Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 1:22 am
78. epizoda

Gaelova predaja mi u početku zvučala suludo, međutim imam razumevanja za njegovu odluku. Ceo život je bio stigmatizovan zbog zločina njegovog oca kojima se nije umeo suprotstaviti. Ovo je njegov način da konačno pokaže hrabrost i suoči se sa svime, kako zbog onih do kojih mu je stalo, tako i sam zbog sebe. Jasno je da je Leonina odluka da prekinu bila okidač, no njemu je bilo jasno da će mu prošlost uvek moći zameriti i da je nikad neće biti dostojan. Možda sebično prema deci, ali to je njegov put oslobođenja. Na kraju je rekao jednu lepu rečenicu: Ako ovo ne učinim, pravda nikada neće doći. Verujem da to neće biti njegov kraj jer bi to bilo nepravedno. Njegova odgovornost je više moralne prirode i mislim da ne zaslužuje ostati u zatvoru.

Meni je prijala ova malo mirnija epizoda, jer su prethodne obilovale horor scenama. Ramses je masakrirao Calixta. Srećom pa nismo detaljnije gledali kako se to odvijalo jer je i ovako dovoljno jezivo. No njegova osveta Ramsesu je na delu, a da ovaj i ne zna za to. Čini se da će Ramses sam rešiti sve negativce. Pitam se kakav je kraj njemu namenjen kada su ostali prošli onako surovo. Miss Colombia kao časna sestra dolazi srediti Leonu. Moćna mi je u tom izdanju, iako je ne mogu doživeti ozbiljno, više nalikuje na cirkus. Bilo je previše scena Lolinog kukanja. Iskreno ona me uopšte ne dotiče. Imam osećaj da je puste, da bi odma išla potražiti novog sponzora. Ovako se možda donekle zbroji u glavi. David je imao vrlo malo minutaže, no njegov pogled prema Leoni kada mu je rekla da se rastaje od Gaela mi je ostao urezan. Ne znam hoće li sad opet uslediti zbližavanje njih dvoje? To mi se lično ne bi svidelo. Leona je obećala deci ostati u Gaelovoj kući sada kada njega nema. Već im je jednom obećala da će biti porodica, pa se rastaje od njihovog oca. Bila mi je dirljiva scena Gaela i Ane Julie, oboje su je realno odglumili. Gael u poslednje vreme dosta plače, ali izuzetno iznosi te scene. U prošloj epizodi sa Benjaminom je takođe bio neverovatan. Sve ga više cenim kao glumca.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 1:29 am
El amor invencible - Page 15 35215610
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Fri Jun 09, 2023 6:25 pm
79. epizoda

Ode Columba Shocked Shocked Shocked  Jezive scene. Najgora smrt mi je biti živ zakopan, a nakon toga živ izgorjeti,  a ovo s Columbom mi je kombinacija i jednog i drugog, užas. Koji đavolski um ima Ramses kad to može smisliti i gledati. Zapravo je u razgovoru sa Josefom ono kad ju je oteo uporedio sebe sa đavolom. Marlene je bila odlična u tim scenama, a razgovor sa Oliverom i Kikom je bio potresan. Scene sa Leonom prije ovoga su višak i nikako ih nisam shvatila ozbiljno. Pazi sad, Leona joj uspije oduzeti oružje, udariti je i pobjeći iz vidokruga. Onda je Columba juri po garaži onako maskirana sa frazama iz nekog slashera tako da je sve to i ličilo na jeftini slasher. Jedino zanimljivo u cijelom tom njenom maskiranju jeste Ramsesova faca kad ju je vidio i još se i prekrstio. Bilo bi smješno da nije onoga što joj  poslije priredio. I da, natjerao ju je da ubije Calixta. Naježila sam se na postavljenu Calixtovu sliku. Jako je realna, baš da čovjek ne može zaspati. Uopšte na prvi pogled nije uočljivo da su mu ruke sakrivene iza leđa, a noge provučene kroz rupe u krevetu tako da sam u taj prvi sekund mislila da je neki fotošop. Uvijek mi je zanimljivo vidjeti trikove pomoću kojih se snimaju teške scene. Ja sam mislila da su ovo izveli uz pomoć zelenog platna.

Što se Romea tiče bilo bi mi lakše da su zbilja prikazali da je izdahnuo. Iako je monstrum teško mi je zamisliti da neko onako živi još ko zna koliko godina. Shocked  I ja sam iznenađena količinom surovosti i teških scena s obzirom na publiku koja gleda telenovele. Tu prije svega mislim na ove koje se tiču prodaje bijelog roblja i zlostavljanja jer je nažalost nešto što je slika realnosti.

Pogodite što? Leona se odlučila između Davida i Gaela. Šalim se, naravno da nije. Sada kada se razvodi odlučila je da ostane uz Gaela dok prođe cijeli proces suđenja dok istovremeno kaže Davidu da ih voli obojicu na različite načine, ali da ne zna s kim bi provela život. Nije da je to i značajno.  Gael je u zatvoru krvnički prebijen, a u najavi kraja vidimo da Ramses hoće da ga ubije i Leonu u vjenčanici. Nadam se da je to neko zamišljanje ili san jer ovo nije tip serije koja treba završiti s vjenčanjem.

____________
El amor invencible - Page 15 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Sat Jun 10, 2023 2:17 am
79. epizoda

Ramses nam nastavlja pokazivati koliko je izopačen njegov um. Naterao je Columbu da ubije Calixta, a na kraju je i nju rešio na monstruozan način. Još sam u neverici kakav kraj su osmislili za negativce. Doslovno smo mogli čuti kako cvrči meso dok se Columba peče. Užas! Šta onda Ramses zaslužuje ako su ovi prošli tako surovo, pitam se je li moguće ovo nadmašiti? Bio je potresan njen razgovor i oproštaj od dece u trenucima kada joj je već bilo jasno šta je čeka.

Gael je iznenadio svojom odlukom da se povuče i podrži Leonu da bude sa Davidom. Jednom prilikom joj je rekao da mu pruži priliku da je opet osvoji, a ako u tome ne uspe da će se znati povući. Očito je to taj trenutak. Nije mi se dopalo videti ga u onim okolnostima isprebijanog. Bez obzira na sve propuste koje ima na duši, nije pošteno da on okaje Ramsesove grehe. Posebno mi je bila dirljiva scena njega i Benjamina. Izuzetna gluma Daniela, tu je nadmašio samoga sebe.

Leona je još jednom ponovila da voli obojicu. Kakav rasplet ovog trougla očekivati u jednoj jedinoj preostaloj epizodi? Trenutno kao da nam nagoveštavaju da bi mogla dati novu šansu Davidu, s obzirom da je i sam Gael to podržao. Sada Gael pokazuje veliko srce, kao što je to i David činio. Iskreno, tolika doza ljubljenja neke osobe mi je neprirodna. Posebno je David prikazan previše nerealno. On nema svoj život, već živi za Leoninu osvetu, Leoninu decu, Leoninu ljubav. Vidimo u najavi da se sprema venčanje. Verovatno s Davidom, a ne s Gaelom. Za koga god da se odluči, u susretu sa onim drugim će pokazivati ljubomoru i prisnost veću od prijateljstva. Niko ne zaslužuje imati partnera koji gaji emocije prema još nekome. S druge strane Leona se nalazi na čelu firme Torrenegro, živi u njihovoj kući i brine i o Gaelovoj deci. Hoće li tamo i Davida dovesti?! Koliko god mi je serija prijala, ovaj trougao su loše realizovali. Kroz celu seriju nismo imali konkretnog protagonistu, niti je Leona znala na koju bi stranu. Ta napetost koju su želeli postići je rezultirala razočarenjem. Iako navijam za Gaela, sve osim toga da ostane sama sa decom bi bilo nametnuto.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Sat Jun 10, 2023 2:33 am
El amor invencible - Page 15 35263411

Leona: Ne želim te videti da patiš.
Gael: Ja ću odslužiti svoju kaznu. Ovo ne može da se poredi sa svom boli koju sam ti prouzrokovao.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Sat Jun 10, 2023 9:30 pm
Samo da se oglasim prije nego što pogledam finale. Ne mogu ni zamisliti što Ramsesa čeka ni što bi za njega i bila odgovarajuća kazna. Druga stvar koja me najviše zanima je što će biti sa muškim protagonistima. Ne bih voljela da bilo koji od njih strada. David zato što je bezveze da strada zbog priče koja nije njegova nego tuđa i u koju se umješao samo da bi pomogao Leoni, a Gael zato što mu je cijeli život dovoljno tragičan da bi na kraju tako i okončao. Ali s obzirom da je nad njim konstantno neka tama i da nije imao dvije scene u kojima je radostan ne bi me čudilo da strada. U slučaju da jedan strada Leona će onda ostati s drugim upravo jer ne mora da bira što bi tek onda bio fijasko.

Niko ne zaslužuje imati partnera koji gaji emocije prema još nekome.

Upravo tako. Zato bi od nje bilo pošteno da se skloni od obojice.

S druge strane Leona se nalazi na čelu firme Torrenegro, živi u njihovoj kući i brine i o Gaelovoj deci. Hoće li tamo i Davida dovesti?! Koliko god mi je serija prijala, ovaj trougao su loše realizovali. Kroz celu seriju nismo imali konkretnog protagonistu

Potpis. Bilo bi pošteno i da firmu prepusti porodici, a ne da pristane da se ona i dalje najviše pita. Drago mi je što će Camila nastaviti dalje i što će dati priliku novoj ljubavi.

____________
El amor invencible - Page 15 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Sat Jun 10, 2023 11:03 pm
Finale

Katastrofa! Razočarenje vijeka. Generalno dobra serija ako se zanemare neke stvari, ali kraj je stvarno kao da ga je radio neki amater. Da ne pominjem koliko scena fali da bi najavili da će u nedjelju emitovati kompletnu epizodu. Pa ko će je gledati kad već svakako zna kako će završiti! Bile su dobre dvije stvari doduše, njih ću kasnije pomenuti.

Da krenem od početka epizode gdje je na samom startu falila scena u koj Kiki i Oliveru saopštavaju da im je majka umrla. Dalje, Lilly sa očevom perikom koja zamišlja da je ona "Silvana Capitana" mi je vrhunac neprimjerenosti. Ubrzo dolazi vijest da je stigla rožnjača za Benju, a nije se još ni oporavio od eksplozije. Brzina kojom je stigao na red za transplantaciju je toliko nerealna da prosto mozak zaboli. Onda slijedi protok vremena, firma se oporavila, AnaJu već ima svoju fondaciju, svi likovi su ok i zadovoljni... David će otvoriti kliniku samo ne znam od čega s obzirom da nema ni svoj stan. Onda imamo vrlo neuvjerljivu scenu u zatvoru u kojoj Gael izbjegava da ga ubije Ramsesov plaćenik. Kao da je moguće tako lako odbraniti se od nekoga koga Ramses pošalje. I konačno, Leona se odlučila za Davida.

E onda slijedi cirkus. Gael izlazi iz zatvora, a da to niko ne zna, a nije bilo govora o njegovom suđenju i kazni koju je dobio, baš na dan vjenčanja. Ekspresnom brzinom se sredio i stigao u Puerto Palma. (I Lola je izašla iz zatvora bez govora o procesu suđenja i kazna joj je društveno-korisni rad?! Koja je logika što je Jeremias onda ostao da leži?) Da se vratim na Gaela. Stigao je taman na vrijeme da prekine vjenčanje što je više stvarno izlizano El amor invencible - Page 15 2853130181 Leona se pred samim oltarom dvoumila i na kraju odlučila da se ne uda zato što joj je neko (ne zna se ko) poslao snimak Columbe i Davida gdje se dogovaraju da rastave nju od Gaela. Za Davida je više nego jasno da nije imao stvarnu namjeru da se udruži s Columbom, uostalom nikad ništa nije ni uradio da ih rastavi, već je to bio neki njegov pokušaj da zaštiti Leonu od nje. Leona mu kaže da je ona njemu kao neki trofej za koji se nameračio da ga osvoji. A što je ovo što je ona radila s njih dvojicom?! Uglavnom, kada je Gael (zajedno sa ostalima) izjurio iz crkve da je moli da sad njemu da šansu Leona je teatralno skinula veo i otišla sa djecom. Obojicu ih je ostavila kao popišane El amor invencible - Page 15 3665418065 Onda ih na samom kraju epizode sastaje na plaži da bi im održala govor kako su obojica divni, njen saveznik i njena prva ljubav. Oni je gledaju blagoteleći iako ih je onako javno otkačila i dalje spremni da uvijek bezuslovno budu tu za nju. El amor invencible - Page 15 3665418065 Momenat na koji sam se zacenula od smijeha (ili od muke)  je onaj kada kaže Gaelu da će zauvijek biti otac njene djece. Ma što kažeš? Ali se to može promjeniti? lol!  Uglavnom, odlazi sa djecom sama, a oni su obojica oduševljeni što je ona nakon poigravanja sa njima odlučila da joj ne treba ljubav muškarca. To je prva dobra stvar finala. Iako su sve ove scene bile debilne bar su stavili da ona ostaje sama jer bi sve drugo bilo nelogično. Druga dobra stvar su njene scene s djecom u Puerto Palmi, zaista su predivne El amor invencible - Page 15 3331851625

E sad, glavni dio oko Ramsesa... Ni otkuda se desila policijska operacija protiv njega koju predvodi, a ko bi drugi, nego FBI, CIA, Scotland Yard i Interpol u jednoj u ženi, Leoni. Tolika količina gluposti oko scena koje su trebale biti izuzetno ozbiljne je neoprostiva. Naravno, da David i Gael učestvuju u akciji. Za Gaela možemo sažvakati, ali David rizikuje život nakon što ga je Leona javno ponizila (da ga je bar ostavila prije početka ceremonije, a možda i ne bi da se Gael nije pojavio confused ) Gael još jednom izbjegava da ga Ramses ubije, ponovo naivno odrađeno. Uglavnom, Leona je na kraju herojina, sama je izbavila zarobljene djevojke, a pored ONOLIKE policije ona juri Ramsesa i stiže ga i upucala ga je sa dva metka. Bila je spremna da ga ubije što je glupo od nje, jer je zatvor svakako veća kazna nego smrt od metka. Uglavnom tu se odjednom stvaraju njena djeca da je dramatično spriječe da počini ubistvo. Znači toliko policajaca i niko se ne pojavi dok ona juri Ramsesa, ali nađu je djeca? Što će oni tu i zašto uopšte znaju gdje će biti operacija? Kome li padnu na pamet te nebuloze?

A Ramsesova kazna? Ostao je kvadirplegičar (uslijed metka?), bez moći govora (ne znam kako?), i sa kožom koja se doslovno raspala na njemu. Svjestan je svega, ali ne može da reaguje. Najbolji dio? Nema medicinskog objašnjenja za njegovo stanje. Ne znam kakve su to tablete koje mu je Calixto dao, ali nije baš uvjerljivo da sve ono izazovu. Svakako je jasno da će brzo umrijeti zbog infekcije,  a i znamo da ima bolesno srce. Nemam zamjerku na to kako je prošao na kraju već na to što je to ipak trebalo realnije objasniti. Ali jedna nelogičnost gore dolje...

Sve u svemu na kraju mi je ostao ružan ukus ove priče, a još mi treba detoksikacija uma nakon ovih zadnjih 5 epizoda...

____________
El amor invencible - Page 15 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 12, 2023 1:17 am
El amor invencible - Page 15 V32
El amor invencible - Page 15 X35
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 12, 2023 1:17 am
El amor invencible - Page 15 Xj10
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Mon Jun 12, 2023 1:17 am
El amor invencible - Page 15 Xcc13
El amor invencible - Page 15 Xc13
Sponsored content

El amor invencible - Page 15 Empty Re: El amor invencible

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum