Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Jun 29, 2020 12:34 am
Opšti utisak:

Ne sećam se detaljno svega, ali znam da sam baš uživala u ovoj seriji. Glavni par je imao izvrsnu hemiju zbog čega mi je serija i bila tako privlačna. Kad se setim ovakvih glumaca, onda razumem zašto mi današnje serije više nemaju draž. Morski ambijent je dao posebnu čar svemu.

Glavni junaci:

Mogu čak reći da je ovo jedan od mojih dražih parova iz telenovela. Njih dvoje su mi dragi i kao glumci, ali ovde su baš bili upečatljivi. Ne čudi što smo hemiju osetili preko ekrana s obzirom da su posle ovoga i privatno završili u vezi.

Entrada/pjesma:

Prosečna, klasična iz tog ranijeg perioda.

Gledanje/ponovno gledanje:

Ne mislim je reprizirati, ali neke isečke glavne radnje bi mogla odgledati.
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1127
Join date : 2019-01-18

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Jun 29, 2020 3:33 pm
Nisam gledala Very Happy Ali mi je privlačan ovaj morski ambijent Very Happy
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Jul 05, 2020 9:36 am
E sada ide jedna koju sve znamo. Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 610785387

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Jul 05, 2020 9:47 am
47. La Candidata

( Televisa, 2016/2017)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Press-10

Trejler:



Entrada:



https://es.m.wikipedia.org/wiki/La_candidata

Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Jul 05, 2020 10:45 am
Kako sam i pominjala, politiku ne volim nikako, te mi to nije najprivlačnija tema za gledanje, posebno u telenoveli. Iako je sinopsis objektivno dobar, mene su ovdje na gledanje isključivo privukle Silvia i Susana.

Opšti utisak:

Generalno dobra serija koja mi nije legla od samog starta, tek sam se negdje od 16, 17 propisno zagrijala. Moglo je bez nekih klišeja i likova, ali više ima dobrih od loših strana.

Glavni junaci:

Oni su ovdje minus. Gerardo glup lik od početka do kraja, Regina je ok, ali je ista kao bilo koja školovana glavna junakinja (pozitivka) koja ima svoje zanimanje. U temi politike treba izgraditi drugačiji ženski lik, pogotovo što je ona kandidat za predsjednicu.

Ali zato negativci  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 1161816250 Trio Alonso- Cecilia- Mario je ono što je priči dalo na draži i ozbiljnosti. Bez njih  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 3541223117  Cecilia je jedan od najgenijalnijih ženskih likova uopšte, a Alonso je jedno takvo harizmatično đubre. Mario je isto dobar, lik koji je zastrašujuć samo kad mu vidiš pogled i izraz lica.

Sporedne priče:

Tinejdžeri su udavili, Teresa isto, Alonsova sekretarica i onaj Isak, krajnje nepotrebni... Kao zabavnu bih izdvojila priču Omar & Marcia. Kako sam se zacenula kada je Alonso gotovo uhvatio u akciji ovo dvoje, a Omar pitao uvrijeđeno u fazonu "zar misliš da neka žena mora biti prostituka da bih je privukao"  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 3665418065  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 3665418065  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 3665418065

Ovdje smo bukvalno mogli imati izbor za par godine. Omar i Marcia, Cecilia i sestrić ili Natalia i kako se zvaše onaj mlađi lik.

Glumačka ekipa:

Za tinejdžere promašena. Nailea je bila očajna. Victor Gonzalez isto. Ostatak ok, a Barreto, Sanchez- Navarro i Susana genijalni.

Entrada/pjesma:

Instrumental je baš dobar. Entrada mi se isto dopada, posebno motiv šaha.

Gledanje/ponovno gledanje:

U cjelosti ne bih. Samo možda izdvojene dijelove, odnosno glavnu priču, možda bih ponovila zadnjih 10ak epizoda jer mi na kraju ništa nije bilo jasno oko Escalantea i njegovih motiva da Regina bude/ne bude  confused predsjednica.

Ocjena:

9/10 ali samo zbog (opet ponavljam) 3 negativna lika. Bez njih bi bila manja.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Webp_n20
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Jul 05, 2020 1:51 pm
Ljubav  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 2923229199

Ipak, krenuću od nekoliko važnih zamerki. Kao prvo i prvo, Regina i Gerardo su totalni fejl od likova. Tipični protagonisti koji nikako ne prolaze kao političari, a još manje kao (potencijalni) predsednički kandidati.

Gerardo je sav mlak, beživotan i nebitan, dok je Regina donekle imala tu vatru u sebi i ideologiju iza koje je čvrsto stajala, ali političke veštine su joj ravne nuli. U stvarnosti bi na nišanu završila mnogo ranije.

Druga stvar - Teresa. Najklasičnija moguća negativka ukrašena dobro poznatim klišeima. Nije mi se uklapala u priču i predstavljala je iritantan višak.

I treća zamerka je gospodin Escalante. Njegov lik su mogli bolje odraditi, iskoristiti i objasniti. Ovako je ostao nejasan i nedovršen.

Pozitivne strane:

Pa, politika pre svega. Volim tu tematiku, bilo gde i pod uslovom da je obrađena kako valja, što u Candidati poprilično jeste. Meni se serija svidela od prve epizode i najviše sam uživala u političkim potezima koji su se povlačili.

Zatim, zlatna trojka - Alonso, Cecilia i Mario  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 2082497439

Cecilia je nešto najoriginalnije iz telenovela ikada, a Susaninu glumu nema potrebe komentarisati.

Mario je fantastično odvratan i može se shvatiti kao personifikacija vrištećih problema u meksičkom društvu i državi.

A Alonso...Ajme. Idol. Institucija. Kralj. Izvukao se i preživeo zato što je jedini kapirao i poštovao pravila igre. Peo se ka vrhu vrlo samosvesno i oprezno. Odlično je znao gde je njegovo mesto u sistemu i gde su granice raspoložive mu moći. Igrao je i odigrao profi.  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 664804837

Za razliku od Alonsa, ostali negativci i pozitivci su se precenili i uglavnom loše završili.

I naravno...

Kao zabavnu bih izdvojila priču Omar & Marcia. Kako sam se zacenula kada je Alonso gotovo uhvatio u akciji ovo dvoje, a Omar pitao uvrijeđeno u fazonu "zar misliš da neka žena mora biti prostituka da bih je privukao"

Omar sex bomba  afro Kako je siguran u svoj sexepil  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 1161816250
  
Instrumental je baš dobar.

Telefon mi sad tako zvoni  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 610785387 I entrada je moćna.

Seriju ću reprizirati sigurno. Ne u skorije vreme, ali definitivno hoću.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Jul 05, 2020 6:56 pm
Pa da, potpis na tvoj doživljaj serije.

Telefon mi sad tako zvoni

Dobra ideja. Very Happy  Možda ti je ukradem. Meni je sada pink panther. Dugo godina su mi samo instrumentali na zvonu, do skoro mi je bilo neko iz zvono iz telefona. A zove se chocolate...  Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 1543461474 Prije toga je bilo ovo par godina...



A prije toga razne pjesme, Another brick in the wall npr. Više se i ne sjećam koje sve, ali prve su bile (na prvom telefonu koji je imao takve mogućnosti) The call od Back street boys, to mi je baš bila fora. I od Mariah Carey Heartbreaker (ali remix) i Sweetheart. Te tri sam smjenjivala tada. Joj, kad se sjetim prebacivanja pjesama u srednjoj preko bluetootha i infrareda. Jedino je moj sony ericson na preklop imao i jednu i drugu opciju. cheers


Pjesme na alarmu dugo više ne stavljam jer mi se smuče. Kao npr. Dalinda nekad. Stavljam alarme iz telefona, imam neke melodije sa cvrkutom ptica, lavežom i žuborom vode.

Edit: Ukradena ideja. Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 610785387  Moje zvono kreće od 5. sekunde.


____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Webp_n20
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1127
Join date : 2019-01-18

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Jul 06, 2020 11:51 am
Kvalitetna serija ali na mene nije ostavila neki wow utisak. Dobra je ali nije nešto čemu bi se vratila da pogledam ponovo. Ovdje je najslabija tačka bila glavni par. Sve druge priče su bile interesantnije od njihove.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Wed Jul 08, 2020 8:29 pm
Dugo godina su mi samo instrumentali na zvonu

I ja se držim instrumentala, najčešće onih iz GoT-a podrazumeva se Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 2078043430 Ima predivnih i premoćnih Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 2082497439

Ukradena ideja

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 BPP74II

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Fri Jul 10, 2020 2:01 am
Opšti utisak:

Kvalitetna serija sa dobro razrađenim likovima. Ono što je pozitivno je da su svačijoj priči posvetili jednaku pažnju, te su tako sporedni likovi bili jednako kvalitetno razrađeni. Složila bi se da je priča glavnih junaka ispala najslabija karika. Možda tematika nije za svakoga, ali produkcijski se ne može meriti s telenovelama na koje smo navikli.

Glumačka ekipa:

Izuzetna glumačka ekipa. Šteta što Silvijin lik nije bio malo realističniji, bio je podosta ružičast za jednu političarku. No s druge strane vrhunski negativci. Ovu seriju ću pamtiti prvenstveno po njima. Susana Gonzalez i Rafael Sanchez Navarro su za mene na broju jedan najboljih negativaca ikada. Ovo je bila Susanina uloga karijere. Barreto je takođe bio izuzetan. Ono što mi se nije dopalo je mlađa postava koja mi nije bila dovoljno zanimlljiva. I složila bi se da je Teresa preklasična negativka koja uopšte nije priličila ovako kvalitetnoj seriji.

Interesantan mi je Anin komentar na Omara. Nisam ispratila je li to neka interna šala ili šta, ali se moram nadovezati u tom kontekstu. Meni je Alonso bio tako napet, toliko harizmatičan, siguran u sebe i u isto vreme tako hebozovan, uff.. Čovek u tim godinama mi je izazvao takav doživljaj da me je bilo blam priznati i samoj sebi. I po tome ću pamtiti seriju!

Entrada/pjesma:

Fino uklopljeno, sviđa mi se.

Gledanje/ponovno gledanje:

Ovako ozbiljnije teme retko kad repriziram, ali skraćenu verziju bi mogla opet odgledati.
Sponsored content

Telenovele: Što mislite o...? - Page 28 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum