Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Empty Re: Najbolja omiljena telenovela

Mon Dec 21, 2020 12:53 am
Jako dobra tema, Kristina sve pohvale na posvećenosti, trebalo je ovde mnogo truda uložiti! Najbolja omiljena telenovela - Page 33 664804837

Što se rezultata tiče, zadovoljna sam. Od prvih deset serija, pogledala sam šest i slažem se da zaslužuju biti tu. Moji favoriti su bili Caer en tentacion i Sin rastro de ti. Vrlo ugodno me iznenadila pozicija Luz Marie koja takođe spada u moje omiljene serije i mislim da zaslužuje visoko mesto. Za neke serije smo glasali zbog njihove kvalitete, a neke zbog emotivnog doživljaja koje su ostavile na nas, ona spada u tu priču. Rezultati donekle zavise i od toga ko je šta gledao, no oni su realni. Recimo još po mojem ukusu, Amor real je zaslužila bolju poziciju.

Ova tema me je malo dala na razmišljanje. Toliko serija sam pogledala i uvek sam imala utisak da sam u mnogima uživala, a sada kada smo trebali izdvojiti najbolje mi deluje kao da je malo toga vredelo. Kada se kritički osvrnem shvatim da retke imaju vrednost što se kvalitete tiče, no to i jesu priče za opuštanje a ne za mozganje, pa ih valjda tako i trebamo posmatrati.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Empty Re: Najbolja omiljena telenovela

Mon Dec 21, 2020 6:49 pm
Pored pohvala za organizaciju i sistem vođenja takmičenja, dodajem da mi je bilo ultra zabavno "seciranje" nama najdražih telenovela i preispitivanje razloga iz kojih ih volimo i cenimo, kao i utvrđivanje šta je to što nas je kod jedne telenovele privuklo i oduševilo.

Naravno, vrv smo sve to mogli znati i bez ove teme, ali kad se ide putem raščlanjivanja i vrednovanja delova koji čine drage nam celine, nije isključeno da se spoznaju utisci kakve nismo ni bili svesni da imamo.

U vezi toga...

Toliko serija sam pogledala i uvek sam imala utisak da sam u mnogima uživala, a sada kada smo trebali izdvojiti najbolje mi deluje kao da je malo toga vredelo.

Da, delim osećaj. Čak sam samu sebe, na ovaj ili onaj način, iznenadila pojedinim ocenama koje sam davala  Najbolja omiljena telenovela - Page 33 2078043430

Što se tiče rang liste, pretpostavljala sam da će Pasion odneti pobedu, jer je uvek dobijala visoke ocene i univerzalno je poštovana serija kojoj je nemoguće bilo šta zameriti. Mislim, sa objektivne tačke gledišta.

Za ATM sam očekivala da bude u top 5, zato što je to ATM  Najbolja omiljena telenovela - Page 33 2078043430

Luz Maria na trećem mestu je neočekivan plasman, ali sam podjednako iznenađena činjenicom da je CeT zauzeo drugo mesto. Wow!

____________
Najbolja omiljena telenovela - Page 33 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Empty Re: Najbolja omiljena telenovela

Mon Dec 21, 2020 8:19 pm
Kada se kritički osvrnem shvatim da retke imaju vrednost 

Od novijih bi se posebno očekivao viši nivo kvaliteta samo što je to rijetkost. Ali kad se desi da je kvalitet visok onda me posebno dotakne, kao pomenuta CET.

dodajem da mi je bilo ultra zabavno "seciranje" nama najdražih telenovela i preispitivanje razloga iz kojih ih volimo i cenimo

I meni je to bilo zabavno.  Najbolja omiljena telenovela - Page 33 2315767614 Iznenadilo me je to što muzika i negativci nisu imali veću prosječnu ocjenu, jer je to nešto što obično izdvajamo. Isto tako mi je bilo čudno što smo kraj telenovela ocjenile s najboljom ocjenom. 

Luz Maria na trećem mestu je neočekivan plasman

Vrlo ugodno me iznenadila pozicija Luz Marie koja takođe spada u moje omiljene serije i mislim da zaslužuje visoko mesto

I ja sam iznenađena. Objektivno, ima ih koje su više zaslužile 3. poziciju, ali mislim da nije nezasluženo u TOP 10. 

Preispitivala sam svoje ocjene i definitvno mislim da su muzika, sporedne priče i estetetski ugođaj na nivou, da su negativke dobre i zanimljive, da kraj jeste klasičan, ali u neklasičnoj atmosferi, a da su gluma i hemija protagonista Najbolja omiljena telenovela - Page 33 3466016740 Ovako isjeckano je sve super, ali kad sagledan u kompletu definitivno ima više boljih u ovoj grupi.

Recimo da je dragulj u moru klasičnih priča i da ima visok nivo kvaliteta u odnosu na sve (bar ono što sam je gledala) telenovele tog tipa ne samo u  tom periodu i kasnije. Ali gubi ako se upoređuje s manje klasičnim i kvalitetnim pričama. Drugo je to što zaista nudi posebno emotivan doživljaj.


P.S. Obožavam kad iskucam post i izađem greškom prije nego što ga pošaljem Najbolja omiljena telenovela - Page 33 2315767614

____________
Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Empty Re: Najbolja omiljena telenovela

Sun Jan 10, 2021 1:50 pm
Pošto je takmičenje završeno, a međuvremeno je započelo  drugo, ova tema ide pod ključ.

____________
Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Granho16
Sponsored content

Najbolja omiljena telenovela - Page 33 Empty Re: Najbolja omiljena telenovela

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum