Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Fri Jan 03, 2020 11:50 pm
Smećarkoooo, zašto si postavila novi pojaaaam pale Ja još nisam smislila odgovor ni za neodlučnost, a tek za romantiku... * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 245301646 U stvari, znam za romantiku.

This:

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 3ab245f3b408c1f9bb1b5a6a1b918cae


Zajedno do smrti i posle smrti * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2923229199

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Sat Jan 04, 2020 12:20 am
Joj, ja se malo zaboravila i prebacila se na onu gdje ostvarujemo želje. Zaboravila da svi odgovaramo pa zadnji stavlja dalje. * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 1582457658  Najbolje je to što nisam ni stavila odmah idući pojam nego sam editovala post. * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 1543461474

Očekivala sam neki sličan odgovor za romantiku, a baš me zanima i za neodlučnost. * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 610785387

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Sun Jan 05, 2020 6:13 pm
Moj odgovor za romantiku:

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Istock10

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Sun Jan 05, 2020 10:35 pm
a baš me zanima i za neodlučnost

Evo šta otprilike vezujem za neodlučnost...

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Pastpresentfuture_0-722x432


Pomalo egzistencijalno pitanje...Fokusom na prošlost se ništa ne dobija, jer se prošlost ne može promeniti = gubi se uživanje u sadašnjosti. Opsesija budućnošću takođe nije najsrećnija varijanta, jer je ona poprilično neizvesna i zavisi od niza faktora od kojih su neki rezultat više sile = gubi se uživanje u sadašnjosti. E sad, živeti i uživati isključivo u sadašnjosti je cool, ali malo nerealno za jedno ljudsko biće sa iole svesti o sebi i svetu oko sebe.

Idealna varijanta bi bilo prihvatiti i živeti u sadašnjosti, učiti na greškama iz prošlosti i spremno dočekati budućnost. Ali jbg...Teorija je jedno, a praksa drugo. Ljudi uglavnom ne umeju da balansiraju i misle da moraju da naprave izbor između ponuđenih opcija, kao u psiho-testu za zabavu. I tako se zaebu. Znam iz iskustva. Međutim, da je drugačije zvali bismo se robotima * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2729517241

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Wed Jan 08, 2020 9:53 pm
Novi pojam neka bude MANIPULACIJA cat

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Wed Jan 08, 2020 11:17 pm
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Teresa10
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2078043430

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Thu Jan 09, 2020 12:54 am
Haha, odlična asocijacija * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2355236270  

I ja sam htela da postavim nešto iz Rubi/Teresa spektra, ali onda se prisetih jednog svetlog primera dobronamerne manipulacije ili manipulacije kojom se ne nanosi nikakvo zlo.

Naprotiv, time se osobi u ovom konkretnom slučaju pomaže, jer se želje i dobrobiti manipulatora & izmanipulisanog poklapaju. U stvari, to je odnos u kojem se prepliću dobre namere sa interesima  * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2923229199

Margaery i Sansa iz GoT-a...


____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Thu Jan 09, 2020 3:14 pm
Ne znam priču, ali čini se da plava djevojka pokušava ubijediti riđu da se uda za nekog. Very Happy  Baš je napravila dobar uvod, da stvori opuštenu atmosferu i onda konačno ispljune cilj razgovora. Opuštena atmosfera + cilj koji se očito sviđa riđokosoj djevojci- dobra taktika. * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 2078043430

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Thu Jan 09, 2020 8:42 pm
Ne znam priču, ali čini se da plava djevojka pokušava ubijediti riđu da se uda za nekog

Da, pokušava da je spoji sa svojim bratom Very Happy  Ali priča je zapravo dosta tužna Neutral

Riđokosa (Sansa) je u tom gradu držana kao talac, jer je njena porodica bila u ratu sa tadašnjim vladarima. Nju su tamo zlostavljali, psiho-fizički maltretirali, gledala je i kako njenom ocu odrubljuju glavu...

A Margaery je (kao buduća kraljica) htela da uda Sansu za svog brata i tako je izvuče odatle, samo nije smela to otvoreno da uradi.

Zato se Sansa obradovala. Em je konačno neko na tom mestu fin prema njoj, em se pojavila šansa da bude slobodna. Šteta što im je plan propao Neutral

Elem, pojam manipulacija najčešće budi negativne asocijacije, zato što ljudi obično manipulišu iz nečasnih pobuda  * Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 610785387  Ipak, ponekad se kroz manipulativno ponašanje ispoljavaju i neke druge namere. Zbog toga mi je ova scena pala na pamet Smile

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Sun Jan 12, 2020 10:13 pm
Novi pojam - UČENJE Very Happy

____________
* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 GeMuxua
Sponsored content

* Slika govori više od hiljadu reči * - Page 2 Empty Re: * Slika govori više od hiljadu reči *

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum