Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Jun 21, 2018 10:32 pm
Samo da se javim da sam pročitala, al mi mrsko komentarisati duže jer nisam pri računaru do ponedjeljka. A još mi se telefon pokvario tako da sam privremeno, dok ne stigne novi, na jednom s malim ekranom koji me izluđuje kad kucam!
Za sad ću napisati da sam izgleda bila u pravu da silovatelj i ubica nisu ista osoba. :-)
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Jun 22, 2018 11:15 pm
4. epizoda

-Hoću da mi odmah zaznaš sve o toj Seleste Falkon!
-Već imam sve informacije.
-Onda znaš šta ti je činiti. Idi po nju. I povedi pojačanje.


Dafne je krenula da izadje iz kancelarije ali se onda zaustavila i rekla:

-E da. Zamalo da zaboravim. Javila se majka Ines Akoste. Trenutno nije u zemlji ali sutra stiže. Rekla je da će omah doći kod nas.
-U redu.


Edgar, Euhenija i Bruno su u kolima.

-Priznao mi je da je silovao.
-Molim?- rekla je Euhenija
-Ali tvrdi da je on nije ubio.
-Jesi li siguran u to?- rekao je Bruno
-Poprilično. Prevelika je on kukavica da bi uradio tako nešto.
-Šta ćemo sad da radimo?- rekla je Euhenija
-Analize će sigurno potvrditi da je on silovao. Tako da će ga sigrno goniti za taj prekršaj.- rekao je Bruno
-Jel postoji neki način da to izbegnemo?- upitao je Edgar
-Legalan ne postoji.
-A nelegalan?- upitala je Euhenija
-Morao bih da se raspitam o ovom Armandu Toresu. Nisam baš upoznat sa njegovim radom.
-Bruno, valjda si do sada naučio da svako ima svoju cenu. A u ovoj situaciji ja ne pitam koliko košta.


Seleste i David su bili kod kuće. Seleste je sebi sipala visku.

-Mislim da ne bi trebalo da mešaš alkohol sa lekom za smirenje.
-Neće mi ništa biti od jedne čaše.
-Seleste, mislim da...
-Opusti se. Sve će biti u redu.
-Ok. Nisam siguran koliko je bila pametna ideja da Seleste spomene tvoju knjigu. Trebalo je da me prvo konsultuješ pre nego što si joj dala dozvoli da to učini.
-To je moja knjiga. Ja odlučujem šta ću da radim sa njom.
-Jel tako? Mislio sam da smo zajedno u svemu ovome?
-Izvini. Nisam tako mislila. Ne znam što si se toliko uzrujao? Mi nemamo veze sa tim ubistvom. Jesi video da je policija uhapsila kandidatovog sina. Ko će pored tako krupnih zverki da se bavi sa nama.
-Da, ali...
-Shvati jednu stvar. Ovo je prva a verovatno i poslednja prilika da se čuje za moju knjigu. Žao mi je te žene. Ali ja ću biti srećna ako mi njena smrt pomogne da se čuje za moju knjigu, da ljudi počnu da je kupuju i čitaju.


U tom trenutku se začulo zvono. David je otvorio. To su bili Dafne i Haime.


-Dobar dan. Izvolite.- rekao je David
-Mi smo iz policije. – rekao je Haime


Seleste se odjednom unervozila. David se okrenuo i pogledao u nju.

-Kako možemo da vam pomognemo? – upitao je David
-Noćas je ubijena nekadašnja manekenka Ines Akosta.- rekla je Dafne
-Da, video sam u vestima ali nisam preterano obraćao pažnju. A kakve mi veze imamo sa tim?
-Ne znam da li ste upućeni sa tim kakvu je poruku ostavio ubica. – rekla je Dafne
-Ne. Nisam upućen.
-Na zidu sobe u kojoj je ubijena krvlju je napisano „Obeležena: Žena lakog morala“. To je naziv vaše knjige zar ne? – rekla je obraćajući se Seleste


Seleste se trgnula i prišla vratima.

-Vi ste Seleste Falkon, zar ne?
-Da, ja sam.
-Jel to naziv vaše knjige?- upitao je Haime
-Da, jeste. Ali i dalje ne vidim kakve veze ubistvo te žene ima sa nama.
-To ćete morati nam objasnite u policijskoj stanici. – rekla je Dafne
-U policijskoj stanici? Ali zbog čega? – rekla je Seleste
-Mi nismo poznavali tu ženu. -  rekao je David
-Ako ste nedužni nemate razlog za brigu. Samo podjite sa nama na informativni razgovor. Niko vas ne optužje ni za šta. Za sada. – rekao je Haime
-Naravno da ćemo da podjem sa vama. Nemamo čega da se plašimo. – rekao je David


Telma je u dnevnoj sobi. Priča sa nekim telefonom.

-Kako da ne budem nervozna? Šta ako neko sazna da smo juče bili u tom hotelu? Šta ako neko sazna da smo se raspitivali o Ines?

Nervozno je šetala u krug.

-U redu. Smiriću se. Možda si u pravu. Čim policija do sada nije ništa saznala o nama verovatno neće ni saznati.

U tom trenutku se čulo zvono.

-Moram da prekinem. Neko zvoni.


Nakon što je prekinula vezu otvorila je vrata. To je bio Horhe.

-Tata mi je javio šta se desilo. Rekao mi je da tetka I on idu u policijsku stanicu a ja da ih sačekam ovde.
-Još uvek se nisu vratili.
-Znaš li ti šta se dešava? Kakve veze Pablo ima sa Ines?
-Nemam pojma. Uopšte nisam u toku.
-Sigurno? Telma, ovde se radi o ozbiljnoj stvari… Ako nešto znaš…
-Rekla sam ti da ne znam ništa!


Seleste je u sali za ispitivanje. Nervozno gleda oko sebe. Trlja ruke. Ulazi Armando koji govori:

-Dobar dan. Ja sam detektiv Armando Tores. Vi ste Seleste Falkon?
-Da, ja sam.


Otvara fasciklu I govori:


-Da vidim šta to imamo ovde. Seleste Falkon. 33 godine. Po struci književnica. Književnica za koju niko nikada nije čuo.


Ona ga je besno pogledala. A onda je on ubrzo dodao:


-Sve do danas. Danas svi mediji bruje o vama.
-Ozbiljno? Nisam znala.
-Gospodjo Falkon, da li ste poznavali Ines Akostu?
-Ja…


Seleste se vratila mislima neko vreme unazad:

“Seleste se raaspravlja na ulici sa nekim čovekom. Ima ispod desnog oka veliku modricu.

-Enrike, molim te. Ne želim da se mešaš u moj odnos sa Davidom. Ja ću sama rešiti sve probleme sa njim!
-Ne! Neću dozvoliti da se ovo ponovi! Zar si zaboravila šta se desilo prošli put kada te je pretukao?! Zar si zaboravila kakve je posledice to imalo?!
-Nisam… Naravno da nisam zaboravila ali…
-I dalje ne mogu da verujem da si mu tada oprostila.
-Oprostila sam mu zato što ga volim.

U tom trenutku je iz kola koja su bila parkirana nedaleko od njih izašla Ines koja je rekla:

-Enrike! Dokle misliš da te čekam?!
-Odmah dolazim. Tu sam za minut.

Ines se nevoljno vratila u kola. Seleste je gledala u njenom pravcu a potom rekla:

-Čekaj, zar ono nije…?
-Nemam vremena sada da ti objašnjavam. Moram da idem ali razgovaraćemo kasnije o svemu.
-U redu. Samo te molim da ne uradiš ništa Davidu. Obećaj mi.
-Ok. Obećavam ti.”


U sadašnjost je vraća Armando koji govori:

-Gospodjo Falkon! Da li me čujete?! Odgovorite na pitanje!
-Da, čujem vas… Samo sam… Koje pitanje?
-Da li ste poznavali Ines Akostu?
-Ne. Naravno da je nisam poznavala…


Seleste je vidno nervozna. Neprestano se vrpolji po stolici.


-Ustvari… Pre mnogo godina sam radila za jedan časopis. Tada sam napisala neki članak o njoj. Ali to je sve. Samo sam radila svoj posao. Nisam je poznavala lično.
-Zar ne mislite da je prevelika slučajnost to što je ubica na zidu ispisao baš naziv vaše knjige?
-Zaista ne znam zbog čega je to uradio. Možda zbog same radnje mog romana. Ne znam da li ste ga pročitali ali…
-Ne, nisam pročitao. Kao što niko drugi nije pročitao vašu knjigu. Ako se ne varam vaša knjga je doživela toliki neuspeh da je povučena iz prodaje.


Seleste je bila na ivici suza. U njoj su se istovremeno akumulirali tuga I bes.


-Zbog čega tako razgovarate sa mnom? Sa kojim pravom…?
-Znate, dok su moje kolege išle po vas malo sam istražio vašu biografiju. Godinama ste honorarno radili za razne časopise. Sve dok niste našli stalni posao u jednim novinama. Tu ste se zadržali neke dve godine. A onda ste pre nešto više od godinu dana dali otkaz. Potom ste podigli kredit I stavili kuću pod hipoteku. Zbog čega ste to uradili?
-To vas se ne tiče! To je moja privatna stvar!
-Jel ste taj novac uložili u izdavanje vašeg romana prvenca?
-Ne želim da vam odovaram na takva pitanja! Kakve to veze ima sa Ines?!
-Čekaj da pokušam da razumem šta se desilo. Mlada spisateljica odlučuje da napiše svoju prvu knjigu. Kako bi imala dovoljno vremena za taj poduhvata daje otkaz. Potom ulaže sve što ima u izdavanje svoje prve knjige. Medjutim, knjiga doživljava ogroman neuspeh zbog čega biva povučena iz prodaje. To mladu spisateljicu, odnosno vas gura u ogromne dugove. Očajni ste zbog svega što vam se dešava. U trenutku očaja odlučujete da ubijete Ines, ostavite poruku na zidu I na taj način ispromovišete sebe I svoju knjigu. Jesam li u pravu?!


Nakon što je ovo rekao tresnuo je šakom o sto. Ona se trese. Počinje da plače.

Kraj 4. Epizode

Fabian Rios – Enrike
-???
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Jun 26, 2018 10:34 am
Sad me najviše zanima nešto više o Inesinoj prošlosti, zašto je morala da ostavi Horhea, zašto nisu smjeli da budu zajedno? Da nisu rod ili je ona bila zazueta? Question

I nije mi jasno kako Ines nije znala ko je Pablo? Ako je bila vjerena za Horhea, logično je bilo da poznaje ostatak porodice. Sigurna sam da ima nek objašenjenje.
Pabla mi uošte nije žao iako je vjerovatno nevin po pitanju ubistva. Koliko god da ga je Ines izazvala, uvrijedila, on nema opravdanja. Ne je ne. A, i budala bi uvidjela da ono što je rekla (vjerovatno) nije mislila, nego je to rekla da bi odbila Pabla od sebe.
Hoće li biti nešto više riječi o Pauli i njenom pokojnom mužu?  Za sada mi ona djeluje kao nebitna ličnost  koja samo ljubomoriše. Very Happy  A čini se da ima i razloga jer bih rekla da je Horheu i dalje bilo jako stalo do Ines.

David je ličnost koja me je razočarala, prvo kada odobrava da se Seleste kljuka lijekovima, ( a na alkohol + lijek pomirljivo kaže "Ok") ono u fazonu "Neka pije, samo da bude mirna i ne histeriše, i ne smara me" Naravno to se ne spominje u tekstu, ali sam stekla takav utisak. Drugo, tukao je ženu? To je zaista neočekivano jer sam mislila da je on možda jedizna zdrava ličnost u priči.
Seleste jeste bolesnija nego što sam mislila. Sa zadovoljstvom dozovljava Adeli da objavi podatke o njenoj knjizi. Pa da je pametna bila bi sretna što je knjiga neuspjeh naravno pod uslovom da ona zaista nije ubica! Još uvijek nemamo njen alibi za tu noć. Mada naravno tu će uvijek njen muž potvrditi da je cijelu noć spavala. Very Happy

I još jedna zanimljiva tajna -  kakve veze ima Telma sa Ines. s kim li je išla da se raspituje? To je vjerovatno bilo u toku dana, ili u toku onih 35 minuta koliko fali snimka (ali malo je vjerovatno da bi išli preko noći). A opet malo je vjerovatno da se neko iz hotel ne bi sjetio da se neko raspitivao za ubijenu dan prije ubistva.
Inače, rekla bih da  ko god je ubica ima saučesnika koji je izbrisao snimke. To prosto mora biti neko ko ima veze sa hotelom odnosno njihovim  IT sektorom.
Euhenija mi djeluje kao smor-tetka, koja nema svoj život pa joj je jedina zanimacija brat i njegov život. Djeluje mi da je više zanima to nego vlastita ćerka. Nije se pretjerano brinula kad joj je pozlilo.
Edgara nisam komentarisala. Tipičan antipatičan političar koji više misli o karijeri i svom ugledu nego o porodici. Nema se puno reći.
I koja je fora sa Vanesom? Jesu li ona i Edgar u braku, zašto nije pristuna?
I na kraju imamo misterizonu ličnost Enrikeka koji povezuje Seleste i Ines. Slijedi najzanimljiviji dio. Very Happy
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Jun 26, 2018 10:45 pm
Sad me najviše zanima nešto više o Inesinoj prošlosti, zašto je morala da ostavi Horhea, zašto nisu smjeli da budu zajedno? Da nisu rod ili je ona bila zazueta?

Naravno da ima neka priča u pozadini.

I nije mi jasno kako Ines nije znala ko je Pablo? Ako je bila vjerena za Horhea, logično je bilo da poznaje ostatak porodice. Sigurna sam da ima nek objašenjenje.

Postoji objašnjenje. Biće reči o tome.

Hoće li biti nešto više riječi o Pauli i njenom pokojnom mužu? Za sada mi ona djeluje kao nebitna ličnost koja samo ljubomoriše. Very Happy A čini se da ima i razloga jer bih rekla da je Horheu i dalje bilo jako stalo do Ines.

Nema nebitnih likova. Very Happy Naravno da njen muž nije ubačen tek tako.

David je ličnost koja me je razočarala, prvo kada odobrava da se Seleste kljuka lijekovima, ( a na alkohol + lijek pomirljivo kaže "Ok") ono u fazonu "Neka pije, samo da bude mirna i ne histeriše, i ne smara me" Naravno to se ne spominje u tekstu, ali sam stekla takav utisak. Drugo, tukao je ženu? To je zaista neočekivano jer sam mislila da je on možda jedizna zdrava ličnost u priči.

Samo ću ti reći da sam se slatko nasmejao kada si nakon prve epizode Davida izdvojila kao najnormalnijeg lika. Mada, kad malo razmislim uprkos vemu možda čak i jeste. Hahahhaha... Very Happy Very Happy Very Happy

Seleste jeste bolesnija nego što sam mislila. Sa zadovoljstvom dozovljava Adeli da objavi podatke o njenoj knjizi. Pa da je pametna bila bi sretna što je knjiga neuspjeh naravno pod uslovom da ona zaista nije ubica! Još uvijek nemamo njen alibi za tu noć. Mada naravno tu će uvijek njen muž potvrditi da je cijelu noć spavala.

Meni je Seleste genijalna. Mislim da od Eliasa iz "Dva lica" nisam pisao ovakav lik. Što više pišem sve više volim taj lik. Bolesno je simpatična. To su likovi koje ja volim da pišem. O alibiju nešto više već u sledećoj epizodi.

Telma je isto priča za sebe. Biće objašnjeno uskoro sa kim i zbog čega se raspitivala o Ines.

Što se Euhenije tiče. Ne, definitivno nije samo smor tetka. Very Happy

Edgara nisam komentarisala. Tipičan antipatičan političar koji više misli o karijeri i svom ugledu nego o porodici. Nema se puno reći.
I koja je fora sa Vanesom? Jesu li ona i Edgar u braku, zašto nije pristuna?

Slažem se za opis Edgara.

A Vanesa. Doći će uskoro u velikom stilu. Samo ću ti to reći. Very Happy A da, u braku su. Barem na papiru. A nije tu jer je prosto na odmoru. Možda nisi baš ispratila ali i dalje smo na prvom danu. Sve što se do sada desilo se tokom jednog dana.

Uskoro ćete saznati i ko je Enrike. Al kao što si već videla, da on je taj koji je naizgled jedina veza izmedju njih dve.



avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Jun 27, 2018 2:05 am
5. epizoda

-Vi ste ludi! Kako možete da pomislite da bih ubila nekoga da bih promovisala sebe I svoju knjigu?!- rekla je kroz suze
-Ima nas raznih na ovom svetu. Niste ni svesni čega sam se sve nagledao tokom svoje karijere.
-Ja nisam ubica. Kakve ja veze imam sa tim što je neko kupio, pročitao moju knjigu a potom oponašao neke dogadjaje iz nje?!


Horhe I Telma su kod kuće. Stižu Edgar I Euhenija.

-Šta se desilo? Ništa mi nije jasno. Zbog čega je Pablo optužen za Inesino ubisto? Kakve on veze ima sa njom?- upitao je Horhe
-Razgovaraćemo u radnoj sobi. Podji zamnom. – rekao je Edgar
-Kao I uvek u ovoj porodici se sve krije od mene.- rekla je Telma
-Telma! Nije momenat za tvoje gluposti!- prekorila je Euhenija


Seleste I Armando su bili u sali za ispitivanje.


-Jel ste se malo smirili?
-Da. Hvala za vodu.
-Nema na čemu. Možemo li sada da nastavimo sa saslušanjem?
-Naravno. Ja nemam šta da krijem. Pitajte me šta god želite. Samo nemojte ponovo da me nipodaštavate I vredjate.
-Izvinite. Nije mi to bila namera. Da nastavimo. Možete li da mi kažete gde ste bili prošle noći izmedju 1 i 2 časa?
-Kod kuće.
-Može li neko to da potvrdi?
-Naravno. David. Moj suprug.


U isto vreme Dafne je ispitivala Davida.

-Znači bili ste kod kuće u vreme kada je Ines ubijena?
-Da.
-Jel može to neko da potvrdi?
-Da. Seleste. Moja supruga.


Armando šeta oko Seleste. Ona je I dalje jako nervozna.


-To je sve što sam imao da vas pitam. Za sada.
-Znači mogu da idem?
-Naravno. Samo bih vas zamolio da u narednom periodu ne napuštate zemlju I da nam budete na raspolaganju ako bude bilo potrebe za tim.


Edgar I Horhe su bili u radnoj sobi.


-Ne mogu da verujem. Gde su se njih dvoje uopšte upoznali?
-Otkud ja znam. I ona je kriva koliko I on. Nije smela da dozvoli da se bilo šta desi izmedju njih dvoje. Kao prvo zbog toga što je dosta starija od njega. A kao drugo zbog toga što je on tvoj brat.
-Kao što ti je sam Pablo rekao ona njega nikada nije upoznala.  Pre nego što sam započeo vezu sa njom desilo se sve ono… Znaš I sam šta se desilo… Zbog toga si poslao Pabla u internat u Švajcarskoj… Ines nikada nije videla Pabla. A čak I da ga je videla na nekoj slici, on je u to vreme bio klinac. Dosta se promenio od tada.
-Ne znam zbog čega toliko braniš tu ženu!
-Ne branim je… Samo… Ni sam ne znam šta da kažem… U šoku sam…
-U ogromnom smo problemu. Ti rezultati će pokazati da je on silovatelj.
-Šta ćemo da radimo?
-Bruno trenutno istražuje karijeru glavnog detektiva na slučaju. Pokušaćemo da sredimo nešto preko veze.
-Tata, to nije rešenje.
-A šta je rešenje?! Da tvoj brat završi u zatvoru?!


Seleste I David su bili u kolima.


-Naravno da sam rekla da sam provela prošlu noć kod kuće sa tobom. Na taj način sam dala alibi tebi a I sebi.
-Isto smo razmišljali. Na kraju krajeva ništa nismo slagali. To je istina.
-Ne, to nije istina.


On je zbunjeno pogledao.


-Misliš da nisam primetila da si u jednom trenutku ustao iz kreveta, obukao se I otišao negde?
-Ja… Ja sam samo…
-Video si kada sam otišla da popijem lekove za spavanje. Ali nisi video da sam odustala od te ideje I da nisam to učinila. Mislio si da sam se komirala I da neću primetiti da si se išunjao I otišao negde.
-Seleste… Mogu da ti objasnim… Ja sam…
-Jesi li ti ubio Ines?!
-Molim?! Naravno da ne!
-Zbog čega si onda u pola noći ustao iz kreveta? Gde si otišao?
-Jedan moj prijatelj je imao problem… Pokvario mu se auto… Morao sam da idem da ga šlepam.
-I sada bih ja trebalo da poverujem u tu priču?
-Seleste, pobogu. Šta se dešava sa tobom? Kako uopšte možeš da pomisliš da sam ja ubica?!
-Kada si već bio u stanju da ubiješ naše dete zbog čega ne bi ubio tamo neku kurvu?


David je u tom trenutku naglo zakočio. Začula se škripa guma.

-I sama znaš da se kajem zbog toga. Nikada sebi to neću oprostiti. Ali sam mislio da si mi ti oprostila?
-Zbog čega bih ti ja oprostila nešto što ne možeš sam sebi da oprostiš? Čak I da sam ti oprostila nisam zaboravila. Nikada neću zaboraviti da si me krvnički tukao sve dok nisam izgubila bebu koju sam nosila u stomaku. Ubio si naše dete.


Oboje su na ivici suza.

-I sama znaš kako je došlo do toga. Nisam bio pri sebi.
-To što si bio drogiran ne opravdava tvoje postupke.
-Ne, naravno da ne opravdava ali…
-Bolje da se ne vraćamo na to. To je bilo davno I zaista se trudim da potisnem to duboko u sebi.
-I ja sam mislio sam da smo to prevazišli ali očigledno nismo. Ali svejedno to što se desilo ne znači da sam ubio tu ženu. Na kraju krajeva isto pitanje mogu ja tebi da postavm?
-Molim?!
-Ja noćas nisam bio kod kuće otrilike dva sata. Za to vreme si mogla da odeš I ubiješ tu ženu.
-Ne lupaj gluposti!
-Znači nije ti prijatno kada te neko optužuje da si ubica?!
-Ja nisam ubica. Ti jesi. U tome je razlika.


Edgar, Euhenija I Horhe su u radnoj sobi. Ona im pokazuje nešto na laptopu. U jednom trenutku se na ekranu pojavljuje Selestina slika.


-Mislim da je ova žena rešenje za sve naše probleme.- rekla je Euhenija
-Kako to misliš?- upitao je Edgar
-Pročitali ste vest. Ona je takodje jedna od osumnjičenih. Sada samo treba da sredimo da ona ispadne ubica.
-Tetka, ne možemo okriviti nekog nedužnog da bi spasli mog brata.
-A kako ti znaš da je ona nedužna?!- upitala ga je Euhenija
-A kako ti znaš da je kriva?!- upitao je Horhe
-To je sada krajnje nebitno. Sada je najvažnije da izvučemo Pabla iz zatvora. Ako je potrebno da ubistvo smestimo nedužnoj osobi uradićemo to.
-A šta ćemo sa silovanjem? Da nećemo I za to da optužimo tu ženu?- upitao je Horhe
-Jako duhovito sa tvoje strane. Taj problem sam već rešila.
-Molim?! Kako?!- upitao je Edgar
-Nebitno. Važno je da je problem rešen. Rezultati će biti negativni. Kao I uvek ja sam ta koja mora da rešava probleme ove porodice. Sada samo preostaje da napakujemo ubistvo toj Seleste.
-Kako ćemo to da uradimo?- upitao je Edgar
-Imam donekle plan u glavi. Samo mi je potrebna neka stvar koja je prpadala Ines. Horhe, možeš li ti da mi pomogneš oko toga?
-Ja? Odakle meni nešto njeno? Nisam je godinama video.
-Sigurno? Ja nemam takvu informaciju.
-Ne razumem. Šta hoćeš da kažeš?
-Hoću da kažem da te je moja prijateljica pre par meseci videla kako ulaziš u jednu zgradu sa njom.
-Šta?! Vidjao si se sa tom ženom?!- rekao je besno Edgar
-Ja… Nemam nameru da vam se pravdam… Moj život moja stvar.
-Ni ne tražim to od tebe. Da sam to želela zahtevala bih objašnjenje od tebe čim mi je drugarica prenela da vas je videla. Zaista me ne zanima tvoj seksualni život. Samo budi malo oprezniji kako Paula ne bi saznala da je varaš. Spomenula sam ovo u nadu da imaš nešto njeno što bi moglo da nam pomogne.
-Nemam ništa. A I da imam ne bih vam dao jer ne želim da učestvujem u ovoj ludosti.
-Ok. Nemoj da učestvuješ. Samo ćuti I ne govori ništa o ovome. Toliko valjda možeš da učiniš za svoju porodicu.


Armando I Dafne su u kancelariji.


-Naravno da će da naprave alibi jedno drugome. Mogli su unapred da se dogovore šta će reći. – rekla je Dafne
-Slažem se sa tobom. Ali nemamo ništa konkretno protiv njih dvoje.
-Kako ti se čini Seleste Falkon? Misliš li da je u stanju da ubije?
-Ne znam. Čudna je. Jako čudna. Sa jedne strane je hladnokrvna a sa druge poprilično ranjiva.


U tom trenutku ulazi Haime koji govori:

-Upravo dolazim iz hotela. Išao sam da se raspitam o tome ko je sinoć bio zadužen za video nadzor.
-I jesi li saznao nešto?- upitala je Dafne
-Čovek koji je sinoć radio zove se Leopoldo Korsega. Danas je trebalo da radi drugu smenu ali se nije pojavi na poslu. U hotelu su mi dali njegovu adresu, otišao sam do tamo ali niko mi nije otvorio vrata. Raspitivao sam se malo kod komšija. Jedna komšinica ga je videla kako je jutros ulazi u svoj stan. Posle toga ga niko više nije video. Došao sam po nalog da obijem vrata njegovo kuće.
-Imaš nalog. Odmah idi tamo I javi mi čim nešto saznaš!


Seleste I David ulaze u kuću. David besno baca ključeve na sto.


-I sad si kao ljut?
-Misliš da nemam razloga. Optužila si me da sam ubio tu ženu.
-I ti si mene. Na sve to misliš da sam glupa I da ne povezujem neke stavri. Možda u poslednje vreme pijem malo više alkohola I lekova za smirenje ali mozak mi I dalje savršeno radi.
-Ne razumem šta hoćeš da kažeš.
-Hoću da kažem da je prevelika slučajnost to što je Ines Akosta povezana sa porodicom Edgara Dunkana. A ti si pre izvesnog vremena radio kao njegov telohranitelj. Možda si je upozna tada i…
-Ti to mene opet optužuješ da sam je ja ubio?
-Davide, odgovori mi nešto. Jel me toliko voliš? Jel me voliš do te mere da si bio spreman da ubiješ tu ženu kako bi se čulo za mene I moju knjigu?
-Molim?!


Sve mu se više približavala. Šapnula mu je na uvo.

-Odgovri mi. Jesi li ti to uradio? Kunem se da će ostati izmedju nas dvoje.

Krenula je da ga poljubi ali je on u tom trenutku odgurnuo I rekao:


-Ti si bolesna! Mislim da podhitno treba da prestaneš da mešaš alkohol I lekove. Ja ne vidim drugo objašnjenje za tvoje ponašanje.


Pao je mrak. Euhenija je bila u svojoj sobi.  Neko kuca.

-Napred.

Ulazi Edgar.

-Imam nešto za tebe.
-Šta?


Vadi iz džepa novčanik I daje joj ga.

-Čiji je to novčanik?
-Otvori I pogledaj sama.


Ona ga otvara I nalazi unutra lična dokumenta Ines Akoste.

-Šta? Nemoj mi reći da si I ti…
-Pogreši čovek. Poslednji put kada smo se videli joj je ispao novčanik u mojim kolima.
-Ja sam u šoku. Šta ima ta žena kada je zaludela sve muškarce ove porodice?! Od najstarijeg od najmladjeg.


Kraj 5. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Jun 27, 2018 11:48 am
Povlačim riječ, mislim da mi za sada jedini Horhe djeluje koliko toliko normalan. Laughing Laughing Laughing Ali, za sve njih stavljam znak pitanja, jer su svi potencijalne ubice. Niko nije van sumnje.
Sad je jasno zašto Davidu odgovara da se Seleste kljuka lijekovima, da bi on neometnao išao u noćne izlete. Very Happy Ali, vidim da Seleste ne smeta pretjerano mogućnost da je on ubica čak se i oduševila ako je on to uradio zbog njene knjige. Zašto li je ona upšte ostala s njim nakon što je bio u stanju da digne ruku na nju, još trudnu? Inače, pitanje je koliko je ona uopšte podobna za ulogu majke.
Vidim da Euhenija nije smor-tetka, već zlo-tetka. Very Happy 'ladno je spremna da napakuje ubistvo nekome ko je potencijalno nevin. Iznenadila me je iskreno povezanost Edgara sa Ines, i Davida sa Edgarovom porodicom.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Jun 27, 2018 3:10 pm
Mislim da poenta ovakvih priča i jeste da se čitaoci iznenade. Ako sam uspeo u tome postigao sam svoj cilj.

Seleste i David su priča za sebe. Biće tu i nekih delova iz njihove prošlosti.

Što se Euhenije tiče. O njoj dosta toga tek sledi. Biće povezana sa jednm likom sa kojim ćemo otvoriti skroz neki novi svet i nove likove koji će možda sve odvesti u drugom pravcu.

Eto jedna mala najava. U sledećoj epizodi stiže Vanesa.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Jun 27, 2018 11:25 pm
6. epizoda

-Moram priznati da je dobra u krevetu.
-Fuj! Trebalo je da se uda za tvog sina!
-Ali se nije udala. I nisam ovde da se raspravljam sa tobom. Htela si nešto što je pripadalo Ines, dobila si. A sad mi reci šta planiraš da uradiš sa tim?
-Bolje da ne znaš. Kao I uvek prepusti sve meni. Za rešavanje problema ove porodice zadužena sam ja. Za razliku od vas muškaraca ja razmišljam gornjom glavom.


Paula je kod kuće.  Dolazi Horhe.

-Konačno si došao. Zvala sam te hiljadu puta. Zbog čega mi se nisi javljao?
-Izvini. Bio sam u haosu.
-Čula sam se sa mojim bratom. Bruno mi je rekao da su zadržali Pabla.
-Jesu.
-Ne misliš valjda da je on zaista ubio?
-Naravno da nije. Siguran sam da je u pitanju neka greška.
-Kakve je on uopšte imao veze sa tom ženom?
-Ne znam... Pablo je sinoć bio kod nje… Ni ja ne razumem…
-Kakva je ona drolja bila. Kako je mogla da bude I sa tvojim mladjim bratom.
-Paula, molim te… Nemoj da pričeš o nečemu što…
-Šta? Ne misliš valjda da je bio kod nje da bi gledali film?!
-Ne mogu da se raspravljam sa tobom. Preumoran sam. Idem da se istuširam I legnem da spavam.


Svanulo je. Armando je u svojoj kancelariji. Stoji ispred panoa na kome se nalaze slike osumnjčenih. Slika ispod koje piše Leopoldo Korsega je precrtana. Ulazi Dafne koja govori:

-Imam loše vesti. Stigli su rezultati.
-Nemoj mi reći da…
-Da. Negativni su.
-Do djavola! Bio sam ubedjen da će ispasti pozitivni!
-Iskreno. I ja isto.
-Ko je radio analize?!
-Leonora.
-Želim da razgovaram sa njom.
-Zbog čega? I sam znaš da je ona odlična u svom poslu.
-Svejedno. Želim da je pitam da li postoji minimalna šansa da je došlo do neke greške.
-U redu. Reći ću joj da dodje kod tebe u kancelariju.


Armando prilazi panou. Dafne ide za njim.

-Ovo se sve više komplikuje. Prvo smo sinoć našli obešenog Leopolda Korsegu u njegovom stanu. Njegova smrt donekle ide u prilog tome da je Pablo Dunkan nevin. Ma koliko se ubica trudio da predstavi Leopoldovu smrt kao samoubistvo siguran sam da je reč o ubistvu. Leopoldo je video nešto što nije smeo. Zbog toga je morao da umre.
-Autopsija je pokazala da je umro oko 12h. Pablo je tada već bio priveden, tako da on nije mogao da ga ubije.
-Izgleda da ćemo morati da oslobodimo Pabla.


Seleste priča sa nekim telefonom. Skače od sreće.

-Ne mogu da verujem! Zaista?! Sigurno se ne šalite sa mnom?! U redu. Čućemo se. Hvala što ste me obavestili.

U trenutku kada je prekinula vezu dolazi David koji govori:

-Sa kime si pričala?
-Zvali su me iz moje izdavačke kuće. Juče nakon Adeline emisije, ljudi su počeli da zovu izdavačku kuću I da se raspituju za moju knjigu. Oni su je juče popodne vratili u prodaju. I zamisli šta se desilo. Ceo tiraž je prodat u roku od sat vremena. Trenutno štampaju novi tiraž.
-Ok.
-To je sve što imaš da kažeš.
-A šta očekuješ da ti kažem? Nadam se da si svesna da je jedna žena morala da umre kako bi se to desilo.
-Svejedno. Ono što sam toliko želala. Ono o čemu sam sanjala. Ono o čemu sam maštala. Ono u šta sam sve uložila. Desilo se. Ne zanima me kako I zbog čega. Važno je da se desilo.


Veselo je skakutala po kući. David je gledao u čudu.

Vanesa je stigla na aerodrom. Vukla je sa sobom veliki crni kofer. Spuštala se niz pokretne stepenice. U jednom trenutku na drugom kraju ugledala je jednu ženu.


-Da li je to ona? Dolores! Dolores!

Uzalud je vikala. Bile su na prevelikoj udaljenosti jedna od druge. Krenula je da se gura niz stepenice. Udarala je svojim koferom ostale ljude koji su se bunili. Ali ona nije reagovala. Bila je fokusirana na tu ženu I išla je ka njoj. A onda je u jednom trenutku izgubila iz vida. Gledala je svuda oko sebe ali nigde je nije bilo.

-Gde je? Gde je nestala?


Seleste priča sa Adelom telefonom:

-Da, naravno da želm da gostujem u tvojoj emisiji. Odmah idem u šoping da kupim neku lepu hajinu. A onda I kod frizera. Ništa, vidimo se onda kasnije.

David je sedeo na krevetu I sve vreme je u neverici gledao:

-Seleste, šta se dešava sa tobom? Kako možeš da budeš toliko bezosećajna?
-Nisam bezosećajna. Žao mi je zbog smrti te žene. Ali drago mi je zbog mene. Ovo je ono što sam toliko želela. Svi su čuli za mene. Za moju knjigu. U ovo sam uložila sve pa I naš zajednički novac. I ti bi trebalo da se raduješ.
-Ne mogu da se radujem. Ništa od ovoga se ne bi desilo da ta žena nije ubijena. Onda, tvoje jučerašnje ponašanje. Zaista te ne prepoznajem.
-Znam da sam juče preterala. Ni sama se ne sećam baš najbolje svega. Mislim da je to posledica mešanja alkohola I lekova za smirenje. Obećavam ti da to više neću raditi.


Ona mu je prišla, zagrlila ga I rekla:

-Ne znam kako je uopšte moglo da mi padne na pamet da si je ti ubio. Izvini.
-U redu je. Svi smo juče bili pod prevelikim stresom.
-Ali čak I da jesi isplatiilo se.


On je odgurnuo I besno rekao:

-Seleste! Jesi li ti normalna?!

Ona je počela da se smeje:

-Šalila sa se. Ovo je stvarno bila šala. A sad hajde da me voziš u šoping. Moram da kupim neku haljinu za Adelinu emisiju.

Euhenija I Bruno su bili u kolima.


-Jesi li ti znao da se moj brat vidjao sa tom ženom?
-Euhenija, ja sam…
-Naravno da si znao. Kako ne bi znao kada ste najbolji prijatelji. A vi muškarci obožavate da se hvalite svojim seksualnim poduhvatima. Mogu samo da zamisli mog brata kako se hvali time što je svoju nesudjenu snajku odvukao u krevet. Fuj!
-Ja nisam takav. Ti to najbolje znaš. I da, znao sam. Ali shvati me. Nisam mogao da ti kažem.
-Nebitno. Makar od svega toga imamo neku korist. Ovaj novčanik.
-Jesi li sigurna da želiš to da uradiš?
-Naravno. To nam je jedini spas.


Neko vreme su se gledali a onda strasno poljubili. On je krenuo da joj zavlači ruku pod haljinu.

-A da odemo na brzinu do hotela?
-Ne! Zbog toga što si krio od mene da se moj brat vidja sa tom ženom, neko vreme ćeš ostati uskraćen za moje telo.
-Euhenija, ne radi mi to.
-Moraš biti kažnjen.


U tom trenutku je zazvonio Brunov mobilni telefon. Javio se.

-Da. Pa naravno. Rekao sam vam da je moj klijent nedužan. Odmah dolazim u policijsku stanicu!

Kada je prekinuo vezu Euhenija ga je upitala:

-Šta se desilo?
-Zvali su me iz policije. Stigli su rezultati. Negativni su.
-Naravno da su negativni.
-Jesi li ti imala neke veze sa tim.
-Imaš jednu šansu da pogodiš.
-Kako si to uspela?
-Nije važno. Važno je da su rezultati negativni. Sada je na tebi da izvučeš Pabla što pre iz zatvora. A onda ćemo svu krivicu prebaciti na policiju I tražićemo javno izvinjenje. Mada, ubedjena sam da Edgar nakon ovog skandala može da se pozdravi sa predsedničkom foteljom.


Armando I Leonora su bili u njegovoj kancelariji.

-Znači ne postoji ni najmanja šansa da je došlo do greške? Jesi li 100% sigurna?

Leonora se mislima vratila na jučerašnji dan.

“Leonora je u svojim kolima. Stiže joj poruka na viber. U poruci se nalazi slika njene dece koja se igraju u dvorištu vrtića. A ispod slike se nalazio sledeći tekst: “Ako ne želiš da se nešto loše desi tvojoj deci bolje bi ti bilo da rezultati Pabla Dunkana budu negativni. I ne pravi neke gluposti jer držimo ih na nišanu.” Oblio je hladan znoj kada je pročitala poruku.”

U sadašnjost je vratio Armando koji je rekao:

-Leonora! Čuješ li me?!
-Da, da… Čujem te… Ne, ne postoji nikakva šansa da je došlo do greške.


Seleste je gostovala u Adelinoj emisiji.

-Do juče verovatno većina vas nije znala ko je ona. Ali danas je gotovo nemoguće izaći na ulicu a ne čuti njeno ime. Zbog toga je ona naša današnja gošća. Specijalno za vas moji dragi gledaoci, danas je sa nama Seleste Falkon. Dobar dan Seleste.
-Dobar dan.
-Odakle da počnem.  Za početak da vas pitam kako se osećate zbog svega što se desilo?
-Jao ne znam šta da vam kažem. Totalno sam zbunjena. Jako sam uzbudjena. Sve se desilo odjednom. I dalje saam u šoku.
-Mislim da bi najbolje bilo da prvo upoznamo gledaoce malo sa vasim likom I delom. Završili ste
žurnalistiku, zar ne?
-Da. U roku. Sa prosekom 10. Bila sam student generacije.
-Sjajno. Zaista sjajno. A onda ste godinama radili za raznorazne časopise I novine.
-Da. Uglavnom honorarno.
-Sve dok niste odlučili da napišete svoju prvu knjigu.
-Tačno.
-Medjutim, nije sve bilo onako kako ste planirali. Knjiga je prošla dosta nezapaženo kod čitalaca, nakon čega je povučena iz prodaje.
-Nažalost.
-Šta mislite zbog čega se to desilo?
-Ne znam šta da vam kažem. To je najveći problem mladih autora koji nemaju nikoga iza sebe da ih podrži. Napišu knjigu, ulože dosta novčanih sredstava kako bi je izdali a onda ista ta knjiga završi na nekoj zabačenoj polici u knjižari.
-Hoćete da kažete da za svoj neuspeh krivite izdavačku kuću?
-Ne, nisam to htela da kažem. Naravno da će izdavačke kuće u prvi plan staviti već proslavljene autore. To je donekle I logično, zar ne? Ali ja ipak smatram da se treba pružiti šansa I novim autorima.
-Naravno. Apsolutno se slažem sa vama. Kako ste vi podneli taj neuspeh?
-Ne znam šta da vam kažem. Mislim da niko ne voli da gubi. Nije mi bilo lako. Ali imala sam kraj sebe svog supruga koji mi je pomogao da prevazidjem sve to.
-Ponekad je u životu najvažnije imati podršku voljenih ljudi.
-Apsolutno.
-Kako se zove vaš suprug? Imate li šta da mu poručite?
-David. Zove se David. Moj suprug je trenutno u režiji I znam da gleda sve ovo. Ljubav, želim da ti se zahvalim za sve I da ti kažem da te volim.
-Publiko molim vas jedan veliki aplauz za Seleste I njenog supruga.


Publika je počela da aplaudira. Seleste se pomalo isfolirano suzdržavala da ne zaplače.

-Hvala. Mnogo vam hvala.
-Nego, da se vratimo na temu. Ja sam jutros dobila jednu informaciju pa bih volela da mi vi potvrdite da li je tačna. Jel istina da je nakon jučerašnjih dešavanja vaša knjiga vraćena u prodaju I da je ceo tiraž rasprodat u roku od sat vremena?
-Da, istina je. Jutros su me zvali iz izdavačke kuće da me obaveste o tome.  Trenutno se štampa drugi tiraž.
-Verujem da ste I sami svesni da je za masovnu pomamu za vašom knjigom zaslužno ubistvo Ines Akoste?
-Da, naravno da sam svesna. I zaista mi je žao što je Ines morala da umre kako bi se čulo za moj roman. Eto, sada kada znam da je mrtva, ne mogu pošteno ni da se radujem uspehu svog romana.
-Šta mislite zbog čega je ubica na zidu ostavio baš naziv vašeg romana?
-Zaista ne znam. Policija mi je postavila isto to pitanje.
-Kad ste već spomenuli policiju. Ne želim da vas uvredum ali moram reći da ste u toku jučerašnjeg dana privedeni u policijsku stanicu.
-Jesam. Nemam razlog da to krijem.
-Jel ste I vi jedna od osumnjičenih za ubistvo?
-Ne, nikako. Mene su samo pozvali na informativni razgovor. Ja zaista nisam kriva što je neko pročitao moju knjigu a potom iskoristio neke motve iz nje da počini ubistvo.
-Motive vaše knjige? Koliko sam ja upićena glavna junakinja vaše knjige je prostitutka dok je Ines Akosta nekadašnja manekenka. Šta ste hteli time da kažete?


Seleste je popreko pogledala.

-Meni je zaista žao zbog njene smrti ali… Kako bih ovo rekla da ne budem pogrešno shvaćena… Nećemo da se lažemo… Svi znamo kakve su glasine pratile Ines tokom čitave karijere.
-Glasine koje nikada nisu potvrdjene. Ali mislim da nije trenutak da pričamo o tome. Ines još uvek nije ni sahranjena.
-Slažem se. Nije ni vreme ni mesto.


Kako bi prekinula neprijatnu situaciju Adela se prebacila na drugu temu.

- Nisi mi rekla gde si prnašla ideju za svoju knjigu? Da li je možda radjena po nekom istinitom dogadjaju?
-Donekle. Poznajem jednu osobu koja mi je ispričala priču o ženi koja je naizgled živela normalan život ali se daleko od očiju javnosti bavila prostitucijom. Iskoritila sam život te žene kao osnovu za svoj roman ali ostatak I dalji zapleti su deo moje mašte.
-Mašte koja se na kraju pretvorila u realnost.
-Da, nažalost.


Armadno I Dafne su u njegovoj kancelariji gledali emisiju. Kada se završila, ugasio je televizor I rekao:

-Meni je ova žena jako sumnjiva.
-Zar zaista misliš da bi neko bio sposoban da ubije da bi ispromovisao svoju knjigu?
-Ljudi su spremni na sve.


U tom trenutku je u kancelariju ušao Bruno a za njim je išao Haime koji je rekao:


-Nisam uspeo da ga zaustavim.
-U redu je. Možeš da ideš.


Haime odlazi.


-Došao sam po svog klijenta. Javili su mi da su rezultati koje smo čekali negativni, tako da više nemate ni jedan razlog da ga držite u pritvoru.
-U pravu ste.
-Nadam se da ste svesni kakvu ste grešku napravili I kakve ovo posledice može da ima na porodicu mog klijenta. Njegov otac je u jeku predsedničke kampanje a vi ste njegovog sina optužiili da je ubica.
-Mi smo samo radili svoj posao. Vaš klijent je poslednji vidjen u društvu Ines Akoste. A svako je kriv dok se ne dokaže suprotno.- rekla je Dafne
-Dokazano je da moj klijent nije kriv.
-Grešite. Dokazano je da vaš klijent nije silovao žrtvu ali za ubistvo ga I dalje sumnjičimo. Zaboravljate da fali 35 minuta snimka. Nećemo se smiriti dok ne saznamo šta se desilo za to vreme.- rekao je Armando


U kancelariju ulazi Vanesa koja govori:

-Tražim detektiva Armanda Toresa.

Bruno se okrenuo ka njoj I rekao:


-Vanesa, otkud ti ovde?
-Malopre sam sletela. I odmah sam došla da vidim šta se dešava sa mojim sinom.
-Nemaš razloga za brigu. Upravo su mi rekl da će ga pustiti na slobodu.


Na vratima se pojavljuje Haime u društvu neke žene.

-Izvinite što vas ponovo prekidam ali upravo je stigla gospodja Dolores, majka Ines Akoste.

Vanesa I Dolores su neprestano gledala jedna drugu. Obe su bile u šoku.

Kraj 6. Epizode


Lourdes Munguia – Vanesa Paz de Dunkan

-55 godina. Edgarova supruga. Horheova I Pablova majka.

Cecilia Gabriela – Dolores Madrigal
-54 godine. Inesina majka
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Jul 04, 2018 3:21 pm
Bruno i Euhenija zajedno? Laughing Baš me zanima kako Euhenija planira da podmetne Selest Inesin novčanik.

Ne, nikako. Mene su samo pozvali na informativni razgovor. Ja zaista nisam kriva što je neko pročitao moju knjigu a potom iskoristio neke motve iz nje da počini ubistvo.
-Motive vaše knjige? Koliko sam ja upićena glavna junakinja vaše knjige je prostitutka dok je Ines Akosta nekadašnja manekenka. Šta ste hteli time da kažete?

Mislim da je Adela nju namjerno htjela navesti da kaže da je Ines bila prostitutka.

I, konačno se pojavljuje omražene Vanesa, koja voli Grčku, pa Euhenija mora da riješeva sve porodične (bratove) probleme.

I još jedno iznenanđenje, ona i majka Ines se poznaju. Very Happy
S nestrpljenjem očekujem nastavak.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Jul 05, 2018 2:46 am
7. epizoda

Vanesa I Dolores su zbunjene. Ne znaju šta da kažu. Bruno sumnjičavo gleda u njih dve. Neprijatnu situaciju prekida Dafne koja govori:


-Gospodjo Dolores, molim vas podjite sa mnom.


Dolores I Dafne odlaze. Vanesa gleda u njihovom pravcu.


-Ne želim više da gubimo vreme! Zahtevam da odmah pustite mog klijenta!
-Već sam vam rekao da ćemo ga pustiti. Samo moramo da ispoštujemo proceduru I odredjenu dokumentaciju.


Emisija se završila. Seleste I Adela izlaze iz studija.


-Zbog čega si mi postavljala onako teška pitanja? Na momente si čak bila gruba I nepriijatna!
-Seleste to je sve bilo zarad rejtinga. A kako su mi javljali tokom reklama pokidale smo.
-Zaista?!
-Da. Pokosile smo konkurenciju. Imale smo šer preko 35.


U tom trenutku dolazi David.

-Dragi, kakva sam bila?
-Bila si dobra.
-Adela mi kaže da smo imali ogromnu gledanost. Tako sam srećna.


Grli Davida. Za to vreme David I Adela se zagonetno gledaju I smeškaju.

Armando I Dolores izlaze iz mrtvačnice. Ona je vidno potrešena. Dolazi Dafne koja joj daje čašu vode.


-Hvala vam. Izvinite ali zaista sam se potresla.
-Sve je u redu. Skroz vas razumemo.- rekla je Dafne
-Kada sam juče videla vesti kad mi srce nije stalo. Nisam mogla pre da stignem jer nisam bila u zemlji. Jedva sam našla let I za danas. Kako teče istraga? Malopre sam čula da taj Pablo izlazi iz pritvora.
-Da. On je bio naš prvi osumnjičeni ali sve vodi ka tome da smo izgleda pogrešili. Ali ništa se ne brinite. Istraga je I dalje u toku I već imamo neke nove tragove.- rekao je Armando
-Želim da što pre otkrijete ko je ubio moju ćerku!
-Daćemo sve od sebe.- rekla je Dafne
-Gospodjo Dolores jel bi mogli da nam kažete da li je vaša ćerka imala neprijatelje? Da li sumnjate na nekoga?
-Ne, zaista ne bih znala. Iskreno, Ines I ja poslednjih godina nismo se vidjale tako često. Ja več godinama živim u SAD-u, ona se stacionirala ovde. Možda je to tužno ali nisam preterano bila upućena u njen život. Mene zanima kada ću moći da preuzmem njeno telo? Želim da je sahranim što pre.
-Već sutra.- rekla je Dafne
-U redu. Onda ću se potruditi da organizujem sahranu za sutra.


Euhenija parkira svoj auto na nekoj deponiji. Stavlja maramu preko glave I velike sunčane naočare. Gleda svuda oko sebe. Ubrzo se iza nje parkira drugi automobil iz koga izlazi neki muškarac srednjih godina. Euhenija izlazi iz kola I govori:

-Ti si Tobijas?
-Ja sam.


Ona iz tašne vadi novčanik koji mu predaje.

-Znaš šta treba da uradiš sa njim.
-Naravno.
-Nadam se da neće biti nekih grešaka.
-Budite bez brige.


Potom iz tašne vadi kovertu I govori:

-A ovo je za tebe.
-Hvala.


Seleste I David stižu kući. On baca ključeve od kola na sto I seda na dvosed.

-Davide, oraspoloži se. Konačno nam je krenulo na bolje.
-Ne mogu. Ta žena je…
-I meni je žao što je ona morala da umre da bi nama krenulo ali šta da radimo kada je tako. Moramo da iskoristimo ovo što nam se dešava. Sve do pre nekoliko dana smo bili na ivici bankrota, nismo imali novca da platimo ratu kredita, banka je počela da nam šalje opomene da će nam uzeti kuću… A sada kada je krenula prodaja moje knjige moći ćemo da platimo sve zaostale rate.


On ustaje, hvata se za glavu I govori:

-Možda si u pravu.
-Naravno da sam u pravu. Ona je mrtva pa je mrtva. Ništa joj ne može vratiti život. Ali njena smrt nama je dala mogućnost za novi početak. Novi početak koji smo zaslužili. I sam znaš šta smo sve prošli zajedno, šta smo sve prebrodili. Zaslužili smo da budemo srećni.


Seleste ga ljubi.

-Kao juče da je bilo kada sam te upoznao. Odmah si mi zapala za oko.
-Primetila sam. Nisi skidao pogled sa mene.


Seleste se vraća mislima nekoliko godina unazad:

“Seleste sedi u krugu sa još 20-ak ljudi. Sve vreme gleda u pod.

-Danas sam se priključila još jedna članica. Zove se Seleste. Želim da joj poželimo dobrodošlicu.
-Dobrošla Seleste.- svi su uzviknuli u glas
-Seleste, da li želiš nešto da nam kažeš o sebi?

Ona je podigla glavu I zbunjeno pogledala oko sebe.

-Zovem se Seleste… Imam 28 godina… I ja sam… Kokainski zavisnik.

Osećala se neprijatno. Tačno preko puta nje sedeo je David koji nije skidao pogled sa nje. I ona je to primećivala, zbog toga je bila još nervoznija.

-Seleste,nemaš razloga da se osećaš neprijatno. Svi smo ovde zavisnici, neko od jačih neko od slabijih droga. Ovde smo da pomognemo jedni drugima a ne da se osudjujemo medjusobno.”


Seleste se mislima vraća u sadašnjost.


-Kao da je juče bilo a prošlo je već 5 godina.- rekao je David
-Da. Skoro 5 godina sam čista.
-Ali ja nisam… Poklekao sam… A posledica toga je…
-Nemoj da misliš na to.
-Ne mogu da ne mislim. Pre 2 godine sam poklekao. Ponovo sam probao drogu. I tako drogiran sam te pretukao. Zbog mene si izgubila našu bebu.
-Nećemo o tome. Oprotila sam ti to. Znaš, mnogi su me pitali kako sam mogla da ti oprostim? Ali samo neko ko je bio zavisnik zna kako se drugi zavisnik oseća kada uzme drogu. Mozak prestaje da nam radi. Više nismo svesni svojih postupaka.
-To je istina ali svejedno nema opravdanja za ono što sam uradio.


David počinje da plače. Ona ga grli.

-Nemoj da plačeš. Oprostila sam ti. Davno sam ti oprostila.
-Ali juče si rekla da…
-Zaboravi na juče. Juče ja nisam bila sva svoja. Zbog mešanja lekova I alkohola sam lupala gluposti. Da ti nisam oprostila ne bih bila ovde sa tobom. Volim te. Mngo te volim. Ne možeš ni da zamisliš koliko si mi falio kada smo se pre par nedelja posvadjali I kada si se odselio.
-Nisam smeo to da uradim. Ali nisam mogao više da trpim tvoju depresiju, tvoju nezainteresovanost za mene, za sve oko sebe… Znam da te je pogodio neuspeh tvoje knjige ali opet… Eto, opet sam ja ispao loš prema tebi. Kada ti je bilo teško ja sam te ostavio.
-Ali si se pojavio kada je to bilo najpotrebnije. Da se nisi vratio kući onog dana kada sam pokušala da se ubijem sada bih verovatno bila mrtva.
-Nikada ne bih sebi oprostio da si se ubila tog dana. Krivio bih sebe za to a ne bih mogao još jednu smrt da nosim na duši.
-Zaboravimo na sve to. Od danas počinje novi život za nas.


Obrisala mu je suze a onda spustila svoje usne na njegove. Počeli su sve strastvenije da se ljube. Na kraju su završili na podu gde su vodili ljubav.

Dafne ide kroz hodnike policijske stanice. Nailazi na Haimea.


-Dafne, šta misliš da posle posla odemo na neko piće?
-Trenutno mislim samo o tome kako jedva čekam da stignem kući, da se istuširam I legnem da spavam. Ali to nažalost neće biti skoro.
-Dokle ćeš da izbegavaš da izadješ sa mnom?
-Haime, ne smaraj me. Znaš a te gledam samo kao druga.


Namignula mu je I otišla.

Armando je bio u svojoj kancekariji. Ulazi Dafne koja govori:


-Imam novosti.
-Kakve?
-Kao što znaš moci iz IT od juče pregledaju snimke kamera hotela. Malore su naleteli na nešto zanimljivo.
-Na šta?
-Telma Dunkan, sestričina Edgara Dunkana je juče oko 17h snimljena na recepciji hotela.
-Molim?! Još jedna Dunkan je tog dana bila u hotelu u kome je odsela Ines? To sigurno nije slučajnost. Idemo po nju!
-Armando, stani. Dovoljno smo zabrljali sa Dunkanovim sinom. Ako opet bez dokaza privedemo njegovu sestričinu mogli bi da se uvalimo u probleme.
-Ko je rekao da ćemo da je privedemo? Idemo samo da joj postavimo par pitanja I usput stavimo Dunkanovima do znanja da ih I dalje držimo na oku.


Telma je u kafiću sa nekim dečkom. On pokušava da je poljubi.


-Andrese, ne smaraj me! Previše sam nervozna!
-Zbog čega? Tata mi je malopre javio da je uspeo da izvuče Pabla iz pritvora.
-Šta me briga za Pabla! Mene brine da neko ne otkrije da smo I mi juče bili u tom hotelu I da smo se raspitivali o Ines. Nije trebalo da udjem u hotel I pitam na recepciji za nju. Bolje da smo čekali da ona izadje.
-Kako smo mogli da znamo da će je te noći neko ubiti? To što smo ušli I pitali za nju ne bi bilo nikome čudno da je ona sada živa.
-Ali nije živa! Mrtva je!
-Podsećam te da je tvoja ideja bila da odemo kod nje. Ti si smislila ceo plan. Ideja je bila da je ubedimo da se poljubi sa tvojim ujakom Edgarom u javnosti a da mi to slikamo I potom ga ucenjujemo sa tim slikama.
-A ja tebe podsećam da nam je zbog tebe I tvojih kockarskh dugova hitno potreban novac! Da se nisi kockao one večeri, sada ne bi dugovali onim tipovima pare I ništa od ovoga se ne bi desilo!


U tom trenutku je zazvonio njegov telefon. Javio se.

-Da, ja sam. Ne. Molim vas, dajte mi još malo vremena. Neću uspeti da skupim pare tako brzo. U redu. Razumeo sam. Potrudiću se.

Prekinuo je vezu.

-Oni su te zvali. Zar ne?
-Da. Dali su nam još dva dana fore da im donesemo pare. Ako to ne uradimo rekao mi je da se nećemo lepo provesti.


Seleste I David leže na podu nakon vodješnja ljubavi. Ona je naslonila glavu na njegove grudi.

-Volim te.- šapnula mu je na uvo
-I ja tebe.


Ustala je, ogrnula je njegovu košulju I krenula ka kuhinji.

-Gde ćeš?
-Sačekaj me minut.


Kada je otišla on je navukao pantlone. Ona se vratila sa dve flaše piva u rukama.

-Možda nije šampanjac ali poslužiće da nazdravimo za naš novi početak.

On se nasmejao. Otvorili su pivo I kucnuli se.


-Živeli.- rekli su gotovo istvremeno

Nakon toga ona se zamislila a potom rekla:


-Šteta samo što nikada nećemo moći da imamo dete.


Kraj 7. epizode
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala - Page 2 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum