Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 17, 2019 8:35 am
25. Omiljena i/ili najoriginalnija imena likova iz telenovela.

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 17, 2019 8:51 am
1. Ana Cristina Robles Villareal (Susana Gonzalez - Entre el amor y el odio) - baš zvuči moćno
2. Rubi Ferrer (Barbara Mori-Rubi) - nije često, specifično je i lijepo zvuči
3. Rosalinda Altamirano del Castillo (Thalia - Rosalinda) - ovo ime me asocira na ljepotu, ženstvenost, nježnost i krhkost
4. Paola Bracho(Gabriela Spanic - La Usurpadora) - ime zvuči baš moćno, asocira me na jake, poznate, poslovne žene
5. Barbara Greco( Lucero - Manana es para siempre) - kao prethodno
6. Karina Rossemberg (Ingrid Martz - Tormenta en el paraiso) - zvuči unikatno, moćno
7. Aymar Lazcano Mayu (Sara Maldonado - Tormenta en el paraiso) - ime koje me podsjeća na istoriju i tradiciju

Sad sa žalošću kapiram da nemam omiljena imena muških likova. Svi su mi tu negdje.  Laughing Mozgam, i ni jedno mi ne pada na pamet.  Laughing

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 17, 2019 1:58 pm
Marcia Montenegro (Angélica Rivera/Mariana de la noche)-jako lijepo ime, djeluje mi dosta moćno,za ženu koja je samouvjerena, sigurna u sebe, a Marcia je bila upravo takva:samouvjerena, sigurna u sebe, jaki karakter.
Amparo (María Sorté/Sin pecado concebido)-pravo ime za ženu kakva je bila Amparo (šp.zaštita);dobra, plemenita, spremna na sve da zaštiti osobe koje voli i da usreći osobe koje voli.
Raquel (Itatí Cantoral/Sin pecado concebido)-još jedno jako lijepo žensko ime
Aurora (Sara Maldonado/Aurora)-asocira me na svijetlost,toplinu, dobrotu, plemenitost
Mariana (Alejandra Barros/Mariana de la noche)-meni jedno od najljepših ženskih imena, dobrota, velikodušnost
Blanca (Lisette Morelos/Aurora)-ćistoća, bjelina, nježnost, dobrota, velikodušnost
Victoria (Altaír Jarabo/Por amar sin ley)-samouvjerenost, jak karakter, pobjeda, borbenost
Verónica (Ana Brenda/Lo imperdonable)-još jedno jako lijepo žensko ime
Marina i Magdalena (Ximena Navarrete-La tempestad)-dva prekrasna ženska imena
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 17, 2019 11:39 pm
Sad sa žalošću kapiram da nemam omiljena imena muških likova.

Neko nema omiljena imena muških likova, a neko nema omiljene pozitivne muške likove...Takav ti je život, svako nešto nema Laughing

Ženska:

Grace Remington (Dame chocolate) - ugledna gospođa, visoko društvo, maniri i tako to
Kendra Ferreti (Amores verdaderos) - asocira me na divlju mačku, tipa na tigra ili leoparda, a zvuči nemoralno i kurvinjski moćno
Antonia Paris (Mi ex me tiene ganas) - ima prizvuk ekstravagancije i neobičnog životnog stila
Norma Elizondo (Pasion de gavilanes) - ozbiljnost, fino vaspitanje, držanje nivoa bez arogancije
Camila Brando (Perro Amor) - šik, urbano, mladalački hirovito, pomalo kučkasto
Marfil Mondragon (Acorralada) - totalno demonski, ali prefinjeno

I još...

Karina Rossemberg (Ingrid Martz - Tormenta en el paraiso) - zvuči unikatno, moćno

Muška:

Salomon Vaisman (La mujer de Judas) - podseća na muškarca iz snova, karakterno, emocionalno, intelektualno, fizički i finansijski
Angel Salvador (Mas sabe el Diablo) - pa, zbog značenja, lepo je, mada mu je nadimak el Diablo Very Happy
Ricardo "Ricky" Montana (El rostro de Analia) - klasično mafijaški zvučno
Kevin Miller (Mi ex me tiene ganas) - uspeh, moć, radoholičarstvo, uštogljenost, smrtna ozbiljnost

____________
Latino leksikon - Page 14 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 21, 2019 9:27 am
Neko nema omiljena imena muških likova, a neko nema omiljene pozitivne muške likove...Takav ti je život, svako nešto nema

lol! Nije pravedno. Evil or Very Mad

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 21, 2019 9:28 am
26. Najružnija/najgluplja/najsmješnija imena likova iz telenovela.

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 21, 2019 9:39 am
Ubjedljivi pobjednik je Pedro Pablo iz ATM.  Umirala sam svaki put kad ga neko oslovi. Nisu mi ružna ta dva imena zasebno, ali ovako zajedno... Laughing Zvuči mi kao da se neko na našim prostorima zove Marko Mirko ili Jovan Ivan. lol!

Gabino (Mi pecado) - ime me neodoljivo podsjeća na kantu za smeće
Ignacia (La casa de al lado) - zvuči mi staromodno
Yoyita (ATM) - koji je smisao imena koje se ne može ni izgovoriti da valja
Florentino (Rosalinda) - muško ime koje počinje sa cvijet - jednostavno ne

Ne mogu sada da se sjetim, sigurno će mi ih još pasti na pamet. Very Happy

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 21, 2019 4:24 pm
Aldonza (La sombra del pasado) - bezveze zvuči i teško se izgovara
Frijolito (Amarte asi) - glupo mi je. U prevodu znači graščić, iako je to bilo ime deteta i ono će odrasti, pa će zvučati još gluplje
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 21, 2019 10:26 pm
Gabino (Mi pecado) - ime me neodoljivo podsjeća na kantu za smeće

lol!

Frijolito (Amarte asi)

Ja sam živela u ubeđenju da mu je to samo nadimak, a da inače ima normalno ime Shocked Pa grozno silent Zamišljam nekog starijeg, ozbiljnog poslovnog čoveka kome se obraćaju sa señor Frijolito  confused

Nabila (Amores verdaderos) - nelogično mi je da se neko ovako zove...mislim na žene, ne na kobile; kao ime za kobilu još može da prođe
Opalina (Amores verdaderos) - ne, nažalost me ne asocira na opal, već na bitku kutlačama u kojoj osoba pod imenom Opalina pobeđuje
Nabor (Amores verdaderos) - jedan od onih nabildovanih rasnih pasa što imaju velike kockaste glave i stalno balave  confused
Rigoberto (El manantial) - povraćanje much?
Cutberto (Teresa) - teško mi je da zamislim nekog Cutberta kao intelektualca, zvuči mi kao luzer iz meksičkih komšiluka
Peggy Pardo-Pardo (La viuda joven) - nemam ništa protiv "Pardo" dela, ali čemu dva puta? I čemu ime Peggy? Nije maltezer, ni čivava  Suspect
Candida (Las tontas no van al cielo) - gljivica candida...Zašto su neki roditelji tako surovi? Neutral
Kitty Teo (Estrambotica Anastasia) - umetničko ime za prostitutku

____________
Latino leksikon - Page 14 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 22, 2019 8:18 am
Nabor (Amores verdaderos) - jedan od onih nabildovanih rasnih pasa što imaju velike kockaste glave i stalno balave  

lol! lol!

Candida (Las tontas no van al cielo) - gljivica candida...Zašto su neki roditelji tako surovi?

Ili scenaristi u ovom slučaju. Laughing

____________
Latino leksikon - Page 14 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 14 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum