Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sat Jan 25, 2020 11:16 pm
Nisam gledala seriju, ni jednu scenu, tako da ne mogu ništa reći. Trailer i entrada deluju simpatično i solidno za taj period klasičnih telenovela. Inače mi je Venevision uvek bio drag, znao je imati bolje serije od Televise, sa manje idiotizma.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Jan 28, 2020 5:08 pm
24. Rosalinda

(Televisa, 1999.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Rosalinda

Umjesto trejlera:



Entrada:




https://en.wikipedia.org/wiki/Rosalinda_(Mexican_TV_series)


Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

PS Nije obavezno komentarisanje po kategorijama. Ko komentariše može neku i da doda, oduzme, ili da piše samo uopšteno.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Jan 28, 2020 6:15 pm
"Rosalinda" je za mene ono što bi se reklo guilty pleasure. Embarassed Embarassed Embarassed Tipična sapunica, sa dosta nelogičnosti i klišeja, ali bez obzira na to, ona mi je baš prirasla srcu i posebna mi je. Tome najviše doprinosi Rosalindina očaravajuća pojava.

Ona jeste junakinja iz barria, ali nije neotesana, čupava i divlja, naprotiv, prefinjena je što je tada bila rijetka pojava. Njena pojava je za mene ono što je Sofiji bila Kassandrina. Izuzetno dražesna, nježna, krhka i harizmatična, a njena fizička pojava mi je bila očaravajuća, u obje etape serije. Nisam mogla da joj se nadivim, njene frizure, odjevne kombinacije, šminka su stvarno bile divne, i ona mi ostade jedna od junakinja sa najljepšom pojavom ikad.  Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 1161816250 Nego, ponavljam se. Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 610785387

Eto, toliko mi je taj njen lik bio dražesan da i danas volim ovu seriju i da je i danas ubrajam u najdraže. Pitanje je da li bi bilo tako da sam je gledala prvi put kao odrasla.

Osim nje kao lika, i njih dvoje kao glavni par su mi bili upečatljivi i zanimljivi.  A to što je Fernando Jose bio pijanista ga čini još privlačnijim. Eto i danas mi je scena kada se njoj vraća sjećanje na njegovom koncertu među najdražim, a scene kada joj svira na početku njihove veze među najromantičnijim.  Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 3466016740

Sama priča mi je privlačna ako se izuzmu neki glupi momenti i klišeji. Dio u prošlosti, ubistvo, njena majka koja je navodno ubila njegovog oca, neprijateljstvo njegove majke prema Rosalindi i njenoj porodici...ok. Bar glavna negativka ima neki motiv da je mrzi, neki drugi sem što je siromašna.

Kada sam prvi put gledala, pitala sam se je li realno da je Rosalinda privremeno izgubila razum nakon nestanka male ćerkice, toliko da je, kad je nađena, odbila i nije poznala. Sad kad pogledam, taj momenat ide uz njen lik. Po prirodi je nježna i osjetljiva osoba, tek se bila porodila prije neki dan, neprospavane noći, krvarenje, rana od poroda... Dakle, još je bila izmučena od porođaja, hormoni rade svoje, usred toga saznaje ko joj je majka i da je navodno ubila Fernandovog oca, muž je ostavlja, a beba nestaje... Mislim da njen gubitak razuma nije bio daleko od realnosti. Što znam, bar uspijevam naći neko razumno objašnjenje koje se međutim ne može naći za činjenicu da je niko ne poznaje kada se vratila kao poznata pjevačica.  Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 1543461474

Glumačka ekipa je, hajde da kažemo, ok, sem očajne Lupite Ferrer i onog što je glumio Rosalindinog brata. Sporedne priče tu i tamo, nisu bilo nešto posebno, ali nisu ni previše zamorne. Ok mi je bio dio oko Lucy i Ursule.

Entrada mi se sviđa, pogotovo dio kad je ona u bijeloj haljini sa onim dugim rukavicama. Pjesma mi se ne sviđa, ljepši je instrumental sa dvd-a.

Nisam je cjelosti ponavljala, ali jesam milion puta skraćenu verziju i neke djelove na yt. Embarassed Pošto je kratka, ne bi mi bilo mrsko ni da je cijelu opet odgledam. Ali, za sada ne planiram.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Webp_n20
Mariana
Mariana
Posts : 1122
Join date : 2017-09-11

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Jan 28, 2020 8:45 pm
Rosalinda-klasika,telenovela rosa,Rosalinda isto,klasična junakinja-svetica koja je kroz seriju isplakala hektolitre suza,u ovoj seriji me najviše iznenadila Nora Salinas kao negativka Fedra.Thalía i Fernando Carrillo kao par-ništa posebno,nisu mi imali bogzna kakvu kemiju,dosta su mi bili mlaki,pomalo nezanimljivi.Thalía mi je ovdje kao Rosalinda najljepše izgledala,stvarno je bila prekrasna u ovoj telenovel iako je i danas jako lijepa žena,ali u seriji mi je bila posebno lijepa.Znam da je serija iz 1999.godine,ali ja sam ju pogledala tek 2013.godine se prikazivala na Domi TV gdje sam ju je gledala.Brzo mi je završila jer je kratka,samo 80 epizoda.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Jan 28, 2020 10:01 pm
Rosalinda mi je okej za *ono* vreme i za onaj tip priča koji je tada bio aktuelan. Nisam se nešto vezala za seriju i slabo mi je ostala u sećanju. Osim Thalijinog izgleda i uvodne špice.

I Nore Salinas kao Fedre. Nju pamtim prilično dobro Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 610785387 U isto vreme me je nervirala, ali sam je i gotivila tj. volela sam scene s njom.

Entrada solidna i pamtljiva. Pesma onako, ali mi je i ona pamtljiva.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Thu Jan 30, 2020 12:53 am
Opšti utisak:

Imam lepo sećanje na ovu seriju, a svakako da je glavni utisak sama Rosalinda i njena pojava. Izgledala je isuviše lepo i dražesno da je imala moć rastopiti nas pored ekrana. Ona nije bila samo fizički lepa, nego je zračila iznutra i to je za mene bio glavni doživljaj njenog lika. Ona sama je ovu seriju učinila posebnom. Iako mi ne spada u red najdražih iz tog vremena, ova telenovela je svakako obeležila deo mog detinjstva kao jedna od posebnijih.

Glumačka ekipa:

Thalia je definitivno nosila ovu seriju i ona je najzaslužnija za njen uspeh. Glavni par mi je bio drag, lepo je išla uz Fernanda. Od ostalih likova su mi najviše ostale u sećanju njene sestre i Lupita Ferrer.

Entrada/pjesma:

Pesma nije ništa posebno, ali je simpatično uklopljena sa entradom.

Gledanje/ponovno gledanje:

Neku skraćenu verziju bi mogla odgledati.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Thu Jan 30, 2020 2:50 pm
Ona nije bila samo fizički lepa, nego je zračila iznutra i to je za mene bio glavni doživljaj njenog lika.

Da, upravo tako. Podsjetila si me na jedan Thalijin intervju sa seta ove serije. Rekla je otprilike da je ispunjena i sretna u svom privatnom životu. Po meni se njeno zadovoljstvo reflektovalo na  iznošenje ovog lika.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Feb 03, 2020 7:19 pm
25. Acorralada

(Venevision, 2007.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 51t3ms10


Trejler:



Entrada:





https://en.m.wikipedia.org/wiki/Acorralada

Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

PS Nije obavezno komentarisanje po kategorijama. Ko komentariše može neku i da doda, oduzme, ili da piše samo uopšteno.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Feb 03, 2020 7:25 pm
Nisam je gledala, ako me tada nije privukla neće ni sada. Sinopsis mi čak nije neinteresantan, ali ipak mi priča ne budi želju da je gledam. Među postavom ima glumaca koje volim, ali tu ne spadaju ovo četvoro što su valjda dva glavna para. Primorski ambijent mi je privlačan.

Entrada i pjesmica su ok.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Webp_n20
Mariana
Mariana
Posts : 1122
Join date : 2017-09-11

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Feb 03, 2020 10:47 pm
Acorralada-tako-tako,niti mi smrdi niti miriši,nije mi bila loša,ali ni ništa specijalno.Bilo je dosta poznatih glumaca.Pjesma i entrada isto,ništa extra,čak mi pjesma i nije baš nešto,a i dosta su je rastegli,skoro 200 (187) epizoda.
Sponsored content

Telenovele: Što mislite o...? - Page 14 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum