Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Tue Aug 20, 2019 11:32 pm
Zar roditelj dijeteta mora imati prednost na sudu čak i u ovakvim okolnostima? Ana, možda bi mi mogla to pojasniti?

Ne mora i ne treba da ima prednost. Štaviše, sud je dužan da gleda šta je u detetovom najboljem interesu. Ako roditelj grubo zanemaruje roditeljske dužnosti, ako ne vrši obaveze propisane zakonom, onda može biti potpuno lišen roditeljskog prava.

U tom slučaju, organ starateljstva postavlja staratelja prilikom čega srodnici deteta naravno imaju prednost.

Thomas Berger, ujak malog Mattije, je nenormalno bogat, a samim tim  i uticajan čovjek koji je pri tome na sve moguće načine pokušavao da pronađe nećaka dok je bio otet i odveden van Italije, i na kraju gubi parnicu.

Realnije bi bilo da je ovaj ujak dobio starateljstvo nad detetom.


____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Wed Aug 21, 2019 3:33 pm
Realnije bi bilo da je ovaj ujak dobio starateljstvo nad detetom.

Pogotovo što se on svo vrijeme ponašao kao što se otac ponaša, a ima i sve moguće načine da dijetetu da lijep život. Dok je otac em nepokretan, em godinu dana nije ni priznavao da ima sina, čak je postojao i snimak na kojem se čuje da negira da je mali njegov. Nego eto... Rolling Eyes

Mali Mattia je na kraju umro Sad, a glavni zaplet je bio oko njega.   Imam do kraja druge sezone još  8 - 9 epizoda.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Sun Sep 08, 2019 8:37 pm
Odgledala sam svih 5 epizoda Chernobyla i oduševljena sam ovom mini-serijom iz više od jednog razloga.

Visokokvalitetna produkcija, sa tehničke strane odlično odrađeno, vizuelno moćno i efektno.

A priča...Nuklearna katastrofa u Černobilu koja se odigrala u aprilu 1986. godine. i posledice iste. Prilično je verodostojno prikazan taj događaj, bar kada uporedim dešavanja iz serije sa dokumentarcima koje sam gledala i tekstovima koje sam čitala na tu temu.

Međutim, mene nisu toliko oduševili suvoparni prikazi činjenica vezanih za černobilsku nesreću koliko me je oduševio univerzalni princip tj. jedna tužna, univerzalna istina, a to je da malo šta može da se uradi ukoliko je državni sistem loš, truo, krcat nekompetentnim partijskim njuškama, ogrezao u lažima sa sve diktatorskim režimom u igri gde se ljudi "dresiraju" da budu poslušni kučići sistema.

Država sa nabrojanim karakteristikama je država kojoj se katastrofe poput ove nuklearne u Černobilu mogu vrlo lako desiti, a kada se desi posledice se ne rešavaju i ne saniraju propisno, već u skladu sa državnim tj. partijskim interesima. U ovom slučaju govorimo o nekadašnjem Sovjetskom Savezu, ali je primenjivo na bilo koji delić sveta, pa i na naš Balkan.

To su zapravo sistemi izgrađeni i održani na lažima, na negaciji istine, uz besramno žrtvovanje opšteg dobra, a pre ili kasnije takav poredak stvari dođe na naplatu.

Konkretno u Černobilu, za nuklearnu eksploziju su zaslužne greške u dizajnu nuklearnog reaktora i nestručni, nedovoljno obučeni ljudi koji nisu umeli adekvatno da odreaguju na nepredviđene okolnosti. Da je SSSR bio ozbiljna država sa odgovornim i stručnim ljudima na odgovarajućim pozicijama, ne bi se radilo sa neispravnim nuklearnim reaktorom, niti bi se važna radna mesta dobijala na osnovu pripadnosti vladajućoj političkoj partiji.

Posebnu pažnju mi je privukla scena u kojoj se naučnica Ulana obraća nekom bitnom političaru kako bi mu izložila problem iz Černobila, a on je tretira kao totalnu nebitnoću dok samouvereno ignoriše čitavu tu situaciju sa nuklearnom nesrećom. Najjači deo je to što je taj političar bio obični radnik u fabrici obuće, ali je dospeo na politički vrh zahvaljujući članstvu u dominantnoj (doduše, u SSSR i jedinoj) političkoj stranci.

Zataškavanje nuklearne katastrofe i manipulacija narodom kako bi se izbeglo snošenje odgovornosti je pravi specijalitet toksične politike. Naravno, posledice po živote i zdravlje ljudi, po životinje, biljke, prirodu, vazduh koji se udiše su im bile zadnja rupa na svirali.

Serija se završava kažnjavanjem i marginalizacijom čoveka koji je dao najveći doprinos u sprečavanju dalje i potencijalno veće katastrofe i koji je time spasio beskonačno mnogo života. Kažnjen je zato što je odlučio da kaže istinu o uzrocima nuklearne eksplozije i postupcima nadležnih nakon njenog nastupanja. Surov i za čovečanstvo pesimističan rasplet.

Preporučujem ovu seriju. Potresna je, deprimirajuća, teška, sa realističnim prikazima bez ulepšavanja. Ali je svejedno preporučujem, jer je nesreća u Černobilu samo jedan deo kompleksne društveno-političke slagalice.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Thu Sep 12, 2019 12:40 pm
Za sada nemam volje da je gledam. Baš zbog realističnog prikaza stvarnih događaja. Nisam trenutno u raspoloženju da tako nešto odgledam.

Ali, zato sam našla nešto vedro, austrijsku seriju Inspektor Rex. Davno sam je gledala na italijanskoj televiziji, i obožavala sam je. Sad je ne planiram gledali od početka do kraja, ali s vremena na vrijeme ću pogledati nasumično po neku epizodu. Svaka epizoda je za sebe i može se pratiti i bez gledanja ostalih. Juče sam odgledala jednu u kojoj je ubijen  veterinar koji je otkrio (i želio da raskrinka) laboratoriju u kojoj prave novu drogu i testiraju je na psima.

Iako sam planirala da odgledam samo prve dvije sezone Incantesima (prvi par Barbara i Thomas) na kraju pogledah i treću, i evo sam prešla i preko pola 4. Prve dvije sezone ustvari zajedno imaju isti broj epizoda kao sezone 3 - 6. Uglavnom, mislila sam da će na početku 3.sezone biti još koja scena sa Barbarom, da vidimo kako je i da li se izliječila, ali ona se ustvari samo pominje kako je u Njemačkoj, ali se više ne pojavljuje. I tako preživjeh i cijelu 3.sezonu sa histeričnom Caterinom. Inače, sve do skoro sam bila ubjeđena da se ona zvala CatArina.  Laughing  Njena životna priča jeste zanimljiva i teška, pa se i može shvatiti zašto je ona izuzetno živčana osoba. E sad stižem do moje omiljene zamjerke iz filmova/serija. Naime, Caterina ima tamno kafene oči, a njeni roditelji plavi. Rolling Eyes Drugo, na momente sam se pitala ima li klinika Life još nekog ljekara sem Marca Oberona? I koliko on uopšte ima godina kad je i plastični hirurg, i specijalista mikrohirurgije i opšte hirurgije i još je dosta iskusan i jako poznat? Previše je mlad, no dobro. Treća sezona je mogla i kraće trajati, neke stvari su bile čisto otezanje. E da, na početku 4.sezone se pominje da će Caterina brzo diplomirati medicinu (a još je trudna, radi i imala je haos u porodičnom životu, imala zdravstvanih problema), a tokom 3.sezone je učila anatomiju koja se valjda i tada polagala na prvoj godini. Ćaskanje o serijama - Page 2 2729517241

E sad, četvrta sezona opet nosi novu glavnu junakinju, Paolu koja je opet interesantna i sa jakom pričom. Jednako mi je draga kao i Barbara. S druga strane Michele mi je totalno bezličan glavni junak. Kako god, već se pomalo počinjem smarati tako da definitivno prekidam nakon ove sezone, a tamo nekad možda pogledam od 5 do 8. Zadnje dvije ne mislim reprizirati. Problem sa 4.sezonom je taj što nisu postavljene sve epizode tako da ponegdje fali po jedna-dvije epizode, a na jednom mjestu čak 4, i izgleda da se sve bitno desi u tim epizodama što fale.  Ćaskanje o serijama - Page 2 2914581493

Kako pogledah juče tu epizodu Inspektora Rexa dobila sam ogromnu želju za nekom kriminalističkom serijom, tipa Homicide: Life on the Street, a u planu su i Midsomer ubistva.  Ćaskanje o serijama - Page 2 2315767614

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Thu Sep 12, 2019 10:24 pm
Moja drugarica se navukla na neku teen-misteriju/dramu Pretty Little Liars. Čula sam za nju, ali je nikad nisam gledala Ćaskanje o serijama - Page 2 245301646

Kao bilo je pet drugarica, jedna od njih je nestala, a ove četiri su počele da dobijaju anonimne poruke od nekoga ko se potpisuje kao A...tako nekako.

Zvuči mi interesantno za razbibrigu i puštanje mozga na pašu...Pa možda bacim pogled.

Od ozbiljnijih serija ću krenuti sa Breaking Bad nakon što repriziram El Internado...Ne verujem da ću u skorije vreme gledati još nešto.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Fri Sep 13, 2019 2:41 pm
Kao bilo je pet drugarica, jedna od njih je nestala, a ove četiri su počele da dobijaju anonimne poruke od nekoga ko se potpisuje kao A...tako nekako.

Za tu seriju sam čula, ali nisam je gledala, čak nisam ni pretraživala nešto više o njoj. Sad kad si pomenula ovaj sinopsis zvuči mi poznato. Djeluje interesantno.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Mon Oct 14, 2019 2:42 pm
Bajo sospecha

Odgledala sam prvu sezonu, trenutno gledam drugu.

Serija je dobra, a utisak mi se značajno promjenio tokom poslednje tri epizode prve sezone. Tokom prvih pet epizoda mi je sve nekako bilo mlako, ali daleko od toga da su bile loše, da nije bilo dinamike... Stvar je u tome što mene nije dotakla. Na početku sam jedva pohvatala ko je ko u toj porodici. Svi likovi su mi bili jednolični i blijedi, ali to je naravno samo moj utisak koji se kasnije popravio. Čak nisam ni planirala gledati drugu sezonu, i nije me ni intrigiralo toliko ko je krivac. Međutim, te zadnje tri epizode su ostavile  dobar utisak na mene, i gledala sam ih sa mnogo većim zanimanjem. Svidjelo mi se razriješenje misterije, jedino što je očekivano je to što je krivac neočekivan. Very Happy

Poljubac Laure i Victora mi je višak. Nemaju nimalo hemije niti sam ih doživljavala kao par. Svo vrijeme sam priželjkivala da se ne smuvaju jer su totalno neinteresantni. A vala u ovakvom tipu serije nema ni potrebe da glavni obavezno budu zajedno i da se obavezno rodi romansa. I žao mi je što je lik Laure ostao nedorečen na neki način.

Pedro Alonso (Diego iz Hotela) je baš propao fizički, da nije njegove specifične boje glasa jedva bih ga i poznala.

Druga sezona je od starta bolja i pratim je sa većim zanimanjem. U prvoj smo imali samo jednu porodicu u kojoj se tražio krivac za otmicu djevojčice dok u drugoj imamo veliki kolektiv jedne bolnice i više smjerova u kojima se može tražiti krivac ili krivci. Samim tim što je u pitanju više ljudi (porodica) je zanimljvije i sigurno je rješenje misterije mnogo kompleksnije nego u prvoj sezoni. Nije mi jasno zašto se mislilo da Sin rastro de ti rimejk ove serije. Jedino zajedničko je nestanak doktorice i tu prestaje svaka sličnost u radnji i likovima.

U drugoj sezoni se pojavljuje Concha Velasco, Angela iz Gran hotela. Lik joj je mješavina Angele i Terese. Direktorica je klinike, autoritativna i drži sve konce u rukama. I, naravno, nešto krije.

Yon Gonzalez je dobar, i leži mu ovakav tip uloga. U nekim momentima podsjeća na Ivana iz El Internado. Njegov lik, Victor se infiltrira, u prvoj sezoni u komšiluk otete djevojčice, a u drugoj u bolnicu kao radnik. Njegovog šefa i oca glumi Luis Homar (Jesus iz Gran hotela). Dobro i on radi posao, a bilo je zanimljivo vidjeti na okupu Julia, Jesusa i Diega u prvoj sezoni. Ćaskanje o serijama - Page 2 610785387 Pogotovo što je i ovdje Jesus opet Juliju šef.  Very Happy E da, i Yon je opet lažni konobar.

Još jedna razlika između prve i druge sezone je to što u prvoj imamo glavni ženski lik koji je takođe policajac, dok je u drugoj Victorov saradnik policajac iz Francuske. A šefica tog policajca Francuza strašno iritira. Međutim izgleda da će Victor ipak dobiti jednu saradnicu koja nije policajac, ali koja bi mogla preuzeti funkciju glavne ženske uloge. Možda se i s njom poljubi na kraju sezone. Ćaskanje o serijama - Page 2 610785387

Jedini zajednički lik prve i druge sezone, sem Victora i Casasa jeste  policajac Vidal. U prvoj sezoni je djelovao odbojno, kao nadrndani ispod-prosječan policajac koji nije mnogo postigao, pa svoje komplekse liječi na drugima. Ali nije baš tako, ima on dušu. Ćaskanje o serijama - Page 2 610785387 U  drugoj sezoni dolazi do izražaja da je u principu ok osoba,  i da je vrlo jednostavan i otvoren. Simpatična je njegova netrpeljivost prema kolegama Francuzima i šok što ljudi daju 100 € na obuću. Very Happy  I da, podsjeća me malo, i izgledom i karakterom na Bellicka iz Prison breaka. Very Happy

Od mene preporuke za ovu seriju.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Tue Oct 15, 2019 2:54 am
Ja sam odavno odddgleedao BS. Prva sezona je meni bila smor i bezveznjikava. Ali druga mi je bila sjajna.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Tue Oct 15, 2019 8:20 pm
Prvu sezonu ne bih nazvala smornom, ali da je slabija, slabija je. Druga je extra. Šteta što nisu napravili još jednu tako dobru. Ostalo mi je još 3 epizode.

Jedno zapažanje. Šefica Francuskinja i policajac Francuz komuniciraju na španskom i kad su nasamo ili kad pričaju na telefon. To mi je glupo, pogotovo što su oboje glumaca Francuzi. I uvjerljivosti radi mogli su u tim scenama da pričaju na francuskom i da to titluju.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Thu Oct 17, 2019 1:29 pm
Dovrših i ovo juče. Žao mi je što nema još jedne sezone. Ova druga je nadomjestila sve što nije valjalo u prvoj. I svidio mi se rastanak Francuza od Casasa i Victora. Iznenadilo me je rješenje tj. ono što se ustvari desilo prije nestanka Katerin. Ali, opet i nije bilo nekih  naznaka tokom sezone. Kako god, zadovoljna sam.A baš mi se i gledalo nešto kriminalističko, ovo je bio pun pogodak.

____________
Ćaskanje o serijama - Page 2 Granho16
Sponsored content

Ćaskanje o serijama - Page 2 Empty Re: Ćaskanje o serijama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum