Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Wed Feb 20, 2019 1:07 pm
Sandra Echeverria - smatram da je kvalitetnija pjevačica nego glumica i volim je čuti.

Dulce Maria - nju u principu i ne smatram glumicom. Jako mi se dopada njen jak glas, i najkvalitetniji od njih tri iz RBD-a. Dulce je čist pokazatelj kako talenat ne mora biti presudan. Bolja je i od Anahi koja uživo zna više da kriješti nego da pjeva, i od Maite koja ima slabašan glas, a ipak su njih dvije bolje prošle u karijeri, i ruku na srce imaju bolje pjesme. Dulce očigledno nije imala pravu ekipu oko sebe koja će voditi njenu karijeru i iskoristiti njen potencijal na pravi način. Šteta.

Anahi - iako maloprije rekoh da uživo kriješti moram priznati da mi se njene pjesme većinom dopadaju. Ali, isključivo na snimcima iz studija. Very Happy

Od glumaca koji pjevaju me niko toliko ne privlači da bih ih ovdje uvrstila. Sviđa mi se po koja pjesma Canele, po jedna od Coronela i Sillera, i to bi bilo to.

____________
Latino leksikon - Page 23 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Wed Feb 20, 2019 5:37 pm
Što se tiče glumaca/ica pevača, uglavnom mi se ne dopada njihovo pevanje i mislim da bi im većini bilo pametnije da se fokusiraju samo na glumu. Najdraže pesme iz telenovela su mi one koje pevaju ozbiljni pevači, a ove koje otpevaju glumci koji glume u nekoj seriji ne slušam i uglavnom mi takvi slučajevi idu na živce. Primera radi, ako je Zepeda glavni lik u seriji, u pozadini moramo slušati i njegovu pesmu, da ne poveruješ..

Jencarlos Canela - on je jedan od retkih među glumcima koji ima dobar glas i neke njegove pesme su mi jako dobre

Thalia - ne slušam je i ne smatram je velikom pevačicom, ali ima neke pesme koje mi se dopadaju
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Wed Feb 20, 2019 10:21 pm
Maite Perroni-obožavam ju i kao glumicu i kao pjevaćicu,ima prekrasne pjesme i jako lijep glas
Anahí
Dulce María Sherlyn (njih imaju jako slićan,skoro pa identićan glas kad pjevaju,prvi put kad sam ćula Sherlyn kako pjeva ostala sam  Shocked jer sam mislila da slušam Dulce Maríu jer su im glasovi jako slićni,gotovo identićni dok pjevaju)
David Zepeda
Ninel Conde
Belinda (iako već 10 godina nije snimila niti jednu telenovelu)
Jencarlos Canela
Paulina Rubio
Thalía
Paulina Goto (ima jako lijep,nježan glas)
Sandra Echeverría
Mané de la Parra
Karyme Lozano (šokirala sam se  Shocked kad sam ćula kako lijepo pjeva)
Eugenio Siller
Daniela Romo
Angélica María
Christian Chávez
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Wed Feb 20, 2019 10:22 pm
Nikoga ne slušam aktivno, ali Jencarlos Canela i Gabriel Coronel imaju dobrih pesama. Nije loša ni ženska ekipa iz nekadašnjeg RBD.

____________
Latino leksikon - Page 23 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 21, 2019 1:50 pm
41. Omiljeni parovi iz telenovela.

____________
Latino leksikon - Page 23 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 21, 2019 2:10 pm
1. Hector y Elena (Rubi)

Igraju ih moji omiljeni glumac i glumica tako da je tu već pola posla završeno. Very Happy I Hector i Elena su nevezano za to što su par sjajni likovi, Hector je baš složena ličnost, a Elena je jednom riječju fenomenalna. Dakle, već imaju dva bitna faktora da budu sjajan par, odabir glumaca ( oboje su odlični u svom poslu, i jako privlačnog izgleda), i ličnosti su im jako dobre. Kao par su sjajno funkcionisali, i potpuno odgovarali jedno drugome. Hector je imao ozbiljne probleme u psihi uzrokovane genetikom i lošim odabirom žene, a Elena je umirujuća, pametna i empatična osoba koja je znala da mu pomogne i da se nosi s tim. S druge strane, i ona ima svoje probleme i traume, a on je isto tako znao da se nosi s njenim strahovima, i da joj pomogne. Kako i rekoh, potpuno su kompatabilni, i definitivno su par koji je zajedno bio jači, i koji je mogao da dijeli sve brige i muke. Ne mogu da prežalim njihov tužan kraj.

2. Ricardo y Camila (Pasion)

Nisam tip koji se pretjerano topi na scene glavnog para, ali njih dvoje su mi I love you . Od toliko glumaca/glumica sa kojima su oboje glumili mogu slobodno reći da su najbolji u paru jedno s drugim. Njihova priča mi je baš simbolična, ona je bila robinja na njegovom brodu, dok je on bio gusar. Jedno drugome su donijeli oslobođenje, on njoj od okova života kojeg je živjela u San Fernandu, a ona njemu od načina života koji mu je samo donosio opasnost.

3. Eva y Julian (Alguien te mira)

Spoj suprotnosti koji nije mogao opstati i baš su mi zato jako specifični kao par. Policajka & serijski ubica. On je njoj uzeo život, ali na neki svoj uvrnuti način je jeste volio i drugačije je gledao na nju u odnosu na svoje ostale žrtve.

____________
Latino leksikon - Page 23 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 21, 2019 6:10 pm
Uf,mogla  bih do prekosutra nabrajati omiljene parove iz telenovela jer ih ima jako puno;
Mariana i Adrián/Sin pecado concebido
Jako lijep i drag par
Camila i Daniel/Amor bravío
Kemija između Silvije Navarro i Christiana de la Fuentea je nevjerojatna
Mariana i Ignacio/Mariana de la noche
Iako su u  nekim situacijama bili presladunjavi, meni su bili dragi
Julia i Gabriel /Apuesta por un amar
Par sa karakterom, oboje su imali jak i snažan karakter
Cielo i Marco/Por tu amor
Gabriela Spanic i Saúl Lizaso su mi bili  puno bolji ovdje nego u Tierra de pasiones
Marina i Damián/La tempestad
Njihova prepucavanja i svađe u poćetku su mi bile odlićne
Magdalena i Valentín/La tempestad
Njih dvoje su trebali biti  drugi glavni par,a ne sporedni
Marichuy i Juan Miguel/Cuidado con el ángel
Kemija je tu bila puno bolja nego u Triunfo del amor
Matilde i Manuel/Amor real
Jedan od najboljih parova,sa odlićnom kemijom
Julieta y Robert/Mi marido tiene familia
Jako dragi,par sa pravim obiteljskim vrijednostima
Elena i Héctor/Rubí
Žao mi je što nisu ostali zajedno na kraju
Valentina i José Miguel/Soy tu dueña
Oboje su mi jako dragi glumci (i Lucero i Fernando Colunga), zato mi i spadaju među omiljene parove
Alma i Jesús/Porque  el amor manda
Jako zabavan i komićan par kao i cijela  telenovela
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 21, 2019 10:51 pm
Maribel i Alejandro/Rubí
Nakon gorkog razoćaranja,pronašli su zajedničku sreću
Eva i Daniel/Eva Luna
Iako je on stariji od nje (Guy Ecker od Blance Soto),lijep su par
Rocío i Daniel/Cuidado con el ángel
Nakon razoćaranja,pronašla je ćovjeka koje ju zaslužuje
Marcia i Ignacio/Mariana de la noche
Iako nisu bili par,meni su bili jako dragi,puno bolji od Mariane i Ignacija,šteta što nisu imali sretan kraj (nisu ostali zajedno na kraju)
Rubí i Héctor/Rubí
Meni su se sviđali njih dvoje,iako nije bilo ljubavi među njima
Cristina i Marco/Rubí
Jako mi je drago što su ipak ostali zajedno na kraju
Elisa i Arturo/Rubí
Jedan od najdražih starijih parova koje sam vidjela u telenovelama
María y Max/Triunfo del amor
Ponovljen par iz CCEA zato su mi jako dragi
Carolina i Pablo/Niña amada mía
jedan od dražih "pareja juvenil"
Alina y Emilio/Duelo de pasiones
Još jedan od najboljih glavnih parova iz telenovela
Montserrat i Alejandro/Lo que la vida me robó
Dovoljno je reći Angelique Boyer i Sebastián Rulli
Angélica i Santiago/Dos hogares
Manje se vidjela razlika u godinama i puno su bili ljepši par od Angélice i Ricarda koji su mi izgledali više kao tata i kćer nego kao par
Montserrat i Claudio/Sin pecado concebido
Još jedan prekrasan par sa tragićnim krajem
Paulina i Adrián/A que no me dejas
Prekrasna ljubavna prića sa nesretnim i tragićnim krajem
Inés i Gastón/A que no me dejas
šteta što ni oni nisu imali sretan kraj i njihova ljubavna prića je kratko trajala
Verónica i Martín/Lo imperdonable
Jedini razlog zašto vrijedi gledati telenovelu,jedina svjetla točka telenovele jer sve drugo je bilo Sleep
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 21, 2019 11:08 pm
Sarita & Franco (PDG) - sladak i simpatičan par sa podjednako simpatičnom dinamikom razvoja odnosa između njih dvoje. Karakterno su različiti, a opet su nekako prirodan spoj.

Monica & Aurelio (ESDLC) - ljubav na mafijaški način, strastveno, opasno, divlje, neizvesno, ali iskreno i prostodušno. Ne mogu jedno sa drugim, a ne mogu ni jedno bez drugog.

Victoria & Jeronimo (Victoria) - da, znam da spoj gđe Ruffo i M. Ochmanna zvuči groteskno Laughing Međutim, uprkos razlike u godinama i svim mogućim razlikama, oni su jednostavno kliknuli. Njihove priče su životne i realne i u skladu sa tim i ljubav koja se razvila u preplitanju tih priča.

Camila & Cristobal (ERDA) - hemija, hemija i hemija. Oboje su hrabri sa vrlo sličnim tipom energije i oboje umeju da vole. Ne mislim isključivo na partnersku ljubav, već znaju da vole ljude delima, a ne samo rečima. I to mi je tako moćno. Ne uvek pametno ni promišljeno, ali moćno.

Frida & Marcial (EEAYEO) - dve manijakalne figure koje su imale tu sreću da se nađu i udruže svoje manijakalnosti Laughing

Oriana & Santos (Mar de amor) - serija je užas živi, ali da su ovo dvoje bili glavni par možda bi mi utisak bio znatno bolji. Zbog njih sam je gledala. Eto toliko.

I potpis na Elenu & Hectora.




____________
Latino leksikon - Page 23 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Fri Feb 22, 2019 9:35 am
Hoćete li da na kraju spiska pitanja dodamo i omiljene parove izvan telenovela ili španskog govornog područja? Dakle, iz brazilskih, američkih, španskih serija itd...
Krenula sam da ostavim još jedan post sa dragim parovima izvan telenovela, i onda pomislih, zašto ne bismo imali to pitanje zasebno? Very Happy

____________
Latino leksikon - Page 23 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 23 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum