Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 60 Empty Re: Latino leksikon

Thu May 11, 2023 11:54 am
Evo da malo oživim ovu temu. Definitivno moram dopuniti odgovore sa Mi secreto.

1. Koje su tvoj omiljene telenovele i zašto?

Ne računam je  u onom užem krugu omiljenih, ali je vrlo blizu. Opuštajuća, a kvalitetna priča sa nekoliko teških tema. Rijetkost je vidjeti da se tako uklopi nešto nježno i bajkovito sa teškim i životnim. Glumačka ekipa i mlađa i starija je pun pogodak.

13. Omiljene scene iz telenovela.





od 08:55



03:10 do 3:40

15. Najtužnije scene iz telenovela.



do 1:48 i od 8:47



18. Omiljeni pozitivni ženski likovi.

Valeria Bernal zato što je jedna prizemna osoba, nježna, mirne prirode, ali istovremeno hrabra i borbena i zna kako kada treba da se postavi. Macarena je u toj ulozi je divnoća.

24. Najoriginalniji likovi

Nataliju ne bih okarakterisala ni kao klasičnu negativku ni pozitivku. Svi njeni postupci potiču od odbačenosti koju je prošla, ne radi se o tome da uživa u zlu, već tako pokušava da se izliječi od frustracija, kompleksa i samoće. Glumica je odlična i svaka njena scena je uživanje.

30. Omiljene pjesme iz telenovela.



I instrumental i riječi se savršeno uklapaju u priču.

46. Krajevi likova koje bismo promijenili.

Natalijin kraj ne bih mjenjala, ali bih voljela da su mu posvetili više pažnje i da su dali više detalja.

48. Najupečatljvija prijateljstva/neprijateljstva.

Natalia & Valeria - njihov odnos upada u obje kategorije. Valeria je bila u podređenom položaju, ali ne istinski. Natalia je bila u nadređenom položaju, ali opet ne istinski. Valeria je ispunjena i ne živi u prošlosti, nema komplekse i zato nju nije mogao poljuljati Natalijin pogrešan odnos prema njoj. S druge strane, to što se Natalia držala kao neko uzvišeniji ne znači da se i tako osjećala. Zapravo je samo nastojala da je drugi tako vide jer je u suštini nesigurna. Valeria je mogla da shvati što se krije ispod njene površine i da je ne gleda kroz tu spoljašnost.

Porodice Carvajal, Miranda i Mendoza - nije ništa novo vidjeti u telenovelama prijateljstva sporednih likova, posebno iz radničke klase, ali ovdje mi je to zaista posebno. Doživjela sam ih kao stvarne i divne osobe tako da sam uživala u svim scenama, čak i ako nisu važne za tok radnje. Na sve dodajem i Valeriju i njeno uklapanje među njih I love you

____________
Latino leksikon - Page 60 Granho16
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum