Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Ćaskanje o serijama

Wed Aug 07, 2019 1:36 pm
Sigurno je veliki broj serija koje smo pogledali, ali koje ne zahtjevaju zasebnu temu. Ovo je mjesto na kojem možemo pisati o svima njima, postavljati pitanja, pisati uspomene, utiske i slično. Naravno, ako se nekad ćaskanje o nekoj seriji oduži, ona će dobiti svoju temu.


Last edited by Kristina on Sun Jan 05, 2020 5:48 pm; edited 1 time in total

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Wed Aug 07, 2019 1:41 pm
Na ideju sam došla zato što sam htjela podijeliti svoje utiske o petoj sezoni Prison break-a. Realno nema potrebe da za nju otvaram temu pa da stoji sa jednim postom, ali imala sam potrebu da napišem svoje mišljenje. Čim nađem malo vremena pišem detaljnije utiske.

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Thu Aug 08, 2019 2:20 pm
Prison break 5

Dugo sam odlagala da ovo pogledam jer sam je bojala da će pokvariti dobar ukus 4 sezone. Dakle, ovo mi je jedna od TOP 3 omiljene serije, i kraj je zaista bio dobar. Kad sam čula da će biti pete sezone pitala sam se kako će to izvesti. Dva puta je Sara dizana iz mrtvih, ali to se moglo sažvakati. Živo me je zanimalo objašnjenje kako je Michael preživio s obzirom da je imao tumor, i da je trebao stradati u strujom udaru. Jeste me radovalo ponovno okupljanje ekipe, ali nije bilo bitnih likova kao što su Alex Mahone, LJ, pa i Sofia. Ipak, bila sam i malko skeptična. Pa da krenem...

Prvo, da li su scenaristi pogledali zadnju epizodu prije snimanja 5.sezone?  Ćaskanje o serijama 3375692399 Ne bi bilo loše da su pogledali i cijelu seriju da im se ne bi desili onakvi propusti. Radnja prve 4 sezone je smještena u vremenskom razmaku od najviše jedne godine s tim što je to snimano u toku 4 godine. Na kraju 4.sezone prolazi 4 godine od Michaelove smrti. Dakle radnja se dešavala 2009.  samo u tih nekoliko zadnjih minuta kada je Michael već odavno mrtav. Da skratim,  Michael je umro 2005. godine što je i pisalo na njegovoj nadgrobnoj ploči. Nova radnja je trebala da se dešava  7 godina od njegove navodne smrti, jer njegov mali sin tada ima 7 godina. Dakle, oko 2013. godine. Međutim, radnja se ustvari dešava 2017. godine, a na Michaelovom grobu piše da je umro 2010. godine. To mi je odmah upalo u oko, nije mala razlika u kojoj godini je umro glavni junak. Dakle, na kraju 4.sezone 2009. godine  obilježavaju 4 godine njegove smrti, a u novoj sezoni mu na grobu piše da je umro 2010. godine.  Ćaskanje o serijama 3857569612

Ćaskanje o serijama 0iy3jma

Čak je i drugačije mjesto gdje je sahranjen. Ali, hajde da kažemo da su njegovo tijelo premjestili negdje drugo. Nije rijetkost. (vrlo vjerovatno je "tijelo" premješteno u drugi grob, jer u 4. sezoni sahranjen negdje na španskom govornom području, dok u 5. vidimo da je grob u SAD-u). Ali, ovo sa datumima je neoprostivo. Jasno je rečeno u 4. sezoni da Michael ima 31 godinu, evo sad ispade da je ipak imao 36.

Drugo, njegov mali sin u 4.sezoni ima plave oči, a u petoj smeđe.  Ćaskanje o serijama 664804837

Treće, zar T-Beg jednom nije rekao da ne može imati djecu? I da je to dobro jer će sa njim umrijeti i njegovi loši geni? Ali nije tako, jer je u petoj sezoni izronio njegov odrasli sin.

Četvrto, Michael u jednom momentu kaže "Nekoliko sedmica nakon ženidbe sa Sarom se desilo to i to..." A pri tome imamo i fleshback njega i Sare u toj sceni "nekoliko sedmica nakon vjenčanja". Pa, heeej, Sara je uhapšena na dan svog vjenčanja nakon čega je Michael izvukao iz zatvora i više se nisu vidjeli.  No

Peto, Sara je bjegunac nakon 4.sezone, pobjegla je iz zatvora i otišla u srednju Ameriku. Sada opušteno živi u Nju Jorku. Ali, to možemo objasniti time što je možda oslobođena optužbe, pa se mogla vratiti. Zato prve četiri stavke nikako ne mogu pregrmjeti.

Dalje, očito je da su neke likove uveli samo da bi udovoljili publici. Paul Kellerman strada da glup način nakon 2 ili 3 scene, a Sucre se ne pojavljuje u većini epizoda. LJ se ne pominje, zašto bi se pominjao sin odnosno nećak glavnih junaka? Zato smo imali sina Johna Abruzzija koji je nebitan, niti mi se sviđa to što je Link opet krenuo uličarskim životom i to što je raskinuo sa Sofijom. Sucre živi od plovidbe na kargo brodovima i to za čovjeka sumnjive pozadine, dok se njegova porodica ne pominje. Za nekoga ko je 4 sezone prepričao o Marikruz čudno je što nijednom nije pomenuo kako je ona. E da, C-note je postao musliman.

A sada sama radnja...

Pa ukratko Michaelu je prišao tip iz neke tajne jednice CIA-e koji ga je ucjenio da radi za njega i da širom svijeta izvlači bitne ljude iz zatvora. Da bi mu dokazao da njegovu porodicu i prijatelje može strpati u zatvor na doživotnu isposlovao je Sarino hapšenje, i Michael pristaje da radi za njega, da lažira svoju smrt i da nikad ne kontaktira bližnje... Naravno zadovoljavajuće objašenjenje kako je ta smrt lažirana nismo dobili. Nalaze da mu se vratio tumor je moguće lažirati, ok. (mada je u zadnjoj epizodi prikazano da je opet imao krvarenja iz nosa što je ukazivalo na to da mu se bolest jeste vratila) Ali kako je preživio strujni udar? Jasno je prikazan kako je prespojio kablove iz onog ormara sa strujom da bi Sara mogla otvoriti vrata, i kako oni u tom momentu eksplodiraju. Po objašnjenu on je učestvovao u lažiranju svoje smrti, kako je mogao biti siguran da će to preživjeti? Ništa mi nije jasno.

U svakom slučaju, Michael jeste radio za tog lika koristeći mnoge identitete, tokom 3 godine. Nakon toga mu je namješteno ubistvo na sličan način kao nekad Linku, i završio je u zatvor u Jemenu gdje je 4 godine planirao bjekstvo. U samom Jemenu je previše scena tuče, pucnjave, prizora građanskog rata. Al, ok, tamo je Link našao opet srodnu dušu, Šibu. Ako bude šeste sezone ne bi me čudilo i da mu se veza s njom okonča. Baš nema sreće, LJ-jeva majka, Veronika, Sofia... Da ne ulazim u prevelike detalje iz Jemena, i ličnosti u tamošnjem zatvoru... Uspio je, uz ne malo muka, pobjeći, uz pomoć Linka, C-nota i Šibe. Brodom stiže u Grčku, ne znam koliko traje to putovanje, ali još je u Jemenu bio otrvan antifrizom. Kad tome dodam da je Sara čas posla doletjela iz Nju Jorka u Grčku da ga liječi i da mu transfuziju krvi... Pa on je od čelika kad je toliko dugo izdržao otrovan... Scena njegovog i Sarinog susreta je trebala biti emotivnija... ne znam.

Zaboravih jedan bitan detalj... Sara je udata za drugog čovjeka sada. I to bio veliki problem sada kada je došao Michael. A inače taj njen muž tvrdi da je Sara rekla da bi voljela da nikad nije čula za ime Michale Scofield. I nije to negirala. To tako ne ide uz njen lik. Uglavnom, da bi se Sarina muka skratila, slično kao u telenovelama u kojima je glavni junak oženjen vješticom, ispalo je da je njen muž monstrum koji je natjerao Michaela na lažiranje smrti i koji mu je namjestio ubistvo. E sad, zašto se tzv. Poseidon okrenuo protiv Michaela koji je uspješno radio za njega? Pa zbog Sare. Želio je da oženi Saru. Opet telenovela momenat. Poseidon je znao da Michael ponekad promatra Saru i da prati njen život. Ne bi mu promakla njena udaja za drugog čovjeka. Zato ga je  Poseidon jednostavno sklonio s puta, svog dobrog radnika, da bi oženio njegovu ženu.


U svakom slučaju, Michael na kraju vraća svoj identitet, sretan je sa Sarom i sa sinom, a LJ sa Šibom. Poseidon je u zatvoru... Sretan kraj.

E sad T-bag. Čovjeka su ladno pustili iz zatvora na kraju sezone! Ubicu i silovatelja. Na koju foru? Ko je iza toga? Još je neko platio uspješnog ljekara da T-Bagu operativno ugradi protezu kojom će moći upravljati svojim mozgom kao sa pravom rukom. Postoji li tako nešto  uopšte? Po svemu sudeći, Michael je iza toga. Zašto? I odakle njemu milion dolara? Zašto je baš T-bagu poslao svoju sliku s porukom gdje se nalazi? Zašto ne Linku? Inače i T-bag se slabo pojavljivao. Nije bio bitan, ako je iko bitan sem troje glavnih, onda je to bio donekle C-note. Vidi se da su  ostale likove vratili samo da bi udovoljili publici. T-bag je kratko uživao u svom sinu. Ubila ga je žena koja je radila za Poseidona nakon čega T-bag nju ubija. I na kraju T-bag je opet u zatvoru gdje i treba biti. Ali, nelogično je da je iza rešetaka zbog samoodbrane, a pušten nakon višestrukih ubistava.

Inače, čudna mi je i bila i priča o tome kako je Michael došao do T-bagovog sina i kako je iskopao da mu je sin.

U svakom slučaju, voljela bih da ovoga nije bilo, i pokušaću da zamislim da postoje samo 4 sezone koje su genijalne i koje sam toliko puta gledala. Ovu petu teško da ću reprizirati. Tačno je da mi bilo drago vidjeti Michaela i njegov genijalni um ponovo u akciji, ali bih više voljela da je to drugačije odrađeno i da su veći akcenat imali stari likovi.





____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Sun Aug 11, 2019 12:55 am
Jao, kud si otvorila ovu temu...Sad i ja moram da bacim jedan sočan hejt na kraj GoT-a. Baš kao što si ti nezadovoljna petom sezonom PB-a, tako sam i ja nezadovoljna poslednjim GoT epizodama. Lažem. Nisam nezadovoljna. Besna sam.

Upozorenje: Sledi hejt. Mnogo hejta.

Svaka čast tvorcima serije. Uspeli su sve da sjebu u poslednje dve epizode. Dobro, u poslednje četiri, ali je do 8x05 epke još uvek bilo nade da neće upropastiti seriju. Verujem da je za to potreban specijalni talenat. Još jednom - svaka čast. Ćaskanje o serijama 664804837

Odakle da krenem? Od nelogičnih i apsurdnih odluka koje su likovi donosili? Od napuštanja i ignorisanja prirode tih likova? Od glupih izjava i dijaloga? Od stvari koje su čitavih 7 sezona predstavljane kao ključne, a na kraju su ispale totalno nebitne za finalni rasplet?

Dakle, 8x01 i 8x02 epizode su mi se svidele (pripreme za veliku bitku na Severu i odbranu Zimovrela, susreti i upoznavanja nekih likova, dirljivi momenti, kvalitetni i duboki dijalozi, odličan tok radnje, super režija i efekti)...Ma sve na mestu, posebno u 8x02. Divna, divna epizoda. A onda je usledio prvi šok...

8x03 - najveća pretnja čovečanstvu je poražena na fascinantno glup način. To su odradili tako zbrzano, nemaštovito, nezainteresovano...Drugo, plot armor glavnih likova je bio toliko debeo da sam pomislila da bi i nakon odrubljivanja glave ostali živi. Npr, Sam Tarly je u toku bitke napadan jedno 12 puta (brojala sam) i nekako se živ izvukao i to bez ijedne ogrebotine. Jona i Aryu tek ne bih komentarisala...Treće, bili su očajno organizovani što se strategije tiče.

No dobro...NK je poražen i preostaje nam borba za Tron. U 8x04 se već mogao osetiti miris nadolazeće katastrofe. flower

Naime, Sansina (u tom stadijumu bezrazložna) netrpeljivost prema Dany se nastavlja te Sansa igra svoju igru, Arya isto hejtuje Dany bez ikakvog razumnog razloga, Jon samo ponavlja "she is my queen" ko papagaj, Varys (jedan od najinteligentnijih likova u seriji) magično postaje glup k'o točilo, a Tyrion svoju rastrzanost između lojalnosti Dany i lojalnosti porodici pokazuje na krajnje nelogične načine.

I na kraju epizode Euron i Cersei ubijaju Daninog zmaja i njenu najbolju prijateljicu koju su prethodno kidnapovali, što se opet odigralo u suprotnosti sa osnovnim logičkim zakonima. Besramna izjava jednog od tvoraca serije je postala pravi hit. Ladno čovek reče "Dany kind of forgot about Euron's forces", a bukvalno je Dany sa svojim savetnicima pričala o Euronu u sceni neposredno pre one u kojoj ih Euron napada Ćaskanje o serijama 1241635095

I šta se dešava u 8x05 epizodi? Dešava se najimbecilniji preokret u istoriji serija - Dany spaljuje čitav jedan grad i više od milion stanovnika u njemu. Grad se predao, osvojila je Tron, Cersei i Euron su poraženi, a ona je svejedno izvršila masakr nad celokupnim civilnim stanovništvom. Ćaskanje o serijama 4157861939

E sad, evo u čemu je fora...Dany jeste bila nemilosrdna prema neprijateljima, ali se uvek borila za običan narod, bila je empatični idealista i htela je da menja svet na bolje, da zaštiti nemoćne i ugrožene. A oni su od takvog lika, lika koji je takav bio sve do poslednje dve epizode napravili Hitlera. Užas. To bi bilo kao kada bi recimo Maribel iz "Rubi" na kraju postala npr. narko boss ili poremećeni serijski ubica. Ćaskanje o serijama 2078043430

Poslednja 8x06 epizoda...Jezivo glupa. Smrt Dany grozno urađena, bez emocija, kao da je bila minorni lik koji se svega dvaput pojavio u seriji. Tome je prethodio njen "a la Hitler" govor svojoj vojsci, koji bi bio cool da se ona skoro punih 8 sezona nije ponašala kao Hitlerova sušta suprotnost. Ćaskanje o serijama 1888333516

Jonovo poreklo (navodno izuzetno važna karika u lancu) se ispostavilo kao nebitna informacija za koju skoro niko nije ni saznao, a njega proteraše u severnjačke šume da živi kao otuđeni divljak. Ćaskanje o serijama 3857569612

Bran je proglašen za novog kralja zbog ne znam ni ja čega i svi su se sa tim složili, niko se nije bunio. Lik mi deluje kao teški psihopata, operisan od svega ljudskog.

Master of coins funkcija (nešto poput ministra finansija) je dodeljena neobrazovanom plaćenom ubici, plus je dobio ogroman zamak na jugu zemlje i opet se niko nije bunio. Ćaskanje o serijama 664804837

Tyrion je po ko zna koji put postao nečija desna ruka (ovog puta Branova), a na sastanku Malog veća (koje praktično odlučuje o sudbini Kraljevstva) se pričalo o obnovi javnih kuća Ćaskanje o serijama 1161816250

Sansa izdejstvovala nezavisnost Severa, te postaje kraljica istog. Zašto i ostali vladari nisu tražili nezavisnost svojih oblasti da me ubijete ne znam...

Arya otišla da 'vata zjale negde na zapadu i tako...

Što više razmišljam, to više gluposti i nelogičnosti nalazim u čitavoj toj brljotini. GoT mi je ostao i dalje omiljena serija, ali ću se pretvarati da je 8x02 epizoda bila poslednja i da su ostavili otvoren kraj.

____________
Ćaskanje o serijama GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Mon Aug 12, 2019 10:09 am
Od napuštanja i ignorisanja prirode tih likova?

Ovo je i mene najviše iznerviralo. A još hoće i šestu sezonu!

8x01 i 8x02 epizode su mi se svidele

Pa i meni se svidjela prva, možda još par nakon nje, sad ne mogu da kažem od kojeg momenta je počelo razočarenje, jer sam očekivala logična i realna objašnjenja do kraja. Kad sam sve pogledala, sabrala sam sve utiske i shvatila da sam nezadovoljna. Inače, zašto je u filmovima i serijama uvijek tako lako otvoriti nečij grob?!

Čitajući tvoj post shvatila sam da su nas iznervirale manje više slične stvari.

Npr, Sam Tarly je u toku bitke napadan jedno 12 puta (brojala sam) i nekako se živ izvukao i to bez ijedne ogrebotine. Jona i Aryu tek ne bih komentarisala...

Dok ovamo dvoje ljudi bez problema prebiju minumum četvoro, petoro koji su bili naoružani nekim toljagama... A ne pominjem da neko otrovan antifrizom preživi od jemenske pustinje do Grčke, pa još dok je doktorica stigla iz Amerike...

A oni su od takvog lika, lika koji je takav bio sve do poslednje dve epizode napravili Hitlera. Užas. To bi bilo kao kada bi recimo Maribel iz "Rubi" na kraju postala npr. narko boss ili poremećeni serijski ubica.

Ovo i mene nervira iako nisam gledala seriju.  Ćaskanje o serijama 2078043430 Ali, evo u PB, imamo čovjeka koji daje svoj život da bi spasio svoju trudnu ženu iz zatvora,  svjestan da bi svakako umro od bolesti i zbog toga se odlučio na najbrži, a za njega najopasniji način, jer je Sara zaista bila ugrožena. Aliiii, sada saznajemo da je on svo to vrijeme učestvovao u sceniranju svoje smrti, pa je baš odlučio da ga udari struja, ne bi li to iscenirao.  Ćaskanje o serijama 929142255 On, koji se svojim umom uspjevao izvući i iz najkomplikovanijih situacija dopušta da ga neko ucjenjuje i nije se ni probao izvući iz toga. Ok, tačno je da liči na Michaela da se žrtvuje za druge, ali ne i to da se prepusti ucjenjivaču!

Sa druge strane, Sara jeste prošla pakao zbog veze s Micahelom. Ok, izgubila je dozvolu da bude ljekar, završila na suđenju, jer je vrata ostavila zaključana omogućivši zatvorenicima da pobjegnu, bila je gonjena, oteta i mali milion puta u neprilici. Mogla je bez svega toga. I da je tada izgovorila "Što mi je Micahel trebao u životu" to bi bilo potpuno razumljivo. Ali ne, nakon njegove smrti, nakon što ona živi miran život sa svojim i njegovim djetetom, ona tada izgovara da bi voljela da nikad nije čula za njegovo ime. Ćaskanje o serijama 3388038715  Ćaskanje o serijama 901946533
Dakle, to nema veze s njihovim likovima iz 4 sezone.

Smrt Dany grozno urađena, bez emocija, kao da je bila minorni lik koji se svega dvaput pojavio u seriji.

Isto važi za Paula Kellermana koji je bio jako bitan lik u prve dvije sezone, a ključan lik u završetku 4. sezone za konačno riješenje zapleta. Jeste bio negativac, ali bio je bitan negativac, sa jako interesantnom pričom, a oni ga ubiju nakon 2 scene u petoj sezoni i to tako što mu je neko tek tako upao u stan i upucao ga. Čovjek njegove pozicije nije imao ni obezbjeđenje ni alarm u kući, a s obzirom koliko neprijatelja je imao, bilo čak za očekivati da je nosio pancir.

Jonovo poreklo (navodno izuzetno važna karika u lancu) se ispostavilo kao nebitna informacija za koju skoro niko nije ni saznao,

Isto važi i za objašnjenje kako je tačno lažirana Michaelova smrt, to je bila najbitnija tačka od koje je sve trebalo početi, a nije.

Bran je proglašen za novog kralja zbog ne znam ni ja čega i svi su se sa tim složili, niko se nije bunio. Lik mi deluje kao teški psihopata, operisan od svega ljudskog.

A serijski ubica i silovatelj djece pušten iz zatvora ne znam na koju foru. Smatrali su da nije vrijedno objašnjenja.

Master of coins funkcija (nešto poput ministra finansija) je dodeljena neobrazovanom plaćenom ubici, plus je dobio ogroman zamak na jugu zemlje i opet se niko nije bunio.

A istom tom silovatelju i ubici, Michael se obraća pismom dajući mu info gdje se nalazi. Ne svom bratu ili najboljem prijatelju, nego čovjeku koji ga je htio ubiti toliko puta. I Michael se oslonio da će mu on pomoći? Logično.

A životi likova tokom tih 7 godina... Sukre niti pominje porodicu za kojom je lud, niti živi "normalnim" životom. Ne, plovi za lika koji nije čist. Link se upetljao sa likom koji nije čist. C-note nakon što mu je rad na istoku uništio život, on se opet bavi time...

Što više razmišljam, to više gluposti i nelogičnosti nalazim u čitavoj toj brljotini. GoT mi je ostao i dalje omiljena serija, ali ću se pretvarati da je 8x02 epizoda bila poslednja i da su ostavili otvoren kraj.

Potpis. S tim što ću se ja praviti da peta sezona ne postoji uopšte...

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Mon Aug 12, 2019 11:03 pm
A još hoće i šestu sezonu!

Ajoj No Dobro je da ovim idiotima neće pasti na pamet da rade devetu sezonu GoT-a.

A serijski ubica i silovatelj djece pušten iz zatvora ne znam na koju foru. Smatrali su da nije vrijedno objašnjenja

Budi srećna što nije postao predsednik Amerike na kraju Ćaskanje o serijama 2078043430

Ovog psihopatu ladno izabraše za kralja, iako je znao da će Dany spaliti milion+ stanovnika i mogao je to da spreči, ali je ćutao jer mu je tako odgovaralo. I za takvu osobu je Tyrion rekao da je najbolji izbor za kralja. I svi su to prihvatili Ćaskanje o serijama 4157861939

Mene izluđuje kad mi kažu šta si ti očekivala, da će GoT imati srećan kraj? Rolling Eyes Kako pojedini ljudi ne kapiraju da uopšte nije stvar u tome? Stvar je u naglom i drastičnom padu kvaliteta serije. A sa stanovišta kvaliteta nije važno da li serija ima ili nema happy end; važno je da se do kraja (srećnog ili tragičnog, zatvorenog ili otvorenog) dođe smislenim putem, da se ispoštuju prethodne sezone, priroda likova i njihove biografije i naravno - da se ispoštuje poenta same priče, u čemu su ovi idioti gadno fejlovali.

Igrati na kartu šokantnih a besmislenih preokreta, te žrtvovanje svega što je do sada urađeno u ovoj priči je krajnje nedopustivo i nema dovoljno dobrih objašnjenja ni opravdanja kojima bi mogli da se izvuku iz blamčine u koju su se uvalili (odnosi se na tvorce serije).


____________
Ćaskanje o serijama GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Tue Aug 13, 2019 2:17 pm
Budi srećna što nije postao predsednik Amerike na kraju

Dobro!   Shocked Ćaskanje o serijama 2355236270

Stvar je u naglom i drastičnom padu kvaliteta serije. A sa stanovišta kvaliteta nije važno da li serija ima ili nema happy end;

Upravo tako. Ukoliko je kraj dosljedan ostatku serije dobar je, nebitno je li sretan ili nesretan. Ja bih radije zadržala onaj kraj u kojem je Michael mrtav, a do kraja života vjeran svojim principima nego ovaj sa happy endom, jer su zarad tog happy enda pokvarili likove. Ćaskanje o serijama 245301646





Inače, ja trenutno gledam Incantesimo, prvu sezonu. I to je nešto što mi sada najviše prija da se onako baš opustim i zaboravim pojedine persone koje me nažalost okružuju. Prija mi iz razloga što se spojilo više stvari. Prva je uspomena na djetinjstvo, na period života kad sam je jedva čekala na TV-u,  a druga je što sam dosta stvari zaboravila pogotovo iz ove prve sezone pa gledam s iščekivanjem što će se dalje desiti. Dakle oživjela sam uspomene, a pri tome mi nije dosadno jer mi djeluje da veći dio radnje prvi put gledam. Divna muzika sa najavne špice, divni instrumentali...  Ćaskanje o serijama 2082497439  Dalje, nakon toliko španskog i engleskog ( koje takođe volim) melodika italijanskog jezika mi jako prija. Osim toga u centru zbivanja je klinika Life i uz glavnu priču ima dosta sporednih priča pacijenata sa svojim zdravstvenim problemima i svi ti medicinski slučajevi su mi zanimljivi, scene iz hitne pomoći, scene operacija...

Ne znam ni ja da li da otvaram temu, jer ću vjerovatno na njoj biti sama, a ne znam koliko ću biti voljna da redovno komentarišem. Bolje za sada ovdje...

Dakle, prvih 15 epizoda. Ćaskanje o serijama 3331851625  Prvi utisak mi je bio da glavni lik, Tomas, nije ništa specijalno, jer sam mu ja potpuno zaboravila lik. Fizički je stvarno čak i ispod prosjeka, međutim sad postaje sve zanimljiviji te i izgled samim tim postaje privlačniji. On i Barbara su mi tako divni Ćaskanje o serijama 3466016740 , a par su za koji nije očigledno od prve scene da će se zaljubiti i voljeti ludo do kraja života. Čak i na najavnoj špici glavni junak ide nakon muža glavne junakinje koji je,  hajde da kažemo, negativac, a inače i ljepši je. Dakle ko nije znao priču ne bi se ni moglo naslutiti da će taj navodno ispodprosječan lik biti the one. Priznajem da sam se istopila na njih dvoje. Upravo zato što nema romantike, nema srcedrapajućih izjava, ni večere sa svijećama. I prvi poljubac i prvi sex su bili neočekivani, i nema baš ničeg bajkovitog u njihovom početku.


Giovanna se slabo pojavljivala, u prvoj sceni joj je noga u gipsu, i poslije je nije bilo. Pretpostavljam da je glumica zaista i slomila nogu, te nije mogla snimati, i da se zato tek kasnije redovno pojavljuje. Nisam ni znala da Diego Olivares nije od starta njen muž. Bilo mi je  čudno kada sam vidjela Tili kako vozi. Ja se iz kasnijih sezona sjećam da je vječito išla taxijem. Simpatični su mu ona i slatki mrgud od njenog sina Massima. Zaboravila sam koliko su se znali prepucavati i svađati.  Laughing Tili je jedna od najdivnijih osoba iz svijeta fikcije. Sigurna sam da bi takvu prijateljicu svako poželio. Ćaskanje o serijama 2601230167

Isto tako, kada čovjeku zatreba ljekar sigurna sam da bi svako poželio ljekara poput Barbare. Da li zaista postoji takav? Jeste bajkovito to što se vratila s aerodroma odakle je trebala na medeni mjesec da bi spašavala djevojčicu iz Bosne stradalu u plinskoj eksploziji. Tu je još i mali dječak iz Albanije, usvojen od Italijana koji uslijed metka u stopalu ne može normalno da hoda, i kojeg je Barabara besplatno operisala da roditelji ne bi dali ušteđevinu za kupovinu kuće. A da ne zaboravim babu Lianu Picoli kojoj Barbara nije htjela raditi lifting, iako je ova i više nego velikodušno htjela platiti zahvat, jer je liftinig bio kontraindikovan njenom zdravstvenom stanju... Naravno baba je potplatila nesavjesnog hirurga da je operiše bez znanja uprave klinike, ostala je unakarađena, i sad joj je klinika kriva... Rolling Eyes

Interesantno mi je kako Massima njegova djevojka naziva dječakom vezanim za maminu suknju itd. samo što je on osoba koja će se javiti roditeljima ako je do kasno vani, zato što će poći kući na večeru, jer je porodica uvijek okupljena na večeri i slično. Dakle sistem vrijednosti: poštovanje roditelja = slabić, uličarsko ponašanje = frajer. Što je najgore prije će Gabriela povući Massima ka dnu nego on nju ka vrhu. Gabrielin otac mi je fascinantan. Pa slijepac bi posumnjao da nešto nije u redu s njom, i da se možda drogira s obzirom kolike količine novca mu traži tim prije što je ljekar...

Cristina Ansaldi je prva zla svekrva iz telenovela. E, Roberto, njen sin je taj koji je mamin sin.  Ćaskanje o serijama 3857569612 Ne znam ko mi je od njih odvratniji, on kojem je trudna ljubavnica (koja nije ni znala da je on vjeren, po svemu sudeći)  umrla na porođaju, a on jednostavno šmugnuo iz urgentnog, ne pitajući se što mu je s djetetom, ili njegova mamica koja ga podržava i prikriva. Za sve što mu se dešava ide mami da joj cmizdri i da mu diktira što će uraditi sledeće... Jedva čekam da ih Thomas razotkrije!

Zaprepastila sam se kad sam shvatila je Giovanna Thomasova maćeha! Kako je svijet (Rim) mali.  Ćaskanje o serijama 2078043430

Toliko za sada. Zaista uživam u ovoj seriji, i više nego prvi put.  Ćaskanje o serijama 2601230167
 

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Fri Aug 16, 2019 11:51 am
Ana, tvoje nazadovoljstvo me je podstaklo da isčitam komentare o kraju GoT-a, iako je uopšte nisam gledala. Ćaskanje o serijama 1543461474 Ima još nezadovoljnih.

http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:795754-BURNE-REAKCIJE-OBOZAVALACA-Kraj-Igre-prestola-razocarao

https://www.blic.rs/zabava/svetski-mediji-bruje-o-ovome-evo-zasto-je-kraj-igre-prestola-toliko-los/1tmeggp

Ali, poređenje sa ŠPANSKIM telenovelama... Ćaskanje o serijama 2078043430

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Fri Aug 16, 2019 10:38 pm
Ali, poređenje sa ŠPANSKIM telenovelama...

Oprosti im, ne razumeju se u terminologiju Ćaskanje o serijama 2078043430

Ima još nezadovoljnih.

Pa ja sam stekla utisak da je više od 80% fandoma nezadovoljno. Da je GoT oduvek bila loša, glupa i nelogična serija niko sada ne bi negodovao. Ovako su ljudi sa pravom i razlogom besni i šokirani što su od po mnogo čemu revolucionarne i originalne serije napravili besmislenu mešavinu gluposti.

Mislim, Jaime Lannister, lik poznat kao Kraljeubica, lik koji je ubio svog kralja da bi zaštitio nevin narod u pretposlednjoj epizodi govori Nikada me nije bilo briga za nevine ljude. Ako to nije dokaz očajnog pisanja, onda ne znam šta jeste.

Dođe mi da plačem od muke kad god pogledam bilo koju scenu iz bilo koje od prethodnih sezona i uporedim je sa ovim genijalnim raspletom koji smo dobili  Ćaskanje o serijama 3857569612 Razlika k'o nebo i zemlja.

Memories, memories...Kada je i scena običnog razgovora između dva lika bila efektna, značajna i nadasve smislena...


____________
Ćaskanje o serijama GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Tue Aug 20, 2019 10:54 am
Incantesimo

41


Otmica malog Mattije me je smorila jer se otegla na jednu i po sezonu. Kad su ga konačno oslobodili uslijedili su zanimljiviji momenti. U cijeloj toj tužnoj priči jedan momenat me je onako slatko nasmijao. To su ustvari one situacije koje da nisu tragične bile bi komične.

Đubre od Cristine Ansaldi je podržavalo svog sinčića koje je trudnu ljubavnicu ostavio da umre u bolnici da bi otrčao da se oženi uglednom doktoricom, ćerkom bogataša. Pri tome je Monicu (trudnu ljubavnicu) nazvala kurvicom dodavši da je to dijete ko zna čije i da Roberto ne treba da ga prihvati za svoje. Tokom cijelog tog perioda koliko je mali bio otet niti su se interesovali niti su pomogali istrazi, jer bilo je bitnije sakriti da je prevario vjerenicu.

Preokret: Cristina saznaje da je Monica kćerka pokojnog njemačkog milijardera i da je samim tim njen mali sin naslijednik tog enormnog bogatstva. U međuvremenu je Mattia oslobođen od otmičara i tu kreće borba za starateljstvo. Roberto je u međuvremenu i postalo stalo do sina, i nije bio motivisan isključivo novcem, što ga nikako ne čini manjim ljigavcem. On se povinuje svojoj majčici i kako ona kaže tako on radi. Ona je potegla cijelu priču o starateljstvu, jer je u toku tih događaja Roberto u međuvremenu ostao invalid uslijed moždanog udara. Na sudu Ansaldijevi pobjeđuju. To je malo neuvjerljivo. Thomas Berger, ujak malog Mattije, je nenormalno bogat, a samim tim  i uticajan čovjek koji je pri tome na sve moguće načine pokušavao da pronađe nećaka dok je bio otet i odveden van Italije, i na kraju gubi parnicu. Roberto Ansaldi, nepokretan čovjek koji je pripada familiji koja samo upada u dugove i probleme, koji je ostavio Monicu da umre u bolnici i otrčao da se oženi drugom, čovjek koji se ni u jednom momentu istrage nije pojavio da pomogne i da traži svoje dijete, dobija parnicu. Zar roditelj dijeteta mora imati prednost na sudu čak i u ovakvim okolnostima? Ana, možda bi mi mogla to pojasniti? Naravno ona nepromišljena Barbara je tome doprinijela tako što se uselila kod budućeg bivšeg muža i na sudu izjavila da je spremna da podiže malog.

Dobro, dobili su starateljstvo, Cristina se već raduje Monikinim milijardama, i brže bolje su ih sudski tražili. Monika je naslijedila pola očevog bogatstva, nakon njene smrti to naslijeđuje njeno dijete. Pošto je dijete maloljetno naravno milijarde dobija staratelj. A pošto je staratelj nepokretan njegova dražesna majčica će upravljatim njegovim novostečenim bogatsvom. Ćaskanje o serijama 3323982700 E sad, scena koja me je nasmijala. Na čitanju Monikinog testamenta je ispalo da je sve ostavila nekom Zavodu za zaštitu djecu. Ćaskanje o serijama 1543461474 Cristina je vrištala da je to nemoguće, dok se Thomas slatko nasmijao što je propao Cristinin plan da uzme pola bogatstva Bergerovih. Ćaskanje o serijama 2598478226 Simpatična scena. Međutim, brzo se Cristina raspitala i ispada da to što je Monica u međuvremenu rodila poništava njen testament.  Rolling Eyes

Vrhunac Cristinine odvratnosti je bio kada je mali Mattia završio u bolnicu. Utvrđeno je da ima urođenu srčanu manu koja se mogla riješiti operativno odmah po rođenju. To znači da da se idiot od Roberta pobrinuo za svoju bebu kako dolikuje Mattia bi bio operisan i ne bi bio non stop bolestan. Ovako ga ja iz bolnice otela ludača, poremećena bolom što je njena beba umrla, a misleći da je Mattia siroče. E pa da je mali imao oca ne bi bio otet, ne bi proveo najranijije mjeseca života po rupama od pansiona i bez adekvatne njege. Međutim, nije da je "požrtvovana" baka Cristina imala grižu savjesti zbog toga. Ne, ne, njoj je bitno da mali ne umre da njoj ne bi propalo bogatstvo.  Ćaskanje o serijama 3323982700 Kaže da se beba neće operisati u narednih par sedmica, a za to vrijeme će pitanje naslijedstva biti rješeno.

Na kraju mali Mattia je umro u bolnici. Mogu slobodno da kažem da su Ansaldijevi odgovorni. Prvi zbog toga što je mali otet, i nije imao njegu, pa se zbog toga i ozbiljno razbolio. A drugo što su ga brže bolje "prisvojili" na sudu onemogućivši Thomasu posjete, a Thomas bi ga sa svojim novcem mogao povesti u najbolje klinike i kod najboljih specijalista. Najtužnija scena u seriji mi je Thomas na grobu u kojem su njegova majka, sestra i nećak, svi umrli u jednoj godini. Užas.  Sad

Nešto ne vidjeh da je Cristina ožalošćena za svojim unukom. A od naslijedstva nije odustala. Hans Berger umro, pola bogastva ide Moniki, Monica umre njeno bogatstvo ide sinu Mattiji, Mattia umre, njegovo bogatstvo ide Robertu. Čak i nakon smrt bebe i dalje ima drskosti i obraza da zahtjeva pola bogastva Bergerovih. Đubre. Koliko mi se čini, neće uspjeti. Znam da Roberto ubrzo umre, baš me zanima hoće li onda tražiti novac koji bi on dobio smrću svog sina.  Ćaskanje o serijama 929142255 Kad sam već kod likova koji umiru, sjećam se da strada Gabriela. Ta mala je toliko odvratna da se riječima ne može opisati. Njeni roditelji nisu imali vremena za nju, majka je se bukvalno odrekla dok otac nije da nije zainteresovan za svoje dijete, ali jednostavno nije na vrijeme primjetio kojim putem mala ide. Karijera je bila bitnija...

Pojavila se Vera, Barbarina polusestra. Znam da će u trećoj sezoni baš praviti smicalica kad dođe novi par, Catarina i Marco Oberon. Ako nađem epizode gledaću  i tu sezonu. Barbara mi je ostala u sjećanju kao najdražesnija od glavnih junakinja. Catarina je bila histerična, Martina dosadna, Elena licemjerna i konfuzna... Paola  i Laura ok, Giulia divna. Međutim, sad vidim koliko je Barbara ustvari kruta, stroga, za najbliže ima najmanje razumjevanja, čini mi se...A još nešto napravila je i par bzv grešaka. Takođe mi se nije svidjelo kada je popljuvala Thomasa koji je spavao s Miriam (veza za jednu noć) dok je Miriam grlila i tješila. Miriam je spavala sa čovjekom kojeg njena najbolja drugarica voli i s kojim je trebala da počne zajednički život, ali ona je popljuvala samo njega. Ja sam mislila da je za prevaru potrebno dvoje (izuzimam situacije kada jedna strana ne zna da je druga u braku/vezi).

Ostalo mi je 12 epizoda do kraja druge sezone. Znam da Barbara i Thomas ostaju zajedno i odlaze u Njemačku s tim što sam ja bila ubjeđena da Mattia ostaje s njima. Šokirala sam se kad je umro. Toliko je toga između Barbare i Thomasa da ne znam ni kako je moguće da preko svega toga pređu i budu sretni. Ovamo je Barbara vezana za Ansaldijeve koji su uništili njegovu sestru, i doprinijela je tome da pobjede na parnici, a ovamo je on spavao s njenom prijateljicom, a njenom ocu je priredio težak momenat kada ga je pravog, zdravog primorao da ode sa klinike. Baš komplikovani odnosi. Čak bi bilo uvjerljvije da su ostali sami. Ipak, scenaristi su se držali happy endova sve do Giulie i kasnije Curtijevih. Valjda su kasnije skontali da su ljudi zasićeni klasičnih završetaka...

____________
Ćaskanje o serijama Granho16
Sponsored content

Ćaskanje o serijama Empty Re: Ćaskanje o serijama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum