Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Mon Dec 21, 2020 8:33 pm

Važe potpuno isti koncept, pravila i način glasanja kao u prethodnoj temi, pa zato neću ništa ponavljati.

Jedina promjena će biti broj telenovela koje će učestvovati. S obzirom da njih gledamo u manjoj mjeri planirala sam da taj broj bude od minimalno 10 do maksimalno 20.

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2315767614 Pišite predloge. Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2315767614
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Tue Dec 22, 2020 9:14 pm
- O clone (mada se ona podrazumeva i već je vidim kao pobednicu  Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2078043430 )
- Escrava Isaura
- Por amor
- O rei do gado
- Terra nostra
- Avenida Brasil
- Celebridade

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Tue Dec 22, 2020 10:43 pm

- O clone (mada se ona podrazumeva i već je vidim kao pobednicu  Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2078043430 )

Da, podrazumjeva se i da, bojim se ovaj put nema neizvjesnosti ko je pobjednik. Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2078043430

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16147
Join date : 2017-09-12

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Wed Dec 23, 2020 12:47 am
Esperança (Zemlja nade)
Laços de família (Porodične spletke)
A vida da gente (Život teče dalje)
Força de um desejo (Strast i čežnja)


Jako sam slaba s brazilskim serijama. Iako su daleko kvalitetnije od drugih latino serija, zbog jezične barijere sam ih prestala gledati, a ono malo što sam davno pogledala se jedva sećam. O clone je naravno izuzetak i slažem se s vašim zaključcima!
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Fri Dec 25, 2020 7:57 pm
Samo da napomenem za Escrava Isaura da se radi o verziji iz 1976. godine, pošto vidim da ima i rimejk iz 2004 Very Happy

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Sun Dec 27, 2020 3:35 pm
Samo da napomenem za Escrava Isaura da se radi o verziji iz 1976. godine, pošto vidim da ima i rimejk iz 2004

Ok, ja nisam ni znala za taj rimejk. Ovu seriju nisam gledala, a jedna je od onih za koje prvobitno nisam čula sa TV-a, Interneta, nego od starijih koji su je voljeli i gledali. Very Happy  Ako je nađem negdje s prevodom, uzela bih je u obzir.

Ja nemam nijedan predlog za dodati, već ste ih vi obuhvatile.

Do srijede bih postavila prvu grupu ili bolje reći, prvi krug, jer ćemo i imati samo jednu grupu ako ne bude više predloga.

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Sun Jan 10, 2021 2:32 pm
Pa dobro, nisam precizirala do koje srijede krećemo. Najbolja omiljena telenovela - Brazil 2078043430

Spisak telenovela:

1. A vida da gente
2. Avenida Brasil
3. Celebridade
4. Escrava Isaura
5. Esperança
6. Força de um desejo 
7. Laços de familia
8. O Clone
9. O rei do gado
10. Por amor
11. Terra nostra

U svim krugovima ćemo imati po jednu grupu, osim u 2. i 8.

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Sun Jan 10, 2021 2:57 pm
I krug - Opšti utisak

Dajemo ocjenu na osnovu sveukupnog utiska  o telenoveli, prije svega utisak o  radnji, a onda o glumi i ostalom. Dakle, naš manje ili više subjektivan doživljaj cijele telenovele.


1. A vida da gente

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 110

2. Avenida Brasil

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 222

3. Celebridade

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 320

4. Escrava Isaura

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 421

5. Esperança

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 521

6. Força de um desejo

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 619

7. Laços de familia

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 717

8. O Clone

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 818

9. O rei do gado

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 918

10. Por amor

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 1017

11. Terra nostra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil 1113


Svakoj telenoveli dajete ocjenu od 1 - 10 koju mislite da zaslužuje. Uz davanje ocjena se može i komentarisati.


1. A vida da gente -
2. Avenida Brasil -
3. Celebridade -
4. Escrava Isaura -
5. Esperança -
6. Força de um desejo -
7. Laços de familia -
8. O Clone -
9. O rei do gado -
10. Por amor -
11. Terra nostra -

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Sun Jan 10, 2021 3:03 pm
1. A vida da gente -/
2. Avenida Brasil -/ Dugo mi je bilo u planu da je pogledam, ali nikako da krenem.
3. Celebridade -/
4. Escrava Isaura -/
5. Esperança - 9
6. Força de um desejo -/
7. Laços de familia - 7.5
8. O Clone - 10 Komentar je suvišan, ni par sitnih zamjerki ne mogu umanjiti utisak. I love you
9. O rei do gado - 9
10. Por amor -/
11. Terra nostra - 9.5 Ovo je prva brazilska koju sam gledala. Kasnije sam je jako zavoljela, ali u početku sam gunđala, jer je ona išla kod nas nakon Luz Marie, pa mi nije djelovala dostojno toga. Najbolja omiljena telenovela - Brazil 3665418065

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Sun Jan 10, 2021 10:49 pm
1. A vida da gente - /

2. Avenida Brasil - 9 (Ja je baš volim, iako je bilo klišeja i propusta, a ni kraj me nije oduševio. Ipak, uzbudljiva je i dinamična u smislu da se uvek nešto dešava sa nekim likovima. Ako su glavni nosioci radnje pasivniji, onda su sporednjaci aktivniji. Inače me čitav koncept podseća na varijantu bajke sa zlom maćehom, samo što u ovoj "bajci" i zla maćeha i ugnjetavana poćerka ruše stereotipe.)

3. Celebridade - 9 (Glavni razlog iz kojeg mi je serija toliko draga jeste to što je njen temelj evidentno inspirisan filmom All about Eve (1950). Laura=Eve, Maria Clara=Margo, Renato=Addison, Beatriz=Karen...Sličnosti je mnogo. Sve se vrti oko slave, popularnosti, zavisti, licemerja, granica do kojih su ljudi spremni da idu ne bi li postali poznati. Zamerka su mi jedino nedovoljno kompleksni protagonisti koji ne odgovaraju ovakvoj tematici. Maria Clara je trebala biti više kao Margo Channing  Najbolja omiljena telenovela - Brazil 610785387)

4. Escrava Isaura - 9.5 (Ono što osećam prema ovoj seriji je, pre svega, veliko poštovanje. Abolicionistički narativ rađen po abolicionističkom romanu. Majndset robova sa jedne i robovlasnika sa druge strane pokazuje da je ropstvo nadasve jedan dehumanizujući sistem kojim se niko, bez obzira na ulogu u istom, ne sme zadovoljiti. Ali je Escrava Isaura, i pored tih mračnijih aspekata, u suštini lepa i emotivna priča.)

5. Esperança - /

6. Força de um desejo - /

7. Laços de familia - / (Neredovno sam je pratila kad se emitovala kod nas, ali se maltene ničega ne sećam.)

8. O Clone - 10 (Revolucionarna serija i to na svetskom nivou, ne samo u kategoriji brazilskih. Zaslužila je status i prestiž koji je stekla. Kroz nju su provučene moralne, kulturološke, religijske, klasne i druge rasprave. Za tako nešto su neophodne tri ključne komponente - širina uma, petlja i talenat. Zato, svaka čast. O Clone je na tronu i verujem da će na njemu i ostati.)

9. O rei do gado - 9 (Usudila bih se da kažem da mi je ovo jedna od najšarmantnijih serija generalno. Šarm je u tempu radnje, u drami, u likovima, u ambijentu...U svemu.)

10. Por amor - 8 (Naginje ka klasičnoj sapunici, u velikoj meri to i jeste, ali ubačeni su zapleti koji mogu da uzdrmaju očekivanja kakva ljudi obično imaju od klasičnih priča, da iznenade. A sjajna gluma je dodatni plus.)

11. Terra nostra - 8.5 (Za nju važi slično kao i za O rei do gado, s tim da sam se za prethodnu malo više emotivno vezala nego za ovu.)

____________
Najbolja omiljena telenovela - Brazil GeMuxua
Sponsored content

Najbolja omiljena telenovela - Brazil Empty Re: Najbolja omiljena telenovela - Brazil

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum