Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6047
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 22, 2019 8:36 am
27. Najljepša i/ili najoriginalnija imena telenovela.

____________
Latino leksikon - Page 15 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6047
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 22, 2019 8:50 am
1. Alguien te mira
2. Donde esta Elisa?
3. La casa de al lado


Ovo su mi definitivno najoriginalnija imena telenovela, sam naziv nosi u sebi misteriju i vuče na gledanje čak i da ne znamo sinopsis.

Što se tiče ovih klasičnijih sapunica, izdvojila bih Entre el amor y el odio. Ovo nosi neku poruku u sebi, čovjek se zapita koliki je razmak između ljubavi i mržnje, da li može da se pređe ta granica, da li čovjek može da zavoli onoga koga je mrzio i obrnuto? Kada kažem mržnja ne mislim na onu tipičnu, besmislenu mržnju koja obično karakteriše glavne negativce, nego uopšte na negativna osjećanja prema nekome, netrpeljivost, nepovjerljivost, odbojnost, loše mišljenje itd. Ovaj naziv telenovele zaista u sebi i nosi priču glavnih junaka, ne pominje se ljubav u nazivu tek tako da se pomene, kao kod većine telenovela.

A što se tiče onih skroz klasičnih priča izdvojila bih Rosalindu zbog ljepote samog imena. Ako telenovela nosi ime glavne junakinje onda neka to ime bude zaista posebno. Ovo mi je divno. I love you

El manantial mi je takođe naziv koji vuče na gledanje, mene je davno ova serija privukla samo zbog svog naziva. Čuveni izvor je bio bitan za priču glavnih junaka pa samim tim naziv serije nosi značaj, ali i nevezano za priču izvor je nešto što asocira na ono bez čega se ne može živjeti, na prirodu, čistoću, okrijepljenje i radost.

____________
Latino leksikon - Page 15 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 22, 2019 11:00 pm
Ovo su mi definitivno najoriginalnija imena telenovela, sam naziv nosi u sebi misteriju i vuče na gledanje čak i da ne znamo sinopsis.

Slažem se. To triler trojstvo ima nazive koji su pun pogodak.

Sin senos no hay paraiso - sarkastično opisuje sistem vrednosti na kojem je bazirana radnja u seriji i zvuči simpatično Very Happy
La mujer de Judas - tako zovu glavnu junakinju, koja i jeste i nije glavna junakinja...nebitno, ali tako je zovu, ona je za njih Judina žena i sve se vrti oko pitanja da li je to stvarno ona ili ne
Mi pecado - jak naziv, koji ide uz konačno otkrivanje velike tajne Rosario i objašnjava šta ju je navodilo da napravi toliko grešaka i povredi ljude koji to nisu zaslužili
El rostro de la venganza - moćno ime za seriju koja je mogla ispasti znatno moćnija Rolling Eyes

____________
Latino leksikon - Page 15 GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 23, 2019 2:37 pm
Mi pecado-odlićna telenovela,ostala sam  Shocked kad je Rosario napokon otkrila mraćnu tajnu koju je skrivala cijeli život,nisam mogla vjerovati kad je priznala da joj je Lucrecia i kćer i sestra istovremeno Shocked ,totalno neoćekivana i dosad neviđena tajna,dobro su se toga sjetili.A i Maite Perroni mi je bila odlićna u toj telenoveli,trebala bi više prihvaćati takav tip uloga kao što je bila Lucrecia,puno joj bolje stoje od uloga tipa Marichuy,María Desamparada...
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 23, 2019 3:16 pm
El color de la pasion
Bajo el mismo cielo
Angeles sin paraíso
La jaula de oro
Atrevete a soñar


Ovo su neki naslovi koji mi lepo zvuče i nose neku poruku. Nisam ih povezivala sa samom serijom.
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 23, 2019 11:10 pm
Sin pecado concebido (prijevod na Novoj TV gdje se serija prikazivala je bio Ljubav bez grijeha)-meni jako lijep naslov koji prekrasno opisuje ljubav glavnih protagonista Mariane (Angélica Rivera) i Adriána (Carlos Ponce) i dobrotu glavnih junaka.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6047
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 24, 2019 8:37 am
28. Imena telenovela koja nam se ne sviđaju i koja bismo promjenili.

____________
Latino leksikon - Page 15 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6047
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 24, 2019 8:47 am
Ja bih promijenila ime omiljenoj telenoveli. Very Happy

Iako Pasion samo po sebi zvuči moćno nešto ne mogu da povežem naziv sa radnjom. Very Happy Dakle naziv kao naziv mi se sviđa, ali ne mogu da ga uklopim sa pričom. Jedina ličnost koja je u toj seriji bila vođena isključivo strašću je Ursula.
Antes muerta que Lichita- zvuči mi retardirano
Al diablo con los guapos - isto.  Da je priča takva da se glavna junakinja zaljubi u nekoj neprivlačnog čovjeka pa i hajde.
Las tontas no van a cielo - poenta imena?

____________
Latino leksikon - Page 15 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 24, 2019 10:26 pm
Valeria,Rosalinda,Marina,Rubí,
Aurora,
Rebeca,Teresa-nije da mi se ne sviđaju imena ili da su telenovele loše (osim telenovele Valeria koja je bila predosadna telenovela Sleep ),ali ne znam,ja jedostavno ne volim kad telenovele imaju ime po glavnoj junakinji,to mi je nekako glupo i potpuno nemaštovito,prejednostavno,volim kad su imena telenovela maštovita i neobićna,ovi naslovi telenovela koje nose ime glavne junakinje su mi preobićni i prejednostavni
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 24, 2019 10:29 pm
Pecados ajenos - ok je naziv, ali ga ne povezujem sa pričom; previše je...uopšten
La viuda joven - umesto "joven" bih stavila "negra", znam da već ima serija pod nazivom "La viuda negra" ali ona je iz 2014. godine, dok je LVJ iz 2011. tako da ne bi bila krađa naziva Very Happy
Abrazame muy fuerte - više zvuči kao ljubavna naredba ( I love you ) nego kao ime za telenovelu

Slažem se za Pasion, neadekvatno je.

Las tontas no van a cielo - poenta imena?

Apel za žene da se ne ponašaju kao glupače = poslušne, pokorne dobrice, jer im to neće obezbediti mesto u raju, pa da se džaba ne trude Laughing

____________
Latino leksikon - Page 15 GeMuxua
Sponsored content

Latino leksikon - Page 15 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum