Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 11:30 am


Evo pronađoh scenu najdebilnije smrti nekog lika u telenovelama, a i šire.

____________
Latino leksikon - Page 27 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1117
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 1:40 pm
Sofia wrote:

Gilda Gomez Castellanos (Siempre te amare) - Ovo je najupečatljiviji, a ujedno i najluđi kraj nekog lika kojeg i dan danas pamtim, iako se više ni serije ne sećam koliko je stara. Gilda kao glavna negativka beži od vlasti zbog svojih zlodela, zatekne se na nekoj sahrani, izdvadi leš i sakrije se na mesto mrtvaca. Sahrana je krenula, ona nije uspela izaći i na kraju su je živu sahranili.

Umrla sam od straha kad sam prvi put vidjela ovu scenu i imala sam noćne more redovito,svaki put nakon gledanja ove scene,prejeziva smrt,umrijeti živ zakopan,pravi horor  affraid i još kad se sjetim kad su Gildu prikazali živu u lijesu,kako si je sva izgrebala i raskrvarila vrat koliko se grebala i vrištala da je izvuku van,prava horor scena.Bojala sam se ići spavati navećer nakon što bi pogledala ovu scenu.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16093
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 8:44 pm
Marina (Sin tu mirada) - završila je s muškarcem kojeg je gledala više kao prijatelja nego partnera iz razloga što je on to više zaslužio od muškarca kojeg voli

Sergio (En tierras salvajes) - njegov lik su na kraju ubili bez ikakvog razloga, samo zbog senzacionalizma, da bude neočekivan kraj

Kristina wrote: Jose Maria (Abrazame muy fuerte)

Najgluplji kraj nekog lika ikad! Čovjeku je bila neuzvraćena ljubav i odlučio je da umre. Otišao je u neku vodu, rijeku što li je, legao tamo i bukvalno umro od ljubavi. Nije da se udavio, da je bio bolestan ili tako nešto.

Umirem od smeha. Više se i ne sećam ovoga iako sam gledala. Ima toliko suludih i nerealnih scena da bismo stranice mogli pisati o njima. No meni je generalno teško da ih se setim. Pitanja ovog tipa mi baš teško padaju. Toliko sam serija pogledala, a sada sedim i razmišljam i ništa mi ne pada na pamet. Svaka tebi čast kakvo pamćenje imaš da ih toliko nabrojiš.
Mariana
Mariana
Posts : 1117
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 10:03 pm
Joj,da;Sergio (En tierras salvajes) Sad Crying or Very sad -od sva tri brata,Sergio je bio najbolji,najplemenitiji,najboljeg brata su ubili na kraju,ali je pokazao koliko voli Isabel jer je primio metak umjesto nje,zaštitio ju je svojim tijelom da ju ne ubije.
I za ovo se isto slažem,Marina (Sin tu mirada);jako lijep par su mi bili Claudia Martín i Osvaldo de León jako lijep par,bili su mi jako slatki i žao mi je što nisu ostali zajedno na kraju (originalan kraj),njihov kraj je bio alternativni,a Marina i onaj doktor (mislim da se zvao Ricardo) je bio originalan kraj
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 11:19 pm
Ne odgledah ovaj AMF klip do kraja, nekako mi je previše blamantna scena pale

Analijin kraj (ERDA) mi je bio ultra glup. Kao nije htela da zadrži svoje lice pošto ga već Mariana ima, pa je "uzela" Marianino pređašnje lice i započela novi život, smuvala nekog bogataša...Znam da je serija sci-fi i nije mi problem u samom menjanju lica, samo eto bilo bi bolje da je Analia poginula u razmeni vatre sa Montanom. Bolje i logičnije i upečatljivije. Ovako je anticlimatic.

Svi likovi iz Pecados ajenos su imali loš kraj, jer se ispostavilo da je čitava serija bila Natalijin san, tako da sve ono što kroz šta su likovi prolazili tokom 160 i kusur epizoda se u stvari nije ni desilo. Rolling Eyes

Antonia Paris (Mi ex me tiene ganas) - obožavam je, ali volela bih da su je ipak ubili ili da je poginula ili ponovo misteriozno nestala ili bilo šta dramatično što bi išlo uz njenu ličnost.

6. Camila (Sin rastro de ti)   Više bih voljela da je preživjela i da je pošla na liječenje. Njen kraj su tako traljavo odradili da je to strašno.

Ma da, a ako su već morali da je ubiju mogli su se više potruditi oko njene smrti. Uopšte nisam imala utisak da je bitan lik nastradao. Abrahamova smrt mi je bila emotivnija od Camiline. Neutral

4. Teresa (Teresa)  Uz njen lik ne ide niti to što se pokajala, niti to što se zaljubila u Artura niti doniranje cijelog bogatstva u dobrotvorne svrhe.

Najgore je što ja u ovom stadijumu ne znam ni šta ide uz njen lik, a šta ne. Teresa je postala bolno nedosledna i najtužnije mi je što su scenaristi mogli da naprave od nje izrazito kompleksnog i unikatnog lika, ali su tu šansu propustili.

Redemption arc iliti proces pokajanja i promene je nešto što inače volim da vidim kod likova u serijama ako se odradi kako valja. Fora je u tome što se radi o procesu, a ne o momentu.

Teresa se bukvalno transformisala u sveticu u drugoj polovini poslednje epizode, dok se u prvoj polovini iste te epizode bezdušno podsmevala Aidi zbog Rubenove smrti. Suspect I naravno da je neuverljivo i klimavo do bola, kao i celokupan njen storilajn još od udaje za Artura.

U vezi sa Teresom...Arturov kraj tj. praštanje Teresi i pomirenje s njom me je isto razočaralo. Jel on zaboravio da mu je Luisa sestra ili šta? Question

____________
Latino leksikon - Page 27 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 06, 2019 10:07 am
No meni je generalno teško da ih se setim. Pitanja ovog tipa mi baš teško padaju. Toliko sam serija pogledala, a sada sedim i razmišljam i ništa mi ne pada na pamet. Svaka tebi čast kakvo pamćenje imaš da ih toliko nabrojiš.

I ja često ne mogu da se sjetim svega, ili se sjetim nakon što pitanje već prođe. Konkretno, Jose Marijinu smrt sam trebala uvrstiti u pitanje o najglupljim scenama iz telenovela. Ja se većine toga iz AMF i ne sjećam, ali ovo mi je baš ostalo urezano. Živo me zanima da li je taj lik i u rimejku "Que te perdone Dios" isto umro od ljubavi. lol!

____________
Latino leksikon - Page 27 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 06, 2019 10:09 am
47. Likovi za koje bismo voljeli da ih je glumio/glumila drugi glumac/glumica.

____________
Latino leksikon - Page 27 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 06, 2019 10:24 am
1. Jade (El CLon)

Ako su već morali da rade rimejk Clona, onda mi je žao što Jade nije odigrala Marlene Favela. Nekako mi fizički ide uz taj lik, mogu da je zamislim u takvom izdanju, sa velom itd. Vjerujem da bi se i glumački snašla,a  sigurno ne bi bila gora od Sandre (koja mi inače jeste draga).

2. Cayetano (Rubi)

Ne znam s kim bih ga zamijenila, ali Luis Gatica nikako ne ide uz Paty Diaz. Jednostavno mi je ih teško bilo doživjeti kao par.

3. Estrella (La Madrastra)

Ovo mi je jedino izdanje Ane Layevske u kojem mi je skakala po živcima. Jeste da je sam lik takav, ali jednostavno Ana mi je za kompleksne ličnosti, a ne za razmažene balavice.

4. Nacha (Teresa)

Glumica koja je tada imala blizu 70 godina ne može da bude majka djeci koja idu u osnovnu školu.


5. Ivan (La Fuerza del destino)

Odličan lik, šteta što ga nije odglumio neko ko zaista zna da to radi.

Za većinu likova gdje mi smeta odabir glumca nemam prestavu koji bi bio bolji osim u slučaju Jade gdje je poenta to što bih voljela vidjeti Marlene u toj ulozi, a ne to što ne trpim Sandru.

____________
Latino leksikon - Page 27 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 06, 2019 10:04 pm
Ne znam, ima dosta likova u dosta telenovela koje su interpretirali po meni pogrešni glumci i uglavnom je to iz razloga što nisu glumački dorasli ulogama koje su igrali. Muški protagonisti prednjače u tome, mada u najvećem broju slučajeva ti likovi ionako nemaju dubinu ili specifičnost, pa i nisu neki izazov u glumačkom smislu.

____________
Latino leksikon - Page 27 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16093
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 12:48 am
Cristina (La malquerida) - Victoriu Ruffo nikako nisam videla u ovoj ulozi. Ona mi je potpuno aseksualna pojava. Za ulogu žene koja pored sebe ima toliko mlađeg muškarca očekujem videti neku strastveniju i okretniju ženu koja pleni svojom pojavom bez obzira na godine, a ona mi je sušta suprotnost svemu tome. Zbog nje seriju nisam ni odgledala, a tema mi je bila jako privlačna. Bilo koju drugu glumicu njenih godina bi pre mogla videti u toj ulozi, nego nju. Recimo, Leticia Calderon, Claudia Ramirez ili Daniela Castro.

Jade (El clon)  - Sanda mi je u najvažnijim scenama plesa i zavođenja delovala kao da nije u svojoj koži, prosto joj ne pristaje ova uloga ni fizički, ni karakterno, jer nije taj tip devojke. Za ovu ulogu je potrebna senzualna, vrckava devojka, sa oblinama i "vatrom u očima". Slažem se Kristina sa tobom, Marlene Favela bi bila idealan izbor. Meni ova serija ponajviše zbog glavne ženske uloge nije imala tu čar. Ma koliko Sanda bila ok glumica, nije uloga bila za nju i nisam je doživela na pravi način. Inače Genesis Rodriguez je bila druga opcija za ovu ulogu. Čak mislim da bi je ona bolje iznela, iako mi nije posebno draga glumica.

Spoiler:
Sponsored content

Latino leksikon - Page 27 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum