Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama Empty Povratak telenovelama

Fri Oct 05, 2018 11:07 pm
Sam naziv teme objašnjava njenu poentu - povratak telenovelama, povratak gledanju telenovela i ponovnom ulasku u taj svet. I love you  

Pravila po kojima će se ova igra iliti ovaj izazov voditi su jednostavna:

- svako treba da predloži jednu telenovelu, po želji (nije važna zemlja iz koje dolaze, produkcija, tematika, da li su starijeg ili novijeg datuma)

- nakon prikupljanja predloga, prelazimo na glasanje; glasa se davanjem bodova (10, 20, 30...), s tim da se svom predlogu mora dati najmanji broj bodova

- po završetku glasanja (kada glasaju svi predlagači + možda i oni koji to nisu), sabiramo bodove i dobijamo pobedničku telenovelu - onu sa najvećim brojem poena

- pobednička telenovela se komentariše na njenoj matičnoj temi u odgovarajućem potforumu; ako pobednička telenovela nema svoju temu, ista će biti otvorena

- kada završimo sa gledanjem i komentarisanjem pobedničke,
prelazimo na drugoplasiranu telenovelu, pa na trećeplasiranu i tako do kraja kruga

- nakon što odgledamo i prokomentarišemo prvi krug predloženih telenovela, otvaramo naredni po istom principu

- ne postoje strogi rokovi koje po pitanju komentarisanja telenovele treba ispoštovati, kao ni tempo i način komentarisanja epizoda telenovele

Pa da krenemo... Very Happy  
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Fri Oct 05, 2018 11:15 pm
Moj predlog - Rubi, a Kristinin El Internado

Izvolite, dajte predloge  Very Happy
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Sun Oct 07, 2018 8:40 pm
Za početak još jednom sve pohvale za predlog i napor da se pokušamo pokrenuti i oživeti ovaj forum! Ovom prilikom bi iznela neka svoja viđenja i predloge vezano za ovu temu. Listajući godinama i druge forume, shvatila sam da se onaj malobrojni krug ljubitelja telenovela okuplja uglavnom komentarišući aktuelne serije. Oni koji su aktivni u ovome, prate ono što se trenutno emituje i eventualno ono što su propustili u prethodne godinu, dve, vrlo retko starije serije. Lično smatram da bi nam jedini način oživljavanja i mogućeg širenja broja forumaša bio taj da i mi odaberemo neku od serija koje se trenutno prikazuju.

Istina je da je trenutna ponuda vrlo loša, no recimo početkom sledećeg meseca kreće dugo očekivana Contracara sa Angelique Boyer i Michel Brownom u glavnim ulogama. To je serija koja bi se mogla svideti većini jer nije klasična sapunica sa naivnom radnjom. Moj predlog je da se i mi uključimo u praćenje te serije svojim komentarima jer verujem da ćemo tako pridobiti još nekog aktivnog člana. S obzirom da bi bilo lepo da se mi što pre aktiviramo dok smo još svi saglasni, ne trebamo čekati premijeru, do tada bi bilo dobro da već nešto odgledamo.

Moj predlog - Sin rastro de ti (Adriana Louvier, Danilo Carrera, Ana Layevska)

Dva su razloga zbog kojih sam izabrala ovu seriju. Prvo, serija ima samo 16 epizoda i to bi bilo dobro zagrevanje da krenemo u ovu priču. Ovo bi mogli pogledati ovaj mesec, pa bi taman bili slobodni za premijeru serije o kojoj sam prethodno govorila. Drugi i glavni razlog je taj što je za moj ukus to jedna od boljih Televisinih serija koje sam pogledala. Reč je o ozbiljnoj priči koja je daleko od sapunice, nema naivnih i suvišnih likova, a težište radnje je usmereno na glavnu priču koja je vrlo neobična.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Sun Oct 07, 2018 9:48 pm
Lično smatram da bi nam jedini način oživljavanja i mogućeg širenja broja forumaša bio taj da i mi odaberemo neku od serija koje se trenutno prikazuju.

Iskreno, ne očekujem povećanje broja novih forumaša, ne na forumu kao što je ovaj. Očekujem eventualno aktiviranje pojedinih već registrovanih korisnika, koji su i ranije bili bar malo aktivni. Sve izvan toga bi bilo odlično, ali ne i sigurno ostvarivo.

Ukusi i preferencije oko telenovela se razlikuju baš dosta i zato sam ostavila potpunu slobodu izbora, da svako predloži nešto što mu odgovara i da se prilikom glasanja demokratski odluči šta će se prvo gledati.

Tvoj predlog (Sin rastro de ti) deluje drastično drugačije od uobičajenih Televisinih telenovela, dopada mi se, primamljiva je serija.

A ja sam Rubi predložila, jer su mi na pamet pala određena društveno-psihološko-ekonomska pitanja povezana sa likovima i radnjom u Rubi i volela bih da pročitam i tuđa mišljenja o tome Very Happy
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Sun Oct 07, 2018 11:51 pm
Sin rastro de ti sam bila nešto malo gledala (gledala sam neke isječke koje je Televisa objavila na svom kanalu na Youtube-u) i po onom što sam vidjela, jako je zanimljiva i jako je kratka, ima SAMO 16 epizoda (to čak niti nije telenovela, nego, kako bi to nazvala, mini serija, ali je napeta i zanimljiva i ima misterije u radnji što se meni jako sviđa). A što se Rubí, gledala sam ju već nekoliko puta, ali mi ne bi smetalo da ju opet pogledam.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Mon Oct 08, 2018 12:01 am
Ana wrote:Iskreno, ne očekujem povećanje broja novih forumaša, ne na forumu kao što je ovaj. Očekujem eventualno aktiviranje pojedinih već registrovanih korisnika, koji su i ranije bili bar malo aktivni. Sve izvan toga bi bilo odlično, ali ne i sigurno ostvarivo.

Na to sam prvenstveno i mislila, širenje kruga aktivnih forumaša, no svakako da bi eventualni novi član dobro došao. Kao što sam negde spomenula, Bojan i Miloš su forumaši koji prate telenovele, ali ovde nisu imali sagovornike. Na forumaše poput njih sam mislila kada sam govorila o aktuelnim telenovelama.

Vidim da nas Anhel posećuje ovih dana, pa ga pozivam da nam se pridruži ovde i da svoj predlog. Mariana, ovo se i na tebe odnosi, nemoj ostati po strani, daj i ti svoj predlog telenovele koju smatraš da bi trebali zajedno gledati.
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Mon Oct 08, 2018 2:40 pm
Može, Sofia i kad si već spomenula, imam prijedlog, telenovela Camaleones (Televisa, 2009-135 epizoda, možda ju je netko i gledao), istina, malo je starija, ali vjerujete mi, serija je odlična, napeta i zanimljiva otpočetka do kraja (tko još nije gledao, neće požaliti ako pogleda ovu seriju, preporučam ju svima, serija je tipa Rebelde, radnja se odvija u srednjoj školi, ali je radnja puno napetija i zanimljivija od Rebelde i isto je iz serije nastao bend kao i RBD iz Rebelde, ali je jako kratko trajao), ja sam ju već bila gledala i oduševila sam se, toliko je napeta i zanimljiva da mi niti jedna epizoda nije bila dosadna,sve epizode su mi bile jednako napete i zanimljive, serija stvarno drži pažnju otpočetka do kraja,a i ne bi mi smetalo da ju opet pogledam jer je stvarno odlična serija.
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Mon Oct 08, 2018 2:45 pm
Ili još jedan prijedlog El rostro de Analía (Telemundo, 2008-178 epizoda), ali je isto jako zanimljiva i napeta serija, ima akcije što se meni jako sviđa. Tko voli telenovele, ali i akcijske filmove, mislim da bi mu ova serija bila pun pogodak i da bi mu se mogla jako sviđati, meni je jedna od najboljih serija koje sam gledala
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Mon Oct 08, 2018 11:21 pm
Mariana, moraćeš da se odlučiš - Camaleones ili ERDA? Very Happy
Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Wed Oct 10, 2018 7:45 pm
Moj predlog je Teresa Smile
Sponsored content

Povratak telenovelama Empty Re: Povratak telenovelama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum