Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16114
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Tue Aug 13, 2019 1:32 am
Već sam detaljno objasnila u prvom krugu. Ana je to sada tako lepo ukratko rekla, da bi je samo citirala:

Ana wrote:Kombinacija navike, radoznalosti i stečene ljubavi prema svemu što me podseća na telenovele (jezik, kultura, običaji, hrana, ambijent)
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Tue Aug 13, 2019 2:31 pm
Slažem se sa vama.

U djetinjstvu se za mene telenovele bila nešto novo i zanimljivo, kad jedna završi u tom terminu počne druga, i stvorila se navika. Kad sve to spojim sa jezikom, kulturom, i divnim lokacijima ostaje, da kažemo, ljubav prema tom žanru. Tu su i glumci/glumice koje volim, i koje rado volim vidjeti.

Završismo sa drugim krugom. Što da sada radimo s temom? Da li da je držimo otključanu radi onih odgovora na razna pitanja kojih se naknadno sjetimo i poželimo dodati?

Ana, da li si voljna da komentarišeš one odgovore iz ovog perioda dok nisi bila na forumu (tempo je nebitan)? To bi bilo negdje od 15. pitanja, prelistah temu. Pridružila bih se tvom komentarisanju da ne pričaš sama sa sobom. Latino leksikon - Page 51 1543461474

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3204
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Tue Aug 13, 2019 11:28 pm
Ana, da li si voljna da komentarišeš one odgovore iz ovog perioda dok nisi bila na forumu (tempo je nebitan)?

Nema potrebe da zbog mene ideš ispočetka sa pitanjima (dobro, ne od početka, nego negde od 15. pitanja Latino leksikon - Page 51 1543461474), ionako na veliki broj pitanja ne bih imala šta da dodam.

Možda je ovo...

Da li da je držimo otključanu radi onih odgovora na razna pitanja kojih se naknadno sjetimo i poželimo dodati?

...najbolje rešenje? Tako bi svako od nas mogao ponešto dodati s vremena na vreme. Smile

____________
Latino leksikon - Page 51 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Fri Aug 16, 2019 12:53 pm
Tako bi svako od nas mogao ponešto dodati s vremena na vreme.

Neka ostane na tome.

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Fri Aug 16, 2019 12:59 pm
III krug

Dakle, ne idemo sa pitanjima od početka do kraja. (Možda za jedno 10 godina kad skupimo još materijala Latino leksikon - Page 51 2598478226 ) Kad neko poželi da na neko pitanje nešto doda, neki klip, ličnost itd. to može uvijek da uradi tako što će navesti broj pitanja i pitanje na koje dodaje odgovor. Ko hoće, može navesti što je odgovorio u  prethodnom krugu, i nadovezati se.

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Fri Aug 16, 2019 1:06 pm
Pa da pokažem to i praktično.

13. Omiljene scene iz telenovela.

Neke koje sam već navela...

Spoiler:

Stavila sam pod spoilerom da se stranica ne bi razvlačila.

Dodajem još:

Rastanak majke i ćerke - La Otra



Odlični instrumentali i gluma obje glumice.

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Mon Aug 19, 2019 1:48 pm
54. Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama?

Sjetih se još jednog. Velike tajne povjerene sveštenicima na ispovjesti koje bi, kad bi ih svetštenik otkrio ostalima, riješile pola zapleta i sukoba. Ali, on jadan je primoran da ćuti o  ubistvima, lažima, prevarama... Rolling Eyes Ne kontam uopšte poentu tih scena? Da nerviraju gledaoce jer jedini lik koji nešto bitno zna, ne smije to da kaže? Rolling Eyes Latino leksikon - Page 51 3323982700

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3204
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Fri Aug 23, 2019 12:55 am
Da dopunim odgovore na dva pitanja...

24. Najoriginalniji likovi

Roxana Rodiles (Enemigo intimo) - bez zezanja, jedan od najoriginalnijih likova ikada. Roxana je uspevala da zbuni koliko mene kao gledaoca, toliko i ostale likove u seriji. Inteligentna, proračunata, hladnokrvna, oprezna, a izrazito slojevita, misteriozna i zatvorena da je praktično nemoguće provaliti njene namere i motive, teško je znati kakva joj je u osnovi pokretačka snaga. Nekada deluje kao mozak svega, nekada kao žrtva. Još ako se u sve to doda i njena nejasna prošlost i traumatično detinjstvo, dobije se originalan lik kojeg nije lako pročitati. Svaka čast Fernandi Castillo na glumi  Latino leksikon - Page 51 664804837

51. Glumci/glumice koji su ostali u seni i nisu ostvarili velike uloge, a smatrate da su to zaslužili?

Maločas je navedoh na drugoj temi - Elizabeth Cervantes, šteta što nije popularnija. Poslednji put sam je gledala u Los Rey, gde me je oduševila. Ume da dočara kompleksne reakcije i emocije, ne upada u preglumljavanje, uverljiva je. Kažem, žao mi je što je ostala na margini.

____________
Latino leksikon - Page 51 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Fri Aug 23, 2019 2:03 pm
54.Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama
Zaboravila sam dodati i Zamjena djece u rodilištu-u telenovelama gdje su glavna junakinja i glavna negativka trudne i rode u isto vrijeme (Entre el amor y el odio i Mundo de fieras) djeca uvijek budu zamijenjena i uvijek neki drugi negativac napravi zamjenu pa protagonistica odgaja dijete od negativke i naravno da ga zavoli kao da je njezino vlastito dijete,pa kad se istina otkrije,glavna junakinja odgaja i svoje i dijete od glavne negativke.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Mon Sep 02, 2019 5:13 pm
54.Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama

Komentarisanje Terese na drugoj temi me je podsjetilo na još jedan kliše. To je saznavanje velikih istina prisluškivanjem (često iza vrata koja nisu zatvorena) nakon čega dolazi do bitnih preokreta.

____________
Latino leksikon - Page 51 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 51 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum