Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Thu Sep 19, 2019 10:25 pm
Ja sam odmah rekao da je nemoguće povratiti tolika ulaganja sa samo 25 epizoda. Ali moram priznati da mi ovim povećanjem broja epizoda ceo koncept FDS gubi smisao. Čar tih serija je upravo bila tome što su kratke, ovako će biti samo rimejk nekog kalsika, kakvih je bilo ii godinama unazad. I sa povećanjem broja epizoda dolazi do pada i kvaliteta. Tipa LU i CDL su se snimale oko 4 meseca. Čisto sumnjam da će te od 60 epizoda snimati godinu dana. Mada, moram priznati da je Usurpadora ostala poprilično dužna što se tiče nekog velikog kvaliteta. Armendariz i njena produkcija su uradili mnogo bolji posao sa Yagom. Videćemo šta su Giselle i ekipa uradili sa CDL.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Fri Sep 20, 2019 6:31 pm
Čar tih serija je upravo bila tome što su kratke, ovako će biti samo rimejk nekog kalsika, kakvih je bilo ii godinama unazad. I sa povećanjem broja epizoda dolazi do pada i kvaliteta.

Upravo tako. Što se Usurpadore tiče meni je najveća zamjerka glumačka ekipa. Sandra mi je draga, i vremenom se i popravila kao Paola, ali ostali su mi jednostavno mlaki.

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Fri Sep 20, 2019 9:08 pm
Ma i Sandra nije nista posebno. Veliki je ovo zalogaj za nju. Ona je prosto za likove kao sto su Paulina, to manje vise i igra tokom citave karijere. Ekipa je jedna od najslabijih ikada. A trebalo bi da bude obrnuto. Ne znm samo gde ih sastavise. Nije ni CDL da puca od neke ekipe al bar su dovukli ovu Paz Vegu koja je kao neko ime pa sa njom prave neku famu.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Fri Sep 20, 2019 10:32 pm
Nisam sigurna da li bi Usurpadora bila bolja da su drugi glumci. Odnosno, mislim da je pogrešna glumačka ekipa samo deo problema. Meni deluje kao da su seriju odradili pod pritiscima, bez stvarne volje i želje da naprave nešto vredno i kvalitetno Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2729517241


____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Sun Sep 22, 2019 2:26 pm
Ma i Sandra nije nista posebno. Veliki je ovo zalogaj za nju. Ona je prosto za likove kao sto su Paulina,

Znam, i ja to kažem. Ipak draga mi je pa je i to uticalo na to da se odlučim da je gledam. Da je glavna npr. Ana Brenda ili Zuria ne bih gledala. Gumačka ekipa ipak ima veliki uticaj, a ovdje je skoro sva ekipa promašena.

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Sun Dec 22, 2019 4:13 pm
U jednom momentu sam se sjetila nečega iz telenovela što se četo ponavlja,  a nije mi jasno. Možda nešto vezano za samu njihovu kulturu. I dvoumila sam se da li da to dodam u latino leksikon na pitanje  o klišejima, ili da ipak napišem ovdje jer je bilo nešto što mi nije jasno pa mi sam htjela pojašnjenje. I zaboravila sam što je to bilo. Znači, uopšte ne mogu da se sjetim i sad me to užasno kopka. Ćaskanje o telenovelama - Page 3 929142255

Inače, otkrih El secreto de Selena, Telemundovu biografsku seriju od 13 epizoda. Gledaću je u nekom skorijem periodu. Ana, da li si zainteresovana za nju da se bar tu poklopimo? Very Happy

Inače, mala digresija. JLO se proslavila upravom s filmom o Seleni. Relativno skoro sam skontala da se ona proslavila kao glumica pa je tek ond počela da se ozbiljnijije bavi pjevanjem. Kako sam ja u djetinjstvu prvo čula za nju kao pjevačicu do skoro sam mislila da je ona postala slavna pjevačica pa da je tek onda počela da glumi. Ćaskanje o telenovelama - Page 3 1582457658

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Sun Dec 22, 2019 5:06 pm
Ana, da li si zainteresovana za nju da se bar tu poklopimo?

E može, nakon što odgledam Milagros de Navidad, znači u prvoj polovini januara Very Happy

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Sun Dec 22, 2019 5:13 pm
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2613964805

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Tue Dec 24, 2019 7:03 pm
Sjetila sam se što sam htjela komentarisati. Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2315767614 Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2315767614 Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2315767614

Više puta u telenovelama imamo ljubavni par koji su u stvari rođaci. To mi je baš čudno, ali biće da ima veze s njihovom kulturom. Meni je baš nevjerovatno da se u nekoga s kim si rodbinski (krvno) vezan zaljubiš. Prihvatljivo mi je od eventualno od 4. koljena. CQM me je podsjetila na to. Negativka i glavni lik koji su bili u vezi su rođaci. I svima je to normalno. A u "Rosalindi" su čak i glavni junaci rođaci. Bilo je i još primjera, ali se sad ne mogu sjetiti.

I imam jedno pitanje. Zašto se u Televisi veliča producent? Serija je od nekog producenta, dok je u filmskom svijetu režiser onaj koji se veliča i čiji je film. Kod drugih serija/telenovela se uglavnom pominje onaj ko je napisao scenario, tj.čija je priča. Npr. znam da je O Clone pisala Gloria Perez, al' zato nemam pojma ko je producent. Kod Televise je obrnuto. Ako i znam ko je producent (za one starije iz doba TV-a najčešće ne znam ako ne provjerim), uglavnom pojma nemam ko su scenaristi, a tek režiseri jer se faktički i ne pominju.

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Tue Dec 24, 2019 8:50 pm
Meni je baš nevjerovatno da se u nekoga s kim si rodbinski (krvno) vezan zaljubiš.

Osim ako ne znaš da si u krvnom srodstvu sa tom osobom, a onda kad saznaš bude ti glupo da raskidaš Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2078043430 Hebeš incest, to je ionako socijalni konstrukt Ćaskanje o telenovelama - Page 3 3687740950

Sad mi baš pade na pamet...Imam jednog rođaka na kojeg bih se sigurno ložila da mi nije rođak ili da ne znam da mi je rođak Ćaskanje o telenovelama - Page 3 245301646 Ali bolje da se zaustavim dok nisam prešla u sferu nenormale Ćaskanje o telenovelama - Page 3 1543461474

To mi je baš čudno, ali biće da ima veze s njihovom kulturom.

Moguće. A znam da su se u prošlosti monarsi venčavali sa bliskim srodnicima, čak mislim da su sadašnja matora kraljica Elizabeta II i njen muž drugi rođaci.

Al' dobro...To je nešto drugo kod tih velikih dinastija. Obični narod po tom pitanju ume da iznenadi Ćaskanje o telenovelama - Page 3 245301646

Zašto se u Televisi veliča producent?

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 2729517241

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 3 GeMuxua
Sponsored content

Ćaskanje o telenovelama - Page 3 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum