Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 8:39 am
Što se tiče La Malqueride nažalost mogu reći da nisi ništa propustila. I to ne kažem zbog Victorije, nego zbog toga što su prosto zabrljali sa scenarijom. Ono što je glavna priča su smjestili u zadnjih 20 epizoda koje jesu bile zanimljive. A Cristina je bukvalno u predzadnjoj epizodi saznala za šemu između ćerke i muža, naravno tako što je prisluškivala. A u zadnjoj sceni predzadnje epizode joj je Acacia priznala da je uzvratila osjećanja Estebanu. Dakle ono što je trebao biti glavni zaplet, žena koju izdaju muž i ćerka, je stavljeno na sam kraj. Castro je, koliko sam shvatila, bio poremećen zbog raskida sa Boyer te većinu vremenu nije bio na setu pa su scenaristi radili što hoće.

Liku Cristine i glumi Victorie Ruffo se nema što zamjeriti. S druge strane, Meier je samo dobro izgledao, a gluma mu je bila očajna. E sad, to što nisu dobar par je drugi par rukava. Ariadne je isto bilo korektna, a voljela bih nju i Meiera vidjeti ponovo zajedno, s obzirom da su lijep par, a u La Malqueridi su bilo vrlo malo zastupljeni.

Što se tiče El Clona, znam da je Genesis trebala prvobitno da bude Jade, i navodno je njen otac insistirao na tome. Ne volim je pa ne mogu biti objektivna. Fizički mi takođe ne ide uz lik Jade,a  sad da li bi je dobro odglumila ne mogu komentarisati.

____________
Latino leksikon - Page 28 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 8:40 am
48. Najupečatljvija prijateljstva/neprijateljstva iz telenovela.

____________
Latino leksikon - Page 28 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 9:01 am
1. Hector i Alejandro (Rubi)

Oni ulaze u obje kategorije. Možda nije najoriginalniji primjer, ali mi je svakako jedan od najtužnijih zbog tragičnog kraja Hectorovog života. Dva dobra prijatelja koja su odrasla zajedno, faktički braću je uspio da zavadi jedan ženski šljam do te mjere da nisu mogli biti ni u istoj prostoriji, a da se ne posvađaju ili ne potuku. Dvije scene su mi baš ostale urezane u sjećanje. Prva je kada je Hector vidno ozario i obradovao kada je čuo da se Alejandro oženio i uspio u karijeri što mi je govorilo da su u suštini i dalje željeli dobro jedan drugome. Druga scena je kada je Alejandro na Hectorovom grobu, potpuno svjestan ko je i što je Rubi, i prisjeća se njihovih lijepih momenata. Njihovog uništenog prijateljstva mi je duboko žao.

2. Acacia i Alejandra (La Malquerida)

Acacia je  Alejandru bukvalno sklonila sa ulice kada je pobjegla iz bordela, dovela je kući i pomogla joj govoreći svima da joj je ona prijateljica, a istina je da je vidjela na ulici, bilo joj je žao i dovela je kući, a da je uopšte nije znala. Prva je veličina na taj način pomoći nekom, pritom rizikujući, jer ne znaš kome pomažeš i kakvu nevolju možeš sebi natovariti.


3. Gabriela i Constanca (La Patrona)

Srele su se u užasnim životnim okolnostima, jedna drugoj pomogle, pobjegle iz ludnice, a onda zajedno sprovodile svoju osvetu.


4. Dimitrio i Adolfo (Lo que la vida me robo)

Bili su kao neki prijatelji, više ih povezivala hirovitost i razmaženost, i ne bih nikad ni očekivala da će mi na kraju oni biti tako upečatljivi. Dimitrio se uozibiljio, pristupio marincima, čini mi se, dok je Adolfo bio uvučen u mrežu kriminala od strane svog zeta, iz koje se više nije mogao izvući. Kasnije je ubio Dimitriovu vjerenicu da bi sebe izvukao, ali ga savjest jeste progonila. Epilog: U oružanom okršaju Dimitrio ubija Adolfa, što je Adolfo u stvari i htio. Navodno je potegao pištolj na Dimitrija, ali ga je prije toga ispraznio od metaka, tako da je ustvari želio da mu Dimitrio presudi.

____________
Latino leksikon - Page 28 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 6:14 pm
Marichuy i Ana Julia (Cuidado con el angel) - prijateljstvo sa jedne strane, a podlo neprijateljstvo i zavist sa druge. Ovaj prijateljsko/neprijateljski odnos mi je baš ostao upamćen zbog vrlo ružnih osobina Ane Julie u trenucima kada je Marichuy bila slepa i nemoćna u odnosu na nju.

Camila i Viviana (Amor bravio) - divno i iskreno žensko prijateljstvo od početka do kraja, dve drugarice koje su imale sestrinski odnos
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 7:15 pm
Marcia i Mariana (Mariana de la noche)-iako je ovdje više vladalo neprijateljstvo nego prijateljstvo (možda samo na početku prijateljstvo,,dok nije počela borba za ljubav istog muškarca),njihovi sukobi i svađe su mi bili odlični,čak bi mogla reći,da mi je ovo jedno od,ako ne i najdraže neprijateljstvo koje sam vidjela u telenovela
Mariana i Raquel (Sin pecado concebido)-njihov odnos je bio jako nabijen emocijama,u svakoj njihovoj zajedničkoj sceni,prevladavale su emocije,iako je Raquel držala Marianu blizu sebe kako bi ju mogla kontrolirati,meni njihov odnos i nije bio toliko loš,Mariana i Raquel se nisu baš previše sukobljavale tijekom serije,iako su bile suparnice,tek pred kraj serije,su imale nekoliko sukoba,ali ništa onako jako i pretjerano kao Marcia i Mariana u Ukletoj Mariani,Mariana i Raquel u Ljubav bez grijeha su bile više jake na riječima,njihovi sukob su više bili verbalni (svađe) nego fizički (tučnjave),nisu se niti jednom potukle i ošamarile jedna drugu kao Marcia i Mariana u MDLN
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Thu Mar 07, 2019 10:10 pm
Šest žena (Altagracia, Juaca, Chichita, Ricarda, Laura i Marina) (LMDJ) - odnos između ovih šest žena je jedinstven i izuzetno složen, težak za definisanje. Nekada su bile prijateljice ali ne sasvim prave, a kasnije su postale neprijatelji ali ne sasvim pravi. Ono što ih je zauvek vezalo jesu zajedničke tajne, koje su same po sebi njihovoj maloj prijateljsko-neprijateljskoj zajednici davale poseban šmek.

Inma i Abril (LVJ) - još jedan kompleksan i specifičan odnos. Njih dve su sestre, koje su se i volele i mrzele; koje su jedna drugoj svašta i sa razlogom zamerale, jedna drugu su namerno i nenamerno povređivale. Ali u dubini duše nije bilo čiste mržnje, već samo mnogo preživljenih životnih udaraca pred čijim su posledicama obe poklekle na različite načine.

Victoria, Helena i Camila (Victoria) - sasvim obično, životno i iskreno prijateljstvo između tri sredovečne žene koje se međusobno savetuju i podržavaju, svaka sa svojim radostima, dilemama i problemima. Hajde, dodaću i Victorijinu sestru Fernandu u ovu grupicu.

Lorenza i Regina (Bella calamidades) - komšijski light rivalitet, ništa ozbiljno ni strašno, više simpatično pa čak i lepo s obzirom na zajedničku prošlost.

Elena i Lucio (Rubi) - njih dvoje su zastupnici direktno suprotstavljenih životnih filozofija u skladu sa kojima se i ponašaju i veoma mi je bilo interesantno videti kako izgleda sukob personifikacija makijavelizma sa jedne i fer-pleja sa druge strane.

P.S. Potpis na Hectora i Alejandra (Rubi).

____________
Latino leksikon - Page 28 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 08, 2019 8:08 am
49. Omiljeni parovi izvan latino sveta (brazilske telenovele i serije, kao i serije sa španskog i ostalih govornih područja).

____________
Latino leksikon - Page 28 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 08, 2019 9:19 am
1. Fermin & Maria (El Internado)

Riječi su suvišne. Za one koji su gledali dovoljno je reći Maria i Fermin pa da znaju o kakvim ličnostima i o kakvom paru se radi. I love you  Nenadmašni su. Koliko su ih ljudi voljeli kao par govori i činjenica da je publika na oproštaju koji je produkcija serije organizovala, skandirala tražeći još jedan poljubac glumaca koji su ih igrali.

Spoiler:

Latino leksikon - Page 28 Tumblr_nnevmaUaK21rlfytmo4_400



2. Carolina & Marcos El Internado

Hmm... On je umio da me nervira jer nije uvijek znao što hoće. Oboje su griješili, Carolini je dugo trebalo da izađe iz veze u kojoj je bila nakon što se zaljubila u njega, ali su njena osjećanja bila postojana, znala je da je Marcos onaj kojeg želi, dok on često nije bio načisto. Ipak izuzetno su mi dragi kao par, i za moj ukus im je bilo posvećen premalo pažnje u odnosu na Ivana  i Juliju.

Latino leksikon - Page 28 Beso+carol+y+marcos


3. Michael & Sarah Prison break

Njih dvoje sam se donekle dotakla u nekom od ranijih postova. Srž ove serije nije bila ljubavna priča, ali su ipak jako upečatljivi. Ne znam da li su imali više od 3 scene u kojima su se poljubili na duže od blica, ali emocije jednostavno izviru iz svake njihove pore. Nije bilo izlizanih ljubavnih izjava, ljubomore i ostalih stvari, oni su jednostavno tu ljubav pokazivali djelima. Konstantno su bili u trci i opasnosti, i nikad nisu mogli biti sigurni da li će to biti zadnji dan njihovog života, ali su uvijek bili tu jedno za drugo i dobro drugoga su stavljali ispred svog.

Latino leksikon - Page 28 2019-010

4. Lucas & Jade (O Clone)

Nesvakidašnja ljubavna priča i spoj nespojivih kultura  i kontinenata. Posebno je Jade interesantna koja je i veći dio života živjela u istom okruženju kao i Lucas, ali suštinski je pripadala drugačijim vrijednostima. I kada se vratila svojim korjenima tada je upoznala Lucasa s kojim nikad nije mogla izbrisati ni Brazil ni njihovu kulturu iz svog života iako joj ne pripada.

Latino leksikon - Page 28 2019-011

5. Antonio & Giulia Incantesimo

Na sam pomen ove serije se naježim što zbog uspomena na djetinjstvo što zbog samog italijanskog jezika kojeg obožavam i ljekarskog poziva koji je značajan dio serije s obzirom da su manje više svi likovi vezani za kliniku Life. Svaka sezona je imala svoj glavni par, a Giulia i Antonio su mi omiljeni, najupečatljiviji i jedini sa tužnim krajem. On je bio hirurg primarius,  a ona instrumentarka. Spletkama njegovog brata su se razdvojili, i Giulia se nije duže pojavljivala. Kad je odlučila da ga potraži stigla je jedino da ga vidi na samrti.

Latino leksikon - Page 28 F219e810
Latino leksikon - Page 28 2019-012


6. Giuliana & Mateo Terra nostra

Sjajan odabir glavnih glumaca i sjajna serija. Oboje su siromašni, pošli su iz Italije brodom u potrazi za boljim životom u Brazilu. Međutim čim je brod stigao u luku razdvojili su se u gužvi i prošlo je dosta vremena dok se opet nisu sreli.


Latino leksikon - Page 28 2019-013


7. Claire & Alex McLeod's daughters

Još jedna priča sa tužnim krajem. Oboje su impulsivni, otkačeni, tvrdoglavi i žive na susjednim rančevima. Njihova ljubavna priča je bila potpuno neočekivana, nije se mogla naslutiti, naprotiv. Ali i kraj je bio neočekivan. Claire je poginula prije nego što je stigla da vidi vjerenički prsten. Sad

Latino leksikon - Page 28 2019-014


8. Ivan & Julia El Internado

Nisam luda za njima, ali imali su sjajnu hemiju. Oboje su nemoguće naravi, buntovni, impulsivni i konstantno su se svađali, voljeli i "mrzjeli".

Latino leksikon - Page 28 Img.php?src=http%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2Ftumblr_ma5fdwDU0H1rsvng7o1_500

9. Alicia & Julio Gran Hotel

Zločin je bilo rimejkovati ovaj par. Iako mi je bolja hemija Yona i Blance u El Internado ipak je i sa Amaiom Yon odlično funkcionisano. Sjajna ljubavna priča sa dozom misterije u sjajnom ambijentu Gran Hotela.

Latino leksikon - Page 28 Large

____________
Latino leksikon - Page 28 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 08, 2019 11:10 pm
Daenerys & khal Drogo (GoT)

Moj omiljeni par ikada, iako su potrajali svega jednu sezonu. Njihov početak nije bio ni romantičan, ni simpatičan, ni optimističan. Naprotiv, bio je sve suprotno od toga. On mi je bio odvratan, a nju sam žalila, jer drugačije mišljenje nisam ni mogla imati zbog načina na koji su im se ukrstili putevi. Pomislila sam "crkni odvratnoćo maloumna" i "izdrži Dany." I tako je i bilo - on je umro, ona je izdržala. Ali, stvari baš i nisu ispale crno-bele...

Njen brat ju je prodao khal Drogu, vođi iliti kralju Dotraka. Dotraci su pleme čiji pripadnici važe za nemilosrdne, krvoločne i praktično nepobedive ratnike, a Drogo je bio najveći od svih. Došao je da osmotri Dany, da vidi da li mu odgovara ponuđena "roba"...

Latino leksikon - Page 28 1a92f6f4-bfe0-45f3-850b-e767aba680d8

Odgovarala mu je i uzeo je za ženu, te su se venčali po dotračkim običajima i prva bračna noć im je bila po dotračkim običajima - grubo, divlje, bezobzirno. Dany je princeza, ćerka pokojnog kralja Westerosa i sve što je želela jeste povratak kući, ali ko je nju šta pitao.

Tugovala je, dok nije shvatila da nešto mora da promeni i promenila je pristup (zainteresovala se za dotračku kulturu, naučila je njihov jezik)...I približila se svom mužu, otvoreno i neustrašivo, preuzela je inicijativu...

Latino leksikon - Page 28 0b7d14a17128239c24cbb07115e5da87

On je počeo da je gleda kao ženu koju vredi voleti kako nikada nije mislio da može i na njen zahtev je ukinuo određene grozne običaje svog naroda. Dany ga je učinila humanijim...

Latino leksikon - Page 28 Df986dc27e8104644a09ac6214de309b

A on nju jačom, odlučnijom, borbenijom...

Latino leksikon - Page 28 Giphy

Promenili su jedno drugo na bolje i vremenom su se zavoleli, onako iskreno, postojano i bez zadrške...

Latino leksikon - Page 28 Giphy Latino leksikon - Page 28 Nj3Y Latino leksikon - Page 28 Giphy

Ali njegova smrt je okončala sve...

Latino leksikon - Page 28 17cc2480-24ed-0133-46ce-0a2ca390b447

Oni su bili kontroverzan par, baš zato što u samom začetku njihovog odnosa nije bilo ni ljubavi, ni poštovanja, ni prave privlačnosti...Ipak, sve se to razvilo u hodu. Nažalost, Drogo je izgubio život, ali Daenerys je u velikoj meri zahvaljujući njemu izrasla u badass kraljicu koja se bori za presto sa kojeg je zbačena njena porodica...

Latino leksikon - Page 28 Large


Elaria & Oberyn (GoT)

Još jedan GoT par koji je neslavno završio. Oboje vrlo strastveni, vatreni, neobuzdani, divlji...Ma rođeni jedno za drugo, nešto poput Julije & Ivana iz Internata. Very Happy  Njihov poslednji poljubac pre njegove pogibije...

Latino leksikon - Page 28 OberynEllariaKiss


Hannibal & Will (Hannibal)

Ne bih ih nazvala ljubavnim parom u pravom smislu te reči, ali okarakterisati njihov odnos kao prijateljski bi bilo potcenjivanje. Mučno, intrigantno, izazovno, uticajno, bolesno, sudbonosno...

Latino leksikon - Page 28 DyFv


Julia & Ivan (El Internado)

Fantastično strastveni, naviknuti na stalne rolerkostere. Spoj dvoje mladih sličnog dinamitnog temperamenta, ali iza toga se krije istinska ljubav zbog koje bi sve uradili. I love you

Latino leksikon - Page 28 Tenor


Poussey & Soso (OITNB)

Lezbejski par, dve žene koje su jedna pored druge našle sreću unutar zatvorskog ambijenta. Obe su bile idealisti, maštale su o lepšem svetu i borile se za isti koliko su mogle.

Latino leksikon - Page 28 Giphy


Blair & Chuck (Gossip Girl)

Nisam fan same serije, ali njih dvoje su imali hemiju za 10ku. cheers  I on i ona razmaženi bogataši, hiroviti, popularni, glamurozni i pomalo gadne naravi, ali u suštini dobre osobe sa svojim unutrašnjim demonima.

Latino leksikon - Page 28 UExr Latino leksikon - Page 28 Vgxo


Maria & Fermin (El Internado)

Ono što mi se najviše sviđa kod njih jeste spontanost i prirodnost njihove veze i konekcije koju su međusobno ostvarili. Dovoljno je da pogledaš 2 minuta njihove zajedničke scene i odmah znaš da je to to. I love you

Latino leksikon - Page 28 Fermin-Maria-el-internado-16443269-300-177


Cora & Robert (Downton Abbey)

Zrela ljubav starijih ljudi koji su u divnom višedecenijskom braku i imaju divnu porodicu. I love you

Latino leksikon - Page 28 EAXV


Myranda & Ramsay (GoT)

Oboje psihopate, sadisti, poremećeni ludaci, koji su na kraju dobili šta su zaslužili. Ali bili su interesantni kao negativci dok su zajedno uživali u raznim bolesnim aktivnostima. Laughing

Latino leksikon - Page 28 C62dff6c6972edd0546ce083fc695ae3


Alicia & Julio (Gran Hotel)

Šta reći? Prototip savršene ljubavnog odnosa. Ničega nema ni previše, ni premalo. Sjajni su.

Latino leksikon - Page 28 7b915cd9ead673df5db392268ecb2b1d


Monica & Chandler (Friends)

Većini su Rachel & Ross bili omiljeni par, ali ja biram ovo dvoje. Odlično se nadopunjuju i njihove iritantne osobine se fino neutrališu kada se spoje u jedno.

Latino leksikon - Page 28 4HmP


Kristina, vidim da si postavila Jade & Lucasa i meni su oni ovako lep par, ali mi je Lucas kao lik bio previše...mlak i to mi je nekako kvarilo celokupni utisak njih dvoje kao para Neutral Preferiram Latiffu & Mohameda Laughing

____________
Latino leksikon - Page 28 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Sat Mar 09, 2019 5:27 pm
Ferhat i Asli (Crno bela ljubav)

Latino leksikon - Page 28 Xxx-ferhat-asli

Njihova ljubav je nešto poput savremene priče o "lepotici i zveri". Njega je ubistvo oca kojem je svedočio u detinjstvu odvuklo u mračan svet u kojem nije video svetlo, dok je ona sušta suprotnost, mlada doktorica puna pozitivne energije i želje za životom. Putevi im se ukrste na ružan način, ona se na silu udaje za njega i upoznaje njegov mračni svet ispunjen ubistvima i prljavom igrom, svet pun nesigurnosti. Ona u tom zajedničkom životu na koji je primorana otkriva njegovu skrivenu stranu i vremenom se zaljubljuje u čoveka koji joj je od života napravio pakao držeći je u nekoj vrsti zatočeništva. I on nju zavoli svestan da joj nikada neće doneti sreću i pušta je da bude slobodna. Tada se razilaze poput njihovih svetova koji ih razdvajaju ali njihova ljubav ih je stalno nanovo povezivala. Njihova priča je puna boli, želje i strasti, a ovo dvoje glumaca, İbrahim Çelikkol i Birce Akalay su je doneli na jedan vrlo realističan način.

Asi i Demir (Asi)

Latino leksikon - Page 28 Xx

Ova priča je na mene delovala tako umirujuće, prosto me uljuljkala i opuštala dok sam je gledala. Ona je iz imućne porodice koja živi na selu i bave se poljoprivredom, dok on zbog porodičnog posla dolazi u to selo gde se upoznaju. Ovde mi se posebno sviđa ženski lik koji je prikazan na način koji uvek volim videti, a to je da je ona jedna lepa i samosvesna žena, borbena i sposobna koja drži do sebe. On se upravo u te njene osobine zaljubio. Među njima je stalno tinjao neki inat koji je priči davao posebnu čar. Priča je smeštena u seosko okruženje i taj doticaj s prirodom i lepi krajolici su mi godili. Ono što je pohvalno je da smo glavnu junakinju redovno viđali na njivi, radeći na zemlju i pored toga što je bila vlasnica. Kroz priču su nam objašnjavali neke radove na polju i slali lepu poruku, suprotnu od vrednosti koje su nam danas nametnute.

Feriha i Emir (Zvala se Feriha)

Latino leksikon - Page 28 X-Feriha-and-Emiir

On je sin iz bogate ali razorene porodice i glavni je frajer u školi i gradu. Ona je ćerka domara jedne zgrade koji žive u vrlo tradicionalnoj prorodici. Dobija stipendiju i upisuje se na prestižni fakultet gde uglavnom idu imućniji. Kako bi se uklopila u to okruženje, od drugarice iz zgrade u kojoj žive pozajmljuje garderobu u kojoj ide u školu. Tamo se ona i Emir upoznaju i zaljubljuju. Iako je ona dugo odbijala ući sa njim u vezu, na kraju su emocije prevladale. No celo to vreme mu je tajila istinu i činjenicu da su njihovi svetovi potpuno različiti. Njihova ljubav je prolazila stalne ispite, zbog njenih konstantnih laži, njegovog ogromnog razočarenja, pa do sukoba porodica i batina koje je dobijala od svojih zbog njega. Još jedna vrlo realistična ljubavna priča koja mi je održavala konstantu pažnju svojom pričom.

Ana i Alberto (Velvet)

Latino leksikon - Page 28 Xx-a

Još jedna priča dvaju različitih svetova. Oboje su odrasli među zidinama slavnog modnog zdanja. On je bio vlasnikov sin i naslednik modnog carstva, a ona siroče koje je stric koji je zaposlenik Galerije doveo tamo sa sobom da živi. Ana i Alberto su odrastali zajedno i već kao deca su pokazivali posebnu privrženost jedno prema drugom, no odrastanje i realan svet su ih udaljili. Ona postaje krojačica, a on vlasnik. Putevi im se isprepliću, ali i razilaze, no uzajamna ljubav nikada neće doći u pitanje. Priču prati duh zlatnog doba visoke mode u kojoj devojke posebno mogu uživati u carstvu divnih toaleta. Ovo je prva uloga u kojoj sam gledala Paulu Echevarriu i bila mi je prekrasna u svakom smislu.
Sponsored content

Latino leksikon - Page 28 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum