Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Mon May 18, 2020 4:35 pm
Ja ne bi ništa dodala,Kristina,mislim da si navela sve kategorije.Jedva ćekam novu temu
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Mon May 18, 2020 8:41 pm
Mariana, biće brzo, nadam se. Mislila sam da sačekam kraj Perfect style teme, ali možda bude i prije. Sledeće sedmice sam slobodna jer sam uzela dio odmora koji sam trebala koristiti za jedno putovanje, pa ću imati vremena da se pozabavim s ovim. Biće zabavno, nadam se, a i dosta posla za mene. Otprilike sam smislila pravila.

Vi do tada pišite spisak telenovela koje hoćete u izboru. Dakle poenta je da pišete omiljene telenovele što znači da to ne moraju obavezno biti i one koje su objektivno najbolje. Biramo najbolju omiljenu telenovelu,  a omiljene mogu biti i one manje kvalitetne.

Moj spisak:

1. Pasion
2. La Otra
3. Rubi
4. Entre el amor y el odio
5. La patrona
6. Alguien te mira
7. El manantial
8. Rosalinda
9. Luz Maria
10. Caer en tentacion


Ne bih da ograničavam koliko morate ili do koliko telenovela možete izabrati, ali svakako nemojte ni pretjerati u tom broju. Povratak telenovelama - Page 4 1543461474

Ako pošaljete spisak, pa hoćete još neku naknadno da dodate, može i to, dok god ne krenemo s temom što sigurno neće biti prije nedjelje 24.05.

E da, ne morate se ustezati da predlažete telenovele koje mislite da niko nije gledao. Bitno je da dobijemo konačan spisak, pa ćemo se usput dogovoriti na koji način ih glasati.

Edit: Dodala bih još jednu kategoriju za ocjenjivanje koju bih vjerovatno nazvala "izgled telenovele". Tu bismo dali ocjenu za lokacije, enterijere, izgled glumaca, kostime i detalje tog tipa.  Još uvijek važi to da možete predložiti još neku kategoriju za ocjenjivanje.

____________
Povratak telenovelama - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Mon May 18, 2020 10:19 pm
1. Amor real
2. Amor bravio
3. La impostora
4. El color de la pasion
5. Relaciones peligrosas
6. Yo no creo en los hombres
7. Corazon que miente
8. Amar a muerte
9. Sin rastro de ti
10. Abismo de pasion
11. Kassandra
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Fri May 22, 2020 8:07 pm
Moj spisak...

1. Victoria
2. Sin senos no hay paraiso
3. Donde esta Elisa
4. Pasion de gavilanes
5. Marido en alquiler
6. La viuda joven
7. Mi ex me tiene ganas
8. La esposa virgen
9. La madrastra
10. La candidata

____________
Povratak telenovelama - Page 4 GeMuxua
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1122
Join date : 2019-01-18

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Fri May 22, 2020 10:55 pm
1. Alguien te mira
2. Mi pecado
3. Pasion
4. La mujer de judas
5. Pasion de gavilanes
6. La madrastra
7. Yo soy Betty la fea
8. O clone
9. Machos
10. Mujer de madera
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Sun May 24, 2020 2:28 pm
Machos sam morala guglati. Povratak telenovelama - Page 4 1543461474 Da provjerim, da li je to čileanska iz 2003.?

Inače, pošto je Anja predložila O Clone... Nisam planirala uvrštavati brazilske, nego napraviti posebno takmičenje za brazilske serije i one izvan Latinske Amerike. Kako vi mislite, gdje da uvrstimo brazilske? Ja ih nikako ne doživljavam kao klasične latino telenovele,  pa ih zato nisam mislila ovdje uvrstiti.

____________
Povratak telenovelama - Page 4 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Sun May 24, 2020 5:06 pm
Kako vi mislite, gdje da uvrstimo brazilske? Ja ih nikako ne doživljavam kao klasične latino telenovele,  pa ih zato nisam mislila ovdje uvrstiti.

Slažem se. I ja mislim da bi najbolje bilo da brazilske budu u zasebnoj kategoriji. Em je jezik drugačiji, em im je duh drugačiji.

Sve da i neka brazilska ima klasičniju melodramu u osnovi, opet se razlike osete i vide u odnosu na latino telenovele.

____________
Povratak telenovelama - Page 4 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Sun May 24, 2020 10:14 pm
Kristina wrote:Machos sam morala guglati. Povratak telenovelama - Page 4 1543461474 Da provjerim, da li je to čileanska iz 2003.?

Inače, pošto je Anja predložila O Clone... Nisam planirala uvrštavati brazilske, nego napraviti posebno takmičenje za brazilske serije i one izvan Latinske Amerike. Kako vi mislite, gdje da uvrstimo brazilske? Ja ih nikako ne doživljavam kao klasične latino telenovele,  pa ih zato nisam mislila ovdje uvrstiti.

Machos ima i meksičku verziju (2005/6-tu negdje,nisam sigurna koja je godina,ja sam nešto malo gledala čileansku (2003),ali tako-tako,nije me oduševila.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Sun May 24, 2020 10:39 pm
Em je jezik drugačiji, em im je duh drugačiji.

Sve da i neka brazilska ima klasičniju melodramu u osnovi, opet se razlike osete i vide u odnosu na latino telenovele.

Upravo tako.

Mariana, slobodno i ti napiši koje telenovele želiš vidjeti u takmičenju.

____________
Povratak telenovelama - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Mon May 25, 2020 12:13 am
Slažem se da brazilske serije budu u odvojenoj kategoriji. Iako ih nismo gledali u velikom broju, možemo napraviti neku manju grupu onih koje jesmo. Ipak je to u najčešćim slučajevima drugi nivo u odnosu na ove telenovele.
Sponsored content

Povratak telenovelama - Page 4 Empty Re: Povratak telenovelama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum