Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Sat Mar 30, 2024 3:54 am
Marea de pasiones - Page 4 Maxres44
Marea de pasiones - Page 4 Maxres45
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Sat Mar 30, 2024 4:00 am
16. i 17. epizoda

Zaid ne staje. Odlučio se rešiti Marcela, dok Luisa još uvek ništa ne kapira. Ona se naivno ispoveda Zaidu oko Helenine trudnoće i nesvesno mu daje na znanje da je ljubomorna. Šalje ga u zatvor, pa mu trči u posetu ljubiti ga usnulog. Baš me je pogodio trenutak kada joj je Marcelo ležeći u krevetu rekao: Ja nemam budućnost. Zvučao je tako razoren. Razoren od žene kojoj i posle svega govori da je voli. Helena s druge strane pati zbog toga jer ga je usput zavolela. Odlučila je Zaidovo dete pripisati Marcelu. Videćemo kako će to završiti. No čini se da Zaid neće dopustiti da se ono rodi, osim ako mu u nekom trenutku ne bude poslužilo da drži distancu Luisi od Marcela. Krajnje je vreme da Luisa počne povezivati određene stvari i stvarati sumnju u vezi celog slučaja.

Beatriz i Felipe se čine kao simpatičan par, ali njihova igra u kojoj jedno drugom postavljaju zamke je neverovatna. Ne znam koliko tu ima simpatije ili je samo borba za interesom u pitanju. Na tren se činilo da je Felipe u prednosti u namerama da je pročita, no ni ona se ne da i usmerava igru na svoj način. Sviđa mi se što je ostavila poruke u kojima je spomenula Zaida, jer je u krajnjoj liniji on suštinski krivac svega. Gde je nevolja, tu je  Zaid. Saznali smo da je kazino leglo droge i prostitucije gde se obrće dobra lova. Fali mu samo naivnih devojaka i ne preza način da dođe do njih. Raduje me što je Ana otkrila taj deo istine i što je postala svesna njegovog profila ličnosti. Priča oko kidnapovanja mi je preterana, Camila se previše olako upustila u nešto što nije naivno, a ne deluje mi tako glupa da sebi stvori takav problem. Norin muž je traži razvod. Pitam se samo što to ona nije prva učinila. Izdržava parazita od kojeg nema nikakvu podršku. Možda on planira tražiti polovinu novca od nje. Kristina drago mi je što si nastavila gledati seriju i što ti prija. Mislim da i sama zaključuješ kako je ovo daleko kvalitetnije od one druge serije kojoj si prvo dala šansu.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Wed Apr 03, 2024 10:19 am
Kristina drago mi je što si nastavila gledati seriju i što ti prija. Mislim da i sama zaključuješ kako je ovo daleko kvalitetnije od one druge serije kojoj si prvo dala šansu.

Nema tu ni poređenja kvaliteta i ozbiljnosti priča. Jedino čemu tamo dajem prednost je odnos Paz i Samare i gluma djevojčice. Ova mala ovdje je loš izbor. Ne zna da glumi i nije simpatična iako je to ružno reći za dijete. I osim toga nemam ni osjećaj da su Luisa i Natalia majka i ćerka, uopšte tu nema nekog toplog odnosa, ne vidi se ljubav. I ovamo su mi Ginebra  i Mauro upečatljiviji nego ovdje Zaid iako je i Zaid dobar.

16. - 21.

Malo su mi nejasne stvari oko Marcelovog hapšenja. Desilo se naprasno bez dokaza, a onda je naprasno pušten nakon što je prebijen završio u bolnicu. Natalia je pobjegla od kuće i jasno je da se taj scenario desio da bi se Luisa i Marcelo zbližili. Ali moram da priznam da mi ipak te scene nisu bile zanimljive. Takođe, otegla se priča oko Gaelove otmice i ne znam kuda to vodi. Kada smo već kod nestalih, Sofia je dakle nestala kao dijete, kada je Camila bila mala tako da je se uopšte ne sjeća. Taj dio mi je  najveća misterija. Natalia je od Marie Ines saznala da je joj je Marcelo otac i razumijem je zbog čega je to uradila. Puna je bola i gorčine zbog nepravde koje su prošli tako da je to prosto izašlo iz nje.

Felipe i Beatriz su mi prezanimljivi. Felipe zna da je ona krivac i zašto mu je prišla, a ona opet zna da on zna i i dalje igraju igru. Ona priznaje ocu da je zainteresovana za Felipea, ali da je to neće poremetiti u namjerama. Zanimljiv je Juanov odgovor, rekao je da se boji da će ona shvatiti s kojom lakoćom može manipulisati ljudima i da onda sa tog puta nema povratka. Anina drugarica koju je poslala  u kazino je očekivano nadrljala. I to nije dovoljno nego je pristala da dovede još 10 drugarica da bi Roberti oprostio dug... Toliko mi je postala odvratna i bezkarakterna da bih je našamarala!

Marcelo je na kraju shvatio da je mala u hotelu kod Tiaga tako da je pošao da je potraži, napao je Tiaga, a vjerovatno će, zbog načina na koji napao Tiaga, tek sad Luisa misliti da je ubio Alejandra.

____________
Marea de pasiones - Page 4 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 05, 2024 11:27 am
22. i 23.

Konačno se završio dio oko Natalijinog nestanka. Srećom, bez poslijedica po Marcela. Njega je poslije dočekalo iznenađenje i vijest da će postati tata po drugi put. Baš mi ga je bilo žao u tim momentima. Raduje se dijetetu koje nije njegovo,  a njegovo mu je oduzeto Sad Luisa kao da se malo primirila pa više ne potencira da je Marcelo ubica. Sada joj je pažnja usmjerena na drugu stranu. Bratu je dala otkaz i hoće po svaku cijenu da ga izvede pred lice pravde. Nadam se da će se tako okrenuti i protiv Zaida i da će bar istražiti ono što joj je Roberta dojavila. ana je ovamo dala karte za kazino drugaricama koje je Roberta dočekala i nagovorila ih da odu iz kazina. Kakav plan. Ana je poslušala Zaida, a ovamo je te djevojke zaštitila. Ali mogla je i da ne uspije. Druga stvar, on sigurno neće prestati da joj to traži. Sreća po njega pa su odnosi između članova porodice Grajales nula, inače bi to Luisa doznala. Felipe ovamo rizikuje posao zbog Beatriz i otvoreno joj govori da uništi dokaze ako ih ima. Njih dvoje su mi baš zanimljivi i dragi, pored Marcela njih najviše volim. Camilu je zaustavio policajac da je ispituje o Gaelu. Iako me zanima kako će se to završiti taj dio oko otmice mi je stvarno naporan i nepotreban.

____________
Marea de pasiones - Page 4 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Thu Apr 11, 2024 3:34 pm
24. - 26.

Moram priznati da mi nisu zanimljive zadnje epizode. Zaid je gurnuo Helenu te je pobacila, pa je pitanje što će biti sa njom i Marcelom. Felipe i dalje rizikuje posao da bi zaštitio Beatriz. Ništa drugo mi nije posebno bitno da bih komentarisala trenutno mi je sve dosta sterilno.

____________
Marea de pasiones - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 19, 2024 1:03 am
Marea de pasiones - Page 4 Tt32
Marea de pasiones - Page 4 T25
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 19, 2024 1:03 am
Marea de pasiones - Page 4 U25
Marea de pasiones - Page 4 Uu32
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 19, 2024 1:04 am
18. - 30. epizode

Serija mi još uvek drži pažnju. Iako tempo nije kao na početku, najvažnije mi je da je priča smislena i da nema nebuloza zbog kojih me hvata transfer blama. Glavna četvorka je solidna, no mislim da je došlo vreme za neki zaokret. Luisa je i dalje u priči sa Zaidom dok sve više pažnje poklanja Marcelu, no držeći distancu. Marcelo s druge strane prihvata Helenu koja se kao pijavica uhvatila njega. Vidimo da se ona zaista zaljubila. Pokušava se udaljiti od Zaida, čak mu i ne otkucava Marcela, no verovatno do trenutka kada joj to bude odgovaralo. Saznajemo da je ona zaista ubila vlastitog oca, no ne znamo pod kojim okolnostima. To je čini se razlog zbog kojeg je Zaid ima u šaci. Drago mi je što je priča oko deteta završila, jer mi se ne da gledati kako vuče Marcela za nos podmećući mu tuđe dete. Žao mi je Marcela koji deluje tako nesretno. Žena koju voli mu pred nosom u braku s drugim, nije doživeo odrastanje vlastitog deteta, na grbači mu tužba za ubistvo, a izlaza vrlo malo. Lepa je podrška koju ima od majke i brata. Taj njihov odnos je pravi primer kako zdrava porodica treba funkcionisati. Za razliku od Grajalesa gde svako živi svoj život pod istim krovom.

Odnos između braće i sestara Grajales uopšte nije normalan. Ana otkrije mračnu stranu Zaida i to prećutkuje rođenoj sestri. Umesto da joj kaže, ona joj šalje anonimne dojave. S druge strane imamo slučaj Tiaga. Koliko god je on poremećen, nije mi normalna sestrina reakcija koja ga lično želi poslati u zatvor. Prirodnije bi bilo da se potrudi da mu pomogne da se leči, da utiče na njegovu promenu. Pa onda i da na neki način nadoknadi patnju svih onih žena. To je na kraju tako ispalo zbog okolnosti, no Luisa u početku nije imala takvu nameru. Koliko god da je izopačen, on joj je ipak rođeni brat i prvo se javlja osećaj empatije i podrške, a ne linčovanja. No u toj kući ništa ne funkcioniše, zato Zaid diktira sve kako mu se prohte. Ženina majka bi rado sa zetom, to jasno sve govori. Kada su pred Leonor  komentarisali da prirodnim putem planiraju dete, ona se ponašala kao da je ljubomorna. Koja boleština.

Zanimljiv mi je odnos Felipea i Beatriz. Oboje su u tu priču ušli iz interesa i zaljubili se. Drago mi je da mu je ona na kraju priznala krivicu. No krajnje je vreme da mu kaže celu istinu, ko stoji iza svega. Naravno time bi uvukla i oca u probleme. Tek je Juan ljigavac za sebe. Ostavio je trudnu ženu koju priča da voli da bi bio uz Iselu. Povrh svega toga on nikada nije pokazivao interes za Marcela, to je ona što je najgore od svega. I u njihovoj kući su odnosi potpuno izopačeni. Juan se ponaša kao da mu je Beatriz jedino dete. Taj njihov odnos mi je čak preteran, doslovno su stalno tu jedno za drugo, kao da ostatak porodice ne postoji. Nije ni čudo što je Camila izrežirala svu onu ludoriju, kad je u porodici niko ne doživljava. Ta priča oko otmice je mogla izostati. Nije mi normalno da gledamo kako se dvoje dece "zaigraju" u toj meri da to odvede u tako ekstremnu situaciju. Pomalo nerealno.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Mon Apr 22, 2024 3:19 am
Marea de pasiones - Page 4 Ssss27
Marea de pasiones - Page 4 Ss62
Marea de pasiones - Page 4 Sss43
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Mon Apr 22, 2024 3:19 am
Marea de pasiones - Page 4 R34
Marea de pasiones - Page 4 Rr39
Sponsored content

Marea de pasiones - Page 4 Empty Re: Marea de pasiones

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum