Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 22, 2019 1:53 pm
U prošlom krugu sam nabrojala 9 omiljenih telenovela od kojih sam dvije opisala. (1. Pasion i 2. La Otra ) Pošto nisam sigurna da li ćemo imati treći krug ja ću sada opisati ostalih 7 omiljenih.

Već sam pominjala da me za neke telenovele vezuju uspomene, za neke dobra priča i kvalitet, a za neke i jedno i drugo. Doduše mene vežu uspomene za sve telenovele koje sam gledala, na neki period života, ali sada kada kažem uspomene podrazumijevam ono što i većina nas - one starije, klasične telenovele koje smo gledali u djetinjstvu ili u tinejdžerskoj dobi. Počeću sa onima za koje me vezuju obje stavke.


3. Entre el amor y el odio

Ova telenovela ispunjava dvije osnovne i najvažnije stavke od kojih ide sve ostalo. Upečatljiv protagonistički par  i sjajni, nesvakidašnji negativci i odabir glumaca koji tumače te uloge. Po mnogo čemu je ova telenovela klasična, imamo siromašnu i napaćenu glavnu junakinju i bogatog glavnog junaka koji je u početku ne simpatiše, i negativce koji ih, vođeni interesom, žele razdvojiti. Međutim, ta klasična priča je prošarana mnogim teškim i tragičnim dešavanjima. U stvari, obilovala  je teškim scenama, i tragedijama. Gabrielove scene borbe, stradanje  Jose Alfreda, njegova koma i nepokretnost, silovanje Fuensante, Gabrijelova nasilna smrt, smrt Ana Cristininog (Fridinog) sina, pokušaj Ana Cristininog samoubistva,  stradanje Animasa u napadu lava, Fridina bolest, ona i Marcial onako unakaženi u zadnjim epizodama... Bilo je još toga, ali ove su mi svakako ostavile najdublji utisak. Maria Magdalena je baš tragičan lik, izgubila je muža, pa sina, pa prošla kroz dugu Alfrdovu komu i bolovanje...

Susana Gonazalez je tada zaista pokazala što zna, a ona i Cesar Evora su mi zaista sjajan par. Oboje su odlični glumci koji znaju prenijeti emocije, i zato su od klasičnog para napravili priču koja se dugo pamti. Cijeli njihov odnos ljubavi i mržnje je interesantan, pogotovo s njegove strane, jer je on zaista pokušao mrzjeti dok mu je iz svake pore izbijala emocija prema njoj.

Frida i Marcial su nezaboravni tandem negativaca koji će se teško ponoviti. Čitala sam da su se Sabine i Alberto jako dobro slagali, i da im je bilo zabavno snimati zajedničke scene te ponovo dolazi do izražaja koliko je bitan odabir glumca, ali i odabir para. Bilo je more negativaca i negativki u telenovelama, ali ovakav paket negativac & negativka se gotovo i ne viđa.


4. Rubi

Nju sam najviše puta reprizirala. Very Happy Ovdje mi je prva prednost odlično odabrana glumačka ekipa, a druga to što sam mogla da se emotivno povežem sa likovima. O sjajnoj Eleni sam već pisala, pa da se ne ponavljam. Ona i Hector kao par su pun pogodak i dosta su dali vrijednosti ove telenovele. Dalje, ono što me posebno pogađa je narušeno prijateljstvo dva bliska prijatelja i njihovih porodica što se tragično završilo. Zbog čega? Zbog toga što čovjek često ne koristi mozak zbog naleta hormona i zbog toga što pažljivo ne razmisli o izboru partnera za cijeli život.
Rubi je lik koji se donekle može razumijeti, dakle realan lik koji mrzi siromaštvo i sve što ide za siromaštvom i želi da izađe iz toga. S tim se mnogi gledaoci mogu identifikovati. Ali njena priča je pokazatelj da cilj ne opravdava sredstva, da je za trajnu životnu promjenu potrebno malo više vremena i truda i da izgled nikako ne možemo definisati kao kvalitet koji određuje suštinu nečijeg bića. Rubi je svima bila lijepa, dok o onome unutra niko nije ni razmišljao. Sigurno je tome učena od djetinjstva, i najvjerovatnije roditelji nisu uočili falinke u njenom karakteru i narcisoidni poremećaj koji se kod nje javio. Uz to je bila okružena muškarcima kojima glava služi za frizuru. Posledice? Njena propast i propast muškarca koji nije gledao dalje od njene lijepe pojave u mini suknji i njenog lijepog lica.

5. El Manantial

"Izvor" je opet priča za koju me vežu i uspomena i kvalitet. Ovo je ona od klasičnih priča koje vrijede pažnje. Tada me je sam naziv privukao na gledanje. U hrvatskom časopisu "Tena" kojeg sam redovno kupovala je izlazio sadržaj epizoda, i čitala sam  o toj telenoveli i Alfonsini i Alejandru. Moje sreće kad se počela emitovati u CG. Very Happy Cijela priča o dvije zavađene porodice, o imanjima i izvoru koji u stvari pripada Alfonsininoj porodici mi je bila interesantna. Gradić u kome je snimana serija, imanja i ona rijeka su mi davali posebnu čar. I love you Glumačka ekipa je dobro odabrana, Adela i Mauricio Islas su takođe bili pun pogodak kao par. Margarita je najbolja uloga Daniele Romo, a i Alejandro Tomassi i Karyme Lozano su odlično odradili posao. Na scenario, glumu  i odabir glumaca se ne može naći zamjerka, i ova priča je jedna od onih klasičnih, ali ne pretjerano naivnih sa glupom radnjom i glupim dijalozima. Ima dobru priču, interesantno isprepletan odnos porodica glavnih junaka i glavnu junakinju koja se nosi sa traumom iz prošlosti, ali koja nija plačkava i naivna do bola.


6. La Patrona

Ovo je jedna iz novije dobi za koju me prvenstveno vežu kvalitet i odlična priča koja ni u jednom momentu nije nezanimljiva. "La Patrona" je označila i Aracelyin procvat kao glumice. Ovdje mi jedino smeta odabir glavnog glumca, ali hajde. Gabriela kao lik je potpuna suprotnost junakinjama koje smo navikli gledati. Žena koja radi u rudniku, koja je rodila sa 16 godina, i koja je prisustvovala mučnoj smrti svog oca. Interesantan mi je bio i njen odnos sa maćehom, koju nije trpjela, ali je kasnije jako zavoljela. Nakon osmogodišnjeg boravaka  ludnici u nehumanim uslovima postala je samo jača, ali i sposobna da i dalje voli. Dalje, Antonia Guerra je jedna od onih nezaboravnih negativki, likovi Gonzala Garcie Vivanca i Diega Soldana su takođe odlični.  Ovo je telenovela koja se bukvalno gleda u jednom dahu.


7. Alguien te mira

Ne znam ni koliko filmova sam pogledala sa ovom tematikom, a tu su još i kriminalističke serije i romani. Ovakva tematika u telenoveli je za mene bila baš doživljaj. Glumačka ekipa je odlično odabrana! Čak mi je ovdje najslabija karika Danna Garcia i njena glavna junakinja koja mi je bila najmanje bitna. Ja sam ovo gledala par godina nakon emitovanja, onako u jednom letu, i znala sam od starta ko je ubica, ali mi nije zato bila manje interesantna. Tematika je surova, ali ublažena je sa ljubavnim pričama, sa donekle komičnom Lucy i Pedro Pablooom (njegovo ime mi je lol! ) Kao što već ranije rekoh, ovdje mi je sve dobro upakovano u jednu priču. Da ne zaboravim policajku Evu, jednu od omiljenih ženskih likova. Par policajka - serijski ubica se ne zaboravlja tako lako.


Za naredne dvije telenovele me vezuju isključivo emocije i uspomene.


8. Rosalinda

Njeno ime, pojava, držanje i glasić su mi bili  toliko prijatni da i dan danas uživam u njenoj pojavi. Klasična junakinja klasične priče, ali za razliku od svih priča iz tog vremena ona je bila daleko od odrpane, neuredne i nekulturne divljakuše, naprotiv, plijenila je nježnošću i izgledom. Svjesna sam svih rupa u priči, ali mogu da ih zanemarim  zbog uspomene koju priča budi. Glavni junak je bio pijanista  i te scene u kojima svira klavir dok se Rosalinda zaljubljuje u njega, scene dok on svira i pati za njom, scena kada se nakon gubitka pamćenja na njegovom koncertu svega sjetila me baš dotaknu, a inače nisam tip koji se nešto pretjerano topi na junake klasičnih priča. Priča kao priča nije loša, njena majka je optužena za ubistvo njegovog oca što će kasnije i biti činjenica koja će među njima napraviti razdor. Lupita Ferrer je kao negativka bila grozna, prava karikatura. Ali, nju mogu zanemariti, pošto je upravo ono što ovdje najviše  volim glavna junakinja. U vrijeme kad sam je gledala sam se posebno oduševljavala njenim izgledom, kosom, šminkom i stilom odjevanja, pa mi nekako i danas njena pojava budi lijep osjećaj. Ali većinu njenih kombinacija bih ja danas nosila, toliko su dobre da mi ne djeluje da su 90. godine u pitanju, danas mogu proći kao novije. Frizure su bile fenomenalne, i zaista mi ona ostaje kao junakinja sa najljepšom pojavom, o čijem se izgledu najviše vodilo računa. Bila je nježnog izgleda, lijepa, privlačna, ali u toj ljepoti je bila samo prefinjenost, ništa "prljavo" ni vulgarno.


9. Luz Maria

Prva telenovela koje se baš živo i detaljno sjećam, i mislim prva koju sam gledala od prve do zadnje epizode bez prekida. Samim tim što je prva se ovdje našla inače da sam je kasnije gledala, vjerovatno ne bi. Ono što mi se kod nje najviše sviđa je činjenica da je na kraju serije slavlje povodom ulaska u 20. vijek, a ne vjenčanje. Vjenčanje glavnih je bilo u sredini, i nakon toga, kada čovjek očekuje da je sve riješeno i da su svi sretni, kreće nova etapa sa novim likovima  i zapletima. Bukvalno kao dvije sezone u samo jednoj. Smile Bila sam oduševljena  manirima, enterijerima, gradovima, odjećom, haljinama iz tog vremena, frizurama i da, Angelininom frizurom koju sam tako željala da sama nosim. Laughing Laughing Da radnja nije bila smještena u prošlosti vjerujem da mi ne bi bila upola zanimljiva. Kad sada pogledam neke scene, i kad čujem najavnu numeru, a posebno peruanski akcenat automatski se vratim u to vrijeme. I love you Ljubav Luz Marije i Gustava nije nesvakidašnja, ono bogataš i siromašna djevojka koja otkrije da je ćerka bogataša, njegova zla žena koja se pretvara da je invalid, pa ta činjenica pobija onu da glavni par pravi preljubu. Ali za moje godine i jedan od prvih susreta sa takvim pričama sve to mi je bilo zanimljivo, čak i posluga sa svojim ponašanjem i svojim dešavanjima.


Ima mnogo kvalitetnijih priča od nekih koje su ubrojane u ovih 9 i koje takođe volim, ali ove izdvajam kao one za koje me vezuje neki poseban osjećaj. flower

____________
Latino leksikon - Page 33 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 22, 2019 3:30 pm
Ajoj,kad sam počela gledati telenovele?Jako davno,nisam znala niti čitati kad sam pogledala svoju prvu telenovelu (definitivno prije 1.razreda osnovne škole)-toliko dugo već gledam telenovele da bi se moglo reći da sam već veteranka u gledanju telenovela lol! ,a koja je bila prva telenovela koju sam pogledala,iskreno,ni tog se ne sjećam;Sirota mala bogatašica,Laž,Marisol,Otimačica,Esmeralda,Zlatni kavez...Jedna od tih je bila među prvima,a koja točno,ne sjećam se,ali uglavnom je bila jedna od tih starijih telenovela iz 90-ih godina.Omiljene telenovele,uf,mogla bih nabrajati do prekosutra:

Sin pecado concebido-tematika mi je bila zanimljiva,tad sam prvi put čula za surogatmajčinstvo,likovi su bili odlični,a glumilo je puno mojih omiljenih i jako dragih glumaca,a i ovdje mi se sviđao odnos glavne junakinje (Mariana) i glavne negativke (Raquel),a scene u kojima su se zajedno pojavljivale Angélica Rivera (Mariana-glavna junakinja) i Itatí Cantoral (Raquel-glavna negativka) su nevjerojatno bile nabijene emocijama,a i odnos majke (Amparo-María Sorté) i sina (Adrián-Carlos Ponce) mi je bio prekrasan u ovoj telenoveli,jedan od najljepših odnosa majke i sina koje sam vidjela u telenovelama,omiljene i najdraže scene u telenoveli su mi bile zajedničke scene Amparo i Adriána kako su se međusobno podržavali,tješili,María Sorté i Carlos Ponce su imali jaku lijepu kemiju u zajedničkim scenama.Ljubavna priča glavnih junaka Mariane i Adriána u ovoj telenoveli mi je jedna od najljepših i najromatničnijih ljubavnih priča glavnih junaka koje sam vidjela u telenovelama
Mariana de la noche-iako ima brdo nebuloza i gluposti (najveća glupost koju sam vidjela u nekoj telenoveli-pretvaranje čovjeka u sokola Rolling Eyes ,da mi je znati tko se sjetio staviti tu glupost u seriju i napisati to u scenariju,teška debilana),meni je ova telenovela jako draga i posebna jer sam tu prvi put upoznala Angélicu Riveru kao glumicu,a ona mi je ujedno i jedna od omiljenih glumica i to je serija koju sam najviše gledala,gledala sam ju već jedno 6-7 puta,toliko sam puno gledala ovu telenovelu da radnju znam napamet,od prve do zadnje epizode,a sukobi Marcie (moj omiljeni lik u telenoveli,ovo je jedina telenovela gdje mi je glavna negativka puno draža od glavne junakinje,joj,kad se samo sjetim kako sam plakala kad je umrla na kraju) i Mariane su mi jedni od najboljih i jedni od najdražih sukoba glavna junakinja vs. glavna negativka u telenovelama,Marcia i Mariana su baš imale odlične svađe i tučnjave,uživala sam u tim scenama između Angélice Rivere i Alejandre Barros,oba dvije su bile odlične u tim scenama tučnjava i svađa,nekad sam imala osjećaj da se mrze i u stvarnom životu koliko su sukobljavale,a zapravo su u stvarnom životu jako dobre prijateljice,ali kao suparnice u telenoveli su bile jako uvjerljive i odlične u scenama svađa i tučnjava u borbi za ljubav istog muškarca.Ovdje mi je jedina zamjerka ljubavna priča Mariane i Ignacia,lijepi par,ali su mi u nekim situacjama bili malo previše sladunjavi.
Amar sin límites-ova telenovela je najzanimljiva po tome što glavni patnik,nije kao u većini telenovela,glavna junakinja (koja u većini telenovela,plaće 1000 puta u jednoj epizodi i tijekom cijele serije isplače more suza),ovdje ulogu najvećeg patnika i mučenika ima glavni junak,a i radnja je odlična,napeta i jako zanimljiva,a i nije klasična radnja.Mauricio-glavni negativac koji se bavi mutnim poslovima,prodaje lijekove kojima je istekao rok trajanja i boluje od neobičnog virusa za kojeg traži lijek,zarazi istim virusom od kojeg boluje glavnu junakinju (Azul) sa jedinim ciljem kako bi prisilio njezinog oca,priznatog znanstvenika Alfreda da pronađe lijek.Čak bi mogla reči da je ovo mafijška telenovela jer ima dosta organiziranog kriminala + odlični negativci,definitvno jedna od mojih omiljenih telenovela jer je neobična i nije klasična telenovela rosa,ovo je telenovela koja se bavi ozbljnim temama,opasnost koja vreba kad se spetljaš s nekim tko se bavi kriminalom,tko još nije,preporučam mu da svakako pogleda ovu genijalnu,napetu i jako uzbudljivu telenovelu,nećete požaliti ako pogledate ovu telenovelu,ja sam uživala u svakoj epizodi ove odlične i jako zanimljive i uzbudljive telenovele i jedva sam čekala svaki novi nastavak koliko mi je telenovela bila napeta i uzbudljiva.Kemija između glavnih junaka Azul (Karyme Lozano) i Diega (Valentino Lanús) je nevjerojatno jaka,jedna od najboljih i najjačih kemija između glavnih parova koje sam vidjela u telenovelama
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Fri Mar 22, 2019 10:56 pm
Ostale telenovele sa liste omiljenih...

La esposa virgen - divna priča spakovana u 69-70 epizoda. Lokacije, scenografija, odeća...Podseća na ekranizaciju nekog western romana začinjenog romantikom. I zaista, serija mi ima vajb western filma na meksički način.

Donde esta Elisa? - nestanci u serijama i filmovima (pa i u real life misterijama) su mi možda zanimljiviji i intrigantniji od ubistava, jer ne znaš šta se desilo sa tom osobom, da li je živa ili mrtva, zašto je nestala...Postoji više otvorenih pitanja i mogućnosti za teoretisanje. U DEE je sve to odlično odrađeno, počev od činjenice da nekad ni rođenoj familiji ne možeš verovati, a ni oni tebi.

Pasion de gavilanes - sjajan klasik. Poseduje sve - tri karakterno različite sestre + tri karakterno različita brata, jake dijaloge, hacijendu, konje i dobru muziku.

Alguien te mira - murder mystery fazon, serijski ubica na slobodi, eksplicitni leševi, istraga, sumnjivci...Lepo je bilo videti ovako nešto i u formi telenovele urađeno na nivou.

La viuda joven - takođe su tu serijska ubistva i serijski ubica/e, ali to je samo deo cele priče. Ono što mi je posebno privuklo pažnju jesu kompleksni i psihički nezdravi likovi sestara Inme i Abril, motivi, traume...Ima dosta morbidnog glamura i ekstravagance, bizarnih momenata, čudne atmosfere. Vredno je gledanja.

Rubi - šta reći za Rubi? Najpopularnija glavna junakinja-sponzoruša, sa zelenim očima i u crvenoj haljini u uvodnoj špici. A da, i dve muške budale koje su bile najbolji prijatelji, ali im je prijateljstvo upropašteno zbog iste te glavne junakinje. I naravno, znatan broj sporednih likova koji se iz mase izdvaja svojom specifičnošću.

Marido en alquiler - zabavno, komično, simpatično. Teresa Cristina - histerično-dramatična negativka kojoj maltene ništa ne ide od ruke i kojoj planovi redovno propadaju i Griselda - žena majstor. Više od toga ne tražim.

La madrastra - tada neobičan koncept za Televisu, solidni likovi i rasplet kakvom se nisam nadala. Demetria transseksualca nisam očekivala, to me asocira na film "Dressed to kill", koji mi je odličan.

Entre el amor y el odio - ubeđena sam da mi ova serija ne bi stajala na listi omiljenih da nije Marciala i Fride. Kako bi tek moćno bilo da su njih dvoje bili glavni likovi. Pa haos. lol!

____________
Latino leksikon - Page 33 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Sat Mar 23, 2019 6:03 pm
Pošto sam već odgovorila na ovo pitanje, ovaj put ću na drugačiji način definisati svoje najdraže telenovele.

Drage serije delim u nekoliko kategorija:
Serije koje sam prve pogledala i koje zbog tog lepog perioda kada sam se prvi put susrela sa njima imaju posebno značenje za mene
Kassandra
Luz Maria

Kvalitetne serije koje imaju dobru priču i koje su na ozbiljniji i kvalitetniji način urađene
Amor real
La impostora
Amor bravio
El color de la pasion
Yo no creo en los hombres
Corazon que miente
Amar despues de amar
Sin rastro de ti

Serije koje nisu neminovno kvalitetne ali su mi u datom trenutku prijale zbog svoje tematike, glavnog para ili perioda u kojem sam ih gledala
La mujer perfecta
Una maid en Manhattan
Relaciones peligrosas
El cuerpo del deseo
La traicion
Juana la virgen
El clon
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Sat Mar 23, 2019 8:51 pm
Nastavak spiska za pitanje Omiljene telenovele i zašto (spisak mi je dugačak,pa moram pisati u dijelovima,sorry,nisam gotova)
Amor bravío-Odlična,zanimljiva i uzbudljiva radnja,odlični glumci,super likovi,genijanlni negativci
Kemija između Silvije Navarro i Christiana de la Fuentea je nevjerojatna,Camila i Daniel-jedan od mojih omiljenih prova iz telenovela
Leticia Calderón,César Évora i José Elías Moreno-genijalni negativci
Već prva scena me oduševila i kupila;Camila i Daniel sanjaju potpuno isti san;oboje trče šumom u krvavoj vjenčanici i odijelu,kao da su predosjećali tragediju koja im se dogodila:Camila je sa zaručnikom (koji je poginuo) doživjela tešku prometnu nesreću dok su se vraćali sa djevojačke/momačke većeri,a Danielu su ubili trudnu suprugu ubrzo nakon vjenanja
Leoncio-brutalno silovanje vlastite nećakinje,bolesno,to samo poremećeni um može napraviti
Ponovno pojavljivanje i povratak Miriam (koja je preživjela napad i pokušaj ubojstva,bila je dugo vremena u komi,ali je nejzin brat sredio da je proglase mrtvom kako bi se osvetio Danielu i optužio ga za njezino ubojstvo),a samim time i saznanje da Camila i Daniel nisu vjenčani i da njihov brak nije valjan jer se Miriam i Daniel nikad nisu razveli i još su u braku
Scena kad Daniel pred Agustinom,Isadorom i Dionisiom otkriva svoj pravi identitet nakon što su oteli Camilu i tražili novac za njezino spašavanje-isto odlično napravljeno
Krajevi Isadore i Leoncia-rezanje jezika i spaljivanje ruku kiselinom,horor affraid
El color de la pasión-isto što sam i gore navela;zanimljiva i uzbudljiva radnja,super likovi i odlični glumci
Nakon dugo vremena i puno remake-ova,ovo je bila napokon originalna telenovela i bila je stvarno odlična,imala je sve za uspjeh;odlične likove,zanimljivu radnju i super glumce
Adriana i Nora-njihove smrti su mi bile odlične,super osmišljenje,Adrianu je ubila vastita sestra Rebeca,gurnula ju je sa vrha stepenica jer je bila ljubomorna što je trudna,a bila aje zaljubljena u Alonsa,muža svoje sestre
Nora se bacila sa istog mjesta (isti vrh stepenica) sa kojeg je Adriana pala prije 20 godina nakon saznanja da je ubila vlasttu sestru i kakva je zapravo Rebeca,njezina majka i da Alonso nije njezin pravi otac,a bacila se vičući Rebeci kako više ne želi biti njezina kćer i držeći Alonsovu sliku koja se razbila u tisuće komadića-fenomenalna scena,odličan kut i način snimanja:potpuna tišina i sve usporeno dok Nora pada i odjednom (kad Nora padne) se samo čuje prasak,razbijanje stakla kad Alonsova slika padne na pod,fenomenalno i odlično snimljeno
Jedna od posljednjih scena (isto odlično osmišljeno i napravljeno);duhovi Rebece i Nore lutaju napuštenom kućom koju je Lucía prodala jer nije mogla više živjeti u kući u kojoj su joj umrli roditelji.
Rebeca se ubila pred Lucíom je nije mogla živjeti bez svoje kćeri
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 25, 2019 12:22 pm
2. Koje su tvoje najomraženije telenovele?

____________
Latino leksikon - Page 33 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 25, 2019 12:33 pm
One koji bi spadale u najomraženije ne bih nikad ni gledala do kraja, a većinom su u pitanju debilne komedije. Najsvježiji primjer je "Amores con trampa".

Ali što se tiče ovih "normalnih" ne volim i nije mi legla "Destilando amor" valjda što je to bila po treći put ista priča, jedino su kafu zamijenili tekilom, mada se prve "Kafe sa mirisom žene" jedva sjećam. Najdraža mi je Aztecina verzija "Cuando seas mia" sa Silviom Navarro. Kod DA je prvo pogrešan izbor glavnih glumaca pa sve dalje. Mislim ono za dvoje mladih ljudi koji su (čini mi se) još bili nevini oni odaberu glumce od 37 i 47 godina. Rolling Eyes

____________
Latino leksikon - Page 33 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16121
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 25, 2019 6:10 pm
Više puta sam se već izjasnila da su mi komične telenovele daleko najgore zbog lošeg humora i nakaradnog scenarija. Ubedljivo najgluplja telenovela svih vremena mi je La fea más bella. Generalno mi je ta tematika i način na koji su je obradili bezveze. Prvo unakaze devojku, a onda je pretvore u labuda, čisti cirkus. No vidim da se od te tematike ne odustaje, evo sada Telemundo emituje "Betty en NY" i vidim da im ne ide baš najbolje sa gledanošću.

Od komičnih koje mi prve padaju na pamet su: Amores con trampa, El bienamado, Que pobres tan ricos, Sueño de amor..

Pored njih najlošije su mi one za koje izaberu užasne protagoniste, takve zaobilazim u širokom luku, a to su recimo: El vuelo de la victoria, Cachito de cielo, Dos hogares, Atrevete a soñar, Camaleones, Hasta el fin del mundo, Y mañana sera otro día..
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 25, 2019 7:31 pm
La fea más bella- Rolling Eyes 300 epizoda je stvarno previše i još su ju sinkronizirali,sinkronizacija-to je pregrozno zvučalo (bolje bi bilo da su napisali prijevod,meni je bilo muka slušati tu sinkronizaciju,nisam gledala cijelu seriju,ali ono što sam vidjela je užas i još je bilo sinkronizirano na hrvatski,još su u najavi na Novoj TV gdje se prikazivala,rekli su;gledajte sinkroniziranu na hrvatski,simpatični će Meksikanci progovoriti sva naša narječja Rolling Eyes,da mi je samo znati tko se sjetio da sinkroniziraju i ne lijepe prijevod),katastrofa,užas,ne znam što su vidjeli u toj telenoveli da je postala toliko popularna i da je toliko razvikana
Marisol-znam da će me razapeti,ali meni je ova serija bila užasno dosadna i nezanimljiva  Sleep,nije mi se nimalo svidjela
Esmeralda-ni ova serija me nije oduševila nešto pretjerano,jedino su mi bili zanimljivi Graciela (Nora Salinas) i Adrián (Alejandro Ruiz),super su mi bile njihove svađe i prepucavanja,ovo sve drugo bez veze i iako mi se serija ne sviđa,nije me oduševila,ali scena kad Graciela umire Adriánu na rukama mi je jedna od najtužnijih scena koju sam vidjela u telenovelama,već sam nekoliko puta plakala dok sam gledala tu scenu,ta scena je baš bila tužna i tragična,kako ju on nosi do onog križa,prićaju,poljube se i onda ona umire Sad Crying or Very sad
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Mon Mar 25, 2019 9:55 pm
Nemam ništa novo da dodam. LFMB mi je uvek bila i biće vrhunac debilizma, a za njom i ostale telenovele koje se oslanjaju na meksički humor.

Onda su tu glupi cirkusi poput Acorralade, koji su jedva gledljivi za razliku od zabavnih cirkusa poput Pecados ajenos.

Zatim, reinkarnacije telenovela iz prošlosti u pogledu klasične formule sa gomilom klišeja, kao npr. Mar de amor i slični primerci.

I tu su one telenovele koje su mi jednostavno loše, kao Fuego en la sangre.

____________
Latino leksikon - Page 33 GeMuxua
Sponsored content

Latino leksikon - Page 33 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum