Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Wed Dec 11, 2019 10:35 pm
Pročitala sam sinopsis za CET i trenutno me ne privlači, ali mi je u planu za gledanje kada budem imala volje za to.

Najviše bi mi prijalo nešto poput Sin rastro de ti, kratko i nesvakidašnje.

Da, šteta što nema više takvih serijica.

Pronađoh par Telemundovih sa malo epizoda, ali radnja...meeeh  Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 245301646

Ništa, prvo ću malo odmoriti kada završim Kandidatkinju, pa ću krenuti sa MDN, a posle ako ne nađem ništa "kratko i slatko" odabraću CET.

A ne znam ni koju seriju da gledam posle BB-a i treće sezone The Crown  Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2729517241

Aha, znam zapravo! Repriziraću prokleti GoT do 8x02 epizode koja je za mene poslednja  Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 3687740950

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Wed Dec 11, 2019 11:44 pm
Pronađoh par Telemundovih sa malo epizoda, ali radnja...meeeh


Koje?

Aha, znam zapravo! Repriziraću prokleti GoT do 8x02 epizode koja je za mene poslednja

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2315767614 Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2315767614 Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2315767614

Tako bih se i ja obradovala kad odlučim da repriziram neku voljenu seriju. Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2355236270 Koliko sam samo mogla serija pogledati dok sam reprizirala Internat i PB. Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 3388038715  Ali nije mi žao. S tim što sada ide jedna duža pauza. A PB definitivno bez zadnje sezone. Za mene je zadnja 4 i tačka!

PS Ako se odlučiš na CET, izbjegavaj njenu temu od 6 strane. Puno spoilera. Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 610785387

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Dec 12, 2019 4:15 pm
Ana wrote:Osim Mujeres de negro, koju telenovelu biste mi preporučili?

Uslovi su da ima što manji broj epizoda (max 70 po mogućnosti) i da nije klasična priča sa klasičnim stereotipnim likovima.

Nije mi važno da li je starija ili novija, ni iz koje produkcijske kuće "dolazi", ni iz koje države (prihvatam i tipa čileanske ili argentinske)...Samo da nema puno epizoda i da nije klasična sapunjara.

En tierras salvajes  Wink  (Divlja zemlja,2017) i ima ravno 70 epizoda,meni je odlična serija,zanimljiva i nije duga,i ima i poseban slućaj koji se ne viđa ćesto u telenovelama (a to je zabranjena veza udane žene sa svećenikom,nije to glavna tema serije,ali je zanimljivo,glavna tema serije je tri brata zaljubljena u istu ženu.Evo,to ti je moja preporuka,meni je serija odlična.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Thu Dec 12, 2019 9:35 pm
En tierras salvajes mi se baš i ne sviđa po sinopsisu.

Koje?

Imaju fazon biografske o nekim pevačima (poput Celia  od 80 i Nicky Jam od 13 epizoda).

Zatim No te puedes esconder od 10 epizoda. To je čini mi se mix svega i svačega, nešto kao drama/akcija/triler.

Pa ima El Baron isto od 10 epizoda (narko-serija).

Onda Jugar con fuego takođe 10 epizoda, to je drama valjda.

El Recluso od 13 epizoda...zatvorski triler/akcija...

Jedino bih uzela u razmatranje Preso No. 1 (politički triler od 44 epizode) i Milagros de Navidad (ima 20 epizoda; u pitanju je antologijska drama gde je svaka epizoda priča za sebe, radi se o životima i problemima Latino migranata u Americi za vreme Božića).

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Fri Dec 13, 2019 12:54 am
En tierras salvajes nikako. Serija je preočajna. Ja sam od nje očekivao dosta jer su priču napisali ovi iz Bambua (Gran hotel, Velvet...). Medjutim sve se završilo na ok sinopsisu, realizacija je očajna. Ideja serije je da je glavna udata za jednog brata a istovremeno zavodi i druga dva. I sve bi to bilo ok da od glavne nisu želeli da naprave sveticu. Na kraju je sve to ispalo previše naivno, bezveze i pre svega dosadno. Šta da ti kažem kada u seirji postoji scena gde glavna saznaje da je muž vara i pravi takvu dramu i ako ga je malo pre toga prevarila sa rodjenim bratom u istoj kući. I na sve to muž napišta kuću a ona ostaje da živi u njegovoj porodičnoj kući sa svekrom i svekrvom sa kojom se od prve epizode ne slaže. Mislim da ti takva debilana dovoljno govori o kvalitetu priče, likova i svemu ostalom.

Zatim No te puedes esconder od 10 epizoda. To je čini mi se mix svega i svačega, nešto kao drama/akcija/triler.

Pa ima El Baron isto od 10 epizoda (narko-serija).

Onda Jugar con fuego takođe 10 epizoda, to je drama valjda.

El Recluso od 13 epizoda...zatvorski triler/akcija...

Jedino bih uzela u razmatranje Preso No. 1 (politički triler od 44 epizode) i Milagros de Navidad (ima 20 epizoda; u pitanju je antologijska drama gde je svaka epizoda priča za sebe, radi se o životima i problemima Latino migranata u Americi za vreme Božića).


Sve sam ja to skoro gledao. "No te puedes escnoder" je dobra. Nedavno sam je odgledao i meni se svidela.

Baron ima više od 10 epizoda. Ne znam koliko ali je duža. Nešto je skraćena na Telemundu ako se dobro sećam. Nju nisam gledao tako da ti ne mogu ništa reći.

Jugar con fuego je dosadna. Dobra priča ali za film. Za 10 epizoda nema materijala i meni a rekao bih na osnovu komentara i većini je bila dosadna. Dobra produkcija, dobra gluma ali dosadno.

El recluso je onako. Može da se gleda ali ništa posebmo.

Za Preso ne znam šta bih ti rekao. U osnovi dobra i zanimljiva priča. Ali meni opet nekako dosadnjikava. I oni su kombinovali konstantno sadašnjost i prošlost i mene je taj deo iz prošlosti baš smarao.

Isto važi i za "Caer en tentacion". Kad se pročita sinopsis odlično. Prvih nekoliko epizoda super ali onda kreće smor. Isto nema materijala za toliko epizoda.

Sad šta bih ti preporučio ne znam ni sam. Nije bilo mnogo dobrih serija poslednjih godina. Eto "Mujeres de negro" su meni bile super. Kratka, zanimljiva, sa dobrim likovima. Šta je još bilo dobro. Meni je bila dobra "Quiero amarte". Onda "EL color de la pasion", Rebeca Murillo jedna od najboljih villana ikada, ona sa podlogom što bi se reklo. "Yo no cre o en los hombres", prvih 40 epizoda smorčina ali zato posle toga takav cirkus sa takvim negativcima da je ono bio konstantan haos u svakoj epizodi. Ja prosto ne znam da li je u jednoj telenoveli bilo toliko dobrih, opaljenih i smešnih negativaca na jednom mestu. Ako rešiš nju, izvrtiš prvih 40 epizoda jer se gotovo ništa pametno ni bitno nije desilo a onda sedneš i uživaš u svakoj sekundi. "La doble vida de Estela Carillo" je bila dobra. Onda "Lichita", ista priča kao i sa YNCELH, početak slab posle super. Tu je Maite zaista zablistala, imala je jako kompleksan lik, od mučenice i komedije sa početka na kraju priče je stigla do može se reći negativke. Ali ti ne želiš te kalsične telenovele ako sam shvatio. Što se telemunda tiče, možeš da pokušaš sa "La quierda del Centauro", odlična prva sezona zaista vredna gledanja, druga već nije. Ne znam šta bih ti još preporučio. Eto to su meni da kažeš serije vredne gledanja u poslednjih nekoliko godina.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Fri Dec 13, 2019 10:20 pm
Neke od ovih koje si pomenuo sam gledala (ECDLP i Lichitu). Obe su jake na svom polju. Prva je sjajna porodična drama sa dobro napisanim likovima (akcenat na Rebecu i Noru), a druga je komedija, međutim...

Generalno ne volim meksički humor i izbegavam ga, ali mi se AMQL dopala jer mislim da su kroz metafore provučeni određeni psihološki i društveni problemi. Bukvalno sam neka ponašanja i stavove prepoznala u stvarnom životu, samo što su u seriji prezentovani karikiranjem i preterivanjem.

Plus mi se svidelo što je Lichitina transformacija išla laganim tokom. Nije preko noći izgradila samopouzdanje i stekla sigurnost.

Jedino mi se Lichitin kraj nije dopao; ni na privatnom, ni na poslovnom planu. I Roberto mi je kao lik vremenom postao...suvišan  Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 245301646

Eto "Mujeres de negro" su meni bile super. Kratka, zanimljiva, sa dobrim likovima.

Odlično  Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 2355236270

Što se telemunda tiče, možeš da pokušaš sa "La quierda del Centauro", odlična prva sezona zaista vredna gledanja, druga već nije.

Dobro si me podsetio na Centaurovu. Još ranije sam htela da pogledam prvu sezonu koja ima čini mi se 51 epizodu, ali sam počela da gledam nešto drugo i zaboravila sam na nju. Ali da, uzimam je u obzir.

Onda ću verovatno ovako...

Završim Candidatu - "Milagros de Navidad" (ide uz prazničnu atmosferu) - "Mujeres de negro" - "Preso No. 1"...

Zatim, "La querida del Centauro" (prva sezona) ili "Caer en tentacion"...Odnosno, verovatno ću ih obe gledati, samo ne znam koju ću prvo  Very Happy

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Sun Dec 15, 2019 1:59 pm
Od navedenog od Telemunda bih eventualno uzela No te puedes esconder i Preso No 1.

Isto važi i za "Caer en tentacion". Kad se pročita sinopsis odlično. Prvih nekoliko epizoda super ali onda kreće smor. Isto nema materijala za toliko epizoda.

Kako se ukusi razlikuju. Laughing Slažem se da je mogla i sa manje epizoda, ali ja uopšte tu sporost nisam primjećivala. Baš sam uživala u likovima i pričama. Sviđa mi se kako radi Giselle, i zato i hoću da krenem sa YNCELH. Samo ne zvuči ohrabrujuće smor od 40 epizoda. Laughing Adriana mi je Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 3331851625 , i baš je dobar par sa Sotoom, a i priča mi djeluje interesantno.

Miloše, što kažeš na Corazon que miente?

ECDLP sam gledala. Odlična je i žao mi je što je prošla nekako nezapaženo. Rebeca i Nora su mi genijalne. Lichitu sam malo gledala, i svidjela bi mi se da nije pravljena kao komedija, i da nije toliko iskarikirana. Maite je bila dobra, u drugoj etapi je i odlično izgedala. Ipak nisam tip za komedije, pogotovo ne u telenovelama, a i ne volim  meksički humor. Što se humora tiče, Mućke su mi bile i ostale neprevaziđene.

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Sun Dec 15, 2019 2:31 pm
Što se humora tiče, Mućke su mi bile i ostale neprevaziđene.

Dobro, Britanci su generalno neprevaziđeni kada je humor u pitanju. Koliko u serijama, toliko i u filmovima.

Njihove krimi-gangsta-komedije iz 90tih i početka 2000tih su isto sjajne Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 1543461474

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Sun Dec 15, 2019 6:52 pm
Britanci generalno dobro rade, malo kad je zakazao kvalitet. Npr. neuporedivo je kad oni i Amerikanci ekranizuju neko književno dijelo.

  "La doble vida de Estela Carillo" je bila dobra.      

E da, ovaj sinopsis mi je privlačan, a bio je i tada kada je trebala da krene. Ali odbio me je prvo Zepeda, a onda slike. Kad sam vidjela outfite, pogotovo Africe i Carrere, stekla sam utisak da će biti riječ o nekoj seljaniji u kojoj ćemo otprilike slušati narodnu muziku. Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 1543461474 E još kad sam čula Carrerin akcenat... Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 245301646  A priča mi je stvarno privlačna.

____________
Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Sun Dec 15, 2019 7:01 pm
Neke od ovih koje si pomenuo sam gledala (ECDLP i Lichitu). Obe su jake na svom polju. Prva je sjajna porodična drama sa dobro napisanim likovima (akcenat na Rebecu i Noru), a druga je komedija, međutim...

Generalno ne volim meksički humor i izbegavam ga, ali mi se AMQL dopala jer mislim da su kroz metafore provučeni određeni psihološki i društveni problemi. Bukvalno sam neka ponašanja i stavove prepoznala u stvarnom životu, samo što su u seriji prezentovani karikiranjem i preterivanjem.

Meni je ECDLP bila sjajna. Složio bih se da su Rebeca i Nora ukrale šou. One su toliko dobro napisani likovi. Obe kao negativke a zapravo najveće žrtve u celoj priči.

Što se Lichite tiče. Meni je bila dobra ako zanemarimo prvih 40 epizoda kada je bila dosadnjikava. Ali da, složio bih se da je šteta što su takvu priču obradili kroz komediju. Svi llikovi su mogli biti "normalni" a ne iskarikirani Lichita je sjajno napisan lik, kroz seriju je doživela ogromnu transformaciju. Postepeno se pretvarala u ono što je psotala na kraju, čak je u jendom trenutku i skrneula sa pravog puta i bila jako blizu toga da psotane negativka, taj deo mi se posebno svideo. I meni je Maite zaista iznela sjajno. I meni je kraj bio bezveze. Odrekla se svega za šta se borila. I da, Roberto je u toj priči bio sve samo ne glavni muški lik. Uopšte nisam imao utisak da su par. Čak su mi Maite i Santamarina imali bolju hemiju u onom delu kad se ona petljala oko njega kako bi napredovala.

Miloše, što kažeš na Corazon que miente?

E i ona je bila dobra. Thelma Madrigal je izgrmela u toj seriji. Klasična Blanco-Pena priča, sa njihovim sjajnim glavnim junakinjama koje ne daju na sebe i šamaraju sve redom.  Very Happy  Very Happy  Very Happy  

Kristina, isplati se pregrmeti prvih 40 epizoda YNCELH. Kažem ti, samo izvrtiš to jer tu zaista nije bilo nekih prevelikih dešavanja, čisto da budeš u toku sa pričom i likovima. Posle je toliko dobra da nemam reči. Ali nemoj očekivati da je to ona Giselle poput Candidate i CET. Ovde su ipak pokušali da joj uvale klasičnu sapunajru, kakva i jeste bila u početku. Medjutim, tu se već vidi koliko je Giselle pametna žena. Kako je reč o prvoj samostalnoj seriji, nakon što su joj odbili par projekata, ona je prihvatila da radi ovo. A onda je u početku manje više pratila original, da bi kažem ti od te 40 epizode napravila takav zaokret u priči, gde je počela da ubacuje savremene teme (npr zabranili su joj malo pre tpoga da radi priču o surogat majci, ona inteligentno provuče tu priču ovde kroz jednu sporednu), serija se bukvalno pretvorila u takav sofisticirani cirkus. Ja ne znam dal je negde bilo toliko dobrih negativaca na jednom mestu. Azela i njena Josefa su nerealne, prosto da ne poveruješ šta su napravili od te njene priče, koliko su je puta obrnuli tokom serije da bi došli do sjajnog raspleta. Bianchi isto sjajna. Medina takode. Sa njima Barreto i Sophie. Sve preporuke za tu seriju.

Što se Estele tiče. Zaista izgledaju kao cirkus ali ide uz priču jer je u centru zbivanja diskografska kuća te njihove regionalne muzike. Ali sama priča je jako dobra. Meni su bili super.
Sponsored content

Preporuči telenovelu/seriju - Page 3 Empty Re: Preporuči telenovelu/seriju

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum