Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 26, 2019 1:45 am
Valeria-meni je ova serija puno gora od Acorralade,meni je Acorralada još bila i podnošljiva,dobra,iako je bila dosta duga,skoro 200 epizoda,ali zato mi je Valeria (Alejandra Lazcano,Jorge Reyes,Venevision,2008),Valeria-definitivno jedna od najgorih telenovela koje sam gledala i Mar de amor-kemija između Zurie Vege i Maria Cimarra-0 bodova,više sam ih doživljavala kao brata i sestru nego kao par,Zuria i je inače draga glumica,ali Mar de amor je očajna serija,odlični,svi poznati glumci,ali radnja mi je bila bez veze,165 epizoda dosade
La que no podía amar- Rolling Eyes 167 epizoda žive dosadne,Ana Paula i njezino klackanje između Gustava i Rogelia otpočetka do kraja serija-dosadno Rolling Eyes ,najviše me živcirala ta njezina neodlučnost (danas volim Gustava,sutra volim Rogelia i tako u krug do samog kraja serije Rolling Eyes),a radnja je bila užasno dosadna i nezanimljiva,u skoro 170 epizoda ništa pametno ni zanimljivo se nije dogodilo,žao mi je što sam gledala ovu seriju,ne bi ništa propustila da ju nisam gledala,koliko god su mi Ana Brenda,José Ron,Susana González i Jorge Salinas inače dragi glumc i volim gledati njihove telenovelei,ni oni ni njihovi likovi nisu pomogli da mi serija bude zanimljiivija jer je sama radnja serije bila jednostavno dosadna i nezanimljiva
Enamorándome de Ramón- Rolling Eyes još jedna žešća dosadna od serije,nije preduga,117 epizoda,ali sve se vrti samo oko sluškinje i novaca koje je naslijedila,ništa pretjerano zanimljivo,bilo mi je glupo prekidati kad sam već počela gledati,jer kad nešto počnem gledati,ne volim prekidati,volim pogledati do kraja,ali ova serija je stvarno bila Sleep
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 26, 2019 10:46 am
3. Koje telenovele su te razočarale?

____________
Latino leksikon - Page 34 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 26, 2019 12:15 pm
Izdvojiću po jednu od novijih i starijih.

1. Los Miserables

Ovoj telenoveli se ništa ne može zamjeriti sem to što je priča pošla u potpuno pogrešnom pravcu. Od žene koja je optužena za ubistvo brata glavnog junaka nismo dobili ništa, njeno suđenje je bilo najmanje bitno, a sudilo joj se inače dva puta. Prvi put je bila osuđena,  a drugi put oslobođena zbog nedostatka dokaza. Onda je ostalo nejasno zbog čega je osuđena prvi put. Dalje, imamo glavnog junaka koji nju nemilosrdno odbacuje  i spetlja se sa njenom sestrom koja je upravo kriva za smrt njegovog brata. I svo vrijeme čekam njegovu reakciju kada sazna istinu, čekam momenat kad će sve to isplivati na površinu. Ali, pogađate, to se sve razvodnilo i njegova reakcija je izostala. Šteta, jer je serija imala dobre likove, dobru glumu, sve na nivou, ali od glavnog zapleta nije ostalo ni z. Nešto slično se desilo kao sa La Malquerdom.

Citiraću dio posta sa starog foruma o mojim omiljenim glupostima.


Određenu količinu gluposti mogu podnijeti, (tipa ne pretraze otiske prstiju u kući u kojoj se desilo ubistvo), međutim sad su zaista pretjerali! Po Telemundu je mačji kašalj da neko pobjegne iz zatvora, pa čak Diablo šeta slobodno gradom, a pri tome rizikuje slobodu trčeći za Luciom. Oteti zatvorenicu u toku prevoza do sudnice je takođe ništa lakše! Da ne pominjem što je Luciji kosa od skroz kratke izrasla do ramena u roku od samo par mjeseci, a za to vrijeme Adriani nije porastao trudnički stomak, što znači da nije prošlo previše vremena. Naravno , Genara korumpiranog policajca za kojeg se zna da je oteo i učestvovao u ubistvu zaštićenog svjedoka, niko ne traži, niko se ne pita gdje je, a on šeta gradom slobodan!

...
Lucia u zadnjoj epizodi savladala dva naoružana muškarca, oduzela im oružje i onesvjestila ih.

...

O svim nebulozama u scenariju neću ni pisati, dan bi mi trebao, a već sam neke ranije pominjala . Pomenuću samo da je glupost što se u običnoj bolnici koja "živi" od donacija izvode složene operacije poput transplantacije srca i uklanjanja tumora iz mozga, a dr Mayorca je specijalista za sve, on je i ginekolog i kardiolog, i sve po potrebi.  Potom bi bilo logično da kriminalci koji uspiju pobjeći preko granice ( a do tada su neometano šetali gradom) ostanu tamo gdje su ako im je tamo već dobro, međutim ne, za scenariste je skroz logično da se vrate u Mexico i to da bi se svetili Danielu i Luchi.
E, da i Octaviova kćerka nikako da poraste , samo u zadnjim epizodama prolazi pola godine, a ona je na kraju i dalje novorođenče.



2. La Madrastra

Odlična priča koja je loše realizovana. Grupa prijatelja na odmoru, jedna od njih je ubijena, i svi su osumnjičeni. Tip zapleta koji me jako privlače. Ali ta dobra priča je upropaštena sa nekim likovima i neprihvatljivim glupostima, i razočarenje je blaga riječ za moj utisak. Prvo, likovi Ane Layevske i Marthe Julije su bili iritantni za medalju. Pogrešan izbor glumaca za Marijinu djecu, Estrella koja plače ispred džinovskog portreta za koji misli da je njena majka (dakle 80ih godina nije postojao fotoaparat te ona i njen brat nemaju ni jednu sliku iz djetinjstva sa majkom), Angel za kojeg se ne zna koja od dvije sestre ga je rodila, previše prostora za onu siromašnu djecu koju je neki lik usvojio (ne sjećam se detalja)...sve mi je ovo pokvarilo utisak. Ali, evo vrhunskih gluposti.

Esteban je u jednom momentu osuđen na smrt zbog ubistva Patricije, vode ga na izvršenje smrtne kazne, svjesni da postoje potencijalni dokazi i govore mu 'ladno da je šteta što se dokazi nisu pojavili istim tonom kao da mu fali dio za automobil, pa šteta što se nije stigao popraviti na vrijeme da ne mora ići autobusom.

Maria nalazi neki dnevnik sa dokazima koji nju oslobađaju, i umjesto da ga uzme i ode što prije da ga stavi na bazbjedno mjesto ona ga grli, priča na sav glas sama sa sobom kako je to dokaz koji će dokazati njenu nevinost.

Ana Rosi navodno tetka zakazuje sastanak u neko mračno, napšteno, čudno mjesto, i umjesto da skonta da je tetka tu nije pozvala, ona trči može li bolje, za koracima koje čuje, i doziva je "tiaaa, tia". Ni u jednom momentu joj ne pada na pamet da to nije njena tia, a da umjesto što trči za tom osobom treba da pobjegne glavom bez obzira.

Ono što je bilo dobro što su svi bili sumnjivi za ubistvo, i svidjelo mi se rješenje. Demetrio, Daniela, Bruno i Fabiola su zanimljivi likovi, i upečatljiviji od glavnih. Da je ovo bila klasična sapunica moglo bi se preći preko mnogih gluposti, ali je imali su dobru, za telenovele neklasičnu priču u rukama, i uništili su je.

____________
Latino leksikon - Page 34 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 26, 2019 3:16 pm
Najviše me razočaraju telenovele za koje odaberu najveće zvezde, imaju velika očekivanja, a na kraju nemaju nikakvu priču. U oba slučaja su broj epizoda razvukli, a i da su seriju prepolovili ne bi ništa propustili koliko je bila dosadna.

Triunfo del amor
Pasion y poder
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Tue Mar 26, 2019 11:09 pm
Telemundovi ambiciozni projekti, koji se pretvore u haos gde se ne zna "ko koga" i izgube suštinu. Jednostavno takve telenovele prestanem da shvatam ozbiljno čim krenu u tom pravcu. Ostanu zabavne za gledanje kao guilty pleasure i to je sve. Već sam navodila ERDLV, a dodajem i Santa Diabla, La casa de al lado, možda i Corazon valiente mada mi je ona za nijansu bolja od ostalih. Verovatno ih ima još...

____________
Latino leksikon - Page 34 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 27, 2019 11:44 am
4.  Koje telenovele su po tvom mišljenju precjenjene?

____________
Latino leksikon - Page 34 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 27, 2019 11:50 am
Ne znam na koju foru su Cuidado con el angel, La Gata i slične njima bile uspješne sapunice.

Destilando amor je po meni takođe precjenjena. Nakon skorog gledanja Terese i nju bih uvrstila u ovu kategoriju.

____________
Latino leksikon - Page 34 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 27, 2019 6:37 pm
Za mene je većina komičnih telenovela precenjeno iz razloga što one jako dobro prolaze u Meksiku i imaju veliku gledanost koja je meni nerazumljiva. Čak i kada priče imaju potencijala da budu zanimljive one se obrade na vrlo primitivan način i sve liče jedna na drugu. Umesto da se posvete priči koju bi dočarali na što realniji način i time je učinili  simpatičnom, oni većinu iskarikiraju, prenaglase i učine je bizarnom i glupom. U tim serijama je glavno pravilo što više šarenila i vizualnih efekata, da sve šljašti i valjda nas asocira na neku vedrinu. No mene to u paketu sve asocira na totalni cirkus. Evo izdvojiću poslednju koja je zbog izuzetne gledanosti imala čak dve sezone..

Mi marido tiene familia
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 27, 2019 8:51 pm
La fea más bella- Rolling Eyes,ne znam što su ljudi vidjeli u toj seriji da je toliko nahvaljena,nenormalan broj epizoda (čak 300 epizoda  Rolling Eyes ), stvarno prevelik broj epizoda,jednom kad poćne,nikako da završi
Antes muerta que Lichita-ista stvar kao kod prethodne telenovele,nisam gledala cijelu seriju,ali ono što sam vidjela mi je bilo  Rolling Eyes  Sleep
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Wed Mar 27, 2019 9:45 pm
Sve novije telenovele rađene po tradicionalnom šablonu. I La reina del Sur, za koju znam da je dosta popularna i obožavana, ali meni uopšte nije tako sjajna. Ima šupljih momenata i previše romantizovan kraj.

____________
Latino leksikon - Page 34 GeMuxua
Sponsored content

Latino leksikon - Page 34 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum