Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1122
Join date : 2019-01-18

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Mon Sep 07, 2020 1:01 pm
17.  Najgluplje/najgore scene iz telenovela.

Bez premca ova.



No comment.

CCEA i MDA su imale mnogo retardiranih scena ali njih ne doživaljavam ozbiljno Latino leksikon - Page 58 2078043430
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Tue Sep 08, 2020 6:38 pm
Ova ekipa je i uništila seriju dobrim dijelom.

____________
Latino leksikon - Page 58 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Fri Sep 18, 2020 8:28 pm
54. Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama?

Da navedem još jedan kliše - nonšalantno lupanje šamara  Latino leksikon - Page 58 3687740950  

Ne nervira me toliko, navikla sam i prihvatila da je to obeležje većine telenovela, ali ne mogu da ne primetim kako se šamari u stvarnosti i sapunicama različito tretiraju.

U reali, šamaranje na javnim mestima/u institucijama/među gomilom ljudi nije nešto česta pojava, a i ako se desi ne prođe nezapaženo kao uobičajena stvar.

Evo, pokušavam da zamislim sebe kako se mlatim sa nekim u zgradi suda i bude mi apsurdno, k'o mix fantasy žanra i parodije na život  Latino leksikon - Page 58 245301646

U telenovelama mi je hit kada razmenjuju šamarčine po bolnicama, policijskim stanicama, restoranima, kompanijama kojekakvim multinacionalnim...I oko toga se nikada ne diže prašina.

Napominjem da već ne možemo znati kakve se drame odvijaju u četiri zida i to je potpuno druga priča.

____________
Latino leksikon - Page 58 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Sat Sep 19, 2020 3:04 pm
54.Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovele-glavna negativka,trudnoća i gubitak djeteta;u 99 % telenovela,glavna negativka doživi nesreću i izgubi dijete,a ako se to i ne dogodi,obavezno uvjeravanje da je glavni lik otac djeteta koje ćeka samo s ciljem kako bi ga ucjenjivala i rastavila od glavne junakinje i u većini telenovela,glavna negativka zatrudni sa nekim sporednim likom samo kako bi ulovila glavnog lika i razdvojila ga od njegove velike ljubavi (glavne junakinje) i ucjena,korištenje djeteta kako bi glavni lik ostao sa glavnom negativkom i onda se najčešće glavna junakinja žrtvuje,prešuti trudnoću (ako je trudna) i ostavi svog voljenog (glavnog junaka) kako dijete od glavne negativke ne bi patilo i odraslo bez oca
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Mon Sep 21, 2020 6:05 pm
U telenovelama mi je hit kada razmenjuju šamarčine po bolnicama, policijskim stanicama, restoranima, kompanijama kojekakvim multinacionalnim...I oko toga se nikada ne diže prašina.    

A ako su žene u pitanju obavezno se čupaju za kosu. Latino leksikon - Page 58 2078043430


E da, to me podsjeti na parove  i razmjenjivanje nježnosti na javnim mjestima, pred drugim ljudima... Ili npr. rade zajedno i cmaču se po hodnicima firme i tako to. Latino leksikon - Page 58 245301646

i ostavi svog voljenog (glavnog junaka) kako dijete od glavne negativke ne bi patilo i odraslo bez oca

Dobra stara klasika. Latino leksikon - Page 58 3687740950

____________
Latino leksikon - Page 58 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Mon Nov 16, 2020 3:01 pm
19. Omiljeni negativni ženski likovi.

Tema o villanama me je navela da revidiram listu omiljenih negativki, koje su mi prirasle za srce zbog šarma, dobre glume,  originalnosti, harizme ili nečeg petog.

1. Lisabeta de Salamanca (Pasion)
2. Rubi Ferrer (Rubi)
3. Cordelia Portugal (La Otra)
4. Frida Villareal (Entre el amor y el odio)
5. Paola Bracho (La Usurpadora)
6. Barbara Luna (El manantial)
7. Margarita Ramirez (El manantial)
8. Cecilia Aguilar (La Candidata)
9.  Barbara Sánchez Serrano (Cuando seas mia)
10. Nora Gaxiola Murillo (El color de la pasion)
11. Angelina Mendoza y Rivera (Luz Maria)
12. Antonia Guerra (La Patrona)
13. Barbara Guaimaran (Doña Barbara)
14. Maripaz Lomeli (La fuerza del destino)
15. Barbara Greco (Mañana es para siempre)
16. Josefa Cabrera (Yo no creo en los hombres)
17. Maleny Santibañez (Yo no creo en los hombres)
18. Graciela Mendoza y Rivera (Luz Maria)
19. Rebeca Gaxiola Murillo (El color de la pasion)
20. Rosario Cordoba (Mi pecado)

____________
Latino leksikon - Page 58 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Sun Nov 22, 2020 4:32 pm
18. Omiljeni pozitivni ženski likovi.
24. Najoriginalniji likovi


Dodajem Renatu iz Imperio de mentiras. Postavljena joj je dijagnoza šizofrenije, ali ona je itekako pametna, promućurna, dobro zapaža i svjesna je svog stanja i svjesna je što je bila svom mužu kojem je ona samo bila posao. Ranjiva je i vapi za ljubavlju i sigurnošću i to je njen glavni problem, a ne to da li je popila terapiju.

Susana Gonzalez je jedina glumica čija mi 4 lika ulaze u spisak najomiljenijih. Latino leksikon - Page 58 1161816250

____________
Latino leksikon - Page 58 Granho16
Valeria Stewart
Valeria Stewart
Posts : 1122
Join date : 2019-01-18

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 09, 2021 3:09 pm
18. Omiljeni pozitivni ženski likovi .

Valeria Stewart (Alguien te mira)

Do dana današnjeg najdraži lik koji je se ikad pojavio u telenovelama. Imala je odličnu priču + je Carolina odlično odglumila. Bukvalno nemam zamjerki. Njena i Rodrigova priča mi je bila omiljena. Šteta zbog kraja koji je imala.

Camila (Pasion)
Jimena (Pasion)
Isabel (Por siempre mi amor)
Gabriela (Por siempre mi amor)
Sirenita (Tormenta en el paraiso)
Venus (Manana es para siempre)
Jimena (Pasion de gavilanes)
Matilde (Alguien te mira)
Paty (Alma de hierro)


Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Tue Apr 27, 2021 8:30 pm
Da pribilježim i Irene Montemar  (La Patrona) u omiljene negativke. Ranije mi je bila čisto ok,  a onda pomalo i simpatična u drugom dijelu. Ovaj put sam baš voljela njen lik, dopala mi se njena priča, transformacija, pojava... Baš mi je prijala.

____________
Latino leksikon - Page 58 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Fri Apr 30, 2021 8:51 am
54.Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama-Kad god netko nastrada u nekoj nesreći,dobije metak ili se onesvjesti,onaj drugi lik koji ga pronađe,uvijek poćne nekontrolirano vrištati i uvijek trći susjedima ili traže nekog drugog da pozovu hitnu ili policiju,znaju početi vrištati i nikad se ne sjete sami pozvati hitu ili policiju nego uvijek traže susjeda ili slućajnog prolaznika na cesti da pozove hitnu umjesto njih;to uvijek mora napraviti neki drugi lik koji se slućajno nađe u blizini,nikad hitnu ili policiju neće pozvati onaj lik koji je prvi pronašao ranjenu,unesreću ili onesviještenu osobu,ukratko,da skratim;obavještavanje susjeda ili nekog drugog lika nekontroliranim vrištanjem da je netko doživio nesreću ili se onesvjestio Rolling Eyes Latino leksikon - Page 58 3665418065,ja i dan danas umrem od smijeha na takve scene Latino leksikon - Page 58 3665418065
Sponsored content

Latino leksikon - Page 58 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum