Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 01, 2024 7:34 pm
Marea de pasiones - Page 6 Snapi169
Marea de pasiones - Page 6 Snapi170
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 01, 2024 7:36 pm
40. - 42. epizode

Zaid je ubio i Leonor. Opet je smislio savršen plan kako bi skrenuo pažnju na ono što mu odgovara. Snimio je glasovnu poruku u kojoj Leonor priznaje ubistvo Alejandra i sopstveno samoubistvo. Iako Luisa, Ana i Thiago sumnjaju u tu verziju priče, osim sumnje nemaju nikakav dokaz u suprotno. Zaid se čak postarao da dovede izmišljenu Alejandrovu ljubavnicu u sred sahrane kako bi potkrepio svoju priču. Ta situacija se nije morala odigrati baš u tim okolnostima, to je baš bilo preterano.

Ne vidim na koji se način trenutno Zaid može razotkriti. Marcelo koji otvoreno sumnja u njega, više se ne meša, a Luisa, ona je glupa za medalju. Svi oko nje u određenim trenucima pokazuju sumnju prema Zaidu. Čak je i Roberta imala zanimljiv komentar u jednom trenutku, Ana i Thiago već poznaju Zaidovu mračnu stranu, samo Luisa nema pojima. Ona kao advokat treba najviše da ima nos za ovakve slučajeve, međutim sve ovo vreme nije pokazala ni jedan mudar potez. Kada neko spomene Zaida, ona ga prva brani. Ne prija mi gledati kako je Marcelo uvek tu za nju, a ona ničim to nije zaslužila. Doslovno iz Zaidovog zagrljaja ode u njegov. On to podnosi jer mu je žao njene trenutne situacije, ali ona nema osećaj da to nije normalno. Opet ponavljam, jako loš lik glavne junakinje. Za mene se neće moći iskupiti time što je bila obmanjena i glupa.

Marcelo je oterao Helenu iz kuće. Ona ili zaista nije potpuno čista u glavi ili glumi, ali opet im je došla na vrata kao da se ništa nije dogodilo. Sviđa mi se što se situacija oko trovanja Marie Ines brzo razotkrila i što su shvatili sa kakvim profilom ličnosti imaju posla. Čak su svesni ponovne opasnosti s njene strane. Kada se ispovedala psihijatrici čak je delovala kao žrtva nesređenih odnosa u prošlosti. Spominjala je samo očuha, a o majci ništa. Kaže da ne zna ni odakle dolazi. Da li to znači da ne poznaje svoju porodicu. Prolazi mi kroz glavu da bi ona na kraju mogla biti Sofia, ćerka Isele i Cristobala. Nadam se da će se Juanova farsa sa Ritom koju je doveo u kuću brzo razotkriti.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Fri May 03, 2024 2:48 am
43. epizoda

Luisa prvi put priznaje sumnje prema Ziadu. Kaže psihologici da je njegovo agresivno ponašanje i postupci navode da sumnja u njega i ono što se dogodilo sa njenim ocem. No njena lažna prijateljica ne priznaje kako je pomogla Zaidu da je izmanipuliše. Ona bi prva trebala posložiti kockice. I taman kada se ponadam da još ima nade za Luisu, ona na nekoliko Zaidovih suza zaboravlja sve te krucijalne stvari i govori mu kako još uvek sve može biti kao pre. Pa kako može biti isto ako sumnja u istinitost njegove verzije o ubistvu njenog oca. Marcela je prezrela zbog sumnji, a ovome daje novu priliku. Sedi na dve stolice. Kada se poželi Marcela ode njemu i opet se vrati mužu. Problem je što oseća da će Marcelo uvek biti tu za nju. Ako sa Zaidom ne uspe, Marcelo će je čekati. Toliko je poželjna obojici, da joj se može. Ne znam je li inteligentnija ili lepša. Mrtva trka. Da se Adriana Louvier našla na njenom mestu, kako je u početku bio plan, verovatno bi imala više razumevanja za nju zbog njene pojave. Oka me ničim nije kupila.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 08, 2024 2:17 am
44. i 45. epizoda

Ako sam dobro shvatila, Zaid je silovao Luisu. Prvo je drogirao, davio, išamarao, pa silovao. Potpuno su mu popustile kočnice i konačno joj je pokazao pravo lice. Iznenađena sam da smo tako rano dobili ovakvog Zaida pred njom. Nema više glume. Biće sada zanimljivo videti šta je naumio i na koji način planira nastaviti priču sa njom. Do sada je pokušavao manipulacijom, a od sada bi moglo biti ucenom. Luisa je nažalost na teži način morala otvoriti oči da bi sagledala realnost. Morali smo gledati dve trećine serije gde glavna junakinja ne pokazuje ni zrno mudrosti. Volela bi da je sama došla do spoznaje o njemu i njegovom liku, a ne da joj je to sam ovako brutalno morao pokazati. Do juče je htela spašavati brak. Da se njemu nije zamračilo, možda bi još uvek razmišljala o tome. Ovim sledom okolnosti su hteli da je doživimo kao žrtvu, a meni je i dalje glavni utisak njena potkapacitetnost..
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Tue May 14, 2024 10:50 am
27. - 50.

Evo me konačno. Radnja se baš brzo odvija, stalno se nešto zbiva, srećom ono zatišje je trajalo vrlo kratko. Većina toga mi je bila potpuno nepredvidiva. Recimo Helena. I pored onoga što je radila nekako sam je doživljavala kao žrtvu, ne kao pravu negativku, dok nije bila u stanju da otruje Mariu Ines. I to zato da bi se osvetila Marcelu. Sreća su je jako brzo razotkrili i konačno uklonili iz kuće. Luisa je saznala da je Helenu plaćao Zaid, ali iz nekog razloga odlučila je da to prećuti Marcelu. Odlična je teorija da je Helena zapravo Sofia. Svo vrijeme se pitam koji će biti značaj njenog lika ako se pojavi negdje pred kraj serije niotkud. Snažnije je da to bude neko ko je već prisutan u priči, a Helena je idealan kandidat. S obzirom da sada i stanuje kod Cristobala to ide još više u prilog toj teoriji. Osim toga, ako joj je Isela majka očito je naslijedila njene duševne smetnje. Iskreno nije mi se dopalo to što je ispalo da su Isela i Cristobal bili u vezi i to što je Sofia njegova, to mi je već previše. Juan može ponijetu titulu najvećeg telenovela ljigavca, gadan mi je do povraćanja. Da čovjek i nekako sve proguta, ali da se igra sa bolom jedne majke tako što joj podmetne nepoznatu djevojku kao ćerku mi je vrhunac gadosti. Doduše, meni je u svemu tome najviše žao Alfonsa, a Ritu nikako ne mogu opravdati. Kako reče Alfonso, Beatriz je očeva miljenica, Sofia majčina, a on i Camila su, ne znam kako tačno reče, ali u smislu gubitnici, propalice...

Camila mi je baš zanimljiva kao lik i ova mala je odlično iznosi. Iskreno, u njoj kao glumici nisam očekivala neki potencijal, ali ovdje se baš pokazala. Baš mi je bilo žao kad ju je majka izvrijeđala i izbacila iz kuće. U tom momentima mi je Isela bila gadna skoro koliko i Juan. Sve Camiline greške se mogu prepisati nedostatku roditeljske ljubavi i pažnju koje je onda tražila na pogrešne načine na pogrešnim mjestima. Jedino mi se ne dopada što je Gaelova otmica potrajala čitavu seriju. Na kraju je bio kod Zaida, pa su ga oslobodili i sada je valjda kući kod Roberte. Bojim se da će ovo potrajati do zadnje epizode.

Beatriz je u zavoru i baš mi je nekako žao. Od svih priča, najviše sam se vezala za njenu sa Felipeom. Može se reći da je ona i jedina normalna u toj porodici! Baš me zanima što je na toj fleški koju je sakrila i kako je to što je na njoj može osloboditi. Pitam se jesam li dobro čula da joj prijeti 30 godina zatvora. Ni da je serijski ubica! Pretužne su mi scene sa njom i Feliepeom. Dio oko Tiaga, njegovih radnica i njegove impotencije mi je prešao u dosadu.

Luisa je konačno otkrila da je Marcelo nevin, ali nekako joj ne mogu preći ono s početka. I nakon tog otkrića njen odnos s Marcelom ne mrda, bukvalno je htjela da prikrije Zaidu sve i da nastavi s njim. Bez problema je povjerovala da se zbog traume ne sjeća Alejandrovog ubistva. Ni nakon što ju je silovao se nije otrijeznila nego mu objašnjava da ga više ne voli kao da se nije desilo što se desilo. Nekako mi je to sve mlako. I njen bijes na Zaida, i ljubav prema Marcelu, otkriće da je nevin...sve se nekako razvodnilo. Ovako fizički su mi prelijepi zajedno, ali karakterno ne idu skupa. Sad već mislim da su kod GIsele namjerno tako slave glavne junakinje. I sada na kraju ona je otputovala s Marcelom (poslom?) i ostavila malu kod Ane, u prevodu dostupnu Zaidu. Pa zar misli da se Ana Zaidu može suprotstaviti  i sačuvati malu? Ma ja Luisu uopšte ne doživljavam kao majku, nigdje se ne vidi ta ljubav i briga. A još su odabrali i netalentovano dijete.

Nisam očekivala da će Leonor prva otkriti Zaida. Po sceni njenog razgovora da ćerkama  se dalo naslutiti da je ubrzo gotova. Vrlo mi se dopalo čitanje testamenta. Ostavila je Marcelu 10% akcija preduzeća da mu se na neki način iskupi. Na kraju je svim svojim falinkama ispala pravična. Baš sam se pitala zašto je Zaid pozvan na čitanje testamenta ako mu ništa nije ostavila, kad ono na kraju će ipak nešto dobiti - Alejandrov sat da bi ga se sjećao do kraja života Marea de pasiones - Page 6 2078043430 Meni nije jasno kako niko ne posumnja u Zaida, očito je da se nešto desilo čim ga je Leonor razbaštinila! Ana i dalje odlučno krije sestri ko joj je muž Rolling Eyes

____________
Marea de pasiones - Page 6 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 15, 2024 3:28 am
46. - 50. epizoda

Zadovoljna sam brzinom odvijanja radnje i količinom dešavanja. Stalno se događaju neki novi momenti koji održavaju pažnju. Takođe mi prija većina likova jer uglavnom imaju slojevitu i smislenu priču. Kao što sam već rekla, najveća mana mi je priča i razvoj lika glavne junakinje. Do nekog trenutka sam imala razumevanja za nju i okolnosti u kojima se našla, čekala sam znakove buđenja i promenu kod nje, međutim to se nije dogodilo. Da stvar bude gora, to se još uvek ne događa, a već smo u završnoj fazi. S obzirom da je to suštinska i glavna priča, jako sam ogorčena i razočarana. Koliko god mi je celokupna serija smišljeno i kvalitetno urađena, ta situacija isuviše utiče na kompletni doživljaj koji mi se srozao. Srozao se do te mere, da bi odustala od serije da nije pri kraju prikazivanja. Teram se da je gledam, jer ne mogu više da sažvačem onu očajnu Luisu. Davala sam joj mnogo kredita, ali se pokazalo da od njenog lika nećemo dobiti ništa. Ako se pri kraju nešto i promeni, više mi ne može promeniti mišljenje.

Imamo glavni ženski lik koji se ni po čemu ne izdvaja. Ni u jednoj oblasti se nije pokazala posebnom. Očajna majka koja je ostavila dete čoveku koji je silovao. Kao advokat još nije pokazala ni grama mozga da nešto poveže i sama dokuči. Kao sestra nema nikakav odnos sa bratom i sestrom, ne zna ništa o njihovim životima i ne trudi se da bude deo toga. Izdala je čoveka koji je voli. Jedino za taj deo imam razumevanja, jer je bila izmanipulisana. No sve što se nakon toga dešava je previše. Sada kada je konačno saznala istinu, ona ne čini ništa da se iskupi, da pokaže kajanje. Govori da nije trenutak za njih dvoje, a svojim postupcima pokazuje da očekuje da je on opet osvaja. Ona bi se iskupila maminim nasledstvom. I kada joj on kaže kako se zbog njene porodice našao u problemima, još se duri. Jednom prilikom je rekla Heleni: "Ti mi nisi nikakva pretnja". Time je pokazala kako je svesna da uvek ima prolaz kod Marcela i da se i ne mora potruditi da ga opet vrati. Doduše on joj to jasno i pokazuje. Kad pukne prstima on će biti tu, a to će još malo odgoditi. Ne sviđa mi se takav odnos glavnih junaka. Još malo pa će joj morati oprostiti što ga je odbacila i njegovo dete dala drugome u naručje da ga odgaja. Kada je molio da mu dopusti da se zbliži sa Nataliom, ona mu je rekla rečenicu koja mi još uvek odzvanja i zbog koje sam je počela gledati drugim očima. Rekla mu je da ne želi odvojiti ćerku od oca na kojeg je navikla. Ne razmišljajući pri tome kako se oseća čovek kojem je oduzela pravo da uopšte doživi očinstvo. I on joj preko svega pređe i opet je tu kao kuče da je čeka i moli za ljubav. Vrlo loš razvoj radnje glavnih junaka. Volim energične, borbene likove, oni koji imaju ponos, znaju podneti žrtvu. Ovi su sve suprotno tome. Previše se bavim njima, jer sam previše razočarana. Za Marcela još imam razumevanja, a li za Luisu ne. Moj idealan kraj bi bio da Marcelo pronađe sreću pored neke druge.

Što se ostalih likova tiče, tu ima dosta zanimljivosti, sviđa mi se što je svačija priča slojevita i realna. Slažem se da je Juan poseban ljigavac, ali moram priznati da se ne sećam takvog negativca. Lenčina i pijanica koji se drži Isele zbog njenog bogatstva. Za decu ne mari. Dok Bea za koju se kune da mu je stalo, sedi u zatvoru, on juri Mariu Ines. I njoj se kune u ljubav, a njihovog sina nikada nije priznao niti se interesovao za njega. Parazit i lenčina koji misli samo na sebe i svoje kratkoročno zadovoljstvo. Za moj pojam vrlo realan lik kojeg ne srećemo često u telenovelama. Leonor je nakon otkrića istine pokazala zrelost i donekle se iskupila za svoje postupke. Jedino mi se ne dopada što je polovinu nasledstva ostavila Luisi, a ostalo dvoje dece puno manje. Smatram da joj svi trebaju biti jednaki i da je svima trebala ostaviti isto. Bez obzira na njihove sposobnosti za vođenje posla, mislim da je to jedino korektno iz pozicije majke. Priča Beatriz i Felipea je interesantna od samog početka. Ona se žrtvovala zbog oca koji to ne zaslužuje. Pokazala je koliko je odana onima koje voli i to Felipe ceni kod nje. Helena je slojeviti lik i na trenutke mi deluje kao da ne želi biti loša, da se želi skrasiti i živeti normalnim životom, ali to ne ide na silu. Ovo zbližavanje sa Cristobalom i poveznica oko psihičkih problema poput Isele sve više daju smisao tome da je ona Sofia. Sve sam sigurnija u to. Priča oko Rite je mnogo šuplja. Juan je samo dovede pred Iselu i evo ti nestale ćerke. To samo govori o tome u kojoj meri je Isela psihički nestabilna da ne može pravilno prosuđivati. Nažalost deca joj pate zbog toga. Koliko god ona govori da živi za sretnu porodicu, nije u stanju racionalno razmišljati i funkcionisati. Juan je toga svestan i to koristi od samog početka. Što se Zaida tiče, vrlo lukav i promišljen. Glumački genijalno iznosi svoju ulogu.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Thu May 16, 2024 12:28 pm
51. - 52.

Vratiše se Luisa i Marcelo sa puta, ali nije da je to važno. Jedino pametno što je uradila je to što je našla riješenje da se ne raskine poslovna saradnja sa Cristobalom zbog njegove bolesti. Za advokaticu pokazuje premalo promućurnosti, odriješitosti i samopouzdanja Neutral Uopšte mi je nije žao u situaciji sa Nataliom. Očekivala sam da će je odlučno uzeti iz onog hotela i odvesti kući, a ona je hladno ostavila. Ni svom dijetetu nije autoritet. U međuvremenu je Norin bivši prebio Tiaga, upravo braneći Noru, ali moram priznati da me taj dio poprilično smara. Sada me najviše zanima Camilina sudbina. Ima rak grlića. Kako mi je bilo žao kada je rekla da je konačno našla nekog ko je voli, a treba da umre. Baš mi je tužna njena priča Marea de pasiones - Page 6 1639406990 Gael se vratio kod roditelja i rekao im je da je sam iscenirao otmicu. Rita je priznala Alfonsu da nije Sofia, a sad to zna i Beatriz. Ne znam što Bea hoće s tim što joj traži da uništi tu flešku i da se i dalje izdaje za Sofiu. Otac prstom ne mrda da je izuče iz zatvora, a ona se i dalje žrtvuje. Slažem se da je Juan vrlo realistično prikazan, toliko realistično da mi je gadan kao da je stvarna ličnost. Helena je na kraju pokušala da se utopi. Ne vjerujem da će da strada, ali baš me zanima kako će se spasiti. Iskreno, nisam bila na Marcelovoj strani kada je bio grub s njom preko telefona. Bez obzira što ga je izdala i na sve što je uradila, opet mi je zasmetala njegova grubost. Valjda zbog toga što ga je Luisa proglasila ubicom pa mu još prijetila pištoljem i htjela sakriti očinstvo,  a to sve je brzo zaboravio.

____________
Marea de pasiones - Page 6 Granho16
Sponsored content

Marea de pasiones - Page 6 Empty Re: Marea de pasiones

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum