Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Thu Feb 11, 2021 7:20 pm
Za Noireta ili Huga?

Za obojicu  Gran hotel - Page 3 3687740950

Eto, ja recimo Huga ne volim, ali mogu da razumem zašto ga neko gotivi. Nije mi nepojmljivo, ni šokantno.

Dok bi me nečije simpatisanje Diega iznenadilo, jer ne nalazim u njemu ništa što bi moglo da bude dovoljno interesantno ili dopadljivo ili intrigantno ili vredno poštovanja Gran hotel - Page 3 2729517241

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Sat Feb 13, 2021 11:20 am
Drugoj sezoni je pošteno udaren pečat Agathe Christie sa čitavim potezanjem pitanja u vezi smrti Carlosa Alarcona. Vajb je skroz na skroz istovetan vajbu njenih krimi romana. To je ta prepoznatljiva vintage energija, dozirano zlosutna, na momente vedrija, a uvek privlačna. Uživancija I love you

Jao, Alicia & Julio sve lepši i kompatibilniji zajedno, iz epizode u epizodu Gran hotel - Page 3 2082497439 Šteta što je Alicia i dalje u Diegovim kandžama, a da nije ni svesna koliko, mada počinje da bude. A Diegu moram da čestitam - napredovao je u odvratnosti. Kakvo odurno stvorenje, patronizirajuće, iskompleksirano Gran hotel - Page 3 2853130181

Čestitke i Alfredu. Nezaustavljivo teče njegova transformacija u bezobličnu masu uz progresivan gubitak ono malo skeleta što je imao.

Ni Sofiu tačno nmg očima da gledam. Njene laži, amaterske manipulacije, jeftini i izlizani trikovi, palanački mentalitet sa aristokratskom fasadom...Ah, makse seljanko, makse.

I sobarica Isabel me nervira. Smećarka. Generalno obožavam kada neko ne može da podnese odbijanje, pa istripuje da ima pravo na "osvetu" zbog toga. Kao da je zločin odbiti osobu koja ti se ne sviđa. Msm, praznoglava Isabel i upozorenje o Alicijinom neverstvu ostavljeno Diegu? Bitch, please.

Kad smo već kod žena koje se lože na Julia, ja sam totalno bila zaboravila na Cecilijino postojanje i na to da je ona Juliova bivša. Bukvalno se nisam sećala te devojke i iskreno, volela bih da se malo duže zadržala u seriji. Zanimljiv mi je koncept ženskog thug life-a od pre 100+ godina Gran hotel - Page 3 2078043430

Pojavljivanje Gonzala Alarcona mi je neobično prijalo. Fino se uklopio u ostatak. Ernestovo prisustvo takođe, iako mi je nedostajao Benjamin Gran hotel - Page 3 610785387

Javierovi idiotluci Gran hotel - Page 3 2078043430 Suze su mi išle od smeha na zavrzlamu sa mrtvim konzulom i kasnije na kratko al' slatko preobraćanje u duhovnog čo'eka Gran hotel - Page 3 3665418065 Lik je legenda, institucija, nebrušeni dijamant.

I naravno, A&H su izdominirali u ovoj sezoni. Imali su niz jakih scena. Hernando mi je bio haos komičan kada su dobili info o Ayalinom spuštanju na niži rang. Onaj njegov blentavi ponos na sebe samog + Ayalini komentari Gran hotel - Page 3 1543461474

E sad, Belen...Sve oko njenog porođaja, blizanaca i smrti jednog od njih mi je bilo izrazito teskobno, prožeto notama tragedije. O isticanju neravnoteže u socio-ekonomskim položajima da ne govorim.

Teresino bičevanje Belen ima sličnosti sa...

Gran hotel - Page 3 U7evHxs

Što ne treba da iznenađuje. Promenili su se nazivi, profinile se forme, usvojile su se smernice suptinijeg postupanja, ali vidimo da su srž i smisao ostali u znaku robovlasničkog sistema, čiji osnov čini negiranje prava na integritet potčinjenog dela društva.

S tim da je na mene to sa bičevanjem i dalje delovalo uznemirujuće, bez obzira što mi je u skladu sa "teorijom" o našminkanom robovlasništvu. Neprijatno je gledati kako poslodavac bičuje zaposleno lice u prisustvu ostalih zaposlenih lica...nezavisno od toga što se radi o Teresi i Belen, pošto sam se uhvatila šireg konteksta.

Moj dečko i ja smo usaglasili većinu stavova, osim o Sofiji. Njemu je ona prevashodno žrtva i čudi se zašto ja ne pokazujem više razumevanja za nju. Da pokažem razumevanje za privilegovanu čuvarku postojeće hijerarhije? Zašto bih? Gran hotel - Page 3 245301646

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Sat Feb 13, 2021 7:32 pm
Generalno obožavam kada neko ne može da podnese odbijanje, pa istripuje da ima pravo na "osvetu" zbog toga. Kao da je zločin odbiti osobu koja ti se ne sviđa. Msm, praznoglava Isabel i upozorenje o Alicijinom neverstvu ostavljeno Diegu? Bitch, please.

Ma da, i meni je bila iritantna. Sreća pa se kratko zadržava.

Kad smo već kod žena koje se lože na Julia, ja sam totalno bila zaboravila na Cecilijino postojanje i na to da je ona Juliova bivša.

I ja sam je zaboravila nakon prvog gledanja,  a nakon drugog mi je ostao u sjećanju način na koji su je uhapsili. Ono snimanje njenog priznanja mi je genijalno. Gran hotel - Page 3 2229618312

Suze su mi išle od smeha na zavrzlamu sa mrtvim konzulom

Jao da Gran hotel - Page 3 3687740950 Još mi je smiješniji Hernando kome nije bilo sumnjivo to što je nađen u crkvi. Gran hotel - Page 3 10899980 Gran hotel - Page 3 2078043430


Neprijatno je gledati kako poslodavac bičuje zaposleno lice u prisustvu ostalih zaposlenih lica...nezavisno od toga što se radi o Teresi i Belen, pošto sam se uhvatila šireg konteksta.

Grozna je ta scena. Ne mislim grozno urađena, nego grozno realna, bolna i ponižavajuća. Tada mi je iskreno bilo žao Belen.

Njemu je ona prevashodno žrtva i čudi se zašto ja ne pokazujem više razumevanja za nju.

A on za Roquea? Njemu je ipak život bio ugrožen, a jednom tinejdžeru nije lako da se suprotstavi nacistima. Gran hotel - Page 3 245301646

____________
Gran hotel - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Sat Feb 13, 2021 10:36 pm
Još mi je smiješniji Hernando kome nije bilo sumnjivo to što je nađen u crkvi.

Ayala je morao da napomene da su šanse da jedan musliman dođe u crkvu da se moli praktično ravne nuli Gran hotel - Page 3 1543461474

Ayala: Šta bi musliman radio u katoličkoj crkvi? Hernandov mozak: processing...please wait  scratch

A on za Roquea? Njemu je ipak život bio ugrožen, a jednom tinejdžeru nije lako da se suprotstavi nacistima.

E vidiš, on ne prihvata da su moji argumenti za Roquea održiviji i racionalniji od njegovih za gospođu Sofiju Rolling Eyes

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Fri Feb 26, 2021 7:52 pm
Završila sam poslednju sezonu i osećanja su mi pomešana, izmešana, kontradiktorna. Obožavam ovu seriju i kraj mi se dopao u smislu scenarija, ali mi je istovremeno ostavljen gorak ukus u ustima zbog određenih isuviše sirovih raspleta, realističnih u pogledu neravnoteže.

Zna se da ja ne volim klišeje obaveznog i podrazumevanog kažnjavanja za loša dela. Ne volim bajkovitost tamo gde joj mesto nije. Međutim, u GH su od starta prisutni podtonovi nepravde, nejednakosti, izvesne surovosti u međuljudskim odnosima da me poprilično pogađa što nisu ispostavljeni računi za pojedine makijavelističke poteze.

Prvo i glavno, ono najočiglednije - Sofia koja se nije samo izvukla, nego je uz sunđerastog Alfreda nastavila da uživa ugled i priznanja. Njih dvoje sa sinom koji nije njihova krv, sa detetom koje je nabavljeno da bi se nastavila loza. Sve je lažno, izgrađeno na obmanama i zloupotrebi povlašćenog položaja. I to je još nagrađeno. Fuj Gran hotel - Page 3 2853130181

Koliko li je plemićkih porodica, pa čak i kraljevskih u stvarnom životu izgradilo ugled, ime i status na lažima i prevarnom postupanju? Bojim se da je toga itekako bilo.

Drugo - Teresa. Da, da, žena je inteligentna, proračunata, vešta, sposobna...I fenomenalna je kao lik. Ali je prečesto gazila preko mrtvih, uglavnom figurativno. U slučaju Celie Velledur, rekla bih i bukvalno. Priznajem da mi se nešto izokrenulo u želucu kad su prikazali nasmejanu Teresu...

Gran hotel - Page 3 LTPSqHG

Odmah sam se setila da Celia više nikada neće biti nasmejana, jer...

Gran hotel - Page 3 N6fhN8g

Prosto nisam mogla da se radujem što se Teresa uzdigla k'o Feniks iz pepela. Svaka joj čast na svemu učinjenom za porodicu i hotel, možda je nekada morala da bude intenzivno pragmatična i možda je igrala igru radi opstanka u svetu surove konkurencije. No, postoje granice koje se ne prelaze. Ona ih je prešla. Pitanje je bazične (ne)ljudskosti.

I treće - Jesus/Samuel. Stvarno mi je žao što mu se ljubavna priča sa Martom tragično okončala i razumem da je živeo za osvetu mrzeći Diega iz dna duše. Al' brate mili, čemu udaranje na ljude koji nikakve veze sa Martinim ubistvom nisu imali? Inače, u onoj eksploziji u hotelu je bilo poginulih. Bravo druže, baš si pravednik Gran hotel - Page 3 664804837

Počeću da mislim da je dotični doktor u sebi oduvek imao žicu za bespotrebnu okrutnost, što je tragičnim gubitkom eskaliralo.

Uzgred rečeno, zanima me da li je Martu uzbuđivalo njegovo iskustvo, da li se vodila izrekom da bez starca nema udarca? Pitam zbog fine razlike u godinama Gran hotel - Page 3 2078043430

Kako god, drago mi je što je Diego izbrisan sa mape. U prve dve sezone mi je bio "samo" odvratan, u trećoj odvratan i krajnje patetičan. Najbolji momenat mi je kada otkriva ko je Alicijin ljubavnik. So satisfying Gran hotel - Page 3 1241635095

Alicia & Julio Gran hotel - Page 3 2082497439 Šteta je jedino što Julio nije saznao i verovatno nikada neće ni saznati ko mu je zapravo ubio sestru. A na Alicijinu odluku da ubistvo Beatriz prebaci na najkorektnijeg serijskog ubicu ikada...ne znam šta da kažem. Ne osuđujem je, tho. Radi se o teškoj moralnoj dilemi.

Javierov brak sa Laurom su mogli bolje odraditi, iako smatram da su dobar spoj. Ne bi valjalo da je oženio neku normalnu, regularnu ženu Gran hotel - Page 3 1543461474

Što se tiče Maite i Andresa, definitivno je zbrzano. Nisu me uverili da se vole i ako su hteli da oni budu endgejm, trebali su ranije početi da ih spajaju. Ovako je minutaža izgubljena na Maiteinu ložanu na Julia i Andresovu vezu sa Camilom.

Maite mi je totalno kul lik, uopšte ne pripada vremenu u kojem živi. Kao da ju je neko vremeplovom poslao iz budućnosti. Plus je harizmatična i slatka na sexy način. Nadam se da je Andres svestan na kakvu je premiju naleteo Gran hotel - Page 3 610785387

Andresova glupost u ovoj sezoni me je zaprepastila. Kako se drugačije naziva ono kad se predaš policiji za navodno ubistvo kojeg se ne sećaš? Ja sam se smejala od muke. Ne smeš biti onoliko diskonektovan od zdravog razuma. Jednostavno ne smeš.

Podsetio me na Neda Starka, s tim da je Ned Stark pogubljen zbog sopstvene gluposti. Ili da se blaže i lepše izrazim - zbog beskompromisne časti. Različiti su im razlozi i okolnosti, ali obojici im je zajedničko to što su išli protiv sebe, a nisu morali.

A Belen...Jel zaista bilo neophodno da padne tako nisko, da na skali čovečnosti ode u debeli minus? U stanju sam da shvatim i procesuiram mnogo toga u njenom lajfstajlu; i nakaradan sistem vrednosti i bes i očaj i frustracije i ambiciju, ali ovo nikako. Em je Andres malo falilo da nastrada, em je jedna random devojka ubijena kako bi se sproveo taj plan.

Belen je večito fejlovala, svi njeni "uspesi" su bili kratkog daha i eto...Prvi i poslednji put je isterala svoje - suicid umesto zatvora.

Mom dečku se svidelo što ni Sofia, ni Teresa nisu odgovarale za počinjena nedela. Super. Kaže da je više očekivao od Jesusa i nije oduševljen kako su hendlovali deo u vezi Diegove prošlosti. A da, smehotresna mi je bila njegova reakcija na Andresovo maloumništvo. Bio je doslovno šokiran.

Btw, pitao me je da mu preporučim još neku seriju oko koje bi nam se mišljenja sukobljavala. Pojma nemam šta da mu preporučim. GoT i El Internado su najpogodniji teren za mimoilaženje u mišljenjima, a oba je gledao tako da...Idk Gran hotel - Page 3 2729517241

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Sun Feb 28, 2021 5:37 pm
Potpuno iste stvari su i meni zasmetale vezano za kraj serije. Više puta sam o tome i pisala.

Ovo prije svega

Sofia koja se nije samo izvukla, nego je uz sunđerastog Alfreda nastavila da uživa ugled i priznanja. Njih dvoje sa sinom koji nije njihova krv, sa detetom koje je nabavljeno da bi se nastavila loza. Sve je lažno, izgrađeno na obmanama i zloupotrebi povlašćenog položaja. I to je još nagrađeno. Fuj

Za Alfreda mi čak i ne smeta toliko. Ali ona... Dva ubistva, preljuba, lažiranje trudnoće, podmetanje kupljenog dijeteta... Gran hotel - Page 3 3857569612 I treći put sam izludjela na scenu kada je tokom hipnoze  zamalo priznala ubistvo Beatriz što je Alfredo prekinuo misleći da govori o Cristini. Evil or Very Mad

Prosto nisam mogla da se radujem što se Teresa uzdigla k'o Feniks iz pepela. Svaka joj čast na svemu učinjenom za porodicu i hotel, možda je nekada morala da bude intenzivno pragmatična i možda je igrala igru radi opstanka u svetu surove konkurencije. No, postoje granice koje se ne prelaze. Ona ih je prešla. Pitanje je bazične (ne)ljudskosti.

Za Teresu mi ne smeta toliko njen sretan kraj koliko to što su uopšte ubacili ubistvo Celie. Nekako mi je to pokvarilo njen lik i ne ide mi uz nju. Hladnokrvno ubistvo mi više ide uz Diega bez obzira što je Teresa u drugoj sezoni naredila babici da ostavi Belen da iskrvari Gran hotel - Page 3 2729517241 Više bih voljela da se kao opasan igrač na neki drugi način riješila Celie. Onda bi bila još fascinantnija kao lik.

Počeću da mislim da je dotični doktor u sebi oduvek imao žicu za bespotrebnu okrutnost, što je tragičnim gubitkom eskaliralo.

Sigurno da jeste. Nema šanse da bi hladnokrvno rizikovao onoliko umrlih da to već nije imao u sebi. I glupo mi je podmetanje ekplozije samo da bi oteli Aliciju koja je i sama mogla u njoj poginuti osim ako naravno cilj nije bio da hotel propadne što se nije desilo, jer se oporavio u rekordnom roku. Gran hotel - Page 3 2729517241 Da li je oporavak hotela propust ili jednostavno nisu htjeli gubiti minutažu na renoviranje i poteškoće hotela nakon eksplozije?  confused

Uzgred rečeno, zanima me da li je Martu uzbuđivalo njegovo iskustvo, da li se vodila izrekom da bez starca nema udarca? Pitam zbog fine razlike u godinama

To je meni od početka škripilo. Samuel mi ne djeluje kao neko za kim će duplo mlađa žena izgubiti glavu. Gran hotel - Page 3 2729517241  Ne govorim samo o godinama ni o fizičkoj privlačnosti već o tome što čovjek ne emituje neku harizmu, šarm, seksepil...bilo što zbog čega bi ga žena primjetila. Doduše, sa Teresom mi se svidio u paru i dopala mi se ta kratka priča.

Najbolji momenat mi je kada otkriva ko je Alicijin ljubavnik

O daa. I vezano za te finalne događaje... kako volim moment kada je Alicia puštena iz zatvora, svi je dočekuju, uključujući i radnike, Julio među njima stoji prividno ravnodušan, kao i u mnogim situacijama do tada, a Alicia dotrči ka njemu, poljubi ga jer je više nije briga ko će što reći. Divno.  Gran hotel - Page 3 10899980 I naravno oduševljeni Javier koji to gleda.  Gran hotel - Page 3 1055886561

Šteta je jedino što Julio nije saznao i verovatno nikada neće ni saznati ko mu je zapravo ubio sestru.

Ovo je baš minus.

A na Alicijinu odluku da ubistvo Beatriz prebaci na najkorektnijeg serijskog ubicu ikada...ne znam šta da kažem. Ne osuđujem je, tho. Radi se o teškoj moralnoj dilemi.

Ni ja je ne osuđujem, ali ne mogu ni da podržim. confused Interesantno je da nije imala dilemu kada je trebala optužiti majku za ubistvo Carlosa i Celie.

Javierov brak sa Laurom su mogli bolje odraditi, iako smatram da su dobar spoj. Ne bi valjalo da je oženio neku normalnu, regularnu ženu

Potpis. Ipak, Javier i čopor djece mi ne idu skupa. Ni Javier i privremena impotencija. Gran hotel - Page 3 2078043430

Nisu me uverili da se vole i ako su hteli da oni budu endgejm, trebali su ranije početi da ih spajaju. Ovako je minutaža izgubljena na Maiteinu ložanu na Julia i Andresovu vezu sa Camilom.

Da,  s tim što meni Camila nije smetala. Čak i na samom kraju serije kada Maite govori Andresu da je zaljubljena u nekog, može da se zaključi da govori o Juliu.

Da se vratim na Camilu. Koliko god da mi je bila slatka i dobar par Andresu, potpuno podržavam to što je napustila hotel iako Andres nije ništa skrivio. Tačno je da na Belen ni tada nije bio ravnodušan iako je mislio da jeste. Prosto bi se izgubio kao mali dječak kad mu je ona u blizini. Doslovno su mu morali nacrtati da ga je ona pokušala ubiti da bi konačno shvatio ko je.

Andresova glupost u ovoj sezoni me je zaprepastila.

Ma da. Trebao bi Ayali noge da ljubi. Čovjek ga je svojom pameću spasio od njegove gluposti. Ipak, taj zaplet nam je dao nezaboravnu scenu Andresovog vraćanja u žive koja me podsjeća na ovo



Gran hotel - Page 3 3687740950

A Belen...Jel zaista bilo neophodno da padne tako nisko, da na skali čovečnosti ode u debeli minus? U stanju sam da shvatim i procesuiram mnogo toga u njenom lajfstajlu; i nakaradan sistem vrednosti i bes i očaj i frustracije i ambiciju, ali ovo nikako.

Kakva god da je bila i dalje ne shvatam kako je došla dotle. Suspect

____________
Gran hotel - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Tue Mar 02, 2021 12:18 am
Za Alfreda mi čak i ne smeta toliko.

Nisam želela da Alfredo ugine ili ostane siromašan na ulici ili da ga plebs gađa paradajzom i slično, ali me iritira što je postao jbni alcalde. Kako će neko poput njega da obavlja političke funkcije valjano kad ne može da hendluje ni sopstvenu ženu?  Gran hotel - Page 3 610785387

A tek ono todo un ejemplo de caracter  lol! Kakva ironija.

Nekako mi je to pokvarilo njen lik i ne ide mi uz nju.

Meni su okolnosti u vezi Celijinog ubistva problematične. Fazon je što Celia objektivno nije morala da umre, ubistvo nije bilo jedino raspoloživo rešenje. Da jeste, ne bi mi toliko smetalo.

Da je Teresa bila saterana u ćošak, da se našla u ubij ili umri tipu situacije, naručivanje ubistva neprijatelja bi imalo više smisla i bilo bi razumljivije. Možda ne do kraja opravdano, ali razumljivije da.

Ovako je ispalo mafijaški, donekle i primitivno igranje po pravilima džungle. Stvarno ne ide uz Teresu, ni uz bilo koga kome je mozak ispred ega i potrebe za dokazivanjem.
 
Da li je oporavak hotela propust ili jednostavno nisu htjeli gubiti minutažu na renoviranje i poteškoće hotela nakon eksplozije?

Možda nisu hteli da gube minutažu, verovatno je u osnovi to bila ideja, ali su taj deo traljavo odradili da je ostavilo utisak propusta  Gran hotel - Page 3 245301646

Interesantno je da nije imala dilemu kada je trebala optužiti majku za ubistvo Carlosa i Celie.

Mislim da je potcenila Sofijine kapacitete za nanošenje zla, gledala je na nju kao na nekoga ko u svojoj nesnađenosti može da pretera, dok se prema Teresi odnosila kao prema strogo proračunatoj osobi koja sve radi planirano i hladnokrvno. Pretpostavljam da otuda dolaze različite reakcije, ne znam Gran hotel - Page 3 2729517241

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Tue Mar 02, 2021 10:43 pm
A tek ono todo un ejemplo de caracter

Ovo je 100% namjerno ubačeno, ono da se držimo za stomak od smijeha, ali samo zbog toga da ne bismo zaplakali od muke.

Fazon je što Celia objektivno nije morala da umre, ubistvo nije bilo jedino raspoloživo rešenje

Stvarno ne ide uz Teresu

Upravo. Zato na momente uopšte nisam doživljavala da je Teresa počinila neko zlodjelo. Doživljavam to kao grešku u scenariju koju su greškom snimili. Gran hotel - Page 3 1543461474 Kao ono što mali Alejandro ne raste. Propust je to, nije Teresa zbilja ubila nekog. cheers

____________
Gran hotel - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Thu Mar 04, 2021 7:34 pm
Ovo je 100% namjerno ubačeno, ono da se držimo za stomak od smijeha, ali samo zbog toga da ne bismo zaplakali od muke.

Dobra je forica, ali ja i dalje plačem od muke Gran hotel - Page 3 2078043430

Propust je to, nije Teresa zbilja ubila nekog

lol! lol!

____________
Gran hotel - Page 3 GeMuxua
Sponsored content

Gran hotel - Page 3 Empty Re: Gran hotel

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum