Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Wed Jul 26, 2023 11:58 am
Ali, vlasništvo nad njenih prvih 6 albuma, nad originalnim snimcima pesama je ostalo u rukama Big Machine koji je prodao njene originale drugoj kompaniji, čiji je vlasnik prodao iste trećoj kompaniji i tako zaradio 300 miliona $ 2019. godine.

Poenta je da je Taylor izgubila kontrolu nad sopstvenim originalima tj. nikad je u suštini nije ni imala, ali nakon isteka ugovora sa Big Machine je postalo jasno da je najveći deo kolača iliti profita grabila izdavačka kuća, a ne Taylor kao tekstopisac i izvođač, odnosno kreator tih pesama.

Ovo mi je genijalno koliko  te izdavačke kuće zloupotrebljavaju autore/izvođače koji još uvijek nisu poznati i koji nemaju izbora nego potpisati.

Sada je u poziciji da postavlja takve uslove, kao već odrasla, izgrađena, poznata i popularna muzička zvezda, što nije bila kada je sa 16 godina stupila u saradnju sa Big Machine.

Muzička tema - Page 6 664804837

Neke pjesmice koje sam vrtjela u zadnje vrijeme:









Kad sam kod Celine ne mogu da prežalim to što je bolesna od rijetkog neurloškog poremećeja i što je vrlo izvjesno da neće moći više da pjeva Muzička tema - Page 6 1639406990 Muzička tema - Page 6 1639406990 Muzička tema - Page 6 1639406990

____________
Muzička tema - Page 6 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Fri Sep 22, 2023 7:53 pm
Malo mJuzike...














____________
Muzička tema - Page 6 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Fri Oct 27, 2023 7:46 pm
Izašla je nova verzija Taylorinog albuma 1989 (originalno iz 2014. godine)  Muzička tema - Page 6 3687740950

Od 5 vault pesama kao najbolje bih izdvojila:






Mada su mi i ostale dobre.

____________
Muzička tema - Page 6 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Mon Feb 12, 2024 6:31 pm
Najnoviji album Taylor Swift izlazi 19. aprila Muzička tema - Page 6 2355236270

Zvaće se The Tortured Poets Department. Neobičan naziv, baca mi na to da će biti dosta balada međ' pesmama i to sa gotičko-mitološkim prizvukom.

Jedan od hintova je i činjenica da je na ovom albumu sarađivala sa bendom Florence and the Machine čija su odlika upravo takvi tonovi. Ali, možda grešim...

____________
Muzička tema - Page 6 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Thu Feb 15, 2024 8:20 pm
Sad me podsjeti na:



Miley niti nešto simpatišem niti slušam, ali sam ovaj nastup više puta pogledala. Sve mi se sviđa, od toga kako zvuči preko stajlinga (tetovaže ignorišem) do njenog stava i samouvjerenosti Very Happy

____________
Muzička tema - Page 6 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Thu Mar 07, 2024 7:13 pm
Nastup joj je predobar!

Inače, moram da priznam da Miley nikada nisam aktivno slušala, premda je smatram dobrim vokalom. Znala sam samo par njenih pesama koje sam "uhvatila" na radiu, ali rekla bih da je lepo sazrela.

____________
Muzička tema - Page 6 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Sat Apr 20, 2024 1:03 pm
Izašao je Taylorin novi album The Tortured Poets Department i to u dva dela (kao 2 u 1) sa ukupno 31 pesmom, što je ja mislim do sada najveći broj odjednom izdatih pesama na novom albumu.

Prvi deo sam preslušala sinoć, drugi jutros, ali pre toga sam malo čitala komentare o albumu i bila sam se pripremila na razočarenje, jer se komentarisalo kako melodije nisu inovativne, kako je sve već viđeno, kako je TTPD čak i slabiji od Midnights, kako nema maltene nijedne pamtljive pesme...

Međutim, meni je ovo odlično. TTPD mi se svideo mnogo više od Midnights (i od nekih albuma od pre Folklore & Evermore za koje tvrdim da su nenadmašni i vrhunac su Taylorinog stvaralaštva, realno).

TTPD je pre svega tematski koherentniji, ozbiljniji i samim tim ima ličnost (za razliku od Midnights koji je solidan pop album i to je to). Tekstovi su brutalno dobri, standardno metaforični, ali oštriji i direktniji nego inače. A melodija ima za svačiji ukus - sporije, brže, tvrđe, mekše, žešće, laganije, oseti se šarenolikost, a opet ih sve veže jedna ideja i prepoznatljiv vajb.

Od 31 pesme, jedno 22 sam zgotivila na prvo slušanje. A među tih 22 za sada su mi najomiljenije sledeće:












____________
Muzička tema - Page 6 GeMuxua
Sponsored content

Muzička tema - Page 6 Empty Re: Muzička tema

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum