Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Fri May 03, 2019 2:51 pm
Slažem se s ovim što je Kristina postavila-CCEA-rađanje djeteta kroz traperice,ne kužim kako su  mogli snimiti tako tu scenu,kako nisi skužili grešku  (hlaće) dok su snimali scenu porođaja
Mariana de la noche-pretvaranje čovjeka u sokola  Rolling Eyes  Shocked ,ja veću glupost u nekoj telenovela još nisam vidjela,
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16114
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Sat May 04, 2019 10:03 pm
La mujer perfecta (Monica Spear i Ricardo Alamo) - razgovor o prvom seksu



Razgovor kreće od 6. minute

Ovaj video bi svrstala u smešne scene, iako bi je pre nazvala pozitivno simpatičnom scenom na koju sam se baš nasmejala kada sam je prvi put gledala. Par razgovara o seksu koji još uvek nisu imali. Ona je neobična devojka sa određenim socijalnim ograničenjima i za nju je ova tema sa kojom se još nije srela bila vrlo stresna. Kada joj je on prvi put intimnije prišao ona je poludela i sada mu u razgovoru otvoreno govori da je to prevazišla i bez imalo nelagodnosti ga poziva na seks.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Wed May 08, 2019 11:13 am
18. Omiljeni pozitivni ženski likovi .

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Mon May 13, 2019 10:30 am
Već sam detaljno pisala o mojim najdražim ženskim likovima - Elena Navarro (Rubi), Eva Zanetti (Alguin te mira), Gabriela Suarez (La Patrona), Camila Darien (Pasion) i Angelica Arechiga (Lo que la vida me robo). Bilo je naravno još dobrih ženksih likova koji su meni dragi, ali nekako mi ih se teško odmah sjetiti.

Jade ( O Clone) Iako je brazilska serija Jade sam morala negdje uvrstiti. Jade mi je spoj kontradiktornosti, u njoj su se spojile dvije kulture koje se sukobljavaju u seriji.  Oduševljava me njena snalažljivost, hrabrost i prkos.

Rosalinda Altamirano (Rosalinda) Od onih klasičnih junakinja, pogotovo iz starijih serija, Rosalinda mi je najdraža. Nekako je sva nježna i draga, istovremeno i jednostavna i elegantna, a pri tome kulturna i pristojna iako je iz barria.

Alfonsina Valdez (El manantial) Jednostavna, a jaka i borbena djevojka.

Ana Cristina Robles (Entre el amor y el odio)

Alejandra Silva (La Malquerida) Žena koja je bila primorana na prostituaciju i koja je uspjela da pobjegne iz takvog života. Njena priča je jedino vrijedno pomena u ovoj seriji.

Cristina (Rubi) Vrijedna, borbena osoba koja porodične vrijednosti stavlja na prvo mjesto.

Sonia (Rubi) Jaka, samastalna mlada žena koja ima snage da stisne zube i krene dalje čak i kad joj se sve sruši.

Carlota Gillen (La Otra) Carlota je bukvalno bila pod majčinim okovima, ali vremenom se mjenjala i prestala je biti plašljiva i nesigurna.

Lucrecia (Mi pecado) Definitivno najdraži tip glavnih junakinja. Ne da na sebe, zna da se izbori i snađe, nije bespomoćna llorona.

Carolina Rivas (Caer en tentacion) Ona nije savršena i čedna glavna junakinja već stvarna žena od krvi i mesa koja je napravila grešku i koja je zbog te greške patila. Imala je težak život, teško odrastanje, muža koji kao da je s Balkana, iako je dobar čovjek, koji joj nije dao da radi i da bude korisna. Ona upoznaje čovjeka koji joj odgovara, koji je razumije i uz kojeg nije morala imati kočnice, ali on je oženjen, a ona udata, i nije mogla da odoli iskušenju. Dakle Carolina nije drolja i ni neviđeni ološ, niti savršena i sveta junakinja, već kako rekoh jedna realna žena sa realnim životnim problemima koja je napravila grešku.

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Mon May 13, 2019 2:25 pm
Lucrecia (Mi pecado),Cielo (Por tu amor),Isabela (Niña amada mía),Julia (Apuesta por un amor),Azul (Amar sin límites)-obožavam taj tip glavnih junakinja,dobre,plemenite,velikodušne,ali opet imaju snažan karakter,imaju svoje ja i znaju pokazati zube i posvađati se,uzvratiti šamar kad treba,već su mi dosadile pomalo glavne junakinje llorone koje plaću 1000 puta u jednoj epizodi otpočetka do kraja serije
Angélica Aréchiga (Lo que la vida me robó)-dobra,slatka,plemenita,jako mi se sviđao njezin odnos sa Montserrat,iako je znala da ju José Luis voli,nije bila ljubomorna niti je radila scene i imala ljubomorne ispade i na kraju je uspjela osvojiti srce José Luisa i zadobiti njegovu ljubav sa svojom dobrotom,nježnošću,ljubav joj je bila uzvraćena na kraju...Definitivno jedan od omiljenih sporednih ženskih likova,jako mi je bilo žao kad je umrla,šteta,prekrasan lik
Victoria Escalante,Alejandra Ponce i Olivia Suárez (Por amar sin ley)-tri odlične odvjetnice,super prijateljice,dobre,plemenite,velikodušne,uvijek spremne pomoći drugima
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Wed May 15, 2019 9:33 am
Isabela (Niña amada mía)

Da, i meni je ona draga. Wink Dodajem i Jimenu (Pasion). Mada ću ih se sigurno još sjetiti. Very Happy

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16114
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Thu May 16, 2019 12:02 am
Izdvojiću dva meni posebno draga ženska lika koja odskaču od šablona klasičnih junakinja iz telenovela:

Jade (O Clone) - devojka ogromne hrabrosti koja prkosi svim normama i pravilima kojima podleže njena porodica kako bi se izborila za vlastitu sreću. Ona je toliko jedinstavena u svakom smislu, njen duh, karakter, fizička lepota, svime je plenila.

Carolina (Caer en tentacion) - jedan izuzetno realističan lik zaljubljene žene u nemogućim uslovima. Sviđa mi se tolika doza realizma u njenom liku. Iako ljubavnica, ona nije drolja, svaki trenutak te proživljene zabranjene ljubavi ona je delimično okajala strepnjom, grižnjom savesti i strahom. Dopustila je sebi da doživi trenutke ljubavi, no i u tim momentima je sebe preispitivala kao da se nikada nije uspela opustiti do kraja i uživati u njima. Taj teret savesti je uvek pratio i pokazivao nam njenu konstantnu borbu same sa sobom. Carolinin lik je kreiran na način da je doživimo kao da smo u njenoj koži, niti joj sudimo, niti je podržavamo, prosto je razumemo.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Fri May 17, 2019 8:11 am
Sofia, super si opisala lik Caroline. I love you Meni se ona popela visoko na ljestvici najdražih likova. Sama serija mi je ušla u krug najdražih, i planiram je uskoro reprizirati. Embarassed

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Fri May 17, 2019 8:12 am
19. Omiljeni negativni ženski likovi.

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Fri May 17, 2019 8:22 am
Barbara Luna (El Manantial)
Cordelia Portugal (La Otra)
Rubi Ferrer (Rubi)
Rosario Cordoba (Mi pecado)
Camila (Sin rastro de ti)
Antonia Geurra (La Patrona)
Rebeca Murillo (El color de la pasion)


Može da prođe i Teresa Chavez, lik je dobro osmišljen, šteta što se nisu tokom cijele priče držali onoga kako je Teresa na početku bila osmišljena.

Kako sam i ranije rekla ima dosta negativki koje su odlično interpretirane, samo što ne mogu da se pretjerano divim samim njihovim likovima. Veći utisak mi ostavljaju one koje "napreduju" u svom zlu, ono nisu na početku poremećene ubice, kao i one koje pokazuju bar trunke ljudskosti, i griže savjesti. Eto izuzetak je Antonia Guerra, ona je od starta bila manijakalna.

____________
Latino leksikon - Page 39 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 39 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum