Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Jan 31, 2021 1:21 pm
I dalje ne mogu da shvatim kako nije skontao da ga je Rubi obmanjivala od starta njihove romanse.

Hormoni, pretpostavljam. Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

Ok, mrzećeš me zbog ovoga, ali poslednja epizoda Poirot serije i Poirotov kraj, posebno finalni minuti...

Samo malo.  pale Ovaj dio "they were good days" me tačno uništi. Ostvari mi želju... - Page 11 1639406990

U Internatu, emotivan porodični susret nakon svega proživljenog  

Jao da Ostvari mi želju... - Page 11 10899980 I Paula koja se ne boji ni vojnika ni oružja nego trči da zagrli majku i baš je briga za opasnost. Ostvari mi želju... - Page 11 3689299699

Isto iz Internata, poslednji Noiretov razgovor sa sinom...

Ovo mu je jedna od najboljih scena. A rastužim se kad pomislim na Thomasovu sudbinu nakon Lucijine smrti.

I nešto emotivno na presladak i presimpatičan način - Andresovo "oživljavanje" u GH

Ovo je genijalno. Ostvari mi želju... - Page 11 3689299699 Poseban je doživljaj kad se prvi put gleda i kad stvarno mislimo da je Andres mrtav. Dobra je i sledeća scena kada se Julio izgrli sa Ayalom i Hernandom. Ostvari mi želju... - Page 11 2082497439


scena iz neke serije ili telenovele u kojoj se neki lik žrtvuje za drugu osobu ili druge ljude. Ne mora obavezno da se radi o žrtvovanju sa smrtnim ishodom.

U Downton abbey se Thomas žrtvovao sa Jamesa, spasio ga je batina po cijenu da sam završi pretučen.



07:17 do 10:20


Rebeca  (El Internado) je žrtvovala svoju bezbjednost da bi u školu doveli Maxa i uranijum. Bila je spremna da da svoj život da bi se oni izliječili, a veličina u tome je što sama nije bila bolesna. Jeste da mi nije prirasla za srce, ali je izuzetno hrabra i požrtvovana, mora se priznati.



I prije toga je bila spremna da se približi Hugu po cijenu da rizikuje život, ali i čast i moral na neki način.



Ovo zadnje je kliše starih telenovela i postaviću čisto da se nasmijemo. Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

La Usurpadora i Paulina koju sestra pošalje u zatvor,  a onda se žrtvuje za tu istu sestru i štiti njene interese. Ostvari mi želju... - Page 11 3665418065

Neće da preda dokaz Paoline krivice, a njene nevinosti.



00:00 do 00:48


Izjašnjava se krivom.



11:00 do 13:38


Moli se da ključni svjedok za njenu odbranu svjedoči protiv nje. Ostvari mi želju... - Page 11 3665418065



2:00 do 2:30


Buni se što ima dobrog advokata.



11:25 do 12:30


Buni se što su svjedoci govorili istinu.



10:34 do 11:00

lol!

moja želja: smješna i zabavna scena iz neke serije

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Thu Feb 18, 2021 8:29 pm
U Downton abbey se Thomas žrtvovao sa Jamesa, spasio ga je batina po cijenu da sam završi pretučen

Thomas je primer slojevito napisanog lika, sadržajnog i sa brutalno dobrim razvojem tokom sezona. Budi ovakve i onakve emocije, ali je u osnovi čovek. I posebno mi se svidelo što se ništa gledaocima ne nabija na nos, ne sugeriše nam se šta treba ili ne treba da mislimo, čak ni kad se radi o polarizujućim likovima poput Thomasa ili Edith.

Jeste da mi nije prirasla za srce, ali je izuzetno hrabra i požrtvovana, mora se priznati.

Da, Rebeca je imala petlju i lavovski se borila za opstanak čovečanstva, jer kad se pogleda koji je bio planirani domet ciljeva Ottox-a, nije preterano reći da je čovečanstvo kao takvo bilo ugroženo.

La Usurpadora i Paulina koju sestra pošalje u zatvor,  a onda se žrtvuje za tu istu sestru i štiti njene interese.

Ajme  silent Strefio me je neopisiv transfer blama dok sam ovo gledala. Svesna sam da su starije, klasične telenovele obilovale klišeima, ali kada od glavne junakinje napraviš kompletnog idiota, onda to prerasta u parodični apsurd.

moja želja: smješna i zabavna scena iz neke serije

Slučaj nesrećnog konzula u Gran Hotel-u se visoko kotira na listi smešnih i zabavnih zbivanja  Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

(14:08-14:28, 14:43-21:58, 40:58-43:05)

https://www.dailymotion.com/video/x7plwy0

U McLeod's Daughters smo takođe imali problemčić sa nepoželjnim lešom Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430




A u prvoj epizodi prve sezone Midsomer Murders Barnaby i Troy upoznaju jezivog pogrebnika, koji je toliko predan svom poslu da mu i na tablici auta piše RIP  Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

(do 2:08)




Posle upoznaju i njegovu majku  Ostvari mi želju... - Page 11 610785387

(1:15-5:03)




I jedna mala kompilacija Hardy & Miller momenata iz Broadchurch Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430




Moja želja - šokantna scena iz neke serije (ne nužno i za gledaoce, dovoljno je da bude šokantna za likove u seriji)

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Mar 07, 2021 5:37 pm
Slučaj nesrećnog konzula u Gran Hotel-u se visoko 6 na listi smešnih i zabavnih zbivanja

Daa! lol! Pogotovo dio kada jadni Julio bespomoćno gleda kako će tijelo konzula možda pasti na Hernanda. Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

U McLeod's Daughters smo takođe imali problemčić sa nepoželjnim lešom

Više puta sam gledala ovaj dio dok je Claire u seriji, ali sam zaboravila o čemu se ovdje radilo. Ono što je očigledno je to da je Becky već znala da je Peter oženjen.

Najsmješniji momenat, odnosno epizoda, mi je kad se pojavi grupa stripera koji tobož skupljaju novac za invalidsko pomagalo za brata jednog od njih. Jodi ih je slučajno otrovala hranom, te se onda potrudila da ubijedi Alexa, Nicka i ostale da odrade striptiz umjesto tih momaka. Koliko se samo potrudila da ih nauči koreografiji. Ostvari mi želju... - Page 11 10899980 Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430 Uglavnom, sve je uspješno prošlo, striperi su se oporavili od trovanja, a skupili su novac za putovanje na neka ostrva.

U istoj epizodi se Tess i Nick počinju zbližavati i udruže se u poslu s  organskom proizvodnjom.

A u prvoj epizodi prve sezone Midsomer Murders Barnaby i Troy upoznaju jezivog pogrebnika, koji je toliko predan svom poslu da mu i na tablici auta piše RIP

affraid

Ovo je ujedno i najbolja epizoda. Troy mi je urnebesan s njegovim reakcijama.

A gospođa...čovjek bi rekao da će joj biti neprijatno kad ju je Barnaby pitao koje to  ptice gleda uveče, kad ona k'o iz topa kaže "sove". Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

I jedna mala kompilacija Hardy & Miller momenata iz Broadchurch

"Nadam se da ćeš imati udes i srčani udar dok budeš imao udes" - koliko je ljubavi zapravo u ovoj rečenici. I love you

Oni su mi prepreslatki i tako mi je drago što je izbjegnuta klasika i to što nisu napravili par od njih.

šokantna scena iz neke serije (ne nužno i za gledaoce, dovoljno je da bude šokantna za likove u seriji)

Nacistička zastava u Internatu je na prvom mjestu.



Potom otkriće ko je ubio Carolinu.



Smrt Sybil u Downton abbey



Incest i ubistvo dječaka u GoT-u.



Iako nisi gledala cijelu seriju ne mogu da odolim Mućkama. Ipak treba staviti nešto vedro nakon gornjih scena.

Dell Boy i Rodney saznaju da su postali milioneri.



moja želja: ljekarska scena iz neke serije ili telenovele

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Thu Apr 01, 2021 8:06 pm
Više puta sam gledala ovaj dio dok je Claire u seriji, ali sam zaboravila o čemu se ovdje radilo.

Leš je Brianov, to je onaj što je silovao Becky i čini mi se još jednu devojku. Nastradao je nesrećnim slučajem, ali Claire i ostale su mislile da ga je Becky ubila, pa je bio cirkus oko pomeranja njegovog leša u nameri da zaštite Becky.

Oni su mi prepreslatki i tako mi je drago što je izbjegnuta klasika i to što nisu napravili par od njih.

Slažem se. Odličan su tandem i bez ubacivanja sladunjavih klišea Ostvari mi želju... - Page 11 2082497439

Nacistička zastava u Internatu je na prvom mjestu.

Definitivno jeste. To je jedan od najšokantnijih momenata u seriji i šire, jer je sama spoznaja da nacizam nije prestao da postoji završetkom II svetskog rata uznemirujuća. A Marcos i društvo su konačno videli sa čim/kim imaju posla.

Potom otkriće ko je ubio Carolinu.

Iako me nervira što je Max učestvovao u tome, scena dovoljno dobro prikazuje očaj i nevericu Roqueovih prijatelja. I Roqueov očaj, pošto je razotkriven Neutral

Smrt Sybil u Downton abbey

Potresno i pretužno. Žao mi je što se Sybil nije duže zadržala u seriji pale

Incest i ubistvo dječaka u GoT-u.

Dečak je preživeo pad. Doduše, bio je u komi i ostao je zauvek nepokretan, onda se postepeno tokom godina pretvarao u biće bez emocija povezano sa WW pričom i delovalo je da će odigrati važnu ulogu na tom polju što se nije dogodilo, ali je zato kao pravi psihopata prećutao da će Dany izvršiti genocid u KL i pustio je da se to desi kako bi Jon (ili bilo ko) imao razloga da ubije Dany i da bi on na kraju postao kralj i postao je kralj. The end Ostvari mi želju... - Page 11 245301646 confused Suspect

Ali da, scena lansiranja kroz prozor + (tw)incest u prvoj epizodi prve sezone je bila veliki šok za sve nas koji prethodno nismo čitali knjige.

Dodatno je šokantno što je ispalo da je lik koji je pokušao da ga ubije jedan od najbolje napisanih likova i fanovi su ga obožavali (između ostalog i ja) Ostvari mi želju... - Page 11 610785387

Dell Boy i Rodney saznaju da su postali milioneri.

Nisam gledala ovu epizodu ili bar se ne sećam da jesam, a scena je genijalna Ostvari mi želju... - Page 11 2355236270 Savršen šok za njih dvojicu. Dellova konstatacija we've had worse days je zaokružila stvar Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

moja želja: ljekarska scena iz neke serije ili telenovele

Evo koje mi prvo padoše na pamet...

U Rubi, kada se Elena i Marco upoznaju. Došlo je do zabune i Elena je umesto saveta psihijatra dobila full kardiološki pregled, što je super + je stekla novog prijatelja  Ostvari mi želju... - Page 11 1161816250

(4:34-5:27, 6:56-7:53)




Isto iz Rubi, Hectorova operacija i smrt. Znam da imaš određene zamerke na scenu u medicinskom smislu, ali ću je postaviti zbog njenog značaja.

(4:47-5:15, 5:37-6:53)




Čisto iz za'ebancije - ovaj mini-momenat iz Rubi 2020  Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

(18:05-19:25)



Scena je skroz random i realno nema poentu. Pacijent gleda ovo dvoje kako se ljube, padne sa trake i to je to  Ostvari mi želju... - Page 11 245301646

U Victoriji, Camilin susret sa Bernardom i kasnije i saznanjem da boluje od raka dojke...

(30:40-33:15)



(0:03-4:38)



Nezavisno od razvoja odnosa između njih dvoje, mislim da svaki savestan lekar nosi teret velike odgovornosti kada je u pitanju osvešćivanje pacijenata u pogledu opasnih zamki koje jedno telo može da krije, poput raka. A da ne govorim o saopštavanju loših vesti.

U El Internado, Marijino iskustvo sa korumpiranim psihijatrom koji igra za pogrešan tim...



Posle vidimo i Noiretovo iskustvo...




Moja želja - scena sa muškim ili ženskim likom iz neke serije ili telenovele koji je pripadnik neke manjinske grupe, bilo kakve (po rasi, religiji, nacionalnosti, seksualnoj orijentaciji, statusu, ličnim uverenjima)...Da je manjina u odnosu na ostale likove u toj seriji/telenoveli.

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Apr 18, 2021 2:42 pm
ali je zato kao pravi psihopata prećutao da će Dany izvršiti genocid u KL i pustio je da se to desi kako bi Jon (ili bilo ko) imao razloga da ubije Dany i da bi on na kraju postao kralj i postao je kralj. The end

Ne zvuči smisleno. Ostvari mi želju... - Page 11 245301646

U Rubi, kada se Elena i Marco upoznaju.

Gledam i smješkam se kao šašava. I love you

Isto iz Rubi, Hectorova operacija i smrt. Znam da imaš određene zamerke na scenu u medicinskom smislu, ali ću je postaviti zbog njenog značaja.

Zapamtila si moje zamjerke. Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

Scena je stvarno potresna i svaki put mi slomi srce zbog toga što se sve moglo izbjeći i zbog toga što je Hector bio na korak od toga da preokrene život i regeneriše se. Jedna od najtužnijih scena iz telenovela.


Scena je skroz random i realno nema poentu. Pacijent gleda ovo dvoje kako se ljube, padne sa trake i to je to

Jedan od brojih debilizima ovog rimejka. Podsjeti me na ovo stavljanje zvečke u ruku u momentu kad je trebala početi operacija. Ostvari mi želju... - Page 11 3323782742

U Victoriji, Camilin susret sa Bernardom

Kako joj je teško palo ono izvinjenje. Ostvari mi želju... - Page 11 10899980

Nezavisno od razvoja odnosa između njih dvoje, mislim da svaki savestan lekar nosi teret velike odgovornosti kada je u pitanju osvešćivanje pacijenata u pogledu opasnih zamki koje jedno telo može da krije, poput raka. A da ne govorim o saopštavanju loših vesti.

Ooo da. I couldn't agree more.

Marijino iskustvo sa korumpiranim psihijatrom koji igra za pogrešan tim...

Gledala sam Internat trilion puta i ovo s Marijom je svaki put bilo previše mučno i doslovno bi mi svaki put laknulo kad je Fermin izvede iz bolnice.

A scena s Noiretom bi me svaki put iznervirala zato što je značila da je psihijatar brzo povratio slobodu. Ostvari mi želju... - Page 11 295786033



Moja želja - scena sa muškim ili ženskim likom iz neke serije ili telenovele koji je pripadnik neke manjinske grupe, bilo kakve (po rasi, religiji, nacionalnosti, seksualnoj orijentaciji, statusu, ličnim uverenjima)...Da je manjina u odnosu na ostale likove u toj seriji/telenoveli.

Leo u O Clone

Ne samo da je manjina u odnosu na likove iz te serije nego u odnosu na likove iz svih serija. Za mene je on tragičan lik koji je tokom cijelog života lutao, tražio smisao, odgovore i nekog poput njega.



Svi su imali zamisli ko je on i borili se za njega, ali niko ga, osim Deuze, nije volio kao Lea, ljudsko biće, nego kao nečiju kopiju.




Paula i Irene u El Internado



od 1:53

Internat obiluje specifičnim likovima, ali Paula je zaista manjina što zbog intelekta, što zbog imuniteta, što zbog načina i razloga zbog kojeg je nastala.

Slično važi i za Irene.



od 1:34

Ono što njih dvije još čini manjinom jeste prijateljski odnos prema Pablu prije nego što su ga zaista upoznale i bez ikakvog predznanja o njegovoj priči. Za sve druge (sem za Jacintu) je bio čudovište, kako za odrasle tako za djecu.




Loreto u Rubi



2:37 do 4:06

Manjina je i zato što je gej i zato što je komičan i zato što je Rubin iskren prijatelj.


Jack u Downton abbey



00:37 do 1:29

Mislim da je jedini crnac, a i pjevač, koji se pojavio. Ostvari mi želju... - Page 11 3687740950


Galina u Sin rastro de ti



Strankinja je u Meksiku, pa još udata za političara kome brak s njom može značiti poen manje u kampanji.

moja želja: scena iz telenovele sa nekim muškim ili ženskim likom kojeg ne volim

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sat May 01, 2021 7:15 pm
Scena je stvarno potresna i svaki put mi slomi srce zbog toga što se sve moglo izbjeći i zbog toga što je Hector bio na korak od toga da preokrene život i regeneriše se. Jedna od najtužnijih scena iz telenovela.

Slažem se, pogotovo sa boldovanim. Bio je na putu da promeni svoj život iz korena, imao je snagu volje i odlučnost za to, pošto je konačno skinuo povez sa očiju i onda se desi...Kraj  Neutral

A scena s Noiretom bi me svaki put iznervirala zato što je značila da je psihijatar brzo povratio slobodu.

Neki ljudi imaju puno sreće ili jakih veza ili ekstremno sposobnog advokata.

Ne samo da je manjina u odnosu na likove iz te serije nego u odnosu na likove iz svih serija. Za mene je on tragičan lik koji je tokom cijelog života lutao, tražio smisao, odgovore i nekog poput njega.

Divno napisano. Meni je on u neku ruku simbol ove serije, otelotvorenje filozofije identiteta i traganja za nečim sigurnim i jasnim.

Internat obiluje specifičnim likovima, ali Paula je zaista manjina što zbog intelekta, što zbog imuniteta, što zbog načina i razloga zbog kojeg je nastala.

Da, i Paula i Irene su veoma posebne ličnosti. Predstavljaju rezultat nehumanih pretenzija, a obe su tako humane.

Manjina je i zato što je gej i zato što je komičan i zato što je Rubin iskren prijatelj.

Haha, Loreto i njegova fascinacija CaĐetanom  Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430 A baš mu nije trebalo to intenzivno druženje sa Rubi, iako ne kontam kako je uspešan dizajner poput njega propao zato što mu je jedna od mušterija propala. Nije mu Rubi bila jedina klijentkinja valjda.

Msm, razumem poentu priče (bio je saučesnik Rubi i kao što Maribel reče, mogao je dosta toga da spreči), samo mi je nerealno da finansijski loše završi i ostane bez karijere  Ostvari mi želju... - Page 11 245301646

Mislim da je jedini crnac, a i pjevač, koji se pojavio.

Jeste jedini crnac u seriji. Koliko mi je nekada bilo žao što njegov lik nije dobio malo više prostora, toliko mi je jasno da je on svoju svrhu ispunio na najbolji mogući način, u skladu sa tim vremenom i zvanično nezahvalnim položajem u kojem se nalazila crna rasa.

Strankinja je u Meksiku, pa još udata za političara kome brak s njom može značiti poen manje u kampanji.

Galina je pravi primer subverzije očekivanja. U većini telenovela bi bila klasična negativka sa klasičnim ponašanjem za tu kategoriju likova. Ali je ispala pozitivno iznenađenje.

moja želja: scena iz telenovele sa nekim muškim ili ženskim likom kojeg ne volim

Ok, imamo Mariju iz LQLVMR i njen melodramatični pokušaj privlačenja pažnje...

6:20-8:43




Ali takođe imamo Marijine susrete sa osobama koje je podsete kako stvari zaista stoje, poput ovoga...

od 0:49




Međutim, Maria nije jedini lik u LQLVMR koji izaziva neprijatne senzacije u želucu. Bilo bi nepravedno zaboraviti i izostaviti gospodina Pedra Medinu  I love you

(do 1:11, 2:35-5:48, 7:15-7:25, 8:11-8:22, 8:48-9:01)




I Teresa iz La Candidate je ponudila svoj doprinos, što treba ceniti  cat

(3:27-4:43, 7:03-7:47)



(0:28-2:41, 3:28-4:22)




...pogotovo zato što se, kao šablonizirana villana, zatekla u nestandardnoj priči  bounce

A da, i Alejandro iz La Patrone...




Gabrielina neprežaljena ljubav i muškarac za poželeti  Ostvari mi želju... - Page 11 1161816250

Tu je i Olivia Kloster iz RP flower

(2:02-3:20)



(1:03-2:55)




Šta bismo mi bez nje?  Ostvari mi želju... - Page 11 610785387

A sada se spremi za ljubavni par nad ljubavnim parovima - Marisela & Santos iz Doña Barbare  I love you

*Savet - pre gledanja ove scene, preventivno popij šolju čaja od nane, jer smanjuje mučninu i nagon za povraćanjem.




I za kraj - serenada iz Terese, u izvođenju Cutberta i Mariana (koji se naravno pentrao po ogradi) Cool




Moja želja - scena sa nekim muškim ili ženskim likom iz neke serije ili telenovele prema kojem sam ambivalentna tj. kojeg u isto vreme gotivim i ne gotivim ili prema kojem gajim pomešana osećanja

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Mon May 17, 2021 3:54 pm
Predstavljaju rezultat nehumanih pretenzija, a obe su tako humane.

Odlično si ih definisala.

Msm, razumem poentu priče (bio je saučesnik Rubi i kao što Maribel reče, mogao je dosta toga da spreči), samo mi je nerealno da finansijski loše završi i ostane bez karijere

Pa kliše, ono, stigla ga karma. Ako su već htjeli da propadne mogli su to postepeno uvoditi ili naći način da to bude uvjerljivo. Mada me ne čudi da im je to promaklo s obzirom na one gluposti oko Fernande.

Ok, imamo Mariju iz LQLVMR i njen melodramatični pokušaj privlačenja pažnje...

Kako u telenovelama niko nikad ne ukapira da se taj neko nije stvarno htio ubiti? Ko misli da to uradi uradiće tako da ga ne mogu pronaći. Rolling Eyes Znam dvije osobe koje su se nagutale tableta i koliko su im god situacije bile teške jasno je da su zapravo željele samo pažnju.

Ali takođe imamo Marijine susrete sa osobama koje je podsete kako stvari zaista stoje, poput ovoga...

Ovo je najbolja Gracielina scena cheers Ostvari mi želju... - Page 11 3687740950

Bilo bi nepravedno zaboraviti i izostaviti gospodina Pedra Medinu

Osim što je lik kao lik odvratan zamrzjela sam ga i zbog očajne glume. Što se ovdje desilo Sendelu?! confused


I Teresa iz La Candidate je ponudila svoj doprinos, što treba ceniti  

Nisam ukapirala njenu svrhu sem da popuni minutažu. Ostvari mi želju... - Page 11 3689299699

A da, i Alejandro iz La Patrone...

Žao mi je što Gabriela nije pustila da mu Lucho razbije njušku. Zaboravila sam prokomentarisati par detalja u vezi s njim kad sam završila sa reprizom. Prvo, poražavajuća je lakoća s kojom je povjerovao da je Gabriela namjerno izazvala pobačaj djeteta koje je željela i koje je začeto u ljubavi, s čovjekom za koga je bila vjerena kada se uzme činjenica da je već rodila dijete koje je plod silovanja. Ostvari mi želju... - Page 11 3857569612

Drugo, poražavajuća je lakoća s kojom je spavao s Irene u vrijeme kad se već zaljubio u Gabrielu, pa u vrijeme kada je Gabriela završila u ludnicu, kao i lakoća s kojom je godinama spavao sa svastikom. Pravi princ iz snova.  Ostvari mi želju... - Page 11 2923229199

Tu je i Olivia Kloster iz RP

Definicija licemjerja.

A sada se spremi za ljubavni par nad ljubavnim parovima - Marisela & Santos iz Doña Barbare

Uh, pa može li gadnije? Ostvari mi želju... - Page 11 2853130181

I za kraj - serenada iz Terese, u izvođenju Cutberta i Mariana (koji se naravno pentrao po ogradi)

E ovo je već bilo zabavno. Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

scena sa nekim muškim ili ženskim likom iz neke serije ili telenovele prema kojem sam ambivalentna tj. kojeg u isto vreme gotivim i ne gotivim ili prema kojem gajim pomešana osećanja


Ok, počeću s nekim za koga nisam sigurna da li je pravi odgovor.

Mary (Downton abbey) je svakako neko ko kod mene izaziva pomješana osjećanja, ali ne znam kako je kod tebe. Znam da je ne voliš izrazito, a znam da ti nije ni izrazito anitpatična. Sva je satkana od spoja suprotnosti.




Mateo (El Internado) ne može čovjeka ostaviti ravnodušnim. Lako ga je i mrzjeti, ali i žaliti i razumjeti.




Camilo (El Internado) zna da bude jako zabavan tako da ga je nemoguće samo antipatisati.






Teresa (Teresa) je tip ličnosti koji ti se dopadaju (ambiciozna, vrijedna, stavlja akcenat na inteligenciju, želja za napretkom). S druge strane, vremenom je postala nedoslijedna, obična i što je najgore - svela se na sponzorušu. Ima materijala i za simpatisanje i antipatisanje.




Mariana (Victoria) Pretpostavljam da ide na živce nekome ko seriju reprizira, a da je u isto vrijeme zanimljiva zato što se zna što će proći i koliko će se izmjeniti.



05:08 - 07:52


Hilda (SSNHP) - znam da ti ide na živce, ali to je ipak Cathy, pa je sigurno i voliš bar malo.  Ostvari mi želju... - Page 11 610785387




moja želja: nemam pojma Ostvari mi želju... - Page 11 245301646

edit: nakon mnogo razmišjanja neka bude scena iz neke serije ili telenovele u kojoj je glumac/glumica pokazao/pokazala sav svoj talenat i umijeće

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sat Jun 19, 2021 11:41 am
Što se ovdje desilo Sendelu?!

Nemam pojma. Nigde nije bio ovoliko očajan. Ko da su ga puškom naterali da glumi Ostvari mi želju... - Page 11 245301646

Sva je satkana od spoja suprotnosti.

Upravo to. Bez obzira što bih nekoliko drugih likova iz serije stavila ispred nje prema kriterijumu simpatija, ja nju ne mogu da hejtujem i samo hejtujem. Isuviše je kompleksna i kontradiktorna sama sa sobom da bih je jednostavno mrzela.

Osim toga, već sam jednom rekla da mi je ona personifikacija Velike Britanije. Da je VB osoba, bila bi Mary. Zato mislim da ova serija bez Mary ne bi bila ovako dobra i značajna.

Mateo (El Internado) ne može čovjeka ostaviti ravnodušnim. Lako ga je i mrzjeti, ali i žaliti i razumjeti.

Mateo je i dželat i žrtva. A ako se malo bolje i dublje pogleda, ni jedno ni drugo nije bio njegov autentičan izbor baziran na slobodnoj volji.

Camilo (El Internado) zna da bude jako zabavan tako da ga je nemoguće samo antipatisati.

O da, Camila nisam podnosila, a u isto vreme sam gotivila scene u kojima nas je...hmm..."uveseljavao" svojim prisustvom. Imao je jakih momenata.

Inače, obožavam flešbekove iz Internata, ponajviše one starinske. Neverovatno kako su extra odrađeni. Bukvalno te vrate u prošlost.

S druge strane, vremenom je postala nedoslijedna, obična i što je najgore - svela se na sponzorušu. Ima materijala i za simpatisanje i antipatisanje.

Nikada neću prežaliti način na koji su hendlovali njen lik tokom serije. Volela sam izvornu zamisao Terese, put kojim je prvobitno išla...dok je nisu upropastili.

Mariana (Victoria) Pretpostavljam da ide na živce nekome ko seriju reprizira, a da je u isto vrijeme zanimljiva zato što se zna što će proći i koliko će se izmjeniti.

Pa da, Mariana je doživela sjajnu transformaciju, jednu od najboljih iz telenovela ikad, ali da je umela da me nervira - umela je.

Hilda (SSNHP) - znam da ti ide na živce, ali to je ipak Cathy, pa je sigurno i voliš bar malo.

Haha, daleko mi je od omiljene Cathine uloge, mada je ne mrzim Ostvari mi želju... - Page 11 610785387

edit: nakon mnogo razmišjanja neka bude scena iz neke serije ili telenovele u kojoj je glumac/glumica pokazao/pokazala sav svoj talenat i umijeće

Krenula bih sa Robertom Knepperom kojeg sam gledala u trećoj sezoni Twin Peaks-a i znam da je odličan glumac, ali je poznatiji kao T-Bag u Prison Break, tako da ću postaviti scenu u kojoj mi se čini da je itekako pokazao šta znači biti glumački potkovan...




Onda, Marta Larralde kao Belen u Gran Hotel...

(27:08-30:53)

https://www.dailymotion.com/video/x7op40g

(14:10-16:00)

https://www.dailymotion.com/video/x7op55z

U drugom videu sam "zahvatila" i Adrianu Ozores koja je maestralno interpretirala Teresu. Međutim, ovaj put bih akcenat stavila na Martu.

Možda gorenavedene scene nisu ujedno i najpamtljivije scene sa Belen, ali puno govore o Martinoj veštini da nenametljivo prikaže o čemu Belen razmišlja i kako se oseća.

Prosto se na njoj vidi ono što se u njoj nalazi i sviđa mi se težina tog tereta, to duboko nezadovoljstvo i gotovo očajnički oportunizam i hvatanje prilika za skok na društvenoj lestvici.

Pokojna Amparo Baro i njena Jacinta u El Internado...




Teško mi je bilo izdvojiti jednu scenu i reći "e ovde je najviše umeća pokazala", pošto je u svakoj svojoj sceni dominirala, te sam uzela ovu iz flešbeka i u izdanju u kakvom je bilo neugodno, čak i žalosno gledati je.

Trebalo je odglumiti ženu sa bogatim životnim iskustvom, padovima i greškama iza sebe, ženu kojoj nisu cvetale ruže i koja je trulež ljudske prirode spozna(va)la na veoma grube načine, a uprkos svim nedaćima je ostala čista u duši. Amparo je to uspela.

Isto iz Internata, Yon Gonzalez kao Ivan...




Potcenjena scena, if you ask me. Ne traje dugo, a uočavaju se svi ti emocionalni slojevi Ivanovog lika.

Alberto Estrella kao Marcial u EEAYEO...




Manijakalnost i neobuzdanost iste na najvišem nivou.

Barbara Mori kao Rubi...

(6:53-7:40, 13:51-15:03, 18:28-19:43)




Navikli smo da se Rubi raduje svojim grandioznim "uspesima", da se pretvara, da manipuliše, ali su Hectorova nesreća i smrt potpuno nova dimenzija, do tada neviđena. Ponašanje Rubi, njene reakcije...prilično su uznemirujuće i sociopatske.

Barbara je napravila jasnu razliku između standardne narcisoidne sponzoruše i monstruma u kakvog se na kraju pretvorila.

Susana Gonzalez kao Cecilia u La Candidata...

(1:05-2:33, 3:11-7:39)




Šta da kažem...To je Susanina interpretacija jednog tragičnog lika sa deprimirajućom biografijom.

Daniela Castro kao Lisabeta u Pasion...

(do 5:50, 11:40-13:30, 14:55-15:28)




Daniela je poslednjih godina poznata po preglumljavanju i karikiranju, istina. Ali se ne može poreći da je posao u Pasion odradila za desetku. Pokazala je da zna znanje.

I još jedno glumačko ime sa slabijom reputacijom kada je talenat u pitanju - Gabriel Porras kao Ricky Montana u ERDA  Ostvari mi želju... - Page 11 3687740950

(4:16-5:46, 5:55-9:05, 15:56-18:23, od 21:31)




Neka priča šta ko hoće. Meni prva asocijacija na mafijaše iz telenovela nisu likovi iz narko-serija, već Gabrielov Ricky Montana.

Btw, narkoanaliza (ovo što je Montana uradio Mariani ubrizgavanjem tzv. seruma istine) stvarno postoji. Kontroverzna i generalno zabranjena metoda izvlačenja informacija od ispitivanog lica  cat

Moja želja - scena pijanstva/alkoholisanja iz neke serije ili telenovele

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Jul 04, 2021 1:34 pm
Odličan izbor glumaca i scena! Ostvari mi želju... - Page 11 2315767614

Inače, obožavam flešbekove iz Internata, ponajviše one starinske. Neverovatno kako su extra odrađeni. Bukvalno te vrate u prošlost.

Aha, baš sam gledala klip kako je izgledalo snimanje tih scena i vidi se da su uloženi trud i znanje.

ali je poznatiji kao T-Bag u Prison Break, tako da ću postaviti scenu u kojoj mi se čini da je itekako pokazao šta znači biti glumački potkovan...

Ovo mi je jedna od njegovih najjezivijih scena, i da, jedna od glumački najizazovnijih. Ko je god gledao PB nije ostao ravnodušan na njegovo umjeće. Realno je imao mnogo težu ulogu od glavne dvije! Najbolji dio je to što je čak imao i komičnih momenata i što je mogao da učini i da ga mrzimo i da ga se grozimo i da mu se smijemo istovremeno.

Možda gorenavedene scene nisu ujedno i najpamtljivije scene sa Belen, ali puno govore o Martinoj veštini da nenametljivo prikaže o čemu Belen razmišlja i kako se oseća.

Meni jeste ova sa Teresom pogotovo što je repriza dijaloga sa Cristinom sa početka sezone.  Martu sam ovdje prvi i jedini put gledala, ali je to sasvim dovoljno da me kupi svojim umjećem.

Oduševilo me je kako je Belen prkosno i samouvjereno rekla Diegu da je neko neće moći istjerati iz hotela. Ostvari mi želju... - Page 11 3687740950

Teško mi je bilo izdvojiti jednu scenu i reći "e ovde je najviše umeća pokazala", pošto je u svakoj svojoj sceni dominirala, te sam uzela ovu iz flešbeka i u izdanju u kakvom je bilo neugodno, čak i žalosno gledati je.

Da, bukvalno je u svakoj sceni briljirala čak i kada ništa ne bi govorila. I da, ove scene iz njene prošlosti su mi najteže i najdirljivije. Duboko me pogode svaki put.

Potcenjena scena, if you ask me. Ne traje dugo, a uočavaju se svi ti emocionalni slojevi Ivanovog lika

Aham flower Posebno je odnos njega i Noireta vrijedan proučavanja i diskusije.

Manijakalnost i neobuzdanost iste na najvišem nivou


Joj, kako ova scena liči na horor filmove, samo je, rekla bih, ovo jedan nivo iznad. Ostvari mi želju... - Page 11 664804837

Barbara je napravila jasnu razliku između standardne narcisoidne sponzoruše i monstruma u kakvog se na kraju pretvorila.

I meni se uvijek dopadalo što njen lik nije sveden samo na klasičnu sponzorušu i to što se vidi gradacija i kako je postepeno stizala dokle je stigla.

Šta da kažem...To je Susanina interpretacija jednog tragičnog lika sa deprimirajućom biografijom.

Sve je rečeno Ostvari mi želju... - Page 11 2613964805

Daniela je poslednjih godina poznata po preglumljavanju i karikiranju, istina. Ali se ne može poreći da je posao u Pasion odradila za desetku. Pokazala je da zna znanje.

Da sam je gledala prvo u LQLVMR i MDC nikad ne bih rekla da može odigrati jedan ovako složen i psihološki izazovan lik. Da ne pominjem i to što je oglumiti slijepilo izazovno samo po sebi.

Neka priča šta ko hoće. Meni prva asocijacija na mafijaše iz telenovela nisu likovi iz narko-serija, već Gabrielov Ricky Montana.

Ostvari mi želju... - Page 11 3687740950 Ostvari mi želju... - Page 11 1888333516 Ostvari mi želju... - Page 11 2082497439

Btw, narkoanaliza (ovo što je Montana uradio Mariani ubrizgavanjem tzv. seruma istine) stvarno postoji. Kontroverzna i generalno zabranjena metoda izvlačenja informacija od ispitivanog lica

I u pomenutoj PB u 4. sezoni se u jednoj sceni koristi ova metoda.



scena pijanstva/alkoholisanja iz neke serije ili telenovele

Rubi koja baca svoje "dostojanstvo" pod noge Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

15:22 do 16: 26; od 19:09



00:11 do 1:15; 2:28 do 3:29



Moram priznati da me je ovo Rubino izdanje sada nasmijalo.


La Usurpadora 2019 i Emiliev performans pred policijom. Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

2:52 do 7:31; 8:20 do 8:40




El Internado - Maria i Hugo koji su zvanično pijani, a zapravo i nisu baš. Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430 Maria je na zadatku, a Hugo je sumnjičav.

1:12:12 do 1:13:14

https://m.ok.ru/video/31323392702


I još jedno Marijino pijanstvo, ali spontano. Ostvari mi želju... - Page 11 3466016740




Gran hotel i još jedan sin koji voli da blamira svoju porodicu.

34:20 do 36:20

https://m.ok.ru/video/27606125122


I opet nešto iz Internata, ali ovaj put nije zabavno. Da nije bilo alkohola, Pedro bi možda mudrije postupio i možda ne bi završio kako je završio. Ali opet...to je veliko možda.





moja želja: scena prije i poslije transformacije (fizičke i/ili karakterne) nekog ženskog lika iz telenovele

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Wed Aug 04, 2021 9:50 pm
Moram priznati da me je ovo Rubino izdanje sada nasmijalo.

Haha, Rubi me je u ovim scenama više podsećala na nezrelu, hirovitu, detinjastu tinejdžerku nego na opasnu i manipulativnu fatalnu ženu. Alkohol čuda čini  Ostvari mi želju... - Page 11 2078043430

La Usurpadora 2019 i Emiliev performans pred policijom

Teško je biti preCednikov sin. Ili je možda teže biti neposlušni sin? Pitam se pitam  Ostvari mi želju... - Page 11 1543461474

Maria je na zadatku, a Hugo je sumnjičav.

Joj, meni ova scena izaziva nervozu, pošto se Maria u tom momentu nalazila u velikoj opasnosti, iako na prvi pogled ne deluje tako strašno  Neutral

I još jedno Marijino pijanstvo, ali spontano.

Divnoća  I love you A drago mi je što nisu od Marije i Hectora napravili ljubavni endgejm. Izbegli su taj "Pepeljuga & princ" kliše, ali su njihov odnos razvili i produbili u mnogo značajnijem pravcu.

Gran hotel i još jedan sin koji voli da blamira svoju porodicu.

Dobri, stari Javier  Ostvari mi želju... - Page 11 3689299699 Meni je on genijalan šta god da uradi  Ostvari mi želju... - Page 11 1241635095

Da nije bilo alkohola, Pedro bi možda mudrije postupio i možda ne bi završio kako je završio. Ali opet...to je veliko možda.

Da, upravo.

Alkohol je nesumnjivo pogoršao Pedrov položaj, mada treba uzeti u obzir da je Pedro i bez alkohola bio nestrpljivi i impulsivni emotivac. Nije bio igrač, taktičar, strateg i sl. Nije bio od onih što kalkulišu kako, kada, gde i s kim nešto da urade, već je radio onako kako je osećao da mora.

Završio je tužno i tragično, ali je to bilo u skladu sa njegovim likom.

moja želja: scena prije i poslije transformacije (fizičke i/ili karakterne) nekog ženskog lika iz telenovele

Gabriela iz "La Patrona" bi bila najočigledniji izbor, jer kod nje vidimo punu, radikalnu i drastičnu transformaciju po Monte Kristo receptu. To je, u stvari, kreiranje jedne potpuno nove persone iz određenih razloga i sa određenim ciljevima.

Osim toga, rađanje te nove persone počinje dubokim dnom, stanjem bespomoćnosti u kojem se osoba nalazi kada zapravo postaje spremna na krupne promene.

Poenta je u kontroli. Ovde je Gabriela nije imala...

(0:40-2:08, 3:22-3:53, 6:02-7:51, 8:42-9:11)




A ovde jeste...

(0:50-1:18, 7:55-8:49, 10:15-11:45, 12:13-13:23)




Što se tiče malo realističnijih, stvarnoživotnijih transformacija, ne mogu da ne spomenem Victoriju iz "Victorije."

(8:16-9:27, 10:54-12:30, 13:10-14:55, 19:45-22:04, 31:41-33:20)




Žena koja je oduvek živela u balonu modernizovanog patrijarhata, poštujući standarde i pravila istog, a zauzvrat je bila "zaštićena" i "obezbeđena" zahvaljujući jednoj muškoj figuri.

Nije bila upoznata sa svetom izvan tog balona, čija se suština može okarakterisati kao idealizovana sigurna luka iliti lažna sigurnost, lažna stabilnost, lažni mir.

Ali je perspektiva krenula da joj se menja nakon skidanja ružičastih naočara i suočavanja sa istinom o svom braku, porodici, o sebi. Otvorila je vrata novim opcijama i izazovima sa kojima svakako nije bilo lako izaći na kraj.

Prestala je da bude statista u vlastitom životu, napustila zonu komfora i preuzela inicijativu, što dokazuje npr. ova scena...

(1:49-3:52, 9:46-12:33, 14:13-17:15)




Zatim, Aida iz "Terese"...




Površna, egocentrična, pogrešno vaspitavana i usmeravana, ekstremno nesigurna. Klasični high school bully profil. Takvi ljudi mi jaaako idu na nerve i večito sam skeptična povodom njihove eventualne transformacije.

Međutim, Aidinu priču su baš fino i neisforsirano odradili da im dodajem par poena koje im inače ne bih dala, s obzirom na to da su upropastili i glavnu junakinju i seriju generalno.

Aida je lepo sazrela, osvestila se, detektovala svoje greške i shvatila zašto nije srećna i u čemu leže koreni njenih problema sa samopouzdanjem i drugim ljudima.

Prevalila je dug put da bi postala osoba vredna poštovanja.




I Elisa iz "Rubi" mi je pala na pamet. Možda je neobičan, pa čak i irelevantan primer za transformaciju, ali transformacija kod nje se po mom mišljenju dogodila, samo ne vrišteće očigledno.

Elisa je vodila život konceptualno sličan Victorijinom i u tom smislu bih ih uporedila. Slične zablude o braku, ulozi žene u braku, sličan stepen posvećenosti oformljenoj ideji braka.

(do 0:34, 4:15-6:25, 7:41-8:33)




Tri godine kasnije, posle svega, Elisa je sebi pružila priliku da uživa, da jednostavno uživa. Malo je promenila frizuru, stil šminkanja, nabacila širi osmeh...Nekako sam stekla utisak da se transformisala u ženu koja je iz propalog braka naučila lekciju i naučila da voli i ceni sebe. Ne kao nečiju ženu, nego kao samostalnu osobu sa integritetom.

(1:32-2:42)




Moja želja - interesantna flešbek scena iz neke telenovele ili serije

____________
Ostvari mi želju... - Page 11 GeMuxua
Sponsored content

Ostvari mi želju... - Page 11 Empty Re: Ostvari mi želju...

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum