Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Thu Oct 03, 2019 10:40 pm
Mogu ti reći da nisam od starta skontala da je to Paola.

U startu se ne provaljuje da je to Paola. Mislim, ono kad je Facundo pronalazi i dovodi kući. Ali sam njenu izjavu "dobra sam glumica" povezala sa tim i bilo mi je čudno što nam nisu odmah prikazali šta se tačno desilo kada je Teresa upala unutra sa pištoljem.

Kasnije je "Paulina" u interakciji sa ukućanima imala drugačiji pogled, onaj oštri i fokusirani kakav prava Paulina nema. I njena finoća je bila prenaglašena, gotovo iskarikirana.

A svoje pretvaranje da je Paulina je opisala u fazonu kako izigrava idiota

Haha La usurpadora - Page 10 1543461474 La usurpadora - Page 10 1543461474

23. epizoda...

Ono kad je debilna Piedad inteligentnija od Facunda  bounce  Pa ubiću se  La usurpadora - Page 10 4157861939  Piedad potvrdila svoje sumnje u vezi "Pauline" i na kraju epizode govori gospodinu predsedniku da je to u stvari Paola, a Arcadia naravno prisluškuje. Prisluškivanja I love you

Dopalo mi se kako ju je Montse provalila.

I nastradala zbog toga  Neutral Manuel ju je pronašao i ubio po Paolinom naređenju.

A da, onaj susret Manuela i Terese mi je bio skoro pa dirljiv...skoro  La usurpadora - Page 10 2078043430

Paola spakovala kofere i priprema se za eventualni beg, ali ne odustaje od želje da eliminiše Paulinu. Rekla je nešto kao "Paulinina smrt je moj život." Koja bolest...

Paulini propao pokušaj da pobegne...jbg.

Nego, Facundo je ili stvarno ispao glup ili je to neka njegova taktika. Ne mogu da verujem da je bez zadrške prihvatio da je ono Paulina  La usurpadora - Page 10 245301646  Želim da mislim da je provalio Paolu i da sad igra igru mačke i miša kako bi je konačno ulovio.

____________
La usurpadora - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Thu Oct 03, 2019 11:18 pm
23.

Ma užas. Pa kakav je to policajac koji izgubi mobilni i ne možeš ga dobiti? Sjetih se onog glavnog nesretnika iz Los Miserables. Ista stvar, policajac kojeg u kobnom momentu ne možeš dobiti, s tim što taj nije čuo za punjač, a ovaj izgubio telefon. Od početka sam se bojala za Montse, i ne mogu da prežalim što je stradala od ruke jednog ljigavog, starog, kukavnog perverznjaka koji je ofarbao kosu. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Neutral affraid Crying or Very sad

Facundo je, nadam se, posumnjao da je ono Paola u momentu kada je ona rekla za Montse "bila je tako mlada, dobra". Ako ne sumnja povlačim svoju riječ da je inteligentan. I da, onda bi slobodno mogao da svoj posao prepusti Piedad.

Druga stvar kojoj se nadam je da neće preostale dvije epizode svrha Paulininog lika biti da leži oteta.  I dvije čitave epizode je previše.

  Arcadia naravno prisluškuje. Prisluškivanja   I love you

Ovaj smajli koji si stavila daje posebno značenje tvojoj rečenici. La usurpadora - Page 10 1543461474

Najzabavniji momenat epizode je bila Paula koja je pohisterisala u banci, ali posebno u kolima. Baš mi je prijalo što je iznervirana. La usurpadora - Page 10 1161816250 "Vi ste živi dokaz da čovjek može živjeti bez mozga" La usurpadora - Page 10 2078043430 Ovo što je rekla bankaru se može primjeniti na njene saveznike.

Nego... Kako je uopšte došlo do toga da nego na visokom političkom položaju, ko ganja političku karijeru, oženi kćerku ovisnika od kocke i osobu s psihijatrijskim problemima? Nelogično je da neka javna ličnost koja teži ka ugledu u narodu ne povede računa o tome. A ne bih rekla ni da je bio lud od ljubavi niti da te informacije o Arcadiji i Paoli nisu bile poznate.

Sve ostalo sem blizankinja i njihove zamjene me ne interesuje pretjerano. A od Manuela i Terese i njihovog bolesnog odnosa mi se povraće. La usurpadora - Page 10 2853130181

____________
La usurpadora - Page 10 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Fri Oct 04, 2019 6:20 pm
 24.epizoda

Ok, Facundo je ipak ukapirao da je ono Paola... Jedan od Teresinih "radnika" je pozvao Carlosa da mu traži novac u zamjenu za Paulinin život, a Pascual je uspio da uz pomoć tog poziva otkrije njihovu lokaciju. Ista fora u filmovima i serijama jos od 90ih. Ako poziv traje dovoljno dugo policija će otkriti lokaciju pozivaoca.

Uglavnom, akcija spašavanja je trajala pola epizode i tokom tih scena bila sam ubjeđena da bi Carlos mogao stradati kad ono Facundo upucan. Srećom nije bilo fatalno. Teresa je konačno uhapšena.

Paulina je, kad su je doveli kući, ispričala sve djeci. Lisette je teško podnijela istinu dok je Emilio oduševljen mada nije to pokazao. Lissetinu reakciju razumijem iako je nerazumna. Ali ne može se očekivati da ona to primi hladne glave i da svari tek tako. Iza njene reakcije se krije duboko razočarenje što njenoj majci ustvari nije ni najmanje stalo do nje i što ta osoba s kojom je uspostavila divan odnos nije njena majka.  Sad

Paola pokušava da ode iz zemlje i naravno i dalje je opsjednuta time da će svoj mir naći ako ubije Paulinu. Rolling Eyes  Hoće da traži pomoć od Camila, a Arcadiji je rekla da je razočaravajuće što nema mozga. Na kraju se razočarala kada je shvatila da Camilo nije bogataš nego da radi za ženu kojoj pripada sve ono čime se hvalio. La usurpadora - Page 10 3665418065

Tokom svih tih dešavanje oko otmice naravno da su ubačene i neinteresantne priče. Pedrovi ljubavni problemi npr. I uopšte ne kapiram čime to Emilio hoće da se bavi...

Paulina na kraju plače za Montse, Manuel za Teresom, a Arcadia dolazi na ideju da bi Paoli Lisette mogla biti od pomoći...


____________
La usurpadora - Page 10 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Fri Oct 04, 2019 10:16 pm
Od početka sam se bojala za Montse, i ne mogu da prežalim što je stradala od ruke jednog ljigavog, starog, kukavnog perverznjaka koji je ofarbao kosu

Ovo boldovano  La usurpadora - Page 10 2078043430 Da, poražavajuće je što je nekome promućurnom i hrabrom poput Montse presudio nekakav patetični fosil. Zaslužila je bolju smrt, ako su već morali da je ubiju.

24. epizoda...

Nikakvog reda ni smisla, sve mi je nekako nekoherentno. Pogotovo kad ubace neku scenu koja uopšte ne mora da bude tu ili nešto iz domena sporednih priča koje su svakako nerazrađene i nebitne.

Spasavanje Pauline uopšte nije bilo uzbudljivo i napeto, čak ni onaj jeftini slow motion nije pomogao. Facundo ranjen ali je preživeo, Teresa uhapšena...I eto, Paulinina otmica rešena.

Iza njene reakcije se krije duboko razočarenje što njenoj majci ustvari nije ni najmanje stalo do nje i što ta osoba s kojom je uspostavila divan odnos nije njena majka

Slažem se. Mislim da Lisette nije toliko besna na samu Paulinu koliko je boli činjenica da od svoje majke ne može ništa da očekuje. Ništa, osim podsmeha, odbacivanja i ignorisanja.

Zabrinjavajuće je što je na kraju epizode pristala da se vidi sa Paolom. Samo će je dočekati novo razočaranje ili čak i gori ishod.

Na kraju se razočarala kada je shvatila da Camilo nije bogataš nego da radi za ženu kojoj pripada sve ono čime se hvalio.

Kakav preokret  La usurpadora - Page 10 1543461474  Baš se ispalila, a i taj debil koji joj se lažno predstavljao. Eto, ta žena za koju je dotični radio mi je kao lik simpatičnija i interesantnija od velike većine regularnih likova u seriji  La usurpadora - Page 10 245301646

____________
La usurpadora - Page 10 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Sat Oct 05, 2019 2:02 am
Taman sam mislila da ću vam se uspeti priključiti na ovoj temi i onda sam ostala bez laptopa i sa zaostatkom gledanja serije od cele nedelje. Baš mi se nije dalo. No redovno sam vas čitala. Pohvatala sam osnovne konce onoga što se izdešavalo i vidim da će suštinsko pitanje finala biti sa kime će Paulina ostati i kako će Paola završiti. Baš su loše odradili to sa Paulinom, tako da se slažem s Kristinom, sa kim god da bude biće svejedno s obzirom da se nisu potrudili prikazati neko ozbiljnije zbližavanje sa bilo kojim od njih dvojice, pa čak i sa obojicom, to bi onda imalo smisla, ovako je sve mlako. Na kraju će ispasti da je Nava bio kolateralna šteta jer će verovatno izabrati predsednika. Pošto je Bernal zbog Pauline spreman napustiti svoju predsedničku poziciju, možda ga Gema nasledi i to joj bude utešna nagrada. Čekam videti Paolin kraj. Izgleda će stvoriti neku frku nakon njenog susreta sa Lisette, jer će za vlastite interese pokušati iskoristiti sopstveno dete. Već ćemo sutra sve znati.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Sat Oct 05, 2019 6:57 pm
Odgledah poslednju epizodu i ne znam šta bih komentarisala, osim da me je neprijatno iznenadilo koliko je finale bilo beživotno. Istini za volju, čitavu seriju mi je obeležilo mrtvilo i ta neharizmatičnost, ali ipak sam mislila da će se oko završetka više potruditi. Ne znam ni sama zašto sam to mislila uopšte La usurpadora - Page 10 245301646

Paulina ostala sa (sad već bivšim) gospodinom predsednikom, a Facundo izvisio i otišao da jaše konje.

Lisette se pomirila sa tetkom i prihvatila je kao tetku/maćehu/majku, a Emilio odlazi sa Feru na studije valjda ili gde god...

Gema postade predsednica. Long live the queen.

Debeli gej se pomirio sa Osvaldom.

Paola izvršila samoubistvo. "Uzeli su mi život, ali je smrt moja", reče Paola. To mi se jedino dopalo, ta njena izjava i suicid. Ona je realno spadala u kategoriju neurotičnih, duboko nesrećnih i autodestruktivnih negativki, tako da mi je njen kraj prikladan i smislen.

Matori Manuel popio metak i završio svoju karijeru, a Arcadia se lepo zabavlja iza rešetaka.

Poslednju scenu bih najradije izbrisala iz memorije  La usurpadora - Page 10 245301646

____________
La usurpadora - Page 10 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Sat Oct 05, 2019 10:07 pm


Eto, ta žena za koju je dotični radio mi je kao lik simpatičnija i interesantnija od velike većine regularnih likova u seriji


Žalosno i istinito. Very Happy

 onda sam ostala bez laptopa i sa zaostatkom gledanja serije od cele nedelje.

Znam koja je muka privremeno ostati bez laptopa. affraid Ali, što se serije tiče ništa nisi ni propustila. Na kraju je sve bilo tako očigledno, a zadnje epizode su najlošije od svih.



Je li realno da je u zadnjoj sceni najnebitniji lik u seriji? La usurpadora - Page 10 664804837  Pa to ne vidjeh ni u jednoj seriji do sada.

Najveća mana serije je to što su je pretvorili u klasičnu sapunjaru. I gore. Predsjednik zemlje koji je ko zna koliko vremena proveo dok nije došao do političkog vrha napušta karijeru radi ljubavi? Ma daaaj.

Gema postala predsjednica. Al ne bih rekla da je naročito sretna i zadovoljna. Al' bar će uvijek imati Emiliovo divljenje.

Dobra je bila scena Paolinog samoubistva i njena izjava. Jedino je glupo što je ama baš niko nije ni verbalno pokušao spriječiti u samoubistvu. I glupo je što Lisette bukvalno nije imala reakciju na majčinu smrt.

Ona je realno spadala u kategoriju neurotičnih, duboko nesrećnih i autodestruktivnih negativki, tako da mi je njen kraj prikladan i smislen.

Očekivala sam da će ili umrijeti ili završiti u ludnici. Ali nisam pomislila da bi se mogla ubiti. Slažem se da je takav kraj najbolji.

Facunda su sveli na najobičnijeg sporednog lika koji je lud za glavnom kakve imamo u svakoj telenoveli. A glavni par je faktički bio nepostojeći tokom većeg dijela serije.

Manuel umire, Teresa je iza rešetaka, a u svemu tome mi je najžalije onih psića kako god to zvučalo.

Razočarana sam kako je sve ispalo. Glupe sporedne priče na štetu glavne da ne pominjem što su ubili Montse bez potrebe.

Arcadijin kraj je još i najbolji.

Ostalo klasika, glavna familija je izmirena, sretna i svi se vole. Facundo ostade da pati (dobro pa nije umro od ljubavi kao Jose Maria)...



____________
La usurpadora - Page 10 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Sun Oct 06, 2019 12:10 am
Odgledao i ja poslednju epizodu.

Prvo. Zbog čega je Paulina završila sa jebenim Carlosem? Ok, taj lik je bio tupav i nebitan i u Spanickinoj Usurpadori, ali ovde je bio ja onu malu ne mogu da smislim još od La Impostora, toliko ogavno, odvratno i ružno stvorenje da ja nemam reči.gori. Tamo se bar od starta znalo da će završiti sa njim. Ovde su joj napravili priču sa Navom, spandjali ih. I stekao se utisak da je više sa njim apr nego sa ovim. Tako da je ovo na kraju ispalo krajnje besmisleno. Pa bar u ovakvim pričama koje su jelte kao moderne mogu malo da se poigraju i izadju iz očekivanih okvira.

Paolina smrt je očekivana i negde i najbolje rešenje. Samo je scena takva kopija Norine smrti u "El color de la pasion". Kad sam spomenuo nju, da kažem da se pojavila i Claudia Ramirez na kratko dal u prethodnoj epizodi.

I da, da li je realno da niko u produkciji ne vidi koliko Sandri loše stoji ona frizura kad je "prva dama". Ona skupljena kosa. Odvratna je tako.


Sad me mrzi nešto previše da prokomentarišem. Generalno, ovde je jedino valjala priča. Zapravo to što je priča u osnovi dobra i dobro su adaptirali original za današnje vreme. Realno ovo je mnogo zanimljivije, smislenije i kvalitetnije što se radnje tiče. Ali ipak su uspeli da sa samo 25 epizoda na momente budu dosadni. Prva nedelja sjajna, poslednje epizode dobre. Sve izmedju jedna epizoda dobra, pa dve ništa i sve tako. što je meni nedopustivo za 25 epizoda.

Mislim da nikada nisam video gori elenco. I to mendju njima ima glumaca koje ja gotivim. Ali se nekako nikako nisu ukačili medjusobno. Niko ni sa kim. Sandra nije imala hemiju ni sa jendim partnerom. Ostatak postave isto. Sve nekako sterilno i hladno. Svaka scena je ista, u smisli stanu glumci na set izdeklamuju svoj tekst i to je to. Nikakvog života, energije neke, ništa.

Ovo je bio preveliki zalogaj za Sandru. Jeste naprvila razliku izmedju bliznakinja, to stoji. Ali nije briljirala ni kao dobra ni kao zloća. Paola je posebno bila kritična. Taman se na momente popravi i msiliš biće bolja, ona već u narednoj sceni nekontrolisano histeripe, mlatara rukama i pravi neke nenormalne face. Moralo je tu mnogo više da se radi sa njom. Ili prosto nisu mogli više da izvuku iz nje jer nema kapacitet za više.

Palacios neka se makne sa ekrana zauvek. Bio mi je pre gotivan ali ovo je već mučno gledati. Ne skida svoju jednu te istu facu sa malih ekrana. Dal je srećan, dal je tužan, dal je ljut ista faca.

Arap je bio ok. Ali ni on nije imao hemiju sa Sandrom.

Gema je u startu mnogo više obećavala. Ali se onda kako su tekle epizode nekako izgubila iz cele priče. Eto na kraju postade predsednica.

Od ostalih likova bili su mi zanimljivi Teresa i Manuel. I Bareto i Chepina iz SA su dobri glumci. Sve ostale priče krajnje nebitne i bespotrebne, kako deca kod kojih sam očekivao neki veći cirkus kad su im već povećeli godine, onda ona gej priča. Sve bezveze i dosadno.

Višee puta sam to već rekao ali da ponovim. na veliko iznenadjenje meni je ovo produkcijski zakazalo. Armendariz je u tom pogledu bila sjajna u Yagu. Jebote, tamo su 60-70 epizoda, koliko je već imala, snimili sve na realnim lokacijama bez jedne studijske scene. Ovo, što kao treba da predstavlja neku super produkciju, o čemu se toliko trubilo, oni snime medju karton scenografijama. Ok, jasno je da nisu mogli da snime u prvavoj predwedničkoj kući. Ali zar nije mogla da se iznajmi neka dobra kuća ili da se urade bolje scenografije. Pa nije baš da je okupila neki multi pozanti elenco pa je na to pukla budžet.

Sve u svemu. Nije loše ispalo, može da se gleda ali je moglo biti mnogo bolje.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Sun Oct 06, 2019 2:13 pm
Je li realno da je u zadnjoj sceni najnebitniji lik u seriji? Pa to ne vidjeh ni u jednoj seriji do sada.

Vidiš, ispali su originalni. Makar u gluposti. Bolje išta, nego ništa.

Gema postala predsjednica. Al ne bih rekla da je naročito sretna i zadovoljna.

Ako nije zadovoljna, neka meni delegira predsednička ovlašćenja. Neću se buniti  La usurpadora - Page 10 2078043430

Jedino je glupo što je ama baš niko nije ni verbalno pokušao spriječiti u samoubistvu.

Kao da su jedva čekali da se ubije, pa da idu kući da ručaju  bounce  

Facundo ostade da pati (dobro pa nije umro od ljubavi kao Jose Maria)...

Samo sam čekala da padne sa konja i umre. Ali ne od pada, nego od neuzvraćene ljubavi  La usurpadora - Page 10 1241635095

Pa bar u ovakvim pričama koje su jelte kao moderne mogu malo da se poigraju i izadju iz očekivanih okvira.

Ja sam iskreno mislila da hoće. Mislila sam da će Facundov lik ipak imati nekog smisla na kraju, iako ga nisu nešto razradili tokom serije.

To što je Paulina ostala sa bivšim gospodinom predsednikom mi je totalno izvan logike njenog odnosa sa njim i celokupne situacije u kojoj je bila. Ispalo je da ga je izabrala iz nekog osećaja sigurnosti i stabilnosti, a ne iz prave potrebe da bude sa njim kao muškarcem u kojeg se zaljubila.

Sve nekako sterilno i hladno. Svaka scena je ista, u smisli stanu glumci na set izdeklamuju svoj tekst i to je to. Nikakvog života, energije neke, ništa.

Tačan opis.

Od ostalih likova bili su mi zanimljivi Teresa i Manuel.

Jao, mene su njih dvoje užasno smarali. Samo sam čekala da barem jedno od njih nastrada u mnogobrojnim okršajima ili potencijalnim okršajima.

Doduše, glumački su mi se oboje svideli. Ali likovi, pogotovo Manuel...ajme  La usurpadora - Page 10 2853130181

____________
La usurpadora - Page 10 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Mon Oct 07, 2019 1:11 am
Ana wrote:Matori Manuel popio metak i završio svoju karijeru, a Arcadia se lepo zabavlja iza rešetaka.

E na ovu scenu sam umrla od smijeha   La usurpadora - Page 10 3665418065 La usurpadora - Page 10 3665418065 La usurpadora - Page 10 3665418065 La usurpadora - Page 10 3665418065, kako se stara Arcadia zabavljala kao da je u hotelu s 5 zvjezdica, a ne u zatvoru. Paola i njezin kraj su mi bili odlični, pogotovo ona rečenica prije pada kad je rekla; "Ukrali ste mi život,ali smrt je moja, samo moja"
Sponsored content

La usurpadora - Page 10 Empty Re: La usurpadora

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum