Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Tue Jan 29, 2019 11:18 am
14. i 15.

Ono kad očekuješ zavjeru u koju su uključeni ljudi od vlasnika lokalne piljare do predsjednika države, a dobiješ ljubomornu sestru i svekra koji ne prihvata potencijalnu snahu. Rolling Eyes

Hajdemo od početka. Neutral

Julia i Braulio stižu u Las Alamas. Ne znam da li su scene snimane baš tamo, ali lokacije su prekrasne. Zaljubila sam se. I love you Kako su oni stigli u Las Alamos tako je stigla još jedna greška u scenariju.

Zar se nisu njih dvoje upoznali pre tri godine? Sad ispade da su se upoznali pre godinu dana, na početku flešbeka je pisalo un año antes.

Da, kada se Braulio tek pojavio jasno je rekao da je upoznao Lorenu prije tri godine.  Neutral Ja bih razumjela da je između te dvije epizode prošlo 60-70 epizoda pa da scenaristi zaborave neki detalj...Razumijem da scenario nekad nije napisan do kraja nego se dorađuje, mijenja i piše u zavisnosti od gledanosti i slično, pa onda često scenaristi moraju da improvizuju pa se tako potkradu i greške. Ali, heeej, ovo je serija od 16 epizoda, a između konkretno ove dvije scene je prošlo svega nekoliko epizoda. U ovako kratkoj seriji ovakve greške ne mogu da tolerišem. Iako sad nije toliko bitno da li je Julia bila kod Braulija jednu godinu ili tri ipak mi smeta. Mada i jeste bitno, jer nije isto da li je Julia u rukama Milera bila dvije godine ili duplo više.

Dalje, kako je stigla tamo? Hajde da to objasnimo ovako, Rebeca joj je pomogla da pobjegne, možda joj je dala neki novac, Julia sjela na prvi bus, a Brauilov kafić joj se svidio na prvi pogled, a otkrila je i talenat za konobarisanje. Ali, kako ovo objasniti

ali nisu objasnili ko joj je dao to ime? Ona samoj sebi? Dr. Arias? Dr. Vuk?

Zbog čega mi joj Vuk davao to ime ako je nikad nije namjeravao pustiti. Neutral Možda ona samoj sebi nakon ispiranja mozga?

I pitanje udaje ostaje otvoreno. Odakle joj dokumenta? Ok, ispalo je da nisu ni vjenčali u crkvi, ali trebalo je sve papire predati prije vjenčanja. Drugo, ili je Braulio lagao da su vjenčani, ili su prije vjenčanja u crkvi bili u opštini i vjenčali se tamo. Braulio joj je pokazao sliku njih dvoje s vjenčanja, doduše mogli su se slikati i prije ceremonije. Kako god, Juliji se sjećanje izgleda vratilo u ckrvi, bar se sjetila Mauricija i da se zove Julia. Svega ostalog se sjetila nakon udesa dok je u isto vrijeme zaboravila prethodnih 5 godina. confused Da li tako funkcioniše amnezija? Pamćenje se vrati, ali onda osoba zaboravi sve što joj se desilo nakon momenta gubitka pamćenja Question Razmišljam i ne vjerujem da se Julia u momentu vjenčanja sjetila svega, jer bi se onda sjećala i vjenčanja, a ne samo udesa. Ona nakon udesa nije imala pojma zašto je u vjenčanici. Ono što mi definitvno nije jasno je zašto se nije sjetila i momenta otmice. Otišla je iz stana i toga se sjeća, ali ne i otmice. Pošto otmica pripada "Julia", a ne "Lorena" periodu, trebala se i toga sjetiti odmah. Jer, ona se kompletnog svog života sjetila odmah, ono čega se parcijalno sjećala je tih 5 godinu između. Međutim, scenaristima je odgovaralo da se Julia sjeti otmice u predzadnjoj epizodi, iako tokom cijele serije nije imala problem s tim da se sjeti svega ostalog do otmice.  confused
Ono što je Braulio krio Juliji, očekivano, nije ništa spektakularno. Znao je ko je ona, a bilo bi glupo da nije, jer se o njenom nestanku ipak brujalo. U svijetlu toga je logičnije da su se sreli prije tri godine kada je Brauliju ta vijest s tv-a bila svježija.
Na kraju se Julia i on pozdravljaju, a on je ipak ispao korektan, i dostojanstveno se držao kad je Julia ostala s Mauricijom. Na kraju mi ga je žao. Izgubio je ženu i dijete, a onda našao sreću, da bi se na kraju opet žestoko razočarao.  Neutral


Da li je dr. Arias htela da stavi tačku na dr. Vuka iz razloga plemenite prirode ili je to uradila da bi zauzela njegovo mesto? Ili oba? Suspect

Vjerovatno su oba razloga u pitanju. Nije joj bilo svejedno zbog tolikih smrti, ali željela je i slavu za sebe zato što je uspjela ono što Miler nije. Jer ona se pojavila pred istim savjetom koji finansira Milerovo istraživanje da bi oni Mileru odmah nakon toga saopštili da će finansirati Rebecu. Berenice je genijalno nasamarila Rebecu.  Laughing  cheers

Moglo je odmah biti sumnjivo kad je Miler bio jako uvjeren kako će se Julia vratiti jer ima neprijatelje blizu sebe.  U međuvremenu, Camila prvo nudi Mauriciju da bude kao Julia  Neutral , onda ga dočekuje s romantičnom večerom, čineći tako zadnji pokušaj, ali nakon svega Mau ipak žuri da nađe Juliju i saopštava joj da je njihov brak gotov. Camili tada puca film i zove Milera, a on je to izgleda i očekivao.  silent Samo mi nije jasno kako tokom cijele serije koliko su Lia i Abraham jurili Juliju, Miler nije tražio Camilu i njenu pomoć.  confused

Camila je u gorem stanju nego što sam mislila. Pa, ona je dobrovoljno došla na Milerovu kliniku, i to sa djetetom. Koji je ovo stepen mazohizma, ako uopšte postoji stepeni?  affraid Što je mislila, čim oni uhvate  Juliju, nju će pustiti? Ako Julia opet nestane Mauricio će joj doći trčeći? Kako ne konta da je on ne voli pa bila tu Julia ili ne?
Po drugi put je nasjela, s tim što je prvi put stvarno mislila da će dobiti pomoć. Grozne su mi te scene kada Camila misli da će dobiti pomoć koja joj je toliko potrebna da bi na kraju otkrila da će joj se desiti sasvim suprotno.  pale Način na koji su vrbovali ljude i tu kliniku je monstruozan.  pale
Ali, Camila je tamo pošla po drugi put, i to dobrovoljno, to je neoprostiva glupost.

U međuvremenu Galina odlučuje da će ostaviti Raula prije nego što on nju ostavi, pokupila je novac, i riješila da ode, ali da prije toga uništi svog muža. Priznaje Mauriciju i Juliji da je i on iza svega bio, baš kao Camila.  Bilo je pitanje da li bi se ikad Julia sjetila otmice da nije Galininog priznanja. U svakom slučaju, bez njenog priznanja ne bi znali za Raulovo učešće koje je apsurdno. U stvari ne njegovo učešće koliko razlog tog učešća.

A sad Raul...Ok, mrzeo je Juliju, nije je želeo za svog sina, jer pored nje Mauricio ne bi bio uspešan? Ozbiljno? I to znači ostaje kao motiv? Shocked  Koja glupost...Nadala sam se da će Raulovu potencijalnu umešanost objasniti nečim bitnijim. Ovako je besmisleno, apsurdno, prosto mi je neverovatan Raulov rezon. Camila me ne iznenađuje, ona se svakako ponaša neracionalno, impulsivno...Ali Raul? Shocked

Upravo tako. Osim što je ovo glupo, stoji i još nešto. Juliju nije prihvatao, ali zato je, on, ugledni čovjek, mogao da ima bivšu alkoholičarku i prostitutku za snahu? Drugo, ako je do te mjere mrzio Juliju, mogao se on nje otarasiti i bez Milera i Camile. Još nešto. Kako su se poznavali on  i Camila? Kako je njoj uopšte palo na pamet da čovjeku kojeg ne zna traži tako nešto? On je bio u bolnici nakon što ga je upucala bivša žena, a Camila mu je došla u posjetu. Znači, poznavala ga je, nije ga poznavala? Ako jeste, kako ? Ako nije, kako je znala da je dovoljno korumpiran da to uradi? Od njegovog razloga za mržnju Julije još mi je gluplje njegovo pravljenje dogovora s nekim kao što je Camila i njegovo priznanje Camili da želi da Julia nestane. confused Da se nisu ipak znali iz vremena kad se prostituisala? On onako ležerno priča s njom ka' da su stari poznanici. Zašto je odlučio da je štiti od  Milera tako što će ulagati u njegova istraživanja? Iz zahvalnosti jer ga je riješila Julije? Nejasno mi je sve to, a nemam ni nadu da će se razjasniti.  bounce

E da, mogli su prikazati kako je uopšte Camila pobjegla. A Galina nije bila sasvim iskrena. Rekla je da joj je Raul priznao to prije par godina, a vidimo da je od početka to znala.
Kako god, izmamila je Raulovo priznanje i snimila ga.  cheers

Kome li će predati taj snimak?

Policiji, okačiti na yt?  Very Happy

Mene brine kraj epizode. Miler zove Juliju da se vide.  affraid

Moram priznati da me je riješenje misterije razočaralo. Ne samo zbog toga što je u pitanju obična ljubomora  i bezrazložna mržnja, nego i zbog toga što su i Raul i Camila bili predvidivo rješenje. Nisu se usudili da uključe nekoga ko bi bio neočekivan, tipa Erika, Luis, Berenice...a da isključe bar jedno od njih dvoje koji su mogli biti očigledni krivci.  bounce



a njen izraz lica u flešbeku kada kidnapuju Juliju govori da je suštinski svesna da je to što radi prokleto pogrešno.

Da, ali njena ljubomora i želja, ne da ima sve što i Julia, nego i da bude sama Julia, bila jača od njene otupjele savjesti. Savjest neko vrijeme radi posao, ali vremenom se istroši. Slažem se da je savjest poput trougla  u duši koji se okreće svaki put čovjek uradi nešto loše i time ga ranjava. Ali, kako se taj trougao više okreće, a savjest ignoriše, uglovi otupe, i prestanu da povrijeđuju.

Inače, Ana je odlična u ovoj ulozi, iako je to nepotrebno naglašavati, jer ne znam da je ikad pokazala manje od odlične glume.


Nego, šta je sa Angelom? Jel taj odapeo ili se još drži?

S obzirom da ga niko ne pominje, vjerovatno još leži u bolnici. I nije mi uopšte falio.

____________
Sin rastro de ti - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Tue Jan 29, 2019 11:35 pm
Da li tako funkcioniše amnezija?

Izgleda Rolling Eyes

Mada i jeste bitno, jer nije isto da li je Julia u rukama Milera bila dvije godine ili duplo više.

Upravo tako. Nije stvar u broju godina kao takvom, već u tome što se Julia tih 5 godina vodila kao nestala, što znači da su godine važan deo radnje. Nije svejedno gde je, koliko je i s kim je bila za to vreme.

Samo mi nije jasno kako tokom cijele serije koliko su Lia i Abraham jurili Juliju, Miler nije tražio Camilu i njenu pomoć.

Good point.

Kako su se poznavali on  i Camila? Kako je njoj uopšte palo na pamet da čovjeku kojeg ne zna traži tako nešto?

Good point part 2.

U stvari ne njegovo učešće koliko razlog tog učešća.

Ovo. Raul jeste bio previše očigledan izbor, ali bih ga prihvatila da je imao pravi, logičan i jak motiv, u skladu sa prirodom njegovog lika. Ovako je ispalo jeftino.

16. epizoda...

Da li treba da napominjem da u poslednjoj epizodi nismo dobili odgovore ni na jedno od otvorenih pitanja? Rolling Eyes  Razočarana sam finalnim raspletom. Nekako zbrzano, traljavo, nemaštovito odrađeno. Zadovoljnija sam zaokruženim sporednim likovima i njihovim pričama.

Julia pristaje da dođe na kliniku u zamenu za to da puste Camilu i dete. Tamo se dogovara sa dr. Vukom da stvarno puste Camilu i malog, a ona bi ostala i obezbedila bi doktoru onu svesku sa formulama što je uzela. Sa Camilom je vodila poslednji razgovor i ta scena mi se svidela, obe su sjajno prenele emocije. Oprostile su jedna drugoj, palo je sestrinsko pomirenje, a Camila se protivila tome da se vrati kući bez Julije, nije htela da je ostavi na klinici.

Mauricio odlazi u policiju i zahteva da idu po Juliju na kliniku, sa dr. Arias kao "vodičem." Policajka pristaje i pušta dr. Arias iz ćelije i svi zajedno kreću u potragu za Julijom.

U međuvremenu, doktorov čovek odvozi Camilu i dete, premda je znak pitanja da li bi ih odvezao kući ili bi ih ubio. Camila je tražila da se zaustave na nekoj pumpi pored puta ili šta je već da bi navodno presvukla malog. Ušla je unutra i pozajmila mobilni od jedne žene i nazvala Mauricija da mu kaže gde se otprilike nalaze. Doktorov čovek ulazi u toalet da vidi šta se Camila toliko zadržala, a ona ga sa leđa udara šipkom u glavu, beži napolje sa malim i susreće se sa Mauriciom.

Moram da izdvojim dve gluposti u ovim scenama: prva - Camila zove Mauricija sa tuđeg mobilnog i on zna da je to Camila, iako joj nije ni glas čuo; druga - gde je našla onu šipku u toaletu uopšte? Suspect

Anyway, Camila se pridružuje ekipi i idu da spašavaju Juliju. Scene spašavanja su mi očajne, još onaj slow motion kad je Mauricio oslobađa i policija upada... confused Camilu dr. Vuk ubija i ni to mi se nije svidelo. Kapiram da je Camila tragičan lik i da nije mogla da preživi, ali njenu smrt su učinili tako...beznačajnom i mlakom. Neutral  Upucali su i dr. Arias, s tim da je ona preživela.

Jedino mi se dopalo ono sa Abrahamom. Abraham je prvo ubio dr. Vuka, a potom sebe, a Lijin "duh" se pojavljuje da mu kaže da je uradio pravu stvar i da je sad slobodan. Takav kraj ide uz Abrahamove konstantne borbe između savesti i želja sa dužnostima i lojalnošću prema doktoru. Ali mi smeta što ispada da je Abrahamova smrt imala veći značaj od Camiline. Bukvalno mi je njegova smrt upečatljivija i emotivnija, a on je bio hebeni plaćeni ubica confused

Epilog...

Dr. Arias je uveliko na slobodi, sada je bogata i čini se da joj vrlo dobro ide sa istraživanjima kojima se bavi i koja joj farmakomafija finansira, uzgred rečeno. I na slobodi je, zahvaljujući farmakomafiji. Laughing  Još ranije je ona policajka rekla da će morati da pusti doktorku, jer njeni nadređeni to zahtevaju, po naređenju onih kojima je u interesu da doktorka nastavi da radi ono u čemu je najbolja. Želi da nađe Juliju, ali tu informaciju policajka odbija da podeli s njom.

Raul je u zatvoru. Prvo je Erika otišla kod Juliana sa Luisom i otkrila mu je prljave tajne svog oca, a zatim mu je došla Galina i predala mu usb sa onim video snimkom, koji je Julian umeo da iskoristi. Tako je Raul pukao i završio iza rešetaka i to iz razloga što nije mogao da podnese da mu se sin bavi fotografijom i da se oženi jednom normalnom, mladom doktorkom. To bi definitivno narušilo ugled njegovom imenu. pale

Drugi političar Julian napušta politiku u koju uskače njegova žena Jimena, sa ambicijama da uđe u trku za predsedničku fotelju. Bravo za Jimenu. cheers

Galina odlazi u Rusiju sa Raulitom. Bravo i za nju. cheers

Luis i Erika žive zajedno sa Franciskom i njegovim partnerom. Dobro je da je preboleo Luisa. Laughing

Angel je preživeo. Pokušao je da nađe posao, ali je odustao čim je čuo da mora da dolazi na posao u 7 ujutru, te se vratio kockanju i starom načinu života. Rolling Eyes

Julia & Mauricio...Happy end. Venčali se, ona trudna, njih dvoje zajedno na plaži sa Camilinim sinom...

A šta se desilo sa Berenice? Pojma nemam, jer se nisu ni udostojili da je prikažu u poslednjoj epizodi.

Summa summarum...Drago mi je što se Televisa usudila da snimi ovako nešto, veliki je iskorak u odnosu na klasične priče sa stereotipnim likovima. Međutim, epizoda je bilo svega 16 i (kao što si ti Kristina već konstatovala) onakvi propusti i rupe nisu smeli da budu napravljeni. Upropastili su time seriju, jer su načinjene greške vezane za glavnu radnju, za njen krucijalni deo. U to ubrajam i Raulove besmislene motive. A baš šteta, serija je mogla biti pravi dragulj među bižuterijom koja se danas najčešće snima. Glumačka postava odlična, gluma većine odlična, pojedini likovi super napisani (poseban akcenat na Camilu i Galinu), ideja prilično originalna s obzirom na to da se radi o Televisi i na kraju...ništa. Propuštena prilika. Neutral

____________
Sin rastro de ti - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Wed Jan 30, 2019 10:55 am
16.

Ana, dobro si opisala zadnju epizodu, i slažem se. Apsolutno ništa vezano za glavni rasplet nije razjašnjeno. Dalje, kakva god da je Camila, ipak mi nekako ne ide uz njen lik da je mogla sestri napakovati onako nešto monstruozno. Jesam sumnjala u nju od početka, ali nije ona lik bez savjesti koji mrzi, a da toj mržnji ništa ne stoji na putu...

Ok, Julia je odlučila da bude spasilac, i da u tu misiju ne uključi nikoga, jer ona je ipak glavna, neustrašiva junakinja.  Neutral Tipično. Nerealno je da ode dobrovoljno u vučju jazbinu, da nikoga ne uključi da je prati i zaštiti.  Mada kad se uzme u obzir koliko je ona policajka nesposobna...Julia je pametno uradila što nije ponijela onu svesku sa sobom, a Mileru je toliko potrebna Julia da je pristao da pusti Camilu i malog.

E da, da li je Camila uopšte bila podvrgnuta eksperimentima? Jer je preživjela. Možda nije, možda je uspjela pobjeći prije nego što su joj nešto uradili. Naravno, takve sitnice nam scenaristi nisu objasnili.


Sa Camilom je vodila poslednji razgovor i ta scena mi se svidela, obe su sjajno prenele emocije

Da, tačno. Svijetla tačka cijele epizode.

Moram da izdvojim dve gluposti u ovim scenama: prva - Camila zove Mauricija sa tuđeg mobilnog i on zna da je to Camila, iako joj nije ni glas čuo; druga - gde je našla onu šipku u toaletu uopšte?

Toalet je pun šipki za samoodbranu inače.  Laughing Meni je još nešto tu glupo, što se onaj čovjek zaista i zaustavio da pusti Camilu da presvuče bebu, baš su plaćene ubice osjećajne za bebu kojoj treba nova pelena. Drugo, išao bi za njom u wc i čekao bi je ispred vrata.
Treće, Camila je trebala znati tačnu adresu gdje je nevezano za to što je pratila put kad je onaj lik vozio. Pa ona je pobjegla prije 5 godina s tog mjesta, sjećate li se, scenaristi?

Dalje, gdje je beba u scenama kada spašavaju Juliju? Neko od policajaca je ostao s njom. Zar nije logičnije da policajac ide u kliniku, a da Camila ostane s bebom? Shocked Pošto već imaju Rebecu koja zna adresu klinike, a i Camila zna tačnu adresu, zar ne? Ne, logično je da policija ostane s bebom, a u akciju spašavanja idu troje ljudi koji nisu policajci. Ali, ako im je već trebala Camila, zašto Mau onda nije ostao s bebom... Gomila gluposti.

Dalje, Rebeca je s one blizine upucana, a promašili su srce.  Rolling Eyes  Ne sviđa mi se što Miler umire, više bih voljela da mu se sudilo. Sviđa mi se što se Abraham ubio, to ide uz njegov lik.
Camilina smrt...ne i ne. Meni bi se više svidjelo da je preživjela, da je ostala u nekoj psihijatrijskoj klinici, da je probala doći k sebi uz pomoć Julije i stručnih lica. Ali, naravno, gdje da preživi žena glavnog junaka koja ima i dijete s njim. To bi bila velika prepreka vječnoj sreći protagonista. Ovako je lakše da ubiju negativku, a da glavna ostane s njenim djetetom.  Rolling Eyes

ali njenu smrt su učinili tako...beznačajnom i mlakom.

Upravo.

....

Galina nije ponijela video klip ni policiji, niti ga je okačila na net. Dala ga je Julianu.  Laughing I otišla sa sinom iz Mexica. Ovo mi se sviđa.


Drugi političar Julian napušta politiku u koju uskače njegova žena Jimena, sa ambicijama da uđe u trku za predsedničku fotelju. Bravo za Jimenu.

I ovaj dio mi se dopada, jer bi bilo stvarno idiotski da bude na vlasti nakon tolikih skandala. Jedino je glupo što  u roku od godinu dana neko ko do juče nije bio političar(ka) govori o predsjedništvu.  Neutral

Luis i Erika žive zajedno sa Franciskom i njegovim partnerom. Dobro je da je preboleo Luisa.

Odgovarajući kraj i za njih troje. Luis i Erika nastavljaju da žive najvjerovatnije na Franciskovoj grbači. Ne znam, na kraju me Erikin lik nije toliko oduševio. Vođena je samo nagonima, nimalo ne uključuje mozak, nema nikakvih ambicija da nešto bude u životu.

Scena kad Angel traži posao je debilna, ona likuša je debilna (došlo mi je da je gađem kad sam vidjela da razvlači žvaku), njegov kraj...pa nije mogao biti drugačiji. Ili takav ili da je umro. Treće bi bilo neuvjerljivo.

Tako je Raul pukao i završio iza rešetaka i to iz razloga što nije mogao da podnese da mu se sin bavi fotografijom i da se oženi jednom normalnom, mladom doktorkom. To bi definitivno narušilo ugled njegovom imenu.

lol!  lol!

A šta se desilo sa Berenice? Pojma nemam, jer se nisu ni udostojili da je prikažu u poslednjoj epizodi.

To već nisu smatrali bitnim. Rolling Eyes Ni ona Sara se više nije pojavljivala. Ne znam ni koja je bila njena poenta. Na kraju je ispala najnebitniji lik.


Dr. Arias je uveliko na slobodi, sada je bogata i čini se da joj vrlo dobro ide sa istraživanjima kojima se bavi i koja joj farmakomafija finansira, uzgred rečeno. I na slobodi je, zahvaljujući farmakomafiji. Laughing  Još ranije je ona policajka rekla da će morati da pusti doktorku, jer njeni nadređeni to zahtevaju, po naređenju onih kojima je u interesu da doktorka nastavi da radi ono u čemu je najbolja. Želi da nađe Juliju, ali tu informaciju policajka odbija da podeli s njom.

Tri scene su mi dopale s kraja. Julia & Camila, razgovor Erike s ocem, i ova. Na kraju je policajka ipak ispala korektna, poštena, i ne želi da otkrije Julijino mjesto boravka. Djelimično ostaje otvoren kraj, jer ljudi koji su iza Rebece dobro znaju za Juliju, ne vjerujem da će se umiriti dok je ne nađu. Po nekoj logici bi trebala napustiti državu i imati novi identitet. Treći po redu.

Nije bilo dalje istrage, ni suđenja članovima "meksičkog Ottoxa", ni ničega... Prosto je sve to moralo izaći na vidjelo, a Julia je morala biti svjedok. Ali, opet, to su nebitni detalji... Rolling Eyes

Julia & Mauricio...Happy end. Venčali se, ona trudna, njih dvoje zajedno na plaži sa Camilinim sinom...

Ne smeta mi njihov happy end. Jesu lijepi kao par, uvjerljivi su, emocije nisu usiljene, imaju lijepu, donekle i netipičnu  priču... Mada meni ne bi smetalo ni da se Julia zaljubila u Braulija. Opet ispada da je sa gubitkom pamćenja, Julia dva puta zaboravljala i emocije prema tim ljudima. Vrati joj se pamćenje i onda joj Braulio više nije izazivao nikakve osjećaje...bzv.

Sve u svemu, priča je skok u odnosu na sve ono što radi Televisa, pozadina i Milerova klinika su zaista zanimljiva tematika, ali na kraju su zabrljali sa tipičnim krajem netipične priče i sa rupama u scenariju koje su vezane za glavnu  i maltene jedinu priču... Gluma je većinom odlična, likovi su većinom odlični, produkcijski je kvalitetna serija, muzika je odlična , entrada i pjesma su  I love you ,  šteta što se samo još malko nisu potrudili oko scenarija. Ovako djeluje da je sklepan na brzinu.

____________
Sin rastro de ti - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Wed Jan 30, 2019 10:43 pm
E da, da li je Camila uopšte bila podvrgnuta eksperimentima?

Ako sam dobro shvatila, nije. Uspela je da pobegne na vreme, što mi opet nije jasno kako joj je pošlo za rukom, jer bežanje sa klinike ne bi trebalo da bude baš tako jednostavno. Rolling Eyes  Ni Julia nije sama pobegla, već joj je dr. Arias pomogla u tome.

Ne, logično je da policija ostane s bebom, a u akciju spašavanja idu troje ljudi koji nisu policajci.

Pa da, svi oni su morali da pođu u akciju spašavanja protagonistice...svi osim onih čiji je to posao. afro

Ovako je lakše da ubiju negativku, a da glavna ostane s njenim djetetom.

I to neklasičnu negativku, koja je više anti-heroj nego negativka. Da su bar ispoštovali Camilin lik i odradili njenu smrt kako valja, ali jok...Em je ubili, em su to ofrlje uradili.

Jedino je glupo što  u roku od godinu dana neko ko do juče nije bio političar(ka) govori o predsjedništvu

I mi Balkanci konje za trku imamo. Biografije velikog broja naših političara nisu ispunjene impresivnim podacima, najblaže rečeno Laughing

Nije bilo dalje istrage, ni suđenja članovima "meksičkog Ottoxa", ni ničega

Originalni špansko-nacistički Ottox je završio svoju karijeru, pošto je od glavne Osmice dvoje uhapšeno i procesuirano, a ostalih šestoro je mrtvo. Preostali članovi, saradnici, saučesnici (poput npr. advokata Maria ili onog korumpiranog policajca) su pali ili će pasti bez većih problema, s obzirom da više nemaju protekciju svojih šefova.

Sa druge strane, "meksički Ottox" je u stvari farmakomafija koja je finansirala doktora, a zatim Rebecu. Pravi članovi "meksičkog Ottoxa" su evidentno iznad zakona, čim su izdejstvovali da Rebeca bude puštena na slobodu i oslobođena optužbi. Sada finansiraju njena istraživanja. Doktor i njegovi ljudi (uključujući i druge doktore i medicinsko osoblje) nisu bili na vrhu hijerarhijske lestvice. Oni su samo žrtvena jagnjad i sve i da su ih pohapsili (a kontam da jesu), suđenje bi bilo obična farsa bez obzira na ishod istog, jer ovi iz farmakomafije i dalje drže konce u rukama, što dođe kao javna tajna povodom koje nadležni organi ništa ne preduzimaju zato što...moć, novac, uticaj i hronično koruptivan sistem.

Zato se slažem sa ovim

Po nekoj logici bi trebala napustiti državu i imati novi identitet

I neka za promenu treći identitet bude potkrepljen dokumentima. lol!

____________
Sin rastro de ti - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6005
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Sun May 30, 2021 6:45 pm
Reprizirah i ovo čudo. Šteta što su ovakav potencijal upropastili predvidivim, nelogičnim krajem i gomilom ozbiljnih propusta...

Da nije toga ovo bi bilo čak i savršeno, prava kratka i slatka serija. Zapravo kombinacija telenovele & mini serije i naučne priče s primjesama Internata & ljubavne/porodične drame.

Produkcijski i vizuelo je pravi užitak. Ako izuzmem Carreru ni na glumu nemam zamjerke.

Šteta.

____________
Sin rastro de ti - Page 3 Granho16
Sponsored content

Sin rastro de ti - Page 3 Empty Re: Sin rastro de ti

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum