Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Wed Aug 07, 2019 11:18 pm
Pitanje broj 52;
Daniela Romo
Helena Rojo
Nuria Bages
María Sorté (iako me razoćarala njezina uloga Beatriz u La tempestad) inaće mi je jako draga glumica kad glumi normalne likove
César Évora
Claudia Ramírez
Eugenia Cauduro 
René Strickler
Alejandro Tomassi
Guillermo García Cantú
Azela Robinson
Leticia Calderón
Fernanddo Colunga
Margarita Gralia
Edith González (R.I.P-D.E.P Sad Crying or Very sad)
Ana Bertha Espín 
José Elías Moreno
Antonio Medellín (R.I.P)
Isaura Espinoza
Norma Lazareno (ja se njoj divim koliko snage ima ta žena kad u telenovelama može glumiti majku koja je izgubila svoje dijete nakon što je i sama proživjela tu tragediju u stvarnom životu,njezina kći jedinica,Paulina,poginula je u prometnoj nesreći sa samo 19 godina)
Gerardo Murguía
Saúl Lizaso (iako ga već godinama nisam vidjela u nekoj telenoveli)
Kristina Lilley
Sergio Goyri (definitivno puno bolji kao negativac nego kao pozitivac,zloćestoća mu odlično stoji Latino leksikon - Page 50 610785387 )
Pitanje broj 53
Potpuno se slažem i potpisujen El color de la pasión i Amor bravío-meni su te dvije telenovele bile odlične
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Thu Aug 08, 2019 12:26 am
Kristina, onda su ti se baš svidele serije, ako ćeš ih obe dva puta gledati. Ove dve serije (Caer en tentacion i Sin rastro de ti) su po meni jedne od rethih u poslednjih nekoliko godina koje su baš bile vredne pažnje i koje su nivo više od onoga što smo navikli od Televise. Inače, ja sam isto takva, kada mi se nešto svidi, ne mogu krenuti dalje i gledati nešto novo, rađe ponovim neke delova onoga što sam već gledala. No više bi volela da to vreme dam šansu nekoj novoj seriji i pogledam nešto novo, umesto da ponavljam već viđeno.

Mariana, nisam nikada čitala o životnoj tragediji glumice Norme Lazareno. Eto svaki dan ovde nešto novo saznamo.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Thu Aug 08, 2019 2:22 pm
54. Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama?

____________
Latino leksikon - Page 50 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Thu Aug 08, 2019 3:05 pm
Na roman koji sam prošli put ispisala o ovoj temi Latino leksikon - Page 50 1543461474 , dodajem i ovo.

Spoiler:



-nema realnih prikaza svakodnevnog života Teško ćemo vidjeti nekoga kako se izuva, kako je po kući u papučama, rijetkost je da postoji TV u dnevnoj sobi ili šamponi u kupatilu.  U Sin rastro de ti su me neki detalji oduševili, jer ih nikad niko nije ubacivao u scene. Inače, kako je Sofia prošli put navela, ženski likovi u štiklama i prilegnu. Svi su tip top dotjerani 24/7.

-ako je žena trudna s lakoćom će naći očuha za svoje dijete Bilo da je u pitanju glavna koja je trenutno u lošim odnosima sa glavnim, ili da je u pitanju sporedni ženski lik kojeg je ljubavnik/muž ostavio ili ne priznaje dijete, ili je jednostavno kreten, uvijek će se naći neka sporedna muška dobrica koja je zaljubljena u tu ženu i koji hoće da je oženi i da to dijete prizna iako ga ta ženska ne voli.

-iritantne tinejdžerke Ako je priča takva da ima tinejdžera (ili čak samo jedan) znajte da će se sigurno tu naći neka do bola iritantna tinejdžerka.

-neuvjerljive scene sexa Što se mene tiče ne bi ih moralo ni biti, nebitne su mi. Ali, strašno mi je glupo kad su traljavo odrađene. Nisam, naravno, ni za eksplicitnost, ali često između scena sexa i scena zajedničkog  gledanja filma iz kreveta nema nikakve razlike osim što su ovamo umotani u posteljinu,  a u drugom slučaju u pidžamu. Padne po neki poljubac i to je to. Inače, kad se govori o sexu, to nije seks, vođenje ljubavi ili spavanje s nekim, već "predali smo se u potpunosti jedno drugome" i slične fraze.

-bebe na rođenju koje ne izgledaju kao novorođenčad Dakle kada se beba rodi, odmah su joj okice širom otvorene, a čista je kao da je upravo okupana, a ne prošla kroz porođajni kanal. A vrlo često nemaju ni pupčanu vrpcu. (Ana Julia - CCEA npr.) Oduševila sam kad sam vidjela da je Gisele Gonzalez i o tome vodila računa na snimanju Caer en tentacion! Svaka joj čast. Bebu su spremili za snimanje i zaista je izgledala kao novorođenče. Evo klipa.

Carolinin porođaj:

-niko nema zdravstveno osiguranje Ovo ne spada toliko u klišeje, već je to moja nedoumica. Ko god da završi u bolnici, bilo siromašan, bogat, zaposlen, nezaposlen, govori se o plaćanju troškova. Naravno, uvijek se nađe neki bogataš koji će siromahu platiti bolnički račun. Sad se pitam da li je njima zaista takvo državno uređenje da se ne mogu besplatno liječiti u državnim zdravstvenim ustanovama, pogotovo oni zaposleni koji su prijavljeni. Čak i kod nas nezaposleni mogu biti osigurani preko biroa rada. U Caer en tentacion je Santiago završio u bolnicu, i morao je da plaća troškove liječenja zato što jedan mjesec nije uplatio zdravstveno. Znači imaju mogućnost da bar sami sebi uplaćuju, ali i to je bzv. To treba da radi poslodavac, za penzionere se podrazumjeva ako su dočekali penziju da su uplaćivani doprinosi i da ima zdravstveno, djeca i nezaposleni članovi porodice bi trebali da su osigurani preko člana porodice koji ima osiguranje. Ali, ili u Mexicu nije tako, ili je ovo još jedan njihov propust.

____________
Latino leksikon - Page 50 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Thu Aug 08, 2019 11:50 pm
Uza sve ovo što ste već napisali dodajem i;
Glavna negativka i izmišljanje trudnoće (pa kreće panično traženje i otimanje djeteta koje bi podvalila kao svoje) kako bi prisilila glavnog junaka da se oženi s njom i kako bi ga razdvojila od njegove velike ljubavi,glavne junakinje i glavna negativka uvijek laže da je dijete od glavnog junaka ćak i kad i ako ostane trudna sa nekim sporednim likom-ovo mi je postalo već pomalo predosadno i nemaštovito i viđeno već milijun puta u 99.9 % telenovela,trebali bi neki novi trik izmisliti.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Sat Aug 10, 2019 11:09 pm
Generalno ovo...

nema realnih prikaza svakodnevnog života

Smeta mi to savršeno sterilno okruženje, gde je sve pod nekom izveštačenom kontrolom. Bez spontanosti, opuštenosti i sa žestokim nedostatkom elementa realističnosti. Hoću da vidim likove kako kašikom jedu Nutellu direktno iz teglice ili tako nešto Latino leksikon - Page 50 3687740950

Inače, kad se govori o sexu, to nije seks, vođenje ljubavi ili spavanje s nekim, već "predali smo se u potpunosti jedno drugome" i slične fraze.

Ali koliko to samo glupo zvuči, onako blamantno glupo Latino leksikon - Page 50 4157861939 Kontam da žele da budu romantični, a ispadne jeftino, plastično i opet - nerealno.

Kad se sve sabere i oduzme, može se doći do zaključka da je šabloniziranje života najveći minus telenovela i volela bih da kreatori istih ubuduće povedu više računa o tome. Mislim da je situacija ipak malčice bolja u novijim pričama u odnosu na starije telenovele.





____________
Latino leksikon - Page 50 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Mon Aug 12, 2019 12:04 am
Teško je na vaše detaljno izlaganje više šta dodati. Definitivno je glavni problem telenovela nedovoljno realistična slika života. Većina stvari i događaja koje nam prikazuju jesu deo života, ali kada u jednu seriju ubace sve moguće nesvakidašnje situacije, onda se tu gubi doticaj s realnošću. Znalo je biti priča gde slep progleda, siromah se obogati, invalid prohoda i gde se sva moguća čuda dese dobrim dušama. Pod kojim parčem neba sve tako prosto funckioniše da mi je znati?! Pod meksičkim sigurno ne. Poslednjih godina ima pomaka i nadam se da će svi producenti polako ići u tom smeru.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Mon Aug 12, 2019 9:30 am
55. Što je ono što volite i što vas najviše privlači u svijetu telenovela?

____________
Latino leksikon - Page 50 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Mon Aug 12, 2019 10:34 pm
Nemam šta da dodam u odnosu na prvi krug. Kombinacija navike, radoznalosti i stečene ljubavi prema svemu što me podseća na telenovele (jezik, kultura, običaji, hrana, ambijent). I ono što sam navela u odgovoru na prethodno pitanje - nada da će se sve više i više odstupati od neuverljivih šablona u telenovelama.

____________
Latino leksikon - Page 50 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Mon Aug 12, 2019 11:31 pm
Ambijent,krajolici,priroda,gradovi,plaže,
jezik,
hrana-sve me to oduševljava,Latinska Amerika (ne mislim samo na Meksiko iako mi je omiljeni od svih država) ima stvarno prekrasne krajolike,gradove,hrana,priroda
Sponsored content

Latino leksikon - Page 50 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum