Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 12 Empty Re: Ostvari mi želju...

Tue Aug 10, 2021 6:01 pm
Gabriela iz "La Patrona" bi bila najočigledniji izbor

Upravo. Ona mi jeste najomiljeniji primjer. Obožavala sam scene njene postepene transformacije neposredno prije nego što će pobjeći i tokom boravka u SAD-u. Dobro su prikazali put koji je prešla između postavljenih scena.  Posebno sam voljela ove momente kada se Antonia nervira, a ne može joj ništa.



Žena koja je oduvek živela u balonu modernizovanog patrijarhata, poštujući standarde i pravila istog, a zauzvrat je bila "zaštićena" i "obezbeđena" zahvaljujući jednoj muškoj figuri.

Nije bila upoznata sa svetom izvan tog balona, čija se suština može okarakterisati kao idealizovana sigurna luka iliti lažna sigurnost, lažna stabilnost, lažni mir.

Ali je perspektiva krenula da joj se menja nakon skidanja ružičastih naočara i suočavanja sa istinom o svom braku, porodici, o sebi. Otvorila je vrata novim opcijama i izazovima sa kojima svakako nije bilo lako izaći na kraj.

Prestala je da bude statista u vlastitom životu, napustila zonu komfora i preuzela inicijativu, što dokazuje npr. ova scena...

Jako lijepo opisan Victorijin život i transformacija. Bilo je mnogo dobrih scena gdje se vide napredak u odnosu na početak i njena čvrstina da preuzme svoj život u ruke. Ovaj sastanak je jedna od njih i mnogo je volim.


Površna, egocentrična, pogrešno vaspitavana i usmeravana, ekstremno nesigurna. Klasični high school bully profil.

Da, Aida iz "Terese" je dobar primjer, a rijetko se pominje. Njen napredak je vidan,  a što je najzanimljivije bio je potpuno neočekivan i nepredvidiv. Od Paulove smrti je krenula uzlaznom putanjom.

Možda je neobičan, pa čak i irelevantan primer za transformaciju, ali transformacija kod nje se po mom mišljenju dogodila, samo ne vrišteće očigledno.

Zato je i dobar primjer. Nije lako nastaviti nakon poraza kojeg je doživjela, ali uspjela je i to je pohvalno. Milina ju je vidjeti u drugoj sceni. I love you

- interesantna flešbek scena iz neke telenovele ili serije

Opet je Internat prvo što mi pada na pamet zato što obiluje interesantnim flešbekovima od kojih nam svaki pruža uvid u psihu likova i odgovara na mnoga pitanja.

Pa npr. Amelia i njen brat kojeg pokušava da spasi, prvo od života, pa onda od smrti.

od 03:03



A ovdje je objašnjena Jacintina netrpeljivost ka Elsi.



A ovdje Martinov dolazak u Internat.




A ovdje Saulov životni put i želja za pravdom.

od 1:39



I za tebe najinteresantnije - Noiret i uvid zbog čega je postao takav kakav jeste.




Julian Garcia (ATM) i jezivi flešbekovi koji dosta objašnjavaju o njemu.

do 1: 23, 02:00- 02:30




Octavio (EEAYEO) i jedno sjećanje na samom početku serije koje je početak njegovog komplikovanog odnosa sa stricem.

1:57 - 2:42



Ana, pošto relativno brzo ideš za Njemačku kada ćeš prepostavljam nešto rijeđe svraćati i imati vremena, što predlažeš za nastavak ove teme s obzirom da samo nas dvije učestvujemo? Isto pitanje važi i za "Slika govori više od 1000 reči".

____________
Ostvari mi želju... - Page 12 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3211
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ostvari mi želju... - Page 12 Empty Re: Ostvari mi želju...

Fri Aug 13, 2021 8:00 pm
Opet je Internat prvo što mi pada na pamet zato što obiluje interesantnim flešbekovima od kojih nam svaki pruža uvid u psihu likova i odgovara na mnoga pitanja.

U "Internatu" je konstantno levitiranje između prošlosti i sadašnjosti, stalno se provlači ta veza između juče i danas. Tome definitivno doprinose i jaki flešbekovi. Sa jedne strane su individualni i pričaju zasebne priče likova, a sa druge strane se mogu spojiti u jednu celinu i tako se uviđaju šira slika i okvirni uzroci svega što se dešavalo.

I da, Noiret mi je favorit, mada ni ostali ne zaostaju Ostvari mi želju... - Page 12 2082497439

Julian Garcia (ATM) i jezivi flešbekovi koji dosta objašnjavaju o njemu.

Prejezivo i mučno. Podseti me kako je Julian sjajno napisan lik, jer je on kao takav lik za sebe. Nije bio klasični negativac u funkciji storilajna protagonista, niti mu je motivacija bila jednostavna za objasniti. Odlično mi je sve u vezi njega.

Octavio (EEAYEO) i jedno sjećanje na samom početku serije koje je početak njegovog komplikovanog odnosa sa stricem.

Vidiš, skroz sam zaboravila na ovaj mali flešbek, nisam ga se sećala, a važan je.

Ana, pošto relativno brzo ideš za Njemačku kada ćeš prepostavljam nešto rijeđe svraćati i imati vremena, što predlažeš za nastavak ove teme s obzirom da samo nas dvije učestvujemo? Isto pitanje važi i za "Slika govori više od 1000 reči".

Možda bi najbolje bilo proveriti da li će neko od aktivnih članova biti voljan da učestvuje na ovoj temi i/ili temi sa slikama. Ako ne, onda bismo ih stavili pod ključ, makar privremeno  Ostvari mi želju... - Page 12 2729517241

____________
Ostvari mi želju... - Page 12 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 12 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Aug 15, 2021 9:31 am
Vidiš, skroz sam zaboravila na ovaj mali flešbek, nisam ga se sećala, a važan je.

Meni je podstakao želju da ovo repriziram. Embarassed

Možda bi najbolje bilo proveriti da li će neko od aktivnih članova biti voljan da učestvuje na ovoj temi i/ili temi sa slikama. Ako ne, onda bismo ih stavili pod ključ, makar privremeno  

Ako se za sedmicu dana niko ne oglasi da bi učestvovao onda će ići privremeni lock. Važi za obje teme.

____________
Ostvari mi želju... - Page 12 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ostvari mi želju... - Page 12 Empty Re: Ostvari mi želju...

Sun Aug 22, 2021 12:13 pm
*privremeni lock

____________
Ostvari mi želju... - Page 12 Granho16
Sponsored content

Ostvari mi želju... - Page 12 Empty Re: Ostvari mi želju...

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum