Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Wed Feb 27, 2019 9:52 pm
Griselda & Reinaldo (Marido en alquiler) - njemu pukla guma na autu, ona se u svom radničkom odelu našla u pravo vreme na pravom mestu i brzo i stručno mu je zamenila, nije mu ništa naplatila, dala mu svoju vizit kartu, njega iznenadilo što postoji sposobna i spretna žena-majstor poput nje...Simpa u svakom slučaju I love you

Camila & Cristobal (ERDA) - oboje se infiltrirali u Montanin night club kako bi otkrili šta se desilo sa Analijom, a on ju je prvi put ugledao dok je plesala u klubu i tako je sve počelo...

Rubi & Hector (Rubi) - Hola Hector, bienvenido! Sudbonosno Laughing

P.S. Dodala sam ova dva pitanja na spisak.

____________
Latino leksikon - Page 26 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Thu Feb 28, 2019 9:08 am
Griselda & Reinaldo (Marido en alquiler) - njemu pukla guma na autu, ona se u svom radničkom odelu našla u pravo vreme na pravom mestu i brzo i stručno mu je zamenila, nije mu ništa naplatila, dala mu svoju vizit kartu, njega iznenadilo što postoji sposobna i spretna žena-majstor poput nje...Simpa u svakom slučaju

Nisam gledala seriju, ali jesam ovu scenu i meni je simpatična.

Rubi & Hector (Rubi) - Hola Hector, bienvenido! Sudbonosno

I simbolično. Ona je znala ko je on, a on nije imao pojma ko je ona. I tako će biti sve do pred sam kraj Hectorovog života.

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 01, 2019 3:08 pm
Marcela i Alessandro (La mujer del vendaval) - upoznali su se i zbližili na zabavi pod maskama. Čak su i noć proveli zajadno bez da su rekli jedno drugom ko su i odakle su. Kasnije nisu imali trag jedno drugog i trebalo je vremena da se pronađu.

Mariela i Alonso (Corazon que miente) - ona se vraća nakon mnogo godina u svoje rodno mesto ljuta na jednog moćnog čoveka kojeg krivi da je na terenima njenog dede izgradio firmu. Odlazi kod njega isterati pravdu i tamo zatiče njegovog sina sa kojim se družila u detinjstvu. Iako oboje imaju lepo sećanje na taj zajednički period razgovor krene svađalačkim tonom i završi šamarom. Sviđa mi se gledati razvoj odnosa u kojem dvoje ne uspevaju pronaći zajednički jezik, svađaju se, a u suštini se privlače.

Micaela i Santiago (La mujer perfecta) - on je poznati plastični hirurg. Sa svojim prijateljem sedi u restoranu i govori mu kako danas skoro svaka devojka koja privuče pažnju svojim izgledom je radila nešto na sebi. Tada dolazi prelepa konobarica da ih usluži, a njegov prijatelj ga pita, jel i ona operisana, na šta on zaključi kako je ona 'netaknuta'. Tada mu privuče pažnju.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 04, 2019 12:12 pm
45. Najoriginalniji/najbolji/najupečatljiviji krajevi likova.

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 04, 2019 12:30 pm
1. Rubi (Rubi) Već sam pisala o kraju njenog lika na temu serije, pa ću kopirati taj dio posta.

Kraj Rubi mi je  originalan. Kraj lika Rubi, ali ne i serije. Negativke ili završe u ludnici, ili u zatvoru, ili izgore žive, ili su žive zakopane... Neke su kvadriplegičari, neke umru na neki manje strašan način... Ali, Rubin kraj mi je najbolji od svih njih, jer je svaka stvar koja joj se desila pogodila u njene najosjetljvije tačke. Ostala je bez novca - njene najveće ljubavi, Alejandra - njene najveće opsesije, bez noge tj. bez svog atraktivnog tijela te je i ona postala coja što je obožavala govoriti za Maribel i konačno, bez svog lijepog lica u koje je bila zaljubljena... Ne znam što joj je teže palo gubitak lijepog lica o kojem je govorila do samog kraja, ili to što je Alejandro ostao sa Maribel i što je ispalo da joj se Maribel revanširala...

Osim toga, stoji i ovo što je Ana navela.


Rubi je imala vrlo interesantnu priču, sa simboličnim završetkom. Njen pad na staklo je posebno simboličan i definiše stazu kojom je odabrala da korača u životu. Stajala je gore i urlala na Alejandra, govoreći mu da on ne može da živi bez nje i njene lepote i slično...Stajala je gore na vrhu i demonstrirala svoju (umišljenu) superiornost i aroganciju koja uz to ide. I onda je, u jednom momentu, izgubila ravnotežu i pala na staklo. A ko visoko leti, nisko pada. Njen pad je bio brz koliko i njen uspon. Sve što je stekla, stekla je lakšim putem, bez truda i rada, gazeći preko mrtvih. U sekundi stekla, u sekundi izgubila.

Tim padom nije samo izgubila lepotu i zdravlje (nogu), nego je izgubila i mogućnost da ponovo stane na noge i da se izdigne iz pepela, jer ionako ništa sem fizičkog izgleda nikada nije ni imala. Fizički izgled je bilo jedino što je pripadalo samo njoj. Ok, ostala je bez novca zahvaljujući pokojnom Luciju i Eleni i ostala je bez Alejandrove ljubavi, ali je i dalje mogla da se ponudi na tržištu sponzoruša i izvuče se iz problema. Posle pada...teško da može. A pad na staklo govori u prilog tome da je to što je imala da ponudi krhko i lomljivo poput stakla.


2. Nora Gaxiola ( El color de la pasion)

Saznavši da njen otac i nije njen otac, pritisnuta ubistvom iz nehata koje je počinila i otkrićem pravog lica svoje majke, ubila se skokom sa ograde pred  majkom, i to na istom mjestu gdje je nekad stradala Adriana, njena tetka. Njen kraj je odraz toga koliko je u stvari bila nesretna, a njena razmaženost i hirovitost su bili samo maska iza koje se nije moglo vidjeti koliko joj je potrebna pomoć.

3. Maripaz Lomeli ( La fuerza del destino)

Umrla je prilikom doniranja bubrega svojoj bolesnoj majci.


4. Pedro Morales ( Los Miserables)

On se pojavljuje u jednoj jedini sceni, možda njegov kraj i nije nešto originalan, ali na mene je ostavio utisak. Njega i Luchu je jurila policija, i svjestan da nema izlaza, odlučio je da ni po koju cijenu neće ići u zatvor. Krenuo je da puca na policajce, ali ono što je htio jeste da ih isprovocira da njega ubiju. Najtužnije u svemu tome mi je što jedan metak završio u stomaku njegove trudne djevojke nakon čega više nije mogla ostati trudna, tako da je zajedno s njim umrlo i njegovo nerođeno dijete.

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 04, 2019 8:56 pm

Gilda Gomez Castellanos (Siempre te amare) - Ovo je najupečatljiviji, a ujedno i najluđi kraj nekog lika kojeg i dan danas pamtim, iako se više ni serije ne sećam koliko je stara. Gilda kao glavna negativka beži od vlasti zbog svojih zlodela, zatekne se na nekoj sahrani, izdvadi leš i sakrije se na mesto mrtvaca. Sahrana je krenula, ona nije uspela izaći i na kraju su je živu sahranili.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 04, 2019 10:40 pm
Da, Rubi je imala kraj koji je za nju pun pogodak.

Abril (La viuda joven) - žena se izvukla. Stajala je iza serijskih ubistava kao mozak operacije i izvukla se. Dobro, Abril je kompleksan lik, nije neka klasična psiho-negativka, ali svejedno...Predstavila je sebe kao žrtvu (po stoti put) i uspela je. Prošla je nekažnjeno.

Teresa Cristina i Jose (Marido en alquiler) - iskreno, meni su morske oluje fascinantne i zastrašujuće u isto vreme, ali kad pomislim na smrt pod tim okolnostima ne bude mi dobro. Njih dvoje su pokušali da pobegnu brodićem, zadesila ih morska oluja i brod je potonuo i tako su poginuli. Zamisli da jednostavno nestaneš u tom bezgraničnom plavetnilu, potoneš kao da nikada nisi postojao, ajkule pojedu ono što je od tebe ostalo... confused

Htela sam da navedem i Catalinu iz SSNHP, ali onda se setih da se u onom glupom SSSHP nastavku ispostavilo da je živa Rolling Eyes Da nije toga, njen kraj bi mi bio fenomenalan - sama organizovala sopstveno ubistvo tj. izvršila suicid uz tuđu pomoć Very Happy

____________
Latino leksikon - Page 26 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 9:37 am
Htela sam da navedem i Catalinu iz SSNHP, ali onda se setih da se u onom glupom SSSHP nastavku ispostavilo da je živa Rolling Eyes Da nije toga, njen kraj bi mi bio fenomenalan - sama organizovala sopstveno ubistvo tj. izvršila suicid uz tuđu pomoć

Slažem se.

ali kad pomislim na smrt pod tim okolnostima ne bude mi dobro. Njih dvoje su pokušali da pobegnu brodićem, zadesila ih morska oluja i brod je potonuo i tako su poginuli. Zamisli da jednostavno nestaneš u tom bezgraničnom plavetnilu, potoneš kao da nikada nisi postojao, ajkule pojedu ono što je od tebe ostalo...

Da, jezivo je. Meni je čak jezivo i kad otplivam malo dalje od obale pa kad ispod sebe vidim samo zelenu boju koje čini se nema dna. Ono što mi je još jezivije od toga jeste smrzavanje do smrt. Zato me i film "Titanik" uvijek posebno dotakne.

Ali, najjezivija smrt i moja najveća fobija je ovo.

Sahrana je krenula, ona nije uspela izaći i na kraju su je živu sahranili.

Ovako je završila i Veronica u "Marini" i Gabriela u "Fuego en la sangre". Ali, kako je Aylin samo to odglumila, svaka čast. Ja imam neki vid klaustrofobije, nisu problem velike prostorije, ali jesu male. Fobiju od lifta sam uspjela donekle savladati u srednjoj školi, kada sam na praksi bila primorana da pacijente u bolnici pratim, odvodim i dovodim liftom. Ali, zato npr. da mi daleko bilo, zatreba snimanje magnetnom rezonancom, morala bih biti uspavana. Ja to ne bih mogla izdržati i ostati zdrava psihički. U stvari mislim da bih se od panike ugušila u roku od nekoliko minuta. Zato kada u serijama, filmovima vidim scenu u kojoj je neko živ zakopan, što kaže Ana, ne bude mi dobro. Ne mogu zamisliti goru smrt! Joj, sjetih se serije "Mjesto zločina". Otkrili su neki leš iza zida, ili bolje reći u šupljini u zidu. Na kraju se otkrilo ko je ubica tj. ko je tu ženu zazidao živu, i na kraju se taj lik ubije na isti način. Stao je uz zid, i pogao tri zida oko sebe, i u zadnjoj sceni je ubacio poslednju ciglu i tako se skroz zazidao. Pa ja nisam mogla spavati nakon toga!

Sjetih se  i (po meni) bolesne epske pjesme "Zidanje Skadra". Nije mi jasno zašto takve  i slične grozote  daju djeci da čitaju!

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 10:53 am
46. Krajevi likova koje bismo promijenili.

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6045
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 05, 2019 11:18 am
1. Lisabeta (Pasion)

Ok, nije bila cvjećka, ali ovaj kraj je previše surov. Dovoljna kazna joj je to što je slijepa i što će do kraja života zavisiti od drugih ljudi. Bio bi bolji kraj da se vratila na La Marianu, i tamo nastavila svoj jadni život.



2. Tatiana (Alguien te mira)

Jednostavno je nelogično da mužu i sestri oprosti aferu, i da se na kraju ponašaju kao da ništa nije bilo.

3. Teresa ( La Reina del sur)

Neuvjerljivo i tačka. Znam da su telenovele i neuvjerljivost dva pojma koja često idu zajedno, ali ovo nije čak ni klasična telenovela i trebali su uzeti u obzir da se iz tog svijeta ne može izaći tek tako.


4. Teresa (Teresa)

Uz njen lik ne ide niti to što se pokajala, niti to što se zaljubila u Artura niti doniranje cijelog bogatstva u dobrotvorne svrhe.


5. Bernarda (La Otra)

Nakon svih spletki, ubistava i nedjela, završila je sretna, bogata i sa zgodnim frajerom. Ovdje sam podijeljenog mišljenja. Jeste drugačije, jeste uvjerljivo, ali tada kada sam to prvi put gledala kao dijete sam se baš bila iznervirala.

6. Camila (Sin rastro de ti)

Više bih voljela da je preživjela i da je pošla na liječenje. Njen kraj su tako traljavo odradili da je to strašno.

7. Max i Valentina (La Patrona)

Pored toliko smrti, ove dvije su bile nepotrebne.

8. Acacia (La Malquerida)

Uz njen lik ne ide sretan kraj, pogotovo ne sretan kraj s prvim momkom s kojim je bila. Toliko puta mu neopravdano nije vjerovala, u međuvremenu se vjerila za drugog čovjeka, i muvala sa očuhom. Jednostavno njen sretan kraj s Ulisesom mi je ljigav.

9. Jose Maria (Abrazame muy fuerte)

Najgluplji kraj nekog lika ikad! Čovjeku je bila neuzvraćena ljubav i odlučio je da umre. Otišao je u neku vodu, rijeku što li je, legao tamo i bukvalno umro od ljubavi. Nije da se udavio, da je bio bolestan ili tako nešto.

10. Ricardo (Dos hogares)

Ubili su ga čisto da bi glavna lakše odlučila da ostane sa prvim čovjekom kojeg je voljela.

11. Marina (Cuando me enamoro)

Nju su ubili da ne bi smetala vječnoj sreći protagonista. Ono nedopustivo je da glavni lik ima djecu sa ženom koja nije glavna, pogotovo sa ženom koja je pozitivni lik i koja ima sretan kraj.

____________
Latino leksikon - Page 26 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 26 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum