Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Oct 11, 2020 10:20 pm
Esmeralda...jedan od klišejastih klasika nekadašnjih vremena. Gledala sam je iz očiglednih razloga - to se tada pratilo, to je bilo u ponudi. Serija je na skali kvaliteta blizu Marisol, možda mi je za nijansu bila podnošljivija od Marisol, jer...imala je Gracielu. Čak bih rekla da je Graciela najukusniji sastojak ove sapunice.

Entrada i pesma mi se nimalo ne sviđaju.

Btw, kakvo komično preglumljavanje sa širom otvorenim očima u entradi Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 3665418065

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Oct 12, 2020 12:44 am
Opšti utisak:

Bez obzira na kvalitet serije koji nije značajan za današnje kriterije, ova serija će mi ostati u posebnom sećanju zbog perioda u kojem sam je gledala. Seća me na detinjstvo i taj period bezbrižnog. Tada mi je bila čarobna i bajkovita i ne želim skrnaviti taj doživljaj. Serija je imala posebnu čar zbog prelepih pejzaža i ambijenta u prirodi gde se snimala.

Glumačka ekipa:

Leticia i Fernando su bili solidan par, s tim što mi je ona bila draža. Slažem se da je vrlo loše odglumila slepoću, ali je to nadoknadila svojom blagošću koju je taj lik nosio sa sobom i u toj sferi mi je bila mnogo realna. Nora Salinas je sa svojom ulogom definitivno ostavila traga u ovoj seriji i učinila ga jednim od najupečatljivijih.

Entrada/pjesma:

Uvodna pesma mi je posebno lepa, dodatno je dočarala priču i taj osećaj bajkovitog.

Gledanje/ponovno gledanje:

Sumnjam da ću je ponavljati.
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1127
Join date : 2019-01-18

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Mon Oct 12, 2020 2:43 pm
Da nisam odgledala reprizu prij par godina vjerovatno bi mi ostala u lijepojm sjećanju.

Jose Armando i Esmeralda su jedan od najgorih parova. Ono kako je on nju tretirao je bilo Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 3323782742 Pri tome nisu čak ni imali hemije. Colunga isti kao i u većini serija. Calderonka je bila ok. Zasebno.

Negativci ok. Klasičini Meijini.

Graciela je jedna od svijetlih tačaka ove serije.

Entrada i pjesma mi se dopadaju Very Happy
Mariana
Mariana
Posts : 1122
Join date : 2017-09-11

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Tue Oct 13, 2020 3:02 pm
Esmeralda-Iskreno,sad kad pogledam,bez veze,dok mi je u ono vrijeme kad sam ju gledala (a bila sam klinka) bila woow,jer tada sam gledala sve što se nudilo i nisam birala.Iako znam da je svjetski poznata i sve,ali danas mi je Esmeralda,uz Marisol,jedna od najgorih telenovela koje sam gledala,iako su mi Leticia Calderón,Fernando Colunga,Nora Salinas,Ana Patricia Rojo dragi glumci,ova serija mi danas spada u jednu od najlošijih koje sam gledala,pokvario mi se utisak o seriji kad sam ju gledala ponovno po drugi put i ne bi ju više ponovno gledala.Naslovna pjesma mi se nikako ne sviđa dok mi je pjesma Llenando de amor (Graciela i Adrián) prekrasna.Esmerslda i José Armando kao par-katastrofa,više su bili kao brat i sestra,kemija-0 %,definitivno su ovdje Graciela i Adrián bili puno bolji par i moram priznati da i dan danas plaćem kad gledam scenu gdje Graciela umire Adriánu na rukama ispod onog križa,ta scena je tako emotivna i vrhunski snimljena (gluma i emocije Nore Salinas i Alejandra Ruiza-savršeno su odglumili tu scenu,jako uvjerljivo) da je to nešto nevjerojatno.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Oct 18, 2020 3:57 pm
59.  Antes muerta que Lichita

(Televisa, 2015/2016.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 10_bg

Trejler:



Entrada:



https://es.wikipedia.org/wiki/Antes_muerta_que_Lichita

Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Webp_n20
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Oct 18, 2020 4:07 pm
Od Lichite sam vrlo malo vidjela na velike preskoke. Ne volim komedije, pa mi je onda ispala debilna i prenaglašena. Po meni je prava šteta što nije rađena kao klasična telenovela umjesto  ovoga, jer mi je sinosis privlačan. Ovako su od Lichite napravili karikaturu  u toj prvoj etapi. Rolling Eyes Maite je bila dobra, drugo je što su je zamislili da se ponaša i izgleda kao debil u prvoj fazi.

I još nešto bode oči,  a to je činjenica da su Lichitu zamislili kao "nevidljivu", a ono moraš je primjetiti zbog njene pojave iz 50ih otprilike. Bila bi primjećena makar u negativnom kontekstu kao neko staromodan ili tako nešto.

Ingrid Martz neka se drži dobrica.

Entrada je u skladu sa pričom, ali debilna. Pjesmica mi se ne sviđa.

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Webp_n20
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Oct 18, 2020 9:42 pm
AMQL mi se dopala, za divno čudo. Meksički humor mi je izrazito odbojan, ne prija mi, iritira me i baca me u cringe. I u ovoj seriji ga je normalno bilo, nisam ni mislila da ga neće biti. Ali da nisu ponudili ništa više od isprazne in your face "duhovitosti" i povremene predvidljivosti u razvoju događaja, sigurno bih vrlo brzo odustala od gledanja.

Svidelo mi se što je Lichitina promena išla polako, laganim tokom. Prvo se menjala iznutra, a kasnije spolja. Stalno je učila nove lekcije i polako sticala samopouzdanje. Ne samo ona, već i neki drugi likovi koji su komplekse i nesigurnosti hendlovali drugačije nego Lichita.

A drugo što me je pozitivno iznenadilo jeste to što sam u seriji prepoznala pojedine situacije i ponašanja iz stvarnog života, s tim da su ovde uvijene u foliju prenaglašenosti i groteske. Tako da me preuveličavanje i karikiranje nisu (toliko) nervirali, bar su imali podlogu.

Lichitin kraj je mogao biti bolji, smeliji, odvažniji. Izgubili su priliku da izađu iz zone komfora i propisno zaokruže njenu priču. To me je jedino razočaralo.

Maite je bila glumački kul, Chantal Andere isto. Lik Eduarda Santamarine je savršeno kliknuo sa mojim shvatanjem serije, baš je opisuje svojom hmm...napadnom pojavom. Ingrid Martz preslatka, ali negativke def nisu njen fah.

Entrada mi se ne sviđa. Pesmica je simpatična.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16514
Join date : 2017-09-12

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Wed Oct 21, 2020 12:09 am
Nisam gledala seriju zbog humorističnog žanra kojem pripada. To mi je na startu odbojno i pored pozitivnih komentara na glumu Maite Perroni. Takva vrsta humora me ne privlači i nemam je nameru gledati.
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1127
Join date : 2019-01-18

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Wed Oct 21, 2020 10:35 am
Djelovala mi je privlačno kada su krenuli sa promosima i odgledala sam prvih 15-ak epizoda i tu sam stala. Ako mi ima išta mrže to je recikliranje scena u roku od par epizoda. Aliciji na samom početku Roberto ukrade neku ideju za reklamu a poslije par epizoda to uradi i Luciana Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 3323782742 Why? Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 3665418065

Maite je se dobro snašla u ovoj ulozi. Njeno možda i najbolje izdanje.

Negativci isto ok. Iskarikirani previše ali to je valjda i poenta Teelvisnih komedija Very Happy
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6104
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Sun Oct 25, 2020 3:05 pm
60. Por siempre mi amor

(Televisa, 2013/2014.)

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Latest?cb=20170117205406

Trejler:



Entrada:



https://es.wikipedia.org/wiki/Por_siempre_mi_amor

Opšti utisak:
Glavni junaci:
Sporedne priče:
Glumačka ekipa:
Entrada/pjesma:
Gledanje/ponovno gledanje:
Ocjena:

____________
Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Webp_n20
Sponsored content

Telenovele: Što mislite o...? - Page 37 Empty Re: Telenovele: Što mislite o...?

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum