Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Wed Apr 04, 2018 9:57 am
Sofia wrote:
Kristina, nasmejala si me pričom o Angelininoj frizuri, ali upravo iz razloga što sam tada i sama neke stvari iz serija tako doživljavala i vidim sebe u toj priči. Bila sam oduševljena tim haljinama, ali pošto je to bilo nerealno da se tako negde pojavim, jednom sam sašila suknju kakve je Lusesita nosila, uska i duga, sa blagim proširenjem prema dole. Kada se setim toga, smejem se sama sebi i ne verujem u kojoj meri su telenovele uticale na moj realan život.

Drago mi je da nisam jedina imala "telenovela ispade" Laughing  

Mariana wrote:Ja sam čak neko vrijeme htjela imati onu kratku frizuru kakvu je nosila Paulina/Paola u Otimačici (La usurpadora,Televisa,1998),ali sva sreća,brzo me prošla ta euforija oko te frizure,u ono vrijeme ta frizura mi je bila woow,tada mi je to bila najljepša frizura na svijetu,ali brzo sam se ohladila Very Happy Laughing.

Meni se ta frizura i dan danas sviđa nevezano za seriju. Da imam takav kvalitet kose (tanku, ravnu i nenaelektrisanu) nosila bih nešto slično, samo bez šiški. Very Happy

Ja se Kassandre ne sjećam toliko živo, vrlo malo kroz maglu. Nju i Rosu Salvaje jedva pamtim. Onda je došla Samantha, nju već bolje pamtim. Ipak, Luz Maria je prva koju pamtim u potpunosti, i koje se cijele sjećam, baš živo. Tako da nju doživljavam kao svoju prvu telenovelu, iako tehnički nije.
Posebna osjećanja me vežu i za Pobre Diablu, koja je inače neviđena glupost od telenovele, ali sam ja bila presretna što mogu ponovo da gledam Luz Mariu (Angie Cepedu), samo u drugom izdanju.
Od tih starijih serija, bi posebno izdvojila jednu neklasičnu "Drugu ženu" La Otra. I love you Jeste da je priča o dvije identične žene od kojih je jedna dobra, a druga zla, i tada publici bila poznata, ipak u ovom slučaju se nije radilo o dvije blizankinje, niti o davno izgubljenim sestrama, već o dvije žene koje isto izgledaju, a nisu nikakav rod. Jeste nemoguće u realnosti, ali je bila zanimljiva priča. Yadhira je odradila odličan posao u dvostrukoj ulozi, ostali glumci takođe. Muzika, instrumentali, entrada, sve mi je bilo za 5.
Ipak, pored svih tih dragih telenovela, kad bi morala izdvojiti "najomiljeniju" to bi bila "Pasion" iz 2007.  I love you

Telenovela uspomene - Page 2 11244416_551957378280030_1097710762_n.jpg?ig_cache_key=NDkzODcwMDE1NjA4MzY1OTYx
Ricardo i Camila su mi najdraži telenovela par
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Thu Jun 07, 2018 1:17 pm
Telenovela uspomene - Page 2 O-Clone-el-clon-10708962-400-267

Svi volimo ovu seriju i dobro nam je poznata, ja sam je se danas nešto sjetila. Koliko originalnih ličnosti, dobrih obrađenih tema... Nemam ni jednu zamjerku na seriju.
Koliko sam samo bila oduševljena izgledom, odjećom Žade i njenim plesom. Uvijek sam rado ponavljala te scene. Tada sam tražila mami da mi sledećeg dana dok sam ja u školi i traje repriza snima scene Žadinog plesa na VHS kaseti. Very Happy Koliko sam sam puta to premotavala i gledala.

Telenovela uspomene - Page 2 MV5BMDAwM2ZhOGYtZDg3ZS00NjA1LWIzZWYtZTUzNmY2ZGJkYTI5XkEyXkFqcGdeQXVyMTcxNTYyMjM@._V1_
Telenovela uspomene - Page 2 MV5BNjRkZTc0OWYtZWNiMi00ZjBjLTk1MWItMGMyOWI3YzhlZTY1XkEyXkFqcGdeQXVyMTcxNTYyMjM@._V1_SX944_CR0,0,944,999_AL_

Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Thu Jun 14, 2018 9:10 am
Evo od mene još jedna latino uspomena. Telenovela uspomene - Page 2 T4525 Definitivno omiljena "klasična" junakinja telenovela. Rosalinda me je baš osvojila, dan danas je rado pogledam. Toliko je nježna, lijepa, harizmatična u ovom izdanju da mi ne bi smetalo da je i cijelu seriju ostala u ovoj istoj bijeloj haljinici,sandalama i sa ružom u kosi. A, kosa joj je prelijepa bila ovdje, san snova. Telenovela uspomene - Page 2 T4526
Kasnije kada je postala pjevačica, i bila još dotjeranija, nisam mogla da se nagledam koliko su dobre odjevne kombinacije, šminke i frizura. Gledajući njen izgled tada uopšte ne bih rekla da su 90-e. Sve te kombinacije bi i danas izgledale jednako atraktivne.

Telenovela uspomene - Page 2 16h979e
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Fri Aug 31, 2018 9:31 am
Telenovela uspomene - Page 2 2ee91lt

Sjetih se sad još jedne telenovele za koju sam posebno vezana. Kako je rano jutro, sjetih se perioda djetinjstva kada bih ujutro ispijala čokoladno mlijeko i gledala Entre el amor y el odio (u školu sam išla popdne). Susanu sam tada prvi put srela i osvojila me. I, pored svih kasnijih uloga najviše je pamtim kao Ana Cristinu. (Mada je Camila iz Pasion moj najdraža junakinja telenovela) Ona i Cesar su mi zaista bili divan par, sa vidnom razlikom u godinama, ali mi je to nekako dalo još veću čar u priči. Negativci, Frida i Marsijal, su ostali neprevaziđeni. (kako me je samo razočaralo što se  u Malqueridi nije ponovilo nešto slično tome)
Iako je ovo starija serija sa tom klasičnom pričom o dvoje ljudi koje negativci razdvajaju i sl. ipak mi je ovo najmanje klasična priča iz tog perioda. To kažem jer je obilovala teškim scenama, i tragedijama. Gabrielove scene borbe, stradanje  Hose Alfreda, njegova koma i nepokretosti, silovanje Fuensante, Gabrijelova nasilna smrt, smrt Ana Cristininog (Fridinog) sina, pokušaj Ana Cristininog samoubistva,  stradanje Animasa u napadu lava, Fridina bolest, ona i Marsijal onako unakaženi u zadnjim epizodama... Bilo je još toga, ali ove su mi svakako ostavile najdublji utisak. Marija Magdalina je baš tragičan lik,smrt muža, pa sina, pa duga Alfrdova koma i bolovanje... Sjećam se kada je jednom liku rekla: "Ne traži mi više da budem jaka."
Jaka priča sa jakom glumačkom ekipom, a Susana je tada pokazala što zna. Da je u životu snimila samo scenu kad joj umire mali sin opet bih rekla da je najbolja Televisina glumica. Bila je siromašna glavna junakinja, ali ne i odrpana, glupa i bez manira. Divna je bila sa onom kosom i nježnom šminkom, jednostavnom, ali lijepom odjećom. Voljela sam njene scene sa Parnasom (konjem), sjećam se, jahala je  bez sedla.
Ljubavna priča nje i Oktavija je bila baš jaka, on ljubomoran, i hoće da je mrzi, a izbija mu iz svake par da je voli. Zaista su bili krasan par. I love you
I, samo za kraj, jedna od omiljenih scena mi je modna revija obuće koju je Ana Cristina organizovala. Frida i Octavio dođu kao da vide kako će se ona obrukati, a ono događaj bio pun pogodak, ona dotjerana u divnoj zelenoj haljini, najavljuje modnu reviju i svi joj aplaudiraju. Bila je u centru pažnje, Frida je pozelenjela od muke, a Octavio se istopio kad je vidio (mada je to dobro krio) a Ana ih je oboje ignorisala. Very Happy
Eh, dok ovo pišem, osjećam se kao da ponovo imam te godine kao kada sam prvi put ovo gledala.
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Fri Aug 31, 2018 1:03 pm
Da i ja isto, Entre el amor y el odio je bila prva telenovela gdje sam upoznala Susanu González kao glumicu, a Césara Évoru sam prvi put gledala i upoznala u Mariana de la noche (Ukleta Mariana),ovo mi je bila druga telenovela u kojoj sam gledala Césara Évoru, a Susanu González po prvi put.Čak sam imala kompletan sadržaj ove serije, pa sam uvijek znala unaprijed što će se dogoditi.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Thu Jul 04, 2019 12:41 pm
Joj, ljudi ko se sjeća ove tri serije?





Telenovela uspomene - Page 2 1888333516


Pretražujući entrade sjetih se i ove tri čije se radnje sjećam maglovito. Znam da je očaravala kosa glavne junakinje iz La mujer de mi vida, kao i njena vjenčanica iz zadnje epizode. Takođe se sjećam da je  u zadnjim epizodama nosila kao neku vrste mrežice preko kose i da mi se to sviđalo. E čega se ja sjetih. Telenovela uspomene - Page 2 1888333516

____________
Telenovela uspomene - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Fri Aug 16, 2019 12:38 pm
Pogledah ovaj klip i sjetih se Silvije iz njenih mladih dana. Telenovela uspomene - Page 2 610785387 Ovdje sam je prvi put gledala, i sad nakon toliko godina kad pogledam te stare klipove, uviđam koliko je ona radila na sebi i koliko je napredovala, iako je i tada bila dobra.





Kako joj je divna kosa ovdje Telenovela uspomene - Page 2 2082497439 , i kako je lijepa bila. Telenovela uspomene - Page 2 3466016740

____________
Telenovela uspomene - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Fri Dec 27, 2019 11:05 am
Scene  plesa iz Klona za kojima sam bila luda.... flower





























(od 9. minuta)

i Khadija opet



Telenovela uspomene - Page 2 3687740950

____________
Telenovela uspomene - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16122
Join date : 2017-09-12

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Thu Apr 02, 2020 2:33 am
Ljubav u doba korone..


Scena iz serije "Triunfo del amor" koja je zbog trenutne situacije u svetu postala hit
Maria mora biti u izolaciji zbog zaraznog virusa

Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Sun Apr 05, 2020 11:55 pm
Telenovela uspomene - Page 2 3665418065  Telenovela uspomene - Page 2 3665418065 Bravo,Sofía,kako si se samo sjetila ove scene i odlična je usporedba sa situacijom u kojoj se svi mi trenutno nalazimo (a pod mi) mislim na cijeli svijet.A najzanimljivije od svega,ja sam pročitala da su čak i Simpsoni predvidjeli koronavirusa,kao i za Donalda Trumpa da će biti predsjednik SAD-a i oba dva proročanstva su se ostvarila.Jel me može netko podsjetiti,kakav je to bio virus kojim su se zarazili María i Max,a od kojeg je Alonso umro?Sjećam se da su Maríi morali transplantirati bubreg da bi ju spasili,a Victoria joj je dala svoje bubreg.
Sponsored content

Telenovela uspomene - Page 2 Empty Re: Telenovela uspomene

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum