Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Wed Aug 28, 2019 2:53 am
Reprizirala sam je onda kada smo je Kristina i ja komentarisale na matičnoj temi.

Da, to sam zaboravila pomenuti. Ja sam davno gledala na tv-u, ali ne redovno, pa sam dosta i zaboravila. Da nije bilo foruma, i pokušaja da ga oživimo, sigurno je ne bih reprizirala tj. po prvi put pogledala od "a do š".  Da nije bilo zajedničkog komentarisanja tek bi onda bila dosadna. Ne bih je više ponavljala.

To bi mi bila najstrašnija kazna da je moram opet gledati.
 

lol! Kad pomislim da Juanu, Cutberta i komšiluk...to taman dođe i kao kazna.


Ne mogu više da slušam i gledam o sponzorušama, iskaču sa svih naslovnica, nameću nam se sa svih strana. Ovu seriju sam odgledala jer nisam imala ništa pametnije za gledati još u periodu kada sam ih pratila na televiziji. U suštini ne znam ni koja je glavna poruka serije, šta su hteli njome poručiti? Da takve devojke ne završe dobro?


Nije tematika sponzoruše toliki problem za mene, ako se oko nje napravi dobar zaplet sa dobrim likovima. Problem kod Terese je što nije ni trebala biti sponzoruša, bar ne onakva kakva je na kraju ispala. Trebala je biti negativka koja po svaku cijenu želi da zablista u karijeri i da nešto napravi koristeći pamet. E takav lik svedu na sponzorušu. A inače većina klasičnih negativki i jesu sponzoruše. Pogotovo u onim klasičnim pričama gdje imamo divljakušu iz džungle koja na kraju postane direktorka najveće firme u državi... Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 610785387

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Thu Aug 29, 2019 5:25 pm
4. Mañana es para siempre

(Televisa, 2008./2009.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Manana-es-para-siempre-dvd


Trejler:





Entrada:





https://sh.wikipedia.org/wiki/Mañana_es_para_siempre


Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

PS Nije obavezno komentarisanje po kategorijama. Ko komentariše može neku i da doda, oduzme, ili da piše samo uopšteno.


____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Thu Aug 29, 2019 11:15 pm
Sada sam ravnodušna na ovu telenovelu, ali godinama ranije sam je volela i uredno je gledala. Danas, iz današnje perspektive, čitava priča mi je mlaka, nepamtljiva i malo razvučena. Ali da, nekada mi je bila super.

Colunga k'o Colunga, Silvia N. standardno sjajna, Lucero u ulozi Barbare Greco...zanimljiva i jaka negativka, Dominika Paleta me je oduševila glumom (lik Liliane je bio dosta originalan).

Nikada je nisam reprizirala, nisam osećala potrebu za tim.

Pesma je lepa, entrada može da prođe.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Fri Aug 30, 2019 12:54 am
Opšti utisak:

Složila bi se sa Anom, iz današnje perspektive sam potpuno ravnodušna na ovu seriju. Kod mene ne izaziva nikakav interes da bilo koju scenu opet pogledam. Serija je solidna, sa jakim glumcima, no radnja je bila previše razvučena i nije mi dovoljno držala pažnju. Priča je bila slaba.

Glavni junaci:

Glumačka ekipa je jaka, no to ne mora nužno značiti da je i serija posebna. Silvia Navarro mi je jedna od najjačih glumica, no ovo nije prava uloga za nju, nekako ovde nije bila svoja, onakva kakvu je najviše volim. Nisu za nju naivne uloge "tatine devojčice", pa čak ni u tom mlađem periodu, ona je po meni oduvek bila drugačija. Lucero je ovde ostvarila svoju famoznu villanu, no ni nju nisam doživela tako spektakularno kako se ta uloga smatra u njenoj karijeri. Često mi je delovala prenaglašeno, i izražajno i vizuelno. Posebnu pažnju mi je ovde privukla Dominika Paleta sa svojom ulogom koju je izvrsno iznela.

Entrada/pjesma:

Sviđa mi se i jedno i drugo.

Gledanje/ponovno gledanje:

Ne vuče me da opet gledam.

Ocjena:

3.5
Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sat Aug 31, 2019 7:20 pm
Opšti utisak:
Jako mi se dopala, mada ništa toliko posebno.

Glavni junaci:
Oni za mene i nisu glavni u seriji, jer je po meni Barbara ta koja je ukrala šou i po meni jedna od najboljih negativki ikada!

Sporedne priče:
Ni ne sjećam ih se, znači da su bile dosadne Very Happy
Sjećam se samo Aurore i Santijaga (ako se tako zove)

Glumačka ekipa:
Glumačka ekipa je bila vrh! Tu čista petica!

Entrada/pjesma:
Pjesma odlična, ali bih entradu napravio tako da ne idu scene iz serije, već da su se potrudili malo više, ali ok je.

Gledanje/ponovno gledanje:
Nije ostavila toliko jak utisak na mene da je ponovo gledam.

Ocjena:
3/5
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Sep 02, 2019 3:47 pm
Sada sam ravnodušna na ovu telenovelu, ali godinama ranije sam je volela i uredno je gledala. Danas, iz današnje perspektive, čitava priča mi je mlaka, nepamtljiva i malo razvučena. Ali da, nekada mi je bila super.

Upravo je ovako i ja doživljavam. A nekad sam njen poster držala u sobi. Laughing Nekako priča ima previše rupa. Barbara 20 godina živi pod lažnim identitetom radi ruđe osvete? Djete od 10 godina optuženo za silovanje? Odrastao čovjek koji je razočaran što se njegova voljena vjerila, a pri tome je nije vidio upravo od svoje 10. godine? Itd, itd... Ipak pohvalila bih glumačku ekipu, posebno Dominiku za njenu interpretaciju Liliane. Pored Liliane, draž seriji mi je dala Aurora sa svojom pričom, tada me je Ariadne osvojila.

Pjesma je lijepa, entrada ok, sem onog Fernandovog vrištanja. Nisam je nikad reprizirila niti imam ikakvu želju.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Sep 02, 2019 5:10 pm
5. Aurora

(Telemundo, 2010./2011.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 600x600bf


Trejler:





Entrada:





https://sh.wikipedia.org/wiki/Aurora_(telenovela)


Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

PS Nije obavezno komentarisanje po kategorijama. Ko komentariše može neku i da doda, oduzme, ili da piše samo uopšteno.


____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Sep 03, 2019 12:41 am
Opšti utisak:

Meni je ova serija baš bila posebna jer je imala neobičnu i drugačiju priču koja mi je skroz držala pažnju. Sviđa mi se način na koji su nam ispričali jednu nerealnu priču, koja dugoročno čak i ne deluje tako nemoguće. Ono što je najveća mana serije je zaokret u priči nakon smrti Aurore. Ja bi tu završila seriju, a ne ubacivala nove likove. Ne sećam se više da li je Sara prinudno izašla iz serije ili je to tako išlo po scenariju, ali mi je to bilo skroz nepotrebno. Jedan ciklus oko Aurore je završio i sve dalje je razvlačenje priče. Time su po meni skroz pokvarili seriju.

Glavni junaci:

Sara Madonado mi je baš prijala u ovoj ulozi, mislim da je to jedna od njenih najboljih uloga. Njenim odlaskom iz serije, ona za mene gubi na značaju. Što se parova tiče, više mi se dopala njena priča sa Pilom nego sa Sillerom. Siller mi je tu nekako zalutao, nije mi se svideo u ovoj ulozi, a da ne kažem kako ni približno ne izgleda kao Pilin sin.

Entrada/pjesma:

Dopada mi se originalna entrada sa Sarom Maldonado, a pesma neee, da je drugi pevao možda bi drugačije mislila

Gledanje/ponovno gledanje:  

Nisam je reprizirala, ali prijalo bi mi pogledati neke scene ponovo

Ocjena: 4

Ocena je manja samo zbog razvlačenja radnje nakon Aurorine smrti
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Sep 03, 2019 1:47 pm
Nisam je gledala. U to vrijeme kada sam prilično gotivila Saru, jer mi je TEEP još uvijek bila svježa, sam željela da je vidim još negdje, ali na kraju ovo njeno ostvarenje ne pogledah. Ne planiram da je pogledam, sadržaj me ne privlači, a još kad tome dodam ovo

Ja bi tu završila seriju, a ne ubacivala nove likove. Ne sećam se više da li je Sara prinudno izašla iz serije ili je to tako išlo po scenariju, ali mi je to bilo skroz nepotrebno. Jedan ciklus oko Aurore je završio i sve dalje je razvlačenje priče. Time su po meni skroz pokvarili seriju.

Besmisleno je nastavljati seriju nakon smrti lika po kojem serija nosi ime.

Entrade su mi i jedna i druga osrednje, kao i pjesma. Evo te prve entrade



Siller mi je tu nekako zalutao, nije mi se svideo u ovoj ulozi, a da ne kažem kako ni približno ne izgleda kao Pilin sin.

Ko god da je pisao ovaj sinopsis na vikipediji se ne slaže s tobom.

Aurora upoznaje Lorencovog sina Martina, dvadesetogodišnjaka koji je slika i prilika svog oca.

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 3665418065

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Sep 03, 2019 9:12 pm
Eugenia su čak ofarbali da ne bude posve plav, ali ni to nije vredelo. Oni kao otac i sin jesu karakterno prikazani kao vrlo slični, te su imali isti senzibilitet i dar za ples, ali fizički nebo i zemlja. Jedan prirodno crn, drugi plav. To je verovatno tako zamišljeno u originalnom sinopsisu, ali su pošteno omašili. Suština priče i jeste da se Aurora nakon buđenja zaljubi u sina svoje najveće ljubavi jer ona u njemu vidi Lorenza iz onih godina kada su se voleli, ali upravo zbog toga mislim da su skroz pogrešili sa izborom glumca. Oni fizički nemaju dodirnih tačaka. Kad pogledam poster, samo su im obukli istu majicu, to im je jedino zajedničko!
Sponsored content

Telenovele: Što mislite o...? - Page 3 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum