Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Thu Dec 06, 2018 2:37 pm
Naravno, nemaju pojma zašto je Amelia na mračnoj strani i ne verujem da će ih interesovati. Iz njihove perspektive, razlozi su irelevantni.

Saznaće, ali Amelia neće dobiti njihovo razumjevanje. To će me iskreno i nervirati, jer kada je Carolina spalila sve dokaze, ne rekavši im ništa, jer su je ucjenili da će joj ubiti majku, razumjeli su je, zar ne?


Fermin ne može sam protiv The Ekipe, ali može da očuva Amelijinu bezbednost...iz zahvalnosti.

Na svo Rebecino insistiranje, Fermin nije otkrio da je Amelija ta koja je s Ottoxom. Smile

Još je paranormalna, baš kao i Lucas. Bolju maćehu ne bi mogao da dobije.  Laughing

Hahaha!  Tačno. Very Happy

. Kada mu je Amelia predložila da se podvrgne misterioznoj terapiji, da li je to uradila samoinicijativno ili je dobila naređenje da uključi Hectora u program?

Nije to izričito objašnjeno, ali znajući pozadinu rekla bih da mu je pristupila po naređenju s jedne strane, a da je zaista i željela da mu pomogne s druge strane.

I ta doktorka iz The Ekipe...Da li je svojevoljno njen član ili su je nečim primorali da radi za njih?

Zove se Lucia, i pojavljivaće se dosta. Dobićeš objašnjenja. Samo ti reći da je ona osoba visokog IQ-a.

Pre bih rekla da je on taj koji gubi kontakt sa realnošću, apsolutno se oslanjajući na "dokaze" koje mu je obezbedio Noiret.

Ma da, one koji ga najviše vole (Maria, Julia) će najviše povrijeđivati.

Ni meni nije najjasnije zašto je godinu dana bila u komi posle porođaja. Kako je došlo do toga uopšte?

Pokušavam da sklopim sliku o Marijinom životu i ne ide mi. Ovako, rodila je sa 13-14 godina, ok. Znamo da je tada imala žive roditelje jer ih je pominjala doktoru. U kasnijim epizodama će pominjati kako joj se otac razbolio, i umro, a i majka joj je ubrzo umrla. Ali, nije rekla kad su umrli. Nakon porođaja je godinu dana  u komi. Ajde, da svarim to, da je možda uzrok stres, težak porođaj, bolovi prilikom porođaja koji su previše za dijete od 13 godina, šok jer su joj uzeli bebu. Ok, u komi je. Ali, kako je nju neko pored živih roditelja mogao iz bolnice ostaviti u nekoj pansionskoj sobi? I, još nešto, neko ko je bio u komi godinu dana ne može tek tako da se ustane i hoda bez problema. Ali, hajde da to oprostim. Ali, ostavljanje u pansionu mi nije normalno. Valentina je nju našla u domu za nezbrinutu djecu kad je Ivan imao 4 godine. Znači, roditelji su joj umrli u međuvremenu, ona je ostala sama i niko joj je ne vjeruje da je rodila. Znači nije bilo svjedoka trudnoće i porođaja. Rolling Eyes  Ali, hajde, to se sredilo Noiretovim zalaganjem jer mu je odgovaralo da se to zataška i da Mariji niko ne vjeruje. Znamo da je kasnije završila u ludnicu jer je napala i ranila Tonija, koga je srela godinama kasnije. Kako je saznala da je Ivan u Laguni,  i koje je krvne grupe, nije mi jasno. I kako je na prevaru dobila posao. Za posao manje više, ali kako je znala gdje je Ivan? Valentina joj ništa nije rekla.

Da rezimiram:
-Porođaj
-Koma
-umiru roditelji te završi u domu
-napadne Tonija te završi u bolnicu
-ostatak znamo

Njeno ostavljanje u pansionu bih mogla shvatiti jedino da su joj roditelji umrli tokom njene kome, što nije slučaj, jer kako će pričati kasnije, da se shvatiti da je bila s njima kad joj je otac bio bolestan. Ok, ostaje mogućnost da su joj roditelji umrli dok je bila trudna. To je moguće, s obzirom da je Toni vodio na porođaj, a ne oni.

Paula & Evelyn vs. Javier Holgado - zaljubljena sam u njihove sukobe.

Jedna od najdražih scena su mi one sa lutkom Lolom koja je imala sudbinu Marije Antoanete. Laughing Laughing

3. epizoda



Ljudi koji su spasili Andresa su ubijeni, i sada je i Andres u opasnosti. Vjerovatno su ga locirali nakon paljenja telefona. Marcos je konačno vidio da ga je otac zvao. Inače, opet su uspjeli da ostanu bez nečega, ovaj put bez pištolja kojeg im je uzeo Martin. Definitivno ništa ne umiju sačuvati. Mada ruku na srce, i kako će sačuvati pištolj? Ne mogu ga nosati sa sobom, a sobe su otključane i svima dostupne. bounce Marcosa je Amelia propitivala ne bi li izvukla nešto o Andresu. Kasnije nju Carolina čuje kako će nekoga dovesti u laboratoriju ispod škole. Misle da je u pitanju Marcosov otac. Očajnički žele da siđu da dolje, ali ih je baš tada Martin kaznio, zbog čega sumnjaju u njega. Ipak, Vicky im je pomogla da odu  u prolaze. U jednoj prostoriji su vidjeli kovčeg, ali nisu saznali ko je u njemu. Neko jeste, jer treba da radi autopsije i da rezultate pošalju...šefu.


Doktorica Lucia jako želi da zna kako se Hector zarazio. Zašto je to bitno? Pa ljudi koji su HIV pozitivni npr., jednako su bolesni i u jednakoj opasnosti, bilo da su se zarazili ubodom, sexom,  transfuzijom, ili preko placente. Hector se dobro nosi s bolešću. Zaprepastio se kada je shvatio da je ulaz u hodnike otvoren i kada je vidio simbol blizanaca.Sjetio se djetinjstva, i momenta kada je zadnji put vidio svoje drugove u prolazima. On s odvojio od njih, jer je bio hrabriji, i zahvaljujući tome preživio. Tada ga je u onoj sobi sa kavezim gdje je upao Fermin, ujelo neko od jadne dijece na kojima su eksperimentisali. Prije toga je ukrao dragulje ekipi iz pakla, Volkonskijeve suze.


Juliji se priviđa voda u sobi, i kasnije u onoj prostoriji koja je kao neko skladište ili šupa gdje je bila s Ivanom. Nije joj lako. Very Happy A,Ivan se sviđa jednoj čudnoj djevojci iz internata. santa Ali, Julija je više zabrinuta zbog priviđenja koja ima. I zbog još jednog duha koji će je progoniti... pale


Noiret je pravi tata za Samuela. Ostavio ga Pauli i Evelyn da ga čuvaju, a one su malog ostavile čim se Javier Holgado pojavio sa ribicom. Onda su naravno bile ubjeđenje da je Samuela pojeo čovjek sa vrećom jer su vidjele "Samuelove ostatke" u kanti za smeće. Laughing  Na kraju su došle Elsi da joj ponude ribicu za ljubimca u zamjenu za Samuela. lol!
Što se tiče ovih vedrih dijelova epizode, Hugo ne gubi vrijeme, i zavodi Mariju, i to veoma prefinjeno. Dobar bi bili par. On plav, ona crna, oboje lijepi i atraktivni. Very Happy


Saznajemo da o troje nacista koji su se okupljali u sali Fermin, Saul i Rebeca nemaju pojma ni gdje su ni što se s njima desilo. To nije dobro. affraid  Amelia odlučila da pomogne Ferminu i daje mu Joakinov rokovnik i papire koje je našla u njegovoj kući kad su je poslali da skloni sve ono što ih kompromituje (prije nego što dođe policija u njegovu kuću). Zahvaljujući tome, saznaju da je Wulf živ. Inače, Amelijin brat je preživio. Nacista Helmut iliti Camilo mu kaže da im bez Fernandovog života, Amelija ništa ne znači. A, ono što im ne treba "bacaju u smeće". Nikada mi kao u tom momentu Camilo nije bio tako odvratan. Ovo je što je rekao je značajnije nego što je i sam svjestan.

Na kraju epizode, na sve dosadašnje Pauline stresove i šokove, uslijedio je još jedan. Crying or Very sad


____________
El Internado - Page 7 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Fri Dec 07, 2018 1:36 pm
4. epizoda

Na početku epizode mi nije jasno gdje je Carolina nestala. Zar nije sišla sa Marcosom i Ivanom, dok su Julia i Roque ostali u školi?

Susana, djevojka kojoj je sviđao Ivan, se objesila, a Paula je zatekla leš. Koliki li je to stres za dijete? Ja se dugo nisam mogla oporaviti nakon što sam našla direktora mrtvog od srčanog udara. Sad  Ivanu nije svejedno pri mogućnosti da se Susana ubila, jer je on odbijao. Sreo se Paulom, koja je zabrinuta hoće li Susana"počivati u miru" jer joj oči nisu zatvorene, i koja hoće da udje u zaključani wc da bi joj zatvorila oči i "dala" pismo u kojem joj kaže da je njoj bilo stalo do nje. Kakva dobrica! U svojoj misiji je bila uspješna, jer je ukrala Mariji ključeve od wc-a. Vidi se da se druži sa Ivanom. I love you


Marcos i Ivan vide Ameliu sa rozom sveskom što u principu ne bi trebalo da bude sumnjivo, ali sada sumnjaju u sve ono što ona radi, pa čak i ako je to češljanje kose. Laughing
Međutim, za svesku je ispalo da su bili u pravu, jer je kasnije nju Amelia dala Noiretu. A, Marcos je čuo da Amelia u 19h ima obavezu. Ispalo je da je ta obaveza bilo spuštanje malog Samuela u prolaze. Macos na kraju epizode shvata da mu je Samuel brat.


Camilo je Fernanda doveo u školu da radi kao profesor umjetnosti. Njegov život zavisi od ampule koju će mu davati ako Amelia bude "dobra".  Fernando prilazi Carolini i nudi joj da se upiše na časove likovnog. I love you

Lukas  je sanja Rebecu i Martina kako se ljube, što mu  se nije dopalo. San se obistinio, a došle su do izražaja Rebecine "moći".

Saula je pogodila činjenica da je Wulf živ. Saulovi fleshbackovi iz logora su jezivi, on i David Almansa su dijelili više od ljubavi prema istoj ženi. Fermin obećava Ireni nešto ako im pomogne da nađu Wulfa. Što li joj je šapnuo?

Marija i Hugo su opet dali vedrinu epizodi. Maria je pobjesnila kad je vidjela na što mu liči soba, međutim on se kasnije iskupio tako što joj je priredio gala večeru sa svim sendvičima. Laughing  Teško ga je ne simpatisati. Very Happy Very Happy Very Happy

Još jedan smješan momenat mi bio kada je Noiret  prokomentarisao za Španiju: "Kakva zemlja." Što bi rekao za moju? lol! lol! ! Doktorica Lucia mi se počela sviđati samo jer ne simpatiše Noireta i protivriječi mu. Very Happy  Njegov ton kad joj je rekao da ga zabolje za naučne detalje. lol!  
Brzo je prestao da mi bude smješan, pošto i dalje ucjenjuje Ivana i Mariju da mu predaju papire koje očigledno Maria ima.

Dok ekipa istražuje, Vicky uživa u ljubavi sa Nachom. Neka, bar neko.



Rocque je pročitao u Susaninom dnevniku (čuvena roza sveska) da se Susana trebala naći sa Noiretom prije smrti, i shvata da se nije ubila, već je samoubistvo namješteno kao Cayetanova smrt. Saznao je da je Susana imala iste simptome kao Manuel (nećak čuvara šume), a kad su pogledali leš shvatili su da je imala i isti trag na vratu. Konstatovali su da u internatu ubijaju ljude...i da neće prestati. Shocked Shocked Shocked

5. epizoda

Nakon što je jedna epizoda prošla bez duhova, evo se duh ponovo vraća da muči Juliju. Ovaj put duh žene. Iako mi se taj dio ne sviđa, mora se priznati da su scene dobro osmišljene.

Elsa se vjerila za Noireta. confused silent pale  Hugo i Maria nastavljaju da se druže, a Hector se smuvao sa svojom doktoricom. Very Happy

Paula i Evelyn su zabrljale. Uništile su stare Jacintine slike. Onda su odlučile da se iskupe i snime joj klip (samo snimanje klipa je hit, kao i njihovo pitanje Hectoru - kako Jacinta nije bila udata, a mogla se sexati) i na kraju svega Hector na snimku video kamere vidi Noireta koji govori o Projektu Geminis. Hector shvata da su se stvari iz prošlosti nastavljale dešavati i u sadašnjosti.

U ovoj epizodi se više otkriva o Rebecinim moćima, ovo je još gore od duhova. Imamo i njene fleshbackove, jedan iz djetinjstva, jedan iz odrasle dobi. Saznajemo da je i Rebeca Jevrejka, (mada se slutilo, jer je Rebeca staro jevrejsko ime) i da su joj djeda i baka ubijeni u logoru. Mala Rebeca je preslatka, jedino što nema mladež kao velika Rebeca. Ali, bolje i to, nego različita boja oči. Very Happy Rebeca i Fermin iskopavaju Joakinov leš, nalaze telefon i vraćaju leš na mjesto. Laughing Zahvaljujući tom telefonu saznali su da je Joakin umro ne predavši nešto Ritteru Wulfu. Inače, iritantno mi je to što go konstantno oslovljavaju sa "don Joakin".

Iiii, saznajemo što je Fermin obećao Irene. Obećao joj je Samuela. Iscenirao je njegovu smrt u jezeru i donio ga Ireni. I love you Ipak, Else mi je užasno žao. Treba živjeti sa grižom savjesti jer dijete pored nje "upalo" u jezero. Sad Inače, zamjerka na scenu. Elsa ulijeće u vodu da bi ga spasila, i pri tome pliva, ne roni. Pa, Samuel sigurno nije naprasno naučio da se održava na površini vode. Ako ga misli spasiti, mora da roni. Neutral

Mlada ekipa vodi svoju istragu. Željeli su reći Susaninoj tetki da se ona nije ubila, ali Noiret  je zatvorio u kotlarnicu Marcosa i Carolinu. Marcos je ljubomoran, jer se Carolini približava Fernando. Da, naravno, sada kada je shvatio ko je Amelia, on bi opet s Carolinom. Rolling Eyes Dok su oni zarobljeni, Ivan je prelomio, prijavio oca policijacu koji je došao u školu i predao mu Susanin dnevnik. Na kraju je zbilja taj policajac oslobodio Marcosa i Carol na sveopštu radost. Marcosovu radost je uništila vijest da mu je brat "umro"Crying or Very sad

____________
El Internado - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Sat Dec 08, 2018 12:37 am
jer kada je Carolina spalila sve dokaze, ne rekavši im ništa, jer su je ucjenili da će joj ubiti majku, razumjeli su je, zar ne?

Jesu, s tim da treba uzeti u obzir da je Carolina godinama deo grupice, svi oni su bliski i vezani jedni za druge. Amelia je profesorka koja je bliskost ostvarila samo sa Marcosom. Carolinu poznaju, Ameliju ne.

5x03 i 5x04...

Konstatovali su da u internatu ubijaju ljude...i da neće prestati.

Genijalna im je konstatacija. Odavno znaju sa kakvim šljamom imaju posla i takođe znaju da su za njih ubistva sasvim uobičajen način uklanjanja prepreka. Ali je ovo nešto drugačije, nešto što se "kuva" dugo vremena i povezano je sa eksperimentima. Mora biti, jer se Hector zarazio ujedom onog dečaka iz sirotišta, na kome su očigledno vršili eksperimente i namerno ga zarazili ko zna kakvim virusom kako bi posle testirali učinkovitost lekova, koje su isto oni proizvodili.

Sada nisam baš sigurna šta hoće da postignu šireći zarazu po Internatu. Ne znam kako im to ide u prilog i ne znam zašto su odabrali baš Susanu i onog dečka? Na osnovu kojih kriterijuma?

Doktorica Lucia jako želi da zna kako se Hector zarazio. Zašto je to bitno?

Možda zato što se radi o veštačkom virusu, virusu nastalom u laboratorijskim uslovima? Nemam pojma...ali Hector se slučajno zarazio, dok Susana i onaj dečko pre nje nisu slučajno. I kako su njih dvoje tako brzo odapeli, a Hectoru se virus aktivirao decenijama kasnije? Kako se zarazio Amelijin brat? Da li su to uopšte isti virusi?  Question

Samo ti reći da je ona osoba visokog IQ-a.

Visokog IQ-a? Kao Irene? Da nije i ona jedna od preživelih devojčica iz sirotišta? Ako jeste, onda ne znam šta radi u The Ekipi.

Neko jeste, jer treba da radi autopsije i da rezultate pošalju...šefu.

A ko je bio u kovčegu?

Koliki li je to stres za dijete?

Veliki pretpostavljam. Beživotno telo nije prijatan prizor ni za odrasle, pogotovo ako su oči širom otvorene. Da se naježiš...Naravno, Paula ne bi bila Paula da se nije potrudila da pokaže da joj je stalo I love you Susani nije mogla da pomogne, ali je onim pismom bar Ivanu pomogla. To ga je malo smirilo, smirilo mu savest.

Inače, ne mogu da se odlučim da li mi je na živce više išao Ivan sa svojim fejk bezosećajnim komentarima ili Roque sa nemilosrdnim nabijanjem osećaja krivice Ivanu. Rolling Eyes  Mada, maltene u svakoj epizodi Ivan bezrazložno spušta Roquea i malo me to nervira, (ono, podhebava ga za visinu i slično). Znam da nije zlonamerno, ali je svejedno bezveze.  Rolling Eyes

Jeeej, Fernando je preživeo i došao u Internat. cheers  Ne bi trebalo da se radujem, pošto su i on i Amelia u kandžama The Ekipe i neće se lako iščupati, ali bar su zajedno. A Camilo me je onom izjavom o "bacanju u smeće" podsetio zašto je kralj odvratnosti. Long live the king and long may he reign! flower

Neizmerno sam srećna što Fermin nije otkrio Rebeci ništa o Ameliji i što je Amelia njemu pomogla. Amelia je dobila šansu da pokuša da se izvuče iz svega ovoga sarađujući sa Ferminom, koji je pod Saulovom protekcijom. Ako bi npr objasnila Saulu zbog čega je postala član The Ekipe, čime su je primorali da radi za njih, možda bi njena priča imala srećan kraj. I njena i Fernandova. Bilo bi komplikovano i opasno izdati The Ekipu, to je tačno, ali ne i neizvodljivo ukoliko ima adekvatnu podršku i zaštitu.

Saulovi fleshbackovi iz logora su jezivi

Jedinu vedrinu u logorsko sivilo je unelo prijateljstvo Saula i Ferminovog oca. Kako su se samo držali zajedno. Dva jagnjeta i zli Vuk. Vuk je živ, zdrav i gladan. Pitam se koliko li će još jagnjadi on i ostali vukovi iz njegovog čopora pojesti dok ih lovac ne ustreli?

Marcos provaljuje da mu je mali Samuel brat, a Paula je svakako zaštitnički nastrojena prema njemu. I love you  Samuel je preslatko stvorenje i ne zaslužuje da boravi u ovom paklu, ni da ga Noiretove i Camilove šape dodiruju. No

Paranormalni trio u akciji. Laughing  Rebecina paranormala je ovog puta ispala najproduktivnija. Sad može da prenese Saulu šta se desilo sa Finim čovekom. A da li će?

Dobar bi bili par. On plav, ona crna, oboje lijepi i atraktivni.

Da, da, Hugo je savršen muškarac prilično eksplozivne seksualne energije...možda i previše. Nadam se da će se Maria prepustiti Hugu i u njegovom naručju zaboraviti da nesavršeno đubre Fermin uopšte postoji...NOT.

Fermin je Fermin. I love you Kakav crni Hugo? U onoj sceni kad se ko utvara pojavio u mraku i krenuo da zavodi Mariju, u jednom momentu sam se istripovala da će izvući nož i prerezati joj grkljan. lol!

Šalim se, nemam ništa konkretno protiv Huga, samo me njegova perfekcija više iritira nego oduševljava, ali poštujem različite ukuse. Smile

____________
El Internado - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Sun Dec 09, 2018 5:01 pm
 
ne znam zašto su odabrali baš Susanu i onog dečka? Na osnovu kojih kriterijuma?  

Daću ti hint. Kad je Susana umrla, u školu se pojavila njena tetka. Manuel, dečko koji je umro, došao je da radi u internat kod svog ujaka/strica.

 Da li su to uopšte isti virusi?  Question  

I, jesu i nisu. Čudan je odgovor, ali vidjećeš već.

Da nije i ona jedna od preživelih devojčica iz sirotišta? Ako jeste, onda ne znam šta radi u The Ekipi
 

Ako jeste jedna od djevojčica, onda je možda bila usvojena. Kao Irene. S tim što je Irene imala sreću da je ne umješaju u Ottox. Kažem, ako je Lucia jedna od njih. Very Happy

 A ko je bio u kovčegu?

Neko ko se pojavljivao, dakle niko nepoznat.


Inače, ne mogu da se odlučim da li mi je na živce više išao Ivan sa svojim fejk bezosećajnim komentarima ili Roque sa nemilosrdnim nabijanjem osećaja krivice Ivanu.    

Ivan! Roque-a mogu da shvatim. On se na neki način stavio u kožu te djevojke koja je čudna i nije popularna, te je razumije kako se osjeća.
On ima dječački izgled, pri tome je mršav i malog rasta, (zbog čega ga Ivan prvi zeza, a možeš misliti ostali) i ne može očekivati da bude zapažen, privlačan djevojkama, konkretno Juliji. Možda nosi neki kompleks zbog toga i žao mu je Susane koja je nesretno zacopana. Zbog toga je revoltiran i iskalio je svoj bijes na Ivana. Ali, tražio mu je oproštaj kad je shvatio da se Susana nije ubila. Ivan njemu nije nikad. Ivanove zle komentare na račun Roque-ove visine mogu tumačiti kao šalu, ali nervira me što na jedan momenat ne razmisli kako se on osjeća zbog takvih "šala".

Što se Huga tiče... Meni je taj glumac fizički jako atraktivan, posebno zbog punijih usana. Very Happy Marija i on kao par bi fizički išli jedno uz drugo, mislim da bi zajedno kao pojava bili praznik za oči. Dakle, čisto govorim ovako fizički , mada se i dobro slažu.

A, naravno da je Fermin, Fermin. Iako je ostavio Mariju bez objašnjenja i bio sa Silvijom, ne znam ni ja zašto kad je ne ne voli, on mi je omiljeni muški lik od početka do kraja i karakterom me podsjeća na Michaela Scofielda. Very Happy I, da, on i Marija su mi omiljeni par. Tako da , pošto više volimo Fermina, onda bi njih dvoje (Maria i Hugo) mogli biti potencijalno dobar par u nekoj drugoj seriji. Very Happy Ali, neću ništa unaprijed da tvrdim, još se ne zna što će biti s njima dalje u Internatu. Very Happy

 

____________
El Internado - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Sun Dec 09, 2018 10:41 pm
Roque-a mogu da shvatim. On se na neki način stavio u kožu te djevojke koja je čudna i nije popularna, te je razumije kako se osjeća.

U pravu si. Roque se saosećao sa Susanom i kada je prebacivao Ivanu što se ophodio kretenski prema toj devojci, mislim da je između redova hteo da kaže da ga pogađa što se često kretenski ophodi i prema njemu. Roque je dobar prijatelj, ali ja da sam na njegovom mestu ne znam da li bih nastavila da se družim sa nekim ko me konstantno spušta i nikada ne ponudi izvinjenje. Rolling Eyes

5x05 i 5x06...

Ovo postaje sve zanimljivije...Joaquinov nestanak je prouzrokovao nestabilnost u The Ekipi. Joaquin je svakog ponedeljka iz Internata odnosio drvenu kutiju (šta je bilo u njoj?) i predavao je sutradan Vuku. Vuku je kutija očigledno jako bitna i sad je nije dobio, pošto je Joaquina progutala zemlja...doslovno. Laughing

Joaquina nema, a Camilo i Noiret dobijaju "poklone" - karte kralja i Camilo je pronašao pseći leš u krevetu, dok je Noireta iznenadio Tonijev leš u autu. Ko ovo radi i zašto? Moja prva pretpostavka je da im Vuk šalje poruke preko nekoga iz Internata da bi im stavio do znanja da je on šef i da ne trpi neposlušnost. Druga pretpostavka mi je da Vuk uopšte ne stoji iza toga, već neko drugi iz Internata ko nije ništa manje opasan od Camila i Noireta, ali oni toga nisu svesni.

Kažem, ako je Lucia jedna od njih.

Sada znam da jeste. Very Happy  Hector je otkrio da ima čuvenu tetovažu. Lucia je znači četvrta devojčica iz sirotišta. I koji je njen end game? Šta li je njen lični cilj?

Ah, našoj grupici nikako da krene...Naizgled je predaja Susaninog dnevnika policajcu i optuživanje Noireta za zakulisne zločine delovalo kao dobra ideja. Jer zašto da ne? Zašto sumnjati u jednog policajca? Ali naravno, ispostavilo se da dotični sarađuje sa The Ekipom ili barem sa Noiretom, pa im je plan propao i morali su prošetati nazad do Internata...Verujem da je šetnja bila bolna, za Juliju definitivno jeste. Very Happy

Ipak, nisu se predali. Otkrili su da su Susana i onaj dečko Manuel bili siročad i da su se uklapali u frazu "samo slabi moraju umreti." Zahvaljujući Vicky, ulaze u laboratoriju i tamo pronalaze svašta (dva leša i njihove izveštaje, oči, fetus u tegli i...izveštaj za trećeg učenika, budućeg leša). Ko će biti treća žrtva? Mora da bude neko ko je siroče i ko nije uspešan.

Vicky ostala zarobljena u improvizovanoj mrtvačnici. Dok se držala po strani, uspela je da izbegne dve Noiretove kazne, nove pretnje, nove napade...A čim se vratila starim navikama, odmah su je podsetili zašto nije trebala. Laughing

Juliji se priviđa Valentina...Dopali su mi se Noiretovi flešbekovi. Sa razlogom su mu oni papiri bili važni. Valentina je saznala za Ivanovo poreklo i usput još ponešto, mogla je da napravi problem The Ekipi i zato je završila udavljena u kadi. Noiret u ovom slučaju nije bio klasično hladnokrvan, teško mu je palo što je bio prinuđen da je se otarasi. Osvežavajuće je bilo videti Noireta u nešto drugačijem svetlu.

Nadam se da se Elsa neće udati za Noireta, s obzirom na to da je krenuo da ispoljava nasilničko ponašanje prema njoj. Ne sme to sebi da dozvoli. Neutral  I tako mi je žao što pati zbog gubitka Samuela. Mislim, drago mi je što je Fermin ispunio obećanje i doneo malog njegovoj pravoj majci, ali Elsa nije zaslužila da prolazi kroz ovo. Neutral

Rebecini flešbekovi i paranormala... Suspect Julijini duhovi su manje problematični, pod uslovom da se samo pojavljuju, bez da govore i otkrivaju informacije. Lucasove moći su mi najmanje iritantne.

Umirala sam od smeha na vampira Camila, krst, beli luk i šta sve ne. lol!  Ali ono kada Camilo priča na mob i kaže "još uvek su mi puna usta krvi", a ovi zaključuju da je vampir i da je ujeo nekoga. lol!

Mada, nisu daleko od istine. Camilo mnogima pije krv, kao npr. Ameliji. Šta bih dala da se Amelia i Fernando izvuku nekako iz ovog cirkusa.

Kako li će se završiti Andresova avantura? Hoće li izvući živu glavu?

____________
El Internado - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Mon Dec 10, 2018 3:41 pm
6. epizoda

Početak ove epizode mi je jedan od najtužnijih momenata. Marcos i ekipa misle da sve završilo, osjećaju ogromno olakšanje, Carolina plače od sreće, a Marcos se raduje susretu s roditeljima i odlasku iz internata. Sad Naravno, ni na kraju pameti im nije bilo da su se obratili korumpiranom policajcu. S obzirom koliko su daleko pošli, dobro su i prošli s kaznom. Mada hodati bos šumom ko zna koliko dugo... pale  Julia je vidjela znak Ottoxa u školskoj ambulanti i pobjegla glavom bez obzira, prije nego što joj je Lucia uspjela dati antitetanus. Bilo mi je smiješno kako je Julia uopšte mislila da će Lucia povjerovati da se porezala na nešto u kupatilu. Very Happy

Mada, nisu daleko od istine. Camilo mnogima pije krv, kao npr. Ameliji.

Isto sam pomislila svaki put kad sam gledala te scene. I, nisu mnogo pogriješili kad su mislili da je on vampir. A, još je Jacinta sa svojom izjavom dolila ulje na vatru. lol!  Jedino što mi se nije svidjelo u svemu tome je momenat kada ubijaju slijepog miša. Glupo mi je uvrštavati scenu u kojoj dijete ubija neku životinju. Neutral

I tako mi je žao što pati zbog gubitka Samuela.

I meni je neizmjerno žao. Nositi tako nešto na savjesti... Shocked Konačno će početi da uviđa kakav je Noiret. Rekla sam ti ranije da će joj se nešto loše desiti prije nego što to shvati.
Fermin ima problem, vidio ga je Fernando u blizini jezera. Ipak, brzo ga se riješio, jer mu je priprijetio i objasnio situaciju.

A, Maria je na glup način ostala bez Noiretovih dokumenata.  Rolling Eyes Neopisivo sam se iznervirala kada je potražila Fermina prestravljena zbog Noireta, a on je, naravno, sa Rebecom. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Zbog toga je u sledećoj epizodi potražila Huga.

Rebecini flešbekovi i paranormala... Suspect Julijini duhovi su manje problematični, pod uslovom da se samo pojavljuju, bez da govore i otkrivaju informacije. Lucasove moći su mi najmanje iritantne.

Slažem se. A, Rebeca se povjerila Ferminu, samo mi nije jasno što je to što je vidjela kada se rukovala s njim.

Ipak, nisu se predali. Otkrili su da su Susana i onaj dečko Manuel bili siročad i da su se uklapali u frazu "samo slabi moraju umreti."

Tačno, a u isto vrijeme i Hector istražuje, i saznaje da je ona sudija Susana bila jedna od siročica. Koliko je Hector u zaostatku za sestrićem. lol!  Bolje da se pridruži njima, ne bi gubio vrijeme na istraživanje onoga što oni već znaju.  Very Happy

Vicky je odlučila da je manje rizično lažirati dečku ocjene, nego istraživati sa prijateljima. Very Happy Ipak, odlučila im da im omogući da uđu u laboratoriju, a kada su se našli u opasnosti, zaboravila je na sve, i potrčala je da im pomogne. Zahvaljujući tome, ostala je zaključana  u ledari sa dva leša...Užas.  Sad  affraid

Moja prva pretpostavka je da im Vuk šalje poruke preko nekoga iz Internata da bi im stavio do znanja da je on šef i da ne trpi neposlušnost. Druga pretpostavka mi je da Vuk uopšte ne stoji iza toga, već neko drugi iz Internata ko nije ništa manje opasan od Camila i Noireta, ali oni toga nisu svesni.

Tačna je prva pretpostavka.  Wink

Joaquin je svakog ponedeljka iz Internata odnosio drvenu kutiju (šta je bilo u njoj?)

Nešto što nas je već jednom zapanjilo.






7. epizoda

Vicky se srećom oslobodila iz hladnjače tako što se uvukla u vreće s leševima, te kasnije iskočila iz kombija koji ih je odvozio. A, dok ona to prolazi, ostali misle da ih je ispalila i da je sa Nachom. Nerviraju me što ni u jednom trenutku nisu pomislili da joj se nešto desilo. Evil or Very Mad
Ne znam kad mi je Camilova faca bila odvratnija. Kad je zadovoljno gledao prizor dva leša u hladnjači, ili kad je ravnodušno rekao da su u šumi zakopali grupu učenika koje su morali eliminisati.

Iz Lucijinog fleshbacka saznajemo da je Irene nju tražila, i da je tako saznala da je usvojena, i da je bila u Laguni kao dijete.  I saznali smo da nije imala pojma što Ottox zapravo radi. Vuk je zarazio kad mu se suptrotstavila, i primorana je da nastavi da radi za njih. Kao Amelia. Takođe, shvatila je ko je Hector.

Lucas je sanjao da će Gustavo otkopati leš, te želi da to spriječi. Pod izgovorom da ne želi da Gustavo jede ptice, drži zatvorenog zajedno sa Evelyn i Paulom. Laughing Jacintino zviždanje... lol! Baš se pitam je li stvarno ona zviždala. Inače, mali Lucas je skoro u nekom intervju-u rekao da se uplašio kada je na snimanju trebao biti zatvoren sa vučjakom u ormaru. Very Happy

Opet je Rebeca spriječila da Fermin i Maria razgovaraju. Pa stvarno ide na nerve! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Iako sam svjesna ozbiljnosti toga što oni rade, ipak me živcira. Inače od Lucasa je saznala da je Martin ubio Joaquina iz samodbrane. Ona i Fermin zakazuju sastanak sa Vukom. Kako li će to proći?

Andres uz pomoć nepoznate žene saznaje kako se zove i što mu se desilo. Koja slučajnost, od toliko Grka on baš nabasa na Španjolku. Very Happy

Carolina ubjeđuje Marcosa da provede ljeto s njom na plaži, a Hugo Mariju da ode s njim na jahtu. Jacinta je pristala na jahtu lol! lol! lol! , ali ne i Maria.

Noiret je nervozan zbog poruke koju je dobio, i zajedno sa Camilom u nacističkoj sali, čekaju misterioznog pošiljaoca. Toliko je nervozan da se iznervirao samo pri mogućnosti da Camilo izgovori neku od latinskih izreka. E da, "odgodio" je vjenčanje s Elsom. Sad kada nema Samuela ni Elsa ga ne zanima.

Nakon što se Vicky vratila u internat, dočekao je šok. Nacha nema nigdje, navodno je sa tetkom koja mu je jedini rod, a Carolina je shvatila da je imao iste simptome kao Susana i Manuel. affraid  pale Otišli su da ga traže... i našli ga na samrti. Umro je Vicky na rukama Sad  Sad  rekaviši njoj i Carolini nešto šokantno.  Shocked  Shocked  Shocked
affraid

____________
El Internado - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Tue Dec 11, 2018 12:14 am
5x07...

Tačna je prva pretpostavka.

Znači, savršeni Hugo je Vukov kontakt iz Internata, njegov čovek od poverenja? On i Maria su trebali odigrati neku zabavnu kartašku igru, ali mu fali par karata iz špila. Osim toga, pretpostavljam da Hugo mora da igra važniju igru. Very Happy  Elem, preplašeni Camilo i Noiret su slatki. I love you  I da li se u nacističkoj sali pojavio Vuk ili njegova desna ruka?

Samo me brine Ferminov i Marijin odnos. Fermin je u sred ozbiljne misije, kao i Rebeca. Oboje su napravili krupan korak postavivši zamku Vuku, ali bojim se da se to neće završiti kako bi oni voleli. Ako je savršeni Hugo jedan od psihopata iz The Ekipe, Ferminovo nastojanje da zaštiti Mariju udaljavajući je od sebe bi moglo da ispadne kontraproduktivno. Fermin pravi veliku grešku. Ogromnu.Exclamation  Rebeca takođe greši što se meša u Ferminov ljubavni život.

Nesrećni Gustavo. Sada opet sumnjam u njegove namere.lol!  Šta ako je otkopao Joaquinov leš zato što je želeo da ovi iz The Ekipe saznaju da je mrtav? Shocked lol!

Jao Lucia...Neutral Vuk je pravi beskrupulozni, hladnokrvni lider jedne organizacije u kojoj nema mesta za čovečnost. Čak mu je i pogled leden. Za razliku od Camila (kralja odvratnosti), Vuk mi je zastrašujuće biće. Luciju je zarazio prokletim virusom i time je primorao da ostane u The Ekipi, iako ona pre Ireninog dolaska nije ni imala pojma u kakvom projektu učestvuje. Tako bih volela da Lucia ima neki plan protiv tog čopora vukova.

Vicky  Neutral Prvo je provela noć međ' leševima, sa Susaninim lešom je ostvarila posebnu bliskost, iskočila je iz vozila u pokretu i na kraju su zarazili Nacha, koji je preminuo.

Umro je Vicky na rukama rekaviši njoj i Carolini nešto šokantno.

Šokantno indeed. Ili možda ne toliko. The Ekipa će najlakše dobijati informacije o planovima i akcijama Marcosove grupice ako imaju jednog člana grupice na svojoj strani. Ali u jedno sam sigurna - ta osoba nije postala izdajnik zato što podržava nacističku ideologiju ili zato što joj saradnja sa udruženjem psihopata pričinjava zadovoljstvo.

U tome je, jer verovatno nema izbora i mislim da je stvar vrlo jednostavna i karakteristična za The Ekipu - ili radiš za nas ili umireš (ti ili neko koga voliš). To je njihov način prisilnog pribavljanja novih "saradnika." Ne bi im bio prvi put, a verujem ni poslednji.

Za Vicky jedino znam da 100% nije, pošto se ona bila udaljila iz grupice, a njima treba neko ko je u grupici. Plus, njena reakcija govori da nije.

Od ostalih petoro, prvog bih eliminisala Marcosa, a zatim Ivana. Marcos im nikako ne bi odgovarao kao saradnik, a ni Ivan zbog temperamenta. Ostavljam otvorenu mogućnost da mu je Noiret pretio da će ubiti Mariju npr i ne bi me iznenadilo da je popustio pod pritiskom, ali mislim da su šanse baš, baš minimalne. Ma nije ni Ivan.

Ostaju Roque, Carolina i Julia. Neko od njih troje je izdajnik ili žrtva, zavisi iz koje perspektive gledaš. Neutral

____________
El Internado - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Tue Dec 11, 2018 2:25 pm
Kad bolje razmislim, obje tvoje pretpostavke o misteriznom pošiljaocu poruka su tačne Very Happy , u smislu da
nije ništa manje opasan od Camila i Noireta, ali oni toga nisu svesni.


da li se u nacističkoj sali pojavio Vuk ili njegova desna ruka?

Desna ruka.Very Happy


Rebeca takođe greši što se meša u Ferminov ljubavni život.

A, pri tome pokušava nešto s Martinom i što god joj Fermin rekao, ona Martina i dalje želi.

Nesrećni Gustavo. Sada opet sumnjam u njegove namere.

Njegova namjera je kao Lucasova. Laughing Da Elsa sazna istinu da bi ne bi patila zbog neizvjesnosti.

Čak mu je i pogled leden.

Jao da, tačno se zaledim od onih njegovih oči. pale

Ništa neću reći za izdajnika. Very Happy Možda je Nacho i pogriješio.






8.epizoda

Na samom početku epizode stigao odgovor za Huga. Daje naređenja Noiretu i Camilu, tako da je očigledno u hijerarhiji Ottoxa na mnogom višem nivou. Bilo mi je zanimljivo što ti je od starta bio sumnjiv, a njegova "perfekcija" iritantna. Very Happy U suštini ja sam ga komentarisala kao da prvi put gledam, i kao da je on takav kakvim se predstavlja. U stvari, da je stvarno takav jako bih ga voljela. Sada mi ostaje da uživam u pogledu na njega. lol! lol! lol! Hugo je osoba visoke intelginecije  i Wulf ga je primjetio dok je bio dijete. Ne znam kako ti roditelji nisu bili sumnjičavi prema Wulfu?! Pa njemu sa face izbija zlo, ne može da ga sakrije. Tvrdim da su odgovorni za to u što se Hugo pretvorio! Pa, povjerili su ga zločincu, i njega i njegovog brata blizanca s kojim ne znamo što se desilo. Ali, koliko je god Hugo monstrum toliko mi je i milo što se pojavio neko ko će biti iznad Noireta, neko nad kim Noiret neće moći da ispolji silu.  Hugu je Maria rekla da je imala neka dokumenta koja Noireta kompromituju,  nije ni svjesna u kakvu je opasnost dovela sebe.
Poslije je napravila takvu glupost! Htjela je Ivana da odvede iz internata tako što mu je prijetila pištoljem! Heeej, pištoljem. Pa tek sad neće vjerovati da mu je majka! I ne samo to, nego vjeruje da je zaista luda, i kada su iz duševne bolnice došli po nju ( Hugove šape su u tome, mada dobro je prošla što je nisu ubili) Ivan  je nije sakrio već je odao i bolničari su je odveli.  Sad  Sad  Sad I, tako se Maria vratila na početak priče. Fermina nije bilo u blizini, a Ivan je izdao. Samo je Jacinta bila tu da je isprati, ali joj nije mogla pomoći.  Sad

Djeca pripremaju školsku predstavu "Alisa u zemlji čuda" (Javier Holgado kao zec Laughing Laughing Laughing ), a Elsa se pojavljuje s modricom. Ipak, za tu modricu Noiret nije bio kriv, ali niko joj ne vjeruje. Baš čudno, zar ne? Međutim, kasnije se zbilja posvađala s Noiretom, i on je udario.  pale Drago mi je, jer joj je to bilo potrebno da ga konačno pročita!

Hector je uočio svastiku i bjesan je, jer je shvatio da su ga "zli" prilikom otvaranja škole samo iskoristili da bi ostvarili svoje više ciljeve. Sa Elsom je pošao u kuću njenog oca gdje je našao knjigu sa Hitlerovom posvetom (pazi čuda) i jednu čudnu sliku. Istraživao je o Ottoxu, a Marcos mu je vidio te papire i još više posumnjao u njega. Grrrr! Marcos Ameliji daje do znanja da zna ko je. Nju je to vidno pogodilo, nije očekivala to. Em je sada u opasnosti (ako Ottox sazna da su otkrili - slučaj Matea), em je  Marcos o kojeg je iskreno zavoljela odbacio. Nego, sam raskid s Marcosom joj je najmanji problem. On i ekipa kasnije planiraju da pokupe Nachov leš i da ga odnesu u policiju. Ali, i taj plan im se izjalovio. Nachovog leša nema, a još ih je zamalo uhvatio Hector, kojeg su, misleći da je i on u Ottoxu, zveknuli po glavi i onesvjestili ga.  affraid Bar su saznali (konačno) da je i Camilo dio poremećenih i da ga se treba čuvati.

Saul se sastaje sa Wulfom u parku. Wulf se baš ražalostio kad je čuo da je Joaquin mrtav. Ništa korisno Rebeca, Fermin i Saul nisu dobili od tog sastanka, sem što su zamalo poginuli od bombe. Koji je ovo bio Ferminov život do sad?  Laughing  Laughing Kasnije Rebeca nalazi šahovske figure u kojima je Joaquin nešto švercovao. U jednoj od njih je bila krv.

Juliju i dalje muči Valentinin duh, dok Carolina sumnja u nju. Paula  i Evelyn misle da Julia luda, naravno Paula hoće da joj pomogne i na Ivanov savjet je odlučila da joj treba lobotomija. (Inače, opet su Ivana "uhvatile" u pravom momentu) Evelyn: "Eso, eso, una buena lobotomia" lol!  lol!  lol! Juliji ni Ivan ne vjeruje, ili se bar trudi da joj ne vjeruje.

Carolina i Fernando.  I love you Baš su mi slatki, i mislim da bi on onako nježan bio baš dobar par za nju. A, još je i nacrtao.  flower


____________
El Internado - Page 7 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Tue Dec 11, 2018 9:53 pm
Bilo mi je zanimljivo što ti je od starta bio sumnjiv, a njegova "perfekcija" iritantna.

Postao mi je sumnjiv od momenta kad se stvorio u mraku i krenuo da spopada Mariju. Laughing  Njegov vajb mi je tada bio agresivan, životinjski, uznemirujuće intenzivan. Ne umem drugačije da objasnim...Ok, moglo se to pripisati strasti recimo, ali nije to bila strast, već baš agresija jedva uvijena u foliju.

Plus me je začudilo da se u Internatu pojavio profesor koji je tu došao sa prostom namerom da radi i dobija platu, pošto nikome zaposlenje nije glavni motiv dolaska u Internat. Laughing Pretpostavila sam da Hugo ima svoju priču.

A moja reakcija na svako njegovo demonstriranje "perfekcije"... Rolling Eyes

El Internado - Page 7 KDs2kaM

5x08...

U ovoj epizodi jedino The Ekipa nije pravila greške. Ovi ostali užas. Ako ispadnu moroni i u 5x09, počeću da navijam za The Ekipu, iako mi se gade. confused

Maria je izdominirala. cheers  Želi da joj Ivan veruje da mu je majka i da nije luda, a onda izvadi pištolj i uperi u njega. Wtf?! No dobro, na stranu njena neurotičnost i pištolj i sve...Nego me je izludelo što joj nije palo na pamet da se poveri Ferminu, ali je zato ladno rekla savršenom Hugu za Noiretove papire. Zašto je liku koga slabo poznaje spominjala tako osetljivu temu, a Ferminu ništa? I sad je vratiše u ludaru. Shocked

Saul, Fermin i Rebeca trio...isto napraviše glupost koja ih je umalo koštala života. Saul je valjda trebao znati da mozak poput Vuka neće tako lako nasesti. Matora drtina ledenog pogleda nije naivno stvorenje koje će se pojaviti na dogovorenom mestu bez keca u rukavu.

Kada sam videla Vukove telohranitelje kako ga štite i odvode, prisetila sam se slike koju je Fermin spalio da bi Mariji dokazao ljubav, umesto da ju je prodao i za taj novac kupio čitavu malu armiju ljudi koji će mu biti lojalni i koji će štititi i njega i Mariju. A šta im je dokazivanje ljubavi spaljivanjem slike donelo? Maria u ludari, dok Fermin i dalje rizikuje život iznova i iznova...Ironično, da su je prodali, ozloglašeni milioni bi ih doslovno spasili, na nekoliko načina. Neutral

Pronađoše uzorak krvi koji je Joaquin trebao da preda Vuku. Čija je to krv? Paulina ili od više osoba? Zašto je Joaquin predavao uzorke svake sedmice? U čemu je fora?

Hector je napokon otkrio pravi smisao postojanja Internata (prvobitno sirotišta). Svastika, nacisti, Elsin otac, eksperimenti, ubistva...Previše je. Razumem zašto se oseća kao prvoklasna budala, ne mogu da zamislim kakva je to spoznaja. Proveo je godine i godine u iluziji, trudeći se da deci i tinejdžerima prenese one vrednosti na kojima ustanova u kojoj se nalaze nije utemeljena. Hectorov sistem vrednosti i sistem vrednosti čopora vukova su kao nebo i zemlja. I šta će biti sa Hectorom? Ovi su ga zveknuli vodeći se pogrešnom pretpostavkom. Nisu ga valjda ubili? Neutral

Drago mi je, jer joj je to bilo potrebno da ga konačno pročita!

Tužno što je morala ovako da nauči lekciju. Elsa je emancipovana i nezavisna žena i sumnjam da je jedna od onih koje prelaze preko šamara. Prethodno je odreagovala i na Noiretove uvrede, zauzela se za sebe, tako da mislim da je šamarom stvar završena.

Kako će se Amelia izvući i hoće li? Marcos joj je otvoreno rekao da zna za njen angažman u The Ekipi i Camilo zna da Marcos zna, detektovao je Amelijine greške. Sankcija za Ameliju bi bila oštra, ukoliko se bilo šta izjalovi - morala bi ona lično da ubije Marcosa i bojim se da bi to bio samo početak. Crying or Very sad

Hugov flešbek...Koliko je meni sve ono bolesno. Od Vuka, preko Hugovih roditelja, do one borbe sa bratom blizancem i Vukovih zaključaka.

Tvrdim da su odgovorni za to u što se Hugo pretvorio!

Hmm...uticali jesu sigurno na formiranje njegove ličnosti, oblikovali su ga onako kako im odgovara i kao rezultat smo dobili super-inteligentnog i savršenog psihopatu. Ali takođe verujem da su radili sa već postojećim materijalom. Hugo je imao predispozicije da postane takav. Oni su njegove predispozicije iskoristili.

Sa druge strane, Daniel je drugačiji i on bi im manje odgovarao, što je krajnji ishod borbe i pokazao. Daniel je oborio Huga i onda mu je časno pružio ruku i pomogao mu da ustane, a zatim ga je Hugo udario čim mu je ovaj okrenuo leđa. To govori da je Daniel časniji, a Hugo beskrupulozan i prljav igrač i kao takav je idealan za Vukov čopor. Da li je Daniel živ ili mrtav?

Paula y Evelyn htele da izleče jadnu Juliju, sledeći Ivanov savet. lol!  Obožavam kako redovno uhvate Ivana u momentima kad mu nije do života, ali on ipak za njih nađe mrvicu strpljenja. I love you

____________
El Internado - Page 7 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Wed Dec 12, 2018 12:54 pm
Ako ispadnu moroni i u 5x09

Meni je ta epizoda jedna od omiljenih.

Zašto je liku koga slabo poznaje spominjala tako osetljivu temu, a Ferminu ništa?

Možda je isključila Fermina jer prvo on nju isključio iz svog života, ne znam. Ali, svakako nekome koga ne poznaje nije trebala povjeriti tako nešto. Sjetih se sada koliko me je nervirala kada Ferminu nije rekla ko je Toni. A, ovo je mnogo ozbiljnije.

Prisetila sam se slike koju je Fermin spalio da bi Mariji dokazao ljubav, umesto da ju je prodao i za taj novac kupio čitavu malu armiju ljudi koji će mu biti lojalni i koji će štititi i njega i Mariju. A šta im je dokazivanje ljubavi spaljivanjem slike donelo? Maria u ludari, dok Fermin i dalje rizikuje život iznova i iznova...Ironično, da su je prodali, ozloglašeni milioni bi ih doslovno spasili, na nekoliko načina.

U pravu si, o tome nisam razmišljala. Ali, eto, čak ni Fermin nije savršen.

Ali takođe verujem da su radili sa već postojećim materijalom. Hugo je imao predispozicije da postane takav. Oni su njegove predispozicije iskoristili.

Moguće je da je tako, jer vidimo koliko je Danijel drugačiji. Ipak, možda se s Hugovim karakterom i nešto mogli uraditi u djetinjstvu da ga nisu prepustili onom monstrumu.

9. epizoda

Nesretnog Hectora su zatvorili u kavez u prolazima. affraid Zatim pretresaju njegovu sobu i sve što nađu im izgleda kao dokaz protiv njega, uključujući i ključeve od kuće Marcosovih roditelja.

Evelyn i Paula ne žele da se razdvoje tokom raspusta te dobijaju genijalnu ideju da Paula odvede Evelyn sa sobom u koferu. Shocked Jadna Evelyn, kad su je konačno izbavili iz kofera bila je crvena kao rak. Ovo je stvarno bio vrhunac njihovih ideja. Shocked Mada razumijem Evelyn, neće da ide u London gdje stalno pada kiša, pa još kod maćehe. Laughing

Elsa je konačno došla k sebi. cheers  cheers Odbacila je Noireta i natjerala ga da se odrekne pozicije direktora, jer će ga u suprotnom tužiti. Sada je ponovo direktorka i ona dobra, stara Elsa.

Julia je i dalje uznemirena zbog duha, a i zbog činjenice da joj Ivan ne vjeruje. Tako mi je slatko kad joj je Roque rekao da bi je i on izabrao da je mrtav.  I love you  I love you Kasnije su Julijine vizije pošle na još veći nivo, te joj duh daje neki ključ koji je trebalo da da Ivanu. U pitanju je ključ od nekog ormarića gdje Noiret drži svoje bitne papire.

Fernando nagovara Ameliju da odu iz internata, jer je našao lijeka za dva mjeseca što će biti dovoljno vremena da mu neko drugi proizvede još lijeka. (Pozdravio se s Carolinom, nikad nisam shvatila što joj je šapnuo.) Sve bi to bilo lijepo kad ne bi bila laž... Nije našao lijek, a drugi pokušaj samoubistva mu je uspio. Na Amelijine oči se survao kolima sa litice.  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad Zaboravio je što mu je Camilo rekao - da im Amelija onda više ne treba. Mislio je da će njegova smrt donijeti slobodu i njemu i Ameliji. Uh...sve što je Amelija radila bilo je uzalud.

Prije nego što je otišla iz škole, Amelia je povjerila Ferminu da će se održati sastanak u kapelici. Međutim, to je bila zamka, jer je Camilo sumnjao u nju. Kako god, zamka je rezultirala sa ranjavanjem Rebece i sa reš pečenim Camilom. Ne mogu reći da mi ga je žao. Žao mi je što je Joaquin imao onako laganu smrt.

Marcos konaaačno saznaje ko je Hector i to putem video klipa. Konačno. Ova scena mi je jedna od najdirljivijih i najlejpših iz cijele serije, I love you  riječi su zaista malo da to opišu. Susret Hectora i Marcosa, Marcosov pokušaj da u 5 minuta ispriča Hectoru sve ono što se dešavalo od početka školske godine uključujući i to da je Irene živa, Hectorova odluka da zatvori internat i da sve iznese na vidjelo... Neprocjenjivo. Šteta što nije sve ispalo kako su planirali... Zadnje što znamo o Hectoru je da mu je Hugo otkrio svoje lice, nakon čega Hector pada niz stepenice i gubi svijest.  Sad  Sad  Sad

Krv koju su našli Fermin i Rebeca pripada osobi koja ima savršen imuni sistem kojeg ne može napasti ni jedna bolest. A zašto im je ta krv trebala svake sedmice će se otkriti, ali ne još.  

Rebeca govori Martinu o svojim "moćima", nije reagovao grubo kao što bi Ivan, ali naravno, uplašio se i odbacio je.

S druge strane,Ivan i Julia se mire, a Marcos i Carolina, može se reći, počinju zvaničnu vezu.

Zadnji momenti epizode su sjajni. Vicky, Roque i Carol treba da idu iz internata, Ivan i Julia dolaze zajedno, Marcos i Paula čekaju Hectora na istom mjestu gdje je nekad Irene Samuela, Fermin nosi ranjenu Rebecu, Irene bježi iz Saulove opkoljene kuće, dolazi u internet gdje se za dlaku nije srela sa djecom, ali jeste sa Elsom, Andres se vraća u Španiju i dočekuje ga Vuk, Ivan shvata da mu je Maria majka, i dolazi u bolnicu da je vidi...i potekla mu je krv iz nosa...

____________
El Internado - Page 7 Granho16
Sponsored content

El Internado - Page 7 Empty Re: El Internado

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum