Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Fri Feb 24, 2023 9:40 pm
"Dok nas novac ne rastavi" (Hasta que la plata nos separe) od 3. aprila, radnim danima u 18:00 na TV Diva.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Tue Mar 07, 2023 2:55 pm
Dovršila sam Quiero amarte

Kraj je bio standardan, sve po zasluzi, happy end+ negatvci razotkriveni i dobili svoje. Ali ok, nije to zamjerka. Momenat da Cesar i Lucrecia dobiju svoje i čekamo tokom cijele serije.

Dopao mi se cijeli taj proces dok su ih razotkrivali, kako su ih ubijedili da je Florencia živa i da  prati Lucreciu. Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2078043430  Još ju je Juliana zvala i promjenila glas pomoću neke spravice. Samo sam čekala da progovori "What's your favorite scary movie?"  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 1543461474 Da je Lucrecia pametnija po tome bi skontala da to nije Florencia. Zašto bi Florencia krila svoj pravi glas? Mogla je shvatiti da je to neko drugi koga poznaje. Ali naravno u strahu su velike oči.

Drago mi je što se dio oko otmice Mariane i Ivana nije otegao. Jedino od cijele serije što mi je bilo dosadno su epizode kada su Amaya i Max imali udes i sklonili se u nekoj kolibi .

Yessica Salazar je Taniu Vasquez zamjenila u 135. epizodi. Od tog momenta mi je Carolina postala nebitna. Inače, zamjerka mi je što Carolina nije imala svoju priču. Na kraju su je spojili s nekim nebitnim likom za kojeg ne znaš ni kako se pojavio tek toliko da je s nekim spoje. Nisu imali nikakvu dublju priču, vidjelo se da su zbrzali taj dio. Ali kao što rekoh, nakon promjene glumice je to postalo skroz nebitno.

Jose je ostao slijep nakon udesa i od tada je postao dobar dečko. U poslednjoj sceni je sretan, radostan i promjenjen. Bzv. Njegova transformacija je trebala drugačije da se desi, a ne ono, ostane slijep i sad je odjednom promjenjen. I sretan, da naglasim.

Constanza ostade sama sa bebom. Možda je tako i najbolje.  Život joj se konačno neće okretati oko Maxa i biće samostalnija. Vrijednovaće više sebe, a to je preduslov da bi ušla u neku zdravu vezu u budućnosti. Ali mi je skroz neprirodno što se tako brzo pojavila nasmijana na Maxovo vjenčanje. Inače, kad se porađala uplašila sam se da će umrijeti da bi njena beba ostala sa Amayom i Maxom. To bi me baš iznerviralo. I da li je realno da pitaju porodicu da odluči da li da spašavaju majku ili bebu?! Pa valjda se uvijek majka prvo spašava.

Ubacivanje Maurovog i Florencijinog sina za kojeg se mislilo da je umro kao beba u finalnoj etapi mi se na početku nije svidjelo i djelovalo je neprirodno. Ali poslije sam se navikla, a i odigrao je ulogu u razotkrivanju Lucrecie. A i Mauro je nekako utješen nakon saznanja da Cesar nije njegov. Ali ono što mi je na samom početku serije zaškripalo je neuklapanje u vremenski okvir. Prije 30 godina 4-godišnja Amaya i Florencia doživljavaju udes. Prije 35 godina su Florencia i Mauro potpisali poslovnu saradnju, a potom postali i ljubavni par da bi se brzo rastavili i vjenčali s drugim ljudima. Pet godina kasnije Florencia ima 4-godišnje dijete. Međutim, oni u tih 5 godina smjeste i Florencijinu trudnoću s prvim dijetetom koje je navodno umrlo. Ne uklapa se. Ali ok, ja sam prevelika cjepidlaka. Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2078043430

Juliana se naprasno oporavila od histerektomije isto kao što se naprasno, u roku od par mjeseci nakon muževljeve smrti, zaljubila u dugogodišnjeg prijatelja. A inače pozlilo joj je, izgubila svijest, za vrijeme nesvijesti otkriju da ima tumor i odmah je operišu i uklone matericu i jajnike. Ono, nisu joj ni saopštili, ni analize uradili, odmah pod nož. "Uvjerljivo" baš. Nakon što je shvatila da neće više moći da ima djecu odlučila da raskine sa Jorgeom iako ima već 40ak godina i nije više ni planirala da ima djecu. E onda  je Jorge pošao da odradi vazektomiju. I onda su se pomirili. Novi nivo romantike.

Ali generalno dobra je serija, sa specifičnim likovima, mogu je preporučiti. Zamjerke su zanemarljive. Poseban naglasak je na Luciu. Svaka čast glumcu.

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Wed Apr 19, 2023 12:17 pm
Mi secreto

Baš uživam u priči, kako idu epizode sve je bolja. U početku je čisto solidna, a poslije 20ak epizoda nisam mogla stati. Već sam započela drugi dio. Drugi dio otpočinje u 59. epizodi kada se konačno u priču vraća prava Natalia.

Macarena Garcia mi je pravo otkriće. Predivna je. Slatka, umiljata, harizmatična, sa umirujućim glasićem. I baš lijepo zna prenijeti emocije i tugu. Dugo nisam otkrila toliko dražesnu glavnu glumicu. Isidora Vives mi je takođe do sada bila nepoznata. Ona je fakticki negativka, vidjećemo kakav će dalji biti razvoj njenog lika. Ima razloga da bude ogorčena tako da ćemo vidjeti da li se radi samo o ogorčenju i samoći u kojoj je rasla ili je zla sama od sebe. Solidna je za sada. Peniche i Karyme su baš dobri, od njih ne bih ni očekivala manje. Karyme se inače pojavljuje tek negdje u 17/18 epizodi, tj. tada se budi iz kome. Do tada je imala svega par scena. Claudia Ramirez, očekivano, odlična. Mladi protagonisti, Diego Klein i Andres Baida su za svoje neiskustvo solidni i dopada mi se kako prenose emocije i šire energiju. Suma sumarum, glumačka ekipa je pun pogodak, osim u jednom izuzetku o kome ću kasnije.

Cijela telenovela mi je nekako umirujuća, proljetna i bajkovita. Ne radi se o tome da je naivna ili da nema ozibljne tematike, naprotiv, ali je prosto atmosfera prijemčiva i topla. Uz laganu naslovnu pjesmu sa zvucima gitare, lokacijama, predivnu Macarenu i umirujući ambijent su uklopili odličnu priču  i par teških tema tako da je cijeli paket pun pogodak.

Natalijina prošlost i priča  su od početka poznati  dok smo Valerijinu prošlost  odnosno porijeklo tek kasnije saznali. Devetogodišnja Valeria je u prvoj sceni sa svojim psićem i samoj sebi pjeva rođendansku pjesmicu  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 1639406990  Obje su u Španiji provele 15 godina i možda bi radi uvjerljivosti bilo poželjno da govore španskim akcentom bar u početku, ali to im ne uzimam za zlo. Ok, Valeria se vraća s Natalijinim identitetom i slijedi cijeli njen proces uklapanja među ljude i sve ostalo. Njena i Mateova veza kao i njen odnos s drugim likovima su išli vrlo prirodno i spontano tako da je to stvorilo tu jednu toplu atmosferu. Nažalost, desilo se ono što sam i mislila. Toliko je odugovlačila sa priznavanjem istine ko je ona da su na kraju Mateo i ostali saznali tek kada se prava Natalia vratila živa, a Valeria bila uhapšena za krađu identiteta. Sad slijedi proces suđenja.

Nataliu mogu da razumijem, prvo zbog njenog odnosa sa ocem i gubitka majke i odbacivanja kojeg je prošla, a potom i zbog toga što je povrijeđena jer ju je Valeria misleći da je mrtva ostavila u kolima i izdavala se kao ona. Ali što se tiče situacije sa Valeriom ne uviđa svoj dio krivice niti priznaje istinu oko udesa i Antona te je tu nikako ne mogu opravdati. Inače, ispostavilo se da su u kolima nađeni ostaci ženske osobe, a s obzirom da su obje preživjele postavlja se pitanje ko je treća žena iz udesa. Tako na kraju imamo i dodatak misterije što je samo plus. A drugi dio misterije je nestali testament. Ni na kraj pameti mi nije ko bi mogao uzeti iz Lalove pećine.

Od sporednih priča i likova mi je maltene sve predivno. Carmita i njena porodica, Elena, Hilario, Lucio i njegov otac. Ali svakako najviše pažnje izaziva Carmitina porodica, a posebno Constanza. Ana Pau Martinez je inače u LQLVMR bila ćerkica Victora i Nadie. Mala za svojih 16 godina izuzetno dobro glumi. Četrnaestogodišnja Constanza je uzorno dijete  i učenik, a onda je sa drugaricom, a bez roditeljskog odobrenja i znanja, pošla na zabavu na kojoj je nažalost drogirana i silovana. Korištena je droga koja za par sati nestaje iz organizma, a kako je bila nesvjesti nema tragova nasilnog odnosa jer se nije mogla opirati tako da se ništa ne može dokazati. Uz to je kćerka skromnih ljudi, a taj debil je sin gradonačelnika. Ko će joj vjerovati? Što je najgore još je  školi izvrgnuta ruganju zbog dešavanja na zabavi. Vrlo potresna i poučna priča, jer je to realnost. Takve stvari se doslovno tako dešavaju tako da serija mladim djevojkama šalje jednu ozbiljnu poruku. Opet moram dodati, mala je taj bol i bijes odglumila genijalno, posebno scenu pod tušem.

Od mladih glumaca tu je Daniela Martinez, Regina iz MFEA gdje je preslatka i simpatična. Nažalost, to se ovdje ne može reći. Prvo se fizički nekako izmjenila za kratko vrijeme i nema ni traga toj slatkoći, a drugo negativke joj ne leže. Gluma joj je usiljena tako da samo ispada iritantna. Ali nije nepodnošljiva. Zato je glumica koja igra Fabiolu promašaj. Doduše, sam lik je ogavan. Površna, glupa, samoživa, bez empatije, bez interesavanja osim za društvene mreže, živi od postavljanja provokativnih fotografija na net, dakle najniži oblik ženskog postojanja. Uz to dodaj glumicu sa iritantnom pojavom i bojom glasa, sa glupom frizurom s nekim pramenovima naprijed koji liče na špagete = piši propalo. Uz to glumica nije ni ružna ni neprivlačna, ali djeluje odbojno i nezgrapno, kad se kreće imam osjećaj da će joj negdje ispasti ruka ili noga kao loše napravljenoj lutki. No dobro, sporedna je negativka, pa ne zauzima puno prostora.

Što se tiče Karyme Lozano njen lik se kao što rekoh nešto kasnije pojavljuje u priči. Bila je u komi 24 godine Shocked  Malo sam guglala i bilo je nekih izuzetaka buđenja iz kome nakon većeg broj godina, ali nisam sigurna da je moguć baš takav oporavak. Karyme se vratila telenovelama nakon 9 godina, ali kako sam ja Quiero amarte gledala prije ove, djeluje mi kao da nije pravila pauzu.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 1543461474

Claudia Alvarez kao Fedra Ćaskanje o telenovelama - Page 23 610785387 Rebeca iz ECDLP je svakako zanimljiviji lik, ali je Claudijina gluma na jednako visokom nivou. U jednoj sceni odlazi u Mexico City i zatiče se u istom restoranu sa Penicheovim likom što joj nije išlo u prilog i bilo mi je simpatično što su sami scenaristi našalili sa tim klišejastim slučajnim susretima u istom restoranu. Naime, Fedra je prokomentarisala u fazonu kako je u gradu od 20 miliona stanovnika baš morala da ga sretne.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2078043430

U svakom slučaju, jedva čekam da vidim dalja dešavanja. Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3687740950

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Tue May 09, 2023 5:34 pm
Dovršila sam Mi secreto.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2082497439 Jako mi je prijala, baš sam se vezala za priču i likove i sada mi jako nedostaje.  Embarassed To mi se dugo nije desilo s nekom serijom koju gledam prvi put. Nije isključeno da je nekada u budućnosti ponovim. Objektivno se može naći nekih falinki, bilo je i nešto klišeja, ali ništa strašno. Asocira me na vrijeme početka gledanja telenovela, na bajkovitost i uspomene, ali daleko od toga da kvalitetom nije iznad njih. Da kažemo da su objedinili kvalitet i dobru glumu sa čarima koje su imale te stare sapunice. flower

Interesantna mi je bila priča sa Natalijinim i Valerijinim odrastanjem. Obje su odbačene od svojih porodica i došle su u internat u Španiji gdje su bile jedine Meksikanke. I onda su narednih 15 godina bile nerazdvojne.  Ali daleko od toga da je to prijateljstvo idealno, Valeria kao ona koja manje ima je bila u podređenom položaju. Natalia je prkosna, željna avanture, a s druge strane nesigurna i reći ću iskompleksirana zbog toga što je odbačena. Kako je na kraju priznala Valeriji, bila je svjesna Valerijinih kvaliteta, i jedini način da sebe uzdigne bio je da u tom prijateljstvu Valeriju stavi u podređen položaj. Zbog čega su njih dvije drugačije odreagovale na napuštanje Naravno, ne reaguje svako isto, ljudi su drugačiji, karakteri i granica izdržljivosti takođe. Međutim, mislim da je Nataliji sve to teže palo zato što je imala svoju porodicu, idealno odrastanje do 9. godine, a onda je prisustvovala majčinoj smrti i da bi šok bio veći otac ju je odbacio mislivši da nije njegovo dijete. S druge strane, Valeria je od rođenja bila zapostavljena od strane usvojitelja i nažalost takvo stanje joj je bilo “normalno”. Kada su je poslali za Španiju već se dugo nosila s odbačenošću. Mislim da je Natalia doživjela veći šok, a kako je bila mažena i pažena prirodno je imala i manju snagu karaktera da se nosi s nevoljom i odabrala je toksičan način da jača svoju sigurnost. U potpunosti mi je razumljivo to što je bila povrijeđena time što ju je Valeria napustila u kolima i preuzela njen identitet. Ponovo odbacivanje i ponovo joj neko nešto uzima, kao u djetinjstvu i to neko u kome je imala sigurnost. Bar je u njenim očima to tako izgledalo. E sad mislim da su u tom dijelu njene osvete scenaristi malo pretjerali i da je recimo otmica malog Bernija bila previše.

Od kada je radnja prešla u drugu etapu sa Natalijinim povratkom, bukvalno nisam mogla stati sa gledanjem. Nekako mi je sve  brzo proletjelo, suđenje, zatvor, izlazak iz zatvora. Veliki je plus to što je Valeria odgovarala za to što je učinila i što je odležala cijelu kaznu. Bile su mi bolne njene scene u zatvoru, a najviše ona kada mjesec dana nakon porođaja mora da preda bebu.  Macarena je vrlo nježna i dražesna i vrlo uvjerljivo prenosi ljubav, bol i emocije da bi čovjek u tim momentima Valeriju rado zagrlio. Ćaskanje o telenovelama - Page 23 1161816250  Nisam mislila da ću nekad vidjeti glavnu junakinju koja toliko plijeni, toliko nježnu, a jaku s druge strane. Znači, predivna je. Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3331851625

Zadnja scena Valerije i Natalije je bila kruna njihove priče. Odličan dijalog, odlična gluma i odlično pogođena poenta.Vrlo mi je dirljivo što je Valeria platila istoj ženi koja je nju čuvala da čuva Nataliju. I da dodam još nešto vezano za to što je Valeria svo vrijeme voljela Nataliju i željela da obnove prijateljstvo bez obzira što joj je uradila. Uopšte je time ne smatram naivnom ili tipičnom glavnom junakinjom iz starih serija, ne. Kod nje je to vrlo uvjerljivo i prirodno. Natalia, takva kakva jeste, joj je 15 godina bila jedina porodica, mnogo su prošle zajedno. Logično je da nije željela da sve tako završi jer je u dubini znala što je korjen Natalijinih problema. Druga stvar, to što je ona Nataliju i dalje voljela i to što ona ne odgovara na loše sa lošim nije učinilo da bude blesava i da glupo postupa. Tamo gdje je postojala realna opasnost reagovala je i recimo nije dozvoljavala da se Natalia približava Berniju kada on boravi kod oca. Kada se desila otmica nije ustuknula od toga da optuži Nataliju. Dakle, reagovala je gdje treba i kako treba, u svakoj situaciji primjereno. Osjećanja je nisu spriječavala da djeluje razumno i mislim da je na kraju to ono što je Nataliju slomilo. Možda je toj finalnoj sceni kada se one mire trebalo da prethodni još par scena zbližavanja, mada imali smo scenu u kolibi kada Valeria njoj dotrči u zagrljaj na koji je Natalia nevoljno uzvratila, ali je zaplakala i bila pogođena. I love you

Odnos Natalie sa ocem je vrlo potresna priča. Zbog majke koja je varala njegovog oca, Alfonso je odrastao u nesigurnog muškarca te ga je zmija poput Fedre mogla lako izmanipulisati. Kakva gluma u sceni kada je saznao da mu je Natalia ipak ćerka! Wow!  Surprised Kasnije je i Isidora Vives pokidala u sceni kada ga. nalazi upucanog. Dosta me je pogodila ova priča, nekako mi je djelovala realno i cijeli uzrok Natalijinih problema, nesigurnosti i odnosa sa Valerijom leži u tome.

O sporednim pričama sam već pisala. Sve su mi odlične. Nije mi smetalo ni malo otezanja oko Elene i Hilaria, naprotiv bilo mi je simpatično gledati starije ljude kako se zaljubljuju jedno u drugo, a to se ne usuđuju reći.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2078043430 Carmita i njena porodica su mi najdivniji od sporednih dešavanja.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2923229199 Doslovno mi je svaka njihova scena prijala, čak i one koje nemaju veze sa dešavanjima, tipa plesno takmičenje na koje su išli Carmita i Joaquin, Lalova fasciniranost gusarima, Constanzin prvi izlazak sa dečkom, njihovi porodični momenti, Joaquinova radost kada je isplatio sve dugove... Za mene su oni jedna idealna porodica u smislu podrške i razumjevanja koje imaju jedni za druge. Svako od njih doživljava svoje muke i probleme, daleko od toga da je sve idealno, ali ih nekako ne napušta vedrina, guraju, idu dalje, podržavaju se... Kada su izgubili člana porodice, u jednoj sceni sam imala utisak da mnogo više ljudi fali od 1 osobe u njihovoj kući, baš sam mogla da doživim taj osjećaj praznine koji je on ostavio za sobom, a to mi se rijetko desi s telenovelama.

Što se tiče glume, ne znam koga bih prije pohvalila. Karyme Lozano i Arturo Peniche su odlični i baš su
imali hemiju. Onda Claudia Ramirez i Fernando Ciangherotti kao negativci.  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 664804837 Od nje nisam ni očekivala manje, a s njegovom glumom sam se baš izenadila. Dalje, Luis Felipe Tovar, Vanessa Bauche, Alma Delfina kao sporedni likovi su baš prirodni i divni. Što se mlađe ekipe tiče o Macareni, Baidi i Kleinu sam već pisala, a sad ću dodati Isidoru Vives. Baš sam se iznenadila kako glumi sa samo 20 godina. Uživala sam njenim scenama čak i onima koje nisu bitne. Kad govori zvuči sigurno i autoritativno, prosto posjeduje neku da kažem “prisutnost”, ne može čovjek da je ne primjeti. I ponovo ću pomenuti, Anu Paulu Martinez. Kako ta mala uvjerljivo plače i prenosi bol, bijes, ljutnju... Sa samo 16 godina bi mogla postidjeti mnoge starije koleginice. I Mateo Camacho kao Eugenio je odličan. Nije ni zahvalno iznijeti takvu ulogu posebno za tako mladog glumca, ali je napravio odličan posao.

Generalno ni za koga ne mogu reći da je glumio loše osim za Danielu Martinez kojoj ne stoje negativke. Ali svakako se Melissa ne pojavljuje nakon pola serije, kada je shvatila da kod Matea nema šanse. Jedino je glupo što Ernesto poslije nijednom nije spomenuo drugu ćerku. Bar da pomene kako je reagovala na. to što joj je Valeria sestra... Što se tiče Rocío Reyne kasnije mi je postala prihvatljivija u ulozi Fabiole i u suštini mislim da je takav lik i morao tako izgledati kako ga je ona iznijela. Kasnije se svakako njena priča i malo popravila.

Dopao mi se kraj i kako je ko završio. Jedino bih izbrisala scenu sa Gabinom u zatvoru, mučna je. Dovoljno je to što je ostao bez ruke i noge, nismo ono morali gledati. Radije bih gledala kako zatvorenici maltretiraju Eugenija i njegove drugove silovatelje. Finalne scene kada plešu sa pjevačem naslovne numere su baš lijepe. Što se kraja tiče, trebao je biti duži. Ima nekih nedorečenih stvari i zamjerke na seriju se najviše i tiču kraja.

Nisu prikazali vjenčanje Rodriga i Gaby što je po meni trebalo jer Rodrigo ipak nije sporedni lik nego koprotagonista. Nemam osjećaj da je njegova priča zaokružena. Dalje, nisu dalje pominjali Fedrinu krvavu tuniku. Ok, nađena je, predata policiji, ali nije rečeno da su to uvažili kao dokaz i da će biti optužena i za Alfonsovo ubistvo. Nisu prikazali kako se saznalo za detalje Bernijeve otmice (da li Fedra progovorila, da li je Natalia sama priznala) niti reakcije na to, posebno Matea koji tu nosi dio odgovornosti. Takođe je trebalo napraviti protok vremena da vidimo što je bilo sa odnosom Ikera i Ivane, sa Fabiolinim djetetom, da li ga je zadržala, da li je uradila nešto sa životom... Onda po meni Tania nije tek mogla da se izvuče nakon što je priznala da je Fedra ubila onog notara u prošlosti i da je ukrala nakit i sliku. Kad je to već dugo znala, mogli bi je optužiti za saučesništvo jer je ćutala. Dobro, ovo zadnje mi i nije neka ozbiljnija zamjerka jer je Tania krajnje sporedan lik.

Ono što mi je najveća zamjerka na kraju je to što nije rečeno koliku je kaznu dobila Natalia, nema ničeg o njenom suđenju ni što će biti s njom nakon izlaska iz zatvora. Imanjem će upravljati Mateo i sačuvaće joj ga, a da li će ona odlučiti da ga na kraju proda i da ode ne znamo. Valeria joj je stavila do znanja da u njoj ima porodicu i da će je imati što sačekati kad izađe, ali ne znamo Natalijinu konačnu odluku. Ni to da li će ostati u partnerstvu. S obzirom da ranč Moncada zauzima bitan dio priče mislim da je veći akcenat trebao biti na tome. Onda voljela bih da smo vidjeli kako Valeriji ide sa njenim biznisom, da li je Ernesto kupio vlastiti ranč, Rodrigov i Gabyin povratak iz New Yorka... To su sve detalji koji su mogli stati u malo scena samo da su uradili jedan vremenski skok.

Ali kako god da se okrene, priča i likovi su mi divni, muzika, lokacije i vizuelni utisak takođe. Sa onim gradićem, prirodom i atmosferom kao da sam se srodila. Uopšte nisam očekivala da će mi se u tolikoj mjeri svidjeti. Nisam započela gledanje s bilo kakvim očekivanjima tako da mi je onda pozitivan utisak još i veći.

Ocjena 9/10


P.S. Macarena i Isidora mi ne liče baš toliko s obzirom koliko se to potrncira i da je osnova priče bazirana na njihovoj fizičkoj sličnosti, ali svaka od njih je savršena za ulogu.

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Mi_sec11

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Fjkj_h10

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3466016740

P.P.S.

Entrada i pjesma su mi predivne.

Que tire la primera piedra el que un secreto no tenga
Todos guardamos algo que no mostramos afuera
Hay verdades que se callan y otras que contamos a medias
Mi secreto es que yo tiemblo cuando tú te acercas
Quiéreme aquí y ahora
No preguntes del pasado que siempre vas a encontrar uno que otro pecado
Mejor investiga con tu boca en mi boca
El sentimiento es tan claro




Potom entrada drugog dijela kada je Valerijina prevara otkrivena prigodno počinje sa ovom strofom:

Yo comprendo que confiar no es cosa fácil y que a veces el corazón se cree tan frágil pero si te tiras en el mar que es más hondo sin lograr ver el fondo
Date un chapuzón conmigo
Solo eso propongo




Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3689299699

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Thu May 11, 2023 5:17 pm
Okej, ovaj tvoj post me je motivisao na povratak telenovelama, nakon što završim Poirota Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3689299699

Imam na spisku solidan broj telenovela koje bih volela da pogledam po prvi put, tako da ću već odabrati nešto od toga Very Happy

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Thu May 11, 2023 5:20 pm
Da vidim spisak Ćaskanje o telenovelama - Page 23 2315767614 Ćaskanje o telenovelama - Page 23 3687740950

A piši ako ti treba predloga za krimi serijice Ćaskanje o telenovelama - Page 23 610785387

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Thu May 11, 2023 9:23 pm
Spisak mi je podeljen na dva dela. Prvi deo čine telenovele koje su mi prioritetne i koje bih volela da pogledam u skorije vreme, a drugi deo se sastoji od onih koje me privlače i kojima bih dala šansu, ali ne žurim.

I deo:

- Enemigo intimo (druga sezona)
- Imperio de mentiras
- Mujer de nadie (sa ovom i prethodnom želim da kompletiram Giselle G.)
- Al otro lado del muro
- Secretos de familia
- Palabra de mujer

II deo:

- Anónima
- Piel de otoño
- Las amazonas
- Para volver a amar
- Tres veces Ana
- Bajo el mismo cielo

U obzir dolaze i one kratke Telemundove od 10-13 epizoda.

Što se tiče repriza, mogle bi Bajo la misma piel, Bella calamidades i Los Rey. Ali, fokus mi je na one do sada neodgledane telenovele.

A piši ako ti treba predloga za krimi serijice

To planiram da ostavim za malo kasnije. Svakako ću zatražiti precizne preporuke kada mi krimići dođu na red Very Happy

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Sun May 14, 2023 10:50 am
Morala sam da googlam Secretos de familia, potpuno sam zaboravila koja je to priča. Djeluje vrijedno za dati joj šansu.

Palabra de mujer

Još u vremenu gledanja telenovela na TV-u sam priželjkivala da je otkupe i prikažu kod nas. Nije mi jasno zašto je kasnije ne pogledah. Defintivno je i meni na spisku.

Zaboravila si na La doña 2  Ćaskanje o telenovelama - Page 23 610785387

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Mon May 15, 2023 12:03 am
Slabo postujem, ne smao ovde nego inače. AL sam naleto na ovaj post pa da dam neki svoj sud, možda ti bude od pomoći.

I deo:

- Enemigo intimo (druga sezona) - nemoj džabe da trošiš vreme. Bezveze skroz.
- Imperio de mentiras - ovo mi je bilo skroz ok. Ništa vau ali gledljivo. Susy standardno pokidala. Boyerka nikad lošija, imala je slab lik.
- Mujer de nadie (sa ovom i prethodnom želim da kompletiram Giselle G.) - Ovo mi se svidelo i ako je dosta osporavano. Malo su zbrzali drugi deo.
- Al otro lado del muro - I ovo je lepo krneulo a posle baš psotalo bezveze.
- Secretos de familia - E ovo je odlično. Vidimd a si gledala i Los Rey koja je meni fenomenalna. I ovo će sigurno da ti se dopadne odna.
- Palabra de mujer -

II deo:

- Anónima
- Piel de otoño - Predivna serija. prva i poslednja scena da se naježip, tako surovo i realno napisano.
- Las amazonas - Ovde mi valjala Ruffo, sve ostalo onako.
- Para volver a amar - Savršentstvo bez mane. Realna priča, odlčno uradjena. Lagana ali meni nije bila dosadna.
- Tres veces Ana - Užas jendom rečiju.
- Bajo el mismo cielo
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Mon May 15, 2023 7:02 pm
Zaboravila si na La doña 2

Nisam je zaboravila Very Happy Ona mi se za sada ne gleda, pa je zato nisam ubacila na ovaj spisak. Ali je (pored još 2-3 serije) ne gubim iz vida.

nemoj džabe da trošiš vreme. Bezveze skroz.

Uglavnom sam i naletala na negativne komentare za drugu sezonu. A šteta, pošto mi je prva bila odlična.

Predivna serija. prva i poslednja scena da se naježip, tako surovo i realno napisano.

Pretpostavila sam da se radi o realnoj i ozbiljnoj priči, još ako pogađa i na emotivnom nivou.

Užas jendom rečiju.

Ok, ovo definitivno neću gledati.

____________
Ćaskanje o telenovelama - Page 23 GeMuxua
Sponsored content

Ćaskanje o telenovelama - Page 23 Empty Re: Ćaskanje o telenovelama

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum