Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 09, 2019 9:33 am
1.  Olivia Kloster (Relaciones peligrosas) - kraljica licemjera, a njen umilni glasić doprinosi njenoj iritantnosti
2.  María Zamudio ( Lo que la vida me robo) - rijetko iritantan i beskoristan lik.

Njih dvije su na tronu, a poslije njih slijede sve ostale. Laughing

3. Lupe - Marina
4. Marisela Barquero - Doña Barbara

....

____________
Latino leksikon - Page 13 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 09, 2019 10:53 pm
Aida Caceres (Teresa) - bukvalno mi se ništa u vezi nje ne dopada. Razmažena, priglupa, impulsivna, zavidna bogatašica opsednuta Teresom i bez obzira na to što je Teresa bila bitch, uvek sam radije navijala za nju nego za Aidu, jer je njihov sukob koji se protegao na celu seriju započela Aida.

Amanda Atenas (Mi ex me tiene ganas) - odvratno, hladno i isfrustrirano biće i užasna sestra.

Monica Rojas (Pecados ajenos) - obično nemam ništa protiv BFFica glavnih junakinja, ali Monica je bila krajnje vulgaran lik, jeftino je izgledala i jeftino se ponašala, a to što ju je glumila Alicia Plaza samo doprinosi pojačanju mog animoziteta prema njoj.

sve klasične glavne junakinje sa klasičnim biografijama

sve torokuše i ostali šljam iz stereotipnih meksičkih *komšilukOVA*

____________
Latino leksikon - Page 13 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 09, 2019 11:51 pm
Carmen Salinas-svi njezini likovi,gledala sam je u nekoliko telenovela,ali niti jedan njezin lik mi se nije svidio,a ne volim ju niti kao glumicu
Flor i Salud (Sin pecado concebido)-dva dosadna i nepotrebna lika
Beatriz (La tempestad)-María Sorté mi je inaće jako draga glumica i jako ju volim,jedna od omiljenih glumica starije generacije,ali lik u ovoj telenoveli joj je bio nepodnošljiv,antipatićan i naporan,njezin najgori lik koji je glumila u nekoj telenoveli.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 11, 2019 8:35 am
23. Najomraženiji muški likovi.

____________
Latino leksikon - Page 13 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 11, 2019 8:40 am
1. Pedro Medina - Lo que la vida me robo Umišljen, a u isto vrijeme iskompleksiran, ljigav i kukavan, a lošem utisku doprinosi očajna Sendelova gluma.
2. Aníbal Elizalde - Manana es para siempre
3. Aníbal Villegas - La Patrona
4. Santos - Dona Barbara On i Marisela su mi dvoje najljigavijih protagonista ikada.

____________
Latino leksikon - Page 13 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 11, 2019 6:42 pm
Pedro Medina (Lo que la vida me robó)-najgori muški lik koji sam vidjela u telenovelama;ljigavac, umišljen, propotentan...Odvratan lik, živciralo me jako kako je zapovijedao i naređivao drugim likovima kao da je Bog, njegova riječ je uvijek morala biti zadnja i njegove zapovjedi su se morale slušati bez prigovora, a ja ne volim takve osobe.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 11, 2019 11:01 pm
Alberto Lafont (Pasion) - odvratan, odvratan, odvratan

Albeiro Marin (SSNHP) - jeste glavni muški lik, ali je totalno antipatičan, sa svojim hmm...preterano tradicionalnim shvatanjima

Kike Salinas (Marido en alquiler) - seljačina, primitivac, neotesan lik bez poente

Alirio Aguero del Toro (La mujer de Judas, original) - prefinjeni seksualni manijak i perverznjačina...mada je odlično odglumljen

sve torokuše i ostali šljam iz stereotipnih meksičkih *komšilukOVA*

I opet ova kategorija, samo u muškoj verziji.





____________
Latino leksikon - Page 13 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 14, 2019 8:17 am
24. Najoriginalniji likovi.

Ovo pitanje nije ograničeno ni na muške ni na ženske likove, ni na pozitivce ni na negativce. Odvojila sam ga od pitanja za omiljene likove, jer prosto omiljeni likovi ne moraju uvijek da budu i najoriginalniji i obrnuto. Naravno, mogu se u odgovoru ponoviti i oni likove koje smo već navodili.



____________
Latino leksikon - Page 13 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 14, 2019 8:21 am
Za mene je najoriginalniji lik Leo iz Klona.  U pitanju je osoba koja ne može samoj sebi da odgovori ko je, što je, kome pripada i u kojem pravcu njen život treba da ide. Leo je morao da se nosi s time da nije na normalan način došao na svijet, da je dijelo naučnika i da je samo nečija kopija što bi za svaku osobu bila poražavajuća činjenica. U njemu je prikazana sva tragičnost ljudskog pokušaja da bude iznad Boga i prirode.

Da se razumije, nisam protiv nauke, protiv vještačke oplodnje i stvari koje neće nikoga unesrećiti. Međutim, kloniranje je apsolutno besmisleno i katastrofalno za samog klona i njegovu porodicu.

____________
Latino leksikon - Page 13 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 14, 2019 11:36 pm
Od već navođenih likova, najoriginalniji su mi Inma von Parker i Abril Armas (La viuda joven) i Marcial Andrade (EEAYEO).

Ostali...

Hector Ferrer (Rubi) - da, apsolutno jedan od najoriginalnijih i najbolje napisanih likova iz telenovela. Izuzetno je kompleksan, što je prikazano njegovim unutrašnjim previranjima, turbulentnim emocijama i uzdrmanoj psihi. Nije lik koga je moguće kontinuirano podržavati, niti ga je moguće kontinuirano mrzeti, zato što je ljudski nesavršen i ne može se olako ukalupiti u neki stereotip.

Rosario Pedraza (Mi pecado) - žena koja se na potpuno destruktivan i autodestruktivan način nosila sa traumatičnom prošlošću. Sva ta njena ogorčenost i mržnja su bili produkt nemoći da prihvati i procesuira ono što joj se desilo. Tragičan lik sa tužnim krajem.

Paula Mendoza (Victoria) - lik sa čijim dilemama mnoge devojke mogu da se povežu i da ih razumeju. Uspešna i ambiciozna studentkinja, koja ostaje trudna na sred studija i mnogo toga je i njom i njenom dečku (takođe studentu) otežavalo situaciju. Odlučuje da rodi, ali ono što dolazi kasnije nisu cvetići i leptirići, već problemi koji su je naveli da se zapita da li je donela ispravnu odluku i da li je postupila u skladu sa svojim željama.

____________
Latino leksikon - Page 13 GeMuxua
Sponsored content

Latino leksikon - Page 13 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum