Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Sat Dec 05, 2020 9:59 pm
Kako ga je šokirala *ona* scena sa zastavom, uprkos tome što je bio na pravom tragu i što je manje-više očekivao da će se ispostaviti da sve ovo ima veze sa nacizmom  

Pa da. Kažem ti, meni je srce stalo u toj sceni kada sam je vidjela prvi put, a znala sam da je nacizam iza svega. Shocked Shocked Shocked

A sad hejtuje i Roquea, zato što mu ide na živce njegova iskompleksiranost. Mislim se ako ga sada hejtuješ, šta će tek biti kasnije

Advokat si, brani ga. cheers El Internado - Page 21 2315767614

Inače, malo su mu smetali elementi paranormale, ali se brzo navikao na iste.

Čekaj da dođu Rebeca, Eva i Max. El Internado - Page 21 3687740950 El Internado - Page 21 3687740950

____________
El Internado - Page 21 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Tue Dec 08, 2020 1:18 am
Advokat si, brani ga.

Nenametljivo sam mu ponudila svoje viđenje Roqueove ličnosti, ali ponekad tvrdoglavom magarcu ne vredi objašnjavati Rolling Eyes El Internado - Page 21 610785387

Čekaj da dođu Rebeca, Eva i Max.

Imam osećaj da će Evu uspeti da svari, za razliku od Rebecinih i Maxovih super-moći. Tu će garant negodovati El Internado - Page 21 2078043430

____________
El Internado - Page 21 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Sun Jan 03, 2021 11:34 am
E ovako, ovaj moj završio petu i šestu sezonu i bilo je hmm...interesantno diskutovati s njim o odgledanom El Internado - Page 21 610785387

Dobro, rasplet ga je oduševio (matori Wulf i "legenda" o Evi, namere i ciljevi Ottox-a, Saul i njegova motivacija)...I oko toga smo se složili. Kaže da nije mislio da će se serija tako podrobno i ozbiljno baviti nacistima i da je pozitivno iznenađen.

Takođe smo se složili da je Carolinina smrt, kao i ono što su uradili sa njenim telom užasno i pritom tragično. Carolina mu je inače sve vreme bila među omiljenim likovima.

Složili smo se oko još stvari, nije da nismo (Amelijina nezavidna situacija, Elsine greške sa Noiretom, apsurdnost Rebecinih super-moći, iritantnost Amaie i Rubena)...

Ali, ali, ali...Roque. Tu nikako ne nalazimo zajednički jezik. A trudila sam se da mu objasnim i dočaram kakav je haos vladao u Roquevoj glavi, sa kakvim se dilemama od životnog (bukvalno od životnog) značaja suočio i zašto je postupio tako kako je postupio. Čak sam iznela i svoje pretpostavke o tome zašto Marcosu & ostalima nije ništa rekao. Al' ne vredi Rolling Eyes

Nije ga simpatisao ni od ranije, a slučaj izdajnik i Carolinino stradanje su zacementirali prethodno formirano mišljenje. Za njega je Roque kukavica bez petlje. Pa super.

I drugo - Hugo mu je fenomenalan lik i smatra ga jedinim negativcem u seriji protiv kojeg ne može da navija. Okej.

Kako li će odreagovati na sedmu sezonu...Videćemo.

____________
El Internado - Page 21 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Mon Jan 04, 2021 7:31 pm
Nije ga simpatisao ni od ranije, a slučaj izdajnik i Carolinino stradanje su zacementirali prethodno formirano mišljenje. Za njega je Roque kukavica bez petlje. Pa super.


Nije jedini, Roque je prilično omražen lik El Internado - Page 21 2729517241 Ja na njega nikad nisam mogla biti ljuta, samo mi je bolno to što mu se desilo i to što se prosto nije snašao.


Nego, što misli o Noiretu? Nije se valjda usudio i njega da hejtuje? El Internado - Page 21 2078043430

I drugo - Hugo mu je fenomenalan lik i smatra ga jedinim negativcem u seriji protiv kojeg ne može da navija. Okej.

lol! Ja ne bih išla toliko daleko, ali da mi je najdraži od negativaca, jeste. El Internado - Page 21 3687740950

Kako li će odreagovati na sedmu sezonu...

Čitala sam dosta komentara na Internat i najčešće je jedina zamjerka  dužina sedme sezone. El Internado - Page 21 2729517241 Meni ne smeta dužina, ali mogli su bez nekih likova i događaja.

____________
El Internado - Page 21 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Tue Jan 05, 2021 6:56 pm
Nije jedini, Roque je prilično omražen lik

A da li je među gledaocima postao omražen nakon ovoga sa izdajom i Carolinom ili je i pre toga bio hejtovan?

Sa jedne strane kontam zašto likovi poput Roquea nailaze na neodobravanje i zašto im se greške teže praštaju. Roque ne ispoljava visoko vrednovane maskuline karakteristike (asertivnost, snagu, hrabrost, sigurnost, proaktivnost, sklonost ka rizicima i...konvencionalno dobar fizički izgled).

Nije materijal za vođu čopora, pa se "biološki" manje ceni od onih koji to jesu, jer ne bi bio u stanju da zaštiti čopor i doprinese njegovom opstanku. Ili se barem tako misli.

A drugo, ima tu malo i podsvesnog. Ljudima je generalno teško da spoznaju i priznaju vlastite slabosti, te prihvatanje/razumevanje nekoga kao što je Roque vuče za sobom simpatisanje s njim, što dalje dovodi do prihvatanja sopstvenih slabosti. Možda zato dolazi do distanciranja od takvih likova.

Svakako nam je lakše da se samoubeđujemo da smo mnogo jaki, hrabri, iznad kukavičluka i da Roquea nikako ne možemo da razumemo, pošto nikada ne bismo postupili kao on, nego priznati da i naizgled najjači mogu da pokleknu pred silom sa kojom je preteško (iz)boriti se.

Nego, što misli o Noiretu? Nije se valjda usudio i njega da hejtuje?

Pa, nije ga previše kritikovao  El Internado - Page 21 2078043430 Ne voli ga, često ga nervira, ali otprilike ima iste reakcije na sve Ottoxovce (minus Hugo).

____________
El Internado - Page 21 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Tue Jan 05, 2021 7:40 pm
A da li je među gledaocima postao omražen nakon ovoga sa izdajom i Carolinom ili je i pre toga bio hejtovan?

Ovo prvo uglavnom. To pripisujem ljudskoj osobini da se prelako osuđuje, a premalo razumije i druga strana priče.


Ljudima je generalno teško da spoznaju i priznaju vlastite slabosti, te prihvatanje/razumevanje nekoga kao što je Roque vuče za sobom simpatisanje s njim, što dalje dovodi do prihvatanja sopstvenih slabosti. Možda zato dolazi do distanciranja od takvih likova.


Moguće. Ono, ako simpatišeš "gubitnika" sam si gubitnik. Neutral

____________
El Internado - Page 21 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Wed Jan 27, 2021 2:15 pm

____________
El Internado - Page 21 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Sat Jan 30, 2021 2:41 pm
Debilizam. Takvim osobama je preko potrebna stručna pomoć. Ponašanje im prevazilazi okvire zdravog rasuđivanja.

Ovaj moj je završio seriju. Kaže da mu je poslednja sezona bila razvučena i da je sve moglo stati u 8-9 epizoda. Normalno i očekivano se žalio na Curra. Ne ide mu u glavu zašto su morali da uvedu njegov lik i daju mu toliku minutažu.

Nervirale su ga Maxove super-moći (takođe očekivano). Rekao je da su mu apsurdnije i od Rebecinih.

I klinci su ga nervirali, uključujući Paulu. Važi  El Internado - Page 21 245301646

Nije mu se dopao kraj. Nadao se da će gomila njih pomreti. Mada ga je smorilo što je Fermin ubijen i naravno - Hugo. Priželjkivao je da Hugo preživi, makar završio u zatvoru.

A ne kontam šta se žali. Nije da niko nije umro u sedmoj sezoni  Rolling Eyes

Na Elsin završetak je ostao ravnodušan (kako???), na Amelijin isto, za Roquea reče da je zaslužio da onako skonča...Itd. Jedino ga je pogodila Ferminova i Hugova smrt, a obradovala Currova.

Elem, svašta mogu da razumem, ali da ostane ravnodušan na određene scene mi je ono  confused

Mislila sam da mu predložim Gran Hotel pa da ga gledamo zajedno. Samo da ne upadne u neki trip tipa "Živeo kralj Diego! Smrt Andresu, sloboda narodu!" Onda bih se ozbiljno zapitala sa kakvom budalom ja delim krevet i račune El Internado - Page 21 2078043430

____________
El Internado - Page 21 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Sat Jan 30, 2021 6:51 pm
Debilizam. Takvim osobama je preko potrebna stručna pomoć.

Nepojmljivo mi je toliko gubljenje dodira s realnošću. Koliko godina imanu uopšte te osobe?

Došla sam do zaključka da bi moglo da ga utješi da zna da negdje postoji fan Internata kojemu on spada u najdraže ličnosti i koji ga zdušno brani. El Internado - Page 21 610785387

Kaže da mu je poslednja sezona bila razvučena i da je sve moglo stati u 8-9 epizoda.

Da, to je česta kritika.

Nervirale su ga Maxove super-moći (takođe očekivano). Rekao je da su mu apsurdnije i od Rebecinih.

Pa i jesu. Mislim da su trebali da stave da je on naučnik ogromnog kapaciteta i to je to, bez dodavanja tog dijela o snovima. Minus je način na koji su saznali istinu o Carolini i što su uopšte Maxa upetljali u to.

Priželjkivao je da Hugo preživi, makar završio u zatvoru.

Iako je imao groznu smrt mislim da bi mu suđenje i zatvor bili već kazna.

Na Elsin završetak je ostao ravnodušan (kako???), na Amelijin isto, za Roquea reče da je zaslužio da onako skonča...Itd.

Shocked El Internado - Page 21 293406516

Mislila sam da mu predložim Gran Hotel pa da ga gledamo zajedno.

Aaa, to je baš slatko. El Internado - Page 21 3466016740 Vrijedno je rizika. El Internado - Page 21 3687740950

____________
El Internado - Page 21 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Sat Jan 30, 2021 11:38 pm
Nepojmljivo mi je toliko gubljenje dodira s realnošću. Koliko godina imanu uopšte te osobe?

Mentalno...jednocifren broj godina  El Internado - Page 21 245301646

Minus je način na koji su saznali istinu o Carolini i što su uopšte Maxa upetljali u to.

Ovo mi je baš fejl i propuštena prilika za tu scenu. Mogla je biti intimnija, a samim tim i moćnija.

Vrijedno je rizika.

Nadam se, pošto sam mu predložila i pristao je El Internado - Page 21 3323782742

____________
El Internado - Page 21 GeMuxua
Sponsored content

El Internado - Page 21 Empty Re: El Internado

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum