Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 10, 2018 8:56 pm
Pa, pošto govorimo o telenovelama, ne znam koje bih teme taksativno mogla da nabrojim kao omiljene. Većina telenovela, starijih i u nešto manjem broju novijih, je rađena po sličnom šablonu, uz par malih varijacija. Isto odredište do kojeg se stiže različitim putevima.

Zato volim kada se na bilo koji način u telenovelama odstupa od ustaljenog šablona. Moju podršku imaju trileri i misterije (poput nekoliko Telemundovih krimića i telenovele Martina Hahna koje sadrže i elemenat horora); zatim pažljivo obrađena sci-fi tematika, akcione narko-telenovele (iako preteruju s njima u poslednje vreme) i naravno sasvim obične priče (poput Victorije) sa spontanim razvojem događaja, bez veštačkih i kliše zapleta.

Sve u svemu, volim kada telenovela ponudi nešto novo.

____________
Latino leksikon - Page 8 GeMuxua
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 10, 2018 10:47 pm
Najviše volim klasične životne priče. Ne privlače me narko novele, a posebno ne njihove takozvane humoristične serije. No nažalost te klasične priče se u poslednje vreme uglavnom svode na sto puta viđenu radnju. Isto tako vrlo često znaju da se uhvate neke teme, pa ne prestaju da se bave njom, kao što je to u poslednje vreme recimo ilegalno prelaženje granice Meksika i SAD-a. Volim kada postoji nekoliko priča kojima se na sličan način pozabave pokušavajući ih sve prikazati zanimljivima, a ne da je glavna priča ozbiljna a ove ostale smaraju i samo odvlače minutažu. Isto tako ne volim kad ima toliko likova da glavni ne stignu doći do izražaja. Volim one klasične telenovele sa centralnim ljubavnim parom koji prolazi kroz razne zavrzlame. No u poslednje vreme fali inovativnosti. Recimo Clone kojeg toliko spominjemo je bila ljubavna priča prikazana na vrlo neobičan način i u neobičnim okolnostima, zato je i tako privlačna.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 11, 2018 9:13 am
12. Tematike iz telenovela koje ne volimo.

____________
Latino leksikon - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 11, 2018 9:19 am
Nadovezujemo se na prethodno pitanje. Na ovo mi je čak lakše odgovoriti.

-mafija, trgovina narkoticima
-komedije
-irealne teme (reinkarnacija i sl.)
-siromašne glavne junakinje koje otkriju da su ćerke bogataša i udaju se za bogataša (ovo se odnosi na novije telenovele, starije su sve bile na tu foru, ali one su imale neku čar)

____________
Latino leksikon - Page 8 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 11, 2018 3:12 pm
Kristina slažem se sa ovim što si navela, ja bi isto izdvojila ove prve tri kategorije koje si napisala:

- narko priče i mafija
- komedije na meksički način (pretvaranje ružnog pačeta u princezu..)
- irealne priče koje zadiru u SF (povratak nakon smrti..)
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 11, 2018 9:26 pm
Delimično sam odgovorila na ovo pitanje u sklopu odgovora na prethodno. Ne volim ustaljene šablone telenovela, sa ustaljenim završetkom. Ono, ljubavni par koji mora da ostane zajedno, negativka i negativac koji hoće da ih razdvoje, zla snobovska svekrva, necivilizovani siromašni likovi, amnezija, lažna trudnoća, nepokretni koji na kraju uvek prohodaju...

____________
Latino leksikon - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Wed Dec 12, 2018 8:15 am
13. Omiljene scene iz telenovela.

Možete postavljati klipove, a možete samo da opišete scenu.

____________
Latino leksikon - Page 8 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Wed Dec 12, 2018 8:44 am
Modna revija obuće u Entre el amor  y el odio

do 9:47



Možda nije spektakularna scena, ali je jedna od rijetkih u kojima vidimo Anu Cristinu u ovom izdanju. Frida i Octavio bili u fazonu "Jadna Ana Cristina, kako će se samo obrukati", jer neko ko potiče iz siromašnijih slojeva, naravno nije sposoban da organizuje neko veliko dešavanje, a još manje da na tom dešavanju zablista. Pa, volim ovu scenu jer im je začepila usta. Nije plakala jer je Octavio sa Fridom...jednostavno ih je izignorisala i prezrela. Jednostavno je bila ono što jeste, blistala je i spolja i iznutra, Frida je crkla od muke...a i Octavio, mada iz drugih razloga.  Very Happy


Rubi...tan bella como ruinada  Very Happy





Na ove dragulje od scena je komentar suvišan. Laughing  Laughing  Laughing

Naravno ne može proći bez O Clone



Ovdje nije samo stvar u Žadinom plesu, već i u njenom pogledu iz kojeg izvire prskos, izazivanju Saida sa riječima da nisu vjenčani, Saidovo lomljenje između razuma i emocija...

____________
Latino leksikon - Page 8 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Wed Dec 12, 2018 9:04 pm
Nakon toliko odgledanih telenovela teško mi je izdvojiti najbolje scene, jer bi u svakoj seriji sigurno našla nekoliko njih, a i teško mi je sada setiti se svih koje sam gledala. Evo neke koje su mi prve pale na pamet, možda nisu sve spektakularne, ali bude neko lepo sećanje..


Eva Luna - trenutak Evinog povratka kada je pred svima objavila da je ona većinski vlasnik firme i bacila ih sve u očaj, a Daniela patosirala svojom pojavom


Kassandra - Luis David prati prolazak cirkusa i prvi put ugleda Kassandru


La traicion - trenutak kada Hugo saznaje da je Aurora njegova ćerka i da ga Soledad i dalje voli


Luz Maria - susret Luz Marie i Gustava na selu, ova divna muzika i priroda, njena nevinost i njihove emocije od kojih beže


O clone - ove scene plesa Jade se svakako podrazumevaju, mogla bi još mnogo scena ove serije izdvojiti u ovoj rubrici omiljenih


El cuerpo del deseo - Isabel i Salvador u svađi i strasti
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Thu Dec 13, 2018 12:10 am
Da i meni je Evin spektakularan povratak (i Eva mi je bila prekrasna u onoj crvenoj haljini) jedna od najboljih scena iz telenovela,umrla sam od smijeha kako je Marceli skoro herc otkazao kad je Eva objavila da je ona nova vlasnica tvrtke,a Eva Luna mi je jedna od najboljih serija koje sam gledala
Sponsored content

Latino leksikon - Page 8 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum