Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16090
Join date : 2017-09-12

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Wed Feb 20, 2019 5:09 pm
Što se tiče serije Caer en tentacion, moram priznati da je nisam u celosti detaljno pogledala, ali sam je u većini prešla. Razlog je taj što sam pre toga odgledala originalnu verziju ove serije "Amar despues de amar" koja je bila genijalna, pa mi nije bilo interesantno gledati istu priču dva puta za redom. Rimejk nije bio u potpunosti iskopiran, ali suštinska radnja je ista.

Seriju sam preporučila iz nekoliko razloga:

Radnja serije - suštinska tema serije je preljuba koja je prikazana na jedan vrlo realističan način iz svih mogućih uglova gledanja. Ta tema je uvek zanimljiva za raspravu, a ono što mi se ovde sviđa je drugačiji odnos prema toj temi. Ona nije prikazana na klasičan način kao što je to slučaj u sapunicama, da gledaoc automatski razvije negativan stav prema paru koji se upustio u to, već je to mnogo kompleksnije. Imamo dve porodice sa decom, tj. dva para koji se prijateljski zbližavaju. Jedan bračni par su Silvia Navarro i Gabriel Soto, a drugi Adriana Louvier i Carlos Ferro. Gabriel i Adriana se zaljubljuju jedno u drugo i ovde pratimo tu njihovu nemoguću ljubav i odnose između dvaju porodica.

Žanr - priča je ljubavna, sa akcentom na preljubu koja je prikazana na način da je u isto vreme možete odobravati i osuđivati, a radnja usput prati i prevarene likove i njihov način suočavanja sa tim, pa i prevazilaženja onoga što ih je snašlo. Serija kasnije poprima elemente misterije koja se do kraja neće u potpunosti razrešiti.

Kvalitet - način na koji je serija urađena se mnogo razlikuje od većine Televisinih serija. Ukoliko niste imali prilike pogledati neku seriju Giselle Gonzalez koja je uvela revoluciju svojom kvalitetom, onda bi vam najbliže mogla objasniti tako da je uporedim sa serijom "Sin rastro de ti" koju ste gledali. Nema tu mnogo dodirnih tačaka, ali recimo reč je o tako jednom ozbiljnijem pristupu snimanja, gde nema naivnih scena i suvišnih likova, s tim da je ova serija lestvicu iznad. Jedina sličnost je ta da i u ovoj seriji imamo flashback-ove, vraćanje i prisećanje scena koje su se dogodile i koje nam ujedno upotpunjuju mozaik radnje. U seriji će se dogoditi ubistvo koje će postati misterija i koje ćemo upravo na taj način pokušati razrešiti. O kvaliteti serije govori i činjenica da je ona osvojila čak 10 nagrada Premios TVyNovelas, što je izuzetna retkost za jednu seriju.

Glumačka ekipa - o kvaliteti glumačke ekipe možete sami zaključiti. Prema viđenom bi rekla da je ovo ubedljivo najjača uloga Silvie Navarro u kojoj je imala priliku pokazati svu raskoš svoje glume. Kompletna glavna glumačka četvorka je dobro odradila posao. Ono što je poznato kada je Giselle u pitanju je da izvlači maksimum od glumaca sa kojima radi. To bi uporedila sa glumcima koji pređu na Telemundo i tada se pokažu u potpuno drugačijem svetlu. I ovde je cela glumačka ekipa bila na nivou zadatka.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Feb 21, 2019 3:47 pm
Serija kasnije poprima elemente misterije koja se do kraja neće u potpunosti razrešiti.

Ovaj dio me brine, ali najvjerovatnije ću se odlučiti da je gledam. Very Happy Ako je, što  kažeš, nivo iznad u odnosu "Sin rastro de ti" onda je sve rečeno, mada me finalni rasplet SRDT jeste razočarao.

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16090
Join date : 2017-09-12

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Feb 21, 2019 7:58 pm
Ne znam jesi dobro razumela ovaj deo, pa ću ga ipak obrazložiti. Misterija će biti rešena na kraju, ali sam htela reći da ćemo većinu serije tragati za odgovorom ko je kriv za zločin, a odgovor nećemo dobiti do samog kraja. Priču će prikazati na takav način da bi mnogi mogli biti odgovorni za nesreću, pa će to činiti seriju zanimljivijom. Dok je serija snimana ni oni sami nisu znali za kakav kraj da se odluče, pa je snimljeno više opcija. Producentkinja je na kraju objasnila da u takvim okolnostima ni glumci nisu znali za koji rasplet se na kraju odlučilo. Inače taj deo priče je promenjen u odnosu na original.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Wed Apr 10, 2019 2:03 pm
Inače taj deo priče je promenjen u odnosu na original.

Kako završava orginal? Ko je ubica?

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16090
Join date : 2017-09-12

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Apr 11, 2019 12:17 am
U "Amar despues de amar" Carolinu je ubio Damian. Nakon izazvane nesreće na putu, nju napadaju i pokušaju silovati. Damian se dokopa pištolja i u nameri da je spase od silovatelja, u tom komešanju puca u nju. Tada pokuša izvršiti samoubistvo, ali završava u komi. Damian se u toj seriji nikada do kraja nije oporavio, samo se probudio iz kome i rekao istinu. Kada je umro, Santiago i Raquel su ga odlučili pokopati pored Caroline. Taj deo mi se dopao, no ostatak ne jer je sve ostalo bio klasičan happy end. Santiago i Raquel su imali srećan kraj i živeli su zajedno sa malim Benjaminom. Kraj te serije je bio mnogo romantičniji od finala "Caer en tentacion" koje je bilo realnije, a samim tim i daleko bolje.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Oct 03, 2019 10:45 pm
La Candidata vs Mujeres de negro? Obe Televisine i obe atipične, reklo bi se. Prva ima dosta politike ako se ne varam, a druga sadrži elemente misterije ili tako nešto.

Koja je bolja? Obe mi deluju interesantno, ali imam vremena samo za jednu od njih i to tek posle Cuna de lobos.

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Oct 03, 2019 10:53 pm
Meni je La Candidata u planu nakon što završim Gran hotel i kasnije Bajo sospecho. Nisam čitala nikakve utiske o radnji i likovima, ali me jednostavno izmedju te dvije La Candidata više privlači. Ipak, Susana i Silvia na jednom mjestu. Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 3689299699

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Fri Oct 04, 2019 9:55 pm
I ja trenutno naginjem više ka Candidati, ali videću još. Verovatno ću prvo nju, a posle toga Negro ŽeMske .

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3189
Join date : 2017-09-14
Age : 31
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Tue Dec 10, 2019 11:19 pm
Osim Mujeres de negro, koju telenovelu biste mi preporučili?

Uslovi su da ima što manji broj epizoda (max 70 po mogućnosti) i da nije klasična priča sa klasičnim stereotipnim likovima.

Nije mi važno da li je starija ili novija, ni iz koje produkcijske kuće "dolazi", ni iz koje države (prihvatam i tipa čileanske ili argentinske)...Samo da nema puno epizoda i da nije klasična sapunjara.

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 5997
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Wed Dec 11, 2019 2:50 pm
I ja se mislim što ću poslije.  Najviše bi mi prijalo nešto poput Sin rastro de ti, kratko i nesvakidašnje. Ipak, najvjerovatnije ću se odlučiti za Yo no creo en los homrbres. Ne znam što ima od telenovela koje sam ja gledala, a ti nisi,a da zadovoljava ove uslove. Ne znam da li bi ti se svidjela Caer en tentacion. Nema nikakvih političkih intriga ni serijskih ubica, u principu je to  priča o preljubi i komplikovanim odnosima dvije porodice + jedno ubistvo.  Nema klasičnih sapuničarskih elemenata i ozbiljno je urađena. Pa čak je i izostanak menstruacije simptom trudnoće. Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 2078043430 Finale ove serije je definitivno najbolje od do sada viđenih Televisa presenta telenovela. Ali, ima 102 epizode. Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 2729517241

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Granho16
Sponsored content

Preporuči telenovelu/seriju - Page 2 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum