Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Wed Aug 11, 2021 9:27 pm
https://m.cdm.me/?p=1396442

Ovaj članak me je odmah asocirao na Internat. Uvijek mi je bila malko nategnuto što je priča u 2007. i 2008.godini zbog godina starosti koje imaju nacisti. Ne nemoguće, samo nategnuto. Kad ono u 2021. ih i dalje ima.

____________
El Internado - Page 22 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Fri Aug 13, 2021 8:53 pm
Uznemirava me činjenica da je apsurdno veliki broj nacista dočekao duboku starost na slobodi. Oduvek mi je to bio veoma čudan fenomen.

Ne bih da ulazim u teorije (zavere) po pitanju razloga iz kojih su ti ljudi uspeli opušteno da bivstvuju decenijama nakon završetka II svetskog rata, pa su napokon razotkriveni i privedeni pred lice pravde kad su proživeli svoje živote kako dolikuje i kad su već jednom nogom uveliko kročili u grob Rolling Eyes

Al' dobro...bolje ikad nego nikad, jelte.

____________
El Internado - Page 22 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Thu Oct 12, 2023 9:50 am
Nisam htjela mnogo komentarisati da možda ne bih ponavljala iste stvari El Internado - Page 22 2078043430  Ali jednu stvar moram iako sam možda i to već pisala El Internado - Page 22 245301646  Znajući cijelu radnju i što će se sve otkriti izluđuje me to što nisu htjeli da se povjere Hectoru, a što su u pokušajima da mu nešto objasne na pola samo uspjevali to da on ne shvati ozbiljno njihovo "buntovništvo". Npr. kažu mu da je Alfonso mrtav čime ih Hector poklopi sa pismom koje mu je Alfonso navodno poslao. Da su samo dodali i to da je istraživao nestanak 5 siročića Hectoru bi se sve kockice poklopile i sve bi za njih bilo drugačije. Ili da su mu samo pokazali slike leševa. Kada je god neko htio da mu nešto ispriča iz grupice se javi neko drugi da kaže da nikome ne smiju vjerovati El Internado - Page 22 293406516 Dakle, ludim u tim momentima.

____________
El Internado - Page 22 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Sat Oct 14, 2023 1:58 pm
Ključ je u ovome:

Znajući cijelu radnju i što će se sve otkriti

Jeste izluđujuće zato što mi znamo kakav je Hector i znamo u kom će se pravcu radnja odvijati, ali oni to tada nisu mogli znati + su se suočili sa nečim (blago rečeno) nesvakidašnjim za jednu obrazovnu ustanovu + su neiskusni tinejdžeri.

Mi smo Hectora viđali i van interakcije sa glavnom grupicom, pa smo bili u mogućnosti da izvedemo objektivnije zaključke o njegovoj ličnosti.

Ali, da su nam ga prikazivali samo u interakciji sa Marcosom & ekipom i da smo ga poznavali samo iz njihove perspektive, možda bismo i mi bili skeptični i nepoverljivi prema njemu, barem u početku El Internado - Page 22 2729517241

____________
El Internado - Page 22 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Tue Oct 17, 2023 10:26 am
Ali, da su nam ga prikazivali samo u interakciji sa Marcosom & ekipom i da smo ga poznavali samo iz njihove perspektive, možda bismo i mi bili skeptični i nepoverljivi prema njemu, barem u početku

Moguće.

Do sada nisam nešto mozgala o tome, ali zanimalo me je što je to vidjela Cristina Palacios (djevojka iz Vickyinog kraja koju je ubio Mateo) Prvo sam pomislila da je mora biti vidjela neke sastanke u onoj kapelici ili nacističku zastavu. Ali, zapravo je poslije rekla da im je nešto ukrala. Ne mogu da smislim što im je mogla ukrasti, osim možda neka dokumenta o eksperimentima confused

____________
El Internado - Page 22 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Sun Dec 17, 2023 8:01 pm
Gledam ovu jako mi dragu seriju i pratim zbivanja u Izraelu iliti rat Izraelci vs. Palestinci i nešto mi je muka baš. Kako se došlo do ovoga jbt? Zašto? Ponašanje Izraela i onih koji podržavaju i opravdavaju tu "politiku" je toliko problematično da nema dalje. Bolje da ne napišem na šta i na koga me to podseća. Kakva ironija, par excellence.

____________
El Internado - Page 22 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6038
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Mon Jan 22, 2024 12:23 pm
Bolje da ne napišem na šta i na koga me to podseća. Kakva ironija, par excellence.

Pa narod koji je toliko otpatio kroz istoriju koji je bio bez države skoro 2000 godina da tako nešto sprovodi nad drugim narodom je stvarno fenomen za studiranje El Internado - Page 22 1639406990 Pitam se ima li kraja...

Jesenas dok sam gledala nisam zapisala još neka zapažanja. Npr. to da je Elsa umrla zbog Cura! I glupe Amaye kojoj je Curo oteo lijekove tako da se toj djeci kojima je Amaya nosila lijek morao dati novi. Da nije toga bilo bi i za Elsu kasnije!

Drugo, konačno imam teoriju što je Fernadno šapnuo Carolini. Vjerovatno u fazonu da se ipak neće više vidjeti, jer joj je naglas prije toga rekao da se vide na jesen. Ili to ili neka izjava ljubavi, ali vjerovatno ovo prvo. Da su preživjeli ne bi mi uopšte smetalo da su ostali zajedno.

____________
El Internado - Page 22 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Tue Jan 23, 2024 11:52 pm
Pitam se ima li kraja...

Čini mi se da nema, a višestruke posledice izraelske agresivne politike se samo gomilaju. Gledano na duže staze, ovakvo stanje nikome ne koristi, pa ni samim Izraelcima.

Totalnom dehumanizacijom Palestinaca (ono čuveno "there are no innocents in Gaza") ne postižu ništa pametno + rizikuju da postanu najomraženiji narod na svetu + gube kontakt sa realnošću negirajući činjenice i odbacujući odgovornost za ceo ovaj haos.

Njima je definitivno potrebna radikalna promena, i vlasti i kolektivne svesti. Ne kažem da ni Palestinci ne treba da razmisle o svojim strategijama za ubuduće, ali moć (vojna, finansijska, politička) je u rukama Izraela. Izrael je u dominantnom položaju zahvaljujući resursima koje poseduje, a samim tim ima i značajno veći stepen odgovornosti od druge strane.

I naravno, druge politički relevantne države i međunarodne organizacije treba da reaguju i aktivno učestvuju u pronalaženju optimalnog rešenja.

Npr. to da je Elsa umrla zbog Cura! I glupe Amaye kojoj je Curo oteo lijekove tako da se toj djeci kojima je Amaya nosila lijek morao dati novi. Da nije toga bilo bi i za Elsu kasnije!

Tačno Crying or Very sad

____________
El Internado - Page 22 GeMuxua
Sponsored content

El Internado - Page 22 Empty Re: El Internado

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum