Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Thu Feb 21, 2019 3:42 pm
Podsvesno veruje da ne zaslužuje da bude voljena takva kakva je i plaši se napuštanja, te strogo pazi da ne uvredi i povredi bliske joj ljude da je ne bi napustili.

To je nešto što odrasla osoba jako teško promijeni kod sebe. Vjerovatno je to najčešće povezano sa djetinjstvom i načinom odrastanja (kao što kažeš to je vjerovatno tako i u Aurorinom slučaju). Takve osobe su pretjerano obzirne, na uštrb svoje udobnosti će stavljati druge ljude na prvo mjesto, prosto imaju "guku u stomaku" ako  prema nekome trebaju pokazati grubost (odlučnost) ili ako jednostavno trebaju reći "ne".


ali sad me strašno smara Luisino muvanje sa Lignjoslavom i zivkanje Terese na svakih tipa 15 minuta da je pita za ljubavne instrukcije oko Lignjoslava

lol!

Da ne znam ishod te priče ne bi me toliko nerviralo. Ali, konstantno zivkanje Terese jeste glupo, odraz je njene nesigurnosti što je Teresa vrlo dobro i shvatila.


Jadan Ruben na ručku sa gospodom iz komšiluka.   Kako mu je bilo neprijatno što sedi za stolom sa njima. Mada, ne bi trebalo da ga bude blam. Ipak je to slika i prilika okruženja u kojem je odrastao i iz kojeg je pobegao oženivši Mayru.

Ma što si ti zapela da je Ruben iz vecindada  No ?  lol! Jeste bio lošijeg finansijskog statusa, ali možda nije živio baš kao Esperanza. Možda je imao kadu.  lol!  lol!  lol!




69. - 74.

Gotovo da nema epizode u kojoj neko ne pravi haos zbog sexa. Ili Refugio Teresi, ili Arturo Luisi, ili Arturo Teresi... Rolling Eyes

Teresa je odlučila da rizikuje i da sa Arturom ode kod Mariana da bi ga ovaj pitao jesu li njih dvoje imali sex. Kakva blamčina! Mariano je naravno bio džentlmen te nije ništa rekao, Kasnije je rekao Teresi da ništa ne bi dobio time što bi je Arturo ostavio kad ga svakako ne interesuje. Kasnije u još jednom razgovoru joj je rekao u fazonu da uvijek mogu da ponove sex i  da se zabave, ono kao ne interesuje ga za više od toga. Kako nizak udarac. Laughing

Međutim, nije sve završeno s time. Arturo jeste Teresi povjerovao, i naravno okrenuo se protiv Palome... Ali,  prvo, Teresi je ispala šnala za kosu kod Mariana (šnala koju joj je Arturo kupio), i Marianov otac je odlučio da je zadrži kao dokaz da je dolazila. Drugo, u Cuernavaci je Arturo (naravno prisluškivanjem) čuo da razgovor Aurore i Terese u kojem Teresa priznaje da je tu prvi put spavala s Marianom. Arturo mrzovoljan odlazi i u očaju spava sa Palomom. Meni je Palome žao, i žao mi je što će umrijeti. Jeste da je u prošlosti postupila  kukavički i nezrelo, ali istina je i da se pokajala,  i da bi možda Arturo sa njom bio sretniji. Žao mi je što mu je Paloma došla samo kao izduvni ventil. I žao mi je što trpi niske Teresine opaske kako ona neće moći da mu rodi dijete.Evil or Very Mad

Nego da se vratim na Cuernavacu. Tamo je Hector pozvao Juanu, Teresu i Artura, a Aurora je u neznanju pozvala Aidu i Mariana. Aida je dobila svoju priliku da Teresu nervira svojom nazovi vezom sa Marianom. Laughing Osim toga Teresa se smorila kao puž u krivini, željela je da se zabavlja i provodi kao njene vršnjakinje dok je Arturo ozbiljan i nezainteresovan. Sa žalošću je konstatovala da će njen život biti dosadne večere i aukcije. E da, svi parovi su čedni, i svi su spavali u odvojenim sobama sem naravno bračnog para de la Barrera. Laughing
Na kraju 74. epizode Teresa naslutivši da je Arturo čuo, priznaje da jeste spavala sa Marianom. Arturo nije zatucanko kojem je bitno da mu žena bude nevina, nije imao nikakav problem s tim što je Teresa navodno spavala sa Paulom. Fora je u tome što ga je lagala da između nje i Mariana nije bilo ništa. I tu ga podržavam što je uvrijeđen. Nije poenta u sexu nego u tome koliko je bila ozbiljna njihova veza i kad je završila.


Prije te cijele frke Teresa je izjavila da ne želi djecu (radi figure, poput Rubi), ali kasnije je saznala ( pazi čuda, prisluškivanjem  Rolling Eyes ) da Arturo neće mijenjati svoj testament po kojem sve ostavlja svojoj (nepostojećoj) djeci.  Teresa bi u tom slučaju upravljala imovinom  dok djeca ne napune 18. Ona naravno već brine za vrijeme kada će Arturo umrijeti te ipak odlučuje da će roditi dijete. Ali, sada je Arturo taj koji se predomislio i želi da neko vrijeme uživaju bez obaveza.  Laughing Imaju baš ozbiljan pristup planiranju potomstva, nema što...

Kakva je ono uopšte biblioteka? Svi povjerljivi razgovori se tu obavljaju da ne pominjem što tu Arturo prima i klijente, a ko god želi može da prisluškuje sa balkona.  confused

E da, Teresa je sada zvanično Arturov partner u advokatskoj kancelariji. Mada ona bi sigurno tako brzo postala partner i da nije njene veze s Arturom. To je praksa inače, visoko cijenjeni advokati za partnere uzimaju tek svršene studente prava.  Laughing Prva stvar koju Teresa želi da uradi jeste da svom ocu da kancelariju... Madre mia... silent
A Arturo je htio da dovede Refugio i Armanda kod njih samo da Teresa ne bi sretala Mariana u kraju.  Laughing Naravno, ona se tome usprotivila. Samo mi nije jasno što Juana i dalje tamo radi. Prvobitno je trebala da bude tu da sačuva Teresinu čednost, a sada? I slažem se s Luisom da je Arturo trebao da je konsultuje u vezi s tom idejom da Teresini roditelji tu žive. Kuća je i njena. Iznervirala me je Teresa kada je rekla "da Luisa živi s njima". Čuj, molim te...  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes


E da, smijala sam se do suza kada je Arturo poklonio novog medvjedića Teresi.  lol! Medvjedić Tugomir.  lol! Nekako je obješene face.  lol!


Joooj, Mayra i Ruben su se pomirili, mada mu je tražila da uradi testove na polne bolesti da bi se uvjerila da nešto nije zakačio. To je bar pametno. Prije pomirenja mu je uzela punomoć da upravlja njenom imovinom, i dala je Aidi. Ali, možda se i to sada promjeni. scratch  Nakon pomirenja, Mayra je otišla kod Esperanze ( koja još nije otišla iz kraja) da je smara. Razumijem da će njeno mišljenje o Esperanzi biti najgore moguće, realno ona je žena koja joj se umiješala u brak. Ali, nervira me što ne vidi kakav je Ruben i da je Ruben taj koji ( i dalje) juri Esperanzu. I nervira me što joj Esperanza nije rekla da ne treba nje da se čuva nego svoje bf, i što nije rekla da je Aida bila "narkomanka", a Mayra "bolesna od raka". Čim je došao dr Ledesma da odbrani Esperanzu, Mayra je spustila loptu, i tu je isplivao njen kukavičluk. Skonatala je da je E. trudna, ali Ledesma je izvukao situaciju i rekao da je on otac i da su on i E. zajedno. Very Happy

Ruben se buni što se Aida druži s Marianom, jer je on iz vecindada, na što mu se Aida samo nasmijala, jer je i njegova ljubavnica iz tog istog kraja.  Laughing Inače, u Genovevinim očima, Aida se s Marianom samo pretvara da bi se osvetila Teresi. Međutim, djeluje da se stvarno zaljubljuje i da joj stvarno nije bilo teško da učestvuje u krečenju dispanzera. Marianu bar na poslovnom planu ide kako treba. Počinje da shvata da nešto osjeća za Auroru, ali ona je sada sa Martinom. Iskreno, žao mi je što se nije zaljubila u njega. Ni Juana u Hectora.

Juana i Cutberto i dalje smaraju, a ne sumnjam da će smarati i preostalih 70 i kusur epizoda. Sada je promijenila izjavu u "si me toca la mato".  Rolling Eyes Ljubomorna je jer Cutberto u vezi s nekom Gris, sa Patinom tamničarkom. Nevjerovatno mi je imaju toliko minutažu, i da se dvoje likova od 40-50 godina ponaša kao dvoje balavaca koji bi da se ljube, ali ne znaju kako.

Teresa već priprema teren za osvajanje Fernanda. Arturo je bio rezerva Marianu, a Fernando je rezerva Arturu. Fernando se vidno o'ladio od Luise, a Luisa je slijepa. Mogla je bar posumnjati da se nešto dešava kada ih vidjela nakon što su se zagrlili.  Neutral


____________
Teresa - Page 4 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Fri Feb 22, 2019 12:01 am
Možda je imao kadu.

Čisto sumnjam lol! lol!

43.-46. epizoda...

Ponovo Mariano. Pa ubiću se. Ovoga puta je priredio Teresi serenadu ispred Arturove kuće, ali zna se da to nije bila obična serenada. Marianovi izlivi romantike ne mogu da prođu bez urlanja i majmunskog pentranja na ogradu. silent  Brine me što mu je Teresa dala (lažnu) nadu kad mu je rekla da će otputovati kako bi razmislila o njima. Time je ujedno dala i povod Marianu za još više tarzanskih ispada u budućnosti. pale  Za Auroru, barem za sada, neće morati da brine. Uz malo sreće, Aurora će poslušati njen dobronamerni savet da se drži što dalje od nasilnog i pijanog Mariana...ili neće? Laughing

Esperanza i Ruben...drama level pro. Rolling Eyes  Ruben bio na Pablitovoj prvoj pričesti i iako je pobegao na vreme, Aurorinom nepažnjom se saznalo da je Ruben oženjen, pa je izbio opšti haos u komšiluku. Znala sam da će tako biti. Esperanzu izbaciše iz kuće (wtf Suspect ) i taman kad je pomislila da će sigurnost naći u njenom i Rubenovom ljubavnom gnezdu, dočekala ju je žešća neprijatnost u vidu Rubenovog šikaniranja i voštane figure Genoveve.

Odlazi kod Artura i Teresa je prima da prenoći kod njih. Ah, šteta što je Teresa sprečila da ispriča sve Mayri koja je bila tu sa Rubenom. I kao šlag na tortu, Esperanza je trudna, što je Teresu prilično obradovalo. Twisted Evil

Ne konta da će u svemu tome najviše ispaštati Esperanza i Mayra, ne Aida.

Konta Teresa, ne brini. Laughing  Esperanza joj je drugarica, ali je ne stavlja iznad svojih interesa i osvetničkih planova, a Mayra je Aidina majka i njih dve su jako bliske, Aidi je stalo do toga da Mayra ne pati. Rubenovo vanbračno dete će Mayri prouzrokovati veliku patnju, a ako pati Mayra patiće i Aida zbog nje i naravno - savršena i ugledna porodica Caceres kojom se Aida toliko ponosila će se raspasti ko Sovjetski Savez. Neutral

Uglavnom nagovara Esperanzu da traži od Rubena alimentaciju putem suda.

Dobra ideja, pošto nije zatrudnela sa vazduhom i dete ima pravo na izdržavanje od oba roditelja, samo što prvo mora da traži od Rubena da prizna očinstvo. Ako odbije, može da podnese protiv njega tužbu za utvrđivanje očinstva i u tom procesu će mu biti naloženo da uradi DNK analizu. Može i to da odbije ofc, ali odbijanje ide na njegovu štetu, jer neretko sud odbijanje DNK testiranja uzima kao priznanje (očinstva). U smislu, da si siguran da nisi otac, ne bi imao čega da se plašiš i uradio bi DNK. Laughing  I na kraju kada se utvrdi očinstvo, sledi određivanje visine alimentacije.

To je jedna opcija, a druga opcija je udaja za dr. Ledesmu za koju će se Esperanza čini mi se opredeliti i mislim da će on priznati njeno dete. flower

Ruben će znaći uložiti Mayrin, na prevaru izvučen, novac u onaj projekat. Ali najzanimljiviji momenat je otkriće da će i Paloma biti deo projekta, baš kao i Arturo. Kad Teresa sazna...Bum. bom  Pojavio se i Palomin punomoćnik Martin, on i Aurora će se nešto muvati.

Teresa i Aida u salonu venčanica lol! Highlight tog neprijatnog susreta - ako sam joj već prepustila mladoženju, što joj ne bih prepustila i venčanicu? lol! Aida sad zna da je Teresin izabranik u stvari Arturo i da joj prsten nije nikakav lažnjak. A sa Genovevom je Teresa podelila info o Paulovom poroku. Twisted Evil

Luisa i Lignjoslav se smuvali i Arturo pobesneo videvši njihovu fotku u časopisu. Čemu onolika panika? Suspect  Luisa je pre svega odrasla žena, bez obzira na to što mu je mlađa sestra, a Lignjoslav jeste lignja ali nije kanibal. Opušteno, neće pojesti Luisu za večeru. Rolling Eyes

Aurorin otac bacio oko na Juanu, dok se ona sve u 16 blamira sa retardiranim Cutbertom. Ja moram da premotavam njihove zajedničke scene, toliki debilizam mi je nepodnošljiv. silent

Ne znam ni za jedan slučaj, ni u realnosti ni u fikciji, da je preferiranje jednog djeteta u odnosnu na drugo izašlo na dobro.

U vezi toga...Rekla bih da je nejednako tretiranje dece češća pojava nego što mislimo. Nije u pitanju količina ljubavi, već razlike u načinu ispoljavanja iste i iz ličnog iskustva iz ugla deteta mislim da se uglavnom radi o podudarnosti senzibiliteta. Roditelj je uglavnom naklonjeniji onom detetu koje mu je po nečemu sličnije, bolje će razumeti to dete i njegove postupke, odluke, želje...Prosto, na istim ili približno istim su talasnim dužinama. Muke nastaju kada zbog toga postane nepravedan prema drugom detetu, što veoma lako može da se desi i dešava se.

Mene i brata je mama isto tretirala (mada je njemu bila naklonjenija, jer nikada u životu nije napravio nijedan problem i uvek je bio savršeno poslušno dete, dete za primer), a sa tatom sam ja oduvek bila bliža. Opet, kao sto rekoh, kod nas je važilo to za podudarne senzibilitete. Ja sam karakterno sličnija tati, a brat je povukao na mamu i to je to.


____________
Teresa - Page 4 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Fri Feb 22, 2019 11:37 am
Ovoga puta je priredio Teresi serenadu ispred Arturove kuće, ali zna se da to nije bila obična serenada. Marianovi izlivi romantike ne mogu da prođu bez urlanja i majmunskog pentranja na ogradu. silent  Brine me što mu je Teresa dala (lažnu) nadu kad mu je rekla da će otputovati kako bi razmislila o njima. Time je ujedno dala i povod Marianu za još više tarzanskih ispada u budućnosti.

lol!  lol!  lol!  lol!  lol!



voštane figure Genoveve.

Vala baš. Isto izgleda i isto glumi svuda, a još je i što ti kažeš sva kao voštana figura.

a druga opcija je udaja za dr. Ledesmu za koju će se Esperanza čini mi se opredeliti i mislim da će on priznati njeno dete. flower

Mislim da čovjek kakvo god da je smeće ima pravo da zna da će postati otac. Naravno, ostavljam prostora za situacije u kojima je bolje po bezbjednost majke i dijeteta da otac to ne zna. Dakle, Esperanza bi trebala reću Rubenu, pa ako neće ili odbije da prizna očinstvo, tek onda da se odluči da Ledesma prizna dijete. Neoprostivo je da dijete raste ne znajući da mu otac nije i biološki otac. Naravno, otac je onaj koji podiže dijete, ali mislim da se tako nešto ipak ne treba kriti, i u takvoj situaciji sam pobornik toga da se kaže istina i ocu dijeteta i djetetu.


Highlight tog neprijatnog susreta - ako sam joj već prepustila mladoženju, što joj ne bih prepustila i venčanicu?

lol!  Inače, meni je ta vjenčanica bzv, a Teresi se vjerovatno svidjela zbog cvijetova. Na kraju je neće kupiti ni Teresa ni Aida.

A sa Genovevom je Teresa podelila info o Paulovom poroku

I interesantno u kasnijim epizodama se Genoveva neće zapitati kako je Teresa znala da se on drogirao.

Aurorin otac bacio oko na Juanu, dok se ona sve u 16 blamira sa retardiranim Cutbertom. Ja moram da premotavam njihove zajedničke scene, toliki debilizam mi je nepodnošljiv.

Juana i Cutberto su vrijeđanje inteligencije. Razumijela bih da je ovo neka debilna komedija pa da uvrste takvu priču, ali ubaciše dvoje debila u ozbiljnu priču. Priča im je stvarno no comment. Cutberto hoće djecu (na vrijeme se sjetio) s Juanom koja ima bar 40-45 godina. I sada ga Juana odbija jer ne može da rodi, kao da Cutberto ne zna koliko ona ima godina. I umjesto da kaže svoj razlog, ona lupeta gluposti "si me toca me pierde" i slično. Ako neće da bude s nekim, neka kaže, "Neću " bez izigravanja uvrijeđene tinejdžerke. Ako zaista planira budućnost s tom osobom neka kaže svoj razlog, a onda neka on odluči da li može da s nosi s tim ili ne. I gotovo. A ne prave cirkus od njih već 80 epizoda. U jednom momentu je Cutberto nalijepio vještačke brkove da bi se izrugivao Hectoru, pa mu ih je Juana počupala, pa je on kao jaukao od bola, ma debilizam na kub.:joker:





75. - 78.


Teresa se naravno izvukla. Arturu je prosula priču da je ona bila sa Marianom jer je pokušavala njega koji joj je bio nedostižan da zaboravi. Lagala je da je sama jer se bojala da joj Arturo ne uskrati finansijsku podršku za školovanje. Arturo joj je sve povjerovao, a nije mu bilo čudno kako je spavala s Marianom koga navodno nije voljela, a s njim za kojim je "luda" godinama nije htjela prije braka. Jadan. Čudi me da mu Teresa nije rekla da su ustvari spavali još prije srednje škole. Vjerovatno bi i to povjerovao. Uglavnom palo je pomirenje, a Arturo  sada kao  dokaz Teresine ljubavi želi dijete. Pazi ovo, dijete kao dokaz ljubavi. Koliko ono Arturo ima godina pa ima tako nezreo stav prema planiranju potomstva? Ako bez dijeteta ne vjeruje da ga žena voli, to dijete neće promijeniti. Dijete ne riješava bračne probleme, a mnogi se odluče na potomstvo samo da bi riješili svoje komplikovane odnose.

Moram prokomentarisati kako je Terasa umotana u bade mantil i s peškirom na glavi (dakle izašla iz tuša)  i dalje bila perfektno našminkana.


Kažem ja, ovdje malo koja epizoda prođe da neko ne napravi frku oko sexa, ili da neko nekome ne pripričava intimnosti. Naime, Aurora je spavala sa Martinom i povjerila se ocu ( i to na radnom mjestu). Njemu nije bilo prijatno, ali to zrelo prihvata, i svakako ne pravi dramu kao Refugio koja se šokirala shvativši da je Teresa spavala s Marianom.

Osim toga, malo koja epizoda prođe a da neko nešto bitno ne sazna prisluškivanjem iz vrata. Prvo je Paloma čula Mariana kada je rekao da je noć prije svadbe spavao s Teresom. Ona je naravno odmah potrčala da to kaže Arturu ( koji je prije toga otkačio jer se pomirio sa ženicom) i kad je došla na sastanak s njim, udarilo je auto i kasnije je umrla u bolnici. Normalno Teresa je i na samrti morala da je smara, a Paloma joj je jedino uspjela reći da je spavala s Arturom. Teresa jeste to sumnjala, i čak je pokušala da izvuče to iz Fernanda.

Arturo je Palomim naslijednik, ostavila mu je svoje bogatstvo da bi ga on koristio u korist njene humanitarne fondacije. Naravno, Teresi je jako "zasmetalo" to što je novac pripao Arturu. Martin je zabrinut, i hoće da spriječi da se Teresa tim novcem okoristi. Meni je žao što je Paloma umrla. Bzv mi je što je nastavila da trčkara za Arturom umjesto da se pomiri da ga je izgubila zbog svoje greške i nastavi svoj život. Bavila se humanitarnim radom, kretala među ljudima, a ona nije odmakla dalje od pokušaja da razotkrije Teresu. Neutral Na kraju je to na neki način i ubilo.

Aurora je sada ubjeđena da je Teresa jedna divna i emotivna osoba jer joj je bilo "teško" kad je Paloma umrla. Ono što nju kopka je činjenica da je Paloma izdahnula u njenom prisustvu, a sjetila se i nesretnog Paula koji je umro u toj istoj bolnici i za čiju smrt djelimično nosi odgovornost. Pojavio se i Fito, E. ga je vidjela i zapisala njegove tablice, pa je listicu dala Marianu, a on Genovevi.

Kod Luise i Fernanda se ne dešava ništa specijalno bar dok se ne pojavi njegova mamica koja će čini mi se da ga smara da se oženi njom. Teresa je dala dobar savjet Lusi - da nikako ne živi nevjenčano s Fernandom. Kažem dobar jer joj zajednički život s njim ne bi donio nikakvo dobro s obzrom da on nije istinski ozbiljan u vezi s njihovom vezom.

Neki advokat ili što li je već je otkrio Rubenove pronevjere novca iz Mayrinih firmi te mu prijeti zatvor. Znam da će zaglaviti u zatvoru, ali ne znam da li je samo zbog toga. Naravno, kada je taj lik to povjerio Arturu, Teresa je to prisluškivala s balkona.

Zahvaljujući Teresi, Aida je saznala da je E. trudna, i to je prenijela ocu. Esperanzi je Ledesma priznao svoja osjećanja, ali ona ga za sada odbija. Inače, kada god neki član porodice Caceres dođe u kraj da smara E., pojavi se Ledesma da je brani i da glumi da joj je partner.  Naravno, Ledesma je kasnije naišao u komšiluk baš u momentu kada je Ruben na silu poljubio Esperanzu, i naravno da je otišao prije nego što je shvatio da je to bilo na silu.  Rolling Eyes

____________
Teresa - Page 4 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Fri Feb 22, 2019 11:15 pm
Mislim da čovjek kakvo god da je smeće ima pravo da zna da će postati otac.

Da, to se podrazumeva. Ali za Esperanzu je dobro što je upoznala dr. Ledesmu i što se on zaljubljuje u nju. Ruben je u svakom slučaju nepouzdan, a njoj će biti potrebna podrška, koliko emocionalna toliko i finansijska.

Teresi se vjerovatno svidjela zbog cvijetova

Moguće. Pa sama Teresa je personifikacija ruže - lepa, privlačna i mirisna pojava, ali puna trnja na koje se može ubosti onaj ko nije dovoljno oprezan. Laughing

47.-50. epizoda...

Teresi se malčice iskomplikovala situacija, ali verujem da će ubrzo biti rešena. Ipak, ne treba da zaboravi da su neprijatelji svuda oko nje. Laughing  Paloma će učestvovati u projektu i nakon što joj je Genoveva otkrila da je Teresa sponzoruša, evidentno je da će joj se javiti poriv za spašavanje Artura iz Teresinih čeljusti. Rolling Eyes  To jest, već joj se javio i što je posebno zanimljivo, ni Arturo nije skroz ravnodušan. Shocked  Teresu je zabrinulo i šokiralo Arturovo odbijanje da njene prohteve stavi iznad projekta u Cancunu. Laughing

Sa Marianom se takođe zeznula, jer je bila isuviše sigurna u to da je tom Tarzanu ona jedini izvor informacija. Zaboravila je da Mariano komunicira sa Aurorom, koja komunicira sa Aidom, koja...Itd Laughing A kada je Mariano saznao da je Teresa u Cancunu bila sa Arturom i da nije išla da razmisli o njima dobio je napad majmunisanja u onom oronulom dispanzeru pred Aurorom. E ako je Aurora i posle tog divljanja nastavila da ga voli, svaka joj čast. Rolling Eyes  Mene bi to taaako ohladilo. Kako god, Martin bi joj više odgovarao, bar se čovek ponaša kao zrelo ljudsko biće.

Uglavnom, i Aurora je sada bliža kategoriji Teresinog neprijatelja, nego prijatelja. Onaj njihov razgovor nakon što je Teresa videla njenu fotku sa Marianom u časopisu nimalo nije bio prijateljski.

Naravno, ni Aida i Genoveva ne planiraju da ostave Teresu na miru. Naprotiv, Aida se infiltrirala u dispanzer i približila se Marianu kako bi proverila da li su njene sumnje o motivima Teresine udaje za Artura tačne. Rolling Eyes Meni su njih dve (Aida i buduća joj svekrva) patetične do bola sa tom opsesijom. Definitivno su opsednute Teresom, kao da nemaju ništa pametnije da rade u životu. Ali da mogu Teresi da zadaju glavobolje, mogu itekako.

Btw, sad sam ubeđena da Ruben ne samo da nije imao kadu u toj vukojebini iz koje su ga Mayrini milioni izvukli, nego nije imao ni kupatilo uopšte. Aida reče da ju je on učio da "svaka ptica mora da leti svome jatu" iliti da svako treba da bude sa osobom istog socio-ekonomskog statusa. Koliko li je dotični iskompleksiran da tome uči svoju ćerku, svestan da je i on sam tu gde jeste zahvaljujući braku sa ženom koja nije iz njegovog miljea. Znači, Aida ili ne zna poreklo svog oca ili bira da živi u samozavaravanju.

Esperanza se doselila kod Teresinih roditelja, a ona njena seljadija će otići u selo. Konačno nešto istinski pozitivno. cheers  Njušku njenog očuha ne mogu gledati. Mada, ni drama queen Refugio mnogo ne zaostaje...

Bila je sama sa vjerenikom u Cancunu!!!!Dokle ste išli???!!!

Arrgghhh Rolling Eyes Nisam znala da će Refugio podići baš onoliku uzbunu. Jel ona retardirana? Teresa je bila tamo sa svojim verenikom, sa tipom za kojeg će se udati. Moš misliti...A šta su tamo radili isto ne treba da joj bude relevantno, jer Teresa nije klinka, a nije ni Arturo. U stvarnom životu mi je nezamisliva scena u kojoj se majka dere na odraslu ćerku što je putovala sa verenikom i zahteva od nje odgovor na pitanje da li su se hebali, predstavljajući mogući potvrdan odgovor kao najveću tragediju i odraz nemorala.

Lignjoslav je počeo da zalazi na teritoriju prave ljigavštine. silent  Prvo je nezvanično upoznao Teresu na plaži gde su se upustili u mini-flert, a potom su se upoznali zvanično. Bez blama je balavio za Teresom i udeljivao joj komplimente, uprkos Luisinom i Arturovom prisustvu. Mogao je bar da pokuša da prikrije da se naložio na Teresu i da bi je najradije odvukao u krevet istog momenta. Exclamation

Nakon dva muškarca koji je iskreno vole i s kojima se igra i zaslužila je nekog ženskaroša poput Fernanda koji bi je tretirao kao Sashu i njoj slične

Eh da, ali fazon je što Fernando neće nju tretirati kao Sashu i njoj slične. Tretiraće je kao kraljicu koja zaslužuje sve najbolje, dok će Luisu odbaciti ko istrošenu krpu. Neutral

Aurorin otac mi je tako simpatičan kada muva Juanu, za razliku od Cutberta...I Juana je nekako normalnija kad je s njim, nego sa imbecilom Cutbertom.

Da ne zaboravim da prokomentarišem koliko mi je slatka pijano-iskrena Teresa sa svojim priznanjem da voli Mariana, a da je sa Arturom iz interesa. Laughing  Najjače mi je bilo kad joj je Esperanza rekla ja ne mogu da pijem zbog bebe, ali vidim da si se ti napila i za sebe, i za mene i za bebu lol!

____________
Teresa - Page 4 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Mon Feb 25, 2019 12:52 am
51.-55. epizoda...

Bebeee se predozir'o i umro...Jbg, drugačije nije ni mogao završiti. Odnosno, mogao je reći da ima problem sa drogom i potražiti pomoć, ali to onda ne bi bio Paulo i ne bi bilo u skladu sa njegovim likom. Kao i mnogim likovima u ovoj seriji, Paulu je Teresa bila smisao bivstvovanja i potpuno se predao kada je shvatio koliko ga ona prezire i koliko je mali i nebitan u njenim očima. Ostalo mu nije bilo važno. Genoveva je glavni krivac za patetičnu pojavu u koju je izrastao, a i ko zna kakav mu je bio otac i da li je vodio računa o njemu...

Pretjerala je. Za jedno srednjoškolsko razočarenje je nekog navela na put droge.

Teresa je ekstremno osvetoljubiva. Sećaš se kada je jednom Aidi rekla da će joj za sve što joj uradi vratiti 10 puta gore? E pa, ovo je otprilike to. Za Paulovo drogiranje je kriva maltene koliko i Fito. Sklopila je dil sa jednim narko dilerom znajući čime se on bavi i izričito ga je uputila na potencijalnog klijenta koji ima novac i dovoljno slab karakter. Očito je zaboravila s kim ima posla, jer ako ispliva onaj papir na kome je Fitu napisala detalje o Paulovim kretanjima mogla bi žestoko da na'ebe. Za sada se otarasila Fita, ali je pitanje dana kada će se dotični vratiti po još motivacije za ćutanje. Anyway, te ilumine o te elimine fraza je ostala urezana u sećanju ne samo Paulu, nego i Teresi.

Margariti svaka čast kako je odglumila sve te scene. Kad realno pogledam njen lik je i bilo teže interpretirati od Teresinog.

Margarita mi je standardno odlična, ali je scene Paulove smrti i sve što je usledilo nakon toga odradila fenomenalno. cheers  Nervni slom, lutanje ulicama u venčanici, pokušaj suicida na mostu, odbijanje da prihvati da je Paulo mrtav, bes i mržnja prema Teresi, razočaranje u Rubena, empatija prema Mayri...Sjajni momenti. cheers  Premda ne volim Aidu, moram priznati da njen lik jeste dosta kompleksan i iznijansiran. Startovala je kao klasična negativka, a onda se polako počelo otkrivati ono što leži ispod površine i što ne dolazi do izražaja u scenama u kojima ponižava Teresu npr.

Aidi stigao Teresin poklon, oni fejk papiri za razvod i Mayra je od Aide saznala da je Ruben imao ljubavnicu, s tim da je Aida sigurna da ta afera nije okončana bez obzira na to što Ruben pokušava da ih ubedi u suprotno. Aida me je pozitivno iznenadila time što je u stanju da realno sagleda postupke svog oca i što je odlučila da bude oprezna po pitanju majčine imovine. Sviđa mi se što će preuzeti stvar u svoje ruke.

Ipak, i dalje me nervira, jer se uporno i konstantno bavi Teresom, iako ne poseduje kapacitete za borbu protiv nekoga kao što je Teresa. Teresa je inteligentna, proračunata, manipulativna, socijalno izverzirana, strpljiva i sa dobrom samokontrolom. A Aida onako hirovita, impulsivna, temperamentna, obuzeta silnim negativnim emocijama i frustracijama jednostavno ne može izaći kao pobednica.

Dalje, ne vidim po čemu je drugačija od Aide u smislu preziranja manje bogatih ljudi osim što je kulturnija od nje.

U tome ni po čemu, zato što Teresu nikada nije pogađalo to što Aida prezire siromašne uopšteno. Pogađalo ju je što je ponižavala i vređala nju lično, a ona je igrom slučaja iz siromašne porodice. Bolelo bi uvo Teresu za Aidine komentare da su upućeni recimo Cutbertu ili bilo kom drugom pripadniku nižih slojeva društva. Nego je Aida udarila konkretno na Teresu, što Teresa (koja je zaljubljena u sebe) nikako ne prašta. Laughing

Teresa i Arturo se pomirili, Paloma očekivano izvisila. Ako se ne bude držala van Arturovog privatnog života mogla bi da izvuče deblji kraj. Neka ignoriše Genovevine savete i odustane od Artura. Kako je Teresi laknulo kad joj je Arturo rekao da je dete koje je imao sa Palomom mrtvo, uplašila se da će ostati bez Arturovih para. Laughing  A Palomi je zadala nizak udarac kad joj je natrljala na nos da Arturu ništa ne znači to mrtvo dete. Shocked

Lignjoslav ne odustaje od suptilnog (ili i ne tako suptilnog) flerta sa Teresom. silent  Luisa i on su imali sex i ne znam šta Teresa izvodi kritikovanjem Luise, šta hoće da postigne ubijajući je u pojam. Izluđuje me sa tim lažnim moralisanjem i lažnom zabrinutošću za Luisinu dobrobit. Rolling Eyes  Kako Luisa ništa ne primećuje? Kako ne vidi da ni Lignjoslav, ni Teresa nisu osobe na koje se može osloniti? Ne osuđujem je što im veruje, samo je bolno gledati kako poverenje poklanja pogrešnim ljudima koji ga ne zaslužuju. Neutral

Moja poenta je da nekim djevojkama mnogo više znači taj prvi put i sam čin sexa s voljenom osobom, dok je kod mnogih to čisto fizička stvar, radoznalost i nema nekog uplitanja emocija ni romantičnih snova

Da, različita su očekivanja od prvog puta.. Mada mislim da gomila devojaka zamišlja da će gubitak nevinosti biti događaj za pamćenje, da to mora da bude nešto posebno, a kada se desi...Najčešće ne ispadne kako su se nadale, što je i logično, zato se i zove i jeste prvi put. Šta god u životu da se radi prvi put, ne može biti bolje i lepše od svakog narednog puta, jer na početku fali iskustva, a niko se nije naučen rodio.

I ja sam sa tipa 15 godina mislila da je gubitak nevinosti nešto wow i nezaboravno. Ne toliko zbog romantike, nego eto...Zvučalo mi je kao velika stvar. Ali danas se jedva sećam tog prvog puta, jedva se sećam i kako je taj dečko izgledao (a bili smo u vezi, srednjoškolska romansa). lol!

Aurora se konačno ohladila od Mariana i Terese...doduše trenutno. Dala je šansu Martinu i tako mi je smor što će na kraju ostati sa Tarzanom. Mariano je 5x dosadniji sa kuknjavom o Teresi nego što je bio Alejandro sa kuknjavom o Rubi, možda je Marianovo kukanje intenzivnije i još je praćeno kvalitetnim majmunisanjem.

Whaaat, matori fosil drži svoju unuku zatvorenu u kući sa sve rešetkama? affraid  U kom on to veku živi? Koja bolest. silent  Zašto niko adekvatno ne reaguje, zašto se ne obrate nadležnim organima? Shocked

Jadna Juana zbog onoga sa venčanicom. Neutral  Teresu baš briga što se uzalud mučila oko šivenja venčanice. Nije je trebala pustiti da to radi, trebala joj je reći da je venčanica već naručena iz inostranstva. Bezobzirnost i sebičluk, ništa novo za Teresu.

____________
Teresa - Page 4 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Mon Feb 25, 2019 1:13 pm
dobio je napad majmunisanja u onom oronulom dispanzeru pred Aurorom. E ako je Aurora i posle tog divljanja nastavila da ga voli, svaka joj čast. Rolling Eyes  Mene bi to taaako ohladilo.

Uvijek me nasmiješ opaskama na Marianov račun.  Laughing Slažem se za Auroru. Ne znam kako joj se automatski nije zgadio.  silent

Bez blama je balavio za Teresom i udeljivao joj komplimente, uprkos Luisinom i Arturovom prisustvu.

Pa može to da radi, kad su ovo dvoje slijepi i smatraju Teresu savršenstvom.

Sećaš se kada je jednom Aidi rekla da će joj za sve što joj uradi vratiti 10 puta gore? E pa, ovo je otprilike to.

Da, sjećam. Ali ovo je x puta gore, a ne 10.


Aida me je pozitivno iznenadila time što je u stanju da realno sagleda postupke svog oca i što je odlučila da bude oprezna po pitanju majčine imovine. Sviđa mi se što će preuzeti stvar u svoje ruke.

I meni se ovo dopalo,  to je prvi put da je uradila nešto pametno.

Mariano je 5x dosadniji sa kuknjavom o Teresi nego što je bio Alejandro sa kuknjavom o Rubi, možda je Marianovo kukanje intenzivnije i još je praćeno kvalitetnim majmunisanjem.

Prvo sam mislila da sam pristrasna, ali definitivno je Mariano naporniji. Između Alejandra i Rubi je hemija bila očita, a ovdje ni toga nema. Uopšte me ne uvjeravaju kao par.

Whaaat, matori fosil drži svoju unuku zatvorenu u kući sa sve rešetkama? affraid  U kom on to veku živi? Koja bolest. silent  Zašto niko adekvatno ne reaguje, zašto se ne obrate nadležnim organima? Shocked

Pa to sam se ja pitala. Ali, ne, neće obavijestiti ni socijalnu službu ni policiju, Johny će se penjati merdevinama do njenog prozora, i u pokašaju da bude Romeo ustvari će biti majmun. Rolling Eyes Što bi ti rekla kao da je hvatao bilješke od Mariana. A fosil je definitivno zaljubljen u svoju unuku. Nakon što je utekla, ono njegovo ležanje u njenom krevetu, gledanje njene odjeće, suze i trešnja kad mu je rekla da ga voli iako je držao zatočenom, sve to skupa nije zdravo, i zasta mislim da je ne gleda onako kako bi jedan djeda trebao gledati unuku.





79. -  89.

Sve me smara, uključujući i glavnu priču. Konstantno čekam da se nešto desi, a jedino što je do sada bilo zanimljivo i dramatično jeste Paulova smrt.
Sa glavnom pričom je sve kao i do sada. Teresa glumi uvrijeđenu ženu, Arturo loče i kuka dok Teresa ovamo uvjerava Mariana kako će ostaviti Artura i vratiti se njemu. Zamalo je Ramon uhvatio nju i majmuna u sexu, došao je na vrijeme inače bi imao što vidjeti.  Laughing  Uglavnom, istorija se ponovila, i na kraju Mariano odbacuje Teresu, insinuirajući da bi mogao biti s Aurorom, a Arturo pristaje na razvod.  Laughing Teresa se nije već jednom naučila pameti kada Arturo nije htio da padne na njene ucjene i kada je bio spreman da raskine vjeridbu. Misli da on apsolutno neće htjeti da se odvoji od nje, i da mu je razvod nezamisliv. Kad joj je stigao zahtjev za raskid, bila je strašno uvrijeđena. Veli da je htjela da je još moli.  Rolling Eyes Kakvo razmaženo balavče.  Rolling Eyes Na kraju ipak pristaje na put u Evropu, ali nije još pristala na pomirenje. Sad će tek u Parizu da smaraju. A valjda se tada i zaljubljuje u njega. Nisam sigurna. Za sada je jedino Esperanza pitala da li se zaljubljuje u Artura čim je toliko ljubomorna zbog Palome. Ali, ne, za sada je povrijeđen samo njen ponos.

Naravno, Refugio standardno pravi dramu, ovaj put oko razvoda. Rolling Eyes Onaj njen seljački, rastegnuti akcenat sve manje podnosim. U jednom momentu je Teresa njoj ili ocu rekla da ako ode iz Arturove kuće, on može da je tuži za napuštanje doma. Je li to tačno?  Čula sam za taj termin, moguće u američkim filmovima, ali nije mi realno da bračni drug može tužiti drugog ako odluči da se razvede i preseli. To mi je logično jedino u slučaju Aurorine majke koja je ostavila dijete i još je nestala i nikad se nije javila. Moguće je da Teresa preuveličava, jer joj je trebao izgovor za ostajanje u kući čovjeka koji je prevario.

Jedino što glavnu priču čini zanimljivom je Teresino zavođenje Fernanda, čak mi je zanimljivije od zavođenja Artura. Izuzetno je lukava u tom zavođenju, daje povoda, ali ne otvoreno, tako da je niko ne može optužiti ni za što. Pitala ga je da li je moguće voljeti dvije osobe istovremeno. Naravno ne kaže mu ko je druga osoba, pa se ti, Fernando, misli.  Laughing Ne zna jadan da ona ne može dijeliti svoju ogromnu ljubav prema sebi. Dobro ako može jednog muškarca voljeti, a ne dvojicu.  lol! Pošto je u jednom momentu izgubila (može da izgubi)  i jednog i drugog, sada pravi rezervu. Ali, suptilno, jer možda sa Arturom upali pomirenje. Uglavnom, spremna da je obje budale odbaci kao krpe kao što je i ona dva medvjedića bacila preko ograde. Rubi je imala Loreta, a Teresa ima medvjediće. S njima je jedino otvorena. Teresa naravno ne bi bila Teresa kad joj rezerva ne bi bila bolje od onoga što ima, jer, kako je konstatovala, Fernando je mnogo bogatiji od Artura. Pa će moći da joj kupi većeg medvjeda od Arturovog. I naravno bio je spreman da raskine s Luisom, i kamo sreće da jeste.

Ali, ali, ali... pojavio se sumo rvač, zvan Oriana. Ona je oduševljena Luisom, te je Fernando ipak ne ostavlja što remeti Teresine planove s obzirom da je Fernandu jako bitno mišljenje njegove mamice. Mada deminutiv i Oriana nikako ne idu zajedno. U suštini Oriana je dobro pročitala Teresu, jer tačno je da hoće da zavede Fernanda. Ali, kako si rekla, Ana, bilo bi mnogo zanimljivije da je Oriana hejtuje zbog karaktera, zbog toga što je pročitala da je loša osoba. Bila bi prva osoba koju Teresu gleda kao ono što je, niti da je veliča zato što je siromašna pa se jadna borila kroz život, niti da je mrzi, jer je siromašna. Ovako mi je bzv, jer je ne trpi samo zbog toga jer nije bogata. Npr. čist dokaz je to što joj Luisa nije previše mlada za Fernanda, a Teresa jeste za Artura. A i njih dvoje i njih dvije su sličnih godina. Ali, bez obzira ipak su mi se svidjele  sve njihove scene, pogotovo ona kad je iskulirala u klubu i obratila se Luisi " Pošto ti Luisa znaš da jašeš..." lol!  A, Arturo je šunjav, na stranu to kakva je Teresa. Uopšte nije bio čvrst i odriješit kad je branio.

Što se tiče ostalih dešavanja oko Terese... Pojavio se Fito, po tablicama su saznali njegovo ime, ali Teresa ga upozorava da biježi. Na kraju se pojavio pred Arturovom kućom spreman da je ucjenjuje (nije mi jasno koji je ono prsten, da nije njen prvi vjerenički koji je navodno bacila u more) i uzeo joj gomilu eura koje joj je Arturo dao za put u Evropu. Ono što joj je ostalo je uplatila na svoj račun. Na kraju 89. epizode je iscenirala da joj je ukradena cijela tašna sa eurima.

Još jedan njen momenat me je podsjetio na Rubi. Dok nisu bili u svađi zbog Palome, dogovorili su se da će raditi na potomstvu, međutim ona krijući pije kontraceptive.

E da, počela je i ona da nosi džinovsko, odvratno prstenje kao Aida nekad. A svidjela mi se njena haljina u scena kada je u stanu sa Orianom, Fernandom i Luisom. Samo nikako ne ide sa crnom torbicom.  Very Happy

Teresa se uzalud radovala Palominom novcu, Arturo se odrkao naslijedstva, i sav taj novac je valjda prepustio toj fondaciji.  Very Happy Što je najgore dao je punomoć Rubenu da vodi tu fondaciju.  Evil or Very Mad A Ruben je, čini mi se, pogrešno "prezimenovao" Palomu. Čini mi se da je rekao Duarte. Dok još nije odlučio da fondaciju prepusti Rubenu, Arturo je odlučio  da Mariana šutne sa čela pedijatrijskog projekta, a da to mjesto ponudi Aurori koja nije ljekar.  Rolling Eyes Kakav neprofesionalizam. Inače, koji je fazon s Aurorom? Studira li ona ili radi? Mislim ono završila 3 godine i već radi u bolnici, bavi se Marianovim projektom, pa ne znam stvarno kad uči.  Rolling Eyes

Kad sam kod Palome, nisu mi jasni njen testament i pismo Arturu. Očigledno je to skoro napisano, u periodu od kad se Arturo vratio u njen život, ili bolje reći ona u njegov. Kaže Martin da je u pitanju intuicija. Neutral  Moguće...

Od ostalih likova i dešavanja ne znam što mi je dosadnije. Lažem, Juana je najdosadnija. Čula je da je Hector oženjen ( naravno slušala je s balkona)  i napravila je dramu. To bi bilo ok da ona nije licemjer koji je u vezi s jednim čovjekom, a balavi za drugim. A pri tome hoće da bude "viuda respectable". Čitava Juana-Cutberto- Griselda frka je zaista vrijeđanje inteligencije. Ne zna se ko je veći degen od njih troje, Juana sa ponašanjem nedonoščeta, nezreli Cutberto ili  meksička Mary Poppins. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Za titulu najdosadnije priče su jednako u opticaju i Johny i Paty. Pobjegla je od kuće, hoće da se vjenačaju, a ona niti školu završila, a veza im je bila dovikivanje s prozora. Ni jedno ni drugo nemaju pojma o životu, posebno Johny koji ne umije da se odbrani od degenuše s kišobranim akamoli da izdržava familiju. Doduše, junak je on kad se trebao svađati sa  E. i prigovoriti joj vezu sa Rubenom.  silent  Nije da Teresa nije u pravu kada je upozorila Paty što je čeka. Naravno svi su u komšiluku umiješali, i složili da Paty i Johny ne mogu živjeti zajedno nevjenčano. Debilna priča, a tek što su instrumentalni debilni na te komšiluk  scene.

Ono što je donekle zanimljivo iz sporednih priča jeste to što bolesna Genoveva hoće da uzme Esperanzino dijete pogotovo ako bude muško. Ne znam što hoće s tim? Da veže Rubena? Što je najgore, on je pristao na to samo ne znam kako hoće to da izvedu. U isto vrijeme Genoveva sprema teren i počinje najavljivati Mayri (vjerovatno i ostalim poznanicima) da želi da usvoji dijete.

Ruben hoće da potplati onog lika koji je otkrio njegove mućke i daje mu ček, naravno taj lik nije htio ni ček ni da se potpiše da ga je uzeo, jer bi ga, naravno, to kompromitovalo. Ruben pokušava da ga ubijedi da će novac nadomjesititi čim se prodaju apartmani projekta "Luna turquesa". Ovamo Mayra neće da Aida vodi brigu o njenim firmama, nego ona sama. A nju će, pretpostavljam,  obučavati Ruben. Žena je toliko glupa da je to za plakati. Sada mi pade na pamet da je tako potpisujući sve što joj Ruben proturi mogla ko zna što potpisati i ispasti kriva ko zna za što.

Aurora me isto smara jer ne zna što hoće. Na Teresin nagovor je priznala Marianu da je bila zaljubljena u njega nakon čega je on počeo razmišljati o njoj. Međutim, ona je i Martinu priznala da je priznala Marianu svoja osjećanja, da bi navodno zatvorila ciklus. Nemaš, ženo, što da zatvaraš ako si čovjeka preboljela. Rolling Eyes Nije bila iskrena prema Martinu, jer je upravo stvar u tome što i dalje pati za Marianom. Kakvo crno zatvaranje ciklusa... Martin je ostavio što razumijem. On je jedini muškarac u ovoj seriji, a da nije muško samo  i jedino u biološkom smislu. Ostao je dostojanstven, rekao Aurori da je voli, i da ne želi da joj bude važan, nego najvažniji, i da do tada, nema ništa od njih dvoje. Naravno, spreman je i da im da šansu, ali jedino ako on za Auroru bude ono što je  i ona njemu. Odlučio je da ode u Francusku na duži period.

E sad, fora je što je u međuvremenu Aurora rekla Marianu da nju ustvari zanima Martin, a ne on. E onda kada je Martin pošao kukala je, a kada je vidjela Mariana i Aidu, opet joj je krivo... Pa ona i ne zna što hoće. Da joj je nekako spojiti njih dvoje u jednu osobu...Inače Martin se, nakon što je najavio odlazak, pojavio u još bar 5 scena. Nikako da ode. Laughing

____________
Teresa - Page 4 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Mon Feb 25, 2019 11:08 pm
56. i 57. epizoda...

Odmah moram da pitam - u čemu je fora sa Teresinim vereničkim prstenom koji je navodno bacila u more? To je rekla Luisi, znajući da Arturo prisluškuje, ali zašto? Koliko se sećam, prsten sigurno nije bacila u more. I šta sad želi da postigne? Da joj kupi novi, skuplji i lepši? Kako god da okrenem, apsurdno mi je, nema mi bukvalno nikakvog smisla da izmisli da je ostala bez prstena ako je prsten i dalje kod nje. Question  Suspect  

Ako nije, to je onda već druga priča. Možda ga je izgubila negde ili ga je dala Fitu zajedno sa onim nakitom što joj je Esperanza poklonila, mada nisam primetila da mu je dala svoj prsten.

Aida i Genoveva su od Mariana saznale za Fita, a Aida planira da smuva Mariana i osveti se Teresi. Valjda joj je glavni cilj da dovede Teresu do ludila kako bi Teresa pukla od ljubomore i odala se pred Arturom. Zato je Aida naglasila da mora što pre to da uradi, jer se bliži Teresino venčanje. I opet, po stoti put, Aida stavlja Teresu u fokus interesovanja. Rolling Eyes

Mayra će izgleda oprostiti Rubenu. flower  Pa super za njega, ionako bi mu razvod od Mayre naneo više štete nego koristi. A Teresa ubeđuje Esperanzu da se bori za Rubena. Ne znam hoće li je Teresa ubediti, samo znam da je Esperanza dovoljno maloumna da joj je poverovala da je dala svoj doprinos razdoru između Rubena i Mayre zbog nje, a ne da bi napakostila Aidi. Rolling Eyes

Aurora i Teresa su se kao pomirile, ali nema tu više osnova za ikakvo prijateljstvo. Tako su fejk jedna prema drugoj. Inače, Aurora i Martin su simpatični zajedno, pogotovo ona scena kad su pravili picu. Mariano se odnekud pojavi i ne bi mu svejedno što je Auroru zatekao sa drugim muškarcem. Jel on to fazon ljubomoran? Jer čini mi se da će nastaviti da balavi za Teresom. Rolling Eyes

Teresa mu je zahtjevala da ih ostavi njoj, iako nema punomoć. Kasnije je pravnica Teresa rekla Arturu da je Martinu trebalo da bude dovoljno što je ona rekla da mu je vjerenica pa da joj ih da.

Transfer blama mi je izazvala Teresa tom odvalom. silent  Al' ne razumem kako nju nije bilo blam da izgovori takvu glupost i kako se Arturo nije zapitao zašto je najbolja studentkinja u svojoj generaciji mogla da pomisli da biti nečija verenica ima potpuno istu pravnu snagu kao punomoćje. confused  Bravo za Martina što nije umro od smeha na Teresin biser, ali kontam da bi bilo neprofesionalno. Laughing

Drama queen Refugio ponovo u akciji. Rolling Eyes  Sad joj smeta što se Armando zaposlio kod Artura. Relax ženo, u svemu vidiš začetke tragedije šekspirovskih razmera.

Matori fosil Porfirio unajmio neku žensku kreaturu da drži Paty na oku. Suspect  Reklo bi se da su svi u tom komšiluku intelektualno hendikepirani, čim ne umeju zdravorazumski da postupe u situaciji u kojoj jedan deda drži svoju maloletnu unuku zatvorenu u kući protiv njene volje.

____________
Teresa - Page 4 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Tue Feb 26, 2019 10:24 am
Odmah moram da pitam - u čemu je fora sa Teresinim vereničkim prstenom koji je navodno bacila u more?

Možda ga je izgubila negde ili ga je dala Fitu zajedno sa onim nakitom što joj je Esperanza poklonila, mada nisam primetila da mu je dala svoj prsten.

Nije ga dala Fitu, bar to nisu prikazali. Nakon što se vratila iz Cancuna, prsten je skinula i ubacila u torbicu. Kad su se ona i Arturo pomirili primjetila sam da nije vratila prsten.Onda ide priča sa navodnim bacanjem prsten u more. I nakon što joj Arturo kupi novi, stari će izvaditi iz ladice, i reći u fazonu da je to samo početak. Očito je htjela vidjeti koliko će moći da manipuliše. Nemam drugog objašnjenja.

Kasnije će je Fito ucjenjivati s nekakvim prstenom. Ili je meni promaklo da mu ga je kasnije dala (mada mislim da nisu imali susreta u međuvremenu) ili je propust.


mogla da pomisli da biti nečija verenica ima potpuno istu pravnu snagu kao punomoćje.

Da bar nju Martin poznaje kao Arturovu vjerenicu, nego ni to nije znao dok mu ona to nije rekla.


90. - 96.

Teresa napravila onoliku uzbunu oko navodne pljačke, a onda se zaprepastila kad je Arturo tražio da idu u policiju da to prijave. Kaže kako se ne sjeća kako izgleda lopov, naravno kako svi vjeruju da je doživjela šok, ne sumnjaju u to. Ali da je pametnija bar bi se nečeg "sjetila" vezano za njegov izgled. Nego, konačno joj se ostvarila želja i konačno je u Evropi. 30 epizoda je trebalo da se vjenčaju, a sad još 30 da odu na medeni mjesec. Naravno, to nije pravi medeni mjesec, jer Teresa se šokirala shvativši da će dijeliti istu hotelsku sobu. Naravno kad je Arturo rekao da će otkazati put ako ona ni najblažu namjeru da se potrudi i da mu oprosti, predomislila se. Ne znam kako je Arturo tako glup. Kod Terese nije stvar u tome da mu oprosti nego da se uopšte zaljubi u njega. Zamalo mu je i rekla da nije ni bila zaljubljena. Pred njime ispade da se ona "odljubila" od njega nakon prevare, pa da sad treba opet da se zaljubi. Kakav glupan. Prevara boli, naravno, ali kad bi bilo tako jednostavno da se tek tako izgube osjećanja nakon izdaje... Druga stvar ako su se njena "osjećanja" ugasila, znači "preboljela" ga je, zašto onda trud da spasu brak? Stvarno je naivko. Bilo mi ga je žao kad je Teresa razmišljala o Marijanu, pa dodala kako je divno obilaziti Madrid sa voljenom osobom, a on se ozario i rekao: "Znači voliš me?" Embarassed  Mislim da će još neko vrijeme potrajati ovo smaranje, nisu još ni u Pariz stigli. Inače, let iz Mexica im je bio otkazan, pa je Teresa doživjela nervni slom, međutim Fernando im je ustupio svoj avion na veliko protivljenje sumo rvača, a na veliko oduševljenje Terese (jer njena rezerva ima svoj avion za razliku od Artura) Inače, nije mi jasno. Rekli su da su letovi za Francusku otkazani, a oni su na kraju prvo išli u Španiju. Promjena plana, moglo bi da se kaže. Ali, hoteli se unaprijed rezervišu (pazi čuda) + je taj put već bio isplaniran do tančina, tako da nije mala stvar zamijeniti u koju će državu prvo ići.

Joooj, ne mogu da ne prokomentarišem Refugio i činjenicu da nije znala za vremenske zone. confused  confused  confused

Prije putovanja je Teresa obavila jedan razgovor sa svojim knjigovođom kojem je tražila  da njenog oca nauči poslu. Ispričala mu je slučaj Rubenovog ( bez pominjanja njegovog imena) knjigovođe kojeg je Ruben potplatio da ćuti o prevarama, i kako je taj računovođa tako obezbjedio ugodan život ženi i školovanje svojoj djeci. Nije mi jasno kako je to saznala, mislim na taj dio da ga je Ruben potplatio. Uglavnom, na kraju je dodala opasku da "cilj opravdava sredstva". Nisam sigurna što pokušava i zašto joj je taj knjigovođa bitan.

Još jedan zanimljiv momenat. Teresa je htjela da pukne od muke kada je Juana nazvala Auroru svojom ćerkom. Tačno se po njenoj faci vidjelo koliko je željna pažnje i kako ne trpi da je dijeli s bilo kim. Sjetih se Rubi i Cristinine nove haljine.

U jednom trenutku je Aidi zaprijetila da će odustati od puta, i ostaviti Artura i da će se onda Mariano njoj vratiti. Armando je to čuo, ali svakako što god Teresa uradila ili rekla, on će progutati svako njeno objašnjenje.

Dok Teresa uživa  u Madridu, u Mexicu je velika frka oko E. i Rubena. Sada Mayra i Aida znaju da je beba njegova, Mayra hoće da se razvede, i hoće pola njegovog novca, a Aida će je zastupati. Aida je rekla da bi željela da se to dijete ne rodi što joj je napravilo problem s Marianom. Međutim, kada je kasnije Esperanzi pozlilo i kad je zamalo pobacila, nije joj bilo svejedno i djelovala mi je uplašena. Ispalo je da nije toliko bezosjećajna koliko izgleda, i da ipak Esperanzi ne želi toliko zlo. Razumijem Aidu. Odrasla je vjerujući da ima idealnu porodicu, i jako je željela da i ona oformi takvu sa Paulom. San joj se srušio, a sada i slika koju je imala o svojoj porodici. U potpunom svjetlu je sagledala Rubenov karakter, i to što je vidjela je jako zaboljelo. Kapiram da ne može imati razumjevaja za E., i da joj nije svejedno što će njen otac dobiti dijete s drugom ženom,a  pri tome je još u braku s njenom majkom. Žestoko se razočarala, a za vrhunac, zacopala se u Mariana koji i dalje balavi za Teresom. Šteta što ne upozna nekog drugog i što se ne prođe Terese. Lakše bi disala.

Kako mi je bio glup momenat kada je E. rekla Aidi da Mariano nikad ne bi napustio vecindad i tako im okrenuo leđa. Znači nečije napredovanje  i odlazak iz te rupe bi automatski bila zamjerka na račun te osobe, jer je ljudima iz komšilika zabila nož u leđa tako što je otiša. Kakav zatucani stav.  bounce

Oriana i Aida su se već udružile, i Oriana hoće da pomaže Mariana, ali da ni on sam to ne zna. Očito joj ne smeta što on nije iz njenog sloja društva. Oriana je inače, sinčiću zaprijetila da će ga razbaštiniti ako bi bio s Teresom. Nije mu lako. Laughing Laughing Pati što je Teresa s Arturom, a još je mamica ne prihvata. Luisa se uselila kod njega, potpuno nesvjesna koliko on to ne želi i da se potpuno ohladio od nje. Rolling Eyes Rolling Eyes

Aurora i dalje cmizdri zbog Mariana i to mi postaje strašno naporno. Mariano reče da je Aurora već doktor. Na koju foru? Od početka radnje je prošlo 4 godine, možda malo jače. Na više sajtova sam našla podatak da medicina u Mexicu traje   6 - 7 godina. Ne znam koliko traje pravo, ali ako je onda prošlo 3 godine od početka radnje, a Teresa jako brzo diplomirala, onda ili traje 3 godine ili je od početka faxa u stvari prošlo 3 i po godine. Ali u tom drugom slučaju se onda Aurora vratila u Mexico  u sred školske godine. Neutral

Hector se nekako razveo na daljinu, i sad je Juana očajna jer više nema izgovor da bude s njim. Sad su navodno vjereni što je Cutberta pogodilo te je otišao para siempre iz vecindada u svoje pueblo.  Pojavila se i Vanesa, Aurorina majka. Nekako je susret njih dvije previše traljavo odrađen, prije svega mislim na Auroru. Djelovala je kao neko ko je sreo drugaricu iz osnovne, a ne majku koju nikad nije upoznala. U roku od jednog dana je majka došla kod nje, pa su se vidjele na kafi, pa je Aurora tražila ocu da je primi kod njih, da bi ona vidjela kako njeni roditelji izgledaju  u zajedničkom životu.  confused Pri tome zaboravlja da joj je otac vjeren, a još je i automatski povjerovala sve što joj je "majka" rekla o ocu.


Paty i Johnny su se vjenčali bez burmi, pošto im nije palo na pamet da će im trebati. Naravno, iako su vjenčani ne žive zajedno (tako su odlučile Juana i Refugio) i naravno nema sexa, a Johnijev pokušaj da zaviri pod Patinu suknjicu je omela miss čednosti Refugio.  confused Scenama njihovog vjenčanja  su dodali i jednu bizarnu u kojoj Paty donosio svoj bidermajer pred Rositinu sliku i "razgovara" s njom.  silent

Kako me nervira što je u telenovelama, uključujući  i ovu, sve ide u krajnosti. Ako neko hoće da napreduje i studira, kao Teresa, mora biti đubre koje će biti nezasito i koje će i pored muža tražiti još bogatijeg muškarca. S druge strane, ako neko nije materijalista i više važnosti daje osjećanjima, kao Paty, automatski mora biti neko ko neće htjeti ni srednju školu da završi, ko će zadovoljiti vecindadom i kućnim poslovima. Ili si okorjeli materijalista ili nepopravljivi, slijepi romantik. Nema treće.  Rolling Eyes

____________
Teresa - Page 4 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Tue Feb 26, 2019 10:37 pm
I nakon što joj Arturo kupi novi, stari će izvaditi iz ladice, i reći u fazonu da je to samo početak. Očito je htjela vidjeti koliko će moći da manipuliše.

Nekako mi je awkward taj Teresin test za Artura. Suspect  Radi se o vereničkom prstenu, pa je i očekivano bilo da joj kupi novi. Da je "bacila u more" npr. gigantsku dijamantnu ogrlicu to bi se već moglo nazvati izazovom za Arturovu darežljivost. Laughing  A ovo za Fita...Baš me zanima o kom će se prstenu raditi i kako je on došao do istog.

58., 59. i 60. epizoda...

Dva zanimljiva događaja - Aidina lutrija i Palomina aukcija. Na oba događaja su Teresu dočekale neprijatnosti. Došla je na lutriju sa namerom da ponizi Aidu, ali ispalo je obrnuto - Aida je pred svima obelodanila da je Teresa krila svoje pravo poreklo dok su išli u školu, izvinila se Refugio i još su se zagrlile. Teresina faca je bila neprocenjiva u tom momentu. Laughing

kada se izvinjavala Refugio djelovala je iskreno

I meni. Aida želi da igra Teresinu igru i da bude proračunata poput nje, ali nije taj tip osobe. Emocije i nagoni, pozitivni ili negativni, joj nadvladaju nad raciom. I u Mariana će se stvarno zaljubiti, ako se ne varam.

Da mi slučajno ne promakne, Aida je rekla Arturu da je Teresa poslala spornu fotku i lažne papire za razvod. Arturo je zahtevao objašnjenje od Terese, ona je sve porekla, naljutila se, uvredila se, on se posle izvinjavao ko nekakvo dresirano kučence i...Voila, pomiriše se. Dobro, u ovom slučaju, ni Aida ni Ruben nisu imali dokaza protiv Terese, samo sumnje. A Teresa je brže bolje prebacila odgovornost na svoju frendicu Esperanzu. Very Happy

Na aukciji za Teresu još jedan šok ili bolje rečeno dva šoka - videla je Mariana sa Aidom i saznala je da Martin nije obični bezveznjaković i pritom je Aurorin dečko. Laughing  Treći šok bi verovatno bio trenutak kada se pogledala u ogledalo i uvidela da...

se očajno obukla, na gala događaj je došla obučena kao za disko.

Preloš izbor outfita za tu priliku. Rolling Eyes

Nadmetanje Terese i Aide za onu sliku je tek komedija. Obe su mi izgledale kao teške kompleksašice koje su spremne da daju tolike pare za sliku radi glupog (samo)dokazivanja i elegantnog prepucavanja, a ne iz ljubavi prema umetnosti. Pitam se koliko je vrednih umetničkih predmeta završilo u rukama onih koji su ih kupili iz čiste obesti i na njih gledaju kao na dobru investiciju. Neutral

Uzgred rečeno, Ruben je prodao Arturu deo svojih akcija koje je Arturo prepisao na Teresino ime i sada je i Teresa akcionar. Baš brzo napreduje na društvenoj lestvici. Laughing  Naravno, da nije Artura morala bi malo više da se pomuči, uprkos inteligenciji i visokom proseku na faksu. Ovako je preko noći dobila ono što bez Artura pored sebe možda ne bi nikada postigla. flower

A evo i jedne (za Teresu) divne vesti - Lignjoslav ode u Španiju i kada se vrati biće znatno bogatiji zahvaljujući nasledstvu koje će tamo "pokupiti." king

Matori fosil, ona ženetina, Paty, Johnny...debilizam na kub. Ne znam koji mi je deo te njihove romantično-melodramatične debilane najgori. Hmm, možda ovo...

Ne znam kako ih nije bilo blam da snimaju scenu u kojoj ona kišobranom "brani" malu od Johnnyija.

Ja ne znam jesu li scenaristi bili pijani kad su pomislili da je ubacivanje ovakvih budalaština dobra ideja. Question

____________
Teresa - Page 4 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Wed Feb 27, 2019 11:37 am
Naravno, da nije Artura morala bi malo više da se pomuči, uprkos inteligenciji i visokom proseku na faksu. Ovako je preko noći dobila ono što bez Artura pored sebe možda ne bi nikada postigla.

Da, s te strane je slična Rubi, jer joj bogati muškarac prečica za bolji život. Bilo bi zanimljivija priča da se Arturo nije odmah zacopao nju, i da je stvarno morala da se bori svojim trudom i nakon faxa.

Matori fosil, ona ženetina, Paty, Johnny...debilizam na kub. Ne znam koji mi je deo te njihove romantično-melodramatične debilane najgori.

Debilizmi s Paty i Johny će tek da uslijede. Sinoć me je doslovno bilo blam kad sam gledala njihove scene. Embarassed




96. - 101.


Teresa i Arturo su konačno u Parizu. Zanimljivo mi je bilo kratko pominjanje istorije, revolucije i Napoleona. Teresa se zaljubljuje u Artura, bar mi je tako djelovalo, ali nakon što se vratila i dalje je nastavila da trči za Marianom koji sada živi u istoj zgradi gdje i Fernando. Ne znam kako je samo u roku od mjesec i po zaradio dovoljno za takav stan. Mada, vjerovatno ga je iznajmio.

Dok je još bila u Parizu, Teresa je bila u kontaktu sa Rubenovim knjigovođom, i sad sam skontala da ona, naravno, hoće da se Ruben razotkrije, ali da se ne zna da je ona nagovorila Amadea na to.  Ona misli da će se tako osvetiti Aidi. Nije mi jasno kako je na odmoru, pa još u Parizu, volja da uopšte razmišlja o nebitnim ljudima. Ja kad sam na odmoru obavezno isključim službeni telefon, i koristim broj koji ima majka i još par bitnih ljudi. I želim da potpuno zaboravim na sve što me svakodnevno opterećuje. Naravno, trebalo je 4-5 godina da počnem to primjenjivati. Nekad sam znala između dva plivanja da provjeravam da li imam propuštenih poziva i mailova. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Kako god, Amadeo je zaista je priznao Mayri Rubenove pronevjere. Aida je pametno savjetovala majku.  flower Rekla joj da ništa Rubenu ne pominje da zna za krađu, nego da se pravi toliko utučena razvodom da se više ne bavi svojim firmama.  cheers Ruben se opustio, slavi sa Genovevom kako je i dobro to što se razvodi, jer Mayra neće ništa skontati. Ali, šipak, Mayra je prikupila sve dokaze i podigla tužbu. :bball:  cheers E, da, ono što počeh. Teresa misli da se tako sveti Aidi. Ali, po meni joj je samo učinila uslugu što više ne živi u laži i u lažnoj porodičnoj idili. Za Aidu je bolje to što zna istinu.

Kako je blamantna prosidba Luise! Još gore nego Aidina. Oriana je skinula svoj prsten, rekla Fernandu (pred Teresom i Arturom) kako treba da zaprosi Luisu i on je to, kao poslušni sin, uradio.  bounce A Luisa pristala. Grrrrrr! Kako ne vrati prsten pristojno, kako ne reče "Kad Fernando bude to želio svojom voljom, i kad organizuje specijalnu priliku za to (a ne obična, svakidašnja porodična večera) onda ću pristati" Počinje me nervirati njena extremna nesigurnost. Oriana je  ustvari skontala Teresu, i zato žuri da se Fernando oženi, dok ga Teresa nije prigrabila. S obzirom da podržava Mariana iako je skromnog porijekla, mislim da je hejtovanje Terese ipak uzrokovano nekim lošem predosjećajem, a da je njeno porijeklo samo izgovor.


Aurora mi opasno ide na živce. Prvo - jer vjeruje majčinoj neuvjerljivoj priči, drugo - jer očekuje od oca da živi sa razvedenom ženom iako je vjeren i treće - jer kuka zašto se baš sada pojavila Juana u njegovom životu (jer u suprotnom bi pohrlio Vanesi u zagrljaj). Napravila je frku nakon što je Hector otjerao Vanesu od kuće. Ne mogu da vjerujem da odrasla osoba koja i ne pamti majku, kuka jer se njeni tata i mama nisu pomirili nakon majčinog odsustva od 20 godina. Kako mi je bilo smiješno kada je Vanesa htjela da laska Hectoru, pa mu je rekla kako se nije promijenio za sve te godine, a on je mrtav 'ladan rekao: "Ostarao sam i deblji sam."  lol!
A, da, i četvrta stvar, Aurora kuka uporedo i za Marianom i za Martinom. scratch

Juana je napravila frku kada je skontala da se Vanesa vratila i da živi sa Hectorom, što je, naravno, razumljivo, ali fora je što je u isto vrijeme napravila frku jer je Cutberto otišao. Sa Hectorom je ipak izgladila, ali vidjećemo što će sada biti kada "Aurorita" pravi frku.

Esperanza je konačno prihvatila Ledesmu i počeli su vezu. Nisam sigurna da li se zaljubila. U svakom slučaju mi je drago da se njih dvoje skrase. Aidu je pogodilo što će dobiti polubrata zato što je Ruben oduvijek želio sina, ali iz nekog razloga Mayra više nije mogla da ostane trudna. Razumijem Aidu, i bilo mi je žao.

Na kraju 101. epizode na Luisina vrata dolazi neka mala iz komšiluka koja prodaje knjige, i koju je ranije Teresa pitala gdje živi Mariano. Sad je vidjela Teresu kod Luise i pitala je je li našla Mariana. lol!  Mada kontam da će se izvući s nekim glupim izgovorom.

Paty i Johny, jooooj, kako je njihova priča debilna. Prvo su se napalili, ali je onda Paty bila u fazonu da ne zna ništa o kontracepciji, a pazi, udala se. Onda su ona i jadni Johny koji nije čuo za kondom pošli u bolnicu kod Aurore i Mariana da se savjetuju  s njima prije nego što (nakon mjesec i po dana braka ) počnu da se sexaju. Da je bar Paty  otišla kod ginekologa da joj možda prepiše kontraceptive, ne, ne, savjetuju se s pedijatrima. Logično, ne žele da dobiju bebe, pa će pitati doktore koji se bavi djecom kako da ne naprave djecu. confused  confused  bounce Pa slabo mi je došlo kada je Aurora rekla Paty nešto  u fazonu "kad prestanu da budu dobri". Nisam znala da je bračni sex grijeh, ovo je novi nivo Televise.
A za vrhunac kada su konačno odlučili da počnu sa bračnom obavezom, svečano su objavili Juani i Refugio kako će živjeti zajedno i naravno početi sa sexom. Nisam znala da može postojati debilnija priča od odrpane, neuke junakinje koja, što bi ti, Ana, rekla za tri dana postane direktorka multinacionalne kompanije. :geek:

Johny je provalio da se u hrani koju dostavlja za Gemu nalaze tabletice. Suprotstavio se Fitu, i sad ga ovaj ucjenjuje da radi za njega ili će nauditi Paty. Pa ni po' jada da ga nije Mariano opomenuo... silent  silent  silent


____________
Teresa - Page 4 Granho16
Sponsored content

Teresa - Page 4 Empty Re: Teresa

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum