Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Oct 19, 2018 10:43 pm
Kao što sam rekao pre par dana, Seleste nije imala lak život. Otkiće se još neke stvari u narednim epizodama.

Što se tiče toga ko je zvao Euheniju. Jako brzo ćeš saznati.

avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sat Oct 20, 2018 9:42 pm
13. epizoda

-Ne! Naravno da je nisam ja ubila! David je ubica!
-Ja ti kažem da je to nemoguće. On je tu noć proveo sa mnom.
-Ne! To je laž! Zašto to nisi rekla policiji?! Zbog tebe je u zatvoru! Odlazi iz moje kuće!


Seleste je izgurala Adelu iz kuće I zalupila vrata za njom. Delovala je zabrinuto I uplašeno.

Armando I Dafne su izlazili iz policijske stanice.


-Hoćemo kod mene? – upitala ga je ona
-Ne znam. Jako sam umoran.
-Možeš da prespavaš I kod mene.
-U redu. Hajdemo.


Ušli su u njegov auto. U jednom trenutku ona ga je poljubila. Iz daleka ih je posmatrao Haime.

Edgar je u radnoj sobi. Dolazi Euhenija koja govori:

-Moram da razgovaram sa tobom.
-Mislio sam da si ljuta na mene.
-Bila sam ljuta. I to jako. Ali sam onda dobro razmislila o svemu. Shvatila sam da se u poslednje vreme izdešavalo dosta toga, da si bio pod velikim stresom… Sigurna sam da me u suprotnom nikada ne bi udario.
-Ni ti nisi trebala sve ono da mi kažeš.
-Mislim da je najbolje da zaboravimo na taj incident.


Euhenija ga je zagrlila I poljubila u obraz.

-Nego, želim da ti čestitam.
-Da mi čestitaš? Na čemu? – upitao je začudjeno
-Na funkciji koju ćeš uskoro obavljati.
-Euhenija, molim te budi jasna. O čemi pričaš?
-Za nešto više od mesec dana, postaćeš predsednik držav
e.

Edgar je počeo da se smeje.

-Dobar vic. Uspela si da me nasmeješ posle puno vremena.
-Ja se ne šalim. Razumem da si u šoku. Prva sam ja sve do danas mislila da je nakon svega to nemoguća misija. Ali onda se pojavio neko ko će nam u tome pomoći.
-Ko se pojavio? Molim te budi jasna I prestani da okolišaš!
-Humberto Roka! Danas me je zvao I rekao da će ti pomoći da osvojiš izbore.


Edgar je bio u šoku.

Telma je ulazila u dvorište. U jednom trenutku se okrenula I pogledala oko sebe. Učinilo joj se da je neko prati.

Euhenija I Bruno su u radnoj sobi.


-Dobro si čuo. Sadašnja vlast već godinama saradjuje sa Humbertom. Zahvaljujući ogromnim svotama novca koje dobijaju od njega, dozvoljeno mu je da ne smetano obavlja svoj biznis. Godinama nosi titulu najtraženijeg narkodilera u zemlji. Niko nikada nije uspeo da ga uhvati. I to naravno nije slučajnost. Jedini koji bio blizu tome je naš omiljeni detektiv Armando Tores. Medjutim, zahvaljujući predsedniku I njegovim ljudima, uspeo je I tog puta da se izvuče. Kako sadašnjoj vlasti ističe mandat, potreban mu je neko ko će mu dozvoliti da I dalje bez problema obavlja svoj biznis. Taj neko si ti. Zbog toga će Humberto finansirati tvoju kampanju. I srediće da izbori budu čista formalnost. Za uzvrat, ti ćeš nastaviti da mu pružaš podršku kakvu je imao od sadašnje vlasti.
-Znači namestićemo izbore?
-Da. Ne znam što si u šoku. Kao da ne znaš u kakvoj zemlji živimo.
-U redu. Sve je to u redu. Ali kako ćemo ubediti sam narod u celu tu farsu? Slika koju narod trenutno ima o meni je očajna.
-To prepusti meni. Veoma brzo ćeš za narod biti ništa drugo nego žrtva sadašnjeg sistema, koja je greškom policije umešana u zločin sa kojim nema veze I koja je u čitavom tom procesu izgubila svog sina. Napraviću od tebe najveću žrtvu ove zemlje. A nardo je toliko glup da je oduvek podržavao žrtve. Sa tobom neće biti izuzetak.

Svanulo je. Armando je spavao. U sobu je ušla Dafne koja je nosila poslužavnik sa doručkom.

-Budjenje! Zaksnićemo na posao!

Armando se probudio I sanjivo je pitao:

-Koliko je sati?
-Pola 7. Ustala sam ranije kako bih stigla da se istuširam I spremim doručak. Hajde, doručkuj na brzinu. U kupatilu sam ti ostavila čiste peškire da se istuširaš i…
-Dafne, stani… Mislim da je sve ovo otišlo predaleko… Kada smo počeli ovu našu, nazovimo vezu, odmah sam ti rekao šta možeš od mene da očekuješ. Meni je sa tobom zaista lepo. Seks nam je odličan. Ali to je sve što možeš da dobiješ od mene.


Ona se odjednom rastužila.

-Čini mi se da ti očekuješ više od mene. Možda je najbolje da prekinemo sve ovo.
-Ne! Zašto bi to radili?
-Dafne, ti si divna žena. Zaslužuješ mnogo više od onoga što ja mogu da ti pružim. Zaslužuješ muškarca koji će te voleti a ne nekoga kome ćeš biti samo seks kombinacija. Mislim da nikada nismo smeli da dozvolimo da uopšte dodje do ovoga.


Seleste je spavala. Počela je da mumla u snu. Trgnula se I uzviknula.

-Ne! Zašto opet?! Zašto sam opet sanjala te bednike?! Nije trebalo juče da se prisećam onoga što mi se desilo!

Otvorila je fioku noćnog stočića I izvadila je kutiju sa tabletama. Popila je jednu.

Vanesa je bila u sobi. Razgovarala je telefonom sa Sesilijom.


-Jedva čekam ponovo da te vidim. Nedostaješ mi.

U sobu je ušao Edgar koji joj je pokazao da prekine vezu.

-Izvini ali moram da prekinem. Pozvaću te kasnije.

Prekinula je vezu.

-Ako imaš planove da ponovo otputuješ sa tom ženom zaboravi na njih!
-Molim? Od kada tebe zanima da li ću ja da putujem negde ili ne?
-Rešio sam da nastavim sa svojom predsednikom kampanjom. Bićeš mi potrebna ovih mesec dana. Kada postanem predsednik onda možeš da ideš gde poželiš.
-Ti da postaneš predsednik? Mora da se šališ. Sigurno te je Euhenija ubedila da je to I dalje moguće.
-Živi bili pa videli.
-U pravu si. Jedva čekam da vidim veše face kada izgubiš.


Horhe I Paula su doručkovali.

-Danas je 5 godina od Roheliove smrti. Ne mogu da verujem da je prošlo već toliko.
-Prošlo je već toliko godina a policija nikada nije otkrila ko ga je ubio.
-Nikada neće ni otkriti. Ja sam već digla ruke od toga.
-Imaš li uopšte ideju ko je to mogao da učini?
-Ne. Rohelio nije imao neprijatelje. Živeo je normalnim životom. Tog jutra je krenuo na posao, kao I svakog drugog dana. Zaustavio se na semaforu, gde su ga dva momka sa motora izrešetala mecima. To je sve što su zabeležile kamere. Idem da se spremim I odoh na groblje.  
-Hoćeš da idem sa tobom?
-Ne, nema potrebe. Znaš da volim da idem sama.


Andres je bio u kafiću. Nervozno je cupkao nogom I gledao oko sebe. Došla je Telma koja je rekla:

-Ne znam da li sam počela da ludim ili me zaista neko prati. Od sinoć imam osećaj da je stalno neko iza mene.
-To su oni. Znači poruka koju sam dobio nije bila šala.
-Kakva poruka? O čemu pričaš?


Andres je izvadio telefon I pokazao joj poruku.
“Varate se ako mislite da ćete proći nekažnjeno za Salvadorovu smrt.”


-Molim?! Šta je ovo?! Niko ne zna da smo ti I ja bili sa Ćavom one noći kada je poginuo.
-Izgleda da ipak neko zna.


Oboje su bili uplašeni.

Dafne je bila u policijskoj stanici. Ubacivala je novčiće u aparat za kafu. Naišao je Haime.


-Zdravo. Hoćeš kafu?
-Ne!
-Jesi li ti to nešto ljut na mene?
-Iskreno. Jesam.
-Zbog čega?
-Mogla si da mi kažeš da se vidjaš sa Armandom.
-Kako ti to znaš?
-Video sam vas sinoć. Stvarno nisi fer. Muvam te mesecima. A ti se za to vreme krešeš sa mojim najboljim drugom.
-Haime… Ja ti nisam davala nikakvu nadu… Ali ako ti je lakše, I to što je bilo izmedju Armanda I mene je gotovo.
-Zašto? Šta se desilo?
-Nije važno. Ne želim da pričam o tome.


David I Seleste su bili u sali za posete. David je uhvatio za ruke I rekao:

-Hvala ti što si došla.

Ona je istrgla svoje ruke iz njegovih.

-Ne dodiruj me!
-Seleste, šta ti je? Ne misliš valjda da sam ja ubica?
-Ne znam. Sve je protiv tebe. Više ne znam šta da mislim.
-Zbog čega si svedočila protiv mene?! Zbog čega si lagala?!
-Nisam lagala. Oboje znamo da je sve što sam rekla istina.
-Ne, nije. Dobro znaš da ti ja nikada nisam pričao o Ines. Zbog čega si rekla policiji da sam ti ja pričao o njenom životu I da si na osnovu toga napisala svoju knjigu?!


Seleste je bila nervozna. Ustala je I rekla:

-Mislim da je bolje da podjem. Nisam ni trebala da dolazim.

David je uhvatio za ruku I povukao ka sebi.

-Da se nisi mrdnula!

Ona je ponovo sela.

-Jesi li je ti ubila? Jesi li zbog toga lagala?
-Molim? Naravno da nisam!
-Seleste, reci mi istinu ili ću reći policiji sve što znam.
-A šta to znaš?
-Onu noć kada je ubijena Ines sam proveo sa Adelom. Medjutim, kada sam se vratio kući tebe nije bilo.


Seleste se još više unervozila.

-To je laž!
-Ne, nije laž! Došao sam kući ali tebe nije bilo. Onda sam ponovo izašao jer su me zvali neki klinci iz kraja da im donesem robu. Kada sam se ponovo vratio kući, bila si tu I već si spavala.
-To se nije desilo. Zbog čega to tek sada spominješ? Znaš da sam u to vreme pila lekove I mešala ih sa alkoholom. Zbog toga nisam bila baš pri sebi. Sada hoćeš da me izludiš I ubediš u nešto što se nije desilo.
-Seleste, pobogu… Šta to pričaš?
-Neće ti poći za rukom! Ja sam tu noć provela u svojoj kući. U svom krevetu.
-Nisi! I kunem ti se da ću to reći policiji ako mi odmah ne kažeš gde si bila!
-Ne! Ne smeš to da uradiš!
-Naravno da smem! Ako si ti mogla da svedočiš protiv mene zbog čega ja ne bih mogao da svedočim protiv tebe?


Seleste je bila sve nervoznija. Počela je da trlja ruke I ubrzano diše. I onda je odjednom rekla:

-Zbog toga što sam trudna. Čekam tvoje dete. Naše dete. Ne smeš da dozvoliš da me ponovo zatvore. Ne smeš da dozvoliš da se naše dete rodi u zatvoru.

Kraj 13. epizode
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sun Oct 21, 2018 7:38 pm
Znači mafijaš Roka se pojavio i Edgaru se posrećilo...Pretpostavljam da je on bio taj koji je zvao Euheniju. Naizgled, tu nema nikakvih nejasnoća - Edgar želi da postane predsednik, a Roki treba predsednik koji će mu dopustiti da nesmetano obavlja svoj biznis.

Međutim, mislim da su ovde u igri odnosi ličnije prirode (Euhenija & mafijaš). Možda je dotični Telmin otac i možda je Euhenija stavljena pod određene pritiske.

Ne. Rohelio nije imao neprijatelje. Živeo je normalnim životom

Moguće je da je vodio dvostruki život, za koji ni njegova žena nije znala. Ne verujem da su ga greškom izrešetali. Ili je znao nešto što nije smeo da zna.

Zbog toga što sam trudna. Čekam tvoje dete.

Istina ili laž? Polu-istina?  Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sun Oct 21, 2018 11:20 pm
Moguće je da je vodio dvostruki život, za koji ni njegova žena nije znala. Ne verujem da su ga greškom izrešetali. Ili je znao nešto što nije smeo da zna.

Uskoro više i o Roheliu i njegovom životu.

Istina ili laž? Polu-istina? Very Happy

Misliš da laže? Very Happy
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Mon Oct 22, 2018 12:44 am
Misliš da laže?

Postoji ta mogućnost. A sve i da zaista jeste trudna, David možda nije otac, već Enrike Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Mon Oct 22, 2018 3:43 am
14. epizoda

-Ne, to je nemoguće. Ti ne možeš da imaš decu.
-Grešiš. Doktor je rekao da najverovatnije nikada neću moći da budem majka. Ali ostavio je minimalne šanse da se to desi. I desilo se. Trudna sam.
-Znači dobićemo bebu?
-Da. Zbog toga ne smeš ništa da kažeš policiji. Ja svakako nisam ubila Ines. Ali ponovo će me strpati u zatvor ako im kažeš da tu noć nisam bila kod kuće. A to ne sme da se desi. Ne znaš kakav sam pakao preživela u zatvoru.


Seleste se vratila mislima unazad:

“Seleste je izašla u dvorište zatvora. Svi su je gledali. U jednom trenutku prišlo joj je nekoliko zatvorenica.

-Znači ti si ta propala spisateljica koja je ubila manekenku kako bi postala poznata? – rekla je jedna od zatvorenica
-Ja sam nedužna. – promrmljala je Seleste
-To sve kažemo kada dodjemo ovde. – rekla je druga
-Devojke, hoćemo da joj poželimo dobrodošlicu? – upitala je treća

Seleste ih je uplašeno gledala. Okupile su se oko nje. Počele su da je gurkaju. Jedna od njih je uhvatila. Držala je dok joj je druga lupala šamare.”


Seleste se vratila mislima u sadašnjost.

-I ne znaš šta su mi sve još radile. Pljuvale su mi u hranu. Nabijale glavu u wc šolju. Preživela sam pakao tokom ta dva meseca. Nisam sigurna da će naša beba ponovo preživeti sve te udarce. Jedno naše dete si ubio zar želiš I drugo?
-Seleste, ja samo…
-To što pričaš su laži! Ja nisam te noći izlazila iz kuće! Nisam luda I neću dozvoliti de me ubediš u suprotno! Nije u redu da mene optužuješ kako bi pokušao sebe da spasiš! Ja od tebe nisam tražila da ubiješ Ines. Više bih volela da sam zauvek ostala nepoznata I neuspela spisateljica nego što sam se proslavila na ovaj način!
-Jesi izlazila te noći! I ja nisam ubio Ines!
-U redu. Neću više da se natežem sa tobom. Prijavi me. Pošalji mene I naše dete u zatvor. A onda se moli Bogu da me neka zatvorenica neće ponovo pretući I ubiti nas oboje.


Edgar I Euhenija su pozvali konferenciju za štapu. Euhenija je stala ispred mikrofona I rekla:

-Kao prvo želim da vam se zahvalim što ste došli u ovolikom broju. Verovatno ste pitate zbog čega ste pozvani. Odmah ću vam dati odgovor na to pitanje. Radi se o tome da je Edgar Dunkan nakon svega što se desilo, nakon svih kleveta I lažnih optužbi, odlučio da nastavi sa svojom kandidaturom za predsednika države. Povodom toga sada će vam se I on lično obratiti.

Edgar je prišao I stao ispred mikrofona.

-Dobar dan svima. Ovde sam da ovim putem obavestim vas I čitavu javnost da sam odlučio da nastavim sa svojom kandidaturom. Nažalost moja porodica I ja smo bili upleteni u čitav niz dogadjaja sa kojima nismo imali nikakve veze. Verujem da je uplitanje moje porodice u smrt gospodjice Ines Akoste, planski I proračunato odradjeno od strane mojih političkih protivnika. A sve u cilju kako bi se narušio moj ugled. Ali hvala Bogu nisu uspeli u svojim namerama. Ovom prilikom još jednom želim da uputim najiskrenije saučešće porodici Ines Akoste. Na kraju krajeva svima je opšte poznato da je ona mogla biti deo moje porodice. Iskreno se nadam da će njen ubica što pre biti osudjen kako bi mogla da počiva u mru. Nakon svih optužbi I medijskog linča kojem smo bili izloženi moja porodica I ja, čvrsto uzdignute glave stojim ovde pred vama. Pitate se zbog čega bih ja bio dobar predsednik ove države? Pre svega bih se trudio da niko ne doživi ono što smo moja porodica I ja. A to je nepravda. Ne smemo dozvoliti da bilo ko od nas bude žrtva lošeg političkog sistema. Ili žrtva nekompetentnog policijskog sistema. Nažalost ja sam kao cenu svega toga platio životom svog sina. Ali baš u njegovu čast ću se svim silama truditi da pobedim na ovim izborima.

Edgar je počeo da plače.

-Izvinite. Malo sam se potresao.

Euhenija je prišla I zagrlila ga.

-Odličan gluma bato. – promrmljala je ona

Euhenija je uzela mikrofon I rekla:

-Molim vas dajte jedan aplauz! Dajte malo podrške za ovog čoveka! Čoveka koji je u borbi protiv nepravde I sadašnjeg sistema izgubio svog sina!

Na prvi mah su svi ostali nemi na njenu molbu, a onda su ubrzo počeli da aplaudiraju. Euhenija se okrenula ka Edgaru I zadovoljno osmehnula.

Armando I Haime su bili u kancelariji.


-Zar si od svih ženao morao da se krešeš baš sa njom? Znao si da mi se svidja.
-Haime, obojica znamo da te Dafne nikada nije fermala ni dva posto.
-Svejedno. Ja sam tvoj najbolji drug. Nisi smeo da mi ovo uradiš.
-Ok. Možda si u pravu. Izvini. Stvarno nisam planirao da dodje do ovoga.


Zazvonio je Armandov mobilni. Javio se.

-Da. Ja sam. U redu. Hvala na dojavi.

Kada je prekinuo vezu Haime ga je upitao:

-Šta se desilo?
-Upravo sam dobio dojavu da je Seleste došla u posetu svom suprugu.


Paula je na groblju. Stajala je pored groba svog pokojnog supruga.

-Prošlo je pet godina. Pet godina od kada se moj život promenio iz korena. Nikada neću zaboraviti trenutak kada su mi javili da si ubijen. Bila sam u šoku. Ali nisam ni slutila da ću najveći šok doživeti tek nakon tvoje sahrane.

Paula se vratila mislima u prošlost:

“Paula je bila u svojoj kući. I dalje je bila vidno potrešena. Lice joj je bilo otečeno od plakanja. Začulo se zvoni. U prvi mah se iznenadila, nije očekivala ni koga. Otvorila je vrata I ugledala nepoznatog čoveka ispred sebe.

-Vi ste Paula, supruga Rohelia Santiestebana?

Odsekla se od straha kada je čula pitanje. Pokušala je da zatvoru vrata ali nije uspela jer je nepozanti čovek poturio svoju nogu.

-Ne želim da vas povredim! Samo ćete morati da podjete sa mnom!
-Vi ste ludi! Ne idem nigde sa vama!

On je pomerio jaknu u stranu I pokazao na pištolj koji je držao zadenut u pantalonama.

-Imate dve opcije. Poćiće te sa mnom milom ili silom!

Nekih pola sata kasnije uveo ja u jedno napušteno skladište. Na glavi je nosila crnu vreću. Kada su joj je skinuli, bilo joj je potrebno nekoliko trenutaka da se privikne na svetlost. Ugledala je ispred sebe krupnog I ćelavog muškarca.

-Ja sam Diablo. Mada verujem da vam moje ime ne znači ništa.
-Dobro mislite. Zbog čega ste me doveli ovde? Hoćete li me ubiti kao I mog supruga?
-Ne, nikako. Ja nisam ubio vašeg supruga. Ja sam radio za njega. Bio sam njegova desna ruka.

Ona se nasmejala.

-Ti? Ti si radio za moga supruga? Ma daj molim te. Moj suprug je bio ugledan profesora. Takvi kao ti nisu mogli ni da mu pridju a kamoli da rade za njega.

Sada se on nasmejao.

-Izgleda da niste dobro poznavali svog supruga. Mada, donekle ste u pravu. Izmedju ostalog je bio I ugledni profesor. To je bio imidž koji je gradio za javnost. Baš zbog toga nikada niko nije ni posumnjao čime se zapravo bavi.
-Ne razumem. Šta hoćete da kažete? Čime se to moj suprug još bavio?
-Vaš suprug je bio jedan od najtraženijih narkodilera u zemlji. Jel ste čuli možda u vestima za izvesnog Don Žuana?
-Da, mislim da jesam.

Promrmljala je. Polako je počela da shvata kuda vodi sve ovo.

-Pored toga što je godinama unazad bio jeda od najtraženijih narkodilera u zemlji, bio je poznat I po tome što je uspeo svoj identitet da zadrži I strogoj tajnosti. Izuzetno mali broj ljudi je znao ko se zapravo krije iza pseudonima Don Žuan.
-Rohelio je ustvari Don Žuan?
-Da. Don Rohelio je, sada već nažalost, bio čuveni Don Žuan.

Paula je bila u šoku. Samo što se nije onesvestila.

-Momci! Donesite gospodji vodu!
-Ne, hvala… Nije potrebno… Samo sam… Iznenadjena sam… Ko ga je ubio?
-Don Rohelio je 10 godina unazad bio vodja vodećeg narko kartela u zemlji. Medjutim onda se pojavio izvesni Humberto Roka koji je osnovao svoj kartel. Kartel Humberta Roke je rastao neverovatnom brzinom. Veoma brzo Humbeto Roka je postao glavni konkurent vešeg supruga. Pre izvesnog vremena don Rohelio je napravio nekoliko loših procena koje su ga puno koštale. Humberto Roka je iskoristio te njegove greške I preuzeo prevlast u ovom poslu. Medjutim, Humberto Roka nije bio zadovoljan time da bude prvi u svom poslu, želeo je da bude jedini. Njegova ideja je bila da svi ostali karteli rade za njega. Don Rohelio je to izričito odbio da učini.
-I zbog toga ga je ubio?
-Upravo tako.
-I kakve sad ja veze imam sa svim ovim? Šta tačno želite od mene?
-Našem kartelu je potreban novi vodja.
-Ne mislite valjda da ću ja…
-Don Rohelio nije imao decu. Vi ste jedina osoba koja može da ga nasledi.
-Vi ste ludi. Da, definitivno ste ludi ako mislite da ću postato novi vodja vašeg kartela. Zar želite da taj Humberto Roka ubije I mene?!
-Gospodjo, mislim da niste baš najbolje razumeli ozbiljnost situacije. Gašenje našeg kartela će mnoge ljude ostaviti bez posla. U našem kartelu pored mene postoji još par ljudi koji su poznavali pravi identitet Don Žuana. Svi oni su bili ljudi od velikog poverenja vašeg supruga. Ali gospodjo, na osnovu moga iskustva mogu vam reći da se u ovom poslu čak I oni najverniji prodaju za lovu. Vidjao sam situacije kada je brat rodjenog brata izdavao. Ukolko ne pristanete da vodite kartel, naš kartel če propasti i svi oni će ostati bez svog posla I zarade koju im je isti donosio. Vaš postupak će smatrati izdajom a u ovom poslu izdajnici završavaju sa metkom u čelu.
-Počinjete da me plašite.
-Nije mi to bila namera ali mislim da zaista imate razlog da se plašite.
-Čekajte. Ako sam dobro skapirala. Ako ne pristanem da vodim kartel svog pokojnog supruga I time dovedem kartel do propasti, neko od njegovih pristalica će me iz osvete ubiti. Ali ako pristanem da vodim kartel, pretvoriću se u novu smetnju za Humberta Roku onda će me on ubiti kao što je ubio I mog supruga.
-Ne, to se neće desiti. Verujete mi na reč. Na vama je samo da pristanete da budete naš novi vodja. Sve ostalo prepustite meni.”


Paula se vratila mislima u sadašnjost:

-I tako sam tog dana postala Donja Huana. Žena koja već godinama iz senke vlada jednim od najvećih narko kartela u zemlji.

Seleste je izašla iz zatvora. Delovala je jako zabrinuto. Izgledala je sludjeno. Sudarala se sa ljudima oko sebe. Nervozno je zapalila cigaretu. U jednom trenutku je ugledala Armanda ispred sebe.


-Vi?! Otkud vi ovde?
-To sam isto ja došao vas da pitam.
-David je želeo da me vidi.
-Šta je hteo od vas?


Seleste je neko vreme ćutala. A onda ga je iznenada zagrlila i rekla:

-Plašim se! Jako se plašim!

Armando je bio zbunjen. Nije znao kako da odreaguje.

David je u ćeliji. Nervozno šeta u krug.

-Trudna je. Postaću otac. Šta sada da radim? Ne bih sebi oprostio da Seleste ponovo izgubi bebu zbog mene? Kada bih bar bio siguran da je ona ubica, možda bih se žrtvovao za nju i naše dete. Ali šta ako nije i ako budem robijao za zločin nekoga koga čak i ne poznajem?

Seleste i Armadno su bili u kafiću.

-Zaista vam hvala što ste pristali da podjete sa mnom na kafu.
-Nisam mogao da vas ostavim samu. Delovali ste poprilično loše.
-I jesam loše. Zaista sam jako loše.
-Hoćete li mi reći šta se desilo? Zbog čega vas je zvao vaš suprug?
-Ne znam da li bi trebalo ovo da vam kažem.


Nervozno je upalila novu cigaretu.

-Pozvao me je da mi kaže da moram da nadjem način da ga izvučem iz zatvora. Rekao mi je da neće dozvoliti da se ja uživam na slobodi dok on čami u zatvoru zbog zločina koji je počinio zbog mene.
-Molim?! David vam je priznao da je ubio Ines?
-Da, priznao je. Zato i jesam u šoku. I ako je od starta sve protiv njega živela sam u nadi da nedužan. Nadala sam se da je on samo žrtva nesrećnih okolnosti… Da će se uskoro pojaviti pravi ubica i…


Seleste je počela da plače.

-Smirite se. Morate da mi kažete šta vam je tačno rekao.  
-Rekao mi je da je to uradio zbog mene. Rekao mi je da više nije mogao da gleda moju patnju zbog neuspeha knjige. Da je želeo da ceo svet čuje za mene. Verujte mi da bi više volela da sam zauvek ostala nepoznata i propala spisateljica. Šta će mi sva ova slava ako je zbog toga jedna žena morala da umre.


Seleste je grcala u suzama.

-Jel ste spremni da na sudjenju ponovite sve ovo što ste mi rekli?
-Ne znam. Plašim se.
-Zbog čega se plašite? Da li vam je pretio?
-Da. Rekao je da on ima napolju svoje ljude koji će izvršiti sve što im on naredi.
-Da li vam je pretio smrću?
-Da. Jeste. I ne mogu da verujem da je bio u stanju to da učini. On je moj muž. Čovek sa kojim sam do skoro delila postelju. Čovek sa kojim sam planirala da provedem ostatak svog života. Čovek čije dete čekam.


Armando je bio iznenadjen njenom izjavom.

-Trudni ste?
-Da. Tri meseca.


Telma je bila u kolima. Stajala je na semaforu. Zvala je Euheniju.

-Mama, javi se!

U tom trenutku se uključila govorna pošta.

-Do djavola! Zbog čega mi se ne javljaš ceo dan?!

Ugledala je dva momka kako je posmatraju iz drugih kola. Unervozila se. Ali je shvatila da bespotrebno paranoiči kada je videla da su iste sekunde nastavili da pevaju i igraju u ritmu muzike koju su slušali.

-Tripujem se. Moram da se smirim. Sve će biti u redu. Mama će rešiti ovaj problem ka oi uvek do sada.

Armando je dovezao Seleste ispred kuće. Parkirali su se ispred.

-Sigurna sam da David ne bi sve ovo uradio pri zdravoj pameti. Verovatno je pored toga što je ponovo počeo da diluje drogom, takodje ponovo počeo i da konzumira istu.
-Vaš suprug se ranije drogirao?
-Da. I ja sam isto.


Armando se iznenadio.

-Mislila sam da ste znali za taj deo našeg života. Da ste prilikom svih istraživanja naleteli na taj podatak o nama. Mogu ja da vam ispričam ako želite.
-Naravno. Ako vi to želite.
-Kada sam završila fakultet započela sam vezu sa jednim dečkom. Zvao se Ivan. Jako sam se zaljubila u njega. Mislila sam da je on čovek mog života. To zapravo i jeste moja najveća mana. Mnogo verujem ljudima i brzo se vezujem za njih. On je u početku bio dečko iz snova. Ali vremenom sam počela da otkrivam neku njegovu drugu stranu. Saznala sam da se drogira. Vremenom sam se i ja uvukla u tu priču. Krenula sam od lakih druga, tipa duvanje trave sa društvom da bih na kraju završila na kokainu. I to je trajalo sve do dana kada smo se oboje predozirali. Mene su doktori uspeli da spasu. On nije bio te sreće.
-Umro je?
-Da. U svojoj 26 godini. Tog dana sam odlučila da ostavim to djubre. Otišla sam u centar za odvikavanje od narkotika. Tamo sam i upoznala Davida. Zbližili smo se na tim seansama koje smo imali. Kada smo se oboje izlečili i izašli iz centra, odlučili smo da započnemo neku ozbiljniju vezu. Ubrzi smo počeli i da živimo zajedno. Preselila sam se u njegovu kuću. To je kuća u kojoj i dan danas živimo. Onda smo se venčali. On je uspeo da nadje dobar posao u svojoj struci. Ja nisam bila te sreće. Radila sam honorarno brojne poslove. Radila sam za razne časopise. Ali uprkos svemu bili smo srećni. Tako da nije baš tačno ono što su pisali mediji o meni. To da sam bila frustrirana žena koja je radila neke bedne poslove sve dok nije odlučila da napiše tu prokletu knjigu. Da, istina je da nisam bila baš najzadovoljnija poslovima koje sam obavljala. Prosto smatrala sam da svojim obrazovanjem i znanjem zaslužujem mnogo više. Ali u tim trenutcima nisam uspevala da nadjem bolji posao. Znate, nisam imala nikoga da me gura. Jel me razumete šta hoću da vam kažem?
-Da, naravno.
-Nego, da se vratim na temu. Onda smo saznali da sam trudna. Oboje smo jedva čekali da postanemo roditelji. Medjutim, ne znam tačno iz kog razloga David je poklekao. Jedne večeri je došao kući i ja sam primetila da je čudan. Odmah sam shvatila da je pod dejstvom droge. Posvadjali smo se zbog toga. On se toliko iznervirao da me je krvnički pretukao. Posledica toga je gubitak naše bebe.
-I vi ste mu to oprostili?
-Da. Zato što sam ga volela. Znate, samo neko ko je bio u kandžama droge zna kako je to. Ona te prosto obuzme. Radiš neke stavri koje u trezvenom stanju nikada ne bi uradio. Zbog toga sam mu oprostila. Ai volela sam ga. Šta ja to pričam? I dalje ga volim. Pa ljubav ne može da nestane preko noći.


Seleste se odjednom trgnula i rekla:

-I tako sam vas ja udavila sa svojim životnim problemima. Kao da vas to pa zanima.
-Ne, nista me udavila. Hvala vam što ste ovo podelili sa mnom.
-Poenta cele priče je bila to da mislim da je David ponovo počeo da se drogira. Verovatno je poklekao zbog svega što nam se desilo. Zbog neuspeha moje knjige u koju smo sve uložili. Zbog finansijske krize koja nas je kao posledica toga pogodila. Ja nisam poklekla ali on očigledno jeste. Sigurna sam u to jer znam da u suprotnom nikada ne bi učinio to što je učinio.
-U redu. Da li ste uprkos svemu spremni da svedočite protiv njega?
-Ne znam. Ono što sam danas videla nije David koga ja poznajem. Postao je tako ogorčen. Plašim se tih njegovih pretnji. Znate, nakon pobačaja koji sam imala, doktor mi je rekao da verovatno nikada neću moći da budem majka. Ali kao što vidite čudo se desilo. I zaista ne bih volela da se ponovo nešto desi mojoj bebi.


Počela je da plače.

-Smirite se. Nemate razloga za brigu. U slučaju ako odlučite da svedočite protiv njega imali bi maksimalnu zaštitu policije.
-Moram da razmislim o svemu.
-Naravno. Daću vam vremena da razmislite. Evo vam moja vizitkarta u slučaju da vam nešto zatreba.
-Inspektore. Hvala vam. Hvala vam što ste me saslušali. Izgleda da ipak niste tako loši kao što sam mislila.


On se nasmejao.

-A zbog čega ste mislili da sam loš?
-Ne znam. Vaše ponašanje prema meni tokom saslušanja. Delovali ste mi prepotentno i nadmeno. Bolje da ćutim. Mislim da sam vam već rekla i više nego što bi trebalo. Do vidjenja.


Seleste ga je zagrlila a potom poljubila u obraz. Zatim je izašla iz automobile. Armando je ostao zbunjen. Onda je upalio automobile i otišao. Seleste je zamišljeno gledala u njegovom pravcu. U tom trenutku se pojavio Enrike koji je čvrsto uhvatio za ruku i rekao:

-Šta si radila sa tim pandurom?! I zbog čega si ga do djavola poljubila!

Ona je istrgla svoju ruku iz njegove i rekla:

-Pusti me! Može neko da nas vidi! Ulazi u kuću! Sve ću da ti ispričam! Moram da ti kažem nešto veoma važno!

Euhanija je bila u jednom luksuznom stanu. Stajala je na prozoru i posmatrala panorama grada koja se pružala pred njenim očima. Sa ledja joj je prišao neki muškarac koji je nosio dve čaše sa šampanjcem.

-Izvoli. Ovo je da nazdravimo za našu buduću saradnju.
-Hvala Humberto.


Kucnuli su se čašama.

-Ko bi rekao da ćemo ti i ja ponovo saradjivati. Pre mnogo godina smo se rastali u ne baš najboljim odnosima.
-Nismo ovde da pričamo o prošlosti već o budućnosti. Nadam se budućnosti prepunoj uspeha.
-Budi sigurna da će biti tako.
-I ranije si mi obećavao kule i gradove pa…
-Tada smo bili mladi i ludi. Sada smo zreli i iskusniji. Siguran sam da ćemo zajedno napravii velike stvari. Za početak na tebi je da da potrudiš da što više opereš svog brata pred narodom.
-Radim na tome. Jesi li gledao današnju konferenciju?
-Jesam. Skoro da sam vam poverovao.


Euhenija se nasmejala i otpila još jedan gutljaj šampanjca. Humberto joj je prišao i rekao:

-A šta misliš o tome da se podsetimo starih vremena?
-Zašto da ne.


Poljubili su se. Nakon toga su strasno vodili ljubav.

Armando je bio u svom stanu. Razmišljao je o Seleste.

-I ako sam imao najmanju sumnju sada sam siguran da je on ubica. Nema šanse da je žena koja je proživela sve to što je proživela u stanju da nekog ubije. Ona je samo još jedna njegova žrtva.

Zazvonio je njegov mobilni telefon. Javio se.

-Inspektore…. Ja sam Seleste…
-Da, recite.
-Neko hoće da me ubije! Morate da mi pomognete!


Kraj 14. epizode

Gabriel Poras – Humberto Roka
Flavio Peniche – Diablo
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 23, 2018 10:22 pm
Seleste je manipulatorka za 10ku. Nakon ove epizode počinjem da se pitam koliko je njena psihička labilnost stvarna, a koliko odglumljena. Prilično me je iznenadila.

Ovo sa Davidom...Možda joj je cilj da ga osude za Inesino ubistvo, a možda je razvila kompleksan plan za izvlačenje Davida iz zatvora kao Christine u Witness for the prosecution  Laughing

I tako sam tog dana postala Donja Huana. Žena koja već godinama iz senke vlada jednim od najvećih narko kartela u zemlji.

Svaka čast. Sada vidim Paulu u nekom novom svetlu i interesuje me da li je Paulino tajno zanimanje predstavljalo opasnost za Ines. U prevodu - ozbiljno razmišljam da ubacim i Paulu na svoju listu, iako je možda prerano za to  Very Happy

Mislim, Rohelio i posle Paula na jednoj strani, Roka na drugoj, Ines sa Rokom, Ines sa Horheom, pa Paula sa Horheom...Nije da se ne može iskopati neka konekcija  Exclamation

Edgar je počeo da plače.  -Izvinite. Malo sam se potresao.  Euhenija je prišla I zagrlila ga.   -Odličan gluma bato. – promrmljala je ona  Euhenija je uzela mikrofon I rekla:  -Molim vas dajte jedan aplauz! Dajte malo podrške za ovog čoveka! Čoveka koji je u borbi protiv nepravde I sadašnjeg sistema izgubio svog sina!

Povraća mi se. Bukvalno.

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Tue Oct 23, 2018 11:06 pm
Seleste je manipulatorka za 10ku. Nakon ove epizode počinjem da se pitam koliko je njena psihička labilnost stvarna, a koliko odglumljena. Prilično me je iznenadila.

Nije mi uzalud postala jedna od omiljenih likova koje sam napisao. I svidja mi se što mi je pošlo za rukom to da ne znate na čemu ste sa njom. To je i ideja njenog lika. Da li je ona najveća ćrta priče ili najveći manipulator i krivac?

I kad smo već kod nje. Kako bi ti volela da ona završi? Srećno ili nesrećno? Odnosno, da li je Seleste zapravo dobra ili loša? Nakon svega pročitanog do sada, kakvo mišljenje imaš o njoj?

I kako ti se čini Armando u poslednje vreme, odnosno njegov odnos prema Seleste?

Svaka čast. Sada vidim Paulu u nekom novom svetlu i interesuje me da li je Paulino tajno zanimanje predstavljalo opasnost za Ines. U prevodu - ozbiljno razmišljam da ubacim i Paulu na svoju listu, iako je možda prerano za to

Kapiram da ti je Paula sve do sada bila dosadan i možda si čak mislila i nepotreban lik. Ali prosto je njena priča čekala pravi momenat. Verujem da će vas Paula iznenaditi nekim svojim postupcima a možda i ne.

Povraća mi se. Bukvalno.

I meni svaki put kada vidim našeg vodju na televiziji. Very Happy Ajmo sad malo opet nagadjanja. Šta misliš, da li će Edgar, tj. Euhenija uspeti da obrlati narod? I da li će Edgar uspeti da postane predsednik?

U sledećoj epizodi se pojavljuje još jedan novi lik. Mislim, već je spominjan ali ne baš na pravi način. Da se tako izrazim.

I dal na sreću ili na nesreću, bližimo se kraju. Ovo su sada već poslednje epizode. I ne, još uvek ne znam koliko će ih tačno biti. Very Happy
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Oct 24, 2018 12:03 am
Kako bi ti volela da ona završi? Srećno ili nesrećno? Odnosno, da li je Seleste zapravo dobra ili loša? Nakon svega pročitanog do sada, kakvo mišljenje imaš o njoj?

Ni kao klinka nisam verovala u podelu ljudi na čisto dobre i čisto loše. Procenjujem postupke, a ista osoba može da učini brdo pozitivnih i brdo negativnih stvari. Istina, čoveka donekle definišu njegovi postupci, ali ni to se ne može tako pojednostavljeno posmatrati. Mi smo mnogo komplikovana bića Very Happy

Što se tiče Seleste, trenutno za nju mislim da je inteligentna, kreativna, manipulativna, nepredvidiva, versatilna, ali ujedno oštećena i istraumirana prethodnim iskustvima do te mere da je podigla nevidljivi visoki zid između sebe i drugih ljudi, tako da samo ona zna šta se i zašto sa njene strane zida događa. I šta god da je uradila/radi, nisam sigurna da li to mogu da pripišem isključivo raciu ili/i vrtlogu ko zna kakvih emocija.

A kako bih volela da završi? Ne znam, volela bih da preživi recimo, ali nemam tačno određenu želju po pitanju njene sudbine.

I kako ti se čini Armando u poslednje vreme, odnosno njegov odnos prema Seleste?

Paaa...

I ako sam imao najmanju sumnju sada sam siguran da je on ubica. Nema šanse da je žena koja je proživela sve to što je proživela u stanju da nekog ubije. Ona je samo još jedna njegova žrtva.

Bojim se da Armando nesvesno počinje da razmišlja donjom umesto gornjom glavom. Nadam se da grešim. Rolling Eyes

Šta misliš, da li će Edgar, tj. Euhenija uspeti da obrlati narod? I da li će Edgar uspeti da postane predsednik?

Za ovo prvo - verovatno hoće, bar mi tako izgleda. Samo ne znam do kada će Edgaru i Euheniji cvetati ruže. Od Roke im uglavnom sve zavisi i bude li se desilo nešto nepredviđeno sa tim mafijašem, otići će do đavola i podrška naroda i Edgarove šanse da postane predsednik.

Ali prosto je njena priča čekala pravi momenat. Verujem da će vas Paula iznenaditi nekim svojim postupcima a možda i ne.

Ovo me posebno zanima Smile




____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Wed Oct 24, 2018 10:28 pm
15. epizoda

Nekih 20 minuta kasnije Armando je stigao ispred Selestine kuće. Uplakana Seleste je sedela na pragu. U ruci koja je podrhtavala je držala cigaretu. Oko nje je bilo okupljeno nekoliko komšija. U tom trenutku su se uspred njih parkirala kola iz kojih je izašao Armando. Armadno je dotrčao do nje i rekao:

-Šta se desilo?!

Umešao se jedan od komšija:

-Gledao sam televiziju kada sam odjednom čuo pucnjavu. Pogledao sam u prozor i ugledao dva momka kako iz svojih kola pucaju u pravcu njene kuće. Delovalo je zastrašujuće. Pucnjava na sve strane. Pucanje stakala. Užas.
-Seleste, jeste li dobro? – upitao je Armadno
-Jesam… Fizički jesam…


Euheniju i Humberto su u krevetu. Ona je bila zamišljena. Tišinu je prekinuo on kada je pitao:

-A Telma? Šta radi naša ćerka?
-Kao i obično, upada iz problema u problem.
-Šta se sada desilo?
-Nije ni važnno. Kao i uvek sam sve rešila.
-Podsećam te da si ti ta koja je odlučila da bude samohrana majka. Godinama mi čak nisi ni rekla da imam ćerku. To sam saznao tek pre nekoliko godina. Sada je previse rizično da bilo ko sazna da je ona moja ćerka. U ovom biznisu neprijatelji se uglavnom svete preko porodice.
-Nikada ne bih ni dozvolila da se sazna da je otac moje ćerke najtraženiji narkodiler u zemlji.
-U vreme kada smo je napravili nisam to bio. Bio sam samo običan mladić iz predgradja, previše siromašan i nebitan za nekoga kao što si ti.
-Znaš, nikada mi neće biti jasno kako si uspeo da postaneš to što si danas?
-Teškom mukom. Prelazio sam preko mrtvih. Bukvalno.

 
Armando i Seleste su bili u njenoj kući. Ona je nervozno šetala u krug. Iz ruke nije ispuštala cigaretu.

-Ovo je bilo samo upozorenje. Da su hteli da me ubiju ne bi pucali sa ulice. Prosto bi ušli u kuću i ubili me.
-Ima logike. Misliš da David ima veze sa ovim?
-Naravno. Jutros mi je zapretio da bi nešto ovako moglo da se desi. I dalje ne mogu da verujem da se usudio da naredi nešto ovako. Šta da me je neki metak slučajno ipak pogodio. Zna da čekam njegovo dete. U šta se to pretvorio? Šta se desilo sa njim?


Seleste počinje da plače. Armadno je grli. U tom trenutku ulazi Enrike. Zbunjen je situacijom koju je zatekao.

-Seleste, došao sam najbrže što sam mogao.

Seleste i Armadno su se odmah razdvojili. Armadno joj je prišao, uhvatio za ramen i prešao pogledom preko nje.

-Jesi li dobro? Jel ti se nešto desilo?
-Jesam. Dobro sam. Samos sam se jako uplašila. Inspektore, ovo je moj brat Enrike. Ne znam da li se već poznajete.


Rukovali su se.

-Seleste, mislim da je previše opasno da ostanete večeras u ovoj kući. Ako želite mogu da vas odvezem do nekog hotela.
-Nema potrebe! Seleste može da se preseli u moj stan! – rekao je Enrike
-U redu. Sada ću vam uzeti zvaničnu izjavu. Nadam se da ste se smirili i da ste u stanju da je date.
-Da, naravno. Pitajte me sve što vas zanima.


Svanulo je. Adela je vodila svoju emisiju. “Kao što sam vam već rekla na početku emisiju, Seleste Falkon, trenutno najpoznatija spisateljica u zemlji, sinoć je preživela atentat u svojoj kući. Na sreću prošla je nepovredjeno. Naša ekipa ceo dan uzalud pokušava da dodje do njene izjave.”

Seleste i Enrike su bili u njegovom stanu.


-A njoj je kao stalo do toga kako sam ja. Licemerka jedna.
-Opusti se. Najvažnije je da za sada sve teče po planu.


Armando i Dafne su u policijskoj stanici. Raspravljaju se.

-Dafne, stvarno ne znam šta je sa tobom! Kakvi su ti još dokazi potrebni da shvatiš da je David ubica?!
-Ja ne znam šta je sa tobom. Nije mi jasno zbog čega slepo veruješ toj ženi.
-Molim?! O čemu to pričaš?! Imamo toliko dokaza protiv njega. Sve ukazuje na to da je on krivac. I za sinoćna dešavanja. Ujutru je zapretio svojoj ženi, a ona je te večeri preživela pokušaj ubistva.
-A nisi razmišljao u drugom pravci? To što se sinoć desilo može isto tako da znači da je pravi ubica i dalje na slobodi i da je želeo da se otarasi Seleste.
-Ok, da podjemo od pretpostavke da je istina to što pričaš. Ako je pravi ubica i dalje na slobodi, on bi trebalo da zna da bi sinoćnim dešavanjima mogao bar na trenutak da skine sumnju sa Davida koji je gotovo osudjen za njegov zločin. Ko bi normalan to uradio?


Dafne je bila razoružana. Nije znala šta da odgovori.

Euhenija je bila u svojoj sobi. Stajala je ispred ogledala i sredjivala se. U jednom trenutku joj je stigla poruka. Otvorila je poruku koja je glasila: “Imam tvoju ćerku u svojim rukama. Konačno će platiti za ono što je uradila Ćavi.” Euhenija se odsekla od straha. Otrčala je do Telmine sobe gde nije bilo nikoga. Zatekla je samo namešten krevet kao znak da Telma noćas tu nije spavala.


-Ne, ovo se ne dešava!

Izašla je iz sobe. Brzim korakom se spustila niz stepenice na kojima se sudarila sa Vanesom koja je rekla:

-Gledaj kuda ideš!
-Ma idi do djavola! Sklanjaj mi se sa puta!


Euhenija je izašla u dvorište, za njom je išla Vanesa. Euhenija je izgubila i poslednju nadu kada je videla da Telmina kola nisu na parking. Počela je da plače. Vanesa je bila zbunjena.

-Hoćeš li mi reći šta se dešava?
-Oteli su Telmu. Oteli su moju ćerku.
-Molim?! Kako? Jesi li javila Edgaru?


Euhenija je samo odmahivala glavom.

Za to vreme Ana Toreblanka, glavni Edgarov konkurent za predsedničku stolicu, davala je izjavu za medije.


-Moramo biti jači i ujedinjeniji nego ikada do sada! Ne smemo dozvoliti da nas obmanu jeftinom glumom i patetikom! Ova zemlja zaslužuje promene! Zaslužuje bolje sutra! Osvestite se! Otvorite oči i ne verujte u laži!


Euhenija, Edgar i Bruno su bili u radnoj sobi.

-I ja sam dobio istu poruku. Imaju i mog sina u rukama. – rekao je Bruno
-Moramo nekako da ih spasemo. – rekla je vidno potresena Euhenija
-Šta ćemo da radimo? Zamisli samo kakav bi skandal izbio kada bi se sada u medijima pojavila vest o onome što su vasa deca uradila!
-Kako možeš da misliš sada na to?! Telma i Andres su u ovom trenutcima možda mrtvi! – rekao je Bruno
-Ne! Ne govori to! Da su hteli odmah da ih ubiju ne bi nam slali one poruke. Žele nešto drugo od nas. Svi znamo ko stoji iza ovoga. I nije slučajno što se ovo dešava baš sada pred izbore. Odlučila je na ovaj način da dodje do pobede. Moramo da idemo da razgovaramo sa njom.


Seleste je u stanu. Ležala je na dvosedu i gledala televizor. Neko je pokucao. Ona se uplašeno trgla. Nervozno je prišla vratima i rekla:

-Ko je?!
-Ja sam. Armando.


Odahnula je i otvorila vrata.

-Zdravo. Došao sam samo da vidim kako ste nakon svega što se sinoć desilo?
-Mislim da se već dovoljno poznajemo da bi mogli da predjemo na ti.
-U redu. Ako vi… Hoću reći ako ti tako kažeš. Onda, kako si?
-Nisam dobro. Noćas sam izgubila bebu.


Počela je da plače.

-Kako? Kad se to desilo?
-Jutros pred zoru. Spavala sam, odnosno pokušavala sam da zaspim. I odjednom sam osetila jak bol. Da izvinete, prokrvarila sam. Jako sam se uplašila. Enrike me je odmah odvezao u bolnicu. Medjutim, nije moglo ništa da se učini.
-Žao mi je. Zaista.
-Meni još više. Mojoj sreći nije bilo kraja kada sam saznala da sam trudna. Ali David je opet ubio naše dete. Sigurna sam da je ovo posledica stresa koji sam sinoć preživela.
-Ne znam šta da ti kažem.
-Ništa. Nema reči koje bi u ovom trenutku mogle da me uteše. Samo, želim nešto da te zamolim.
-Reci. O čemu se radi?
-Molim te da ovo ostane naša tajna. Ne želim da David sazna da sam izgubila bebu. Sigurna sam da me je jedino postojanje te bebe još uvek održava u životu.
-Misliš da bi te David…
-Ne znam. Zaista više ne znam šta da mislim.


Zagrlila je Armanda i neutešmno plakala na njegovom ramenu. U jednom trenutku su se pogledali pravo u oči. Gledali su se tako neko vreme a onda ga je ona iznenada poljubila. On se zbunio. Odgurnuo je od sebe.

-Seleste, ovo nije u redu…
-U pravu si. Izvini. Molim te izvini. Ne znam zašto sam to uradila.
-Sve je u redu. Samo te molim da se ovo više ne ponovi.
-Ne, naravno… Izvini još jednom… Doktori su mi noćas dali neke lekove za smirenje i protiv bolova… Mislim da nisam baš pri čistoj svesti…


Za to vreme Dafne je saslušavala Davida.

-To je laž! Naravno da nisam poslao nikoga da ubije Seleste!
-Znaš kako. Ja ti verujem.
-Molim?
-Verujem ti da nisi ubica. Siguran sam da si ti ispao samo koleteralna šteta. Ali treba mi nešto čime bih to mogla da dokažem. Jesi li siguran da si nam sve ispričao? Pokušaj da se setiš još nečega.


David se mislima vratio na momenat kada mu je Edgar zapretio da će ubiti Seleste ako ikome spomene da su Ines i on bili ljubavnici. A onda u sebi rekao:

-Ne, ne smem da rizikujem Selestin život. Ona čeka moje dete. Možda je to što se sinoć desilo zapravo Edgarovo upozorenje da treba da ćutim.

Dafne je tresnula šakom od sto i rekla:

-Davide! Slušaš li me ti uopšte?!
-Da, da… Samo sam… Sve sma vam rekao… Nemam ništa da dodam.


Armando je izlazio iz zgrade u kojoj Enrike ima stan. Delovao je zamišljeno. Onda je u jednom trenutku ponovo ušao u zgradu i zaputio se ka mestu gde je sedeo čuvar.

-Dobar dan. Ja sam iz policije. – rekao je usput pokazavši svoju značku
-Da, recite. Kako mogu da vam pomognem.
-Imam samo jedno pitanje za vas. Da li poznajete Enrikea? Živi u ovoj zgradi.
-Da, naravno. Skoro se doselio. On je brat one spisateljice… I ona je sinoć došla sa koferima i…
-Upravo na njega mislim. Da li su njih dvoje noćas napuštali zgradu?


Čuvar se zamislio i potom rekao:

-Jesu, pred zoru. Izgleda da joj nije bilo dobro jer je on nosio u naručju.
-Ok. Hvala vam. Samo sam to hteo da znam. I neka ovo ostane medju nama.


Ana ulazi u svoju kuću. Spušta na sto poslovnu tasnu u čujem dnu su ispisani inicijali AST. Iz kuhinje izlazi Vanesa koja govori:

-Konačno si stigla.
-Da. Izvini. Malo sam se zadržala.


Ana joj prilazi i ljube se u usta.

-Gledala sam malopre u vestima tvoju izjavu za medije. Zaista se nadam da ćeš pobediti Edgara.
-I ja isto. Tebi je svejedno. Ti ćeš svakako biti prva dama.


Obe su se nasmejale.

-Više bih volela da budem tvoja prva dama. Nego, nisam ti nešto rekla.
-Šta to?
-Nedavno sam priznala svom sinu Horheu da sam biseksualka i da sam godinama u vezi sa tobom.
-Molim?!
-Ne brini se. Nisam mu rekla tvoje puno ime i prezime. Rekla sam mu da sam u vezi sa izvesnom Sesilijom. Nema šanse da poveže da si to zapravo ti, Ana Sesilija Toreblanka.
-Sada moramo biti oprezne više nego ikada. Zamisli da mediji saznaju da sam biseksualka. Meksikanci su još uvek previše konzervativan narod da bi izglasali jednu biseksualku za svoju predsednicu.


U tom trenutku je došla služavka koja je rekla:

-Gospodjo, izvinite što vas prekidam. Traže vas.
-Ko?
-Rekli su mi samo da vam kažem da vas traže Euhenija i Bruno. A da ćete vi znati o kome se radi.


Obe su bile u šoku posebno Vanesa.

-Reci im da udju. A ti Vanesa udji u sobu da te ne vide.
-Ali šta oni hoće od tebe?
-Ne znam. Sad ću da vidim.


Dafne i Haime su u policijskoj stanici. Popila je gutljaj kafe i rekla:

-Sigurna sam da je nevin.
-Sve je protiv njega.
-Možda. Ali sam ubedjena da grešimo.
-Ko je onda po tvom mišljenju pravi krivac?
-Seleste. Seleste Falkon.


Seleste je u stanu. Stoji na prozoru i razmišlja o poljupcu sa Armandom. Smeška se.

Armando je u kolima. Razmišlja o poljupcu sa Seleste.


-Bože, šta mi se dešava sa tom ženom?

Ana, Euhenija i Bruno su bili u dnevnoj sobi.

-Moram priznati da sam iznenadjena vašom posetom. Šta želite od mene?
-Znaš ti dobro šta želimo od tebe. – rekao je Bruno
-Hoćemo da nam vratiš našu decu! – rekla je besno Euhenija
-Zaista ne znam o čemu pričate.
-Ne pravi se luda!


Nakon što je ovo izgovorila Euhenija je krenula na nju ali je Bruno uspeo da je zadrži.

-Sve do danas sam mislila da nisi bila upućena u celu priču. Da je to što se desilo ostalo izmedju tvog pokojnog supruga Servanda i nas. Ali vidim da sam se prevarila.
-A o tome pričete. Mislili ste da nisam znala da su vaša deca odgovorna za smrt sina mog pokojnog supruga. Da, znala sam. Servando mi je ispričao šta ste uradili. Znam kako ste zataškali Salvadorovu smrt.
-I zbog čega si odlučila da sada ponovo pokreneš tu priču? Jel zbog izbora? Želiš da ta priča dodje u javnost kako bi narušila ugled mog brata i pobedila?!
-Euhenija, ja ne igram tako prljavo. Zaista ne znam o čemu pričaš.
-Neko je oteo našu decu. Jutros smo dobili poruke u kojima piše da će platiti za ono što su uradili Salvadoru. – rekao je Bruno


Ana je bila u šoku. Samo je uspela da promrmlja:

-Nadam se da nije ono što mislim.

Uzela je svoj telefon i pozvala nekoga:

-Dobar dan. Ovde Ana Toreblanka. Želela bih da razgovaram sa Tomasom. Molim? A da, jeste… Izvinite, skroz sam zaboravila na to… Da, ja sam mu potpisala dozvolu da izadje iz internata. Izvinite na smetnji.

Prekinula je vezu. Bila je u šoku. Euhenija i Bruno su je zbunjeno gledali.

-Šta se desilo? – upitao je Bruno
-Mislim da znam ko je oteo vašu decu. Tomas. Salvadorov brat.


Vanesa je prisluškivala ceo njihov razgovor. Bila je u šoku.

Za to vreme Telma i Andres su se nalazili u jednom napuštenom skladištu na periferiji grada. Oboje su bili vezani za betonske stubove. U jednom trenutku došao je Tomas koji im je skinuo povez sa očiju i traku sa usta.


-Šta hoćeš od nas? – upitala je Telma
-Ko si ti? – upitao je Andres
-Ja sam Tomas. Tomas Toreblanka.
-Tomas? Ti si…


Telma je bila u šoku kada je povezala ko je on zapravo.

-Da, ja sam Salvadorov brat. Ja sam brat dečka koga ste vas dvoje ubili.

Opalio joj je šamar iz sve snage. Ona je samo ispustila bolan krik.

-Ne! Mi ga nismo ubili! – rekao je Andres
-Ne laži!


Udario ga je šipkom koju je držao u rukama. Andresu je krenula da curi krv niz glavu.

-To je bio nesrećan slučaj! – rekla je Telma
-Laž! To nije bio nesrećan slučaj! Prvo ste ga naterali da se drogira sa vama. A onda ste tako drogirani seli u kola. Ti si vozio!


Besno je pokazao u Andresa.

-Ti si izazvao nesreću u kojoj je poginuo moj brat. I prošao si nekažnjeno za to.

Uzeo je kofu sa hladnom vodom u oboje ih polio. U tom trenutku je zazvonio njegov telefon. Javio se. To je bila Ana.

-Tomase. Znam šta si uradio. Slušaj me dobro. Moraš odmah da mi kažeš gde se nalazite!
-Neću! Moram da ih nateram da plate za Ćavinu smrt!
-Ne! Ne smeš to da uradiš! Tomase, ti nisi kao oni. Ako ih ubiješ bićeš isti kao oni. Ne radi to.


Tomas je počeo da plače.

-Ali… Ćava je…
-Ćava je nažalost mrtav. I tu ne možemo ništa da uradimo. Nemoj da upropastiš svoj život zbog ljudi koji nisu vredni toga. Molim te, reci mi gde se nalazite
-U redu. Zapiši adresu.


Adela je u redakciji. Iznenada utrčava Seleste.

-Seleste, šta ti radiš ovde?
-Jesi li htela ekskluzivu? Dobićeš je! Kada ti počinje popodnevna emisija?


Adela je pogledala na sat i rekla:

-Za pola sata.
-Želim da dam izjavu za javnost.
-Ok.


Adela je skočila sa stolice i rekla momku koji je sedao za stolom pored njega:

-Piši kajron da ćemo u emisiji imati Seleste kao speciijalnog gosta. Ali odmah! Šta čekaš?! Moramo da razvalimo sa rejtingom!

Tomas, Telma i Andres su u skladištu. Oni su i dalje vezani dok Tomas nervozno šeta u krug. Dolaze Euhenija, Bruno i Ana. Euhenija besno kreće ka Tomasu.

-Kako si mogao da otmeš moju ćerku?!

Kreće da ga udari ali je Ana zaustavlja u poslednjem trenutku.

-Da se nisi usudila!

Bruno je odvezao Telmu i Andresa.

-Sad ćeš da vidiš! Završićeš u zatvoru! – rekla je histerično Telma

Ana se okrenula ka njoj i rekla:

-Grešiš. To se neće desiti. Euhenija, Bruno i ja imamo drugačiji dogovor. Najbolje je da svi zaboravimo da se ovo desilo. Budete li prijavili Tomasa za ovo, kunem vam se da ću ja prijaviti vas za ono što se desilo pre nekoliko godina. A budite sigurni da imam način da to i dokažem.
-Ali mama… - Euhenija je prekinula Telmu i rekla:
-Tako je najbolje za sve. Zaboravićemo da se ovo desilo.


Počinje Adelina emisija.

-Dragi gledaoci, kao što ste verovatno već videli u najavi, danas imamo specijalnu gošću. Danas je sa nama trenutno najpopularnija žena u zemlji. Samo za vas Seleste Falkon. Dobar dan Seleste., Dobrodošla u moju emisiju.
-Bolje te našla. Znaš da se rado odazivam tvom pozivu.
-Ok. Kao što verovatno svi već znaju sinoć si bila žrtva pokušaja atentata. Da li sumnjaš na nekoga?
-Da. Nažalost reč je o osobi koju sam najviše volela u životu. Koju i dalje volim. Siguran sam da je naručilac mog ubistva moj suprug David.
-To su ozbiljne tvrdnje. Zbog čega to misliš?
-Zbog toga što mi je on lično juče zapretio da će me ubiti ako ga ne izbavim iz zatvora. I već sinoć je pokušao da ostvari svoje pretnje.


Počela je da plače.

-Izvinite. Malo sam se potresla. Znate, nije lako pomiriti se sa činjenicom da je vaš suprug u stanju da vas ubije. Kako mene, tako i naše dete.
-Vaše dete? Trudni ste?
-Da, tri meseca. I on to zna. U tome je njegov postupak još gori i okrutniji.


Zatvorenici su u zatvoru gledali Adelinu emisiju. Nakon završetka su otišli u Davidovu ćeliju i pretukli ga.

Seleste i Enrike su u kolima.


-Sve je ispalo onako kako smo isplanirali. – rekao je on
-Jesi li siguran da ne postoji način da se dokaže da smo mi iscenirali sinoćni atentat?
-Budi bez brige. Angažovao sam za taj poslić ljude od poverenja. Nego, čuvar mi je rekao da se pandur raspitivao da li smo noćas izlazili iz stana. Tako da odradili smo sjajan posao što smo izašli i provozali se par krugova po gradu. Dobro si se setila toga.
-Niko nikada neće sazanti da zapravo nisam ni bila trudna.


Kraj 15. Epizode

Cecilia Gabriela – Ana Sesilija Toreblanka
Mauricio Abad – Tomas Toreblanka
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala - Page 6 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum