je slušala te seanse. E da, za moj ukus bi bilo uvjerljivije da je Daniel Medina bio detektiv.

Jadni Pedro. Hektor je pokazao da mu je prijatelj, i nalazi mu najboljeg advokata. Glava me zaboljela kad je ispalo da će ga Mario "braniti". Amelija lažno svjedočila pod Kamilivim pritiskom/prijetnjom. Stvarno mi je bila odvratna u tom momentu.  No Ali, kako sam rekla nju je zaista teško osuditi. Jer  brzo saznajemo njene pobude.  Neutral

Hasinte izjave daju posebnu čar epizodama.
Marija: Gdje je Fermin?
Hasinta: U bolnici je njegova žena se porodila. Trojke...
Marija: Gdje su profesori?
Hasinta: Kupaju se goli u jezeru.  Laughing

Fermin zavezan kod Saula, Saul hoće da ga izbaci iz organizacije. Ali, kako je Fermin već našao gdje je blago... Kasnije se Fermin suočava sa Marijom, i kaže joj da zna ko je Toni.

Elsa i Noiret u krevetu. Lijepo mi se povraće. Pogotovo kad on počne da govori o savjesti. A, onda kasnije Elsa plače za Pedrom, jer kaže voljela ga je. Baš! No Nailazila sam na komentare kako je nejasnoća u seriji što je bilo sa Pedrom. Pa nema tu ništa nejasno. Natjerali ga da napiše pismo, ili su ga falsifikovali, a onda su ga ubili i predstavili kao samoubistvo. Dvije muve jednim udarcem. Ućutkali Pedra, i dali objašnjenje za Mateovu smrt. Da policija nije potkupljena posumnjali bi nešto. Jer, zašto bi neko vozio leš čovjeka kojeg je otrovao? Nema logike. Kad neko nekog otruje neće onda tražiti gdje se taj našao kad je otrov djelovao, pa ga onda nosati u gepeku.

Malog Lukasa i dalje muči san i pita se da li se sudbina može promijeniti. "Ko je zapisao sudbinu u zvjezdama? Astronauti? lol! " Inače, kako su Paula i Evelin brbljavice, Hasinta saznaje sve o Martinu i ucjenjuje ga. Naravno ne zna ko je Martin . A, na početku rasprave je Hasinta jasno stavila Martinu do znanja da je impresioniraju trbušni mišići. lol!

E da, Jacinta i Martin sada jedno drugo drže u šaci...Dokle li će?

Neće dugo, kasnije će biti na istoj strani.

ali pas Gustavo je iskopao šrafciger. Sudbina ili pseća priroda?  Laughing

Kao neko ko ima pse od 13.godine, kažem - pseća priroda. lol! I love you Gustavo mi je jedan od najdražih likova, ne znam kako sam njega zaboravila pomenuti. Very Happy flower

Ono što me je u 6.oj epizodi iznerviralo jeste Markos. bounce Karol mu prilazi i pokreće pitanje onog poljupca kojeg je on inicirao. Ali, sad se pravi Toša, zbunjen je, i poljubac je naprasno zaboravio, dok sa Amelijom nakon svega hoće da bude prijatelj. Nije problem ako nije zainteresovan više za Karol. Problem je što zna da ga voli, i što joj je dao povod kad je onako navalio na nju (da su bili  u povoljnijem okruženju, i da ga Karol nije spriječila, vjerujem da bi i spavali) a onda je kulira čim se Amelija vratila. Sada je zbunjen, a kad su se ljubili nije bio zbunjen.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Kakvo igranje s nečijim osjećanjima.

Otac joj je poverio tu tajnu pred odlazak na put. Šta li je u pitanju?  Shocked
To će biti jako zanimljivo, ali ne znam koliko će ti se svijdeti. Neutral

7. epizoda i otkrće Amelijine prošlosti.

Momak sa slike je  njen brat koji je teško bolestan, i koji je čak od Amelije zahtjevao eutanaziju. Međutim, Kamilo i organizacija preuzimaju njegovo liječenje, i njemu je vidno bolje. Da bi nastavili da ga liječe, ucjenjuju Ameliju da radi za njih. Dakle, spašava život bratu. Scena u šumi kad je Kamilo primorao da "puca" u nepoznatnog čovjeka u zamjenu za život njenog brata je jeziva! Kakav monstruozni Kamilov mozak! ( Moram dodati mada je to za priču nebitno, koliko je dobro Marta izgledala u tim scenama, odlično joj stoji crna boja, kožna jakna, i ispeglani konjski rep)
Izvela je predstavu pred Markosom i izvlači od njega zašto je bio u bolnici. Kasnije nalazi sim karticu i daje je Kamilu.  Neutral

Elsa i Noiret su mi bili tako odvratni što su imali obraza da se pojave na Pedrovu sahranu. Hektor je dobro rekao da Pedro nije bio ni ubica ni samoubica. Kasnije je Elsi rekao da se prijatelju uvijek može pomoći čak i kad "izgubi sjever" kako oni kažu. Takođe i samu Elsu naziva osobom  koja "pierde el norte" jer je u vezi sa Noiretom. Ona se našla uvrijeđena i traži mu da pred socijalnom radniciom kaže da bi ona bila dobra majka. Tu istu socijalnu radnicu  je lagala kada je rekla da nema partnera, ali vidjela ju je s Noiretom. Inače, kako reče Hasinta, ta radnica je došla u pravi čas. Baš  u momentu kad se Elsa derala na Haviera Olgada uz svu opasku da su djeca "gora što su manja"  Laughing

Ivan potpisuje papire za starateljstvo, više mislim da bi dokazao ekipi kako on vjeruje svome ocu, i kako on nije ubica. Neutral Kako sam i rekla, on je jedini roditelj kojeg ima, pa hajde da ga se drži. "Jeste da si kučkin sin, ali si jedini otac koga imam" Nažalost, mnoga se djeca na ovaj način moraju zadovoljiti mrvicama ljubavi roditelja. Ali, Ivan brzo shvata da se zeznuo. Prvi vidi fasciklu u Noiretovoj aktovci sa znakom blizanaca, a onda ga je i Noiret ispalio za večeru zbog Else. Ivan dolazi nervozan kod društva (Roke ga kulira) i pita ih što mu dođe Elsa? "Madre putativa?" Laughing  
Ivan se uz pomoć Tonija domogao papira iz očevog sefa, i saznao da je naslijedio veliko bogatstvo, ali da tim parama upravlja njegov staratelj što je naravno razlog što je Noiret insistirao da Ivan potpiše papire za starateljstvo. Kako mi ga je bilo žao. Baš ga je to zaboljelo, pocijepao se bukvalno od bola. Ovo otkriće uvodi u još jednu misteriju. Što je to Otox? Štp god da je Ivan je naslijedio te akcije. Na Paulinom crtežu dio odgovora što je Otox.

Ludi Toni odlučio da ucjenjuje Noireta ostatkom papira koje je ukrao iz sefa.

Fermin dalje kopa o svojoj prošlosti. Saul i njegova majka su bili ljubavnici, a Saul je dolazio na mjesto gdje je ubijen  njegov otac. Saul kaže Ferminu da ne želi da zna istinu (ton kojim je to rekao izaziva jezu) i dalje Ferminu imenu trojicu ljudi koji su ubijeni u tom istom periodu. Kako mi je tužna scena kada Fermin prolazi kroz kuhinju gonjen svojim duhovima iz prošlosti, a Marija pati i razdire je što ne zna ništa o njemu. Sad

Hektor hoće da proda dragulje jer nema novca, ali Markez ga upozorava na opasnost i kaže mu kakvi dragulji su u pitanju.

Šlag epizode su Evelin i Paula. Evelin je i dalje zaljubljena u Lucas "el raro" iako je više čudan nego lijep. Laughing Gleda ga očarano, a njegov sastav shvata kao ljubavnu poruku za nju. Otvara se nova rasprava Evelin i Paule. Paula kaže kako je ljubav cool, kako princeza završava sretno sa princem, i kako na vjenčanju nosi krasnu haljinu. S druge strane, Evelin smatra da u ljubavi ne treba rizikovati, jer princeza ostane sama i tužna. Razumljiv je stav jedne i druge. Paulini roditelji su u bili sretni u braku, i to je formiralo Paulin stav. Evelinina majka je sama i prevarena, i to je uticalo na Evelinin stav. I živa je istina da najčešće stavove o braku o ljubavi oblikuje način odrastanja osobe i ono što gleda u kući. Ova rasprava Paule i Evelin je zanimljiva kako i ona o sovi  i slobodi. Da li dati šansu ljubavi, ili biti sam, ili rizikovati, i biti povrijeđen, a možda i sretan? Hasinta im je to objasnila na dobar način. Sve u svemu Evelin je odlučila da rizikuje i da da šansu Lukasu.  lol! Ali, Lukas neće.  lol! I njih dvije ga peckaju da on neće da rizikuje jer mu roditelji nisu zajedno. On da bi dokazao da jesu vjenčani pokazuje im sliku s vjenčanja. I, novo otkriće.

Paulini i Lukasovi roditelju su se poznavali, i to dobro.

PS Ja ću kolabirati od ovolikog komentarisanja.  lol!  lol!  lol! Ne mogu naći sredinu, ili tri rečenice po epizodi, ili roman. Rolling Eyes
View user profile

on Thu Nov 22, 2018 9:12 pm
4x07...

Scena u šumi kad je Kamilo primorao da "puca" u nepoznatnog čovjeka u zamjenu za život njenog brata je jeziva! Kakav monstruozni Kamilov mozak!

Mislila sam da mi Camilo ne može biti odvratniji, da je dostigao maksimum odvratnosti, a onda sam naletela na Amelijin flešbek...Pa jbt, da li je moguće?  Exclamation Koja hladnokrvnost i nečovečnost. Na stranu što koristi tuđu nesreću za ostvarenje sopstvenih interesa i interesa organizacije (na to sam već navikla), nego što je u stanju da testira nečije granice gnusnim psihološkim igrama kojima žrtvu stavlja pod svoju kontrolu (kao što je Ameliju sa ultimatumom - ili ćeš postati ubica ili će tvoj brat umreti u mukama). Ili ćeš postati zločinac ili gubiš bliskog člana porodice. Monstruozno.

Inače, Amelijina priča me je baš pogodila i rastužila. Crying or Very sad Prvenstveno zato što je njena situacija grozna, tačno izaziva klaustrofobični osećaj, onaj osećaj skučenosti i bezizlaznosti, kao da te neko zatvori u kovčeg i zakopa (sad se setih Matea, pa se dodatno rastužih). A drugo, zato što imam brata sa kojim nisam u sjajnim odnosima, dosta smo različiti. Uprkos tome, za njega bih sve uradila.

Elsa i Noiret su mi bili tako odvratni što su imali obraza da se pojave na Pedrovu sahranu

O Noiretu nemam ništa novo da kažem, opasna je konkurencija Camilu po kapacitetu za izazivanje nagona za povraćanjem, mada je Camilo i dalje na tronu. Rolling Eyes

Elsa sa druge strane...Jako mi je draga i ne mogu da je mrzim. Mogu da budem besna na nju, da je smatram idiotom, da je žalim, ali da je mrzim ne. Pedrova smrt ju je pogodila i meni je nje sad stvarno žao. Krivo mi bude kada vidim šta je sebi dozvolila, koliko je nisko pala pored jednog psihopate, koliko mu veruje. Postala je njegova marioneta i mislim da ni Hectoru nije lako da gleda taj prizor, jer to nije Elsa koju je poznavao. Obiće joj se to o glavu, pre ili kasnije. Neutral

Kada li će ovi iz Geminisa saznati da je Hector u stvari Samuel Espi? Pitam zbog onih dragulja. Već su ukapirali da je Samuel živ, ali ne znaju ko je. Kontam da im neće trebati dugo da ga provale.

Btw, isprepadala me scena Hectorovog košmara sa malom Irene koja krvari.  Shocked

Ivan potpisuje papire za starateljstvo, više mislim da bi dokazao ekipi kako on vjeruje svome ocu, i kako on nije ubica

Da, i meni se čini da ih je zato potpisao, a time je posredno i sebe pokušavao da ubedi u Noiretovu nevinost u koju zapravo ne veruje. A jadan Ivan, skroz je slomljen. Otkriće da je čovek za kojeg je čitav život mislio da mu je otac pripadnik jedne nehumane organizacije i plus otkriće da je isti taj čovek želeo pomirenje s njim samo zbog nasledstva...Brutalna izdaja.  Neutral

Što je to Otox? Štp god da je Ivan je naslijedio te akcije. Na Paulinom crtežu dio odgovora što je Otox.

Meni je to sa akcijama Ottox-a čudno, sumnjivo i nelogično.

Ko je uopšte ta tetka koja ga je imenovala za svog naslednika? Čija je ona sestra (Noiretova ili njegove pokojne žene)? Čime se bavila? Kako je umrla (prirodna smrt ili ne)? Zašto je odlučila da akcije Ottox-a nasledi Ivan? Ostala imovina nije problem, problem je Ottox.

Ovo su važna pitanja, jer je Ottox evidentno u uskoj vezi sa projektom Geminis. Na osnovu crteža sam zaključila da bi moglo da se radi o firmi koja se bavi proizvodnjom i prodajom medicinske opreme i/ili lekova ili slično. Međutim, ako su Ottox i projekat Geminis povezani, onda Ottox teško da može biti legalno osnovana kompanija i upisana u odgovarajući javni registar. Dakle, vrlo verovatno je u pitanju kriminalna organizacija.

Zašto bi Ivanova tetka akcije jedne takve organizacije ostavila u nasledstvo nekome ko pojma nema ni o postojanju Ottox-a, ni o delatnosti istog? Zašto ih nije ostavila Noiretu, koji itekako zna šta je Ottox i čemu služi?

Jedino što mi pada na pamet jeste da je Ottox osnovan regularno i da je upisan u registar, da navedena delatnost radi koje je osnovan nije u suprotnosti sa zakonom, ali da stvarni ciljevi osnivanja jesu. Znači da zaista legalno obavlja određenu delatnost, ali da je to samo paravan i da mu najviše profita donose nelegalne aktivnosti (projekat Geminis, eksperimenti, trgovina organima i transplantacije)...

A da je Ivanova tetka znala za onaj legalni deo priče, dok za onaj nelegalni nije, pa je Ivanu ostavila akcije ne smatrajući da mu time šteti. Kažem, baš mi je ovo konfuzno i jedino objašnjenje nalazim u nedovoljnoj informisanosti Ivanove tetke o prirodi Ottox-a.

Kakva li se istina krije iza smrti Ferminovog oca i ko su ta tri muškarca čija je imena Saul nabrojao? Šta će Fermin saznati kada otkrije ko su ti ljudi? Prezime Ugarte mi je žešće poznato, ostala dva ne.

Hmm...Paulini i Lucasovi roditelji su bili bliski. Koliko li su znali jedni o drugima? Odakle se poznaju?

Aaaa, Lucas odbio Evelyn. Paula je već prošla kroz tu muku kad ju je Miguel odbio.  lol! Još su nesrećnog Ivana našle da mrcvare pitanjima o ljubavi, a njemu nije ni do života.

I živa je istina da najčešće stavove o braku o ljubavi oblikuje način odrastanja osobe i ono što gleda u kući.

Verovatno, s tim da zavisi od više faktora. Ima raznih slučajeva. Evelyn nije optimista zbog propalog braka njenih roditelja, ali dešava se da se oni koji dolaze iz disfunkcionalnih porodica ponašaju suprotno od Evelyn (vezuju se za partnera prebrzo, traže utočište koje nisu imali u primarnoj porodici, čak i nasilje trpe samo da bi očuvali brak)...Evelyn srećom nije u tom fazonu, za nju se ne brinem.  Very Happy

Gustavo mi je jedan od najdražih likova, ne znam kako sam njega zaboravila pomenuti.

Ne znam, meni je on sumnjiv. Možda sarađuje sa ovima iz Geminisa.  Shocked  lol!

View user profile

on Fri Nov 23, 2018 9:28 am
Inače, Amelijina priča me je baš pogodila i rastužila. Crying or Very sad Prvenstveno zato što je njena situacija grozna, tačno izaziva klaustrofobični osećaj, onaj osećaj skučenosti i bezizlaznosti, kao da te neko zatvori u kovčeg i zakopa (sad se setih Matea, pa se dodatno rastužih). A drugo, zato što imam brata sa kojim nisam u sjajnim odnosima, dosta smo različiti. Uprkos tome, za njega bih sve uradila.

Može bilo ko da bude u pitanju, bilo koja voljena osoba. I, kad zamislimo situaciju u kojoj možemo pomoći nekome voljenom da preživi, zaista je teško osuditi Ameliju. Ona će kasnije reći bratu da joj se gadi svaki put kad joj oni nešto narede, ali da je zahvaljujući tome on živ. Crying or Very sad

Mogu da budem besna na nju, da je smatram idiotom, da je žalim, ali da je mrzim ne.

Ne mrzim je ni ja, ali da mi je opasno ide na živce sve do 5.sezone, ide. Prvo vara Hektora, nipodaštavajuć odnos prema Mariji, ucjenjivanje Hektora da ide iz Internata, da ne pominjem onu konferenciju za novinare kada je Karolinina majka bila bolesna, pustila Huliju da izađe sa očuhom, željela Ameliju da otjera iz škole zbog incidenta sa Evelin (a realno kriva je uprava škole što taj bunar nisu obezbjedili)... U svim tim momentima mi je išla na nerve. A, tek će biti jedan, kada bi je najradije gađala.

Kada li će ovi iz Geminisa saznati da je Hector u stvari Samuel Espi?

Neće još. Fora je što će misliti da je Samuel umro u odrasloj dobi, vidjećeš kako, brzo će te epizode.

Btw, isprepadala me scena Hectorovog košmara sa malom Irene koja krvari.  Shocked

Dobar prikaz onoga što Hektora muči kada je budan. Osjeća grižu savjesti što nije uspio da odvede Irene iz sirotišta. affraid
Inače, mene ništa ne može prestraviti kao moji snovi. Prije neki noć sam sanjala da sam doputovala u Bg, i da  me je u blizini autobuske napala horda izobličenih Kineza, i taman da im uteknem , i onda naiđem na Kinskinje. affraid Nadam se da moj san nije poput Lukasovih, i da u Bg  u blizini autobuske (sadašnje ili buduće) nema kineskih kvartova. lol! lol!

Ko je uopšte ta tetka koja ga je imenovala za svog naslednika? Čija je ona sestra (Noiretova ili njegove pokojne žene)? Čime se bavila? Kako je umrla (prirodna smrt ili ne)? Zašto je odlučila da akcije Ottox-a nasledi Ivan?

Ništa od ovoga nije objašnjeno. Ali, ovako pretpostavljam. U pitanju je sestra Ivanove majke (Noiretove žene). Mislim da je to u pitanju jer kasnije saznajemo da je u stvari Noiretov tast u svemu tome, i on je uveo Noireta u Ottox i cijeli taj posao. Valentina (Ivanova majka) nije imala pojma o prljavim poslovima. Možda je imala sestru koja takođe nije imala pojma što se krije iza kulisa (mnogi od zločinaca često neće da uključe svoju dijecu u to) i koja je umrla prirodnom smrću (npr razboljela se) i pošto nije imala svoju djecu, ostavila je sve sestriću.

Jer, što se tiče Ottoxa, ovo je  u pitanju

Jedino što mi pada na pamet jeste da je Ottox osnovan regularno i da je upisan u registar, da navedena delatnost radi koje je osnovan nije u suprotnosti sa zakonom, ali da stvarni ciljevi osnivanja jesu. Znači da zaista legalno obavlja određenu delatnost, ali da je to samo paravan i da mu najviše profita donose nelegalne aktivnosti (projekat Geminis, eksperimenti, trgovina organima i transplantacije)...

Tako da je ovo relano objašnjenje svega
A da je Ivanova tetka znala za onaj legalni deo priče, dok za onaj nelegalni nije, pa je Ivanu ostavila akcije ne smatrajući da mu time šteti. Kažem, baš mi je ovo konfuzno i jedino objašnjenje nalazim u nedovoljnoj informisanosti Ivanove tetke o prirodi Ottox-a.

Kad smo već kod Ivanove rodbine... Baš me zanima po kome mu je ona djevojka iz druge sezone rodica. Ona sa kojom se spavao. Jer, ona je dobro znala da mu nije rodica, i još mu je dala dokaz za to. Znači, ipak su ljudi iz te rodbine to znali. Možda je prije ona neki rod Ivanovoj majci. Ako je tako, onda je Ivanova majka imala još jednog brata ili sestru. A, onda je ta druga tetka koja umrla bez djece, mogla sve da ostavi i toj maloj. affraid Kad to uzmem u obzir, ta mala je možda rodica Ivanu po Noiretovoj liniji. Mada hmmm... Njen otac se baš loše izrazio o Noiretu kada je uhvatio nju i Ivana, što znači da Noiret nije njemu svojta nego možda njegovoj ženi (majci Ivanove rodice-ljubavnice) Uh, koja zbrka. bounce

Kad već to pominjem, bilo mi je strašno ružno od Ivana, što je iskoristio drugu žensku osobu kojoj je stalo do njega, samo da bi se na neki način osvetio Karolini. confused

Kakva li se istina krije iza smrti Ferminovog oca i ko su ta tri muškarca čija je imena Saul nabrojao?

Istina koja će ga pogoditi. A, onda će mu Saul otkriti i drugi dio istine. A, prezime ... nije ni čudo što ti je poznato.

Hmm...Paulini i Lucasovi roditelji su bili bliski. Koliko li su znali jedni o drugima? Odakle se poznaju?

Poznaju se slučajno, tu nema ništa misteriozno. A, Irene i Martin su znali dosta jedno o drugome.

Još su nesrećnog Ivana našle da mrcvare pitanjima o ljubavi, a njemu nije ni do života.

Jao, to sam zaboravila prokomentarisati. lol! lol! lol!  Pa, to je sjajno. Svaki put, ali svaki put, ga uhvate u pravom momentu. To će biti bar još jednom. I, u skladu sam svojim raspoloženjem, on im i da odgovor. lol! Isto tako su jednom uhvatile Hasintu. Uplašile su se postoje li vampiri i da li se zaista hrane krvlju. U tom momentu je Hasinta bila živčana zbog skupih cijena proizvoda koje im dostavljaju u intermat, pa im je ovako otprilike odgovorila : "Postoje li? Poznajem neke od njih. Ne puštaju te dok te ne ostave suvog (bez krvi)" lol! lol! lol!

Evelyn srećom nije u tom fazonu, za nju se ne brinem.  Very Happy

Evelin se neće izgubiti, zna paziti svoje interese. Very Happy

Ne znam, meni je on sumnjiv. Možda sarađuje sa ovima iz Geminisa.  Shocked  lol!

Ne, ne.. Gustavo je jedini lik u seriji (pored Paule I love you ) koji nema manu. Very Happy Very Happy
View user profile

on Sat Nov 24, 2018 11:17 am
Hvala na pojašnjenju oko Ottox-a.

U pitanju je sestra Ivanove majke (Noiretove žene). Mislim da je to u pitanju jer kasnije saznajemo da je u stvari Noiretov tast u svemu tome, i on je uveo Noireta u Ottox i cijeli taj posao.

Mhm, i meni ovo deluje kao najlogičnije objašnjenje. Noiret i njegov tast jesu u tome, ali Valentina i sestra joj nisu bile uključene i nisu znale šta se radi iza kulisa.

Ako je tako, onda je Ivanova majka imala još jednog brata ili sestru. A, onda je ta druga tetka koja umrla bez djece, mogla sve da ostavi i toj maloj.

Ili su Valentina i ta tetka rođene sestre, a jedno od Manuelinih roditelja je njima dvema rođak/rođaka, a ne rođeni brat/sestra, tako da je misterioznoj tetki Ivan bliži od Manuele. Ko zna...

Kad već to pominjem, bilo mi je strašno ružno od Ivana, što je iskoristio drugu žensku osobu kojoj je stalo do njega, samo da bi se na neki način osvetio Karolini.

Da, bilo je malo trulo. Ali meni je od svega što je Ivan uradio najgore ono kad je poželeo da bude duhovit i rekao Marcosu da ga zovu roditelji, a preko fotke Marcosovih roditelja napisano RIP. Pa da je meni to neko uradio letele bi glave dugo, dugo vremena.

Mogu da shvatim i ljubomoru na Marcosa zbog Carol i netrpeljivost, pa čak i uvrede i podhebavanja. Ma stvarno dosta toga mogu da procesuiram, ali nikada takvo igranje sa svetinjom kao što je porodica, pogotovo ako se radi o mrtvim članovima iste (tada je sve upućivalo na to da su Marcosovi roditelji poginuli).

da me je u blizini autobuske napala horda izobličenih Kineza, i taman da im uteknem , i onda naiđem na Kinskinje

Izobličenih Kineza? Wtf? lol! lol! Ja kad sam pod stresom sanjam nelogične gluposti, znači niđe veze i onda se osećam premoreno kad se probudim. Rolling Eyes

View user profile

on Mon Nov 26, 2018 10:53 am
Dakle, hoću da vrištim. Iskucala post, i zatvorila prozor slučajno. Ok, Jovo nanovo.

a jedno od Manuelinih roditelja je njima dvema rođak/rođaka, a ne rođeni brat/sestra, tako da je misterioznoj tetki Ivan bliži od Manuele. Ko zna...

Ovo je najbolje objašnjenje, i njega se držim.  Very Happy  Ipak, mi je nerealno da je Ivan bez savjesti spavao sa prvom rodicom. Nije u redu ni sa drugom, ali mi je ipak drugi rođak i rodica prihvatljivija opcija da ne bih posumnjala u njegovo mentalno zdravlje.  Very Happy Jer, naravno, za njega ona to i jeste, još uvijek ne zna istinu.

Ali meni je od svega što je Ivan uradio najgore ono kad je poželeo da bude duhovit i rekao Marcosu da ga zovu roditelji, a preko fotke Marcosovih roditelja napisano RIP.

Joj da, bio je strašno odvratan u početku! Kad sam prvi put gledala seriju, nešto malo sam vidjela od treće sezone, i redovno se uključila tek od sredine šeste. Tada su on i Markos uveliko bili prijatelji. Kada sam onda na internetu gledala od početka, bilo mi je šokantno koliko je odvratan bio. Da nisam znala kakav će biti kasnije sigurno bih ga zamrzjela. Što znam, meni to nekako ne ide uz Ivanov karakter, koliko god da je ciničan, težak i ljubomoran. Ispada da je u potpunosti lišen osjećaja, a ipak nije. Taj momenat i onaj kada kaže Markosu da će biti zanimljivo saopštiti Pauli da je siroče, su mi previše.

7. epizoda

Jadna Gabriela ubijena Crying or Very sad , i to sve jer nisu znali da sačuvaju flešku, i zato što se Markos izlajao pred Amelijom o motivu njegovog boravka u bolnici. Nije im bilo da teško da nađu Gabrielu. Samo mi je ono bilo glupo, što ona radi u šumi u sred noći, i zašto mora prolaziti kroz šumu da bi stigla do kola? Kapiram da je tako napetije, ali nije logično. Podsjeća na horor filmove. Trči, trči, i kad je konačno na sigurnome, bum, ubica napada.

Kasnije je Karolina vidjela Ameliju i Noireta i posumnjala je u nju. Naravno Markos joj ne vjeruje jer misli da tako priča zbog ljubomore. Ona i priznaje da jeste ljubomorna, ali da to nije razlog njene sumnje. Meni on nije jasan. Kako uopšte ne poznaje Karolinu i koliko je pravdoljubiva? Zar misli da bi 'ladno izmislila laž? Pa da je htjela da im naškodi ne bi mu javila kad je Amelija odlazila iz škole. On ne da ne sumnja nego se još opet spetljao  s njom.  Rolling Eyes

Hasinta je oslobođena optužbe, a Martin se prvi put sreće sa svojom tetkom koja mu priča prošlost njegove porodice. Koja tuga kada je vidio sliku prave porodice! Crying or Very sad  Inače, Martinove oči mi ne djeluju različito dok se dobro ne zagledam. Svakako, to po meni nije neka mana, ni hendikep, da bi to prikrivao sočivom!

Osim Martina, i Fermin kopa po prošlosti, ili bolje reći, po prošlosti svoga oca. Saznaje da je izvjesni Fernando Ugarte prijavio neprivilnosti u slučaju istrage ubistva jednog od trojice stradalih. Ukratko, Fernandno je Amelijin brat, a stradali Ugarte je njihov otac. Istina za koju je Saul rekao da je Fermin ne želi znati, je ta da je njegov otac ubio troje ljudi prije nego što je i sam ubijen! Shocked

Dalje, po prošlosti kopaju i Markos i ekipa. Od malog Lukasa izvlače informacije da su Sandra i Martin sastajali i razmjenjivali poruke u biblioteci preko iznajmljene knjige. Strategija koju su Markos i Ivan nesvjesno koristili prilikom ispitivanja Lukasa je dobar/loš policajac. A, on jadničak istraumiran i za svakog misli da je iz policije. Roke: "Da li ti ja ličim na policajca?"  lol! Kako god, Martin i Irene su slučajno bili prijatelji i otkrili da su usvojeni iz istog sirotišta, i počeli su da istražuju. Irene mu je spomenula svog ubijenog advokata.
Markos i Karol sunašli pomenutu knjigu, a u njoj šifrovane poruke i ključ koji je Hulija prepoznala kao očev. Neutral
Inače, iako su mogli skontati da je Irene vjerovala Martinu, oni naravno sumnjaju u svakoga, sem u Ameliju i Kamila!

Ivan i Hulija otkrili što je Ottox. U pitanju je farmaceutska kompanija, a akcije koje bi on naslijedio vrijede 3 miliona eura. Slatko mi je bilo kad mu je Hulija rekla da ona ne bi toliko dala za njega. I love you

Hektor je očigledno bolestan, a Elsa bolesna od tuge za Samuelom. Kada su joj ga donijeli, Hektor je zaista bio iskreno sretan zbog nje. Noiret je očigledno umješao svoje prste da bi Elsa dobila bebu. Ivan je bezuspješno pokušao upozoriti Elsu što je čeka s Noiretom, a ona kao da je mozak poslala na duži godišnji odmor! Pred Marijom naravno Noiret ne krije svoje lice te je napada i davi zbog idiota od Tonija koji ga ucjenjuje papirima!

Paula, Evelin i Lukas umislili da Hasinta hoće da se ubije jer je stara i usmljena, te je na sve moguće načine "spriječavaju" u tome. To je uključilo i sakrivanje njenih tableta za srce. Laughing
Evelinina definicija samoubistva: "Cuando te matas tu solo a ti mismo" lol!  Kako čovjek da je ne voli! flower
View user profile

on Mon Nov 26, 2018 11:13 pm
7. epizoda

Osma Very Happy

Zašto je Ferminov otac ubio Amelijinog oca i tu dvojicu? Pretpostavljam da su zato njega ubili. Da nisu on i Saul zajedno učestvovali u tom "ubilačkom pohodu?" Mislim, Saul je misteriozan čovek, a ispostavlja se da ni Ferminov otac nije bio otvorena knjiga, iako je delovao obično i transparentno.

Može se reći da imamo dve strane - nekadašnje žrtve (Jevreje) i nekadašnje i sadašnje zločince (naciste, podržavaoce te ideologije). Na prvoj strani bi bili Ferminov otac, Saul, sad Fermin, Nora (za nju ne znam da li je bila Jevrejka i da li će se uopšte otkriti nešto više o njoj)...možda se pojavi još neko. Na drugoj strani bi trebalo da budu Camilo, Joaquin, Noiret...The Ekipa iz pakla u čijem sastavu su se verovatno nalazila i tri muškarca koje je Ferminov otac ubio.

Ukoliko je Amelijin otac bio povezan sa projektom Geminis, onda je jasno zašto se pojavio Camilo i pružio Ameliji i njenom bratu ruku spasa. Ok, uslovno rečeno ruku spasa. Pružio im je pomoć, a oduzeo Amelijinu slobodnu volju.  Rolling Eyes

i to sve jer nisu znali da sačuvaju flešku, i zato što se Markos izlajao pred Amelijom o motivu njegovog boravka u bolnici. Nije im bilo da teško da nađu Gabrielu.

I to sve, jer su grupa budala koje dokaze ostavljaju na izvol'te. Samo čekam da jednom pored dokaza ostave i poruku za ove iz Geminisa sa rečima "Uzmite slobodno, nemojte da se stidite. Što je naše, to je i vaše."

Jadna žena nastradala zbog njihove gluposti. A ni ja ne kontam što je trčala kroz šumu i šta je radila tamo u to doba uopšte. Moguće da su je namamili i postavili joj zamku.

Ne razumem zašto je Marcosu toliko teško da poveruje da je Amelia umešana i zbog čega misli da bi Carolina iz ljubomore izmislila tako nešto. Odmah se setim kako je Elsa odbijala da poveruje Pedru kada joj je rekao u kakvoj je situaciji zatekao Noireta. Da, Amelia je lepa i šarmantna žena na koju je Marcos pao, ali ovde se radi o nečemu što je pitanje života i smrti i Carolina se sa tim ne bi igrala.

A Elsa...

Ivan je bezuspješno pokušao upozoriti Elsu što je čeka s Noiretom, a ona kao da je mozak poslala na duži godišnji odmor!

Pre bi se reklo da je poubijala sopstvene sive ćelije i ne znam da li bi u ovom stadijumu reanimacija mogla da uspe. Pukla je. P.u.k.l.a. I nikako ne mogu da se radujem što je zahvaljujući Noiretu dobila malog Samuela.

Prvo, on treba da bude sa svojom pravom majkom. A drugo, ko zna za kakve eksperimente ovi planiraju da ga upotrebe. Još je Ottox farmaceutska kompanija...ne smem ni da zamislim na kakve sve načine to zloupotrebljavaju.

Od čega li Hector boluje?

Dopao mi se flešbek Martina i Irene na igralištu. Imali su dosta toga zajedničkog i oboje su bili u potrazi za istinom. A u drugom flešbeku se pojavio i Mateo, koji je igrao ulogu špijuna za organizaciju. Lepo je bilo videti ga ponovo...lepo i nekako tužno. Šta li se nalazi u sefu čiji je ključ pripadao Julijinom ocu?

A, on jadničak istraumiran i za svakog misli da je iz policije. Roke: "Da li ti ja ličim na policajca?"

E kako se saosećam sa Lucasom. Smučila su mu se skrivanja, bežanja, ćutanja, laži...To nije život, već mučenje, pogotovo za dete. Večito u strahu od nekoga ili nečega, u grču i paranoji. Pitam se da li Martin shvata koliko je njegovom sinu teško i koliko mu štete nanosi uskraćujući mu bezbrižno detinjstvo.

Fini čovek Joaquin provodi vreme sa svojim unukom kako bi se navikli jedan na drugog, za slučaj da Jacinti bude morao da prereže grkljan. Divan i odgovoran deda. I love you

Kako čovjek da je ne voli!

Haha, sjajna je. A kad je rekla da se ona nikad ne bi nagutala tableta, čak ni kad bi se udala za Javiera Holgada. That's my girl  lol!

View user profile

on Tue Nov 27, 2018 10:17 am
Osma Very Happy

Da, osma. Izludjela sam zbog ponovnog kucanja većeg dijela posta.

Od čega li Hector boluje?
Biće dosta govora o tome u 5. sezoni.

Fini čovek Joaquin provodi vreme sa svojim unukom kako bi se navikli jedan na drugog, za slučaj da Jacinti bude morao da prereže grkljan. Divan i odgovoran deda. I love you
Da, Elsa nije pobacila i da može opet da ima dijete, ne bi se on nikad sjetio Miguela i da je imao ćerku. S jednom nogom u grobu je odlučio da izigrava odgovornog djedu. Rolling Eyes Rolling Eyes

A kad je rekla da se ona nikad ne bi nagutala tableta, čak ni kad bi se udala za Javiera Holgada

To se zove izdržljivost i jak karakter. lol!

9. epizoda

Imamo Karolinine i Hulijine pustolovine.

Da počnem od Karoline. Nakon što su se Amelija i Noiret sastali i ona mu dala tanjir sa Ireninom porukom (  
Samo čekam da jednom pored dokaza ostave i poruku za ove iz Geminisa sa rečima "Uzmite slobodno, nemojte da se stidite. Što je naše, to je i vaše.
 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes ) Karolina ih je vidjela sa prozora usred noći. Kako mi je kasnije bilo žao što nije probudila Viki i Huliju da i one to vide! Nego možda nije bilo vremena. Od početka serije, ovo su mi momenti u kojima mi je Karoline bilo najviše žao (pored onog kad su ucjenjivali da će joj ubiti majku). Možda je naivno bilo od nje što je postavila Ameliji onakvu "zamku" jer ljudi tog kalibra neće pasti na foru "zaboravljenog" telefona u biblioteci. Isto tako, nije joj palo na pamet da će im biti sumnjivo što Markos Karolini šalje poruku, a pri tome su bar 16 h dnevno zajedno. Ipak, Karolina je uradila ono što je mogla da uradi u tom momentu, ono što joj je djelovalo najpametnije. I, mora se priznati da je hrabra. Namjestiti zamku, pa ići usred noći u šumu neznajući što i ko je tamo čeka. affraid Markos mi je bio tako odvratan, po prvi put od početka sam htjela da ga ošamarim. Ne znam kad je bio ljigaviji, kad je irionisao u fazonu "Jao, strašno. Amelija ti uzela telefon" ili kad nije reagovao kad se Karolina vratila istraumirana i uprljana od zemlje i kada je rekao "Nećemo ti vjerovati, ako kažeš da te je Amelija dočekala s motornom testerom". Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Umislio momak da je mnogo sladak i pametan, pa da je Karolina do te mjere ljubomorna da će otići  u šumu i rizikovati svoju bezbjednost. Rolling Eyes Hajde, što nije vjerovao kada je Amelija pričala s Noiretom, profesor škole i većinski akcionar škole razgovaraju, pa možda to  i nije tako sumnjivo. Ali, što ne vjeruje da ih je vidjela u sred noći, i što misli da otvoreno laže! Suspect Svi oni zajedno su me iznervirali u tim trenucima, sem Hulije koja je išla u vlastiti pohod. Markosu i Viki nije bilo čudno što je nevinašće Amelija vratila telefon tek uveče, a u biblioteci je zaboravljen tokom dana. Rolling Eyes Kamilo je poslije čekao Ameliju u sobi poput utvare. pale

U međuvremenu je Hulija na svoju ruku pošla u banku jer se tamo nalazi siguronosni sef njenog oca čiji su ključ pronašli. Nije htjela da čeka ekipu da se dogovore, nego djeluje nezavisno od njih, netražeći bilo čije mišljenje. Ono šminkanje u kombiju između paketa mlijeka je bilo nezgodno. Very Happy  Uspela je da stigne do banke i da uzme sadržaj sefa, i za dlaku je umakla Noiretu. U sefu su  bili Hulijina slika sa ocem (čudno da to drži u sefu) iiii kutijica sa natpisom Ottox u kojoj je bilo staklo sa Paulinom krvlju!  Shocked  Shocked  Shocked  Ivan mi je bio onako sladak kada se zabrinuo gdje je Hulija.  I love you

Elsa mi je takođe slatka u ulozi majke, i u njenom snalaženju između majčinstva i rukovođenja školom. Tek njena rasprava sa Paulom i Evelin koje hoće da spasu Samuela od njenih kandži.  Laughing  Kada se Elsa uspaničila, kada je Noiret odveo malog bez pitanja i javljanja(kako kaže Hasinta u Francuskoj se takve stvari ne javljaju Rolling Eyes ), predomislile su se i odlučile da je Elsa ipak dobra majka.

Noiret se prisjećao prošlosti i vidimo da je kupovina bebe bila ideja njegovog tasta. Da li je realno da se 1990ih žene u Španiji porađaju kući?  What a Face

Mariji je  rođendan, i dobila je najveći poklon kada joj je Ivan čestitao. I love you Doduše, s druge strane ju je Hasinta odbila za večeru (jer neće da joj bude zamjena za Fermina) i Fermin je iskulirao, jer je toliko okupiran prošlošću njegovog oca. Crying or Very sad Hoće da ode iz škole i da sve batali, a onda mu je Saul dao neke fotografije iz 1940ih. Da se čovjek naježi.  Sad Postalo je jasno zašto je David Almansa ubio troje ljudi.

Malog Lukasa i dalje muči san i shvata da će se realizovati u Hasintinoj sobi.  pale U međuvremenu je imao još jedan simpatičan san u kome se jednorog sudario sa Kamilom, i čak se i ostvario.  santa
Sponsored content

Back to top