Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Mon Apr 22, 2024 3:20 am
Marea de pasiones - Page 5 Snapi146
Marea de pasiones - Page 5 Snapi145
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Mon Apr 22, 2024 3:21 am
31. - 33. epizode

Luisa je pokazala petlju i otišla za Marcelom u Kolumbiju. Konačno se desio neki pomak i otkriven je barem delić istine o lažiranju autopsije. Luisa shvaća da je Zaid lagao kako bi optužio Marcela koji je nevin. U celoj toj priči zatvorenik umesto pravog krivca spominje ime Juana. Sada će priča opet dobiti novi pogrešan smer. No bilo je za očekivati da Zaid još uvek neće biti otkriven. Suština je valjda bila da se barem skine krivica sa Marcela. Nije mi se dopala Luisina reakcija na celokupnu situaciju. Utažila je želju za Marcelom i opet mu se predala, ali mu ne daje nadu da će opet biti zajedno. Besramno mu govori kako je to zbog Natalie kojoj je obećala da će joj Zaid zauvek biti otac. I to govori čoveku kojem je nepravedno oduzela pravo na očinstvo tog istog deteta.

Luisin lik mi je jedan od najslabijih karika u seriji. Od jedne protagonistkinje očekujem mnogo više. Ona se pola serije zamajavala Zaidom, a sada kada je otkrila istinu, umesto da bude konkretnija u svojim postupcima, ona i dalje nastavlja po starom. Mora nastavljati farsu, ne zna ni ona zašto. Mislim da uopšte i nije zaslužila Marcela i da je vreme da joj on okrene leđa i krene svojim putem. Kada jednog dana sazna kompletnu istinu, neka ga onda ne traži. Očekivala sam da će otkriće napraviti zaokret kod Luise, međutim samo sam se razočarala. Ne pamtim ovako slabu glavnu junakinju. Niti sam zadovoljna samim likom, a ni pojavom glumice. Oka Giner je glumački solidna, ali mi je bezlična. Bezlična je poput one garderobe koju nosi celo vreme. Stalno je u nekim sličnim pastelnim bojama i širokim pantalonama da imam osećaj kako se i ne presvlači. Sve liči jedno na drugo. Nije upečatljiva, ne ističe se ni svojim delima, ni svojom pojavom. Za razliku od nje, Matias Novoa kojeg ne smatram velikim glumcem, je dobro legla ova uloga.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Tue Apr 23, 2024 1:41 am
34. i 35. epizoda

Helena je konačno pokazala pravi karakter. Otrovala je Mariu Ines koja je divna prema njoj samo iz revolta prema Marcelu. Celo vreme sam se pitala da li je možda imala nesretno detinjstvo, je li bila zlostavljana, da nije ubila oca u samoodbrani. No sada vidimo kako hladnokrvno postupa prema takvim temama. Ona je poput Zaida, zato su se i udružili. Pored svega učinjenog Maria Ines joj preko Marcela daruje prsten i svog sina, jer veruje ženi koja je upravo izdala. Oduševila me je Marcelova reakcija na celokupnu situaciju. U zatečenom trenutku se napravio blesav i odglumio scenario, ali joj je kasnije otvoreno rekao kako stvari stoje. On je odlučio igrati na kartu istine i onoga što oseća, za razliku od Luise koja je opet imala trenutke konfuzije.

Velikoj stručnjakinji Marcelo mora reći kako da dođe do istine, sama ne ume da poveže. Sada Luisa ganja eshumaciju koju joj Zaid i njeni neće dopustiti. On je bio u stanju i Leonor poljubiti samo da joj zamuti um i učvrsti stav o nepopustljivosti. Kažnjava Luisu nedolaskom kući, što joj se gle čuda nije dopalo. Čak šta više, ona se žali Marcelu na Zaida ponavljajući mu da ne može udaljiti svoje dete od oca na kojeg je navikla. Smučila mi se s tom teorijom. Ona bi na dve stolice. Marcela za strast, a Zaida da glumi prepodobnog oca Nataliji, dok pravom ocu oduzima tu priliku. Divne li protagonistkinje, nije celo ovo vreme ispala samo naiva, nego glupa i sebična. U tih nekoliko scena Natalie i Marcela, delovao je realniji odnos sa roditeljem nego sve što smo je gledali sa Luisom. Odnos majke i ćerke je vrlo loše urađen, obe su neprirodne i ne emituju nikakvu bliskost.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 26, 2024 1:47 am
Marea de pasiones - Page 5 Snapi147
Marea de pasiones - Page 5 Snapi149
Marea de pasiones - Page 5 Snapi148
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Fri Apr 26, 2024 1:50 am
36. - 38. epizoda

Klupko se konačno počelo odmotavati. Leonor je saznala da je Zaid ubica. Bojeći se njegove moći odlučila je ćutati i uticati na otkrivanje novih dokaza. Čak je podržala Luisu da drži distancu od Zaida i okrene se Marcelu. Napisala je i testament. To me navodi na razmišljanje kako bi joj Zaid mogao presuditi ako namiriše da nešto zna i da radi protiv njega. Šteta što je to saznanje podelila samo sa Juanom od kojeg nema koristi. On je jedna kompletna štetočina. Ćerka mu sedi u zatvoru štiteći ga, dok se on s druge strane bavi smicalicama kako Ritu nametnuti kao izgubljenu ćerku. Ništa mu nije sveto.

Marcelo je konačno slobodan. Autopsijom su dokazali da je Alejandro umro od gušenja, a ne od pada. Sada će biti zanimljivo videti u kojem smeru će ići istraga. Zaid je možda izgubio bitku, ali ne i rat. Dočekaće se on na noge i udariti još jače. Bojim se da će na putu njegove samoodbrane biti još stradalih. Sve manje uspeva da se kontroliše što smo videli u sceni sa Nataliom. Luisino forsiranje da se Zaid vrati kući i bude otac Nataliji me izludela. Pored živog oca koji je željan, ona ne prestaje da forsira Zaida. Scena u kojoj ih Marcelo posmatra je poražavajuća. Luisa se već trebala početi korigovati, previše dugo traje to njeno stanje naivne glupače. Gledajući sve to, sve manje je želim videti pored Marcela. Čak šta više, mogu reći da ne bi imala ništa protiv da Marcelo odustane od nje. On je celo vreme bio toliko transparentan, iskren, a ona samo zavrće nosom i juri Zaida. Marcelo je još jednom pokazao veličinu kada nije pristao na Helenine ucene. Skinuo je s dnevnog reda bez imalo razmišnjanja. To je čovek sa stavom.

Maria Ines i Cristobal su mi tako dragi. Sviđa mi što su u poznim godinama odlučili dati šansu njihovom odnosu. Ona je predugo bila sama posvećena samo sinovima. Konačno se odlučila distancirati od Juana i okrenuti novim mogućnostima. Cristobalova priča u borbi sa alzheimerom je nešto što ne gledamo tako često i zanimljivo mi je pratiti na koji način su odlučili voditi tu priču. Njihovi susreti na terasi one divne kuće u prirodi okružene cvećem mi toliko prijaju da se osećam kao da sa njima ispijam tu kafu. Tih jednostavnih scena sitnih trenutaka sreće nikada dosta. One baš gode.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Sat Apr 27, 2024 1:39 am
39. epizoda

Ovo postaje sve bolje. Taman kad sam pomislila da je serija malo ušla u monotoniju, toliko toga se počelo dešavati. Sve ukazuje na to da će Leonor platiti glavom što je ćutala jer je Zaid otkrio da je čula snimak s telefona. Sad nema druge nego da je se reši. Ona je taman obavila lepe razgovore sa svojim ćerkama i unukom i sve je ukazivalo na to da joj je kraj blizu. Šteta što nikome osim Juana nije rekla za svoje saznanje. Oko Zaida se sve više steže obruč, ali on još uvek nalazi način da se izvuče. I kad pomislim da ne može biti na svim stranama, saznamo da on stoji iza ucena Camili i ekipi.

Isela je progovorila o svojoj tajni za koju je Leonor ucenila. Bila je u vezi sa Cristobalom sa kojim ima ćerku. Pitam se samo je li to bilo za vreme braka sa Juanom ili pre. Moglo bi biti da je bila neverna mužu s obzirom na toliku tajnovitost. I kud baš Cristobal. Maria Ines i ona dele isti ukus za muškarce. Sada će biti zanimljivo videti ko će se ispostaviti kao njihova ćerka. Razmišljam kako je Juan na prevaru uzeo uzorak Beatriz za DNK analizu kako bi Ritu predstavio kao Sofiu. Bilo bi ludo kada bi se ispostavilo da ona i nije njegova, a jedino sa njom ima donekle očinski odnos. Ili će nas možda iznenaditi sa nekom koja nije rasla uz Iselu. U svakom slučaju ima dosta otvorenih tema koje su zanimljive.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Sun Apr 28, 2024 8:39 am
Vidim da je postalo zanimljivo, ali nikako ne stižem gledati. Nadam se da ću ove sedmice nadomjestiti dio.

Ne pamtim ovako slabu glavnu junakinju. Niti sam zadovoljna samim likom, a ni pojavom glumice.

Osim u CET slabe glavne junakinje su kao po pravilu slabe u Gisellinim serijama Marea de pasiones - Page 5 2729517241

____________
Marea de pasiones - Page 5 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Sun Apr 28, 2024 3:30 pm
Da, opet je postalo zanimljivo. U jednom trenutku se učinilo kao da ulazimo u fazu monotonije što si i sama komentarisala, no vrlo brzo su se stvari opet uskomešale i trenutno imamo interesantna dešavanja. Dosta toga se razotkrilo. Iako ćemo kompletno razotkrivanje verovatno imati na kraju serije, postalo je napeto i svaka epizoda nam donese nešto novo. Ulazimo u fazu zadnje trećine serije, još nekih mesec dana prikazivanja, tako da očekujem dobar tempo do kraja. Čekam tvoje komentare.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 01, 2024 7:34 pm
Marea de pasiones - Page 5 Snapi165
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16188
Join date : 2017-09-12

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Wed May 01, 2024 7:34 pm
Marea de pasiones - Page 5 Snapi166
Sponsored content

Marea de pasiones - Page 5 Empty Re: Marea de pasiones

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum